1

Z zawodników Barcy, w kadrze Hiszpanii, Pedri wydaje się być weteranem. Jednak to dobrze wróży.

1

@bulo tak, dokładnie. Ale oczywiście dla wielu fanów premier ligue to była "zasługa" cienkich obrońców la liga, a nie jakosci strzelców i dowód na słabość ligi. Trochę pomijali fakt, że Messi strzelił więcej goli czołówce premiership, przy okazji pucharów, niż większość zawodników z tej ligi regularnie przeciw niej grającej.

6

Po odejściu Messiego, liczby goli królów strzelców wydają się strasznie niskie. Może Mbappe to zmieni. A tak swoją drogą ciekawe, czy teraz obrońcy la Liga są tak mocarnie według fanów innych lig jak byli słabi za czasów Messiego...

8

@HypeR no właśnie ze sportowej nie koniecznie. Zaplecze LA liga to mało drużyn juniorów, a więcej słabych ekip, graczy za słabych na Primera, że stylem gry a'la premiership w połowie lat 90, rzeźnią, słabym sędziowaniem, i mnóstwo graczy raczej grających o to, by nie musieć iść do regularnej roboty niż o kariery, więc generalnie mających w poważaniu czyjeś kariery.
Nie koniecznie muszą się zawahać przed zrobieniem wslizgu na urwanie nogi.
Strasznej kasy też z tego nie ma, a tracisz pole do jakiejś technicznej rywalizacji, taktyki.

0

@betonito masz ciekawe fetysze, ale nie oceniam.

0

@Zoker no jak grochem o ścianę. Ty nie dyskutujesz, tylko oglaszasz swoją wersję. Beton totalny. Nie bardzo widzę sens gadania do obrazu.

0

@Lucyfffer zepsuty. Na amen. Nie da się naprawić. Zrób drugiego, przez półtora roku nawet w ogóle nie będzie chodził. Statystycznie wyjdzie wtedy idealnie :)

1

@PatrychoO później jest artykuł :
„Zróbmy coś wielkiego” – L’Esportiu pisze, że piłkarki Barçy chcą podnieść w Bilbao swój trzeci Puchar Mistrzyń w czwartym kolejnym finale. Staną przed wyzwaniem pokonania ośmiokrotnych mistrzyń Lyonu, ich kata w dwóch finałach. 40 tysięcy culés będzie wspierać zespół na San Mamés.
Ale już nie pasuje do teorii że #nikogo, i jakoś nie sypamują swoimi mądrościami.

0

@Zoker ulżyło ci? Szowinista to przymiotnik używany na osobę o określonych poglądach. Jak cię własne poglądy obrażają, tonie mój problem.
Przypominam też że to ty dzwonisz.

0

@Azrik dwa lata wcześniej, hyckness zajął 2 miejsce w bundeslidze za Borussia Kloppa, Guardiola wygrał ligę kolejno 19, 10 i 10 punktami, również mając Kloppa za rywala. Nikt nie wie jaki by osiągnął, ale opierając się na faktach, osiągnął bardzo dobry.

1

@Zoker
Ciągle to samo. Barcę B można se oglądać na You tube, przychodzi tam nikt, a to gracze którzy byc może lada moment będą grać w Barcy, mają budzić podjarke. Zobaczysz frekwencję na stadionie. Po drugie kobieca piłka ma kilka lat historii nie 140. Po trzecie wreszcie, liga baseballa w twoich kategoriachach to jakiś niszowy sport, a jednak nikomu w USA nie przeszkadza się nim interesować.
Więc tak, dalej jesteś la bambowym szowinistą, który postanowił sobie i wszystkim udowodnić że piłka kobieca nikogo nie interesuje, choć szczerze pewnie tych pilkarek jeszcze mniej obchodzi twoje zdanie. Robią co lubią, zgarniają za to setki tysięcy, lub ponad milion euro rocznie i raczej na la bambe nie będą zaglądać żeby się przekonać czy już zaczęłeś im kibicować.

1

@Jakchcesz zabrzmiało prawie nie ironicznie ;) przeczytaj to głosem Krystyny Czubówny o walkach surykatek.

0

@Azrik nie, akurat Eto nie wymienił w pierwszym roku. Ściągnął Pedro, zaufał Iniescie, Xaviemu. W drugim sezonie ściągnął Busquetsa. Odprawił Deco i Ronaldinho. Messi dopiero przekraczał 20, a zagrał raptem 1000 minut więcej niż 16 letni Yamal. Jeszcze u Rijkaarda był łamliwym dzieciakiem. To Guardiola stworzył system, w którym mógł się rozwijać i udoskonalić z korzyścią dla drużyny. Naiwne jest sugerowanie, że Guardiola dostaje drużyny na tacy, albo w słabszym klubie nie poradził by sobie ponad stan. Albo wręcz sugerowanie, że jak nie wygra LM z rakowem Częstochowa to jest leszczem.
Trochę jak gledzenie ze Messi nie poradzi sobie w zimny deszczowy wieczór w stoke.

