O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1994

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4400
  • Liczba komentarzy 10646
  • Polecenia 25597

Komentarze

0

@Eziusz gościu mija się z prawdą w detalach i po prostu robi materiał pod tezę.
Po pierwsze i w prasie Kanadyjskiej pojawiają się "mass graves" :
"But Phypers said he hopes public pressure will push police to open impartial investigations that will result in prosecutions and criminal trials across the country. “I would hope on the heels of all these discoveries of mass graves, that would motivate them to move quickly, especially as that number keeps rising.”
https://www.aljazeera.com/news/2021/7/8/will-canada-face-charges-residential-school-abuses
Po drugie nikt nie uważa sprawy za załatwioną, bo wspomina się o procesach karnych.
Po trzecie, chodzi o różnicę ilości śmierci które wynikały z rejestrów, a tych rzeczywistych, która jest rzędu 25%. Chodzi o wyjaśnienie, czy nie wynika ona z faktu, że te dodatkowe śmierci, głównie nierejestrowane, nie wynikały z kar, tortur, celowego głodzenia, braku opieki medycznej. Słowem obozowych warunków.
Tego dopuszczali się duchowni przypominam.
Nie ma znaczenia, czy proceder który odbywał się z błogosławieństwem państwa również, ale którego bezpośrednimi wykonawcami byli ludzie kościoła, działał długotrwale i bezkarnie w związku z tym owocuje "bezimiennymi grobami", czy krótko i pod groźbą sankcji, więc niestarannie "masowe groby" z punktu widzenia ofiar. Bardzo naiwna linia obrony.
Tak, poprawię swój wpis. Nie z drewnianych beczek - takich przypadków było kilka (o tylu czytałem), raczej wykopie z bezimiennych grobów ofiary swoich tortur.

0

@Arkon "Oczywiście, że Lewy zawdzięcza mnóstwo i Kloppowi i Pepowi, jednak to Niemiec uczynił go super strzelcem, a Pep tylko to udoskonalił."
A jednak sam Lewy wspomina to inaczej, a mimo wszystko tworzysz własne wagi i to mnie zarzucasz alternatywne wizje :)

"co czasem przeszkadza bo za bardzo kombinuje."
z drugiej strony, gdyby nie kombinował, to nie był by kreatywny. Facet jest na topie od lat, jego drużyny grają mniej więcej podobnym stylem, a jednak te niuanse, "kombinacje" sprawiają że pogłoski o śmierci tego stylu, okazują się nieco przesadzone, raz po raz, parafrazując Twaina.

"Z Totkami jednak był w finale LM"
Co by nie mówić skład miał całkiem spoko, a styl wcale nie przekonywał. Dla mnie bardzo ograniczony trener i tak, PSG go nie weryfikuje. Ono go obnaża. Nie ma tam stylu, a ma skład przemocarny.

0

@Szkeri95 wiesz co, napisałem się. niestety w połowie odpowiedzi zamknąłem kartę skrótem. Jak jeszcze będę miał wenę i czas, to wrócę do sprawy.

0

@Arkon "Ty nawet nie wierzysz osobom blisko związanym z Kloppem jak Marciniak czy szczególnie Lewy."
Uwielbiasz mi wpierać rzeczy, których nie napisałem. Pomijając że "blisko związany" z Kloppem o Marciniaku, to pewnie spora przesada. Co do Lewego, ja nigdzie nie kwestionuję że on mógł Kloppa lubić. Po prostu w dyskusji o jakości trenera, napisałem Ci jego zdanie, że tym, od którego najwięcej odkrywczych, nowych, rewolucyjnych rzeczy o piłce się nauczył, był Guardiola, mimo, że wcale specjalnej "mięty" do niego nie czuł. Tym bardziej wartościowa opinia, bo nie zabużona prywatną sympatią.

Co do Tottenhamu - O jakości trenera i scoutingu trzeba się będzie przekonać. Sporą rolę odegra w tym cierpliwość, bo obrany sposób jest dość wymagający czasowo, rezultatów nie gwarantuje bez dozy szczęścia, a kibice Tottenhamu kilka razy się ocierali o czołówkę, więc mogą się czuć zniecierpliwieni. Ja się dziwię, że tak długo trzymali Pochettino, który jest średniakiem jak Koeaman.

1

@Ojciec5tkidzieci a j uważam, że pedofil o którym napisałeś, powinien siedzieć. No i na tym kończymy w zasadzie ten zupełnie niezwiązany z tematem wtręt.

Zobacz wszystkie

116

" na dodatek błysnął absolutnie kapitalnym podaniem do Coutinho w 34. minucie - klasa światowa. Oby tak dalej." ... ocena 6,5

Przypomina mi to moją nauczycielkę Chemii z liceum, z bardzo dawno temu:
"Bardzo dobrze, bardzo dobrze, .... siadaj dostateczny" :)

105

taki scenariusz z Twittera :

- Messi idzie do PSG
- Neymar oddaje mu numer "10"
- Di Maria oddaje numer "11" Neymarowi
- Mbappe opddaje numer "7" Di Marii
- Icardi daje numer "9" Mbappe
- Messi daje Icardiemu numer Antonelli
Wszyscy są zadowoleni :D

88

Ramos który potrafił na konferencji zwrócić uwagę Pique, że odpowiada po Katalońsku na pytanie Katalońskiego dziennikarza zadane po Katalońsku...
4. Oceniacie też Pique w konkurencji w której on nawet nie startuje. Z bycia Iniestą, Puyolem czy innymi graczami. Pique to Pique - kochaj albo nienawidź, ale doceń że ma jaja wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, czego wielokrotnie nie mieli odwagi zrobić jego oponenci.

74

Nyom faule 4, w tym łokieć jako broń - przy nieuznanym golu i faul bez piłki na Fatim, - kartek 0,
Arambarri - faule 6, kartek 0
Mata - Faule 5 - kartka 1,
Getafe - faule 30, kartki 2 - Barcelona - Faule 12 - kartki 3
No faktycznie, nie pozwalał się zbliżyć i ostro karał przekraczanie przepisów.

73

'- Jako sportowiec lubię wygrywać na boisku. Jednak są również przepisy, których wszyscy musimy przestrzegać. Nic jednak nie zależy tu ode mnie."

tak, są też terminy na złożenie zażalenia. Dziękuję, dobranoc.