La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1605 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

48

z tym mi się kojarzy cała lewica xD nie dla kompromisu, ma być tak jak oni chcą


8

@draxidox kompromis to nie był kompromis a referendum w takiej sprawie to kretynizm :D tzn niby można wywalić hajs i je przeprowadzić ale po co? Żeby znowu poszło na nie z 30% ludzi? W tym głównie pewnie elektora PiSu 60+

50

@Bykunn Wystarczyłoby np. nie bojkotować referendum tylko w końcu stanąć na wysokości zadania i zagłosować, ale Polacy najwidoczniej do demokracji jeszcze nie dojrzali. Po co? Po to, żeby wypowiedzieli się ludzie, a nie lewicowa bańka światopoglądowa myślącą, że wszystkie kobiety popierają aborcję (i oczywiście lewicę).

51

@Bykunn wydaje mi się, że największa obawa przed referendum polega na tym, że więcej będzie przeciw niż za aborcją, a wtedy cała lewica, strajki kobiet i chu się co będą mieć problem

14

@Bykunn ten kompromis był zgniły. Co do referendum, to rzeczywiście w tym kraju jest to trochę lipa. Ale ale.... Jeśli pójdzie na niego głównie elektorat pisu i ludzie 60+ to będzie to też jakaś odpowiedź. Na przykład, że skoro ludzie, których to bezpośrednio dotyczy mają to w D, to nie ma sobie co tym głowy zaprzątać.

W tym kraju, w tych czasach, z tymi ludźmi legalną aborcję można wprowadzić albo drogą referendum, albo wcale.

6

@Kozinho. Ale przecież to wiadomo że w katolickim kraju większość będzie przeciw. Ale co to zmienia? Nikt nie chce wprowadzić przymusu ani nawet nakłaniania. Lewica chce wprowadzić taką możliwość dla chętnych. A jedyne argumenty przeciw opierają się na katolickiej moralności i postrzeganiu biologii która nie jest obowiązującym prawem w Polsce

2

@draxidox no to zapytaj skrajna prawica czy chce kompromis, który sam zniszczyli. Skrajne ugrupowania takie są. Poprostu Kur. Skrajne nie ma nic po środku.

3

@Lucerfi mówisz o pseudo referendum z pseudo pytaniami? @Safrani co w poprzedniej ustawie było złego?

38

@Bykunn skoro pójdzie na nie 30% ludzi i głównie z PiSu to chyba znaczy że temat nie jest istotny dla społeczeństwa. I nie ma sensu się nim zajmować bo dobrze jest jak jest.

2

@Bykunn no niekoniecznie. Różne badania na przestrzeni dwóch ostatnich lat pokazywały, że za aborcją do 12 tygodnia życia jest od 48 do 58 procent Polaków.

2

@draxidox


Nie zgodzą się na referendum bo raczej większość Polaków nie popiera aborcji.

0

@Azi nie jest dobrze. Nie wiem kto pójdzie na referendum nie jestem wróżką. Ale wiem jak wyglądają referenda w Polsce. Nie mają żadnego znaczenia więc ludzie je olewają
@tbas a jaki element tam był kompromisowy? Już ostatnio o to pytałem to nikt mi nie odpisał.. to co tam było to nie żaden kompromis tylko zasrane minimum minimum.

16

@Bykunn wydaje mi się, że ludzie jednak powinni ponosić odpowiedzialność za to co robią, a obawiam się, że aborcja stanie się metodą antykoncepcji.

3

@Bykunn masz na myśli coś co odwalił PiS a co z referendum nie miało nic wspólnego. Kiedy trzeba było decydować o wejściu do UE to ludzie poszli głosować. Jeżeli nie pójdą to też jasny sygnał że aborcja nie jest tematem którym warto się zajmować. Bo to jest tylko medialna napier... napinka a nie temat ważny dla społeczeństwa

0

@draxidox jaki sens w sprawie aborcji ma referendum, wiadomym jest że wszyscy emeryci zagłosują na NIE chociaż ta sprawa ich nie dotyczy

1

@Kozinho. Nigdzie na świecie aborcja nie jest metodą antykoncepcji. Co więcej, w krajach gdzie ją zalegalizowano odsetek dokonanych aborcji z czasem spadał. Ale za tym musi iść coś jeszcze. Musi zostać wprowadzone wychowanie seksualne. Między innymi po to, żeby piętnastolatkowie wiedzieli jak się zabezpieczać, żeby dowiadywali się o tym od specjalistów, a nie kolegów i koleżanek.

1

@626 nie wszyscy. Moi rodzice by poparli, a mają ponad 70 lat.

2

@Safrani oczywiście że powinno. Ale z narracją że wychowanie seksualne to homopropaganda i uczenie dzieci seksu, ciężko w ogóle logicznie dyskutować. A taka jest narracja forsowana przez prawicę

13

@Bykunn Katolickie postrzeganie biologii? Co to za potworek składniowy? Opis tego jak wygląda płód już nawet w 9 tygodniu ciąży znajdziesz na stronach i publikacjach dalekich do katolicyzmu. Biologia jest jedna. To w ostatnich latach niektórzy chcą sobie zmieniać pod wlasne widzimisię. Kompromis nie był minimum - był jedynym rozwiązaniem na tamte czasy. Jedynie byłoby trzeba go zmodyfikować na trochę bardziej liberalny (nie wiem jak, bo nie jestem ekspertem od tego).

0

@Azi bardzo trafne spostrzeżenie:)

0

@Kozinho. Całkiem możliwe, że więcej będzie przeciw. Pomimo tego że wszelkie sondaże i badania pokazują, że większość społeczeństwa jest za. Po prostu łatwiej będzie zmotywować przeciwników niż zwolenników aborcji, bo dla jednych to hiper ważna sprawa, a dla drugich trzeciorzędny temat. Jakby udział w referendum był obowiązkowy to by to miało sens. Poza tym... Szansa na to że będzie 50% frekwencji i wynik będzie wiążący jest żadna, wiec to wywalanie kasy w błoto.

1

@BorzyKrzys no i ta sama biologia zgadza się co do tego że płód do 12 tygodnia nie ma odpowiednich połączeń nerwowych żeby odczuwać.
A co za tym idzie wszystkie drastyczne opisy przeciwników aborcji nie mają żadnego sensu. Już nie wspominając o tym że zdjęcia których używają nie przedstawiają płodów do 12tego tygodnia.

5

@626 No nie mogę. Najlepiej uznać że nic w tym kraju nikogo nie dotyczy i wywalić ich poza nawias spoleczeństwa. A władzę najlepiej oddać dzieciom i niech one same sobie stworzą przyszłość. Nie jesteś prawnikiem? Nie masz głosu aby tworzyć prawo, bo to ciebie nie dotyczy. Nie jesteś kierowcą? Nie masz prawa się wypowiadać na temat infrastruktury,kodeksu drogowego bo to ciebie nie dotyczy. Nie jesteś żołnierzem? Nie masz prawa się wypowiadać na temat obronności kraju,bo to ciebie nie dotyczy

16

@draxidox ja tego nigdy nie zrozumiem chyba do czego to doszło na świecie żeby legalizować zabijanie dzieci. Okej jak istnieje zagrożenie życia matki to jeszcze zrozumiem, ale po prostu aborcja bo komuś sie nie chciało antykoncepcji stosować albo nagle mu się odwidzialo dziecko to jest chora rzecz.

