O sobie

  • Zainteresowania sport
  • Ulubiony zawodnik Xavi
  • Ulubione zespoły Barca
  • Barcelonie kibicuję od 2000

Statystyki

  • Dni w serwisie 4456
  • Liczba komentarzy 3761
  • Polecenia 4688

Komentarze

0

@BISHBASHBOSH co teraz powiesz, kto bliżej 1/2 finału.
A swoją drogą byłem na stadionie i wyglądało to tragicznie

0

@QuentinTarantino Christensena o tylko tyle

5

Ktoś tutaj napisał, że Vinicius jr jest najlepszym piłkarzem młodego pokolenia?
Nie chciałbym polemizować z taką opinią lecz należy zastanowić się nad dwoma kwestiami, a mianowicie:
do kiedy piłkarz należy do "młodego pokolenia".
Jest to o tyle istotnym, że w piłce nożnej do głosu dochodzą coraz młodsi pilkarze.
Vinicius jr w lipcu skończy 24 lata, jeszcze niedawno uważany "za młodego" Mbappe w grudniu skończy 26 lat.
Dla porównania ten wyśmiewany przez Brazylijczyka Fermin Lopez jest od Viniciusa o 3 lata młodszy, nie mówiąc o gromadzie naszych "dzieciaków" Cubarsim, Yamalu, Guiu , dziewietnastolatku Gavim czy Balde, który w październiku skończy 20 lat.
Vinicius jr bez wątpienia bardzo dobry piłkarz, który z drużyną klubową osiągnął sporo lecz póki co indywidualnie NULL.
Co roku przyznawana jest nagroda dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia: nagroda Goolden Boy. W 2017 r. nagrodę odebrał Mbappe, a w latach następnych odpowiednio de Ligt, Felix, Halland, Pedri, Gavi, Bellingham (rocznik 2003).
Przypominam o tym gdyż gremium wybierające jakoś dziwnym trafem pomijało Brazylijczyka. Można zadać tylko pytanie dlaczego. Chyba nie dlatego, że czarny zważywszy, że nagrodę otrzymali zaróno Mbappe jak i Bellingham.
A więc? Czas mija Brazylijczyk niedługo skończy 24 lata i jakoś wszyscy o nim zapominają. Przepraszam nie wszyscy. My kibice nie. Doceniamy jego klasę lecz jeszcze bardziej dostrzegamy jego chamstwo i prymitywizm zachowania.
Ot tyle.

0

@FrankliN7 nie możemy Duńczyk dostał zółtą kartkę i nie zagra z PSG

0

Analizując powyższe zestawienia można je podsumować w następujący sposób: na 87 bramek udział pomocników miał miejsce przy 63 bramkach(ponad 72%-towy udział), na co składało się: 20 bramek (a zatem pomocnicy strzelili 23% wszystkich bramek) , 21 asyst I stopnia i 22 drugiego stopnia.

Pomocnicy strzelili 23% wszystkich bramek oraz mieli 24% udział we wszystkich asystach bezpośrednich oraz 25 %-towy udział w asystach II stopnia.

Moim zdaniem to bardzo dobre statystyki.

Udział poszczególnych piłkarzy II linii był jednak zgoła różny i świadczy nie tylko o ich charakterze piłkarskim, udziale w kreowaniu bramek oraz o czym nie należy zapominać różnym czasie przebywania na boisku.

Jak to wyglądało w odniesieniu do poszczególnych pomocników.

Zdecydowanie góruje nad kolegami nasz pracuś, król środka pola GOUNDOGAN, który nie dość, że strzelił 5 bramek, to jeszcze zaliczył 12 asyst I stopnia i 8 drugiego. Łącznie udział przy 25 bramkach Barcelony (udział przy 28,7% wszystkich bramkach) !!! A pozostali mają liczby odpowiednio:

Pedri 2 bramki, 5 asyst I stopnia i 2 drugiego,

De Jong 2 bramki, 0 asyst I stopnia i 9 asyst II stopnia

Fermin 6 bramek i po jednej asyście I i II stopnia

Roberto: 3 bramki 2 asysty bezpośrednie i 1 drugiego stopnia

Gavi: 2 bramki i po asyście I i Ii stopniaZważywszy, że część z w/wym.pomocników (a de facto wszyscy za wyjątkiem Fermina i Goundogana) leczyli kontuzje można powiedzieć, że mamy solidną pomoc, zwłaszcza, że są jeszcze do dyspozycji piłkarze rezerw, a być może dojdzie również Torre, co przesądza, że o ile nie zajdą jakieś nieprzewidziane sytuację Barcelona ma dobrze rozwiązane obsadę linii pomocy.

Jest oczywistym, że przydąłby się nam np.Bernardo Silva z MC lecz czy nas na niego stać? Może gdyby Barcelonie udałoby się wyeliminować PSG, a być może nawet awansować do finału LM uzyskane przychody + sprzedaż kilku piłkarzu umożliwiłaby jego pozyskanie. Myślę, że docelowo mógłby on zastąpić Goundogana, chociaż gra na nieco innej pozycji.

I na koniec jeszcze jedno, a mianowicie sprawa Roberto. Muszę przyznać, że jego ostatnie występy nakłaniają do zastanowienia się czy może, o ile zszedłby jeszcze z roszczeniami finansowymi, wskazanym byłoby , żeby pozostał u nas jeszcze na sezon , dwa (przynajmniej jako zmiennik), zwłaszcza, że gra na kilku frontach wymaga silnej i wyrównanej ławki.


