O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 1314
  • Liczba komentarzy 10188
  • Polecenia 56063

Komentarze

7

Brawo Barcelona!!! Na ten moment wygląda to dużo lepiej niż się zapowiadało.
MVP pierwszej połowy zdecydowanie Raphinha, ale to standard ostatnimi czasy.

13

Nie spodziewałem się tak odważnego składu - pachnie niebezpiecznymi kontrami na kilometr... obyśmy dali radę i Xavi coś ćwiczył czym możęmy zaskoczyć PSG a bezpośrednio z pierwszej 11 to nie wynika :)

7

Ten artykuł nie ma sensu jeśli nie weźmie się pod uwagę takich kwestii jak:
1) Współpraca Barcelony z Fundacją Qatar i Qatar Airways oraz obszarów relacji
2) Dlaczego katarczycy przyczynili się do sprowadzenia do Barcelony takich piłkarzy jak Ronaldinho, Dani Alves czy Samuel Eto'o
3) Dlaczego pojawił się konflikt na linii Barcelona - katarscy sponsorzy oraz płaszczyzny na których poczuli się oszukani
4) Dlaczego PSG było agresywne w stosunku do Barcelony po zakończeniu współpracy Qatar Airways z Barceloną.
--------
Dzisiaj nie ma mowy o złej krwi pomiędzy PSG i Barceloną - przypominam że w środowisku piłkarskim od wielu miesięcy reprezentanci klubów się świetnie dogadują bo łączą ich wspólni agenci piłkarscy którzy reprezentują hurtowe ilości piłkarzy.

0

@matirix20 Msz 3 kluby które przewijają się w mediach, które o niego rywalizują - to prawda że rywalizują i każdy z tych klubów stara się przekonać piłkarza do siebie jednoczęsnie starając się zbić cenę Palmeiras. Nie do końca rozumiem że nie ma żadnych konretów bo jakich się spodziewać jak jest w takim wieku a nie innym.

13

Obiektywnie mecz Real-City to przedwczesny finał - super widowisko, aby jutro również się działo!

Zobacz wszystkie

128

Jedyny słuszny wybór! Brawo!
PS: genialne posunięcie marketingowe i psychologiczne zarówno dla klubu jak i zawodnika. Jak dzieciak dostaje numer po Messim to także powinno ułatwić sprawę przedłużenia kontraktu. Z psychologicznego punktu widzenia to pewnego rodzaju zobowiązanie - super!

106

Wow ale zejście z pensji!!!! 20mln na sezon to promocja - Laporta to jest guru negocjacji, chociaż brawa też dla Leo, który ewidentnie poszedł na rękę Barcelonie!

106

Przeglądam sobie wiadomości z Polski i trochę wierzyć mi się nie chce, że obywatelski czyn Brauna wywołał taką gównoburzę, którą nakręcili sami Polacy w mediach.
Może to murzyńskość społeczna, może hipokryzja, może w Polskim Sejmie mamy polityków żydowskiego pochodzenia i stąd takie reakcje, a może chodzi o to aby dowalić przeciwnikowi politycznemu, ale w Ksenecie, czyli Izraelskim Parlamencie chrześcijańskie choinki są zakazane bo uznawane są za atrybut pogaństwa i symbol bałwochwalstwa. Kiedyś jeden chrześcijański poseł chciał postawić małą choinkę jako symbol tolerancji i multi-etniczności, ale dostał odmowę. To co z tym oddzieleniem w Polsce Kościoła od Parlamentu? Hołownia kiedyś powiedział: "Jeżeli choć jedna osoba nie chce krzyża w szkole, to krzyż należy zdjąć. To jest demokracja" - w takim razie Braun był jedną osobą, która nie chciała żydowskich symboli w Parlamencie.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że w Izraelu hotele mają zakaz dekorowania przestrzeni hotelowych na styl świąteczny, a chrześcijanie zamiast choinek kupują cytrusowe drzewka, których owoce przypominają bombki. Zanim Polacy zaczną obrażać samych siebie i wyzywać siebie od antysemitów to przypomnijmy sobie, że w Izraelu są rabini, którzy uważają gojów (nie Żydów) za podludzi lub zwierzęta, a jeden z prominentnych polityków partii Szas (również rabin) uważa że "Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie".
Politycy i mainstreamowe media nie reagują na ludobójstwo Izreala w strefie Gazy bo każdy boi się oskarżeń o antysemityzm, a jedynie protestują zwykli ludzie na ulicach. Jesteśmy na forum piłkarskim to nie wiem czy wiecie - praktycznie każdy klub piłkarski w Europie dostał polityczne listy od UEFA i krajowych federacji (które też miały naciski), że mają zakaz reagowania na wydarzenia w strefie Gazy i poczynić wszelkie możliwe kroki, aby na trybunach nie było antysemickiego wydźwięku. Stacje TV realizujące transmisje na żywo mają z tego względu również opóźnienie o dodatkowe 12-15 sekund transmisji ze względu na częste incydenty z udziałem kibiców wspierających Gazę.
Ten świat jest brutalny, zakłamany i w większości przypadków na płaszczyźnie biznesowej, politycznej czy medialnej funkcjonują mechanizmy nie zrozumiałe przeciętnym ludziom bez dostępu do takiej wiedzy. Bez względu na sympatie polityczne nie dajmy sobie wmówić że Polacy lub pojedyncze jednostki są antysemitami. Ja w działaniu Brauna widzę bardziej walkę z hipokryzją, fałszem i zakłamaniem, a nie nikczemny czyn antysemicki. Bądźmy obiektywni - jeśli chrześcijański kult jest zabroniony w Ksenecie to po co ten kult w Polskim Sejmie. Ostatnia kadencja pokazała że PiS bardziej troszczył się o Ukraińców niż o Polaków, a PO będzie troszczyło się bardziej o Żydów? Nie trafia do mnie argument że Żydzi zrobili sobie tradycję obchodzenia świąt w Polskim Sejmie i musi tak być już zawsze - czasy się zmieniają i nic nie musi trwać wiecznie. Szanujmy siebie i szanujmy Polskę - nie pozwalajmy sobie wejść na głowę, a z obywatelskich "wystąpień" Brauna wyciągnijmy chociaż jakąś refleksję lub otwórzmy oczy na nierówność i hipokryzję co może Polska/Polak a co może inny kraj lub obywatel innego kraju.

99

Dobra konferencja, dosadna, czytelna i sugestywna jednocześnie.
Nie pierwszy raz Koeman sygnalizuje "słuszne" postawy młodym zawodnikom i trudno będąc kibicem Barcelony się z nimi nie zgodzić. Wg mnie słowa o Moribie są bardzo ważne z dwóch względów:
1) To bezpośredni komunikat do otoczenia Moriby i samego zawodnika
2) To pośredni komunikat dla pozostałych młodych którzy od września będą przedłużać swoje kontrakty.

94

Prawda jest taka że gdyby nie odszedł - być może Bartomeu by nie oszalał, a klub może miałby jakąś wygraną LM więcej...

Media

Sonda

Czy Joao Felix powinien zacząć mecz z PSG od pierwszej minuty?