1

Nie mamy kasy by zarejestrować nowych piłkarzy więc na siłę próbujemy się pozbyć De Jonga by wzbogacić się o ok 80 mln, które rzekomo chcemy wydać na Silvę. Pytanie no a co z rejestracją piłkarzy gdy w kasie znowu będzie pusto czy Pique ma po raz kolejny zgodzić się na redukcję płacy

0


Tylko dlaczego nie dodatno, że wszedł tylnymi drzwiami i był zasmarkany.
Panowie czy Wy musicie podawać takie bzdurne newsy. A kogo obchodzi, że nasz kapitan wszedł " WŁAŚNIE " do gabinetu Alemanyego.
Napiszcie newsa jak będzie wychodził

1

A ja tak z inne beczki. Otóż moim zdaniem wczorajszym mecz pokazał, że nie do końca jest tak świetnie z naszym atakiem. O ile wyjściowy atak bomba, to już zmiennicy to już zdecydowanie półka niżej.
Nie wiem w jakiej dyspozycji będzie po powrocie Torres, jak szybko do swojego poziomu z przed kontuzji będzie dochodził Fati. Ale przy ich słabszej dyspozycji, prawdopodobnym odejściu Depaya w przypadku kontuzji kogoś z trójki: Dembele - Lewandowski - Raphinha wcale nie musi być tak różowo.

0

@Bagsik88 Czyli ty jesteś zwolennikiem powrotu Messiego. A swoją drogą oglądam prawie każdy mecz PSG (na Eleven).
A swoją drogą kogo byś odsunął ze składu by zwolnić miejsce dla Leo i co miałoby to dać drużynie w dłuższej perspektywie czasu.
Było minęło i się nie wrati

0

@Sheva77
Pozwolę sobie nie zgodzić. Zwróć uwagę jak taki Pedri, Gavi rozwinęli się w ciągu minionego sezonu. Wystarczył i Busqets. Podobnie z innymi. Zobacz jak rozwinął się Araujo. Teraz zacznie się nowy sezon i po nim niestety Messiego do składu nie potrzebujemy.
Barca ma liczną grupę młodzików i oni muszą być ogrywani:
Balde, Dest, Pedri, Gavi, Torre i inni

0

Pique przez lata wypracował sobie w Barcelonie miano legendy i jak najbardziej na to zasłużył. W międzyczasie rozwijał liczne biznesy, dokształcał się w Stanach w zakresie zarządzania. Nie ukrywał też , że w przyszłości jego marzeniem jest zostanie Prezydentem Barcelony. Myślę, że dla podbudowania wizerunku był pierwszym , który zgodził się na częściową redukcję wynagrodzenia oraz oddalenie części wynagrodzenia w czasie.
Bezsprzecznie powyższe poprawiło jego notowania wśród socios i mogło dawać Pique nadzieje na karierę w Barcelonie
Niestety różne afery i aferki z jego udziałem, w tym zdrada Szakiry pogrążyły go wizerunkowo. Uważam, że jego zachowanie w ciągu ostatnich lat przekreśli jego marzenie o kierowaniu klubem, chyba, że zrobiły to na co nikt nie liczy, a mianowicie zrezygnował z fortuny (72 mln euro) dla dobra klubu. Ale nikt przy zdrowych zmysłach by na to nie poszedł.
A co do roli Pique w linii defensywnej w nadchodzącym sezonie to podzielam opinię autora, że Gerard będzie piątym do gry.


0

6 napastnikami. O kim mowa.
Należy zastanowić się kto jest lepszą opcją Depay czy kosztujący Barcelonę Torres?
Depay w pressezonie naprawdę dobrze, by nie powiedzieć bardzo dobrze się zaprezentował. Z kolei Hiszpan z powodu kontuzji nie grał.
Moim zdaniem Holender mógłby dać więcej Barcelonie no ale Laporta wolał sprowadzić za grube pieniądze do klubu zięcia trenera reprezentacji Hiszpanii Enrique.
Na przykładzie transferu Torresa oraz gadce o powrocie Messiego do klubu widzimy, że w klubie nadal tworzone są wszelkiego rodzaju układziki.

