O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 1117
  • Liczba komentarzy 9059
  • Polecenia 49014

Komentarze

11

Trzymam kciuki za wiele goli i przekonujące zwycięstwo!
PS: Jak dobrze widzieć Gaviego znowu w roli pomocnika :)

1

@mientusek1407 to tylko gra :) jakby do każdego piłkarza podejść indywidualnie, przeanalizować jego umiejętności, dostępność, cechy fizyczne i motoryczne oraz to co prezentuje dany piłkarz w ostatnim roku to byś sam doszedł do wniosków że oceny są z dupy nawet wśród piłkarzy Barcelony - Pedri i Araujo po połowie sezonu nie grają, Lewy w tym roku nic nie gra, a Cancelo w pewnych momentach był trzecim wyborem w Bayernie na boku obrony. W tych zestawieniach nie mają znaczenia umiejętności piłkarskie a marka klubów w których grają piłkarze i gracze którzy lubią grać konkretnymi zespołami lub piłkarzami. Odzwierciedleniem wartości piłkarzy jest rynek, a na rynku taki Valverde poniżej 100mln nie będzie sprzedany, a Gavi przykładowo już tak pomimo większego talentu i potencjału bo od roku stoi w miejscu.

2

@Faro Moim zdaniem to tylko clickbait - chłopak ma 17 i od 6-7 lat setki tysięcy, a teraz miliony brazylijczyków śledzą jego dosłownie każdy krok widząc w nim gwiazdę zbliżającego się pokolenia. Tam na czynniki pierwsze jego historia i wszystko co z nim związane zostało rozłożone na czynniki pierwsze zapewne wiele razy. Bym był w wielkim szoku, gdyby jego wiek był przekręcony - wpływ takiej niedoszłej afery na ceny pilkarzy na tym rynku by był gigantyczny.

10

Obiektywnie Real ma wielu rozwojowych piłkarzy u których widać progres i ich wartość rośnie. Zakup takiego Bellinghama z pewnością daje im przewagę bo rok temu te wartości były bardziej wyrównane, ale jeśli miałbym być szczery to gigantyczne niepokoi że pomimo tego że tacy piłkarze jak Araujo, Pedri czy Gavi są stworzeni do takich rankingów jak transfermarkt gdzie sam wiek i wielkość zespołu boostuje wartość rynkową to ich wartość właściwie przestała rosnąć. Ktoś powie że zdrowie ma znaczenie, ktoś inny powie że Xavi nie rozwija wystarczająco piłkarzy - a ja powiem jeden kit bo stoją w miejscu zaczynam widzieć już jakieś lampki ostrzegawcze od wiosny.

10

Ten moment gdy na pocieszenie człowiek sobie uświadamia, że Barcelona też gra gówniany futbol, ale jakością zawodników przypycha zwycięstwa. Będzie lepiej... kiedyś!

Zobacz wszystkie

128

Jedyny słuszny wybór! Brawo!
PS: genialne posunięcie marketingowe i psychologiczne zarówno dla klubu jak i zawodnika. Jak dzieciak dostaje numer po Messim to także powinno ułatwić sprawę przedłużenia kontraktu. Z psychologicznego punktu widzenia to pewnego rodzaju zobowiązanie - super!

106

Wow ale zejście z pensji!!!! 20mln na sezon to promocja - Laporta to jest guru negocjacji, chociaż brawa też dla Leo, który ewidentnie poszedł na rękę Barcelonie!

99

Dobra konferencja, dosadna, czytelna i sugestywna jednocześnie.
Nie pierwszy raz Koeman sygnalizuje "słuszne" postawy młodym zawodnikom i trudno będąc kibicem Barcelony się z nimi nie zgodzić. Wg mnie słowa o Moribie są bardzo ważne z dwóch względów:
1) To bezpośredni komunikat do otoczenia Moriby i samego zawodnika
2) To pośredni komunikat dla pozostałych młodych którzy od września będą przedłużać swoje kontrakty.

93

Prawda jest taka że gdyby nie odszedł - być może Bartomeu by nie oszalał, a klub może miałby jakąś wygraną LM więcej...

92

Ja bym bardziej zwrócił uwagę na fakt, że to Koeman opłacił z własnych pieniędzy odszkodowanie holenderskiej federacji co pokazuje w jak ciężkiej sytuacji był klub niemal 14 miesięcy temu.
Kolejna kompromitacja Bartomeu - potem dziw się człowieku, że trzecie okienko z rzędu osłabiamy kadrę, a z braku laku łatamy skład "talentami" z drużyn młodzieżowych.

@Lucassito zawsze klub opłaca koszt transferu trenera lub piłkarza - to wielki gest że z własnych pieniędzy opłacił odszkodowanie federacji nawet jeśli później te pieniądze miałby odzyskać. Dodatkowo do tego obniżył jako pierwszy w zespole swoją pensję dwukrotnie oraz odłożył jej płatność w czasie - to co piszesz jest podłe. Można kogoś nie lubić, ale takie insynuacje są mega słabe.

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?