Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 cała akademia szkoli chłopaków do grania jednym systemem, to nie jest przypadek, że kto nie wchodzi z młodych super wygląda, potem idą grać gdzie indziej i 90% kopie się po czole :)
0
@Czarny_ck i wg Ciebie Mendes znany z wycykiwania klubów na chore pieniądze akurat dla Barcelony będzie milutki i załatwi to za grosze? Ma tylu swoich graczy, że ile nie zaśpiewa będzie trzeba mu dać. Cancelo grał za prawie 10 netto, nawet jak mu damy z 8 to i tak jest dodatkowe 15 mln które trzeba znaleźć w budżecie .
0
@Hindus ja w te 25 mln nie wierze, już się mówi o kilku zainteresowanych klubach wiec bedzie licytacja, do tego trzeba będzie mu zacząć płacić normalna pensje.
0
@Czarny_ck MORDO, my potrzebujemy sprzedać za ponad 100 mln żeby móc zarejestrować obecną kadrę na kolejny sezon. Roque, felix i cancelo to kolejne z 60, albo sprzedamy szrot+dwóch konkret piłkarzy albo będzie musiał zarząd grube wygibasy odstawić żeby skład utrzymać a gdzie tam do jakiś wzmocnień xD
0
@Czarny_ck problem taki, że za tą czwórkę pewnie nawet 100 mln nie dostaniemy a to za mało żeby nawet Vitora oficjalnie zarejestrować już nie mówiąc o zatrzymaniu portugalczyków;/
0
@p3rshing ani Simone ani carlo sędziego nie obrażają, nawet jak ewidentnie przekręcili to i tak się potrafią normalnie zachować, krzykną faul faul albo kartka a nie machają rękami I sędziego od ślepych czy bezczelnych wyzywają. Do tego co się mówi na konferencjach też ma wpływ, xaviemu to zdecydowanie brakuje klasy tamtej dwójki
0
@Borneo akurat lapcio to na każdym kroku pokazuje, że jemu znajomość liczb jest obca i leci jak kazdy polityk od wyborow do wyborow na picu a martwić będziemy się pozniej . Czyli tak, rezygnujemy z przykładowo 60 mln od nike żeby produkować to samemu przez firmę x. To co dostawalismy+prowizja nike to niech bedzie absurdalne 40% wartości "koszulki". Z tego trzeba pokryć wynagrodzenie firmy x a ta raczej mniej niz 20% nie powie, różnicę w koszcie produkcji, marketingu itd bo te będą dużo wyższe robiąc to samemu. Żeby klub na tym wyszedł nawet na to samo to bedzie trzeba mocno podnieść ceny bo na znaczący wzrost sprzedaży nie ma co liczyć :)
1
No tak, tylko nie bardzo jest go gdzie w tej reprezentacji zmieścić. W sensie takim, że na skrzydłach już są niezbyt wysocy goście więc potrzebna jest silna 9 żeby się poprzepychac czy o główkę powalczyć. Vitor się do tego nie nadaje, jedynie można go rozważać do 4-4-2 jako tego atakującego wolne przestrzenie bo do 4-2-3-1 na 10 jest zbyt drewniany a nie ma tam też w tej chwili kogoś wysokiego i świetnego technicznie żeby grał w pomocy i wchodził w stylu Judea w realu.
0
@Borneo chłopie, jaka własna marka, wiesz jakie to są koszty? Na skalę potrzeb Barcelony trzeba zainwestować minimum 500 mln euro w produkcję, logistykę i sprzedaż. Inne kluby wcześniej też to rozważały ale wniosek zawsze jest taki, że to się nie opłaca bo w pełni rozkręcona marka zarobi o okolo 30-40% więcej niż to co sponsor daje ale potrzeba na to 10-12 lat. Przy dobrych wiatrach klub na 0 wyjdzie przy tym za 30-40 lat a jeżeli stawki od sponsorów pójdą do góry to czas się tylko wydłuży.
0
@JarekS co do stadionu to trzeba pamiętać, że na samym początku prac łączny koszt kredytu to 2,5 mld euro a nie wierzę, że nic się nie wydarzy. Jasne, tniemy koszty tej przebudowy ale robi się co najmniej dziwnie- Nie będzie pełnego zadaszenia, nie będzie telebimów 360. Nie robimy chowanej murawy, pojemność stadionu się praktycznie nie zmienia a płacimy dwa razy tyle co madryt. Kto był w Barcelonie ten wie, że trochę PRLem wieje w okolicy stadionu ale w naszej sytuacji pakować się w takie koszty to jest masakra, będziemy bulić 100 mln rocznie raty. Ogólnie całe założenie klubu co do wzrostu przychodów to "wincyj karnetów za 3 razy tyle a każdy turysta wyda 2 razy tyle co teraz". Od zawsze był problem z karnetami mimo niskiej ceny, ciekaw jestem co klub zrobi jak wzrost będzie niewielki w tym temacie
1
@ini_barca może mu chodziło, że my wtedy 200 mln łącznie zapłacimy? XD
0
@Magicc89PL zobacz kto jest agentem tego placka, jak agent powie, że mamy go wykupić to ostatnie euro lapcio wyda bo inaczej pół kadry straci xD
0
@waletpl bez grubej sprzedaży to nie ma jak spiąć rejestracji bo dochody są mniejsze niż zakładali a z dzwigni brakuje 100 mln. Do tego dolicz sobie jeszcze hajs na vitora(teraz jest tylko wypożyczony z brazyli). Ogólnie na ten moment brakuje około 140-150 mln żeby wyjść na 0
14
100%, że się skończy na 20 mln + 5 zmiennych xD
0
@Faro i kto ma robić robotę dla vitora jak lewy będzie na ławie? Chłop nie istnieje jak gra sam na 9, w Brazylii mial zawsze kogoś obok do przepychania, w młodzieżówkach też ktoś musi walczyć z obrońcami. Były mecze, że grał sam ale wyglądało to żenująco bo go śo przestawiali jak pachołka, o dosrodkowania bez szans żeby powalczył. wg mnie to nie jest gość na wielkie granie na 9, jedyna pozycja na ktorej moze zrobic kariere to podwieszony napastnik
0
@Faro Vitor nie gra bo się nie nadaje do grania prezentowanego przez nas, chcesz wrzucać piłki na gościa mającego 170 cm? w dodatku jeszcze piłka mu się plącze pod nogami regularnie. On może być przydatny jako podwieszony pod Lewego gdybyśmy kiedyś grali w jakimś meczu 4-4-2. A co do endricka to polecam obejrzeć jak gość gra, wpisałby się idealnie w nasze granie. W realu to fakt, nie wiem gdzie go tam zmieszczą xD
1
@Faro co ty pierdzielisz xD Oglądałeś chociaż kilka spotkań w tej lidze? Wiadomo, że nie i ta opinia jest na podstawie tego, że strzelił kilka goli wiecej. Tyle, że Endrick gra na prawym skrzydle i jest młodszy, jak porównasz liczby z tego sezonu endricka i poprzedni vitora gdy miał tyle samo lat to Vitor nawet nie ma podjazdu. Do tego Endrick ma dwa mistrzostwa, w tym ostatnim był absolutnie kluczowy bo całą drugą połowę sezonu ciągnął drużynę.
