O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4200
  • Liczba komentarzy 3703
  • Polecenia 3981

Komentarze

2

@Greenalley ale to właśnie zobrazował ci JarekS. Jeśli Ferran nie jest graczem szarpiącym na skrzydle i woli schodzić do środka, to jaka jest jego rola w Barcelonie. Nie mamy obecnie na skrzydle zawodników, którzy po jego zejściu do środka wbiegną mu za plecy. Albo może jeszcze dał by radę, ale Dest? Alves w swoim wieku też nie jest maszyną i widać wyraźnie, że bardziej ustawiany jest w defensywie z zadaniami grania do 25-30 metra i nie wchodzeniem do linii końcowe, bo po prostu nie wróci. Więc jaka ma być rola Ferrana?
BO niestety mamy też Busiego, którego rolą powinno być w momencie zejścia Torresa do środka i ściągnięcia obrońcy, puszczenie płaskiej piłki na wybieg po skrzydle do Alby żeby ten mógł grać w pole karne gdzie nagle jest Luuk, Torres, może drugi skrzydłowy. Niestety. Mówimy o Sergio B., który odda w bok na 5 metrów.
Dlatego obecność Ferrana w momencie grania Luukiem pod wrzutki jest bezsensowna. Ferran nadaje się do gry kombinacyjnej na ścianę, z drugim Ferranem. Inaczej jego rola maleje.

0

@BARCA1899Messi Busi zawsze będzie w tym najlepszy. Z liczb to śmiem stwierdzić, że będzie nawet w top europy. Ale poza czytaniem gry koleś gubi pozycję. W obronie potrafi zaatakować na połowie przeciwnika DM z piłką. Często przez to jest spóźniony do obrony i jest dziura (tak było przy kontrach Realu, Bilbao i tej 100 Alaves wczoraj).
A dodatkowo nie nadaje się do rozegrania.
Więc sorry ale na ten moment po prostu potrzeba nam kogoś kto będzie biegał i w 1 kolejności zabezpieczał obronę, a później dawał jednak tą odrobinę ROZEGRANIA w przodzie.

0

Co robi Dest w Barcelonie nie jestem w stanie powiedzieć.
Serio.
Co dawała wczoraj obecność tego zawodnika na boisku? Serio Balde jest taki słaby na treningach? Przecież więcej gorszego niż Dest, grając do najbliższego by nie zrobił.

2

Miałeś lepsze i gorsze momenty ale zasługiwałeś. Obecnie Barcelona ma problem z tobą bo twój poziom jets na tyle wysoki, że zamyka drogę młodzieży. Dodatkowo przyzwyczajenie do pewnego stylu gry, który obecnie nie istnieje sprawia, że po prostu się nie odnajdujesz. Bo nigdy nie byłeś zawodnikiem bioegającym po skrzydle, tylko wychodzącym w tempo po ściągnięciu przez Messiego ciężaru na prawe skrzydło. To działało. Niestety teraz poza Dembele i Gavim nie mamy zawodnika, który był by w stanie tak zagrać.
Niestety jesteśmy na takim etapie, że Busi i Ty gracie nie to co potrzeba dla drużyny. Mimo wszystko prezentujecie pewien poziom. Ale bez zmian nie ma ewolucji.
A tego chyba Xavi nie rozumie.
Jeśli gramy statecznie. Lewe skrzydło Feran+Alba w ogóle nie działa, to jak na treningach musi się prezentować Balde, że nie można mu dać szansy?
Jeśli rozgeranie Fdj, Pedri + Busi szwankuje, to jaki jest problem we wpuszczeniu wszędobylskiej pchły jakim jest Puig (nie chcę wchodzić w rozmowę czy cos daje czy nie).? Czemu on? Bo jego styl jest inny niż Fdj i Pedriego. Gra szybko, kombinacyjnie, ale też chaotycznie i niecelnie. Ok. Ale może na 10 broniących przeciwników jakieś nieszablonowe zagranie coś zmieni?
Może pora zdjąć Busiego i postawić tam Fdj?
Jasne Busi wybronił się przechwytem przy bramce. Ale jednocześnie w 2 najgroźniejszych akcjach Alaves dobiegał za akcją, a dodatkowo jest po prostu dramatyczny w rozegraniu. Czasem po prostu aż chce się wyć jak widzi się go na 30-35 metrze z piłką i możliwością podejścia z 10 metrów. A on wstrzymuje. Dramat. Nie nadąża też za kontrami co było widać z Realem. Bilbao i niestety w tym meczu gdzie rywal zrobił może 4 akcje.
Ale chyba po to jest przebudowa aby zmienić. Aby mieć możliwość całkowitej zmiany kształtu gry.
Nie biega ci lewe skrzydło? Daj tam Abde i przyspwaj Albe/Balde do obrony. Środek gra statecznie? Przesuń Fdj na DM wpuść Puiga, Nico. A jak musisz to kogoś z ławki.
Dodatkowo. Pół rundy narzekano na Luuka, że drewno. Po czym nagle na skrzydło dostał Dembele/Fatiego+ Albe i koleś zaczął strzelać. I to w każdym meczu. Bo mu po prostu te piłki grano. I mamy mecz gdzie mamy słabość na skrzydle. Więc może należało od początku dać Juglte, który fantastycznie się przepych i robi miejsce przy grze przez środek. To nie!!! Dano Holendra, który żyje z wrzutek, a miał takie 2 w meczu. Z czego praktycznie strzelił bramkę (i jeśli ktoś zna się na piłce to wie że nie strzelenie, nie było jego winą, bo piłka była sytuacyjna. A czując boisko ciężko spodziewać się, że 2 zawodników w nią nie trafi + świetnie zachował się bramkarz).

