O sobie

  • Zainteresowania sport
  • Ulubiony zawodnik Xavi
  • Ulubione zespoły Barca
  • Barcelonie kibicuję od 2000

Statystyki

  • Dni w serwisie 4067
  • Liczba komentarzy 3303
  • Polecenia 4269

Komentarze

1

Niech nasi włodarze nie myśla o transferach do lecz by zablokować po sezonie odejście niektórych młodych jak np. Gavi, a nie wiadomo czy nie innych.

0

@Kamilb1988 Dokładnie. Zastanawiam się tylko czy nie przegonił.
Wzrostowo na pewno

0

Dobre wieści dla klubu. Oby kwietniowy klasyk ten rekord wpływów jeszcze poprawił.
Ponadto należy pamiętać, że wpływy z biletów to nie jedyne profity. Ewentualna wygrana i awans w CdR to dodatkowe przychody z praw transmisyjnych oraz ugruntowanie pozycji Barcelony jako marki.
Mam nadzieję, że mistrzostwo Hiszpanii i ewentualny sukces w CdR przysporzą nam kolejnych sponsorów względnie umożliwią renegocjację obecnych kontraktów.
No i jeszcze jeden aspekt, a mianowicie powyższe sukcesy mogą zachęcić "wolnych' po tym sezonie piłkarzy do przejścia za free do Barcelony co wzmocniłoby tylko konkurencję. Móże wówczas taki Gundegan przeszedłby do nas co byłoby nie bez znaczenia z uwagi na wielce prawdopodobne odejście Busqetsa.
Może wówczas i Dembele przedłużyłby kontrakt za 2024 r. a i inni bardziej związaliby się z klubem. Zwłaszcza dotyczy to młodych.
I tak z innej strony to oby na kwietniowe el clasico wsyzscy piłkarze byli w pełni zdrowi i do dyspozycji Xaviego. Wówczas jest szansa na korzystny wynik w meczu z Realem, który o czym jestem przekonany postawi gorsze warunki niż w niedzielę.
Dlatego potrzebni są nam Araujo, De Jong, Pedri, Dembele ale i inni.

0

Przestańcie pieprzyć, że ewentualny powrót Messiego do Barcy przyniesie klubowi jakąś wartość dodaną. Bo nie przyniesie.
Leo za free nie będzie grał, zmiennikiem też nie będzie chciał być, sposobu gry nie zmieni i nadal będzie człapał, jeszcze bardziej niż teraz, bo będzie o pół roku/rok starszy.
Nie przyniesie też dodatkowych korzyści z pozyskaniem sponsorów.
Większość możnych m świadomość, że Messi to niestety już zgrana karta, w którą nie warto inwestować.
Messi w składzie to ponadto przyhamowanie rozwoju młodych, powrót do gry pod niego.
Ostatnie el clasico pokazało dobitnie, że wychodzi Barcelonie na dobre stopniowe odchodzenie od tiki taki.
Współczesna Barcelona to musi być pressing, szybka wymiana podań i intensywność gry, a co najważniejsze jak największa grupa piłkarzy która strzela i asystuje.
Barcelony nie stać, żeby już na wejściu mieć stratę jednego piłkarza. To już nie te czasy.
Może to zabrzmi dziwnie ale moim zdaniem obecnie Barcelona nie potrzebuje Messiego i powiem więcej może źle się stało, że Leo nie dostał zgody na odejście do PSG gdy klub z Paryża dawał za niego 100 mln euro.
Może dzisiaj sytuacja finansowa klubu byłaby znacznie lepsza a i być może taki Griezmann grałby jeszcze u nas bo jak pokazuje życie jego pozbycie się było błędem a i klub być może nie miałby problemów z rejestracją Gaviego czy też mógłby pozyskać kogoś wartościowego wzmacniając skład.

1

Jerzy Dudek legenda Realu Madryt - zasłużony piłkarz tego klubu, wszak przez 4 sezony rozegrał aż 2 mecze ligowe i 12 w ogóle.
Juruś tak trzymaj !!!

