0

@Awtameok_Klana tak tak, robia inwestycje dosłownie na calym swiecie jako limak holding po czym zakladaja osobną, całkowicie prawnie nie związana spółkę na budowę naszego stadionu. Oczywiście, że im zależy bo to medialna budowa ale są całkowicie zabezpieczeni i nawet euro wypłacić nie muszą jeżeli nie będą chcieli. Jest kilka firm z rynku hiszpańskiego które by faktycznie dawały gwarancje terminowości swoim majątkiem to wybieramy firmę która nie ma nic. Śmierdzi to na kilometr kolejnym wałem Lapcia, ta cala akcja jest chyba tylko po to żeby były opóźnienia. Znając krętactwo lapcia to wcale się nie zdziwię jak się dogadali i będzie miesiąc czy dwa opóźnień, taka kara na kilkadziesiąt mln będzie zaksięgowana jako przychód klubu i trochę podreperuje sytuacje

0

@Awtameok_Klana tak? W którym miejscu?

0

Przecież stadion buduje nie turecki limak holding a Limak Construction Europe S.L a to jest gigantyczna różnica, nie ma najmniejszej możliwości wyegzekwowania nawet euro kary bo umowę mamy z limak construction który nie ma dosłownie żadnego majątku bo to spolka specjalnie na tą jedna budowę, nawet biura wynajmują a sprzet na stadionie jest podwykonawców. Zapłacić klub wszystko musi bo nie skończą a jaka będzie afera jakby podwykonawcy nie dostali kasy za stadion? Nawet jak im później wystawimy 100 mln kary to po prostu mogą zamknąć burdel a z holdingiem limak nas nic prawnie nie łączy.

6

@patrykzmc2000 w przyszłym sezonie I tak nie pogra, nawet jak wróci w lutym to zanim złapie formę będzie kwiecień. Mają mu zapłacić za cały sezon, rehabilitację I oddać 50% z kolejnego transferu żeby przy dobrych wiatrach zagrał 5 meczów? Nawet jak go za darmo im oddamy to też dla nich żaden biznes, przeczekają do stycznia, jak rehabilitacja pójdzie dobrze to podpiszą z nim kontrakt od lipca i zaoszczędza kilkanaście mln euro

1

Wróci w styczniu czyli raczej następny sezon można skreślić i w ostatnich meczach dać mu po trochę pograć żeby na 25/26 juz całkiem zdrowy przepracował okres przygotowawczy

3

@Campeon87 bo całą szarpaninę zaczął kimich. Łapał nacho, ten go chciał odepchnąć ale zamiast w bary to trafił w szyję. To nie jest brutalny atak bez piłki a po prostu faul w walce o pozycję. Żółta maks i tyle

0

@Campeon87 nie mógł dać czerwonej, szarpali się oboje a nacho go po prostu pchnął w szyję. Żółtą mógł dać. Gdyby kimich pierwszy nie złapał nacho i ten po prostu tak go pchnął to wtedy by można mówić o czerwonej. A tak to żółta góra

0

@DJ6 3 do 11 to duża zmiana. Może nie rewolucja ake też nie spokojna ewolucja, coś po środku:D

0

@DJ6 bo twierdzisz, że nie trzeba rewolucji i inny trener zrobi z tej kadry top. Jak dla mnie przynajmniej spd i box to box z górnej półki, ls też potrzebny. Poza tym kadra jest okey, może nie na LM ale o polfinal powinniśmy powalczyć

19

@4Fabregas4 co do bramki to po gwizku stanęli, piłka przeleciała koło nogi bramkarza, spokojnie by to obronił. Chociaż poczekać powinien. A koło czerwonej to nie stało, może żółtą mógł dac. Trzeba pogratulować i życzyć sobie, że nasi kiedyś też będą mieć taki mental

0

@DJ6 kazdy lepszy zespół nas dusi fizycznie. Z trójki pedri/fdj/ gundo powinien tylko jeden grać, dwóch wybieganych pomocników obok(gavi oby +śpd) powinni pokrywać wtedy dziury. Xavi jest błaznem ale nie jest debilem, widzi co się dzieje więc linia obrony wychodzi wysoko żeby minimalizować dziadowskie bronienie pomocników. Minus jest taki, że się narażamy przez to na długie piłki. Poza tym cancelo robi za skrzydłowego i lo jednocześnie a asekuracji nie ma żadnej, jak nie zdarzy to wszyscy po nim jadą, jak zdarzy to i tak ma 1v1 więc siła rzeczy czasem przegra pojedynek. Zobacz na bvb albo real, tam jak boczny obrońca wychodzi to któryś pomocnik schodzi w jego miejsce i zaraz bronia we 2 na skrzydłowego. Gavi da radę być takim gościem ale fdj to zenujaco się prezentuje w pokrywaniu pozycji kolegi, pedri też niewiele lepiej.

