O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1994

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3700
  • Liczba komentarzy 6271
  • Polecenia 13508

Komentarze

0

@ini_barca tak, ale akurat nie punktowanie potknięć arbitrów i VAR to naiwność.
To nie ma nic wspólnego z fair play, a sprawia że dochodzi do konkretnych sytuacji. Ja niedawno był artykuł, koło 90% arbitrów albo pochodzi z regionów gdzie kibicuje się Realowi, albo jest jego zadeklarowanymi sympatykami.
Teraz na boisku, kiedy masz sytuację 50%, raczej nie chcesz pomylić się na niekorzyść "swojego" klubu, a wiadomo, że w większości przypadków zysk Barcy to strata dla Realu i vice versa, a jeden z tych dwóch klubów, wiesz że nie będzie protestował i podnosił larum, nawet jak go decyzją skrzywdzisz. To jak myślisz, tak po ludzku, sędzia w 100% decyzji pewnym nie będąc, woli się pomylić tak, by ewentualnie ktoś go krytykował i pomyłkę wytknął i jeszcze skrzywdzić ulubiony klub, czy wręcz przeciwnie. Nie dać karnego, nie podyktować faulu, czy dać wątpliwą kartkę, zawodnikowi klubu, który nic nie mówi, presji nie wywiera, a nawet słuszna krytyka prasy, zostanie wyśmiana jako "katalońska fanaberia" ?
Tak po ludzku. W żadne spiski od lat '80 nie wierzę, ale psychologia za takimi decyzjami jest prosta.

0

@ini_barca akurat narzekały madryckie dzienniki, ludzie związani z Madrytem, piłkarze, nawe ZZ zdaje się przebąknął o VAR, kiedy Real też w kilku meczach nie dostał karnego, w substytucjach kiedy mogły te karne być podyktowane.
Presja na arbitrach wcale specjalnością Katalońską nie jest, a wręcz przeciwnie. To Madryckie media i środowiska z takiej presji od lat uczyniły element walki w sezonie.

0

@exeqtor tylko tak czy siak, wciąż lepiej odnosić się do błędów popełnionych w potkaniach z udziałem własnej drużyny. Jesteś wiarygodniejszy.
Tak nie tylko wychodzisz na żałosnego gościa, który orientując się, że na boisku tytułu nie wygra, nagle tropi spiski, to jeszcze pokazujesz, że jeśli nie mówisz o meczach własnej drużyny, to tak na prawdę szukasz alibi.

0

" Nie będę zdradzał szczegółów, ale Leo Messi powiedział mi, że zakończy swoją profesjonalną karierę w Barcelonie"

Tak, po wygaśnięciu tego kontaktu, właśnie przez ciebie, ale kuźwa tego to już nie powiesz.

1

ten to ma wyczucie jak kuźwa narąbany słoń w składzie porcelany, waz Ming i srebrnych sztućców. Jak dziś nie było żadnych kontrowersji, to się wyrywa. Jak nas rypią to "nie gadamy o sędziach" :D

Zobacz wszystkie

115

" na dodatek błysnął absolutnie kapitalnym podaniem do Coutinho w 34. minucie - klasa światowa. Oby tak dalej." ... ocena 6,5

Przypomina mi to moją nauczycielkę Chemii z liceum, z bardzo dawno temu:
"Bardzo dobrze, bardzo dobrze, .... siadaj dostateczny" :)

88

Ramos który potrafił na konferencji zwrócić uwagę Pique, że odpowiada po Katalońsku na pytanie Katalońskiego dziennikarza zadane po Katalońsku...
4. Oceniacie też Pique w konkurencji w której on nawet nie startuje. Z bycia Iniestą, Puyolem czy innymi graczami. Pique to Pique - kochaj albo nienawidź, ale doceń że ma jaja wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, czego wielokrotnie nie mieli odwagi zrobić jego oponenci.

73

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

73

'- Jako sportowiec lubię wygrywać na boisku. Jednak są również przepisy, których wszyscy musimy przestrzegać. Nic jednak nie zależy tu ode mnie."

tak, są też terminy na złożenie zażalenia. Dziękuję, dobranoc.

60

No z Todibo to się nie do końca zgodzę. Fakt, że za szybkim Martinezem czasem nie zdążył i czasem się dał minąć, ależ ile on dziś zagrał na wyprzedzenie, ile akcji przerwał ile piłek wyprowadził spod pressingu Interu przy indolencji pozostałej dwójki. Ileż, w końcu, chłopak jednak tych piłek zabrał.
Mnie, mimo kilku błędów 1:1 z Martinezem, oprócz Wague, wydawał się jedynym pozytywnym elementem obrony dziś.

Media

Liga typerów

1 lefreux 92 pkt
2 maciek2164 87 pkt
3 maryjan240282 83 pkt
4 Tridente2015 83 pkt
5 KingLeonidas 83 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?