La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 780 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

49

Za tydzień o tej porze będziemy żyli w demokratycznej Polsce albo w zabetonowanym konserwatywnym (w najgorszym sensie tego słowa) wypiździewie.

Jeśli spełni się ten drugi koszmar, nie będę psioczyć na koalicję pisowskich nihilistów z katotalibańską Konfederacją, ale na stan umysłu polskich obywateli.
Ja już teraz zastanawiam się co Polacy mają w głowie, że tak bardzo zbliżyli się ułomnością swoich mózgownic do Węgrów. 3 kadencja PiSu wspartego bosakoludkami będzie oznaczać mentalne cofnięcie się cywilizacyjnie i kompletny odjazd od kierunku na Zachód.

14

@Comentateiro Już dawno żyjemy w wypiździewie

4

@Comentateiro a mnie to nie dziwi. Ja akurat mieszkam w stolicy to przy tych cenach takie 500+ jest mało warte. Ale w 2016 jak wprowadzali 500+ to w mniejszych miejscowościach to naprawdę musiał być duży zastrzyk gotówki do budżetu. Nawet ostatnio byłem w rejonach, które nie należą do turystycznych i tam to jest dużo taniej

60

@Comentateiro niestety nie wszyscy są tak oświeceni, oczytani i elokwentni jak Ty

17

@Comentateiro nie narzekaj na wyborców, narzekaj na to że nie ma alternatywy. Pato lewica która chce zniesienia domniemania niewinności dla mężczyzn i wprowadzenia komunizmu albo banda złodziei i oszustów którzy jawnie srają na swoich wyborców.
Wspaniała alternatywa.

4

@Rhaan Nie wiem czy da się uprościć rzeczywistość bardziej niż Ty to zrobiłeś?

9

@mrboom Szkoda. Gdyby byli, PiS nie przekroczyłby progu wyborczego.

konto usunięte

44

@Comentateiro skoro 30% głosujących popiera PO to nadal się nic nie zmienia xD

29

@Comentateiro
Ja za tydzień będę żył tak samo jak 5 , 10 czy 15 lat temu - oby dobrze i bez problemów jak do tej pory. Zachodem bym się tak nie podniecał bo wróciłem teraz z Niemiec i tak zacofanego zachodu nie widziałem dawno. Czaisz że kible na stacjach kosztują 1 euro gdzie drukuje się bilecik na bramkach który możesz wydać na stacji. Co najlepsze bramki są zazwyczaj jedne ale dwukierunkowe tak że osoba która musi spuścić z dzyndzla czeka aż gościu z naprzeciwka łaskawie wyjdzie i opuści bramkę. O jakości autostrad gdzie stoi się ciągle w korkach nie wspominam czy automatach ze świństwami do branzlowania w każdym WC.

4

@Comentateiro Lubię czytać Twoje przemowy polityczne.

2

@Comentateiro też nad tym ubolewam :(

50

@Comentateiro widzę że obrażanie wszystkich którzy mają od Ciebie inne zdanie stało się normą, lub było nią od początku i tego nie zauważyłem. Niektórym nie jest potrzebny kierunek zachód, wielu ludzi ma konserwatywne poglądy, zupełnie inną wizję rozwoju Państwa i nie masz prawa ich za to ani obrażać ani krytykować.

3

@Tatazolwinia

Klasyczna cecha internetowych wojowników. Tzw. umysłowa podstawówka. Na szczęście to margines, choć niebezpiecznie kroczący ku wielu procentom.

0

@Comentateiro tylko wygrana Tuska moze nas uratować....

11

@Tatazolwinia Ja obrażam? Przecież to patola pisowska stworzyła najkoszmarniejszą TVPiS w dziejach. To konserwa zniszczyła instytucje demokratyczne.

Z niszczeniem sfery publicznej można się zgadzać? To jest tak jakby złodziej tłumaczył mi, że go obrażam, bo nie zgadzam się z jego złodziejstwem.

Można być konserwatywnym i przyzwoitym jednocześnie. Jedno drugiego nie wyklucza.

Opamiętaj się i zastanów co Ty wypisujesz. Krytyka działań mafijnych nie jest niezgadzaniem się, ale elementarzem przyzwoitości.

3

@J4no A niech wygra TD. To bez różnicy kto wygra, ale pod warunkiem, że będzie to ktoś ze partii wspierających demokrację.

Komentarz usunięty

34

@Comentateiro przestań siać ferment o koalicji pis- konfederację, podczas wczorajszej debaty miałeś jak bardzo się te partie lubią... ale dalej trzeba pisać i podsycać że coś takiego będzie miało miejsce. Lepiej martw się że twój wybór, twój lider opozycji wypadł tak samo źle jak morawiecki

0

@Comentateiro Czyli PiS do 15 października?

3

@sebo939 Oby, chyba ludzie w Polsce nie są aż tak ślepi i obojętni?

3

@against_modern_football Przecież nikt jawnie nie przyzna w Konfie, że będzie wspierał PiS.
Może się zdziwię i skrajni mentzenowcy pokochają demokrację, ale nie wiem skąd miałbym brać podstawy do takich złudzeń?

2

@Comentateiro Według tego co napisałeś: jakieś 32% , wg sondażu United Surveys z 2 października.

2

@Comentateiro Upraszczanie rzeczywistości dotyczy tylko lewej strony polityki czy po prawej też są odcienie szarości?

15

@Comentateiro skoro pisiory wygrali dwa razy pod rząd i mimo tego wszystkiego co wyprawiają mają realne szanse na wygranie trzeci raz z rzędu to znaczy że komuś się to podoba, lub (co bardziej prawdopodobne) jest mniejszym złem. I wystawia to fatalną ocenę zarówno lewicy która rządziła tu przeszło pół wieku, jak i platformie, na którą złość nie przeszła niektórym nawet po 8 latach. Nie stwarzaj więc wrażenia, że w sferze publicznej zniszczone zostało coś, co było idealne i wszystkim się podobało. Pisząc "co Polacy mają w głowie, że tak bardzo zbliżyli się ułomnością swoich mózgownic do Węgrów" generalizujesz, tak samo jak kilka tygodni temu, gdy wszystkich katolików wrzuciłeś do jednego wora i nazwałeś "bezrozumnymi".

konto usunięte

27

@Comentateiro szczerze? To jak patrzę na ten piękny i rozwinięty zachód (Francja, Niemcy) to chyba wolę to wypiździajewo.
btw nawet jak PIS wygra wybory to przecież nikt Cię nie zmusza żyć w tym zabetonowanym, konserwatywnym wypiździajewie. Możesz przecież na ten piękny i cudowny zachód jechać.
Masz kilka opcji do wyboru
a) legalne narkotyki i homo w pięknej Holandii, gdzie wybory miss wygrywa trans
b) rozwiniętą i romantyczną Francję, gdzie ludzie się boją wyjść na ulicę
c) zawalonych przez Turków i Arabów Niemcy
d) czy chociażby Szwecję, gdzie większy syf na ulicach jest tylko w Meksyku

Do wyboru do koloru ;) Wygrana PISU, Konfederacji czy kogokolwiek innego nie sprawia, że automatycznie masz zakaz emigracji. Za Tuska ludzie uciekali, bo na chleb nie mieli, więc teraz jak Ci kaczor nie pasuje to możesz zrobić to samo a nie wiecznie narzekać ;)

22

@Comentateiro Weź coś na uspokojenie człowieku i przestań się tu udzielać ty klakierze rudego, wieje od ciebie tylko pogardą wobec innych ludzi. Nie mogę już tego czytać.

6

@Comentateiro Słuszna uwaga. Dla tego 15 października wszyscy musimy zagłosować na Konfederację.

14

@Koorsik to jest typowy, oświecony wyborca Platformy. Takich jest na pęczki i wszyscy z taką samą pogardą.

A tu jego guru z kolei. ✅

https://fb.watch/nzLUBf6eRF/

0

@Comentateiro I to wszystko mocno poparte argumentami :)

4

@Rhaan A cóż to za odcienie po prawej stronie? Od skrajnych fanatyków do umiarkowanych fanatyków.
A gdzie konserwatyści oświeceni i umiarkowani. tacy, którzy nie niszczą demokracji, ale są rozsądnie religijni i mają szacunek do innych poglądów, instytucji i własnej historii?
Dlaczego w Polsce jak na Węgrzech wszystko musi być tak radykalnie poprowadzone po krawędzi?

4

@Tatazolwinia Taki wybór wystawia świadectwo nie partiom opozycyjnym a wyborcom PiSu.
Rozmowy z nimi nie pozostawiają złudzeń. To ludzie nasączeni jadem w sposób niesłychany. Nie trawią różnorodności, wolności, kolorów, inności.

Żadna lewica tego nie zmieni, bo pisowcy idą po takiej bandzie, że żadne argumenty zdroworozsądkowe do nich nie docierają.

Co do wiary - no tak, u swoich podstaw wyznawanie czci niezweryfikowanej (czytaj wymyślonej) sile wyższej (jakakolwiek by ona nie była) jest dla mnie aktem bezrozumnym, ale przecież nie musisz się ze mną zgadzać.

4

@cris27 Proponowanie Polakowi, żeby wyjechał z kraju bo mu się władza nie podoba to już chyba szorowanie po rynsztoku

3

@Koorsik Biedaku, nie możesz tego czytać, ale rozumiem, że ktoś stoi z pistoletem przy Twojej skroni i Cię zmusza?

3

@JacekM 8 lat argumentów to za mało?

