O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 320
  • Liczba komentarzy 4523
  • Polecenia 18184

Komentarze

14

Co tu dużo mówić - zasłużyli swoją świetną postawą - z pewnością warto będzie im się dalej przyglądać.

24

Rzadko kiedy dziennikarze mają tak celne porównania jak opisany przykład Maxa Meyera - też mi się tak wydaje, że takim postępowaniem albo z takimi agentami daleko nie zajedzie.

3

Powiem szczerze że nie pamiętam takiego sezonu, w którym interesowal mnie przegląd rezerw Barcelony B na sparingu:)

1

@Gaz wytłumaczyłem o co mi chodziło - moja opinia czy to fachowa czy wynikająca z doświadczenia wynika z mojej oceny zawodnika pod kątem sportowym - uważam że robi zbyt mało aby zaistnieć w Barcelonie i przy tak dużej ilości talentów, których aktualnie posiadamy jedynie zabiera im miejsce w składzie. Odnośnie zaleceń sztabu się nie wypowiadam bo z mojej perspektywy (doświadczenia) on ma kilka zaległości w ćwiczeniach - takie rzeczy buduje się latami. To ważne bo nie miałem na celu go obrażać - mam nadzieję że to kończy ten temat bo każdemu naszemu piłkarzowi życzę powodzenia, zdrowia i szczęścia.
PS: Przykład Busiego jest chybiony - argument że zawodnik jest chudy na przykładzie młodego Busiego jest absolutnie bezsensowny. Ludzie o budowie ciała Busiego całkowicie inaczej budują masę mięśniową, a sam zawodnik nigdy słaby nie był - od najmłodszych lat nie dawał się przestawiać. Zawodnicy o tak "małej" budowie jak Puig nie mogą stać w miejscu bo nie da się uprawiać tego sportu bezkontaktowo. Musi się bardziej postarać żeby szybciej biegać, musi bardziej się postarać aby wygrywać piłki w powietrzu i nie może unikać starć.

@Tatazolwinia No i tutaj jest problem bo patrzysz powierzchownie na wygląd, ja analizuję jego mięśnie na podstawie ogolnodostępnych zdjęć.
Messi, Xavi, Iniesta mieli budową ciała proporcjonalną do wieku - Puig od pasa w dół ma budowę 14-letniego adepta piłki, ręce na poziomie kadry U16, jedynie poszczególne elementy korpusu ma proporcjonalne do wieku.
Wg mnie nie masz wiedzy na temat jakie powinno być prawidłowe umięśnienie proporcjonalne do wieku bo podany przykład Pedriego jest kulą w płot. Pedri jest niesamowicie atleticznie zbudowany oraz piekielnie silny na nogach. Ja bym powiedział że Pedri jak na swój wiek to jest aż zbyt mocno atletycznie przygotowany - jeśli jeszcze rośnie może mieć problem z plecami bo bardzo dużo gra.
Oczywistym jest że sylwetka zmienia się z wiekiem - ale nie ma opcji aby zawodnik posiadający 169cm wzrostu nie planował przez całą karierę unikać starć fizycznych. Co on do 30 urodzin będzie czekał aż sylwetka "sama" mu się zmieni aby nie odbijać się od przeciwników jeśli przestawnie unikać starć z przeciwnikami? W nowoczesnym futbolu zobacz jak ciężko ma Xherdan Shaqiri - w jakim wieku Puig będzie miał chociaż w 20% taką siłę jak on, który już teraz będąc w idealnym wieku nie jest w stanie walczyć przez całe 90min bo od przeciwników dostaje niezły wycisk przy każdym starciu.

2

@kaamil1910 Ale my mówimy o piłkarzu (Puig), który ma braki fizyczne - nóżki jak patyczki w wieku 22 lat? Ty serio piszesz?
Ja nie chcę aby koksił jak Traore, ale niech będzie chociaż na poziomie mężczyzn uprawiających balet... niech chociaż zdrowo wygląda. Jak ma on grać w pomocy?
PS: dziękuję za opinię o pracy - ja piszę jakie są standardy i realia - przyjmuję to na zimno, chyba że masz jakieś argumenty.
PS2: zobacz jak wyglądał 21-22-letni Iniesta czy Messi. Zobacz jak wyglądają piłkarze Barcelony B, Barcelony U19 czy nawet Barcelony 16. Ostatnio mogliśmy zobaczyć w akcji 16-letniego Gaviego - tak wygląda zdrowy piłkarz, który buduje masę mięśniową proporcjonalnie do wieku by móc rywalizować na boisku z rówieśnikami. Dlatego mogłeś zobaczyć że Gavi, który również nie należy do najwyższych zawodników walczy na boisku (walczy o główkę, zastawia się ciałem itd.), a Puig unika jakichkolwiek kontaktów bo zostanie poturbowany.

Zobacz wszystkie

103

Wow ale zejście z pensji!!!! 20mln na sezon to promocja - Laporta to jest guru negocjacji, chociaż brawa też dla Leo, który ewidentnie poszedł na rękę Barcelonie!

86

Pytanie kogo miał zaprosić jak jedynym stoperem w Barcelonie B jest 25-letni Riera, który przyszedł kilka dni temu, 18-letni Marsa, który jest mega słaby, a Gomes i Mingo są kontuzjowani... Koeman co najwyżej mógł wysłać smsa o treści pomagam i podesłać im Minguezę (ale wiemy że jest potrzebny u nas).

79

Barcelona zależna jest tylko od siebie!

73

Dobrze prawi - nikt nie może wskazać pomocnika w jego wieku z takimi umiejętnościami i dojrzałą grą jednocześnie.
A kibice, którzy chcieliby widzieć gole i asysty bo na tej podstawie go oceniają mogą w spokoju wracać do gry w FIFĘ...

72

Ulala, ucz się Panie Bartomeu, ucz...

Media