Quique Setién urodził się 27 września 1958 r. w Santanderze. Kantabryjczyk przed objęciem posady trenera w Barcelonie prowadził Racing Santander, Polideportivo Ejido, Logroñés, Lugo, Las Palmas oraz Real Betis.

Zespoły pod wodzą Setiéna charakteryzują się dużym posiadaniem piłki, ofensywną i atrakcyjną dla oka kibiców grą. Jako zawodnik grał na pozycji pomocnika. W trakcie piłkarskiej kariery reprezentował barwy Racingu Santander, Atlético Madryt, Logroñés i Levante.

Eder Sarabia, drugi trener - to syn słynnego napastnika Athleticu, Manu Sarabii. Zna Setiéna od dziecka, ponieważ jego ojciec grał razem z nim w Logroñés. Sarabia to młody, ambitny trener, mający swoją metodykę i wizję futbolu. Jest fanem kolarstwa, a w mediach społecznościowych często pokazywał swoją sympatię do Leo Messiego. Przejął piłkarską filozofię od Setiéna, jest jego asystentem od czasów pracy w Las Palmas w latach 2015-2017.

Fran Soto, trener przygotowania fizycznego - z Setiénem poznali się już w 2009 roku w CD Lugo. Od tego czasu 45-latek jest stałym członkiem sztabu szkoleniowca pochodzącego z Sandanter.

Jon Pascua, trener bramkarzy - poza szkoleniem golkiperów zajmuje się on także analityką. Z Setiénem pracował już w Realu Betis.