23 września 1982, Mini Estadi – dziecko architekta Josepa Casals i managera projektu Ramona Domenech’a został oficjalnie otwarty. Stadion o pojemności 15276 widzów z dwoma piętrami został ukończony w zaledwie dziewięć miesięcy. Boisko ma 103 metry długości i 65 szerokości.

Tuż obok „Mini” (jak zwykle nazywa się ten obiekt) położone są dwa boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią o numerze trzy i cztery. To drugie ma 100 metrów długości i 70 szerokości oraz posiada miejsca siedzące dla 1000 widzów. Na Miniestadi swoje spotkania rozgrywa zespół rezerw FC Barcelona B.

Pomimo wielu meczów jakie zostały rozegrane na tym stadionie, jedno z nich było wyjątkowe. W ramach Pucharu Króla w sezonie 1983/84, Barca Atletic zmierzyła się z pierwszą drużyną Realu Madryt. W pierwszym spotkaniu padł remis, a w rewanżu minimalne zwycięstwo 1:0 pozwoliło młodzieży z Barcelony awansować dalej. Cztery lata później, stadion ponownie zapełnił się po brzegi, a na Mini Estadi znów zagościł Real Madryt.

Jednym z najbardziej emocjonujących wieczorów na Mini Estadi, była transmisja na żywo z finałowego meczu Ligi Mistrzów w roku 2006. Wtedy to na Saint – Denis w Paryżu, Barcelona pokonała Arsenal i drugi raz w historii sięgnęła po Puchar Europy. Na „Mini” zasiadło wtedy jedenaście tysięcy ludzi, którzy głośno dopingowali swój zespół, a później cieszyli się z końcowego triumfu. To był jeden z niezapomnianych dni dla niesamowitych fanów FC Barcelony.

Mini Estadi został wyburzony w 2019 roku, po otwarciu Estadi Johan Cruyff w Ciutat Esportiva. W miejscu „Mini” powstanie nowe Palau Blaugrana w ramach projektu Espai Barca.

Informacje:

Data powstania: 23 września 1982
Pojemność: 15276
Wymiary boiska: 103 x 65 m.
Dodatkowe obiekty: Dwa boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią