O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1994

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3800
  • Liczba komentarzy 6583
  • Polecenia 13908

Komentarze

34

Za rok artykuł Paxa - najgorszy obrońca w lidze - Dest/Emerson ? :D

1

taki jeszcze ciśnie mi się mały drobiażdżek do tego "podsumowania" :
https://imgur.com/LE7a3lq
clue jest takie, że w trakcie bytności Semedo w Barcelonie, jego oceny - konkretnie wedle tych samych kryteriów, we wszystkich kategoriach, nie tylko suche liczby, to według whoscored :
17/18 : 6.73 | 18/19 : 6.68 | 19/20 : 6.79
Roberto, który grywał w pomocy i tam łatwiej o liczby::
17/18 : 7.21 | 18/19 : 6.91 | 19/20 : 6.85

Warto się zastanowić, przy wiadrze pomyj na Semedo, jakim jest ten tekst, czy konkurent Portugalczyka i jedyny "obrońca" z którym zostajemy, to gwarancja na tej stronie. Czy jeśli transfer ze wzmocnieniem nie wyjdzie, to piłka kilka razy więcej nie zatrzepocze w naszej siatce, bo Roberto pojedynku z takim Davisem by nie podjął, bo został by w blokach na pierwszym metrze. I w końcu czy tendencja w ocenach nie jest niepokojąca, bo Roberto się spisywał najlepiej, kiedy stosunkowo lepiej graliśmy i mieliśmy nad meczami większą kontrolę. Czy zmuszony, jak chce Koeman do obrony na własnej połowie, da radę choć część walorów ofensywnych wykorzystać.
Ale to moje votum separatum.

1

@ShawnC dlatego do zweryfikowania twierdzenia, że Semedo jest taki zły, albo że jego następca (jakikolwiek) jest tyle lepszy, że stopniowanie przymiotników z tezy tekstu, wyda się uzasadnione, potrzeba będzie sezonu w odpowiedniej konfiguracji.

Jeśli kolejny BO którego kupimy, mimo lepszych warunków, okaże się kiepski, to można będzie założyć, że mamy zbyt wysokie wymagania, bo gwiazd na tej pozycji trafia się 3-4 ww Europie, a graczy choćby wybijających się i stałych w fomie, z 2-3 razy tyle i wyjąć kogoś takiego nie jest łatwo.

Jeśli kolejny gracz będzie dużo lepszy, ale Semedo w nowym klubie odżyje i zanotuje lepsze noty whoscored/sofa itp które są wyliczane wedle ściśle zdefiniowanego algorytmu, to też będzie znaczyło że chory był rdzeń zespołu, a nie osobowo gracz.

Jeśli natomiast Semedo stoczy się w przeciętność, a nowy gracz w Barcelonie, wystrzeli w kosmos, to można będzie usprawiedliwiać tezę artykułu.

Natomiast śmieszne są insynuacje finansowe autora, bo nawet w ostatnim wypadku, zestawienie Semedo, który 9 lat po Alvesie kosztował tyle samo, to po prostu manipulacja.
Przez 9 lat, na rynku tak ceny się zmieniły, że Alves przychodził jako jeden z najdroższych obrońców w historii nie tylko Barcy, a Semedo, talent na swojej pozycji, przyszedł ledwie 2 razy drożej niż stary Mathieu.
Co więcej, mimo nieudanych lat w Barcelonie, jak dowodzi autor, zwraca się jego koszt zakupu i to w dobie Covidu i przy zarządzie, który właśnie pozbył się Rakitica i Vidala łącznie za 3 mln. Więc de facto 0 utrata wartości, to raczej nie jest atrybut gościa w którym nikt nic dobrego nie widzi i kupuje barachło, z ostatniej 10 na 4 z La Liga.

3

Ciekawe jest to, że przychodzi Junior Firpo, jeden z najbardziej błyskotliwych graczy na boku obrony w Betisie, a w Barcelonie wygląda jak teleportowany z polskiej ekstraklasy.
Przychodzi Wague - jeden z najbłyskotliwszych talentów Aspire Academy, okazuje się że nie potrafi prosto kopnąć dwa razy piłki.
Zobaczymy jak będzie Semedo wyglądał po odejściu do choćby przeciętnego zespołu, w którym buduje się zrównoważoną 11 ze skrzydłowymi i jak będzie wyglądał kolejny PO, który w Barcelonie przecież będzie grał zabezpieczany nie tylko przez swojego skrzydłowego i mając go w ustawieniu Koemana blisko do współpracy, ale też wspomagany przez jednego z 2 DP, a nie ślamazarnego Busquetsa, któremu coraz mniej nóg starcza na obstawianie swojej połowy boiska.

1

@FcBarcaCules Niby tak, ale przez rok może się wiele zmienić i lepiej Garcię zabezpieczyć już teraz.

Zobacz wszystkie

115

" na dodatek błysnął absolutnie kapitalnym podaniem do Coutinho w 34. minucie - klasa światowa. Oby tak dalej." ... ocena 6,5

Przypomina mi to moją nauczycielkę Chemii z liceum, z bardzo dawno temu:
"Bardzo dobrze, bardzo dobrze, .... siadaj dostateczny" :)

88

Ramos który potrafił na konferencji zwrócić uwagę Pique, że odpowiada po Katalońsku na pytanie Katalońskiego dziennikarza zadane po Katalońsku...
4. Oceniacie też Pique w konkurencji w której on nawet nie startuje. Z bycia Iniestą, Puyolem czy innymi graczami. Pique to Pique - kochaj albo nienawidź, ale doceń że ma jaja wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, czego wielokrotnie nie mieli odwagi zrobić jego oponenci.

73

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

73

'- Jako sportowiec lubię wygrywać na boisku. Jednak są również przepisy, których wszyscy musimy przestrzegać. Nic jednak nie zależy tu ode mnie."

tak, są też terminy na złożenie zażalenia. Dziękuję, dobranoc.

60

No z Todibo to się nie do końca zgodzę. Fakt, że za szybkim Martinezem czasem nie zdążył i czasem się dał minąć, ależ ile on dziś zagrał na wyprzedzenie, ile akcji przerwał ile piłek wyprowadził spod pressingu Interu przy indolencji pozostałej dwójki. Ileż, w końcu, chłopak jednak tych piłek zabrał.
Mnie, mimo kilku błędów 1:1 z Martinezem, oprócz Wague, wydawał się jedynym pozytywnym elementem obrony dziś.