O sobie

  • Zainteresowania sport
  • Ulubiony zawodnik Xavi
  • Ulubione zespoły Barca
  • Barcelonie kibicuję od 2000

Statystyki

  • Dni w serwisie 3266
  • Liczba komentarzy 2610
  • Polecenia 3449

Komentarze

0

1

Moim zdaniem za porażkę sporą winę ponosi trener, a to dlatego, że poprzez swój upór i niechęć do niektórych piłkarzy (Puig, Konrad) doprowadził do tego, że część piłkarzy już teraz jest przemęczonych, a inni tacy jak wyżej wymienieni nie do końca ograni i przygotowania do gry.
Przemęczeni wg mnie są w pierwszej kolejności: Pedri i Dest co w bezpośredni sposób przekłada się na coraz słabszą grę w kolejnych meczach. Spadek ich efektywności był dostrzegany co najmniej od 2-3 meczy. Za pierwszego z nich mógł grać Puig ale nie dla niego trener przewidywał jedynie ogony i to tylko dlatego by nie wpieniać kibiców, a być może i osoby z "klubu".
Dostawali minuty natomiast Pjanić i Trincao, a więc piłkarze, którzy kompletnie się nie sprawdzają i w każdym meczu, w którym grali nic lub prawie nic nie dawali pozytywnego do gry drużyny.
Dziwi to, zwłaszcza, że np. Koeman miał na lewe skrzydło naturalnego skrzydłowego tj. Konrada - który dostał jedynie raz kilka minut. A przecież układ Konrad lewe, Dembele prawe skrzydło byłby zdecydowanie korzystniejszy od Dembele lewe, Trincao prawe.
Koman moim zdaniem popełnił błąd w meczu z Baskami właśnie dlatego, że nie zdecydował się na grę dwoma skrzydłami, co ułatwiło piłkarzom Atletic bronienie.
Ponadto trener dokonał zbyt późnych zmian.
Czy ewentualne szybsze zmiany i wprowadzenie innych zawodników na boisko coś by zmieniło i pozwoliło sięgnąć po puchar. Myślę, że mogły, zwłaszcza, że nasi nie nadążali za akcjami przeciwnika (z uwagi na zmęczenie).
Co do ocen to nie można do nich mieć zastrzeżeń. Odzwierciedlają one postawę poszczególnych naszych piłkarzy.
Odniosę się jedynie do oceny jednego piłkarza, a mianowicie Griezmanna. Otóż podzielę w całości opinię Herato, że taki Messi strzelając dwie bramki, nawet w przegranym meczu otrzymałby wyższą notę, co najmniej 7.

0

@Dr_Cabasisi Nie okłamuj się ... Messi to nie Ibra, nie CR7 i nie Lewandowski

0

@mr_robot Chłopie co Ty ćpasz. Myśl za nim komuś coś zarzucisz i ucz się czytać ze zrozumieniem.
I jeszcze jedno czy ty masz jakąkolwiek wiedzę o zarządzaniu. Z tego co piszesz to raczej nie

0

@Cobra303 Chłopie żyj chwilą obecną. Niestety Messi w obecnej chwili nie jest wartością dodaną. Wręcz przeciwnie generuje wysokie koszty. Myśl zanim coś napiszesz.

Zobacz wszystkie

100

Droga Redakcjo.
Dostałem od Was już 2 bany za podważanie Waszej "obiektywności" w ocenach Semedo wystawianych przez Redakcję .
OK Wasze prawo oceniać poszczególnych piłkarzy wg waszych odczuć lecz po raz kolejny pokazujecie Waszą niechęć do tego piłkarza.
Bo jak inaczej można odebrać słowa o 18 letnim Wague, który rozegrał dopiero dwa mecze, tj. Huescą i teraz z Celtą,
tj. z drużynami z samego dołu tabeli:
"Już teraz wykazuje znacznie większą inteligencję boiskową od Semedo " kiedy jego gra w meczu z Celtą była przeciętną, na co nawet wskazuje Wasza ocena przyznana temu piłkarzowi (5,0).
Czy Państwo nie dostrzegacie, że np. w ostatnim meczu Barcy z Liverpoolem to właśnie Semedo po wejściu na boisko nadał dynamiki na prawej stronie, zdecydowanie niż gdy na prawej obronie grał S.Roberto.
Mimo wszystko pozdrawiam całą Redakcję