2

@tomcias10 a jak mu się chciało stosować a nie zadziałała? A jak kogoś partner oszukał i np zdjął gumę w trakcie albo powiedział że miał wazektomię a nie miał?

15

@Bykunn no ale to wtedy zabijanie dziecka jest okej? Co to za chore myślenie?

1

@maroon Nie jesteś pilotem samolotu, nie masz prawa wypowiadać się jak lądować.
Jakie to jest bez sensu. Od dziś lądowania w drodze głosowania!

3

@Bykunn no ten przykład ze zdejmowaniem prezerwatywy w trakcie, to trochę naciągany :P

2

@tomcias10 no ale dla mnie to nie jest zabijanie dziecka, czego nie rozumiesz?
Lepiej usunąć płód czy zniszczyć życie dorosłej osobie?
@Kozinho. Tak też nie mogę sobie tego wyobrazić :D ale podobno dzieją się takie rzeczy xD

1

@maroon oddanie tego pod referendum oznacza odrzucenie projektu, osobiście uważam aborcję uzasadniona tylko w 3 przypadkach jak było wcześniej, ale taki sposób rozwiazania nie ma sensu

3

@maroon Oczywiście w przypadku referendum dotyczącym aborcji głos tylko dla kobiet w wieku, które mogą jeszcze zajść w ciążę (wiek, a dodatkowo wszystko potwierdzone testami płodności).

4

@Ojciec5tkidzieci i testami IQ oraz sprawnosci ogólnej plus strzelnica.

1

@osa91 przez prostesty po ogłoszeniu wyroku TK ws. aborcji właśnie PiS stracił w sondażach i już się nigdy z tego nie podniósł, przez co stracił później władzę.
Ale wejdę na la Bambe i przeczytam że ten temat nie ma znaczenia xDDD

9

@Bykunn jak to nie jest zabijanie? Pozbawiasz życia człowieka po prostu. To czy zrobisz to wcześnie czy późno nie zmienia faktu, że przez aborcję odbierasz komuś życie. Sprawdzilem sobie jak dziecko jest rozwinięte np w 11 tygodniu życia. W takim wieku dziecko ma już:
- w pełni ukształtowane serce
- ma już skórę
- w 11 tyg. Już wiadomo czy to chłopak czy dziewczyna
- trzustka już zaczyna pracować
No jeżeli to nie jest człowiek tylko płód jak to nazwałeś to sorry, ale proponuje się zastanowić nad sobą trochę.
Obrzydliwe to jest, że ludzie dosłownie pójdą po trupach do celu, gdzie celem w tym przypadku jest komfort i wygoda.


0

@regatta52 Ma znaczenie, ale nie takie by zmotywować ludzi do pójścia na referendum masowo. Kwestia jest prosta... Kto będzie bardziej zmotywowany? Zwolennicy aborcji, czy jej przeciwnicy, którym tygodniami w kościołach będą mówić, że to ich obowiązek jako katolika by się temu przeciwstawić? Poza tym... Mam problem z tym, że ludzie dawno po wieku reprodukcyjnym mieliby decydować o życiu osób, których to faktycznie dotyczy.

6

@draxidox Innymi słowy:
NIE DOGADUJMY SIĘ W TEJ SPRAWIE
NIE PYTAJMY LUDZI O ZDANIE
WPROWADŹMY CO CHCEMY

1

@tomcias10 ale nikt Cię nie zmusza do poddania się aborcji. A sorry jesteś facetem który najwyżej sobie zarucha i max to będzie płacił alimenty (a i to raczej nie) a nie kobietą która będzie miała zniszczone życie. Fajowa pozycja do osądzania ludzi od morderców xD
Jeśli ta skóra i pracująca trzustka są dla Ciebie ważniejsze niż życie dorosłych ludzi no to spoko, masz do tego prawo. Ale czemu rozciągasz te przekonania na mnie?

8

@Bykunn Ciąża to niszczenie życia xDD Widzę wychodzą coraz lepsze kwiatki...

17

@Bykunn nie no chłopie nie odwracaj kota ogonem. Taka postawa jaką opisałeś jest zła, ale no szanujmy się. Każdy przed uprawianiem seksu wie czym to się może skończyć. Zarówno kobieta jak i facet. Nie chcesz dziecka? Zabezpiecz się odpowiednio a jak nie potrafisz to nie uprawiaj seksu - proste. Ludzie już całkiem nie chcą żadnej odpowiedzialności brać nawet za swoje czyny. Tak jak pisałem po trupach do celu, byle ja bym miał/miała dobrze.
Pomijam, że nawet jeśli ktoś wpadnie to jak można myśleć, że zabicie dziecka jest rozwiązaniem. Chore myślenie powtarzam.

1

@draxidox przecież prawica jest dokładnie taka sama. Oni wyeliminowali przesłankę o wadach płodu, a potem niektórzy z nic chcieli zakazać aborcji z gwałtu

Komentarz usunięty

11

@Bykunn nie no co to za bezczelność? A kim Ty jesteś żeby decydować czyje życie jest ważniejsze? Może to dziecko, które chcesz zabić wymyśli nie wiem lek na raka. Przerażające jest to co piszesz.

0

@Bykunn na t polega demokracja. Rządy większości z uszanowanie mniejszości. Ale to nie znaczy, że ogon ma machać psem.

Dawajcie odważnie na referendum lewico.

4

@Bykunn co do biologii, dobrze opisał to Korwin Mikke:

W XIX wieku byłbym zwolennikiem aborcji. Postępy nauki sprawiły, że zwolennikiem aborcji może być tylko zapyziały szur.
Kobieta ma prawo do własnego ciała? Tak. Każdy ma unikalne DNA? Tak. Dziecko/płód ma DNA inne niż matka? Tak. Więc NIE jest częścią jej ciała. Koniec dowodu.

Unikanle DNA zaczyna już się od połączenia plemnika z jajeczkiem.

2

@Bykunn no i wisienka na umyśle teuglodyty, po tekście o życiu dorosłych ludzi nie ma co dyskutować.

Po prostu bierzcie odpowiedzialność za siebie i swoje czyny.

2

@BorzyKrzys no dla kogoś kto jej nie chce to tak...
@tomcias10 a może ta kobieta której chcesz zniszczyć życie niechcianą ciąża wymyśli lek na raka? Kto wie. Głupie pieprzenie.

7

@mleczkoo Korwin Mikke jako autorytet ds ciąży ja pieprzę spadamy coraz niżej xD
Gdzie jest twoje poszanowanie mniejszości w tym wypadku? Nawet jeśli to tylko mniejszość chce mieć możliwość przerwania ciąży do 12. tygodnia, to w żaden sposób nie wpływa to na większość. Więc dlaczego tego nie szanujesz?
No to nam na to pozwólcie. Odpowiedzialnie przerwać ciążę...

3

@Bykunn mniejszość ma szacunek, nikt ich nie prześladuje, może żyć, pracować i przestrzegać prawa.