0

@Destroyer_of_Worlds
A jak byś ty się odnalazł jako minister finansów w rządzie PO. Byłbyś świetnym następcom Rostowskiego "pinindzy ni ma i ni będzie"

0

@Stagiryta
W Katowicach są obecnie banery reklamowe na którym znajduje się pytanie „gdzie te dzieci”, a poniżej przedstawiono modele rodzin za 2020 r., 1980, 1950.
O ile w 1950 przeciętna rodzina liczyła 4 dzieci, to już w 1980 tylko troje, a obecnie 1,5.
Powyższe pokazuje, że o ile ta tendencja się utrzyma to już za 10-20 lat to Polska stanie się krajem zdanym na „ZATRACENIE”. Bo kto utrzyma starszych gdy nie będzie młodych do pracy. I nie zmieni tego fakt, że automatyzacja i robotyka przemysłu zmniejszy zapotrzebowanie na silę roboczą. A w biurach kto będzie pracował? Kto będzie budował domy etc?
Pępkowe, 500+ i inne programy pomocowe są jak najbardziej wskazane, są potrzebą chwili lecz należy je sukcesywnie poprawiać, optymalizować rozwiązania.
Przecież tylko niewielka część rodzin przeznacza otrzymane wsparcia na wódę. Dlatego Twoja opinia jest po prostu niewłaściwa.
Obecna opozycja permanentnie krytykuje te programy lecz w swej głupocie widząc to co się może stać z Polską właśnie za 10-20 lat zamiast współpracować z obecną władzą to tylko jątrzy.
A co gorsza członkowie i zwolennicy POKO (niejednokrotnie bardzo zamożni) narzekają, krytykują ale bez krępacji sięgają po pieniążki z tych programów.
I jeszcze jedno dla przypomnienia wszystkim młodym. W latach 30 ubiegłego wieku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości standardowa polska rodzina liczyła od 4-7 dzieci, a były i liczniejsze (ponad dziesięć). Była bieda ale te rodziny jakoś przetrwały, a co najważniejsze w tych rodzinach w większości panowała po prostu miłość, czego niestety brakuje obecnym. Dzieci się kochały, wzajemnie sobie pomagały. A teraz rodzice nie umieją odpowiednio kształtować charakterów dzieci, zaspakajają ich wszelkie zachcianki. I co gorsza niejednokrotnie nie uczą ich szacunku do starszych i innych w ogóle.
Najlepiej widać to w środkach komunikacji gdy dzieci pchają się przed staruszkami na siedzenia, młodzież nie ustępuje dorosłym i starszym miejsca etc.

0

@RosjaninBut
Za kogo? Busqetsa?, Pedriego? Gaviego? bo jeżeli chodzi o S.Roberto to tak

0

Puig przez te kilka sezonów (2-3) dostając nieliczne możliwości pokazania się na boisku robił wiele szumu, biegał często bez ładu składu. Myślę, że kolejni trenerzy dostrzegali w Puigu to, że ten chłopak, to taki grajek podwórkowy, któremu taktyka gry była całkowicie obca.
Myślę, że chłopakowi pochodzącemu z bardzo zamożnej rodziny katalońskiej imponowało to, że nosi koszulkę Barcelony - przecież wiadomo jak to działało na dziewczyny. Chłopak wcale nie musiał grać, a i tak w swoim CV zawsze zapisze, że grał w naszym klubie.
Uważam też, że chłopakowi brakuje nie co ambicji, gdyż gdyby ją miał w większym zakresie to już sezon, dwa odszedłby do innego klubu by tam po prostu dostawać więcej minut. Ale po co: rodzice i znajomi blisko, Barcelona piękna, kasa niezła, więc po co to zmieniać.

0

A po co było podpisywać umowę z S.Roberto???

0

@wojopancer
Chłopie po co ten prymitywny język. Czy jest ci to potrzebne by podkreślić Twoją narrację?

1

Wielu tutaj „pluje” na Pjanicia pomimo, że ten naprawdę dobrze z zaprezentował się w Stanach.
A zatem należy zapytać się na kogo postawić w nadchodzącym sezonie na „starego” i „drogiego” Bośniaka czy „taniego” i „perspektywicznego” Nico.
Ja osobiście postawiłbym na tego pierwszego gdyż zubożona Barcelona już teraz jak tlenu potrzebuje sukcesów, łupów, trofeów.
Nico na chwile obecną jest piłkarzem słabszym od Pjanicia i to w każdym aspekcie. Bardzo było to widoczne w już rozegranych meczach pressezonu.
A zatem mimo wszystko oddałbym na wypożyczenie Nico.

0


Jeżeli Mc i Chelsea chcą pościgać się o Marca Cucurellę to może i jednak było błędem się jego pozbycie zwłaszcza, że był jeszcze przewidywany jako następca Alby.
Powie jednak ktoś no dobra ale podczas gry w innych klubach Marc był ustawiany na innych pozycjach. Racja ale czy i Alba nie grał wcześniej jako skrzydłowy.

1

OK. Kolejne wzmocnienie drużyny. teraz sprzedaż pytanie kogo.
Którego z bramkarzy. Z dwójki lepszy Ter Stegen lecz z drugiej strony na nim można lepiej zarobić a Brazylijczyk jak się wydaje nie jest aż tak gorszy od Marca.
Z obrońców jedynym do odstrzału na dzisiaj jest Umtiti.
W pomocy pojawił się duży problem z jednego powodu, a mianowicie braku wizji Xaviego. Raz chce przedłużenia umowy z Roberto, a teraz mówi, że jest zafascynowany drogim w utrzymaniu Pjaniciem.
Prawdę mówiąc pomimo, że Roberto zgodził się na obniżkę wynagrodzenia to jego pierwszego bym się pozbył, zwłaszcza, że między obydwoma piłkarzami jest tylko 3,5 roku różnicy.
Pjanić może w pomocy dać jeszcze sporo Barcelonie, zwłaszcza po odejściu Busqetsa i Nico, który moim zdaniem nie reprezentuje poziomu Barcelony, a którego na siłę chce się namaścić na następcę naszego kapitana. A tak po prawdzie na dzisiaj to chłopak jeszcze nie za wiele umie i do tego słabo myśli.
A zatem wg powinni odejść z klubu Roberto i Nico na wypożyczenie, podobnie jak i Puig, który okazał się zdecydowanie mniej utalentowanym niż się większości z nas wydawało.
Oglądając drugą połowę meczu z Juve widzieliśmy na boisku przyszłość naszej drugiej linii w osobach Pedriego, Gaviego i Torre, do których być może dołączy Collado.
Najpóźniej po sezonie 2022/2023 ( a być może już po MŚ) odejdzie Pique, który również znacznie obciąża fundusz płac , może uda się pozbyć Umtitiego. Nie wiemy czy sprawdzi się Kessie oraz jak po MŚ będzie wyglądł Busqets dlatego osobiście zastanowiłbym w klubie De Jonga, zwłaszcza, że na wiosnę będzie nam potrzebny każdy doświadczony piłkarz, zwłaszcza, że finiszować będzie LL i LM
W tym kontekście pozostawiłbym w drużynie Depaya, który w meczach pressezonu pokazuje, że może być bardzo drużynie przydatny. Jak już napisałem wcześniej pozostawiłbym również Pjanicia.
Problem jednak w tym, że De Jong, Pjanić i Depay (zwłaszcza ci dwaj pierwsi) w istotny sposób obiążają budżet

Gdybym miał wpływ na to kogo klub miałby się pozbyć to jednak postawiłbym na: Netto, Mingueza, Umtiti, S.Roberto, Brathwaite i w ostateczności De Jonga o ile tylko wyraziłby na to Holender zgodę.


1

@masa11 jak głupi PEOWIEC

1

Panowie w tym sezonie, zwłaszcza przed MŚ LL będzie grała w zasadzie co 3 dni więc rotacje będą koniecznym.
Moim zdaniem Dembele gra zdecydowanie lepiej na prawym skrzydle dlatego oczywistym jest, że Francuz winien z Brazylijczykiem konkurować o miejsce w wyjściowej jedenastce.
A swoją drogą konkurencja może obydwu wyjść na dobre. A po drugie obecnie trener może dokonać w trakcie meczu 5 piłkarzy więc nic nie będzie stało na przeszkodzie by trener rotował Raphinhą i Dembele na zmianę.
Jeżeli chodzi natomiast o lewe skrzydło to niestety konkurencja jest tutaj zdecydowanie mniejsza. Nie można przewidzie jak będzie prezentował się w tym sezonie Fati oraz co pokaże Torres. Nalezy jednak pamiętać, że ten drugi jest zięciem trenera kadry, a znając życie będzie chciał go zabrać na MŚ więc chłopak musi grać. I nie zdziwiłbym się, gdyby się to stało kosztem Fatiego. Ale może i tutaj Xavi będzie rotował.

Należy się cieszyć, że na obydwu skrzydłach oraz na wielu innych pozycjach panuje konkurencja. Jestem przekonany, że ona zaowocuje sukcesami i to nie tylko w lidze gdzie jak sądzę jedynym poważnym konkurentem będzie Real, a i w Europie niewiele drużyn będzie w stanie nam podskoczyć.

0

Dembuś aleś Ty mi chłopie zaimponował. Nawet przez 5 lat nauczyłeś się trochę mówić po hiszpańsku.
A tak na poważnie to konkurencja na prawym skrzydle robi się okropicznie dobra. Będzie super gdy wszystkie trybiki się w drużynie zazębią .

0

Po pierwszych grach trudno o jakieś daleko idące wnioski, niemniej jak się wydaje już można teraz stwierdzić, że:
- Lewandowski może mieć trudność w komponowaniu się do gry drużyny, a co za tem idzie zapewnieniu jej odpowiedniej ilości bramek,
- o ile obsada na prawym skrzydle wydaje się na chwilę obecną bardzo dobra, zwłaszcza, że oprócz dwójki Raphinha- Dembele jest jeszcze Collado (o ile nie odejdzie ),
- lewe skrzydło to może być problem gdyż jak się zdaje obecny Fati to jednak nie ten poziom z przed kontuzji, a co gorsza również Torres nie jest wystarczająco dobry więc na dzisiaj lewe skrzydło znacznie słabsze od prawego. Na szczęście zarówno Brazylijczyk jak i Francuz mogą zagrać również na lewym skrzydle.
- Xavi testuje De Jonga na stoperze. Niestety jego gra, podobnie jak i Garcia nie porywała. Mając na względzie "niechęć" Umtitiego do zmiany otoczenia oraz jednoznaczną postawę Holendra, który również mówi, że nigdzie się z Barcelony nie rusza to zachodzi pytanie po co nam tak po prawdzie Kunde, zwłaszcza, że zawsze można sięgnąć po kogoś z drużyny B.
- mecze sparingowe pokazały, że brakuje nam wzmocnień na bokach bloku obronnego. Alba potrzebuje dobrego zmiennika lub postawienie na Balde, Dest z kolei nie zapewnia wymaganej klasy, podobnie Roberto już lepszą i to zdecydowanie opcją jest na prawej obronie Araujo ale kto wówczas na stoperze.
- szkoda, że do tej pory trener nie dał żadnej minuty Collado. Wobec tego, że wydaje zarówno Dembele jak i Raphinha potwierdzili swoją przydatność to może dobrym byłoby gdyby Collado dać szansę pokazania się lub po prostu postawić go w II linii np. w miejsce Pedriego lub Gaviego. Zobaczylibyśmy ewentualną jego przydatność do drużyny, zwłaszcza, że Nico i Kessie , nie mówiąc już o Roberto (w II linii) póki co nic nadzwyczajnego nie pokazali [ wiem, wiem Collado to inna nieco pozycja]
- Pjanić winien z klubu odejść pomimo, że moim zdaniem mógłby być alternatywą dla innychale jego zarobki determinują do tego by się z nim pożegnać. W tym miejscu należy zadać pytanie po co przedłużano umowę z Roberto mając tylu pomocników.
Z dwójki Pjanić - Roberto mimo wszystko, gdyby nie wynagrodzenie Bośniaka zostawiłbym właśnie jego.
Niestety w Barcelonie są układy: Torres zięć Enrique więc kupiono go za 50 mln i gra. Jak do tej pory nie potwierdził celowości wydania takiej kasy. Puig wiadomo bogata katalońska rodzina powiązana z klubem więc po co mu odchodzić. Roberto kompan Xaviego z czasów jego gry w Barcelonie. A na dokładkę lansuje się pomysł sprowadzenia kolejnego kumpla Leo Messiego.
Oby nie było tak, że te wszystkie miliony wydane tego lata na transfery nie poszły w błoto.
- klub musi intensywniej starać się przemówić do głowy: Umtitiemu, Puigowi, Minguezie, Braitwaitowi, a być może i innym (Pique, Pjanić, S.Roberto???)

1

Juve wypadł Pogba więc może wezmą Pjanicia, a oprócz tego właśnie Depaya za 20 mln i problem rozwiązany.
Pjanicia możemy im dać nawet za frico, zważywszy, że jego transfer i Arthura się de facto zrównoważył, a odeszłaby konieczność płacenia dużej kasy w postaci pensji.

0

Panowie jest mała nadzieja, że Juve po kontuzji Pogby zainteresuje się Pjaniciem, co moim zdaniem byłoby szansą dla naszego klubu i pozwoliłoby zatrzymać De Jonga.
No i nabyć Kounde, pozbyć się następnie Netto, Umtitiego, Minguezę, Puiga, Braithwaite pomimo, że żaden z nich nie garnie się do zmiany klubu.
Co dalej z De Jongiem, Depayem, S.Roberto i Collado. Powiem tak z tej czwórki najchętniej pozbyłbym się S.Roberto, który niestety, o czym jestem przekonany będzie jedynie obciążał budżet (pomimo, że zgodził się na redukcję wynagrodzenia, a bardziej na jego prolongatę) grzejąc ławę.
Czy oprócz transferu Kounde jest szansa na sprowadzenie jeszcze w tym oknie transferowym Alonso i Azpilicuety. Nie wydaje się ale obym się mylił gdyż wówczas skład Barcelony byłby niewiarygodnie mocny:
Ter Stegen / Pena
Dest / Azpilicueta Araujo / Christiansen Kounde / Garcia Alba / Alonso
Pedri / Collado Busqets / Kessie Gavi / De Jong
Raphinha / Dembele Lewandowski / Aubameyang Fati / Torres

A w obwodzie: Pique, Torre, Nico, Depay (?), S.Roberto (?). Z dwoma ostatnimi 27 piłkarzy.

12

Nieszczęście Juve spowodowane poważną kontuzją Pogdby może spowodować zainteresowanie Włochów naszym Pjanicie. Oby.

2

@JarekS Moim zdaniem w dzisiejszej Barcelonie nie ma już miejsca do naszej największej gwiazdy w historii klubu.
Czas płynie nieubłaganie. Drużyna potrzebuje świeżej krwi. Ją zapewniają Araujo, Dest, Garcia, poniekąd Balde oraz Gavi, Pedri, Torre, Fati, Collado uzupełnieni nieco starszym (Dembele, De Jong) lub już seniorami(Pique, Alba, Busqets, Lewandowski).
Barca by odnosić sukcesy musi grać agresywnie, stosować wysoki pressing a do tego Messi się nie nadawał, a tym bardziej teraz gdy liczba lat wzrasta. Przecież widzimy co robi Messi w PSG - gra chodzonego. Więc możemy sobie wyobrazić co mógłby ewentualnie robić za rok.
Barca z 36 letnim Messim w składzie to Barca grająca od samego początku meczu w osłabieniu o 1 piłkarza.
I powiedzmy sobie szczerze, że i technika u Leo zaczyna szwankować. Czy ktoś zauważył, że Argentyńczyk nie zdobył ani jednej bramki w barwach PSG z rzutów wolnych?

Moim zdaniem Messiemu należy oddać co cesarskie pozwalając mu rozegrać w barwach Barcelony jeden czy dwa mecze pożegnalne i na tym niestety koniec.
Natomiast nie wykluczam jego innej roli w klubie. Można zadać sobie pytanie czy nie pasowałaby mu rola przedstawiciela klubu na konkretny rynek np. południowo amerykański.

4

Moim zdaniem w dzisiejszej Barcelonie nie ma już miejsca do naszej największej gwiazdy w historii klubu.
Czas płynie nieubłaganie. Drużyna potrzebuje świeżej krwi. Ją zapewniają Araujo, Dest, Garcia, poniekąd Balde oraz Gavi, Pedri, Torre, Fati, Collado uzupełnieni nieco starszym (Dembele, De Jong) lub już seniorami(Pique, Alba, Busqets, Lewandowski).
Barca by odnosić sukcesy musi grać agresywnie, stosować wysoki pressing a do tego Messi się nie nadawał, a tym bardziej teraz gdy liczba lat wzrasta. Przecież widzimy co robi Messi w PSG - gra chodzonego. Więc możemy sobie wyobrazić co mógłby ewentualnie robić za rok.
Barca z 36 letnim Messim w składzie to Barca grająca od samego początku meczu w osłabieniu o 1 piłkarza.
I powiedzmy sobie szczerze, że i technika u Leo zaczyna szwankować. Czy ktoś zauważył, że Argentyńczyk nie zdobył ani jednej bramki w barwach PSG z rzutów wolnych?

Moim zdaniem Messiemu należy oddać co cesarskie pozwalając mu rozegrać w barwach Barcelony jeden czy dwa mecze pożegnalne i na tym niestety koniec.
Natomiast nie wykluczam jego innej roli w klubie. Można zadać sobie pytanie czy nie pasowałaby mu rola przedstawiciela klubu na konkretny rynek np. południowo amerykański.

0

@Kuczek
Boję się Kolego, że nie masz racji.
W meczu z Realem przeciwnik wystawił dwa zestawy pomocników: w drugiej połowie tzw. "wyjadaczy" czyli Krossa, Modricia i Casemiro, a wówczas drużyna z Madrytu osiągnęła znaczną przewagę w polu. Jak widać wiek tych piłkarzy niewiele wpłynął na ich poziom gry (zwłaszcza Modricia).
Natomiast w pierwszej połowie Ancelotti postawił na młodych: Tchouameni, Valverde, Camavinga.
I powiem Wam tak gra tych młodzików była naprawdę dobra. Jeżeli chodzi o Valverde to myślę, że u nas takiego piłkarza nie ma, a Camavinga ma technikę lepszą od naszych młodych Pedriego czy Gaviego. Chłopak bardzo się rozwinął i jestem ciekaw jak będzie grał w nadchodzącym sezonie.
Reasumując Real w pomocy ma mieszankę młodości z dojrzałością i wg mnie w/wym. szóstka jest lepszą od naszej, zwłaszcza gdy się popatrzy kim my dysponujemy w II linii. Niby dużym potencjałem lecz tak naprawdę kim:
Busqets, Pjanić, S.Roberto, De Jong, Kessie i młodzicy: Nico, który jeszcze niewiele umie oraz Pedri, Gavi, Torre oraz poniekąd Collado(ale wydaje się, że trener na niego nie postawi i chłopak odejdzie z klubu chociaż uważam to za błąd)
Ale obym się mylił. Prawdą natomiast jest, że po przyjściu Kessiego oraz dołączeniu młodziutkiego Torre Xavi ma więcej opcji.
Tak na marginesie wydaje się, że poważnym błędem było przedłużanie umowy z S.Roberto, który z w/wym. chyba będzie miał najmniej okazji do gry (no może poza Torre, ale ten chłopak z kolei ma smykałkę do gry).
No i pozostaje kwestia Pjanicia i...De Jonga. Osobiście w pierwszej kolejności pozbyłbym się Bośniaka ale tylko z uwagi na wiek gdyż ze względów finansowych to
oczywiście lepszym byłoby gdyby odszedł De Jong.
Gdyby jednak była możliwość pozbycia się Pjanicia i... S.Roberto.