2

I kolejny fdj/gundo/pedri. Potrzebny zdecydowanie nam 4 ślimak do środka, przecież wcale nie jest tak, że notorycznie brakuje asekuracji bo sp nie nadążają za akcją xd

0

@DJ6 przecież poprzedni sezon wyglądał bardzo często jak ten mecz, tyle absurdalnie zmarnowanych sytuacji przez przeciwników w lidze to się nie zdarzyło przez wcześniejsze 10 lat razem wzięte. W Europie już potrafili trafić w bramkę i się skończyło podwójną kompromitacja. W tym roku obrona nie jest gorzej zorganizowana, po prostu co powinno wpaść to wpada, nawet wpadło kilka "strzałów życia" a że przez to trzeba czesto gonić wynik to się otwieramy i tracimy kolejne bramki.

2

@Campeon87 zrobili jeden stadion. Nawet nie tyle sami co biorąc podwykonawców i tylko zgarbiajac część kasy. Polecam poczytac, czlowiek ma vibe Polski lat 90. Sprawdź sobie ilu mają swoich pracowników. W Barcelonie jest teraz to samo, zwolnili praktycznie wszystkich hiszpańskich podwykonawców i zatrudnienili imigrantow 2 czy 3 miesiące temu. Obcięli zakres prac praktycznie o połowę a i tak już są opóźnienia na 3 miesiące. W teorii turki mają kary jak się nie wyrobią ale ciekawostka jest taka, że klub kase wykłada na bieżąco a spolka która odpowiada za stadion została specjalnie założona w Barcelonie i nie ma dosłownie żadnego zabezpieczenia finansowego więc nawet euro z nich nie mają jak ściągnąć. Nawet jakby chcieli im zablokować np ostatnia transze za opóźnienia to po prostu przerwą robotę wiec lapcio i tak zapłaci.

19

No, to mamy takie porównanie- następca generala busiego-34 letni gundo, następca fdj- 30 letni silva vs real- za modricia 19 letni jude, za casemiro 21 letni tchuameni, jeszcze camavinge lat 18 se kupili żeby się za krossa uczył. Ewidentnie lapcio wszystko ma pod kontrolą, kadra jest na dekadę budowana

3

Przecież wystarczy wejść na hiszpanskie fora, co tam piszą to głowa mała. Turecka firma bez zadnego doświadczenia zatrudnia samych imigrantow, też bez żadnego doświadczenia. Szok i niedowierzanie, że w takich warunkach prace ledwo się posuwają xD

16

@Azi no akurat patrząc na ich 1 sklad to więcej niż 21 lat przychodząc miał jedynie Kross wyjęty za grosze i darmowy rudiger. W kadrze maja jeszcze alabe za darmo, modricia, kepe i thibo. Tak to wychowankowie albo chlopaki co przyszli majac maks 21-22 lata a w wiekszosci mieli 18-19. Lunin miał 19, mendy co miał lat 22. Aurelien 21, camavinga 18, fede 18, jude 18, brazole po 18, fran debiutował mając 18, militao 21. Carvajal, joselu, vasquez i nacho to wychowankowie. Brahim debiut 19. Nawet ceballosa kupili jak miał 20 lat. Duzo im można zarzucić ale z młodymi to fenomenalnie pracują. Nawet jak się ktoś nie przebije z tych mlodych to i tak bilans mają świetny z tego a my zamiast się uczyć to chcemy wywalać po 60 mln na gości po 30.

5

Skoro mu tak zależy na vitorze to po co go tu posłał, przecież brazylijskie media jak tylko się temat transferu zaczął pisały, że nie ma dla niego miejsca w składzie. Za lewego w życiu nie pogra z takim wzrostem, musi być chociaz jeden wyższy gość bo do kogo będziemy dosrodkowywac? o graniu na skrzydle to też można zapomnieć bo drugiego takiego drewniaka ciężko znaleźć w Brazylii. Mógłby grać obok lewego jako fałszywy skrzydłowy ale w tym ferran i felix są dużo lepsi. Roque najlepiej się czuje jako podwieszony napastnik, wtedy wykorzystuje wolne przestrzenie robione przez kolegę. U nas takiej pozycji nie ma, w dodatku czesto Gramy na autobus. To był transfer robiony na kolanie bo lapcio chciał odpowiedzi na endricka a teraz sztab został z chłopakiem który na naszą 9 kompletnie się nie nadaje a na innych pozycjach gra gorzej niż junior z drugiej drużyny

0

@JarekS gwiazdy czy przyszłe gwiazdy ok, są. Nie mniej kompletnie brakuje nam balansu, mamy trio pedri-gundo-fdj, wszyscy kiepscy fizycznie i dość powolni, cały czas jest problem bo chłopaki nie nadążają wracać. Wg mnie powinno być jak w realu, pedri albo fdj do sprzedania a drugi zamiennie z gundo żeby wprowadzić trochę siły i centymetrów do środka. Jeden defensywny i jeden boxtobox ogarniają tyly żeby gundo mógł się skupić na dowodzeniu grą. A tak mamy 3 generałów, każdy ma inny pomysł a nie ma kto zapierdzielać i się kończy jak się kończy. W dodatku miernota na ławce, chłop się co wywiad kompromituje bardziej, to na pewno się na drużynie odbija. Gość nie ma charyzmy kloppa czy mou więc powinien darzyć do klasy pepa czy carlo, jeżeli drużyna nie ma szacunku do trenera to jak to ma działać?