PKonstytucja PO mówi, że życie należy chronić. A że zaczyna się bardzo szybko, to bardzo szybko następuje ochrona.

Ja nic nie narzucam. Ja tylko szanuje prawo i proszę o jego szanowanie. A jeśli się nie podoba to zróbmy referendum, podporządkuje się do werdyktu.

W słowach Mikke chodź o prawdę logiczna. Ale widać to za dużo dla niektórych.


2

@mleczkoo nie no logiczne to co mówi może być tylko dla 18 letniego chłopca. Skoro płód jest osobnym człowiekiem ze swoim DNA to niech sobie żyje sam bez żerowania na organizmie kobiety. A jeśli to niemożliwe to nie pieprz mi o logice tego że to oddzielny człowiek.
Skoro życie zaczyna się od poczęcia to czemu każdy z nas nie jest o 10 miesięcy starszy? W Korei np faktycznie wierzą w to co mówią i tam dziecko jak się rodzi to ma rok. U nas tak na pół gwizdka widzę. Jak nam pasuje to jest to życie a jak nie pasuje to liczymy od urodzenia.

0

@draxidox Kolejny punkt dla lewicy.

10

@Bykunn widzisz różnica jest taka, że ta kobieta ma szansę wymyślić takie lekarstwo bo nikt jej nie zabił jak była dzieckiem.
Mówisz o niechcianej ciazy. Powtarzam jeśli kobieta nie chce dziecka to niech się zabezpieczy i niech wymaga od partnera tego samego. Jeśli ktoś się na coś decyduje (np. na seks) to decyduje się również na konsekwencje tego czegos.
Takie rozwiązanie jak aborcja jest chyba najobrzydliwsza forma egoizmu gdzie poświęcasz czyjeś życie żeby samemu mieć dobrze.

3

@tomcias10 na prawdę sądzisz, że zakaz aborcji sprawi, że kobiety nie będą przerywać ciąży? Skoro wystarczy pojechać do Czech?

2

@tomcias10 dziękujemy za powtórzenie po raz dziesiąty twojej jakże światłej opinii na ten temat. Pytam po raz dziesiąty, co mnie to obchodzi? Skoro dla Ciebie jest to tak niewyobrażalna i straszna rzecz to po prostu tego nie rób. Ale uszanuj to że dla kogoś zdrowie życie i wygoda są ważniejsze niż urodzenie dziecka

1

@tomcias10 podziwiam że masz chęci dalej się produkować. To bezcelowe. Mam wrażenie że niektórzy to chcieliby aborcji nawet po 12 tygodniu ciąży ;)

8

@Commandement pewnie nie. Bardziej zastanawiam się nad tym gdzie my zabrnęliśmy jako ludzkość, że dla własnego komfortu jesteśmy w stanie pozbawić kogoś życia. Obawiam się, że pewna granica tutaj została przekroczona i już nie ma odwrotu. Ze świecą szukać kogoś kto ma jeszcze jakieś zasady moralne czy resztki człowieczeństwa. To np w jaki sposób Bykunn pisze o dziecku w łonie matki jak o rzeczy jest dla mnie nie do pomyślenia po prostu.

2

@Saviola88 podejrzewam, że tak będzie, bo co tak naprawdę sprawia, że ten 12 tydzień jest taki magiczny? Jak ktoś twierdzi, że w 12 tygodniu to nie dziecko to czemu by nie usunąć 20 czy 30 tygodniowego płodu?

2

@Bykunn A co poczęte dziecko obchodzi, że ktoś nie umie używać gumek albo jest naiwny i idzie do łóżka z byle kim (nazwiazuje do „argumentu” z wazektomia) Seks bez zabezpieczeń może nieść konsekwencje zmieniajace życie tych co go uprawiają. Ludzie powinni ponosić konsekwencje swoich czynów! Skoro wygoda jest ważniejsza niż ludzkie życie to może dokonajmy eutanazji na wszystkich chorych i niepełnosprawnych bo są niewygodni? A co z prawem do życia tego nienarodzonego człowieka? Jak się ma obronić? Czemu akurat do 12 można, a od 13 już nie? Jak ma 11 tygodni to jego życie lub śmierć ma zależeć do wygody? To cywilizacji śmierci. Pomijam to, że jeśli ustali się 12 tygodni to będzie początek przesuwania granicy. Gwałt czy zagrożenie życia matki lub dziecka to totalnie inne kategorie więc w tych przypadkach aborcja jak najbardziej jest uzasadniona. Podsumowując rozumiem, że można mieć inne zdanie, ale te „argumenty” mnie przerażają. Ludzka wygoda ma być stawiana wyżej niż życie. Co do edukacji seksualnej - tutaj jak najbardziej się zgadzam, że to trzeba działać.

3

@Bogan poczętego dziecka nic nie obchodzi bo nie jest w stanie go obchodzić xD mówienie o 10tyg płodzie jak o człowieku który myśli jest totalną abstrakcją. A cała reszta no to narzucanie swojej moralności innym.

4

@tomcias10 "Bardziej zastanawiam się nad tym gdzie my zabrnęliśmy jako ludzkość, że dla własnego komfortu jesteśmy w stanie pozbawić kogoś życia."

O, jak pięknie napisane. Dla komfortu prawicy zakazano aborcji, w związku z czym chociażby pani Izabela z Pszczyny albo pani Dorota z Nowego Targu musiały umrzeć, ku radości naszych krajowych fundamentalistów.

Nie chcesz aborcji? Nie rób, nikt cię do tego nie zmusza i nie nakazuje. Ale nie zabraniaj tego innym, nie znasz ich sytuacji ani dziesiątek tragicznych sytuacji dzieci z wrodzonymi chorobami i osób, które muszą się nimi opiekować.

5

@Bykunn dla mnie sprawa jest jasna. Każda osoba ma prawo decydować o swoim ciele, a przede wszystkim o swoim życiu. Przecież lepiej jest usunąć ciążę do 12 tygodnia, niż później wychowywać dziecko w taki sposób, że będzie kręcony o tobie reportaż w tvn24. Sam nie planuje dzieci bo wiem, że nie byłbym dobrym rodzicem i kropka. Pozdrawiam

5

@Bykunn Jeśli dla Ciebie 10 tygodniowy płód to nie człowiek to rzeczywiście nie ma o czym dyskutować. Co do narzucania - wolę bronić moralności niż postulować o niemoralne zabijanie dla wygody. Niemniej życzę miłego dnia i zdrówka dla rodziny bo z tego co pamiętam jesteś młodym tatusiem. Pozdrawiam

3

@SpainFanRM89 no ja fundamentalnie nie rozumiem co to kogo obchodzi czy ktoś podda się zabiegowi aborcji. Jestem takim człowiekiem który raczej stara się nie wtrącać ludziom w życie

0

@Hellrider napisałem wcześniej, że w przypadku zagrożenia życia matki sprawa wygląda inaczej. A co do chorych dzieci to nadal sprawa wygląda tak samo. Nie chcesz się opiekować dzieckiem nawet chorym bo to niewygodne, więc je zabijasz. Co jak Ci dziecko zachoruje w wieku 2/3 lat? Też w sumie to nadal jest zlepek komórek w trakcie rozwoju. To można je wtedy zabić czy nie?

