Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Maria Bartomeu

Josep Maria Bartomeu i Floreta objął funkcję prezydenta FC Barcelony 23 stycznia 2014 po rezygnacji Sandro Rosella. Do tamtej pory pełnił funkcję wiceprezesa i jak powiedział Rosell, był jego naturalnym następcą po złożeniu dymisji.

Bartomeu urodził się w Barcelonie 6 lutego 1963 roku. Jest socio Barcy numer 16836 od 1974 roku. W zarządzie klubu był od 1 lipca 2010 roku, po zwycięstwie Sandro Rosella w wyborach prezydenckich, pełnił wtedy funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Co ciekawe w latach 2003-2005 również był w dyrekcji klubu - wówczas był dyrektorem odpowiedzialnym za sekcję koszykówki.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Jest członkiem i dyrektorem generalnym ADELTE Group, światowego lidera w budowie i dostawie innowacyjnych rozwiązań technicznych i zaawansowanych usług tego sektora dla portów i lotnisk, oraz EFS Equipo Facility Services, zespołu firm, zajmujących się obsługą techniczną terminali i urządzeń elektromagnetycznych.Robert Fernandez pełni w klubie funkcję dyrektora sportowego sekcji piłkarskiej. Podczas swojej kariery sportowej grał jako pomocnik i był związany z największymi klubami ligi hiszpańskiej: Barceloną, Valencią i Villarrealem. Do katalońskiego zespołu trafił w 1986 roku i spędził w nim cztery lata. W barwach Barcy odniósł największe sukcesy - zdobył Puchar Zdobywców Pucharów oraz dwukrotnie Puchar Króla. W 2015 roku zastąpił na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony Andoniego Zubizarretę.

Pep Segura pełni funkcję menedżera generalnego obszaru sportowego FC Barcelony od sezonu 2017/18. Jest magistrem wychowania fizycznego. Jako trener prowadził Olympiakos, z którym w sezonie 2007/08 zdobył mistrzostwo Grecji i krajowy puchar. W lipcu 2015 roku objął nowo utworzone stanowisko dyrektora sportowego profesjonalnego futbolu młodzieżowego w FC Barcelonie, a dokładnie dwa lata później - również nowo utworzone stanowisko menedżera generalnego obszaru sportowego klubu.

Członkowie zarządu