O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1994

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 5100
  • Liczba komentarzy 14027
  • Polecenia 34387

Komentarze

1

@Comentateiro z drugiej strony, Mbappe to jednak gość, który w stylu gry bazuje na szybkości, fizyczności jak CR. Ronaldo w wieku 30-kilu lat systematycznie to tracił I przesuwał się na napastnika a tam ma lepsze warunki (wzrost), niż Mbappe o dobre 7-8 cm. To dużo. Mbappe bez szybkości raczej zdryfuje do "10" a tam trudniej o liczby. Myślę że skończy podobnie w kanadyjce.

4

@TR3YWAY trzeba mu wspomnieć o La rambli i dać honorowe obywatelstwo:)

1

@sen ale fifa zlikwidowała ten mecz lata temu bo nikt go nie oglądał ani nikt nie przychodził na stadion. Factos.

0

@vangoor jak się nie ma prawdziwych osiągnięć to i 3 miejsce to wróbel w garści. Tylko może chwalenie się 3m miejscem to świadectwo mentalności.

1

@MesQueUnClub_87 myślę że nie tylko z kryzysu. Po pierwsze, o wielu dzisiejszych młodych zawodnikach, którzy przebojem wchodzą do pierwszego składu, słychać było w poważnym kontekście od kilku lat. Zaskoczenie wynika raczej z faktu jak szybko się znaleźli na tym poziomie i jak dobrze znieśli przeniesienie się na najwyższy poziom.
Po drugie tych talentów było spora, może nie tak dużo, ale sporo w poprzednich latach, ale to naturalne że przy konkurencji nie mieli by szans na szybkie odegranie tak znaczącej roli. Często odchodzili. W pewien sposób dzisiejsze podejście, gdzie daje się im szansę, włącza do dynamiki zespołu jest wynikiem zderzenia z tą historią odejść graczy z którymi wiązano nadzieję.
Po trzecie, w pewien sposób Guardiola, który w niesłychany sposób połączył dla klubu na takim poziomie grę wychowanków i sukcesy, rozbudził wrażenie że to standard. I to nadzieję u kibiców jak i samych wychowanków. Te nadzieje rozbiły się później o rzeczywistość i z jednej strony faktycznie był olbrzymi kontrast, a po drugie sami wychowankowie nie widzieli że mają jasna ścieżkę awansu.
Po czwarte, to nie jest tak, że nawet w finansowym kryzysie wychowankowie muszą być oczywistym wyjściem. Jednak pokusa stawiania na zawodników z doświadczeniem i tych transferowanych i tych pozyskanych za darmo, nie ryzykując gry młodzieży jednak jest duża u każdego trenera. Zwłaszcza kiedy Barca od lat już nie potrafi kontrolować meczy.
Jednak faktem pozostaje, że w Barcelonie zarówno przez te lata utrzymano zaplecze, metodologię, rozpoznanie dzieciaków, która pozwoliła wyszkolić i przyciągnąć do klubu tyłu młodych ludzi, że ich rozwój jest śledzony na każdym etapie, że traktuje się szkółkę jako źródło wzmocnień.
Na pewno zemściło się na nas z finansowego punktu widzenia, mniej merkantylne spojrzenie na szkółkę niż w realu. Patrzyła na każdego młodzieńca jak na potencjalnego gracza pierwszej drużyny, a oni traktują to jako obietnice, mimo że w praktyce to malutka część awansuje. Powinniśmy potrafić sprawić, by szkółka Barcy była atrakcyjnym wpisem w CV który młody gracz może sprzedać przyszłym pracodawcom, w zamian za część transferu jaka trafi do Barcy, lub odkup.
Niemniej obiektywnie są przeszkody. Hiszpania to kraj, w którym sędzia przyznał że 95% z nich kibicuje Realowi, więc pewnie podobnie jest w ogóle w piłkarskim środowisku. Realowi I łatwiej przyciągnąć młodzież która nawet nie liczy na grę w Realu, ale choć szkółkę ma okazję zaliczyć. Barca wśród dzieci spoza Katalonii takiej lojalności nie budzi, więc trudniej może być o zgodę na przehandlowanke marki Barca za pewną część z zysków z przyszłej kariery.
Wciąż jednak nie oznacza to, że jako klub nie stawiamy na młodzież. Wręcz przeciwnie.

Zobacz wszystkie

116

" na dodatek błysnął absolutnie kapitalnym podaniem do Coutinho w 34. minucie - klasa światowa. Oby tak dalej." ... ocena 6,5

Przypomina mi to moją nauczycielkę Chemii z liceum, z bardzo dawno temu:
"Bardzo dobrze, bardzo dobrze, .... siadaj dostateczny" :)

105

taki scenariusz z Twittera :

- Messi idzie do PSG
- Neymar oddaje mu numer "10"
- Di Maria oddaje numer "11" Neymarowi
- Mbappe opddaje numer "7" Di Marii
- Icardi daje numer "9" Mbappe
- Messi daje Icardiemu numer Antonelli
Wszyscy są zadowoleni :D

89

Ramos który potrafił na konferencji zwrócić uwagę Pique, że odpowiada po Katalońsku na pytanie Katalońskiego dziennikarza zadane po Katalońsku...
4. Oceniacie też Pique w konkurencji w której on nawet nie startuje. Z bycia Iniestą, Puyolem czy innymi graczami. Pique to Pique - kochaj albo nienawidź, ale doceń że ma jaja wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, czego wielokrotnie nie mieli odwagi zrobić jego oponenci.

74

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

73

'- Jako sportowiec lubię wygrywać na boisku. Jednak są również przepisy, których wszyscy musimy przestrzegać. Nic jednak nie zależy tu ode mnie."

tak, są też terminy na złożenie zażalenia. Dziękuję, dobranoc.

Media

Sonda

Kto okaże się niespodzianką presezonu?