2

@Bykunn jak coś się ewidentnie złego dzieje to my mamy obowiązek reagować a nie wymigiwac się słowami typu "to nie moje życie, nie obchodzi mnie to". Jak ktoś bije żonę w mieszkaniu obok to też nie zareagujesz, bo to nie Twoje życie?

7

@tomcias10 narzucasz ludziom swoją moralność. Równie dobrze należałoby zakazać jedzenia mięsa, bo według moralności wegetarian jest to złe (nie porównuje człowieka do zwierząt, ale narzucanie swojego światopoglądu innym).

5

@tomcias10 jest tylko mały problem. W wieku 2/3 lat dziecku raczej nie znikną rączki czy nóżki, a często właśnie i takie dzieci mają rodzic kobiety. I teraz popatrzmy na to z innej strony. Nawet jeśli rodzic pokocha i urodzi takie dziecko, to jaka przyszłość czeka tego dzieciaka? Myślisz że znajdzie miłość? Pracę? Nawet przyjaciół będzie miał ciężko poznać, bo większość życia spędzi w pokoju. Co się wtedy stanie jak zabraknie rodziców, którzy się nim opiekowali? Jest to czysto hipotetyczna sytuacja, ale i możliwa, dlatego dajmy wybór i nie narzucajmy innym swoich poglądów. Zrobią tak jak będą uważali za stosowne. Pozdrawiam

2

@tomcias10 nie wiem, pewnie zależy. Starałabym się coś zrobić chociażby zadzwonić na policję. Ale dalej się nie rozumiemy. W twoim przypadku komuś dzieje się krzywda. W przypadku aborcji komu się krzywda dzieje? Płód nie jest w stanie odczuć ani zrozumieć domniemanej krzywdy która miałaby mu się dziać.

0

@Bykunn Szczeniak 1 dniowy też nie odczuje i nie zrozumie jak go szybko utopimy a jednak to okrutne

@SpainFanRM89 mało wiesz bardzo o życiu osob z niepełnosprawnościami

Pracuje od 10 lat z osobami z niepełnosprawnościami i widziałem mnóstwo przypadków gdzie lekarze nie dawali szans

1

@pt9 możliwe, nie jestem żadnym ekspertem, ale pamiętam jak wyglądało życie moje sąsiada, który był niepełnosprawny i nigdy nie chciałbym być na jego miejscu. Pozdrawiam

0

@SpainFanRM89 ale są inne różne choroby, które się pojawiają jak się dziecko urodzi. Co wtedy? Można je zabić czy nie można?

1

@pt9 co ty pieprzysz xD nie zrozumie ok ale oczywiście że odczuje

0

@Bykunn no w sumie jak zabijesz kogoś strzałem w głowę to też nie poczuje, bo szybko umrze. To znaczy, że można kogoś zabić, ale tylko jak zrobisz to szybko żeby ktoś nie czuł? Najlepiej to w ogóle z zaskoczenia od tyłu, bo wtedy nawet nie będzie czuł strachu bo nie będzie wiedział, że zaraz zginie?

0

@SpainFanRM89 Wiesz kim jest Nick Vujicic? Jak nie to posłuchaj jego przemówień, poznaj jego historię i będziesz miał troszkę inną perspektywę co do spędzania przez dziecko bez nóg czasu w pokoju. Wiem, że to sytuacja skrajnie pozytywna, ale wszystko ma dwie strony więc warto uwzględniać to w swoich przemyśleniach. Pozdrawiam

2

@Bogan dzięki. Obiecuje że obejrzę jego filmiki. Wcześniej o nim nie słyszałem i chętnie dowiem się czegoś z innej perspektywy. Pozdrawiam

1

@tomcias10 tylko tutaj jest jedna zasadnicza różnica. Rodzice którzy w twoim przykładzie mają 2/3 letnie dziecko, zdecydowali się na nie świadomie i najpewniej je kochają. Natomiast rodzice, którzy chcą dokonać aborcji, prawdopodobnie nie czują żadnej więzi z dzieckiem, płodem, czy jak komu to pasuje i z tego powodu przykład jest nietrafiony, mimo mojej wcześniejszej odpowiedzi. Pozdrawiam raz jeszcze :)

0

@Bykunn na referendum poszło tylu ludzi co na wybory, tylko nie każdy wziął udział w nim. Nie jednemu celowo nie wydali kart do referendum.

1

@Bykunn Ale już ta sama lewica szczeka o tym że jedzenie jajka to zabicie kurczaka bo przecież gdyby nie ten fakt to wyklułby się kurczak.

Hipokryzja w pełnej krasie.

W takim przypadku wielu ludzi w tym kraju chce kary śmierci za najgorsze przestępstwa, rozumiem że też będzie to debatowane czy jednak nie bo to nie w polityce lewicy?


Ps. Argument o oszukaniu przez partnera łatwo zawetować - wystarczy nie robić tego na lewo i prawo z nowopoznanymi partnerami (w obie strony) i używać przy tym mózgu. Raczej facet z kim się jest parę lat nie oszuka na "wazektomie" czy inne rzeczy. Albo się kogoś zna albo nie, albo się z kimś ma te same poglądy na temat rodzicielstwa albo się z taką osobą nie jest.

0

@tbas jakie pseudo pytania? Bo nie pasowały tuksowi i zrobił z tego taką narrację? Czy pani która nie wydała komuś karty do referendum była od tego aby o tym decydować?

2

@Prorokk a niektórym celowo wydali i mimo że ktoś wywalił do kosza to był policzony jako frekwencja ;)
@varosso nie znam postulatów wegan ale się z nimi nie zgadzam w tym wypadku. Gdybyśmy nie jedli jajek to ani tej kury ani tego jajka by nie było bo nikt by ich nie hodował.
Kare śmierci chce głównie prawica. Ta sama prawica która tutaj chce bronić życia płodów.
Ja akurat nie mam wyraźnego zdania o karze śmierci. Przekonują mnie argumenty (niektóre) obu stron
Ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam zamiaru mówić ludziom z kim mogą albo nie mogą uprawiać seks. Ich sprawa. Seks nie równa się dziecko

0

@Bykunn dziwnej, niemoralnej aborcji bronisz. Nie kumasz, że uruchomienie takiego procesu spowoduje efekt plastra salami?

Zaraz podniosą się głosy, że do 20srego tygodnia, do 30stego tygodnia, do 40stego,dopoty jest w łonie matki.

A dlaczego nie iść dalej? Pewien australisjkj filozof stwierdził, że dziecko nie ma świadomości do 2 roku życia, a świadomość kształtuje nas jako ludzi. Ergo aborcję spokojnie można robić do 24 miesiąca od urodzenia, na życzenie rodziców. A tobie nic do tego. Znajdą się argumenty i zwolennicy takiego rozwiązania.

