0

@Persyfl "Chyba Mnie nie zrozumiałeś. Ja nie popieram Hołowni. Mówię tylko, że gdyby PO naprawdę chodziło odsunięcie PiSu od władzy, nie trzymaliby skazanego na porażkę pięknego Rafała w tym wyścigu."
Nie, rzekłbym że nieporozumienie jest raczej w drugą stronę. Uważam, ze pisanie że "piękny RAFAŁ" bez szans, jest totalną pomyłką, czego dowodzi ostateczny wynik - procent różnicy i różnica między nim a Hołownią w wyniku pierwszej tury. Czemu PO miałoby zakładać że przegra, skoro wystawiło lepszego kandydata, który wypadał lepiej w sondażach i ostatecznie przegrał o procent, co jest dość nieprzewidywalne w sumie. Kandydat, który twierdzisz był pewniejszą opcją, nie załapał się do drugiej tury.
Zastanawiam się jaka kalkulacja pozwala Ci sądzić, że poparcie Hołowni przez PO pozwoliłoby mu zyskać poparcie wyborców konfy, którzy w sumie na ostateczny wynik mieli spory wpływ jak się okazało, bo to ich głosy się rozłożyły mniej więcej po połowie, co dało wygraną Dudzie.

"To samo tyczy się Rafała."
No nie, o ile można się spierać w szczegółach, ktoś tego Rafała firmuje i to od lat. O Ruchu Hołowni nie wiadomo nic, podobnie jak o poglądach Hołowni.

"Niemniej Rafałowi się zdecydowanie należało."
Nie do końca wierzę, że w podobnym stosunku. O ile z innymi kandydatami Hołownia nie nawiązywał "dialogu" w swoich wypowiedziach niemal, nawet z Dudą, niewiele razy, tak do Trzaskowskiego nawiązywał co chwila, bo wiedział że to czysto polityczna gra o podobny elektorat. Cyniczna gra, a nie się "należało". To było jasne i klarowne. Jeśli ktoś miał liczyć na poparcie PO po takiej agresywnej retoryce pierwszej tury, to tu sobie też strategicznie Hołownia nie poradził.

", to nie dawały mu szans w drugiej turze."
No to też nie do końca. Były sondaże które przewidywały i wynik na styku i wygraną Trzaskowskiego i to na kilka dni przed ciszą wyborczą II tury.
Na pewno nie były to sondaże dyskwalifikujące, a taki wydźwięk ma Twoja wypowiedź :
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/sondaze/news-wybory-prezydenckie-2020-mamy-pierwsze-sondaze-dot-ii-tury,nId,4580583#crp_state=1
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/sondaze/news-ostatnie-sondaze-przed-cisza-wyborcza-andrzej-duda-i-rafal-t,nId,4603382#crp_state=1
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/sondaze/news-sondaz-prezydencki-trzaskowski-minimalnie-wyprzedza-dude,nId,4600098#crp_state=1
https://www.money.pl/gospodarka/wybory-prezydenckie-2020-sondaze-blizsze-trzaskowskiemu-bukmacherzy-ze-wskazaniem-na-dude-6529554752714369a.html

"W żaden sposób nie obala. Po prostu Rafał ma za dużo negatywnego elektoratu."
I tu dochodzimy do tematyki pierwszego posta - czy bycie negatywnym elektoratem Trzaskowskiego jest warte zostawienia PiS u władzy bez kontroli.

"Bo w zasadzie pewnie się niezbyt różnią poglądami?" - i to generalnie argument dokładnie w obie strony działający. Reszta to punkt o elektoracie negatywnym, bo tylko takiemu mógł przeszkadzać osobiście Trzaskowski na urzędzie, do tego stopnia, że wybrali Dudę. A że względnie liczna grupa wyborców Hołowni głosowała na Dudę to fakt, ale o czym to świadczy? Czy nie także o tym, że spójność poglądów nie była znakiem rozpoznawczym Hołowni, bo jego elektorat nie widział wielkiej różnicy między nim a Dudą, nawet jeśli na wadze była względna kontrola poczynań ewidentnie przekraczającego konstytucję rządu.

" tylko że gdyby swego czasu PO chciało, PiS nie miałby swojego prezydenta."
Wciąż nie przekonuje mnie ta tez. Nie popiera ją jej ani sondaże, ani wyniki I czy II tury. PO miało prawo wierzyć w sukces a nie udało się o włos. Czemu by mieli nagle mieli rezygnować, z własnego, bardziej wyrazistego kandydata, który na dodatek, mimo bagażu wyborców negatywnych, miał według sondaży szanse zgarnąć ponad 50% głosów? Jakiś rzeczowy powód, bo na prawdę nie widzę takiego.