Zobacz wszystkie

100

Droga Redakcjo.
Dostałem od Was już 2 bany za podważanie Waszej "obiektywności" w ocenach Semedo wystawianych przez Redakcję .
OK Wasze prawo oceniać poszczególnych piłkarzy wg waszych odczuć lecz po raz kolejny pokazujecie Waszą niechęć do tego piłkarza.
Bo jak inaczej można odebrać słowa o 18 letnim Wague, który rozegrał dopiero dwa mecze, tj. Huescą i teraz z Celtą,
tj. z drużynami z samego dołu tabeli:
"Już teraz wykazuje znacznie większą inteligencję boiskową od Semedo " kiedy jego gra w meczu z Celtą była przeciętną, na co nawet wskazuje Wasza ocena przyznana temu piłkarzowi (5,0).
Czy Państwo nie dostrzegacie, że np. w ostatnim meczu Barcy z Liverpoolem to właśnie Semedo po wejściu na boisko nadał dynamiki na prawej stronie, zdecydowanie niż gdy na prawej obronie grał S.Roberto.
Mimo wszystko pozdrawiam całą Redakcję

40

I okazało się, że Tebas sprzedałby hiszpańskie rozgrywki piłkarskie za stanowisko.
Kibice winni go wywieźć na taczkach,a kluby dokonać rewolty i doprowadzić do dymisji Tebasa.

39

Większość z tutaj wypowiadających się z niechęcią odnoszą się do transferu Neymara i myślę, że czynią to z z "miłości" do klubu.
Transfer Neymara wymusza pozbycie się co najmniej dwóch piłkarzy + wydanie kasy na poziomie 50-100 mln. Pytanie tylko po co.
Podzielam opinie części piszących, że próba pozyskania Neymara jedynie dla zaspokojenia oczekiwań Messiego i Bartomeu jest nieroztropna.
O ile Messiego mógłbym zrozumieć gdyż marzy o jeszcze jednym pucharze LM to w przypadku Bartomeu mamy do czynienia z przemyślaną intrygą.
Moim zdaniem dla obecnego prezydenta transfer Neymara to ostatni moment by coś pod stołem ugrać. Tak uważam gdyż z czysto piłkarskiej perspektywy transfer Neymara jest NIEUZASADNIONY.
Wszak mamy w liniach ofensywnych nadmiar piłkarzy, a w samej linii napadu, nie licząc Coutinho mamy Grizmanna, Suareza, Messiego, Dembele i Ruiza, a nawet Pereza. Więc kto miałby oddać miejsce w podstawowym składzie, bo o takim mówimy w przypadku Neymara. Dembele? Przecież ten 22 letni chłopak się świetnie rozwija,a do tego obecnie nie ma z nim żadnych problemów (ba zaskoczył nas wcześniejszym powrotem z wakacji). Skoda by siedział na ławie. Grizmann? Jeżeli tak to po co w ogóle było jego kupowanie za 120 mln, gdy po głowie chodził naszym włodarzom transfer Neymara. Suarez? Messi? Oczywiście nie bo to inne pozycje.
Reasumując Neymar mimo wszystko jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Co z tego skoro Barca go tak naprawdę nie potrzebuje, a po drugie piłkarz ten to wielka niewiadoma. Neymar stał się piłkarzem bardzo kosztownym, a stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału bardzo, bardzo długa, a w skrajnym przypadku inwestycja się nie zwróci.
Neymar nie tylko stał się piłkarzem kontuzjogennym, o przerośniętym ego, olbrzymich roszczeniach finansowych, ale nadal nie wyzbył się swych wad takich jak słaby charakter, balangowanie etc. Do tego wszystkiego dochodzą jego problemy z wymiarem sprawiedliwości, urzędem skarbowym etc.
Czy w zaistniałej sytuacji rzeczywiście potrzebnym jest nam kupowanie kukułczego jaja?
Mam nadzieję, że działania Barcy mają na celu wyłącznie podbijania bębenka i doprowadzenia do składania coraz wyższych ofert przez Real Madryt. to miałoby sens.

38

Mam nadzieję, że jak wróci De Jong to Rakicić sprawdzi jak grzeją krzesełka na trybunach

32

Panowie Czy wy naprawdę wyżej cenicie Griezmanna od Messiego? Przecież nas Leo zjada go na przysłowiowe śniadanie i to zarówno w drużynowych jak i indywidualnych statystykach. Zacznę od tych drugich. Pomimo, że nie grał przez prawie miesiąc ma zdecydowanie najlepsze statystki (zarówno bramki jak i asysty). Myślę, że również w decydujących podaniach jest najlepszy. Jego wizja gry już obecnie czyni go jednym z TOP 3 ofensywnych kreatorów gry.
Na nieosiąganym, dla innych piłkarzy poziomie jest jego wizja gry.
To tylko w tym roku.
Do tego dochodzą KMŚ, LL, PdR, Super Puchar Hiszpanii finał Copa America.
Jak na tym tle wygląda Griezmann?
Dla odmiany zacznijmy od sukcesów drużynowych - jedynie wicemistrzostwo Europy.
Sukcesy indywidualne: większych brak> Zarówno brak tego zawodnikach w pierwszej piątce najlepszych strzelców ligi czy też w pierwszej piątce najlepiej podających.

To tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam