AS: Martin Braithwaite nie zwiększa swojej wartości na mistrzostwach Europy

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2021, 21:00

AS

23 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelonie zależało na tym, żeby Martin Braithwaite pokazał się z dobrej strony podczas mistrzostw Europy, aby wartość napastnika wzrosła, a klub mógł sprzedać go za korzystną cenę. 30-latek jak na razie nie zdobył jednak żadnej bramki w trzech rozegranych spotkaniach.

Braithwaite nie gra źle na EURO, jest jak zwykle bardzo waleczny i przydatny w grze zespołu dzięki swojemu poświęceniu. Po tym, jak został zmieniony w meczu z Rosją, publiczność nagrodziła jego wysiłek gromkimi oklaskami. Mimo to podczas 265 minut spędzonych na murawie w trakcie turnieju Braithwaite’owi nie udało się zrobić tego, co najbardziej wpłynęłoby na wzrost jego wartości - trafić do siatki. Być może zdoła wyróżnić się w ten sposób w spotkaniu z Walią w 1/8 finału.

Transfermarkt wycenia obecnie Braithwaite’a na 9 milionów euro, sumę bardzo odległą od kosztów pozyskania go (18 milionów euro). Kryzys finansowy spowodowany pandemią sprawia jednak, że trudno będzie sprzedać Duńczyka za wyższą kwotę, o ile nie wyróżni się on podczas EURO. Tymczasem Barcelona liczy na znalezienie kupca, ponieważ po sprowadzeniu Sergio Agüero i Memphisa Depaya dla Braithwaite'a może zabraknąć miejsca, a klub musi redukować wydatki na wynagrodzenia.

Jak podaje AS, agenci Braithwaite’a znają już zamierzenia Barcelony względem napastnika, ale gracz obecnie skupia się na turnieju, więc trudno spodziewać się, żeby jego sytuacja mogła się rozwinąć w najbliższych dniach. Duńczyk podejmie decyzję dopiero po zakończeniu EURO. Według madryckiego dziennika Braithwaite’em interesują się kluby z Premier League, a jeśli zawodnik otrzyma dobrą propozycję w solidnym projekcie, nie będzie sprawiał problemów i zgodzi się na odejście. Musiałby jednak dostać odpowiednią ofertę, ponieważ nie przeniesie się do pierwszego lepszego klubu, a może ona zależeć od jego dalszych występów w mistrzostwach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tendencyjny artykuł. Nie strzelasz to nie zwiększasz wartości?
Jeśli ktoś oglądał Duńczyków we wszystkich meczach, śmiało może powiedzieć, że poza meczem z Finami, Martin należy do najlepszych graczy na boisku. Potrafił wypracować kolegom setki. Stwarzał zagrożenie. W meczu z Rosjanami w kiwce dosłownie ośmieszył na wysokości pola karnego przeciwnika Rosjanina.
Na prawdę niezłe Euro Martina
« Powrót do wszystkich komentarzy