Kwestią odrębną jest by klub przyspieszył działania mające na celu pozbycie się przynajmniej 4-5 piłkarzy, takich jak Netto, Umtiti, Pjanić, Braithwaite, Puig, a być może również S.Roberto.

0

Jestem po 60-tce i już wiele lat kibicuję Barcelonie więc powiem jedynie tak, że wynik sparingu z Interem Miami był okazały lecz sama już gra miała wiele do życzenia. No ale na tym etapie o to nie trudno.
Prawdą jest, że po wzmocnieniach skład drużyny przynajmniej na papierze wygląda o wiele lepiej niż w minionym sezonie.
Co do niedzielnego el clasico to jestem pełen obaw, bowiem Real ma drużynę bardziej zrównoważoną, a przede wszystkim ograną. U nas natomiast wielu nowych.
Oby się nie okazało, że po ostatnim meczu Real nas nie sprowadzi na ziemię.
Chcę wierzyć, że nasza wierchuszka da przykład zaangażowania i nieustępliwości. Bo tak z Realem należy grać: ciągły pressing. Mam nadzieję, że nasz atak coś wciśnie. Oby

0

A ja tak z innej beczki, a mianowicie czy ktoś wie jak posuwa się sprawa przedłużenia kontraktu z GAVIM?

1

Coutinho, Dembele, Griezmann, Pjanić, Gomez, Trincao i jak do tej pory Torres, za którego zapłacilismy ok 50 mln euro. Co ich łaczy? Nie sprawdzili się w Barcelonie. Oby tak nie było w przypadku Lewandowskiego.
Oczekiwania są duże lecz czy im Robert sprosta? Boję się, że dla 34 letniego piłkarza taka zmiana mentalna, kluturowa, a przede wszystkim sportowa może nie wyjśc na dobre.
A tak swoją drogą kto tak po prawdzie chciał najbardziej tego kontraktu: Barcelona? pragmatyczny niemiecki Bayern? sam Lewandowski czy może jego trener Zahavi?
Boję się, że jednak Bayern, a przedewszystkim Zahavi, który w osobie Lewandowskiego miał piłkarza znoszącego przysłowiowe złote jajka, a teraz na krajan na koniec swojej kariery pozwolił Izraelczykowi zarobić ok. 20 mln.
Boję się, że Barcelona po raz kolejny dała się zrobić w "dudka".
Obym się jednak mylił i Lewandowski przynajmniej przez najbliższe dwa/trzy sezony był pierwszoplanową postacią drużyny.
Tylko pytanie jak go przyjmą najważniejsi, tj. Pique,Alba, Busqets i De Jong, którego na siłę chcą wypchać z klubu oraz Depay i Bratweithe, dla których powoli brakuje miejsca w składzie druźyny.

1

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego Barcelona przedłużyła umowę z Roberto. Może zatem wartym byłoby mu powiedzieć adieu.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?