"Ty tak poważnie?" -
tak, jak najbardziej. Jaką masz gwarancję że PO nie będzie od 2021 przynajmniej w koalicji rządzić, lub nie powstanie rząd mniejszościowy PIS. Arytmetyka sejmowa nie jest taka prosta.
Rozwiń proszę tą wątpliwość bo co nieco się na tym akurat znam z racji wykształcenia.

"Rafał by się skupił na blokowaniu wszystkiego jak leci." a jakieś konkretne argumenty, że tak by było? Po drugie, czy nie byłoby to dobre akurat w tej sejmowej rzeczywistości i nie byłoby krokiem do wyborów?

"Kwaśniewski zdaje się jako bezpartyjny był prezydentem :)"
Tak, podobnie jak magistrem ;)

Z Rafałem - 5.
Taki typ na sobotę?

0

Widziałem wywiad, nie powiedziałbym, że taki wygadany ten Dest, lub że gdyby nie był piłkarzem, mógłby skończyć studia :)

2

@GeneralXavi "Przedstaw mi realne pomysły na zatrzymanie inflacji, jednocześnie nie rujnując państwa."
Wystarczy nie kraść ? ;)

0

@Odcinkowy i żona też ;)

0

@escarabajo oj niebałdzo :
https://www.money.pl/gielda/burza-w-sprawie-wynikow-orlenu-ekspert-wyjasnia-watpliwosci-6626437794183840a.html

"Jednocześnie w oficjalnym komunikacie zarząd spółki poinformował o konieczności pokrycia strat samej spółki PKN Orlen, która rok 2020 skończyła na minusie kwotą dokładnie 2 mld 355 mln 671 tys. 374,21 zł. Ze wspomnianego komunikatu wynika, że zostanie ona pokryta prawdopodobnie z zapasowych środków firmy."

0

@Persyfl "Gdyby jednak poparł na przykład Hołownię, to ten miałby duże szanse na wygraną. "
Ale w wyborach jak zauważył @szela1899 "Chodzi o to, żeby oddać głos na partię, z której poglądami się zgadzasz najbardziej. Chodzi o to, żeby oddać głos na partię, z której poglądami się zgadzasz najbardziej. "
Kto to jest Hołownia? Jakie ma poglądy. Kiedyś był gorącym katolikiem, ostatnio popierał LGBT, a wciąż mówi o nowej jakości w polityce (co 2 zdanie w debatach) i to on walił w Trzaskowskiego jak w bęben najbardziej. No i To Trzaskowski przeszedł do 2 tury, co zupełnie obala Twoją diagnozę, bo znaczy że miał więcej wyborców. Czemu nagle jego wyborcy mieli oddać głos na Hołownię?
No i w końcu elementarna znajomość mechaniki prerogatyw konstytucyjnych prezydenta.
Hołownia co drugie (poza waleniem w Trzaskowskiego) zdanie, podkreślał jak to on nie będzie aktywny ile nie zrobi. Tymczasem w naszej konstytucji, prezydent ma narzędzia blokujące skutecznie (w miarę) i to wszystko. Niczego nie jest w stanie ugrać bez sejmowej większości. Wiele urzędów zależy od niego formalnie, a tam gdzie ma prerogatywy (głównodowodzący sił zbrojnych) nie ma kompetencji i musi się zdać się na powstające z sejmem i senatem ciała. Inaczej jedynie miesza.
Teraz Trzaskowski, mając jakąś tam partię popierającą go w sejmie, przynajmniej może próbować budować większość dla ustaw, może utrudniać oddalanie weta. Hołownia może jako bezpartyjny dużo mniej. Wybór w tym momencie to 2 lata do wyborów parlamentarnych w plecy.

2

@Commandement "a to bym chciał, aby w końcu pojawiła się w Polsce partia, na którą może głosować osoba o poglądach liberalnych. " o to właśnie, to włącznie z zastrzeżeniem. Liczyłem na nowoczesną, ale lider okazał się być bez doświadczenia, a szkoda bo kilka osób było naprawdę przygotowanych.
Niestety problem jest taki, że w Polsce system jest partyjny. Wszystkie parie to kadry, a każda świeża partia, musi te kadry zbudować - często w ciemno, więc się pełno świń do koryta pcha, podejrzanych typów, karierowiczów itd...