2

@mleczkoo ale ja bronię stanowiska wokół którego jest konsensus naukowy a nie wymyślam scenariusze z tyłka. Większość cywilizowanego świata doszła do wniosku że właśnie ta granica, tj 12 tydzień jest najrozsądniejszym kompromisem. Koniec i kropka. Mówię stanowcze nie propozycjom ograniczającym ale i jeszcze bardziej liberalizującym patrz przykład Nowego Jorku.

1

@Bykunn niehc pomysle. Aborcja przy gwałcie, Aborcja gdy płód uszkodzony, ,martwy lub choroba nieuleczalna. Tak te 2 dla mnie sa kluczowe.

1

@Prorokk Mogles brac udział. Nikt nikogo nie zmuszał, ani karty nie zabirerał. Na tym polega demokracja. Ze wiekszosc decyduje. a najlepsze ze nie ma i nie bylo tam pytania o aborcie. A o płot kur.

0

@draxidox Cała lewica. Nie chcą referendum bo te "wszystkie" polki co tak bardzo chcą aborcji są niewielkim marginesem i większość ma to tak na dobrą sprawę w 4 literach.

3

@tbas no ale co tu jest kompromisem? xD nikt kto ma mózg nie chciałby żeby te przypadki były zakazane. Więc gdzie kompromis? Między prawicą a Kają Godek?

1

@Bykunn Ale sa zakazane. Kto kur poszedł by całkowicie zakazac aborcje, całkowicie, PRAWICA, bez wyjątków.

1

@626 ale argument z czapy :d Głosować będą mogli wszyscy W czym problem żeby młodzi i w średnim wieku zagłosowali tak jak uważają i wtedy się okaże czego tak naprawdę chce społeczeństwo... Emeryci to tacy sami obywatele jak wszyscy pozostali i mają takie samo prawo głosu, bo też żyją w tym kraju

1

@tbas no nie. Nawet na prawicy jest mało oszołomów którzy chcieliby całkowitego zakazania aborcji we wszystkich przypadkach.

Komentarz usunięty

1

@Bykunn prdl, jak zwykle. Wasz lider, zaraz po ogloszeniu wyniku TK. Mówił, że tematu aborcji po gwałcie nie ma, a chore dzieci to trzeba znaleźć rozwiazanie jak urodzić i pochować, nawet gdyby miało żyć 15 minut.
"Bosak powiedział, że nie należy rozszerzać debaty na zakaz prawa do usunięcia ciąży z gwałtu. "Powinniśmy się skupić w dyskusji i w działaniach politycznych, i w parlamencie na tym, jak wesprzeć tych, którzy mają dzieci niepełnosprawne, a nie otwierać kolejne pole do kontrowersyjnej debaty" - zaznaczył."

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1494367,krzysztof-bosak-sa-dzieci-niezdolne-do-zycia-i-wowczas-jednym-z-praw-pacjenta-jest-prawo-do-godnej-smierci.html

3

@Lucerfi to zróbmy referendum jaki kolor włosów masz nosić od dziś. Będą opcje naturalny i różowy. To tylko przykład, tak samo mało miarodajnego referendum. Co obcy ludzie mają do Twoich włosów? Tak samo tu, na temat bardzo osobisty, indywidualny mają się wypowiadać stare baby z podkarpackiego. Ograniczmy referendum do kobiet w wieku reprodukcyjnym wtedy to ma choć trochę sensu. Czemu "liberalna" Konfederacja niby, chce narzucać zamordystyczne ograniczenia?

1

@tomcias10
"Sprawdzilem sobie jak dziecko jest rozwinięte np w 11 tygodniu życia. W takim wieku dziecko ma już:
- w pełni ukształtowane serce
- ma już skórę
- w 11 tyg. Już wiadomo czy to chłopak czy dziewczyna
- trzustka już zaczyna pracować"
To zostawmy dorosłemu człowiekowi skórę, serce, trzustkę i podłączymy go do resuscytacji i zobaczymy czy przeżyje....
Za moment śmierci, uznaje się śmierć mózgu. Do 12 tygodnia mniej więcej nie ma działającego układu nerwowego, bo w 10-11 tygodniu formują się otoczki mielinowe komórek nerwowych. Dopiero umożliwiając przewodzenie impulsów nerwowych. A to dopiero fizyczna podstawa. W 12 tygodniu rozpoznawalne są objawy najważniejszych potencjalnych chorób genetycznych i nieuleczalnych wad rozwojowych. To taki moment, w którym w żadnym momencie 5 cm zarodek, nie jest czujacym człowiekiem, choćby potencjalnie, a aborcją może uchronić rodzinę przed zostaniem z kaleką na całe życie, lub urodzeniem dziecka które pożyje miesiące najwyżej lata w męczarniach.
No i a'propos zarodek=dziecko. Stary przykład ale ponawiam - jak zaniesiesz zołędź do tartaku i opchniesz w cenie 100 letniego dębu, to i mnie przekonasz ze to właściwie to samo.

3

@mleczkoo ciekawe czy Korwin zrezygnował z jedzenia, bo i warzywa i mięso na autach w ruskiej ambasadzie ma unikalne dna...
Za to w XIX wieku Korwin byłby za dmuchanie 14-latek i teraz w sumie tez, bo to niektóre dziewczynki już dojrzałe wyglądają w tym wieku. Także wstrzymał bym się z tym "autorytetem".

2

@Bykunn za dużo chłopaki oglądali "i kto to mówi" i uwierzyli. Jeszcze jak na tvp kilka miesięcy temu, to już w ogóle łyknęli.

3

@SpainFanRM89 niezbyt hipotetyczna, bo moja żona pracuje jako rehabilitantka w ośrodku dla takich dzieci i dorosłych. Całe rodziny skazane na 24-h opiekę nad dzieckiem które ma niedowład kończyn, częściowy paraliż, poważne upośledzenie, lub inne wady o których można było się dowiedzieć około 12 tygodnia. Złość, bezsilność, akceptacja, bieda, rezygnacja z marzeń... Stały krąg takich przypadków. Nawet jeśli rodziny wytrzymują, kochają dzieci po fakcie to zdrowe rodzeństwo ma zszargane życie..
To nie hitotetyczne sytuację tylko codzienność sporego promila dzieci z okolicy mojego miasteczka, a są inne powody aborcji. Nigdy to nie jest prosta decyzja, ale stare baby i Wyborcy pis 60+ nie powinni mieć nic z nią wspólnego. Tylko sumienie rodziców.

1

@pt9 "Pracuje od 10 lat z osobami z niepełnosprawnościami i widziałem mnóstwo przypadków gdzie lekarze nie dawali szans"
Absolutnie nie porównywalna rzecz.
Kiedy slyszczysz że twoje dziecko będzie miało downa, zrobisz i 2-3 dodatkowe badania by potwierdzić diagnozę, a nie lecisz do ginekologa na aborcję z westchnieniem ulgi.
Jeśli ktoś dziecka nie chce, to lepiej żeby go nie rodził bo stres poporodowy, brak pomysłów na rozwiązanie problemu, zatrwazajaco często popychają do tragedii w momencie kiedy to już jest bez dyskusyjne zabójstwo.