2

@Azrik w Babarcelonie B też pep niemiał dylematów organizacyjno - jakościowych? W pierwszym roku trenerki, kiedy wywalił wierchuszke i gwiazdy drużyny i zbudował ją na postaciach dotychczas 2 planu głównie wspartych transferami z tercera?

1

Tak, niech biorą. Już mamy oryginalnego Torresa.

1

Najgłupsza według mnie decyzja od dawna. Na sztuki obrońców mamy, ale jak wygląda zestawienie Cubarsiego, Martineza, Christensena z inny,m wolny i mało fizyczny obrońcą, widać od kilku meczy.
Araujo +ktoś z nich, taka prawda, bo grając się tak wysoką linią obrony, z tak mizernym pressingiem, to oczywiste że co chwila nasz ŚO będzie musiał się ścigać z szybkim napastnikiem/skrzydłowym a nie widzę ani w naszej kadrze, ani w możliwościach finansowych kogoś kto zastąpi Araujo w tej roli.

9

Hejt to stan umysłu. Artykuł o tym że Messi ocenił że to nie etyczne by każe zgarnęła elita i chciał funduszu dla wszystkich piłkarzy mimo że sam miał spokojne 30 mln rocznie gwarantowane (wtedy o stanie budżetu Barcy nikt nie wiedział), ale i tak leci hejt ze to zachłanny gość.

4

Jeśli ktoś ma zbędne dziesięć minut, to polecam film
https://youtu.be/r97WqheJVd4?si=hJ7j6gf2426335Rk
Świetnie pokazane różnice między teoretycznie wywodzacymi się z tego samego "DNA" Pepem i Xavim.
To co Guardiola położył jako fundament swojego sukcesu i co szlifuje całymi łatami, to strategia drużyny minimalizująca czynniki losowe.
Tymczasem Xavi nie tylko nie stworzył dtyzyny kompaktowej, wykorzystującej dodatkowe podanie, katrolujacej mecz ustawieniem i przestrzenią - mam wrażenie, że porzucił nadzieję na jej stworzenie gdzieś w październiku, listopadzie w sezonie mistrzowskim. Ten minimalizm się opłacił w LA liga, ale wcale tak nie musiało być. Natomiast w tym sezonie, jasnym pomysłem po początkowej grze z pomocników i kontuzji Gaviego, niestety okazała się gra lagą na chaos. Tylko Barca nie jest Realem, który od lat jest drużyną chaosu - ekipą nazwaną turniejową, a po prawdzie skuteczn@ w wykorzystywanie momentów chaosu, które się w każdym meczu pojawiają, nawet jeśli rywal gra lepiej.
My od zawsze musieliśmy grać dobrze i kontrolować mecz, by zwiększać szansę na jego wygranie. Porażką Xaviego, okazała się próba przeorientowania Barcy, bez umiejętności znalezienia lekarstwa na słabości gry w chaosie. Zamiast zawrócić ze swej drogi, zaczął oszukiwać siebie i kibiców, że proces trwa, przynosi rezultaty, kiedy było odwrotnie.
W przeciwieństwie do Guardioli, który diagnozujac jaki styl przyniesie Barcy sukcesy, trafił i mimo początkowych porażek pomysł się sprawdził, Xavi pomylił się okrótnie i przyznać do błędu się nie potrafił.

7

Jeden próbował zamurować jajko, a drugi był kibicem Barcy. Tylko kto wygrał?

0

@patrix211 on tylko chce grać w piłkę ;P

0

@Kgorecki2500 wcale nie dobre. Populistyczne. Poza pomysłem przeszkolenie maturzystów, nie ma żadnych konstruktywnych pomysłów. Nie wiem ilu tych maturzystów będzie przez 3 lata według Sławka, ale chyba trochę się przeliczył. W przypadku min, być może racja.
Po drugie nie przytaczam żadnych precyzyjnych danych, wygłaszac opinie. Po drugie tyle że se pokrzyczał "pis po jedno zło", jakby zapomniał że partię zakładał z gościem, który twierdził że wojny nie będzie, a do Putina mówi jego ekscelencjo. A w partii, ma drugiego w zarządzie, który tych Ukraińców kupujących nam czas prześladuje i spotyka się z ruskimi szpiegami.
Jeśli miałbym ocenić poziom hipokryzja, to level hard jest niedopowiedzeniem.