12

@Comentateiro Widzisz, moim zdaniem Twoja retoryka jedynie potęguje polaryzacje, bo na Konfederację głosują nie tylko konserwatywni fanatycy neo faszyzmu ale też masa normalnych ludzi którzy zwyczajnie chcieliby żeby chociaż jeden rząd, już nawet nie obniżył podatki ale chociaż nie wprowadzał nowych ani nie podwyższał starych. Są też ludzie którzy mają dość Tuska, Kaczora, całego PSLu i SLD, wszyscy już rządzili. No i wreszcie są ludzie tolerancyjni ale mający poglądy konserwatywne i jeśli mają do wybory fanatyzm liberalny a konserwatywny ( bo nic innego aktualnie nie istnieje na Polskiej scenie politycznej ) to wybiorą ten bliższy ich przekonaniom, nawet pomimo tego że go nie popierają.

Największy błąd opozycji to wrzucenie wszyskich z centrum i na prawo od centrum do jednego wora, skatalogowanie ich jako pato katole faszyści bez chociaż próby zrozumienia czego Ci wyborcy mogą chcieć, czego oczekują. Polecam trochę krytycznym okiem spojrzeć na "DEMOKRATYCZNĄ" opozycję, bo jak pod płaszczem trzeciej drogi ktoś mi serwuje PSL i nie widzi w tym nic dziwnego to przypomnę tylko jak się ludzie z Kukiza śmiali że sprzedał ideały i wszedł w koalicję z resortowym koalicjantem.

9

@Comentateiro Siłą PISu jest beznadziejna opozycja, takie są fakty. PiS wygrywa bo opozycja nie stworzyła przez lata ciekawej opcji do głosowania. Przypominam, że ok połowa ludzi w ogóle nie oddaje głosu. Ludzi, którzy chcą głosować a nie mają na kogo jest od groma. Jakby koalicja miała coś ciekawego do zaoferowania do takie niezdecydowane jednostki przechyliły by szalę na jej korzyść. Z jakiegoś powodu - tak się nie dzieje. Na pewno nie przez super rządy PiSu. Może retoryka anty PiS obrzydła ludziom - trzeba bardziej się wysilić. Jak pierwszy raz mogłem głosować to oddałem głos na PO. Obiecywali obniżki VAT, podtrzymanie/obniżenie wieku emerytalnego i coś tam jeszcze. Wszystko zrobili na odwrót. Później jak zaczęło się palić to Tusk uciekł do Brukseli. Teraz wraca na białym koniu i oczywiście straszy PISem zamiast mieć coś ciekawego do zbudowania.

konto usunięte

12

@Comentateiro mi pisze o szorowaniu po rynsztoku? Hahahaha dobre sobie. Przecież ty to robisz w KAŻDEJ dyskusji dotyczącej polityki. I widzie to pół la rambli, jak nie więcej (poparcie masz chyba u zapatrzonych w Tuska jak w obrazek odklejeńców). Ale ty dalej sobie wmawiaj, że z tobą jest wszystko okej a to w innych jest problem. Żyj dalej w swoim świecie.
I tak jak wspomniałem wyżej, mi się dobrze żyje w kraju, gdzie mogę wyjść do sklepu nie bojąc się, że zaraz mnie jakiś gangus odstrzeli, Turas skopie czy mi auto spalą. No kapitalnie jest ten twój zachód rozwinięty. Skąd ty się wziałeś chłopie? Płacą ci za te bzdury czy tak sam z siebie robisz idiotę w internecie?

9

@Comentateiro Tak z ciekawości, bo mam przyjemność słuchać równie elokwentnego przedstawiciela oświeconych.. Skąd wam się bierze idea koalicji pisu z konfederacją?

4

@Comentateiro po raz kolejny próbuję Ci tłumaczyć, że nie ma obowiązku trawienia różnorodności, kolorów ani inności - wbrew temu co głosisz to właśnie wolność.
Pozostała część Twojej wypowiedzi jest po prostu chamska, krzywdzi i generalizuje, gratuluję.

3

@Comentateiro chłopie ty popierasz lewicę xDDDDD

3

@Rhaan Nie rozumiem Twojej mapy politycznej Polski.
W Polsce masz fanatyzm liberalny? Gdzie? Może 1% lewicowców. Polska jest krajem ludzi konserwatywnych.

Z drugiej strony mówisz, że konserwatysta tolerancyjny głosuje na Konfę, która jest mieszaniną rasistów, ksenofobów i radykałów antyaborcyjnych, jeszcze z jednym z liderów z przeszłością w młodzieży Wszechpolskiej.
To ja się pytam, co to jest dla Ciebie tolerancja, bo czegoś tu nie rozumiem?

Ty musisz zrozumieć jedną rzecz: środek w Polsce oznacza poglądy prawicowe a nie centrowe, stąd nasze brnięcie w kierunku węgierskim.

Nawet Ty wpadasz w tę pułapkę, wydaje Ci się, że piszesz z pozycji umiarkowanej, a to nieprawda. Umiarkowany człowiek nigdy nie popiera ani nie uzasadnia głosowania na Konfederację, która poraża radykalizmem.
"Umiarkowany" w Polsce to człowiek o zabarwieniu mocno konserwatywnym

5

@Comentateiro
Może przez to, że tak się pogardza ludźmi, którzy głosują na PiS, to oni się tylko utwierdzają w wyborze. Może trzeba zacząć ich słuchać i widzieć ich problemy, a nie mówić o nich językiem, którym piszesz. Arogancja działa odstraszająco.

edit.
" To bez różnicy kto wygra, ale pod warunkiem, że będzie to ktoś ze partii wspierających demokrację."
W niedzielę będą wybory. Nikt ich nie odwołał. Demokracja jest. Nie znam siły politycznej w Polsce, która by była za likwidacją wyborów.
Masz różne opinie w różnych mediach. Pluralizm w mediach jest.
Nie wiem, co ci przeszkadza różnorodność opinii. To, że jesteś w mniejszości - trudno takie jest życie.
.

4

@Kleps0n
"Skąd wam się bierze idea koalicji pisu z konfederacją?"
Dlatego, że na listach Konfederacji jest wielu ludzi, którzy byli związani z PiS w różnych etapach życia. Doświadczenie uczy, że jeśli taka osoba dostanie się do Sejmu, to PiS potrafi takich ludzi wyciągnąć do rządu.

Czyli, nawet jeśli nie będzie formalnej kolicji PiS i Konfederacji, to głosując na Konfę w sposób pośredni wspierasz 3 kadencję rządów PiS. No bo nawet, jeśli na swoim terenie nie masz za wiele osób, które były wcześniej związane z PiS, to w skali kraju są takie osoby na dobrych miejscach na liście. I one wejdą do sejmu.

Z tego co się plotkuje po stolicy, to, że "kierownictwo" Konfy jest skłonne odspawać PiS od władzy bez wchodzenia w znaczne układy z PO,3D i Lewicą. Ale kierownictwo nigdy nie ma wpływu na pojedynczych posłów, kiedy zaczyna się łowienie.
.

3

@cris27 Każda osoba na poziomie spokojnie ze mną poorozmawia.

A pół la Rambli ma skrajne poglądy i lubi mnie niemerytorycznie atakować, więc wasze zarzuty mi schlebiają.
Jak trzeba nisko upaść, żeby wyrzucać rodaków z kraju?
Fanatycy tak najwyraźniej mają i nie znają żadnych granic

2

@Cotutajsiedzieje Ja popieram Lewicę, Tusk to mój bożek, zaraz dowiem się, że Hołownia mnie prowadzi przez mroki demokracji.
Ja już wszystkim tu byłem

7

@Comentateiro No widzisz, reprezentujesz sobą fanatyzm liberalny. 1% lewicowców jest fanatykami? Absolutnie nie, znam wielu i każdy jest skrajnym fanatykiem, bo jak inaczej można odbierać popieranie zniesienia domniemania niewinności dla mężczyzn? Moim zdaniem to Ty wpadłeś w pułapkę myślenia, że wszystko co na prawo od lewicy to jest skrajny faszyzm. Zapominasz że centrum to posiadanie umiarkowanych poglądów a nie lewicowych. Dodatkowo co to za tekst "Umiarkowany człowiek nigdy nie popiera ani nie uzasadnia głosowania na Konfederację, która poraża radykalizmem." To jakiś chory absolutyzm, umiarkowany człowiek rozważa tylko to co skrajna lewica mówi? Umiarkowany człowiek to taki który widzi czarno - biało? umiarkowany człowiek to taki który jakąkolwiek formę konserwatyzmu uważa za faszyzm i zacofanie? Absolutnie nie, jestem ateistą, nie chodzę do kościoła i nie lubię kleru, popieram prawo do aborcji do 3 miesiąca ciąży, popieram związki partnerskie ale popieram również niezależność państwa i nie jestem za federalizacją UE, nie popieram centralizacji i masowej biurokracji, chciałbym prostego prawa podatkowego i deregulacji które zabijają biznesy w Polsce. I powiedz mi teraz na kogo mam głosować? Nie ma żadnej wiarygodnej partii w Polsce której poglądy pokrywają się z moimi, więc zagłosuje albo na konfe albo oddam głos nieważny, a głos na konfe rozważam dlatego że od 16 lat oglądam przepychanki ideologiczne w polityce i żadnych zmian nie widziałem, za to co chwilę ktoś mi dopierdala jakimś podatkiem z dupy, więc skoro i tak światopoglądowo nic się nie zmieni to chociaż może podatków nie podniosą.

No i na koniec powiem Ci tyle, żadna partia z "demokratycznej opozycji" ani nawet żaden wyborca takich partii nie potrafił mi dać jednego argumentu żeby zagłosować na nich a nie na "faszystów", jedyny argument jest taki że pis i konfa to faszyści i nie można na nich głosować. To jest retoryka 5 latka a ja nie chce żeby Polską rządzili ludzie mentalnie w przedszkolu.