3

@AxelF widzisz problem jest w tym, że Ty nowe życie traktujesz jak rzecz i porownujesz do żołędzi. W 11 tygodniu to już jest żywa i żyjąca istota. Ma swoje DNA, ma działające narządy. Nie widzisz różnicy między martwym zoledziem a nowym życiem? Tak jak pisałem wcześniej, ludzie już kompletnie zatracili jakieś resztki człowieczeństwa i nawet samego człowieka traktują jako rzecz.

1

@AxelF rautach w rosyjskiej ambasadzie, nie autach. Słownik wiedział lepiej.

5

@AxelF Nie, to nie ten sam wybór. To wybór między dopuszczeniem legalności wykonywania zabiegu który dla większości ludzi jest na granicy moralności. Niezależnie od tego ile razy odklejeńcy z lewicy będą mówić że zarodek ludzki to nie jest człowiek we wczesnym stadium rozwoju, a "zlepek komórek", nie zmieni to faktu jak jest według nauki. Tak samo w kwestii ich "tożsamości płciowej" i facetów mogących rodzić dzieci. To nie jest kwestia osobista tylko kwestia wpływania na życie drugiego człowieka który jest we wczesnym stadium rozwoju. Popierasz picie i palenie przez kobiety w ciąży? Wtedy to też ich osobista sprawa? Przypominam, że ta sama władza zakazała picia energetyków nieletnim, a ty mi tu o zamordystycznych działaniach. Nie, abortowanie dziecka nie jest równoważne pofarbowaniu włosów. Zresztą Chryste, do czego doszło że muszę coś takiego pisać, ludzie.

0

@Kozinho. Ja jestem za ,niezależnie od wyniku tylko to trzeba dobrze przygotować, zrobić jakieś programy za i przeciw żeby nie zrobiono referendum na które pójdzie 15% ludzi a koszty i tak będą kosmiczne bo ktoś będzie robił interesy życia.

0

@Commandement Dobrze, że większość wegan nie ma tak spranych mózgów w kwestii narzucania innym swojego zdania. ;p

0

@Lucerfi A to w Polsce mamy demokrację bezpośrednią, nie wiedziałem. Myślałem że partia która jest w rządzie ma wszelkie prawo realizować postulaty swojego elektoratu. Poza tym lewica podobno wydaje pieniądze na lewo i prawo a tu proszę konfederaci chcą nagle wydawać publiczne środki na organizację referendum bo mają takie widzi mi się

0

@Ostatnikrwawygang A nie słyszałem żeby konfederacja była za referendum, ciekawe. Jeśli to było skierowane do mnie to nie, nie jestem za przeprowadzeniem referendum w tej sprawie (popieram powrót do konsensusu aborcyjnego i uważam, że takich kwestii moralnych się nie głosuje). Demokracja bezpośrednia jest skutkiem dojrzałości demokratycznego społeczeństwa, a nasze do "zwykłej" nie dojrzało, a co dopiero do bezpośredniej. Zresztą, to w "niebezpośredniej" demokracji nie robi się referendów?

1

@Bykunn Nie dla skrobanki na żądanie.Aborcja dostępna tylko pod warunkiem, że zagraża bezpieczeństwu o życiu matki, życiu dziecka, bądź kobieta jest w ciąży przez gwałt.Nie będę Cię edukował,czy dziecko już jest w czasie poczęcia czy też nie,bo sam tego nie wiem.Ale trzeba mieć niezłą odklejkę, żeby używać argumentów jakich użyłeś Ty.Mianowicie to, że ktoś ściąga gumę w czasie stosunku, bądź mówi, że miał wazektomie.Fakt jest taki, że trzeba być odpowiedzialnym i tyle.Jak chcesz uprawiać seks,to uprawiaj, ale jak nie chcesz mieć dziecka,to się zabezpieczaj.Teraz jest tyle sposobów na to, że głowa mała.

0

@Recha_0684 nie dla katolskiego zamordyzmu i mówienia kobietom czy mogę uprawiać seks czy nie(bo żadna antykoncepcja nie jest 100%towa). Nie ma żadnego sensownego argumentu za tym żeby uniemożliwić taki zabieg chętnym, szczególnie dlatego że i tak to wykonają czy tego katotaliban chce czy nie ;)

0

@Lucerfi To było skierowane do Ciebie bo z odpowiedzi do głównego postu odniosłem wrażenie że popierasz referendum. Robi się, ale nie widzę przyczyny aby aborcja to była kwestia którą należy uregulować na drodze referendów dlatego w pełni się zgadzam z takim postawieniem sprawy przez Lewicę

2

@draxidox Lewica bardzo lubi zmieniać definicje pojęć. Dla nich demokracja jest tylko wtedy gdy oni rządzą.

0

@tomcias10 powtórzę jeszcze raz. Skoro za śmieć, współczesna medycyna uznaje śmierć mózgu, bo organizm w stanie wegetacji, można podtrzymać z "działającym" funkcjami życiowymi, także po jego śmierci, to by być ścisłym za początek życia, świadomości wypadałoby uznać moment kiedy pojawią się działanie mózgu. Nie ma nawet co się spierać jaka. Nikt tego nie robi. Nikt nie broni prawa do aborcji niezdolnością płodu do myślenia abstrakcyjne o, bo to głupie, ale właśnie koło 12 tygodnia pojawiają się podstawy by w ogóle mówić o pracy układu nerwowego jako takiego.
Jeśli trzymamy się biologii, to może i układ nerwowy są "magazynami" świadomości.
Więc porównanie do żołędzia nie służy jak mylnie przyjąłeś uprzedmiotowieniu, ale zrównaniu stopnia rozwoju na pewnej skali. 12 tygodni w porównaniu do życia człowieka, jako etap jego rozwoju to zarodek, coś co nawet naturalnie nie musi się poprawnie rozwinąć. Do XX wieku nie było oczywiste że ten etap w ogóle przeżyje. Medycyna znacząco zwiększyła ten odsetek, a teraz punkt widzenia moralność chrześcijańska podważa jej zdobycze w imię poglądów grupki osób rozczacej sobie prawo do decydowania o tym co mogą robić inni, samemu mając często żadne szanse się zmierzyć z dylematem (podobnie jak ksiądz udzielając nauk małżeńskich).

0

@Bykunn Byku ale czy ja mówię, że ktoś nie ma uprawiać seksu?? Można się bzykać i sypać ile kto chce.Nikogo nie oceniam.Byle by to miało ręce i nogi.Bo Twoje teorie o ściąganiu gumy podczas stosunku są do dupy.Niech zrobią referendum i jestem pewny, że 80%społeczenstwa nie chce skrobanki na żądanie.Zabieg chętnym??Zabiegiem to możesz nazwać malowanie brwi henną.Odklejka lewel hard.