Więc to po prostu trzeba przemyśleć. Jeśli spychamy ciężar gry na skrzydła i gramy pod wrzutkę Luuk jest wyborem. Jeśli wbijamy się jak wczoraj w drużynę stojącą 2 liniami Juglta jest odpowiednim wyborem. Dodatkowo mamy też Martina, który w reprezentacji Danii fajnie gra na skrzydle i robi dobre zagrożenie, jeśli ma środkowego napastnika do grania. To nie.
A co się u nas dzieje? Zdejmujemy zawodnika, który jako jedyny miał ochotę do gry i nie zrażał się tym, że 3/4 zagrań mu nie wychodzi. Przecież gdyby Barce trenował Mou to Abde zdjęty był by po 15 minucie. A mimo to chłopak robił robotę na tle stojącej drużyny.
Może pora w tej drużynie odejść od taktyki na Messiego? Może warto kazać niektórym zawodnikom zapieprzać przez 60 min i robić systemowo zmiany po 2 graczy na raz. Wolę widzieć szalejącego na skrzydle Albe, zastępowanego przez niepewnego Balde. Niż oglądać to co wczoraj.

1

@Magicc89PL jeszcze trzeba utrzymać. Oni mają jeden celny strzał z setki. Drugi celny może nas dojechać.

Zobacz wszystkie

40

Fajny mecz z jego strony. Widać, ze pasuje mu dużo bardziej szybka gra z Griezmanem niż granie statecznym Suarezem na ścianę albo stylem Barcy "w poprzek" na ścianę.
Oni i Fati powinni dostawać szanse. Naprawdę powinno się inwestować w choć jednego z nich.

35

Tendencyjny artykuł. Nie strzelasz to nie zwiększasz wartości?
Jeśli ktoś oglądał Duńczyków we wszystkich meczach, śmiało może powiedzieć, że poza meczem z Finami, Martin należy do najlepszych graczy na boisku. Potrafił wypracować kolegom setki. Stwarzał zagrożenie. W meczu z Rosjanami w kiwce dosłownie ośmieszył na wysokości pola karnego przeciwnika Rosjanina.
Na prawdę niezłe Euro Martina

32

Jak ktoś powie, ze to wina Cillessena to padnę. Kto miałby szanse to wyciągnąć?

31

Powiem tak. Łączony od dawna z RM. W zainteresowaniu każdego pewnie topowego klubu. Szacun dla Laporty jeśli udało mu się doprowadzić do tego że się zainteresowali do przejrzenia naszej oferty (w sytuacji jakiej jesteśmy) z bliska. To pokazuje że jesteśmy znowu w grze i czołowi piłkarze liczą się z nami. A czy uda się kupić? Wątpliwe czy nas w ogóle stać. Aczkolwiek z kryzysy nie zawsze wychodzi się redukcja i oszczędnościami, a budowaniem marki. Laporta być może liczy na powtórkę z cudu transferowego R10.
Tak naprawdę nasz@ największą szansą jest to że Barca zawsze miała topową mega 9 która była mega gwiazdą. To może skusić Haalanda. Etoo, Ibra, Suare a wcześniej Kluivert, Romario.
Może to być też koło ratunkowe jeśl nie zatrzymamy Messiego.

31

Powiedzmy sobie szczerze. Na poziomie Barcelony kiedy dostawał szansę nie zawiódł nigdy. Po mimo licznych kontuzji, gdy był gotowy wchodził i potrzebował pół meczu by nie odstawać od poziomu jak by grał cały czas.
Naprawdę dobry zawodnik. Osiągnął by TOP gdyby nie przypadłość do kontuzji

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Którego rywala chciał(a)byś dla Barcelony w Lidze Europy?