Zobacz wszystkie

100

Droga Redakcjo.
Dostałem od Was już 2 bany za podważanie Waszej "obiektywności" w ocenach Semedo wystawianych przez Redakcję .
OK Wasze prawo oceniać poszczególnych piłkarzy wg waszych odczuć lecz po raz kolejny pokazujecie Waszą niechęć do tego piłkarza.
Bo jak inaczej można odebrać słowa o 18 letnim Wague, który rozegrał dopiero dwa mecze, tj. Huescą i teraz z Celtą,
tj. z drużynami z samego dołu tabeli:
"Już teraz wykazuje znacznie większą inteligencję boiskową od Semedo " kiedy jego gra w meczu z Celtą była przeciętną, na co nawet wskazuje Wasza ocena przyznana temu piłkarzowi (5,0).
Czy Państwo nie dostrzegacie, że np. w ostatnim meczu Barcy z Liverpoolem to właśnie Semedo po wejściu na boisko nadał dynamiki na prawej stronie, zdecydowanie niż gdy na prawej obronie grał S.Roberto.
Mimo wszystko pozdrawiam całą Redakcję

40

I okazało się, że Tebas sprzedałby hiszpańskie rozgrywki piłkarskie za stanowisko.
Kibice winni go wywieźć na taczkach,a kluby dokonać rewolty i doprowadzić do dymisji Tebasa.

39

Większość z tutaj wypowiadających się z niechęcią odnoszą się do transferu Neymara i myślę, że czynią to z z "miłości" do klubu.
Transfer Neymara wymusza pozbycie się co najmniej dwóch piłkarzy + wydanie kasy na poziomie 50-100 mln. Pytanie tylko po co.
Podzielam opinie części piszących, że próba pozyskania Neymara jedynie dla zaspokojenia oczekiwań Messiego i Bartomeu jest nieroztropna.
O ile Messiego mógłbym zrozumieć gdyż marzy o jeszcze jednym pucharze LM to w przypadku Bartomeu mamy do czynienia z przemyślaną intrygą.
Moim zdaniem dla obecnego prezydenta transfer Neymara to ostatni moment by coś pod stołem ugrać. Tak uważam gdyż z czysto piłkarskiej perspektywy transfer Neymara jest NIEUZASADNIONY.
Wszak mamy w liniach ofensywnych nadmiar piłkarzy, a w samej linii napadu, nie licząc Coutinho mamy Grizmanna, Suareza, Messiego, Dembele i Ruiza, a nawet Pereza. Więc kto miałby oddać miejsce w podstawowym składzie, bo o takim mówimy w przypadku Neymara. Dembele? Przecież ten 22 letni chłopak się świetnie rozwija,a do tego obecnie nie ma z nim żadnych problemów (ba zaskoczył nas wcześniejszym powrotem z wakacji). Skoda by siedział na ławie. Grizmann? Jeżeli tak to po co w ogóle było jego kupowanie za 120 mln, gdy po głowie chodził naszym włodarzom transfer Neymara. Suarez? Messi? Oczywiście nie bo to inne pozycje.
Reasumując Neymar mimo wszystko jest łakomym kąskiem na rynku transferowym. Co z tego skoro Barca go tak naprawdę nie potrzebuje, a po drugie piłkarz ten to wielka niewiadoma. Neymar stał się piłkarzem bardzo kosztownym, a stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału bardzo, bardzo długa, a w skrajnym przypadku inwestycja się nie zwróci.
Neymar nie tylko stał się piłkarzem kontuzjogennym, o przerośniętym ego, olbrzymich roszczeniach finansowych, ale nadal nie wyzbył się swych wad takich jak słaby charakter, balangowanie etc. Do tego wszystkiego dochodzą jego problemy z wymiarem sprawiedliwości, urzędem skarbowym etc.
Czy w zaistniałej sytuacji rzeczywiście potrzebnym jest nam kupowanie kukułczego jaja?
Mam nadzieję, że działania Barcy mają na celu wyłącznie podbijania bębenka i doprowadzenia do składania coraz wyższych ofert przez Real Madryt. to miałoby sens.

38

Mam nadzieję, że jak wróci De Jong to Rakicić sprawdzi jak grzeją krzesełka na trybunach

32

Panowie Czy wy naprawdę wyżej cenicie Griezmanna od Messiego? Przecież nas Leo zjada go na przysłowiowe śniadanie i to zarówno w drużynowych jak i indywidualnych statystykach. Zacznę od tych drugich. Pomimo, że nie grał przez prawie miesiąc ma zdecydowanie najlepsze statystki (zarówno bramki jak i asysty). Myślę, że również w decydujących podaniach jest najlepszy. Jego wizja gry już obecnie czyni go jednym z TOP 3 ofensywnych kreatorów gry.
Na nieosiąganym, dla innych piłkarzy poziomie jest jego wizja gry.
To tylko w tym roku.
Do tego dochodzą KMŚ, LL, PdR, Super Puchar Hiszpanii finał Copa America.
Jak na tym tle wygląda Griezmann?
Dla odmiany zacznijmy od sukcesów drużynowych - jedynie wicemistrzostwo Europy.
Sukcesy indywidualne: większych brak> Zarówno brak tego zawodnikach w pierwszej piątce najlepszych strzelców ligi czy też w pierwszej piątce najlepiej podających.

To tylko tyle i aż tyle.

Pozdrawiam

Media

Sonda

Jaką ocenę wystawił(a)byś Lewandowskiemu w dwumeczu z PSG?