2

@Recha_0684 https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9351572,co-polacy-sadza-o-aborcji-najnowszy-sondaz.html
No to twoje 80% mocno wątpliwe.
A poza tym, tak jest to zabieg medyczny. Nie da się tego inaczej określić. Można powiedzieć procedura medyczna. Na pewno żadna operacja

1

@Lucerfi "nie zmieni to faktu jak jest według nauki"
Tak dokładnie. Nie zmieni. Nauka z jakiegoś powodu wyróżnia etapy rozwoju;
"wczesny zarodek na początku przechodzi przez pierwsze podziały komórkowe, nazywane bruzdkowaniem. (...) Embrion mając 16 komórek jest określany jako morula (stadium moruli, potocznie nazywanej zlepkiem komórek), ulegająca potem kompakcji. Kontynuacja bruzdkowania doprowadza do przekształcenia się zarodka w blastocystę (kolejne stadium rozwoju embrionu, po moruli). Powstaje wówczas jama blastocysty, a blastomery różnicują się w komórki trofoblastu (które stworzą łożysko) i komórki węzła zarodkowego, nazywanego też embrioblastem (czyli komórki zarodkowe, które tworzą właściwy zarodek, a potem płód). (...)
Blastocysta jest otoczona osłonką przejrzystą, z której się wylęga około 5,5-6 dnia (można wyobrazić to sobie jako wczesne wykluwanie się u ssaków), by móc zaimplantować się w macicy przy pomocy trofoblastu i błony śluzowej macicy. Według niektórych podręczników dopiero tutaj nienarodzone potomstwo zaczyna etap zarodkowy – po zagnieżdżeniu. Wówczas wcześniejsze stadia określa się mianem przedzarodkowych."
Jaak widzisz nauka pozwala klarownie rozróżnić kiedy jest zarodech choćby i jest to kilka dni po zapłodnieniu. Absolutnie nie jest tak, że plemnik i komórka jajowa to już człowiek, jak wielu fundamentalistów się upiera. Co więcej, jako kamyczek do dyskusji o tabletkach dzień po - nawet 5 dni po, to nawet jeszcze nie zarodek, a w naturze około połowy zaplodnionych komórek jej owych nie osadza się w macicy, wiec według fanatyków statystycznie co drugi raz kobiety trzeba prewencyjnie zamykać w kiciu.
"Kolejny etap rozwoju zarodka to gastrulacja, czyli powstanie gastruli z trzema listkami zarodkowymi: endodermą, ektodermą i mezodermą. Zarodek kształtuje się w trzylistkową tarczę zarodkową, około 19 dnia rozwoju. Po gastrulacji dochodzi do neurulacji – ukształtowania się cewy nerwowej z parzystymi somitami po obu jej stronach, co ma miejsce od około 20 dnia życia zarodka. Dalszy rozwój to histogeneza i organogeneza, oznaczające powstawanie określonych tkanek i tworzenie narządów, co trwa do około 9 tygodnia."
Tu dopiero następuje moment, kiedy można mówić o płodzie a nawet jeszcze nie ma układu nerwowego.
"Potem następuje specjalizowanie, dokształcanie i dojrzewanie tkanek, narządów i układów ciała, już w okresie płodowym."

"To wybór między dopuszczeniem legalności wykonywania zabiegu który dla większości ludzi jest na granicy moralności."
Po raz kolejny się mylisz. W większości krajów gdzie ludzie MAJĄ wybór, jednak dokonano wyboru na korzyść aborcji, więc jest jak najbardziej w granicy moralności/etyki.

" Tak samo w kwestii ich "tożsamości płciowej" i facetów mogących rodzić dzieci."
Nie rozumiem związku. Wyjaśnij.

" To nie jest kwestia osobista tylko kwestia wpływania na życie drugiego człowieka który jest we wczesnym stadium rozwoju. Popierasz picie i palenie przez kobiety w ciąży? "
Odwracasz kota ogonem, dmuchasz w pupę, by paszczą wylatywały baki. To tak nie działa. Dorosłym człowiekiem, a raczej ludźmi na których decyzja będzie miała wpływ, i na których życie decyzję ten wpływ wywrą są rodzice. Potencjalne dziecko, zaczyna czuć cokolwiek, według eksperymentów około 20 tygodnia, ale nawet przyjmując granicę fizycznego możliwości przewodzenia impulsów przez układ narwowy jest to 12 tydzień. "wolnościowcy", konserwatysci różnych maści ten wpływ starają się rodzicom zabrać w kluczowe kwestii - "czy są gotowi na dziecko, czy jeśli będzie chore, to są gotowi na poświęcenie wszystkiego".
Nie wiem czemu tu wplatasz mi twierdzenia o popieranie palenia i picia przez kobiety w ciąży bo to się w ogóle nie spina ani tego nie napisałem.

"Przypominam, że ta sama władza zakazała picia energetyków nieletnim, a ty mi tu o zamordystycznych działaniach."
Porownujesz decyzję o posiadania dziecka, do decyzji o wypiciu energetyka przez dzieciaka? Nie powiem, ciekawe, acz zupełnie bez sensu.

"Nie, abortowanie dziecka nie jest równoważne pofarbowaniu włosów. Zresztą Chryste, do czego doszło że muszę coś takiego pisać, ludzie."
Nie odnosisz się do clue porównania. Nie zrównuję wagi decyzji, tylko twierdzę że tak samo bezsensowne jest roszczenie sobie prawa rozstrzygania w sprawie czyichś sobistych wyborów. Mam nadzieję że teraz jaśniej.


1

@Bykunn a może im zabierz prawa wyborcze obrońco demokracji?

0

@draxidox Dobrze że ten plankton nie ma nic do gadania, a jakby nie byli potrzebni w koalicji to by ich tam nawet nie było bo nawet Tusk wie że to oszołomy.

1

@Bykunn ja bym poszedł i zagłosował za kompromisem. A sam seks jest dla ludzi odpowiedzialnych. Mają tabletkę dzień po. To już bardzo dużo.

0

@AxelF a to co z tymi krajami gdzie aborcja nie jest do 12 tygodnia? Sprawdzilem na szybko jak to wygląda w innych krajach i np. i w Rumunii można ją wykonać do 14 tygodnia, w Szwajcarii do 18 tygodnia, w Szwecji do 18 tygodnia. W Holandii w ogóle z tego co znalazłem to są kliniki, które wykonują aborcję do 22 tygodnia!! I co tam mają jakichś lepszych naukowców co odkryli, że jednak w 22 tygodniu to nie jest życie? Zasłaniasz się nauka a prawda jest taka, że nie ma żadnych podstaw żeby akurat uznac ten 12 tydzień za magiczny, w którym się pojawia życie. Jeden naukowiec powie, że w 12 tygodniu, przyjdzie kolejny i powie, że w 30 i na jakiej podstawie naukowej stwierdzisz, który ma rację? Po tych różnicach w różnych krajach widać, że to tylko i wyłącznie zależy od opinii danej osoby. Nie ma żadnego sposobu naukowego żeby to określić.
Co z tego, że dziecko nie jest świadome wtedy? Dziecko po urodzeniu parę miesięcy też mało czego jest świadome.
Chore rzeczy to są żeby nowe życie porównywać to rzeczy tylko dlatego, że akurat na tym etapie to życie nie jest jeszcze świadome.

0

@Bykunn "Ale uszanuj to że dla kogoś zdrowie życie i wygoda są ważniejsze niż urodzenie dziecka" - " dziękujemy za powtórzenie po raz dziesiąty twojej jakże światłej opinii na ten temat. Pytam po raz dziesiąty, co mnie to obchodzi? " wystarczy odwrocic kolejnosc i sam sobie odpowiedziales

0

@Bykunn No właśnie, ta sama lewica co chce zabijać dziecko, powtarzam dziecko (bo od 11 tygodnia można stwierdzić już jakiej płci będzie) chce dawać drugą szanse pedofilom, mordercom czy gwałcicielom. Jak widać lubią odklejone zabawy.

