O sobie

  • Zainteresowania Ekonomia, geopolityka, AI
  • Ulubiony zawodnik GOAT
  • Ulubione zespoły Barça
  • Barcelonie kibicuję od 2012

Statystyki

  • Dni w serwisie 611
  • Liczba komentarzy 2472
  • Polecenia 6059

Komentarze

2

@Kgorecki2500 Fakt jest następujący: Pan Jacek sobie dzisiaj poru**ał, wypił pyszną kawkę i zjadł śniadanko, a Twitter będzie kręcic dramę przez tydzień. Prawdziwy zwycięzca, GOAT, idol.

1

@Amigo_Blanco Ponownie, jak wyżej: sam popieram argumenty wielu historyków o niezasadności formy Powstania Warszawskiego. Polecam zresztą książkę Zychowicza, o powstaniu jak i "Pakt Ribbentropp-Beck". Ale ja o czym innym. Mówimy z perspektywy napisanej historii. Nie wiemy co stałoby się, gdyby Niemcy wygrali pod Stalingradem. Ocenianie decyzji podejmowanych w czasie krytycznego zagrożenia suwerenności bez brania pod uwagę czynnika "mgły wojny" to po prostu ignornacja. Przypominam, że przez duża część wojny powszechnie uważano, że Niemcy wygrywają wyścig o broń jądrową.

2

@dv7wisnia Nie o to chodzi - jasne, Węgrzy i Francuzi (w gruncie rzeczy) wyszli na tym dobrze, ale tylko i wyłącznie dlatego że już wiemy, jak potoczyła się historia. Co jeśli Niemcy nie przegrałyby pod Stalingradem? Z perspektywy władz w tamtym czasie nie było dobrego wyjścia, albo ryzykowali walką, albo ryzykowali poddaniem się.

1

@Rl9k1nG No, po co to Westerplatte walczyło. Po co Powstańcy Warszawscy walczyli, zobacz ilu chłopaków i dziewczyn zginęło. Było się od razu poddać, a najlepiej to kolaborować.

3

@Jakchcesz Huragan powinien do Realu pójść zamiast Mekambe

Zobacz wszystkie

56

@BorzyKrzys Był potrzebny jeden kamień milowy - na stanowisku premiera RP.

55

Przerażają mnie komentarze pod felietonem o Leo. Nie wierzę, że kibicując paręnaście lat jest się w stanie negować powrót Messiego i jego przydatność dla drużyny.

52

Pierwszy raz Barça na żywo i Manita... Pozdrawiam La Ramblę z pięknej Barcelony!
https://ibb.co/BtK0nvZ

51

@MessiForeverTheBest Polskie symbole narodowe to orzeł biały umieszczony w czerwonym polu tarczy i flaga biało-czerwona. W tęczowych barwach możesz sobie pokój kredkami pomalować, a nie symbole RP brandzlujesz swoimi zboczeniami.

50

@Bykunn Wystarczyłoby np. nie bojkotować referendum tylko w końcu stanąć na wysokości zadania i zagłosować, ale Polacy najwidoczniej do demokracji jeszcze nie dojrzali. Po co? Po to, żeby wypowiedzieli się ludzie, a nie lewicowa bańka światopoglądowa myślącą, że wszystkie kobiety popierają aborcję (i oczywiście lewicę).

Media

Sonda

Czy Joao Felix powinien zacząć mecz z PSG od pierwszej minuty?