2

@Awtameok_Klana Wybory będą nieuczciwe, bo media publiczne są przejęte i sączą propagandę. Kasa ze spółek państwowych idzie na propagowanie pisiorów, a to jest nielegalne. Zatem nie ma mowy o normalnym procesie demokratycznym.

3

@Comentateiro Znowu wpis pełen jadu i nienawiści podsycający podziały na które tak pracują te 2 frakcjie ... a taki Pan niby oświecony i jeszcze nie ogarnął tematu.

3

@Comentateiro Młody przyjacielu, a co Ci dała obecna totalna opozycja.
Słuchasz wrogich Polsce stacji i sprzedawczyków z POKO i bredzisz:
Zobacz jak ci z PO głosowali w Europarlamencie:
- za przymusowym przyjmowaniu uchodźców byli za tym,
- za sankcjami dla Polski byli za,
- reformy sądownictwa, której chce większość Polaków NIE bo "śmietanka lepszych" Polaków tego nie chce,
- wyprzedaż majątku narodowego POKO zawsze było za tym, nawet Lasy Państwowe próbowali sprywatyzować, nie mówiąc o prywatyzacji banków, sprzedaży stoczni.
PIS na pewno nie jest doskonały, ma swoje grzeszki na sumieniu lecz prawda jest taka, że wielu zwykłym Polakom, polskim rodziną dzięki działaniom rządu polskiego od 8 lat żyje się lepiej.
-

4

@Rhaan Ja mam ten sam problem z wyborem, ale nie zagłosuję na oszołomów. Bo program gospodarczy Ci się podoba?

Siebie opisałeś jako konserwatystę i to się zgadza.
Przy czym jak poprzesz Konfę oddajesz głos na radykałów i robisz coś na przekór swojemu umiarkowaniu.
Popierasz pakiet rasistowsko-ksenofobiczno-antyaborcyjny i możesz zaklinać rzeczywistość, a fakt jest taki, że zakrywasz oczy i udajesz, że część światopoglądowa Konfy nie istnieje.

Ty tak umiesz, ja nie. Poza tym ich program gospodarczy uważam za utopię.

Z popieraniem zniesienia domniemania niewinności dla mężczyzn, to jeden z odosobnionych pomysłów w przestrzenie publicznej, więc nie rób z tego punktu programowego lewicy. To jest właśnie ten 1% skrajnych radykałów z lewej strony.

Ty naprawdę nie rozumiesz, że Polska stawiana obok Węgier, jest państwem konserwatywnym światopoglądowo i nie ma nic wspólnego z lewicowością.
Zdystansuj się do nas samych (czyli Polaków) i nie rysuj obrazu, którego w Polsce nie ma.
Lewicowcy nie broniliby papieża umaczanego w pedofilię, a społeczeństwo polskie ma wielki syndrom wyparcia - bo jest prawicowe.
Moim zdaniem masz spore przekrzywienie w ocenie naszej rzeczywistości, ale tu się nie dogadamy

1

@Comentateiro Po co Konfederacja miałaby wchodzić w koalicję ze swoim największym wrogiem ?

2

@Rhaan Wyjaśnij mi co to jest fanatyzm liberalny? Co to znaczy? Bo tak mnie nazwałeś, a jest to totalna bzdura.
Trochę piszesz co Ci ślina na język przyniesie, żeby odbić piłeczkę za wszelką cenę.
Symetryzujsz, i to błędnie.

4

@SawneyBean
Miły młody jak sądzę człowieku, mam 66 lat, ukończone studia techniczne i ekonomiczne (25 lat nauki na poziomie podstawowym , średnim i wyższym) i pozwolę sobie z Tobą nie zgodzić.
Niestety jako typowy POKO-wiec próbujesz lansować opinię, że PIS i w szerszym ujęciu ugrupowania prawicowe popierają jedynie ludzie mniej wykształceniu. Myślę, że w tym względzie bardzo się mylisz.
Polska za rządów PIS znacznie się rozwinęła. Partia ta ma program dla Polaków.
A POKO i Tusk po raz kolejny nie potrafi przed kamerami swojego programu jednoznacznie przedstawić.
Ale tak było zawsze, a najczęściej "PO przedstawi swój program po wyborach".
I tak było rzeczywiście:
- podatki w górę,
- wiek emerytalny w górę,
- wyprzedaż majątku narodowego,
- wolność Tomku w swoim domku dla swoich.

Moim zdaniem za podniesienie wieku emerytalnego, zwłaszcza polskie kobiety winny Tuska pogonić gdzie pieprz rośnie.
A górnicy z Jastrzębia, gdzie za rządów Tuska strzelano do górników, górnicy ci winni go wywieźć z Polski na taczce.

1

@cris27 100% racji
Pozdrawiam

1

@Comentateiro

Miły Kolego, ale póki co to z Ciebie bije jad, nienawiść do inaczej myślących, o innej orientacji politycznej
A swoją drogą proponuję wyjście z tej strony, gdyż my tutaj chcemy dyskutować o naszej Barcelonie

4

@Comentateiro Polska jest podzielona i jest w niej sporo katolików, tylko że nie jest ich większość, zwyczajnie system jaki mamy promuje duże ugrupowania a katolicy częściej popierają PiS i widać to chociażby po sondażach a przecież masa młodych liberalnych ludzi nie chodzi na wybory wcale.

Określiłeś moje poglądy jako konserwatywne, potwierdzając moim zdaniem to że sam masz poglądy mocno lewicowe i wszystko co na prawo od tego uważasz za "prawicowe" czy konserwatywne a nie umiarkowane. Jakbyś powiedział konserwatyście że popierasz prawo do aborcji i związki partnerskie to nazwałby Cie "lewakiem" stąd twierdzę że jednak jestem w centrum.

Widzisz, oboje mamy inne spojrzenie na rzeczywistość która nas otacza, ja jednak twierdzę że żyjesz w bańce informacyjnej i zakopałeś się w swoich poglądach bo nawet nie próbujesz dostrzec człowieka w drugiej osobie, dzielisz społeczeństwo na my i oni a tak się nie da. Postrzegasz świat czarno biało, twierdzisz że postulaty rzucone przez posła z lewicy to jest jakiś nic nieznaczący promil który się nie liczy, ale jak jakiś nieliczący się kandydat z konfy rzuci absolutnie skandaliczny tekst który pomimo swojego skandalicznego przekazu nie zmieni nic w Polsce, to już oznacza że wszyscy w Konfie tacy są.

Oczywiście w każdej partii są odklejeńcy szkodliwi dla Polski ale jeżeli miałbym szukać partii w której są same tylko osoby zdrowe na umyślę to musiałbym chyba zrezygnować z wyborów.

W każdym razie ja Ciebie nie próbuje przekonać do niczego, chciałbym jedynie żebyś zwrócił uwagę na to że nie każda osoba która głosuje na konfe czy pis to fanatyk i człowiek który najchętniej oddałby władzę do Watykanu, a jeżeli opozycja chce przejąć władzę to do właśnie takich osób musi zacząć mówić, zamiast tego woli wyzywać nas od zacofanych radykałów.

EDIT: Fanatyzm liberalny to chociażby ( w mojej ocenie ) popieranie postulatów typu promowanie tranzycji u dzieci ( znane są udokumentowanie przypadki z USA chociażby), wspieranie masowej niekontrolowanej migracji ( przykład Szwecji która właśnie angażuje armie do walki z gangami ), próba federalizacji UE i wychwalanie UE jak jakąś utopie. Pozwolenie na nieograniczoną aborcję na koszt podatnika. I twierdzenie że wszystko co na prawo od tych poglądów to konserwatyzm i zacofanie.

5

@Comentateiro Chłopie NIE KOMPROMITUJ SIĘ

4

@Comentateiro
Wybory będą nieuczciwe? Kiedy gdy PIS wygra, czy jak wygra opozycja.
Kolego przestań już majaczyć

5

@Comentateiro Za tydzień o tej porze - raz lepiej raz gorzej.
Pisz więcej podobnych inwektyw w kierunku wyborców. Na pewno zachęcasz w ten sposób do głosowania,tyle że niekoniecznie po twojej myśli.

1

@Comentateiro Jeśli chcemy, żeby było faktycznie lepiej, to:
- PiS musi nie mieć większości
- Konfederacja musi mieć +11%

Amen. To, że PO czy PiS będzie miało najlepszy wynik, to wiadomo, bo ludzie w tym kraju są mało inteligentni (widać po tym kto na nich statystycznie głosuje), ale ważne, aby nie mogli przepychać znów wszystkiego i niszczyć ten kraj przez kolejne lata.