0

Jak trener bez grama mentalu ma go zbudować w drużynie? Nie ma w Europie drugiego tak sfrustrowanego trenera który miałby aż tak bardzo narobione w gacie na każdej możliwej okazji. Xavi to nie jest lider jak klopp, nie ma wiary w drużynę Carlo ani legendy pepa. Chłop nie szanuje swojej pozycji, opowiada bzdury na każdej konferencji to jak piłkarze mają go szanować?

0

@Murazor nie mamy kasy i za rok sytuacja się nie poprawi, nawet będzie gorzej bo odpadają kms i superpuchar a dojdzie kolejna transza " dzwigni" która będzie też trzeba zasypać. Na to lato brakuje nam 200 mln żeby wyjść na 0, za rok też wiadomo, że będzie ponad 100 brakować. Pep na pewno celuje w kadrę na ms, pytanie gdzie wyląduje na te 2-3 lata.

0

@Tigana za vitora nic jeszcze nie zapłacili, jest tylko wypożyczony. Finansowo jest dramat, nie mamy nawet tych 5 mln obecnie. Xavi zgodził się na symboliczną pensje w następnym sezonie I to był wystarczający argument dla klubu xD

0

@BORO_12 w nowoczesnym futbolu na pozycji 9 trochę go takim czynią, bardzo dużo zespołów gra niska obroną albo na 3 stoperów, wtedy potrzebujesz byka z przodu żeby z nimi powalczył i zrobil miejsce komuś szybkiemu albo żeby czasem wygrał główkę. Vitor tego nie da, on po prostu musi mieć obok siebie takiego byka żeby walczył za niego i na jego pracy korzystać z wolnych przestrzeni albo jak w Brazylii cała drużynę pod niego ustawiona

0

@BORO_12 jest problem gigantyczny, vitor nie powalczy o główkę, nie zastawi piłki przed obrońcami. Żeby wstawić vitora to byś musiał mieć na 10 chłopa w stylu Judea. Absolutnie nierealne w obliczu pewnej gry w LM, nawet jeżeli dovbyk odejdzie to na 9 będą szukać kogoś podobnego. Wypracowali świetny styl, cała drużyna ma już automatyzmy i mają to wyjebac do kosza żeby wypożyczony vitor grał w 1 składzie? XD stuani kończy karierę prawdopodobnie, potrzebują rezerwowego i tyle. Ogólnie ani w Sevilli ani w betisie tez dużo nie pogra, żaden biznes dla nich go ogrywać. tu raczej trzeba celować w biednego beniaminka ligi bez kasy

0

@BORO_12 popatrz jak gra girona i ile tam znaczy dovbyk. Cała gra się opiera o jego parametry fizyczne, jezeli nawet odejdzie to bez przemodelowania gry beda potrzebowac kolejnego goscia majacego 190 cm. Jeżeli tam vitor pójdzie to nie za niego a za stuaniego, będzie po prostu rezerwowym pierwszego/drugiego wyboru. Vitor to najlepiej do drużyny grającej 4-4-2 jakby odszedł, wtedy jako ten podczepiony pod wysokiego może sobie poradzi.

0

@BORO_12 zamienić ławę w Barcelonie na ławę w gironie, pomoże mu to fest xd

0

@kks1986 wejdź na dowolny portal statystyczny, vitor był jednym z najgorszych piłkarzy w lidze jeżeli chodzi o dryblingi, podania na małej przestrzeni/ celnosc podan też końcówka. Odpal jakieś jego mecze, ja dużo brazylijskiej ligi oglądam i nawet z przyjęciem piłki ma regularnie problemy. Jak na Brazylijczyka to drewno z niego niespotykane

0

@Fantastyczny Chłopiec no ale to kompletnie inni piłkarze, tamci to skrzydlowi robiący dużo wiatru, tam nie przeszkadzają aż tak kiepskie warunki fizyczne bo nadrabiają technika i dryblingiem. Vitor to drewno, nigdy skrzydłowym nie będzie. To jest typowy podwieszony napastnik pod kimś wysokim, musiałby grać obok lewego za pedriego albo fdj xd tylko wciąż jest problem z fatalną techniką( wszystkie portale statystyczne to potwierdzają), jak jest na boisku to Gramy w grze pozycyjnej w 10. On potrzebuje prostopadłych piłek a ciężko je grać jak często przeciwnik stawia autobus

0

@Derean na pewno bramkarz musiał brać pod uwagę, że fermin w piłkę trafi, jakiś wpływ na interwencję to miało pewnie, bez niego by sie inaczej bramkarz zachował. Na szczęście 4:2 więc tak bezpośredno punktów to nie dało xD

2

@19Macio93 uciekal? On ja wręcz probowal strącić biodrem xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?