Taka nowa partia, to chyba musieliby być najlepsi ludzie z kilku istniejących partii, Ci co mają markę, pozycję, słyną z pracowitości a jednocześnie są na tyle zamożni by prywata nie była główną motywacją, a takich i jeszcze o dokładnie takich poglądach ciężko zebrać na 30% poparcia w Polsce. Niestety tak naprawdę, mamy bliżej do 30-40% w grupach takich jak emeryci, słabo wykształceni, ci którym z różnych względów się nie powiodło. Oni na taką partię nigdy nie zagłosują, również z różnych względów - światopoglądowych, bo socjal jest dla nich kluczowy.

To zwycięstwo PO to był jakiś cud trochę i pewnie szybko się nie powtórzy, a wtedy PO było bardzo niespójne, trochę chrześcijańskie, trochę popierało liberalne poglądy, ale nie do końca, trochę wolnorynkowe, ale też niektórych trudnych gospodarczych decyzji się bało podjąć. W sumie chyba nawet wyborcy nie wiedzieli na co głosują, ale to im dało rządy.

4

A Tebas będzie dalej mówił że jest taki kozak i dzięki niemu La Liga to druga najlepsza pod względem przychodów liga w Europie, czy już przeczytał artykuł na FCBarca.com ?

1

@AmigoBlancos uznałem, że to coś baaaardzo podchwytliwego :D

0

@AmigoBlancos
⚽Maradona vs Pelé - żaden. Nie widziałem poza Youtube, a reszta to hipotezy.
⚽Gerarrd vs Lampard - Lampart
⚽Scholes vs Xabi Alonso - Scholes.
⚽Pirlo vs Kaká - Pirlo
⚽Buffon vs Iker - Buffon
⚽Khan vs Neuer - charakterologicznie nie lubię zadnego, Neuer chyba lepszy.
⚽Vinicius vs Rodrygo - kurczak i indyk bez głowy. Ale chyba Rodrygo.
⚽Raúl vs Morienres - Morientes i Raul... kurka, ciężko wybrać.
⚽Di Maria vs Tevez - nie przepadam za żadnym.
⚽Ramos vs Puyol - Puyol. Bez cienia wątpliwości. Ramos nie wygrałby nawet z Minguezą.
⚽Beata vs Maldini - Maldini.
⚽Gattuso vs Keane - Gattuso (nadrobił klasą jaka okazywał jako trener).
⚽Xavi vs Iniesta - Xavi... o ostry cień mgły, ale Xavi.
⚽VVD vs De Ligt - VVD, z racji osiągnięć, ale topem jest 3-4 może rok.
⚽Robinho vs Pato - Podchwytliwe :)
⚽Zidane vs De Bruyne - De Bruyne... chiałbym, ale Zidane.
⚽Ronaldo vs C.Ronaldo - C Ronaldo. Ronaldo miał 1/3 kariery którą ma CR pod względem długości. Takie coś trzeba docenić.
⚽Bale vs Neymar - Neymar, choć żmiji nie lubię. Bale to przynajmniej budzi we mnie zabawne skojarzenia.
⚽Isco vs Thiago - Thiago, kontuzje przeszkadzały, ale Thiago.
⚽Beckham vs Kroos - Becks.
Ale dobór naprawdę celny. Brak niemal oczywistych wyborów.

1

@Ojciec5tkidzieci Ściślej z Warmii. Do Mazur najbliżej mam jakieś 7 km, ale mnie okalają niemal we wszystkie strony, poza północą i zachodem :).
Co do tematu, musisz wiedzieć, że sporo akwenów ma zakaz uprawiania sportów motorowych. Jeśli chcesz połączyć jedno z drugim, musisz wybrać lokalizację, która będzie np. nad spokojnym jeziorem, a na "motorowe" sobie wyskoczyć na jakiś dzień.
W Mojej okolicy Dadaj, duże ładne jezioro, choć woda bardzo "zażelaziona" z powodu charakterystyki rzek które go zasilają (mnóstwo wypłukiwanego żelaza właśnie), niezbyt efektowna. Ale samo jezioro naprawdę urokliwe - ciekawa linia brzegowa, wysepki, półwyspy, infrastruktura. Na pewno można pływać skuterami, motorówkami. Jest też sporo wypożyczali na jeziorach w obrębie Olsztyna, a te są śliczne.
Powiem pod kątem pływania na skuterze, nie interesowałem się szczególnie - lubię ciszę, kajaki, rowery wodne, bujanie się :)
Ale na początek, w fazie planowania upewniłbym się a'propos właśnie stref ciszy i rezerwatów, bo sporo tu tego.
Jakbyś miał trasę wybraną, mogę Ci podrzucić listę kilku miejsc w pobliżu gdzie warto wpaść, bo jest kilka na prawdę ciekawych miejscówek.