3

@Comentateiro Dobrze, że poruszyłeś temat polityczny tutaj przynajmniej możemy zobaczyć jakie osoby siedzą na tym forum. Nie przejmuj się i za pare dni obyśmy się obudzili w nowej demokratycznej Polsce.

konto usunięte

3

@Comentateiro Otóż to. Głosuję na konfederację abyśmy nie szli w stronę: kosmopolityzmu, relatywizmu moralnego, antypedagogiki dla dzieci i egalitaryzmu. Każdemu przyzwoitemu człowiekowi, który widzi jak zachód upada przez ww. ideologie, polecam to samo :)

5

@Comentateiro Powiem ci szczerze, że oglądając wczorajszą debatę (która notabene była na żenującym poziomie przez prowadzących/TVP, Morawieckiego no i w sumię można podpiąć pod to całe PiS). Jak dla mnie, merytorycznie najelpiej wypadł Bosak, Hołownia i ten niezrzeszony poseł. Goście gadali o jakiś tam konkretach i nie brali udziału w walce dzieci w piaskownicy - Morawieckiego (po prostu żenada, jak w miarę myślący ludzie mogą pójść głosować na partię, która zamiast jakiś konkretów to uczepiła się Tuska i to jej cała narracja) i Tuska (on wypadł moim zdaniem nieco lepiej niż Morawiecki, ale poziom był zbliżony do tego który reprezenotwał jak rządził). Ale w TVP w wiadomościach (nie zdążyłem przełączyć xD) był reportarz o czasach "za Tuska". No i jak flashback miałem dokładnie to jak to wyglądało, wysokie bezrobocie, lipa w NFZcie, śmieszne waloryzacje emerytur (to akurat wyszło Morawieckiemu) i generalnie bieda z nędzą. Nigdy więcej Tusk/PO i Kaczor/PiS nie powinny dojść do władzy. Potrzebna jest świeża krew, nawet Konfederacja. W dupie mam co gada JKM, gdzieś mam prawo do aborcji na żądanie (z prądem i chujem nie ma żartów, jak nie umiesz użyć antykoncepcji to tym bardziej nie powinnaś mieć dostępu do aborcji, poza tym są tabletki "dzień po" i nikt nie zabrania ich użyć, a jak żeś głupia feministka to płać za swoje błędy). Jeśli konfa wygra to będę się mega cieszył, będzie to jakiś powiew świeżości, a nie nonstop te mordy starych komuchów.

1

@pt9 Nie ma to jak oceniać postępowość narodu przez pryzmat toalet na stacjach :D
Tzn wiem o co ci może chodzić, ale tak jest w każdym miejscu, że jedna rzecz jest gorsza a inna lepsza. W takiej Francji np, wciąż bardzo popularną formą płatności są czeki bankowe, a jakoś nie powiedziałym, że jest to kraj zacofany.

3

@Kreegen No widzisz a dla mnie zacofany. Dla niektórych zacofaniem jest brak możliwości zrobienia aborcji a dla mnie płatny kibel na stacji czy płatności czekiem.

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

1

@pt9 Zachód jest piękny, wiem, widziałem na pocztówkach

1

@Comentateiro To był komentarz do wypowiedzi Twego interlokutora nie do twojej:)

3

@Rhaan "Są też ludzie którzy mają dość Tuska, Kaczora". Dlatego też na listy Konfederacji została przyjęta była posłanka pis.

konto usunięte

6

@Comentateiro
"Każda osoba na poziomie spokojnie ze mną poorozmawia."

Czyt. każda osoba popierająca Tuska i skręcająca w lewo. Nie daj Boże, żeby dla kogoś takie wartości jak np. wiara były ważne, to go ebać. Naprawdę niesamowity numerek z ciebie. Kim byli twoi opiekunowie? Zapalonymi komuchami? SBkami? Bije od ciebie ten sam przekaz co od wojewódzkiego czy holland. No cóż, nie każdy urodził się w rodzinie wspierającej odpowiednie wartości, więc mogę ci tylko współczuć. A jeszcze bardziej twojej kobiecie/dzieciom (chociaż nie sądzę, żebyś miał partnerkę, która by chciała wiecznego narzekacza?)

Nie wyrzucam rodaków z kraju, tylko podpowiedziałem że jest taka możliwość. Co daje ci codzienny płacz na larambli o to samo? Ile ty masz lat? 17? Z tego co wiem to jesteś już starszym gościem a beczysz na tej larambli dzień w dzień o to samo. Dorośnij człowieku. Czy może ego chcesz sobie podbudować tymi swoimi wywodami i ekspertyzami? Nie wiem czy to coś ci daje, bo nie wiem czy zauważyłeś, ale większość ma cię tutaj za niezbyt mądrego.

No ale każdy jest kowalem swojego losu. Ja nie płakałbym jak mała dziewczynka dzień w dzień w internecie jak to w tej Polsce jest źle (co samo w sobie jest mega żałosne) tylko zamknął buźkę i się wyprowadził na zachód, który tak bardzo zachwalasz. Ale oczywiście zdaje sobie sprawę, że są osoby (takie jak np. ty) które wolą pobeczeć i się pożalić na larambli.

PS. Rodaków nie wyrzucam za granicę. Ale na pewno wyrzucenie takich odklejonych fanatyków jak ty, wojewodzki czy holland na pewno wyszłoby temu krajowi na dobre. Dzieci komunistów, ha tfu

4

@JacekM W Pisie jest była posłanka Lewicy, z TD kandyduje masa byłych polityków z PO, w samym PO jest masa posłów z PiSu można tak wymieniać. To jest takie szukanie argumentów pod teze, skoro znajdę jedną taką osobę to znaczy że całe ugrupowanie takie jest. Powiem Ci tak, w tej kadencji z Konfy do Pisu przeszło 0 posłów, natomiast z Lewicy do PiSu taki transfer był. Czy czegoś to dowodzi? Absolutnie nie.

2

@pt9 a który kraj, wg Ciebie, nie jest w takim razie zacofany? Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby w jakimkolwiek kraju na świecie, absolutnie wszystko było na najwyższym możliwym technologicznie poziomie. Nawet w takiej np. Korei Południowej albo Japonii, krajach technologicznie przewyższających Europę o lata świetlne, wciąż na porządku dziennym są pewne rzeczy wymikające z ich przyzwyczajeń i kultury, które z naszej perspektywy wydają się być zacofane.

Drugi przykład, w Hiszpanii toalety na dworcach są bezpłatne i czekami płacić nie można, więc rozumiem, że ten kraj jest bardziej rozwinięty od Niemiec i Francji?

1

@Rhaan poczytaj troche Konstytucje i co to jest domniemanie niewinnosci a potem pisz.Widac ,ze najlepiej bys lal i gwalcil kobiety nie ponoszac kary

0

@Comentateiro Gdyby PiS miał utworzyć koalicję z Konfederacją, to zacząłby ich nieco promować w TVP a póki co, poza debatą, nie ma ich w ogóle. Obudź się człowieku i zacznij myśleć co naprawdę w życiu jest ważne, bo gdzieś Ci się priorytety poprzestawiały. Wpojono Wam, że aborcja, aborcja i tylko aborcja a na świecie mamy masę innych problemów, które macie gdzieś.
Cała banda niby demokratycznej opozycji planuje rządzić razem. Mieszanka wszystkiego. Jeśli ktoś bierze pod uwagę głos na nich, to jest tak samo naiwny jak wyborcy Pis. Smutny kraj. Nie masz pojęcia do czego prowadzi rozpędzony socjalizm. Przyjdzie czas, gdy kromka chleba będzie dla Ciebie w końcu ważniejsza niż skrobanka, ale wtedy będzie już za późno.

1

@Comentateiro spokojnie dzisiejsza opozycja będzie miała większość w Sejmie. Zastanawiam się skąd tyłu wyborców peło, czy to gimnazjum powyrastalo po 8 latach i chce głosować? Czy faktycznie trzeba się zastanowić nad stanem umysłu polaków, no chyba że wielka to partia to i partyjnych ludzi dużo

2

@korn234 Ale masz chłopie wyprany mózg, pragnę Ci przypomnieć że z lania kobiet słynie lider lewicy, niejaki Robert Biedroń.

Domniemanie niewinności – zasada, według której każda oskarżona osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem Sądu.

Posłanka lewicy postuluje aby w przypadku oskarżenia o gwałt to mężczyzna musiał dowieść swojej niewinności, co jest zaprzeczeniem państwa prawa. W takiej sytuacji mężczyzna o ile nie ma twardych dowodów na swoją niewinność, czyli np świadków jest w praktyce w dupie, jeżeli kwestionujesz tak podstawowe prawo to jesteś zwyczajnie obrzydliwą osobą, to się nazywa mizoandria i nie jest w niczym lepsza od mizogini.

2

@Kreegen Chodzi mi o to że Polska w żadnym stopniu nie jest zacofana względem zachodu jak wielu tak ogłasza.

0

@pt9 zależy w jakich aspektach. Biorąc pod uwagę duże miasta i zachód Polski, to z grubsza, technologicznie jest podobnie, z odchyleniami w jedną lub w drugą stronę. Wschód Polski to trochę inna para kaloszy, zwłaszcza na wsiach.
Zacofana Polska jednak, w porównaniu do zachodu nie jest i moim zdaniem, a przynajmniej nie technologocznie.
Jeśli chodzi jednak o zacofanie polityczne, to już jednak śpiewanie Bogurodzicy podczas oficjalnych posiedzeń rady miasta, czy skakanie w kółeczko "elity" rządowej na imprezach organizowanych prze, telewizyjnego/radiowego szarlatana nie za bardzo świadczy o nowoczesności.
Jest też i aspekt społeczny. Polska jest, z grubsza, dość mocno ksenofobiczna, ale to, czy to można uważać za zacofanie, czy efekt tradycyjnej kultury i, jakby nie patrzeć, bardzo złych doświadczeń z sąsiadami na przestrzeni setek lat, to już kwestia bardzo subiektywna.

konto usunięte

0

@mrboom no niestety

2

@Comentateiro Dlatego się odciąłem od tego i jestem szczęśliwy i wolny od politycznego szamba :D

0

@Comentateiro XDDD to jest zwykłe konto satyryczne, a wy mu na poważnie coś odpisujecie

7

- miej studia z ekonomii i zaznacz na początku zdania;
- twierdź, że za podniesienie wieku emerytalnego polskie kobiety powinny pogonić Tuska.