Za to Vitor wyglądał mocno przeciętnie, jasne, ma fajne wyczucie wolnych przestrzeli i dobre wykończenie ale cała reszta jest bardzo mocno do poprawy. Gość nie potrafił grać kombinacyjnie bo technicznie ma bardzo duże braki, w każdym meczu jak go widziałem to notorycznie miał problem z przyjęciem piłki czy podaniem do nogi. Dryblingu absolutnie zero, fizycznie też się musi podciągnąć. Gość też musi mieć kogoś wysokiego i silnego koło siebie, jak grał sam to miał gigantyczne problemy bo nawet w brazyli go przestawiali jak pachołka
0
Ogólnie to przez ten transfer wywaliliśmy absurdalne pieniądze na vitora. Ciekawe czy któryś coś pokaże:D
0
@kejdzi te zaległości to pod 100 spokojnie, jeszcze są wypożyczeni. Kolejne 30-40. Do tego te umowy lapcia i sumarycznie wychodzi jak wychodzi
0
@kejdzi Płacił. Przyszedł Covid, przychody spadły i zawodnicy zgadzali się na odroczenie tych 15% wypłat ale kontrakty i tak były solidne. Potem przyszedł lapcio który całą kampanie budował na obietnicach transferów, w jakiś sposób musiał to załatwić. Częściowo to ogarnął z dźwigni ale i tak do końca to problemu nie rozwiązywało więc negocjował z graczami żeby jakoś oficjalnie zejść z wynagrodzenia. Ogólnie jak znasz hiszpański to polecam pomyszkować, taka najbardziej sensowna wersja jest taka, że goście przychodzili za darmo więc agenci wyciągali jakąś niewielką pensję ale do tego kupę siana w bonusach i premiach. Stąd się bierze taka gigantyczna różnica między oficjalnymi wydatkami na pensję a realnymi wydatkami na pierwszą drużynę
1
@kejdzi no zaczynał tez z takiego szamba przecież. Gość zbudował jeden z największych biznesów w europie, jeżeli jakiś prezez wie jak zarządzać pod kątem finansów to lepszego prawdopodobnie nie znajdziesz xd
1
@robsesh 3 niskich, wolnych gości z jedną zajebistą i drugą słabszą nogą. Co może być powodem, że to nie działało? Jakby trio vini-mappet- belli pod względem fizycznym absolutny top, technicznie nikt normalny im też nic nie zarzuci. Mentalnie jedynie może być problem czy Vini się nie zesra bo o Juda się nie ma raczej co bać, on nie ma problemu być nr 2.
5
@Strays77 najskuteczniejszy dyrektor w historii, od kiedy jest na stanowisku istne pasmo sukcesów. Wisienką na torcie jest Vitor, dzięki miłości do barcy z ofert angielskich klubów na poziomie 10-15 mln udało się zejść na 35+35+podatki+prowizje xD
0
@mekston a kto powiedział, że to przypadek? :) Cyrk się dopiero rozkręca, Negreira ostatnio odmówił składania zeznań, u nas też dokumentów szukali i kilka osób dostało zarzuty. Całkiem przypadkowo dyrektorzy z klubu zaczęli uciekać, aż nie chcę wiedzieć jaki tam musi być burdel :D
2
@Majkosz tebas to akurat salta odstawia żebyśmy mogli piłkarzy rejestrować, jakby nie poszedł nam na rękę to byśmy mieli 9 graczy w składzie... nie jego wina, że od kilku lat płacimy na lewo I prawo absurdalne pieniądze, jakim cudem wydajemy na pierwszą drużynę grubo ponad 200mln więcej niż real to ja nie wiem
0
@Emhyr dobra decyzja? Kolejna kompromitacja, latają filmy gdzie widać, że jednak zwracali uwagę sędziemu na te przyśpiewki i były bardzo wyraźnie słyszalne. Raczej sędziowie obsrali zbroję i postanowili ignorować problem aż sam się rozwiąże. za chwilę sprawa przycichnie ale nie reagując dają przyzwolenie na takie akcje a jak znam życie to się skończy tak, że przyjedzie za rok do barcelony, zwyzywają go bo przecież można i kolejna gównoburza się wyleje na cały świat a najgorzej my na tym wyjdziemy bo nie dość, że bankruci, to jeszcze oszuści i rasiści :) Idealne podłoże marketingowe pod negocjacje umów sponsorskich, już po Valencii widać jak im się czkawką tamto gówno odbiło :)
0
@Kamil689 od stycznia chłopa gonią ale się wykręcał, ten termin to zdrowo z miesiąc temu ustalili. Bardziej bym się martwił, że nic nie powiedział, odmowa zeznań to jednak ciche przyznanie winy
0
@BIGCULES on nawet w lidze brazylijskiej był talentem ale takim jednym z kilkunastu, dopiero po transferze media się nim bardziej zainteresowały i relacjogaowaly końcówkę przygody na brazylijskich boiskach. Najśmieszniejsze jest to, że wcześniej mówiło się tam o zainteresowaniu klubów angielskich i niemieckich i kwotach 5-10 mln, jak barcelona zrobila z tego 40+40+premie, podatki i prowizje to nie mam pojęcia xD
0
@zaky274 wygrali więc w praktyce trzeba lm wygrać żeby pojechać
0
Niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem tu nie było karnego, ewidentnie gościa nadepnął xd