25

Messi, na którego zarobki wielu tu pluje, w tematyce kontraktów, przedłużeń itd, nie pojawiał się na pierwszych stronach chyba dopóki nie doprowadził Barcy do trypletu w wieku 22 lat, a niesamowite wrażenie robił znacznie wcześniej. Miał też liczby.
Moriba ma na razie talent, warunki, a chce zarabiać tyle co Messi wtedy, w kryzysowym okresie.
To dobry piłkarz, perspektywiczny, ale czy wart aż takiego wyjątkowego traktowania? W mojej ocenie jednak nie.

0

@PatrykBarca prawda, ale też przychodził ze statusem "gwiazda" a nie młody obiecujący. W sumie ciężko zaprzeczyć że transfer nie wzbudzał oczekiwań, a jednak większość się zawiodła. Obrońcy w Hiszpanii też chyba jednak się spotykają w karierze z lepszymi dryblerami niż nawet pełen wachlarz Coutinho i stąd trudniej mu było wyrobić pozycję do strzału. Hazard też się żalił w jakimś wywiadzie, że la liga to taka brutalna, sędziowie pozwalają na większy kontakt taki subtelny, podkopywanie, to że się obrońca przykleja, pociąga. Że sędziowie nie chronią zawodników., Mit o brutalnej BPL padł przy okazji. Coutinho, Hazard. Obydwaj w PL wielcy dryblerzy, strzelcy. W La Liga mają problem z wywalczeniem czasu na oddanie strzału pod presją obrony rywala.

0

@tristan87 Nie, no ale zakrok, odskoczenie na 3 kroczki. Ja tu widzę Ronaldo. Efekt ten sam co obecny Ronaldo z wolnych, ale chłopak ma swój prime przed sobą więc może też jeszcze się wyrobi.

1

@PatrykBarca Przez całą karierę Coutinho na wyspach się dawali...

1

@sebasek99 nie, jak kibicował PSG i wrzucał z tego filmiki na Insta. No Barca w sercu :)

0

@tobiasson92 "Nie usprawiedliwia, ale państwo powinno taką osobę skłonić do leczenia (np. poprzez sądowy nakaz). "

Z tego co zapamiętałem, jesteś zadeklarowanym Konfederatem i przeciwnikiem np. obowiązkowych szczepień. Jak łączysz to z "sądowym nakazem leczenia"?
Ba, jak w ogóle czujesz się, postulujesz odbieranie wolności do używania alkoholu, choćby nadmiernego. Przecież Alkohol bezwzględnie niszczy tylko spożywającego (pomijam relacje rodzinne itd). Tymczasem wirus, wciąż uznajmy tak kompromisowo, wciąż może okazać się bardzo groźny dla niezaszczepionych. Może mutować w tym kierunku. (Ja osobiście uważam, że już tak jest, ale to nie najważniejsze w moim pytaniu).

2

@LeoMessiah 42 :) ale jako że w szkołach dużo wagarowałem od 2 klasy liceum w górę, to pewnie można odjąć z 12.

1

@kryhaa a ZP i tak zgarniał @BarcaInfo za prędkość. Widać tu więcej raczej kibiców wyścigów niż mistrzów pióra :)

0

@marcin62
"@Don-Corleone Większość tych młodych czeka na Twoje komentarze z "wypiekami na policzkach" - reszta to Ci, którym przeszkadza te kilka urw"

reszta to raczej Ci, którzy jeszcze wolą poetykę "Majteczki w kropeczki" niż piosenek Młynarskiego czy Kaczmarskiego. Niby rzecz gustu, a jednak...

0

@Kamil689 w sumie nie jest istotne czy danemu zawodnikowi się uda czy nie. Istotne jest to, że nie ma żadnego mechanizmu który zabezpiecza interesy klubów szkolących zawodników (czy to zamysłem wdrożenia do pierwszego składu, czy korzystnej sprzedaży).
Pojawia si ktoś, kto zgarnia młodziana, za ekwiwalent wyszkolenia, który jest śmieszny wziąwszy że 16-latki mają kontrakty kilka mln/sezon. Dla Barcy to "tylko" utrata zdolnego młodzieńca, ale dla ajaxu, Sevilli, Valencii, nie mówiąc o mniejszych klubach, to być albo nie być.