Genialny z Pana zaiste ekonomista. Tymczasem prawda jest taka, że KAŻDY zdolny do logicznego rozumowania ma świadomość, że wiek emerytalny musi zostać podwyższony. Skoro mamy bowiem kryzys demograficzny, a ludzie żyją coraz dłużej, to na te emerytury zwyczajnie braknie środków. Przyczyną dla której wszystkie ugrupowania polityczne są obecnie przeciwko zmianie wieku emerytalnego jest fakt, że prowadzi to zwyczajnie do klęski wyborczej. W Pana grupie wiekowej panuje bowiem wszechobecna ignorancja i troska wyłącznie o swoje potrzeby, bez odrobiny refleksji na temat skutków tych działań dla przyszłych pokoleń, w tym własnych dzieci i wnuków. One się prawdopodobnie emerytur nie doczekają.

No ale zawsze można przecież trochę pieniędzy dodrukować i cały problem zniknie. Będzie też czym palić w kominku, gdy drewna brak.

Niesłychany jest także fakt, że osoba, która powinna pamiętać PRL, tak bardzo chcę do niego wracać. Bez demokracji nie żyje się dobrze, nie ma inwestycji i rozwoju gospodarczego. Obecnie coraz częściej spotyka się przedsiębiorców, którzy obawiają się inwestycji w Polsce ze względu na sytuacje w sądownictwie i wątpliwe kompetencje osób pracujących w administracji publicznej.

Trzecia kadencja PiSu to powrót Polski do autorytaryzmu, dlatego wszystkich zwolenników państwa demokratycznego, którzy swojej wolności nie są skłonni oddać za 500 zł miesięcznie lub 13 emeryturę, zapraszam w niedzielę do urn.

I polecam się Panu jeszcze doedukować w kwestiach prawnych - może wtedy Pan lepiej zrozumie, co się obecnie dzieje w Polsce.

konto usunięte

2

@Weniu5 Znasz znaczenie słowa demokracja? Sposób wyboru władzy, nie determinuje poziomu zamożności społeczeństwa. A nawet pogarsza, bo większość ludzi nie ma pojęcia o podstawowych kwestiach.

3

@Comentateiro Czyli Konfederacja powinna wygrać,skoro chcesz się obudzić w innej Polsce.Przecież przez ostatnie cztery lata,KO, Lewica i PSL ,najczęściej głosowały ramię w ramię z PIS w różnorakich sprawach.Skoro ta pseudo opozycja głosuje jak formacja rządząca,to co to za opozycja??To nie są dyrdymały, tylko fakty.Idąc Twoim tokiem myślenia,to tylko Konfederacja jest alternatywą...

2

@pt9 Niemcy to najbardziej przereklamowany kraj na świecie.

6

@Comentateiro Stary. Już Ci to kiedyś pisałem. Pogardą do człowieka właśnie się zniechęca ludzi do popierania Twoich poglądów.
Ja mówiąc szczerze tylko utwierdzam się w przekonaniu, że mam rację, a jakbym był niezdecydowany, to na pewno nie wybrałbym partii "opozycji demokratycznej" za takie sączenie

0

@Comentateiro Gdyby wybory mogły coś zmienić, już dawno by ich zakazano. Demokracja jest chorym ustrojem, który musi doprowadzić do socjalizmu i katastrofy

1

@Rhaan Pięknie opisałeś fanatyzm liberalny, pełna zgoda też tak to widzę - nic z tych postulatów nie przystaje do moich poglądów, więc skoro nazwałeś mnie fanatykiem liberalnym, to mocno chybiłeś.

"jak jakiś nieliczący się kandydat z konfy rzuci absolutnie skandaliczny tekst który pomimo swojego skandalicznego przekazu nie zmieni nic w Polsce, to już oznacza
że wszyscy w Konfie tacy są"
Proszę bardzo - Mentzen i jego obrzydliwa "piątka", Bosak i jego pozwalanie topiącemu się utopić, oraz udział w Młodzieży Wszechpolskiej i sympatyzowanie z bandytami, którzy rozumieją polskość w faszystowski sposób.

Ładni mi szeregowcy.

Wyobrażam sobie jak bardzo stary Niemiec mówi: ja nie popierałem obozów koncentracyjnych, ja tylko głosowałem na program gospodarczy.
Skoro przypisujesz się do centrum, nie pojmuję, jak ci dwaj panowie są w stanie się w nim zmieścić.

0

@cris27 Nie dość, że mierny doradca, to jeszcze tani psycholog i wróżbita.
Jak pisałem każda osoba na poziomie ze mną porozmawia.

A my dalej nie mamy o czym gadać.

1

@Recha_0684 Konfa to fanatycy ideologiczni, to żaden wybór. Zaraza to nie lekarstwo

2

@Comentateiro "Rozmowy z nimi nie pozostawiają złudzeń. To ludzie nasączeni jadem w sposób niesłychany. Nie trawią różnorodności, wolności, kolorów, inności."

Dokładnie to samo, słowo w słowo można powiedzieć o Tobie :D różnisz się jedynie tym, którą opcję popierasz, a raczej której dałeś się zmanipulować. Jeszcze uważasz się za lepszego od innych, wielce oświeconego, chcesz tu potępiać i pouczać innych. Tak naprawdę jesteś tak samo ciemny jak pisowska sekta

0

@Comentateiro
Najbardziej prawdopodobny jest haos i zamęt
A te wybory nie zakończą się w ND

3

@Midast reżimowe tvpis ładnie ci sprało łeb.

1

@WojtekCh10 Daltonista się odezwał.
Nawoływanie do szacunku do jest przeciwieństwem pisowskiego niszczenia szacunku w sferze publicznej.
Następny ekspert od odwracania kota ogonem.

1

@Comentateiro Najśmieszniejsze jest to, że uważasz się za mądrzejszego od innych i za osobe na poziomie, a pół dnia przesiadujesz tutaj na tej stronie i dyskutujesz na tematy polityczne próbując przekonać ludzi do swoich racji i poglądów. Dla mnie to totalny debilizm, bo prawda jest taka, że nie ma to znaczenia na kogo zagłosujecie, zapewne wszyscy politycy to kłamcy i manipulatorzy czy to konfa czy KO czy PiS, jeden pies, a wy tylko bierzecie udział w tym cyrku i sie kłocicie, dyskutujecie itp. to jest chore, a Twój nick widze w każdej dyskusji na temat polityki. Może kiedyś uda Ci się od tego uwolnić, tego Ci życzę, chociaż w to wątpię

1

@Comentateiro za tydzien albo bedziemy mieli spokoj w kraju albo bedziemy mieli dzikusow i polowa ludzi bedzie bala sie wyjsc wieczorem z domow w zakamarki ;)

0

3

@mrboom W punkt, największy generator wysrywów na fcbarca.com niejaki comentateiro chyba nie wie co oznacza słowo demokracja.
Nie różni się tym samy wiele od pisu

0

@Awtameok_Klana Liczne mandaty z przeszłością w PiSie? Którzy to, dokładnie? :D

2

@Rhaan Po pierwsze Biedron nigdy nie znecal sie nad matka a jedynie jej maz co przyznaje Biedronia matka.Biedron w sprawie nigdy nie mial zarzutow a powtarzasz za prawicowymi bzdurami a po drugie nie bierz do lozka kobiety sila to nie bedziesz mial problemow.Natomiast z twoich wpisow widac ,ze na zlodzieju czapka gore

0

@Kleps0n
Nie rozumiem pytania - "Liczne mandaty z przeszłością w PiSie?"

1

@Comentateiro heh najbardziej nasączony jadem chuba jesteś z tu obecnych, i szczerze to jak jeszcze do niedawna nie widziałem głosować bo to chyba pierwsze wybory że będę głosować nie za kimś a przeciwko komuś tak teraz zdecydowanie przeciw rudemu i jego bandzie liżących się po jajkach "oświeconych i progresywnych" klakierow

Komentarz usunięty

1

@AlwaysBlaugrana co jest taniej w małej wsi na Podlasiu? Wino na kreskę?

2

@Koorsik
"Weź coś na uspokojenie człowieku i przestań się tu udzielać ty klakierze rudego, wieje od ciebie tylko pogardą wobec innych ludzi. Nie mogę już tego czytać."
No książkowy przykład braku pogardy. Nikogo nie obrażasz, wypowiadasz się z szacunkiem do innych poglądów, krytykujesz skrajność opini bez używania taniej retoryki...

2

@Gruak przekonaj mnie więc, chociaż w 3 strategicznych punktach, że konfa to realna alternatywa.
1. Wolnościowa
2. Rozliczy złodziejstwo ostatnich lat
3. Ma kadry które jakościowo są lepsze od innych partii.
4. Skończy z państwowymi spółkami, jako przechowalnią pociotków, co się "chcieli sprawdzić w biznesie".

2 z 4. Jeśli udowodnisz, że konfa ma realne szanse by spełnić choć 2 z tych 4 punktów, mają mój głos.

3

@rocky5 A potem ogląda się wskaźniki gospodarcze i oprócz bezrobocia, które zabiła nam jak większości zachodu demografia, to za Tuska za tą minimalna mogłeś kupić z reguły więcej lub tyle samo większości towarów. Relatywnie mało jest takich, ktoryw w porównaniu do 2015 można za minimalną kupić więcej.
A minimalne to też wydmuszka, bo indeksują je szczególnie mocno przed wyborami, ale inflacja z którą walczą obniżaniem stop (sic!), zaraz i tak zjada kasę. Tylko zer na banknotach przybywa. To jest realna miara a nie propagandowa papka pis.
Też pracowałem za Tuska i pracuje teraz. Wtedy byłem na dorobku, zaraz po studiach, bez doświadczenia i przy wysokim bezrobociu, w małym mieście. Wcale nie czułem braku perspektyw, ale to, że mimo kryzysu u nas jest powoli ale lepiej. Dziś mając dom, na który kredyt brałem w 2017 roku, kiedy jeszcze pisowskie panstwo nie mierzyło się z kryzysem i jechało na solidnych podstawach, które zostawił im Tusk, tylko z przerażeniem patrzę jak rośnie cena gazu, prądu (choć mogliśmy mieć znacznie lepsza sieć przesyłową i energię z fotowoltaiki, wiatru, ale zamiast tego pis uwalił oba a kasę z pozwoleń na co² rozdał na social. Zastanawiam się czy stać mnie będzie na studia dzieci, czy nastawiać się by wyjechały za granicę bo tu przyszłości nie ma. Taka różnica.