2

Pele, Rivaldo, Romario, Vincius... Co ich łączy? Są z Brazylii, nieźle kopią gałę, gadają głupoty, nie wysokie startowe IQ okazuje się ciągle spadać jako rzecz ewolucyjnie nieprzydatna...

0

@Ojciec5tkidzieci "Kwestia chociażby praw do opieki nad dzieckiem, gdzie w naszym kraju facet jest skazany na porażkę. Dla mnie niepoważne, że oni na koniec nazwali to dowcipem ustami Berkowicza"
Myślę że powolywanie instytucji, do walki z każdym problemem, jest zarządzaniem w stylu PRL. Jest rzecznik praw obywatela, jest rzecznik praw obywatelskich. Wystarczy uwzględnić ten problem, położyć nacisk na pracę istniejących instytucji.

Co do drugiej części tak, tylko charyzma to przymiot przydatny w walce wyborczej, przemowach, ale nie merytoryce a o tym pisałeś wyraźnie. Sławek mentzen się zrobił dziesięć razy bardziej charyzmatycznym politykiem niż 4-5 lat temu, a ni na krztyne go to nie przybliżyło do bycia merytorycznym. To jest problem z całą Konfa, abstrahując od podziela nią lub nie jej postulatów,

0

@Ojciec5tkidzieci i 100 konkretów i paliwo to jak najbardziej merytoryczne obietnice. Słuszne nie słuszne, mądre nie mądre, to już nie ważne - dają podstawy do dyskusji o tych kwestiach. Nawet rozliczenie tego czy zostały spełnione jest merytoryczne.
Obietnica "zespołu do spraw mężczyzn" nie brzmi mądrze. Czym będzie się taki zespół zajmował? Prościej chyba rozwiązywać problemy obywateli, a jeśli jakieś bym problemy szczególne dla płci wyróżniał to jednak kobiece są bardziej uzasadnione. To po prostu znów hasło /dowcip pod elektorat.
I na koniec - 4 osoby, mające zdolność by w jakiejś sprawie znając stanowisko umiejąc je uzasadnić i dyskutować, to jak na partię chwalącą się zamiarem wprowadzenia nowej jakości do polityki, raczej niewiele.

0

@Ojciec5tkidzieci "Uprzedzam: nie bede Ci teraz szukał tu linków. :P"
Domyślam się, nie zamierzam prosić. Chodzi o to, że przytłaczajca większość wypowiedzi konfiarzy to czysty populizm, i nawet ich nie zawstydza ze tak jest. Ba, liderzy konfy bezczelnie przyznawali ze ten ich "program" to nie ma się spinać, bo to pierdoły dla głupków.
Tu się różnią od każdej innej partii., może poza PiS, bo celuje w emocje. A z emocjami dyskutować się konstruktywnie nie da.

2

@Ojciec5tkidzieci "którzy potrafią nawet zacząć obrażać drugą osobę, jeśli się napisze coś negatywnego o ich guru."
Czyli jak ktoś po mnie jechał, za to że napisałem "memcen" nawiązując do memiczności programu konfy, to też się liczy?

"bo oni ujadają jak koguty, a nie stanowią merytorycznej przeciwwagi dla tej wiekszości co jest za Konfą."
A przypomnij na jaki temat Konfa ma merytoryczne poglądy, żeby ich bronić bo jedyne nad czym się skupiła podczas wyborów to hasełka, puste obietnice, program" zaginiony na dysku" i Sławek zniszczony przez petru.

10

brzmi jak fragment plastusiowego pamiętnika...

0

@th@les to prawda. Rivaldo umiejętności bardzo cenilem, ale jakaś podswiadoma... Nawet antypatia to duże słowo, ale tak jakoś nie potrafiłem go polubić w przeciwieństwie do Kluiverta.

3

A ja spokojnie poczekałem dwa lata, na finał z Milanem i dopiero jak dostali 0:4, upewniwszy się ze nie jestem kibicem sukcesu, zacząłem kibicować Barcelonie. Tak że, tak. To co dziś mamy to przeze mnie.

3

Dembele to chyba Cannes pomylił z CES i myślał że pokażą nowe Nintendo. Tu palmy i w las Vegas też palmy. Mógł chłopak nie ogarnąć z rana.

P. S.
Ma chłop szczęście że istnieje męczennik i IQ 80 przy 65 vinciusa wydaje się orlem intelektu.

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?