2

@Linghunter88 no właśnie nie bo moja opinia w żaden sposób nie ingeruje w jego życie. A jego opinia ingeruje w życie według danych dziesiątek tysięcy Polek rocznie
@varosso co to znaczy chce dawać drugą szansę? xD dożywotnie więzienie zamiast kary śmierci to jest druga szansa?
Używając głupiego języka naprawdę nie wpłyniesz na moje poglądy ;) myślisz że jak bezmyślnie będziesz pisał o zabijaniu dzieci to nagle uznam że masz rację?

2

Zwolennicy prawnego zakazu aborcji (bo można być przeciwnikiem aborcji, ale jednocześnie zwolennikiem wyboru) ewidentnie lubią narzucać swój światopogląd innym.
Ciekawi mnie co by się stało jakby nagle wprowadzono zakaz jedzenia mięsa (weganizm i moralność związana z zabijaniem zwierząt jest również kwestią światopoglądu). Obstawiam, że pierwsi zaczęliby płakać, że prawo wyboru, że nie można narzucać światopoglądu xd

1

@draxidox a ty mi się kojarzysz z prawicowym debilem. Nie twój z...ny interes kto co robi z własnym ciałem. Jak tak bardzo martwisz się o zygotę to proponuję odstawić mięso bo zjadasz istoty o wiele bardziej czułe i inteligentniejsze od zlepu komórek.

0

@tomcias10 nie, badania naukowe wskazują że 26-30 to moment w którym można mówić o czuciu w przypadku płodu. Dlatego postulat zwolenników aborcji, by 12 tydzień czyli jak mówię granica fizycznego rozpoczęcia działania układu nerwowego, moment kiedy można zrobić testy wad genetycznych płodu itd, jest bezpieczną granicą że wszechmiar. To także dowód na to, że nikt nie chce tego traktować jako lekkiej decyzji, a mieć wybór czy jest się gotowym na wychowywanie ciężko, być może śmiertelnie chorego dziecka.
Podważasz naukę na podstawie tego, że różne kraje przyjęły różną bezpieczną odległość odmomentu kiedy w naukowy sposób potrafimy potwierdzić odczuwanie. I nie, nie jest to "jeden tak, drugi inaczej" tylko konsensus całych społeczeństw i ich sprawa, w którą ja się nie wtrącam. Dowody naukowe, bez względu na to jak bardzo je podważasz są jasne.

"Dziecko po urodzeniu parę miesięcy też mało czego jest świadome."
Nikt nie mówi o świadomości, ale o czuciu - reakcjach układu nerwowego. Do tego 11 tygodnia nawet jakbyś ten zarodek kuł szpilką, to nie ma prawa być żadnej reakcji bo nie działa mózg, układ nerwowy nic. To dalej taki stan jak po śmierci klinicznej. I po biologicznym wykształceniu się niezbędnych do działania ficycznych narządów mija jeszcze według najnowszych badań 15-19 tygodni zanim faktycznie pojawia się jakakolwiek reakcja na bodźce. Nikt nie wspomina nawet o świadomości.
Czyli znów polemizujesz z własnym wyobrażeniem tego co napisałem.
Często zresztą u zamordystów dla niepoznaki zwących się "wolnościowcami" jest tak, że dyskutują z sobą wciskając jakieś ekstremalne poglądy w czyjeś usta by szarżować na nie niczym rycerze pod Grunwaldem.

0

@AxelF zadziwia mnie Twoja niezachwiana i niekwestionowana wiara w naukę. Naukowcy coś powiedzieli to tak musi być. Nawet nie wiesz jak blisko Ci do katolików do ktorych wcześniej nawiazywales. Oni wierzą we wszystko co im powie ksiądz z ambony, Ty wierzysz we wszystko co Ci powie naukowiec w białym kitlu, bo na pewno on jest w 100% nieskazitelny i jest twórcą moralności.
Niestety w tej swojej religii nauki zatraciles całkowicie jakikolwiek aspekt człowieczeństwa. Wszystko to dla Ciebie dane i informacje. Zero jakichś głębszych przemyśleń.
Zobacz sobie filmiki z aborcji w 12 tygodniu czy później i powiedz mi, że te "płody" to nie jest człowiek. Płody mają wszystkie cechy, które można przypisać żywej istocie. Owszem może we wczesnym etapie rozwoju, ale jest to żywa istota a nie martwy żołądź.
Przeraża mnie bezduszność bijąca z Twoich wypowiedzi.

0

@tomcias10
"zadziwia mnie Twoja niezachwiana i niekwestionowana wiara w naukę"
A w co mam wierzyć? W wyimaginowanego boga? Staram się opierać swoje sądy na najnowszej wiedzy, przekonujących dowodach, też ach które wyszły zwycieztwa z dyskusji naukowej. Nie widzę w tym nic dziwnego.

" Ty wierzysz we wszystko co Ci powie naukowiec w białym kitlu, bo na pewno on jest w 100% nieskazitelny i jest twórcą moralności."
To zdanie demaskuje twoją niewiedzę jak działa nauka.

"Zobacz sobie filmiki z aborcji w 12 tygodniu czy później i powiedz mi, że te "płody" to nie jest człowiek. Płody mają wszystkie cechy, które można przypisać żywej istocie. "
Adekwatne rzeczy o żywych i czujacych istotach można powiedzieć o filmikach z rzeźni, a jednak nie psuje ci to apetytu.
To że coś wygląda jak mini człowiek, bo zewnętrzne cechy są z grubsza pasujące, nie znaczy że w najważniejszych szczegółach TO JEST JUŻ człowiek.

"Płody mają wszystkie cechy, które można przypisać żywej istocie."
Żywa istota to nie oznacza "człowiek". To jest clue sporu. Dla was plemnik i komórka to już jest człowiek.

"Owszem może we wczesnym etapie rozwoju, ale jest to żywa istota a nie martwy żołądź."
Żołędzie to też zywi przedstawiciele fauny. Daj mu szanse a wyrośnie drzewo. Kwestia właśnie czasu, ilości etapów by w to drzewo się zamieniły. Tak jak kilkakomorek, płód to nie dziecko.
Ale ok, już się nie bój. Nie ma sensu dyskutować, bo tu każdy ma swoje zdanie. Clue jest takie, że twoje czy moje zdanie powinno guzik obchodzić parę przed dylematem aborcji, bo to powinien być wybór ich i ich sumienia.

0

@Bykunn Przecież politycy lewicy stwierdzili że gwałciciele i pedofile powinni dostać drugą szanse i wyjść na wolność więc sami są hipokrytami. Nie chcą dawać szans nienarodzonym a wybrykom społecznym już owszem.

I nie, nie zamierzam wpływać na Twoje poglądy bo odklejonych poglądów nie trawie ale je chociaż szanuje w pórównaniu do fanatyków lewicy, po czy pisu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?