2

@Comentateiro poradzisz sobie jakoś w ciszę wyborczą ? xD

2

@Comentateiro i tu masz absolutna racje.

2

@against_modern_football nie ma znaczenia czy się lubią czy nie. Nie ma znaczenia jak wypadł ktokolwiek w patodebacie. Znaczenie ma jedynie edukacja ludzi która i tak stoi na bardzo niskim poziomie. Świadomość, ze telewizyjne mordy szerzą hasła i propagandę ze która na yt dostali by dożywotnie bany. I nie mówię tu tylko o „jaśnie nam panujących” ale o wszystkich. Dopóki ludzie nie ogarną się jako ogół społeczeństwa dopóty nic się nie zmieni. Władza i pieniądze prowadzą na nadużyć i patologicznych zachowań które pięknie zaprezentował Morawiecki podczas debaty. To w dalekich konsekwencjach prowadzeni np do nietolerancji jednostki społecznej w jakimkolwiek płaszczyźnie.
Zostawia tu miejsce na własne przemyślenia.
Pozdrawiam.

3

@Tatazolwinia nie, wystawia to ocenę społeczeństwu ze zgadzają się na „mniejsze zło”. Patrzenie na wynaturzenia w postaci złodziejstwa i propagandy oraz godzenie się na to , to tylko i wyłącznie wina społeczeństwa. Władza jest po to aby patrzęc jej na ręce i reagować. Być zawsze nieufnym i podejrzliwym. Niestety ludzie o tym zapomnieli.

2

@Comentateiro i ten wątek idealnie obrazuje, skąd powodzenie PiSu a blamaz ptarfoemy. Bo tak chyba trzeba nazwać partie,, która po 4 latach tak słabych rządów nie potrafi zmienić władzy.

Tu nie chodzi o poglądy PiS, tylko o pogardę platformy do wyborców. Każdy kto nie jest z nią, jest gorszy, obrażany, nie ma miejsca na dyskusje poza chamstwem lub butnym śmiechem.

Pod pięknymi piórkami typu "Bog jest wymyślony, a kto wierzy ten bezmózgi, i jest to moje zdanie, którego nie musisz czytac" pokazujecie wyższość i chamstwo. Nie ma tutaj emapatii, próby zrozumienia, że dla niektórych to świętość i NALEŻY to uszanować. Widać przykłady tu obecnych, że nawet idąc pierwszy raz na wybory nie zagłosują na PO przez tą butę i pychę.

I 8 lat temu nie wiedzieli dlaczego przegrali (naród nie dorósł do Tuska), i 4 lata temu nie widzieli dlaczego przegrali i teraz, jeśli przegrają, nie będą wiedzieć dlaczego.

Miłej wyzszosci, akceptowania demokracji jak się wygrywa, tolerancji tylko dla swoich poglądów, narzucania butą swojego zdania innym.

0

@AxelF chociazby uslugi. W Warszawie koszt męskiego fryzjera z dobrymi opiniami to minimum 100 zł większość salonów kosztuje już 120 albo i więcej. Również pozostałe usługi. Siłownia? 200 ziko karnet dla dorosłego. Jedzienie? W warszawskiej cukierni takie torty potrafią sięgać już nawet 180-190 zł. Tam gdzie ja byłem takiej samej wielkości tort bezowy poniżej 100 zł. Restauracje? W Warszawie w tym momencie jak pójdziesz do knajpy to najtańsza jest pizza którą zazwyczaj zaczyna się od 40 zł w górę (margarita najtańsza bo nie ma składników) jakieś lepsze dania, makarony czy coś to już luźno 60 zł jak do tego doliczyć piwo i deser to 100 zł wydasz na głowę minimum. I to mówię o knajpach zwykłych a nie jakiś wyrafinowanych.

0

@korn234

"- Zarzucono (mu) przestępstwo z artykułu 207, czyli przestępstwo znęcania i art. 157 paragraf 2, czyli lekkiego uszkodzenia ciała - precyzuje prokurator Sławomir Merkwa z Prokuratury Rejonowej w Krośnie."

Po latach magicznie akta sprawy zaginęły a matka nie potrafi wytłumaczyć o co chodzi :) ale mnie to nie dziwi, na lewicy jest masa obrzydliwych mizoginów takich jak np Gonciarz, pewnie do nich należysz dlatego tak agresywnie bronisz swoich idoli. Strasznie smutne, mam nadzieje że kiedyś zrozumiesz swój błąd i zrewidujesz idoli bo żadna kobieta nie zasługuje na przemoc w żadnej postaci.

1

@panczo Nie wiem, już parzę środki uspokajające i wyciszające.

1

@Comentateiro ja jakby co polecam góry, najlepiej jakieś Bieszczady i odcięcie, tylko wróć na niedzielę zagłosować :)

1

@mleczkoo Jedziesz banałami bez pokrycia. Cały wpis nic nie wnosi.

Wyborcy PiSu są obiektywnie nielotami pod wieloma względami. Język opozycji nie ma tu żadnego znaczenia - jest tu tanią wymówka, dla własnych niskich standardów.
Nabrać kasy, dokarmić własne fobie (pedały, Tusk, Niemcy i inne), kierować się swoją pseudoreliginoscią - oto potrzeby pisiora.

Nikogo nie obchodzi co pisze Comentateiro - głupota pisiora ma njaczęściej źródła wewnętrzne (dziaderski wiek, poglądy z epoki kamienia łupanego, brak edukacji) ewentualnie indoktrynacja z zewnątrz (net, TVPiS robią robotę).


0

@Comentateiro Czyli sam sobie zaprzeczasz.Po co głosować na kogoś,kto robi to samo co znienawidzony przez Ciebie PIS?? Odpowiedź mi na pytanie po co??

1

@AlwaysBlaugrana fakt, na wsi siłka jest darmo jak musisz 4 tony węgla na zimę przerzucić.
Nie mówmy o wydatkach które są z gatunku "przyjemnosci", "rozrywki", "luksusy".
Ok, fryzjer może jeszcze być, ale knajpy? Torty? Ludzie w małych miastach mają problem z kasą na jedzenie, a ty biadolisz że mają tańsze torty. Knajpy są różne i bary, małe restauracyjki, bary mleczne w Wawie znajdziesz i takie, gdzie można obiad zjeść za 20 zł i takie że menu degustacyjne się zaczyna od tysiaka. Tymczasem w małych miejscowościach, często bywa jedna knajpa, może dwie zarabia w sezonie. W ogóle abstrakcja bo chodzenie do knajp nawet nie jest pierwszą potrzebą.
Z punktu widzenia klienta i restauratora, duże miasta to jakiś rynek, a małe to w relacji do zarobków stać przeciętnego mieszkańca na p wyjście raz w miesiącu. Także grubo się mylisz.

0

@AxelF co ty w ogóle za bzdury piszesz. Ja Ci podaje konkretne przykłady gdzie ceny są wyższe i zaznaczam że takie 500 złotych robi różnicę a ty mi wyjeżdżasz ze na wsi jest bieda (czyli potwierdzasz że 500 zł robi różnicę) jakie luksusy człowieku. Zjedzenie na mieście to jest luksus? Albo siłownia? Przechodzisz do skrajności od razu? Że ludzie nie mają za co żyć? XD luksusy to są drogie auta prostu z salonu, podróże zagraniczne, duże domy czy mieszkania w centrum miasta. A nie wyjście na miasto. To nie jest żaden luksus tylko wyjście z progu biedy. W zasadzie nie wiem po co w ogóle ta dyskusja bo mam wrażenie że chciałeś się na siłę przywalić że wcale wieś nie jest tańsza a jest.

1

@AlwaysBlaugrana
Widzę ci już dyskusja przeszkadza i musisz dać upust swojej ekonomicznej niewiedzy.
Tak. "Zjedzenie na mieście to jest luksus? Albo siłownia" To są względne luksusy, dla kogoś kto decyduje czy zapłacić z buty dla dziecka czy węgiel na zimę.
To w żadnym wypadku nie są wydatki niezbędne. Możesz się bez nich obyć, przeżyć i nie grozi ci utrata zdrowia. Proste?
W związku z dostępnością marketów, konkurencją, większym rynkiem, dobra podstawowe są w większych miastach tańsze niż mniejszych. W moim miasteczku operator światłowodu chce odemnie partycypowania w koszcie podłączenia w wysokości 30 tys, bo na tyle se policzył.
Dojazd do pracy kosztuje mnie 800-1000 zł miesięcznie, prąd i gaz mam drożej niż rodzina w Warszawie czy Poznaniu.
Jedyna realną i wielką różnica w drugą stronę, są koszta mieszkań i działek budowlanych. (Nawet koszt budowy dwa lata później, pod Poznaniem był niższy niż u mnie w mieście).
Wszystko to sprowadza się do tego, że jeśli masz juz mieszkanie w dużym mieście, to reszta wydatków jest mniejsza. Jeśli musisz wynajmować/spłacać kredyt to i tak w relacji do dochodów jest korzystniej. Gdyby było inaczej, czemu ludzie uciekaliby do dużych miast. Możesz się kłócić z faktami, ale srednio jest sens.

