Były welodrom na osiedlu Bonanova  (1899-1900)

Był to pierwszy w historii stadion Barcelony, na którym grały FC Barcelona i El Catala. Właśnie na nim FC Barcelona przegrała swój pierwszy mecz 0:1. Murawa boiska była bardzo nierówna przez co bardzo trudno się grało. Sam stadion znajdował się niedaleko stacji kolejowej, dzięki czemu łatwo było dostać się w jego pobliże.

Obecnie znajduje się tam park Turó, dzielnica Sarrià-Sant Gervasi.

Hotel Casanovas (1900-1901)

Pod koniec wieku władze FC Barcelony wydzierżawiły część terenu znajdującego się w pobliżu Hotel Casanovas. Pierwszy mecz na tym stadionie odbył się 18 listopada 1900 roku i zakończył remisem 0:0. Stadion posiadał jednak dużą wadę. Usytuowany był daleko od jakiejkolwiek drogi dojazdowej i dostanie się w jego pobliże było dość trudne.

Obecnie znajduje się tam Szpital Świętego Pawła (dawniej Świętego Krzyża).

Carretera D'Horta (1901-1905)

Stadion usytuowany był w pobliżu Guinardo. Otwarcie obiektu miało miejsce 23 listopada 1901 roku. W pierwszym meczu Barcelona pokonała brytyjskich marynarzy 4:0. Trzy gole strzelił Joan Gamper. "Bilety" były darmowe.

Stadion przy ul. Muntaner (1905-1909)

Stadion znajdował się pomiędzy czterema ulicami: Paris, Londres, Casanovas i Mutaner. Pierwszy mecz odbył się 26 lutego, a Barca grała przeciwko El Catala, zwyciężając 3:2. Jednak lata, w których Barcelona przebywała na tym stadionie nie były zbyt szczęśliwe. Wielu członków klubu odeszło i Barcy groziło bankructwo. Jednak dzięki Gamperowi nie doszło do tego i klub się uchował. Po tym zdarzeniu stadion stał się własnością lokalnego rywala - RCD Espanyol.

Stadion przy ul. Indústria (1909-1922)

Otwarcie obiektu miało miejsce 14 marca 1909 roku. Pierwszym przeciwnikiem na tym stadionie była El Catala, a stawką, o którą grano Mistrzostwo Katalonii. Mecz zakończył się remisem 2:2. Stadion został nazwany przez kibiców "Spluwaczką" (l'Escopidora'), a to dlatego, iż był on bardzo mały. Jednak mimo tego, w tamtejszych latach był to najnowocześniejszy stadion w Katalonii, gdyż jako pierwszy posiadał sztuczne oświetlenie. Obiekt mógł pomieścić 6.000 osób, w tym 1,5 tysiąca mogło skorzystać z miejsc siedzących.

To właśnie na tym stadionie kibice Barcelony otrzymali przydomek Culés -  co w dosłownie oznacza "dupki". Było to jednak nieobraźliwe określenie, gdyż wzięło się od kibiców siedzących na najwyższych rzędach trybun. Ludzie, którzy przechodzili obok stadionu mogli podziwiać rzędy pośladków, jeden obok drugiego.

Les Corts (1922-1957)

Joan Gamper i władze klubu doszły do wniosku, że Carre Industria jest za mały i zlecili budowę nowego stadionu. Projekt obiektu jest dziełem Santiago Mestresa i Josepa Alemany. Inauguracja miała miejsce 22 maja 1922 roku, a łączny koszt budowy oszacowano na ponad 991 tysięcy peset.

Został on nazwany Katedrą Futbolu, a to dlatego, że mógł pomieścić 30 tysięcy ludzi! Jednak wraz z upływem czasu, zwiększała się liczba fanów piłki nożej i FC Barcelony i klub musiał wydać rozkaz przebudowy stadionu. W 1941 roku pierwszy raz zwiększono liczbę miejsc, natomiast w 1945 doszło do tego, że stadion mógł już pomieścić 60 tysięcy widzów! Jednak i to było za mało. Dobudowano jeszcze 15 tysięcy miejsc, jednak stadion przeszedł w ręce właścicieli klubów niższych lig, natomiast FC Barcelona zaczęła stawiać nowy stadion.

Camp Nou (1957 - oby jak najdłużej)

Nowy stadion nosił nazwę El Nou Estadi del Futbol Club Barcelona, jednak kibice szybko przechrzcili go na Camp Nou. Klub zainwestował w grunt 128 milionów peset, natomiast budowa samego obiektu kosztowała 300 milionów peset. Głównymi architektami byli Mitjans, Garcia Barbon i Soteres. Pierwszy mecz na Camp Nou Barcelona rozegrała 24 września 1957 roku, a jej przeciwnikiem była... Legia Warszawa. Początkowa pojemność Camp Nou wynosiła 90.000 widzów, jednak z okazji mistzostw świata w 1982 r. rozbudowano stadion do 120.000. Teraz udostępnionych jest 99.354 krzesełek, co czyni Camp Nou drugim co do wielkości stadionem świata. Ustępuje tylko brazylijskiej Maracanie (150 tys. miejsc). Na Camp Nou FC Barcelona święci(ła) największe triumfy.

Aby dowiedzieć się więcej o stadionie zajrzyj do osobnego działu poświęconego Camp Nou