0

Kluby klubom to robią. MC stracił tak Sancho na rzecz Borussi, my Mboulę na rzecz Monaco, a jednocześnie dalej wszyscy nakręcają spiralę. Dawać to salary cap. Superliga ma sens, przynajmniej w niektórych założeniach.

0

@MeMyselfAndI nie należało to się Ronaldo, jak Bayern zgarnął pierwszy tryplet.

1

@DaPidejpi przypomniało mi się, czemu na Suareza człowiek się wkurzał. Gdyby choć jeszcze połowę tych zmarnowanych patelni zamieniał na gole, moglibyśmy parę ostatnich lat sportowo być w innym miejscu.

7

"młodzi piłkarze będą musieli oddać swój telefon komórkowy zaraz po przybyciu do Ciutat Esportiva delegatowi klubu, który zwróci go dopiero, gdy zawodnik wyjdzie z szatni. Celem jest, aby młodzież była skupiona wyłącznie na piłce i unikała publikowania zdjęć oraz filmów w mediach społecznościowych w godzinach, w których przebywają w obiektach klubu."

Ten moment, kiedy Pique się cieszy że ma 34 lata :D

0

"Widzisz Memphis, to jest prasa, tu ciągniesz tam układasz. Musisz napykać 500 koszulek na zmianę, żeby się twój kontrakt spłacił, więc do roboty i żadnych przerw na peta".

0

@Odcinkowy "znów dałeś się sprowokować" czyli generalnie jesteś trollem, niczym nie różniącym się od Chakli czy jak mu tam, skoro żyjesz dla prowokowania?
Ba, nawet skromnie zauważę, że mienisz się moim fanem, skoro śledzisz mnie na tyle uważnie, by wyrobić sobie opinię odnośnie łatwości ulegania prowokacjom.
Trudno zgadnąć, czemu poświęcasz tyle uwagi mojej osobie, skoro akurat tu piszemy 3 post do siebie.

"A swoją opinię o twoich poglądach opieram tylko i wyłącznie po twoich wypowiedziach chociażby ws. Lgbt czy aborcji. " Czyli przez dwa wybrane zagadnienia uważasz że możesz określić mój pełen światopogląd? Ok. Tak szczerze nie bardzo mnie grzeje ani ziębi, twój pogląd na mój temat, ale jak na "prawicowca/wolnościowca" to trochę zamordysta jesteś.

Generalnie dużo
Czerny ci ucieka z obrazu, bo nie mieszczą się w twojej wąskiej skali postrzegania świata, mój wniosek jest taki, że dyskusja z tobą na takie tematy, raczej sensu nie ma, bo czegoś sobie tam nie uznajesz, coś na podstawie 2 rzeczy wsadzasz do jakieś swojej przegródki "lewaki". Nawet nie jesteś taki spokojny jak chciałbyś o sobie myśleć. Ja się z przerzucanki, bo na definicji charakterów skończyliśmy, wyłączam.

0

@Odcinkowy wiesz, ciężko mnie zirytować takim czymś, ale fakt że używasz z premedytacją słowa, które jest zabarwione pejoratywnie, popierając w dyskusji zdanie odnośnie czułości na temat narodowej symboliki, raczej świadczy o Twoim braku konsekwencji w wizerunku 'grzecznego chłopca" jakim usiłujesz się otoczyć.
No i skąd wiesz że mam lewicowe poglądy? Ty jak na razie mi je tylko imputowałeś.
Potwierdzasz tylko to co napisałem, wystarczy pomachać kawałkiem innej opinii i zostaje się lewakiem, komunistą, zwolennikiem Stalina itd. "Bo każdy pijak to złodziej", cytując dzieło Barei.

10

@KB_nueve nie no pewnie. Osoba trans płciowa z założenia jest niezdatna, według Ciebie do sędziowania, tak samo jak osoba bęz ręki (niemożność pokazania niektórych gestów oznaczających decyzje, albo konkretne utrudnienie), nie mówiąc o innych "podśmiechujkach" które wymieniłeś. No widać jesteś odbiorcą przekazu docelowym, tylko jakoś trafia jak groch w ścianę, ale ciężko się tu dopatrywać winy przekazu.

1

@Bykunn Straszni u nas zwolennicy prawa i regulaminów, chyba że chodzi o noszenie maseczki i obowiązek szczepienia :D

Media