0

@AxelF ludzie uciekają do dużych miast? Ludzie kupują działki 40-50 km od Warszawy i tam się przeprowadzają. Nie mówiąc o tysiącach ludzi co z okolic Łodzi jeżdżą do Warszawy pracować. Mówisz i niezbędnych rzeczach a z drugiej strony wypisujesz koszty światłowodu? Co niby jest takiego tańszego w mieście? Benzyna? Wątpię. Koszty mediów masz niby tańsze ale jak nie masz mieszkania na własność to kawalerka w Warszawie to 2 tys + opłaty. Przy pokoju trzyosobowym (rodzina z dzieckiem) ceny sięgają już 4 tys + opłaty. Ceny jedzenia w marketach są takie same a śmiem twierdzić że mniejsze bo robiłem zakupy i tu i tu i w zasadzie poza biedronką małe sklepy mają wyższe ceny bo muszą opłacić dużo wyższy koszt najmu. Jedyne co może być tańsze to to że w mieście możesz korzystać z komunikacji zamiast auta (co i tak daje koszt 300 zł za bilet miesięczny). A wiesz ile kosztuje ogrzewanie miesięczne w kamienicy? To Ci powiem za 40 metrów płacę 500 zł miesięcznie. Wszystko zależy w jakim budownictwie mieszkasz. Nie wiem z jakiego rejonu jesteś ale wyraźnie nie mieszkasz w Warszawie.

1

@AlwaysBlaugrana
"ludzie uciekają do dużych miast? Ludzie kupują działki 40-50 km od Warszawy i tam się przeprowadzają. "
Czyli dyskutujesz z danymi gus? Wiesz co to jest aglomeracja?

"Mówisz i niezbędnych rzeczach a z drugiej strony wypisujesz koszty światłowodu?"
Tak, wiesz co to jest "wykluczenie cyfrowe"? Wiesz ze to termin oficjalny i UE i programów rządowych? Wiesz ze internet jest dziś niezbędny nie do filmów o kotach, ale do nauki i pracy?

"Koszty mediów masz niby tańsze ale jak nie masz mieszkania na własność to kawalerka w Warszawie to 2 tys + opłaty. "
Czytasz w ogóle co piszę? Przecież pisałem o tym, że jedyna rzeczy drasstycznie droższą w dużych miastach są mieszkania i działki.

"Ceny jedzenia w marketach są takie same a śmiem twierdzić że mniejsze bo robiłem zakupy i tu i tu i w zasadzie poza biedronką małe sklepy mają wyższe ceny bo muszą opłacić dużo wyższy koszt najmu. "
Za to mniejszych miastach duzo mniejsza ilość klientów, sklada sie na marze na produktach uslugach. No co nie wymyslisz ekonomi nie oszukasz.

A wiesz ile kosztuje ogrzewanie miesięczne w kamienicy
Mniej niż sutereny w piwnicy. Taki joke. A poważnie, to na podstawie czego zakładasz, że mieszkańcy dużych miast, wszyscy mieszkają w słabo izolowanych termicznie budynkach? Tylko wtedy jest różnica on plus, bo dałem Ci przykłady że koszty gazu i prądu są niższe w Warszawie i Poznaniu niż u mnie. Choćby dzięki wyborowi operatorów i konkurencji.

"Nie wiem z jakiego rejonu jesteś ale wyraźnie nie mieszkasz w Warszawie."
No właśnie wracamy do pytania czy czytasz to co pisze, bo wyraźnie zaznaczam różnice warszawa z moim miastem (koło 12 tys, warminsko-mazurskie).

1

@mleczkoo
"Tu nie chodzi o poglądy PiS, tylko o pogardę platformy do wyborców. Każdy kto nie jest z nią, jest gorszy, obrażany, nie ma miejsca na dyskusje poza chamstwem lub butnym śmiechem."
Ja się generalnie zgadzam z tym, że celebryci kojarzeni z platformą potrafią coś głupiego powiedzieć, ale serio nie widzisz pogardy dla wyborców opozycji ze strony polityków pisu i tvp? Nie słyszałeś o ukrytej opcji niemieckiej, mordach zdracieckich, gorszym sorcie, marszu pustych serc? I to są tylko te rzeczy, które na szybko przychodzą mi na myśl.
Pis wygrywa przez 2 czynniki:
1. Wzrósł poziom życia
2. Nachalna, obrzydliwa propaganda, oskarżanie opozycji o to co robią sami (np. wpuszczanie imigrantów, czy właśnie pogardą dla wyborców)

1

@RoberDzik
"1. Wzrósł poziom życia"
To raczej propaganda,, skoro obiektywnie za płace minimalną, w wypadku większości towarów, szczególnie żywności, możemy sobie pozwolić na mniejszą ich ilość za płace zarówno minimalną jak i średnią.
Przez rozdęta inflację, ludzi przestało być stać na wynajem/kredyty na mieszkanie. To są twarde dane, więc wizją wzrostu domniemanego poziomu życia to też tylko propaganda.

0

@AxelF Spróbuję, a nuż się uda :D

1. Zacznę do tego, że jeśli chcesz, żeby w sejmie było więcej posłów wolnościowych (tak jak ja) no to to NIE zachęcam do głosowania na Ruch Narodowy! Jeżeli tak się trafiło, że nie masz w Twoim okręgu żadnego sensownego kandydata z Nowej Nadziei to nie głosuj na Konfederację.
Czemu Nowa Nadzieja? Oglądnij sobie debatę Menzena z Chmielowskim (który jest przedstawicielem takiego najbardziej książkowego ruchu libertariańskiego w Polsce) pod tytułem „Czy liberałom potrzebna jest Konfederacja?" i oceń jakie podejście ma Mentzen do liberalizmu (w skócie - Mentzen ma bardziej pragmatyczne podejście do liberalizmu i chociaż nie nazywa siebie liberałem to potrafi znacznie skuteczniej wpływać na rzeczywistość) - https://www.youtube.com/watch?v=oDqS8Rvrr0c.
W NN jest wielu zaufanych działaczy z bardzo długą historią niezmiennych, wolnorynkowych poglądów w których opowiadają się za wolnością gospodarczą i ograniczenie roli państwa w gospodarce, redukcją podatków, deregulacją i większą niezależnością jednostek od interwencji państwa w życie codzienne.
Partia NN przed wyborami stałą się znacznie mniej radykalna i jest to celowy i w demokracji niestety chyba konieczny zabieg. Niestety ale władzę trzeba zdobywać powoli, ich radykalizm w kwestiach wolnościowych będzie się stopniowo zwiększać.

To tyle o Nowej Nadziei, a jeśli chodzi o Konfederację to przez ich ostatnią kadencję myślę, że najbardziej wyróżniła się w kwestii obrony wolności. Tu kilka przykładów:
- Przedstawiła projekt ustawy o wprowadzenie do konstytucji gwarancji możliwości płacenia gotówką (https://konfederacja.pl/app/uploads/ustawa-o-zmianie-konstytucji-gwarantujaca-mozliwosc-platnosci-gotowka.pdf).
- Przedstawiło projekt ustawy "Mój dom - moja twierdza", która dopuszcza przekroczenie obrony koniecznej w sytuacji obrony swojego mieszkania lub domu (https://konfederacja.pl/app/uploads/Projekt-ustawy-Moj-dom-moja-twierdza-1.pdf).
- Sprzeciwiała się nielegalnym, krępującym wolność oraz nieskutecznym środkom do walki z covidem takim jak: zakaz prowadzenia działalności gospodarczych w wybranych arbitralnie gałęziach gospodarki, utrudnianie dostępu do pomocy lekarskiej nawet ludziom pilnie potrzebującym, nakaz noszenia maseczek, zakaz wstępu do niektórych miejsc publicznych, segregacja sanitarna i inne.

2. Co do rozliczania to problem z tym jest taki, że do tego trzeba przejąć władzę, a na to oczywiście nie ma szans w najbliższej kadencji. Tutaj nie jestem w stanie nic udowadniać chociaż mogę dodać że aktualna tak zwana opozycja już rządziła i nikogo nie rozliczyli więc na to bym nie liczył i tym razem.

3. To jest bardziej subiektywna kwestia chociaż tutaj mam Konfederacji najwięcej do zarzucenia. Mieli całe 4 lata, żeby zgromadzić kadry jakościowych i zaufanych osób, nie do końca to się udało zrobić. Jest kilku spadochroniarzy i wiele innych rodzynek na ich listach, (np. jakiś gościu twierdzi że maszty 5g są szkodliwe i z nimi walczy xD, a inny określa swoje poglądy jako faszystowskie - takich unikać!) dla tego zachęcam do weryfikacji kandydata przed oddaniem głosu. Jeżeli odpowiedniego kandydata nie ma w okręgu to mogę dodać jedynie tyle - zastanów się co jest gorsze, jakiś delikatny szur z Konfederacji który walczy z 5g ale głosuje zgodnie z programem partii czy szur z Lewicy który chce aborcji do 9-mc ciąży, albo z KO co chce redukcji emisji CO2 o 75% do 2030r. Porównaj sobie ile razy w trakcie karier politycznych zdanie zmieniali członkowie Konfederacji a ile reszty ugrupowań. W ciągu obecnej kadencji sejmu żaden poseł Konfederacji nie został podkupiony, to musi o czymś świadczyć.