39

Większość z tutaj wypowiadających się z niechęcią odnoszą się do transferu Neymara i myślę, że czynią to z z "miłości" do klubu.
Transfer Neymara wymusza pozbycie się co najmniej dwóch piłkarzy + wydanie kasy na poziomie 50-100 mln. Pytanie tylko po co.
Podzielam opinie części piszących, że próba pozyskania Neymara jedynie dla zaspokojenia oczekiwań Messiego i Bartomeu jest nieroztropna.
O ile Messiego mógłbym zrozumieć gdyż marzy o jeszcze jednym pucharze LM to w przypadku Bartomeu mamy do czynienia z przemyślaną intrygą.
Moim zdaniem dla obecnego prezydenta transfer Neymara to ostatni moment by coś pod stołem ugrać. Tak uważam gdyż z czysto piłkarskiej perspektywy transfer Neymara jest NIEUZASADNIONY.
Wszak mamy w liniach ofensywnych nadmiar piłkarzy, a w samej linii napadu, nie licząc Coutinho mamy Grizmanna, Suareza, Messiego, Dembele i Ruiza, a nawet Pereza. Więc kto miałby oddać miejsce w podstawowym składzie, bo o takim mówimy w przypadku Neymara. Dembele? Przecież ten 22 letni chłopak się świetnie rozwija,a do tego obecnie nie ma z nim żadnych problemów (ba zaskoczył nas wcześniejszym powrotem z wakacji). Skoda by siedział na ławie. Grizmann? Jeżeli tak to po co w ogóle było jego kupowanie za 120 mln, gdy po głowie chodził naszym włodarzom transfer Neymara. Suarez? Messi? Oczywiście nie bo to inne pozycje.
Reasumując Neymar mimo wszystko jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Co z tego skoro Barca go tak naprawdę nie potrzebuje, a po drugie piłkarz ten to wielka niewiadoma. Neymar stał się piłkarzem bardzo kosztownym, a stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału bardzo, bardzo długa, a w skrajnym przypadku inwestycja się nie zwróci.
Neymar nie tylko stał się piłkarzem kontuzjogennym, o przerośniętym ego, olbrzymich roszczeniach finansowych, ale nadal nie wyzbył się swych wad takich jak słaby charakter, balangowanie etc. Do tego wszystkiego dochodzą jego problemy z wymiarem sprawiedliwości, urzędem skarbowym etc.
Czy w zaistniałej sytuacji rzeczywiście potrzebnym jest nam kupowanie kukułczego jaja?
Mam nadzieję, że działania Barcy mają na celu wyłącznie podbijania bębenka i doprowadzenia do składania coraz wyższych ofert przez Real Madryt. to miałoby sens.

38

Mam nadzieję, że jak wróci De Jong to Rakicić sprawdzi jak grzeją krzesełka na trybunach

32

Panowie Czy wy naprawdę wyżej cenicie Griezmanna od Messiego? Przecież nas Leo zjada go na przysłowiowe śniadanie i to zarówno w drużynowych jak i indywidualnych statystykach. Zacznę od tych drugich. Pomimo, że nie grał przez prawie miesiąc ma zdecydowanie najlepsze statystki (zarówno bramki jak i asysty). Myślę, że również w decydujących podaniach jest najlepszy. Jego wizja gry już obecnie czyni go jednym z TOP 3 ofensywnych kreatorów gry.
Na nieosiąganym, dla innych piłkarzy poziomie jest jego wizja gry.
To tylko w tym roku.
Do tego dochodzą KMŚ, LL, PdR, Super Puchar Hiszpanii finał Copa America.
Jak na tym tle wygląda Griezmann?
Dla odmiany zacznijmy od sukcesów drużynowych - jedynie wicemistrzostwo Europy.
Sukcesy indywidualne: większych brak> Zarówno brak tego zawodnikach w pierwszej piątce najlepszych strzelców ligi czy też w pierwszej piątce najlepiej podających.

To tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam

31

Myślę, że szkoda było go wypożyczyć. Moim zdaniem można by przez te pół roku poddać go konkurencji z Munirem i Samdro. Wydaje się, że Tello ma większy potencjał od obecnych naszych "grajków", a do tego jest bardzo szybki. Taki tani zastępca za Neymara.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?