4. Konfederacja opowiada się za ograniczeniem obecności państwa w gospodarce, co może oznaczać mniej zaangażowania w państwowe spółki oraz kładzie nacisk na prywatyzację (z wyjątkiem spółek strategicznych), a te działania naturalnie doprowadzą do ograniczenia nepotyzmu. Dodatkowo, bardzo wielu działaczy Konfederacji ma swoje biznesy i nie jest jedynie na garnuszku państwa. Przykładowo Mentzen wpłacił 100 tys. złotych jego własnych pieniędzy na fundusz partii.

Na koniec polecam obejrzeć materiał na kanale Jeden z Wielu który moim zdaniem bardzo rzetelnie i krytycznie podsumowuje wady i zalety Konfederacji (https://www.youtube.com/watch?v=Pt5aBVIHnwI) oraz jeszcze jeden materiał również z tego kanału o tym jak stronniczo Konfederacja jest traktowana w TVN (https://www.youtube.com/watch?v=WlAJN4eLqLI). Zastanów się czy Twoje podejście do Konfederacji nie zostało ukrztałtowane pod wpływem takich właśnie "rzetelnych" materiałów.

1

@Gruak dzięki za merytoryczną próbę. Odnośnie długiego pierwszego akapitu. Obejrze sobie z przyjemnością debatę, bo choć poglądy libertarian kojarzę, dostrzegam ich radykalność w wielu kwestiach, to jednak w pewien specyficzny sposób są w nich spójni. Świat dostarczą co prawda przykładów, że to nie jest tak proste, ale o tym bliżej napisze jak obejrzę debatę która podlinkowałeś.
1.
"Przedstawiła projekt ustawy o wprowadzenie do konstytucji gwarancji możliwości płacenia gotówką"
Nie do końca wierzę że to problem wymagający regulacji. Po pierwsze, mimo że Polska jest na wysokim miejscu w świecie, jeśli chodzi o system bankowy (nowoczesność, formy płatności, zinternetyzowanie itd), to wciąż konto ma ledwie 70% Polaków. Co więcej, nie ma kraju na świecie, gdzie ten odsetek sięgnął 100%. Doszliśmy też do etapu, gdzie będzie rósł, ale im bliżej tych 100 tym wolniej. Od 2008, w którym to było 50%, ale jak na tempo rozwoju świata wokół nas, nie jest to wielki przyrost. Mniej kont ma kilka krajów w Europie.
Brak gotówki w obiegu ma plusy, ale przede wszystkim jest obecnie nie do wprowadzenia. Trochę postulat ustawowej ochrony gotówki, na razie jest zbyteczny. Po prostu nie jest dla mnie istotny.(nie mówiąc o tym że to czyste fantasy, bo by osiągnąć większość konstytucyjną, trzeba by 3 Konfederacji i jeszcze pis).

"Przedstawiło projekt ustawy "Mój dom - moja twierdza", która dopuszcza przekroczenie obrony koniecznej w sytuacji obrony swojego mieszkania"
Bardzo niebezpieczna ustawa. Można się zastanawiać nad charakterem obrony koniecznej, czy jej definicją nie jest zbyt, wąska, czy nie powinna uwzględniać więcej okoliczności, ale po wejściu wspomnianej ustawy, na miejscu listonoszy, kurierów i kochanków, zacząłbym bać się o życie, a to nie jest pozytywna zmiana.
Sam lubię broń. Jeżdżę na strzelnicę, korzystam z okazji kiedy koledzy myśliwi jeżdżą na obowiązkowe przestrzeliwanie, nie jestem jednak wcale zwolennikiem powszechnego dostępu do broni, ani ustaw które przesuwają penalizacje przemocy, bo jesteśmy agresywnym narodem.

"Sprzeciwiała się nielegalnym, krępującym wolność oraz nieskutecznym"
Temat rzeka, ale o ile większość wymienionych punktów, zwłaszcza z perspektywy czasu, była karykaturalna w kontekście walki z covid, to maseczki znacząco obniżają prawdopodobieństwo zakażenia, jeśli są używane prawidłowo. To jest naukowy fakt. Jeśli noszą najzwyczajniejsza jednorazówkę dwie osoby, które mają kontakt, to ptprawdopodobienstwo zakażenia, przy dystansie mniejszym niż 1,5 m spada o 70%. Zarazki które rozprzestrzeniają się droga kropelkową muszą pokonać dwie fizyczne zapory. Najskuteczniejsza w tym równaniu jest ta, która nosi potencjalnie zarażający. Gdy więc jesteś młodym silnym człowiekiem, a złapiesz covid i twój organizm sobie z nim spokojnie radzi, ale wchodzisz do sklepu gdzie zakupy robi emeryt, to gdy maskę ma tylko on, to faktycznie zmniejszasz jej skuteczność do kilkunastu procent w zależności od odległości. Jeśli obaj je macie, to macie 70% szans mniej więcej, że się nie zarazi. Niby nic, ale dla mnie ten gest to żaden problem, a robienie z niego ostenacyjnego rabanu, kreowanie się na ofiarę represji (by zebrać 0,5 mln na zbiórce) jak Brown, jest wręcz nieetyczne.
Ok, rozumiem że ktoś nie chce się szczepić, ale ta maska to nie jest żaden wyczyn.

2. No tu jest jeszcze jeden problem. Kształt sejmowej większości wręcz wykluczy trybunał stanu, a do odebrania immunitetu, będzie potrzeba języczka u wargi, którym może się okazać konfederacja. Jestem ciekaw głosowań wtedy. Po drugie, pół obecnej kadencji, upłynie z Adrianem w pałacu peprezydenckim.
To realnie utrudni rządzenie i rozliczenie.
Co do oceny KO i jej skłonności do rozliczeń, na pewno skrewili po pierwszej kadencji pis. Mam nadzieję że teraz tego błędu nie popełnią.

3. "dlatego zachęcam do weryfikacji kandydata przed oddaniem głosu. "
Tak, to prawda dla wszystkich partii i największą słabość systemu. Zwykle jest tak, że choćby najwięcej głosów dostała np 5 na liście, to jeśli dostaje się jeden kandydat, to partia zwykle i tak do parlamentu wybierze kogoś, kogo asygnowała na 1. Tu mamy mały wpływ. Z jednej strony to oznacza że takie bukiety nie koniecznie do Sejmu wejdą, z drugiej że nie mamy żadnej siły by sprawić żeby nie weszli.

"zastanów się co jest gorsze, jakiś delikatny szur z Konfederacji który walczy z 5g ale głosuje zgodnie z programem partii czy szur z Lewicy który chce aborcji do 9-mc ciąży, albo z KO co chce redukcji emisji CO2 o 75% do 2030r."
Można zmienić okręg w którym się głosuję. Parę kliknięć w mObywatel. Ale generalnie, nawet jeśli kandydat KO popiera ograniczenie co² o 75%, to realizm tego postulatu jako spełnianego jest 0, zaś bycie szurem to laurka dla intelektualnych kompetencji, a po carycach Katarzynach i ministrze rolnictwa co nie odróżnia zboża, za to wszędzie widzi Tuska, troche te kompetencje intelektualne wzrosły w mojej hierarchii.

"W ciągu obecnej kadencji sejmu żaden poseł Konfederacji nie został podkupiony, to musi o czymś świadczyć."
Tak, ale jest ich niewielu, a w samej konfederacji jest sporo ludzi z przeszłością od pis, przez samoobronę po PSL, o zupełnie innych poglądach. Także nie do końca z tą stabilnością poglądów jakakolwiek partia wypada w masie swoich posłów drastycznie ponad przeciętną, choć może flagowi posłowie konfy są akurat bardzo niezmienni. (O dziwo mentzen jest wahliwy w sprawie programu i nie potrafię wyczuć kiedy żartuje niby, a kiedy mówi powaznie a to akurat duża wada).

4. No tu więc się raczej moje oczekiwania nie rozmijają z programem Konfederacji. Tak ja oceniałem.

Co do podsumowania, to raczej nie mogło się tvn udać wywieranie na mnie wplywu, bo tv w celach innych niż mecz, włączyłem, pewnie ostatni raz z... bo ja wiem, 10 lat temu :)
Wiedzie czerpie raczej z portali, Twittera, youtube, źródeł. Jeśli mnie coś zainteresuje to drążę temat, ale nawet na materiały tv trafiam często jako nagrania na YT.

Z mojego podsumowania, bezwzględnie w punkcie 4. Konfederacja nie budzi zastrzeżeń. Punkt 3, był dość trudny do spełnienia, ale jednak zdolność konfy do przyciągania na listy ludzi o niebezpiecznych poglądach, lub szurów zastanawia.
2. Tu nawet jako tako, byłbym skłonny uwierzyć, że konfa jest w stanie przyłożyć rękę do rozliczenia pis... Tylko ona nawet nie bardzo o tym przebąkuje. Jakby to nie było istotne. A chocby dla oczyszczenia polityki, z ludzi którzy idą tam tylko dla kasy i są moralnie zupełnie cyniczni, wrachowani, na tyle bez zahamowań, że są w stanie okraść chore dzieci jak mejza, to jest kluczowe.
1. I tu co prawda nie sprecyzowałem, ale mam poglądy społeczne liberalne i gospodarcze liberalne. O ile nacisk na zrównoważenie gospodarki, odciążenie jej z hasłami konfy generalnie jest spójny (choć ciężko mi znaleźć jak faktycznie chcą to zrobić w ich programie, więc jak mam im ufać skoro nie rzadzili?), tak jednak społecznie są w części moich poglądów zdecydowanie na bakier. Konserwatyzm od nich bijący sprawia że w wielu istotnych dla mnie kwestiach, bliżej im do pis niż do wolności, a wolność chcą rozszerzać tam, gdzie to dla mnie nie istotne, lub niebezpieczne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?