Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Transfer robiony na hura przez lapcia bo real wyciągnął kolejna perełkę i tłum chciał odpowiedzi. W rezultacie mamy chłopaka który kompletnie nie pasuje do naszego grania za chora kasę(40+premie+bonusy+zmienne+podatki, wg agenta vitora ze zmiennymi to zdecydowanie najdroższy transfer w historii ligi brazylijskiej a klub tego nie zdementowal). Gość się nadaje tylko do grania jako podwieszony napastnik, póki nie kupimy takiego Judea żeby był 9 z pomocy to nie ma dla chłopa miejsca w składzie. Fanaberia lapcia za 100 mln, w końcu śpimy na kasie jak real to możemy:)
1
@kakusus tu raczej " real kupił młodego to my też musimy i to za gruba kase najlepiej" xd
0
@robsons23 no wystarczy się trochę cofnąć, jak real zaczął negocjować endricka i się zrobiło głośno w Hiszpanii, że wszystkie talenty bierze real lapcio chciał jakoś odpowiedzieć. Pech, że nie było bardzo w czym wybierać a i głośno się w brazyli zrobiło to wykorzystali moment i zgarnęli z 4 razy tyle co byśmy musieli dać z miesiąc czy dwa później. No ale kibice oczekiwali szybkiej odpowiedzi to prezes im ja dal xd
0
@robsons23 no nie wiem kto się bil, zanim barca się zgłosiła to w Brazylii pisali o zainteresowaniu ale oferty były na najwyżej kilka mln I wszystko na zasadzie, że klub x chce endricka a jak się nie uda to rozważają vitora. No ale lapcio chciał medialna odpowiedz to go jak zwykle wydymali. Chłop ma swoje zalety bo jest świetny w odnajdywaniu się w polu karnym i ma dobre wykończenie ale to w zasadzie tyle, reszta mniej lub bardziej leży więc nie było na niego aż takiego szału do momentu transferu do nas. I jak nie wierzysz to włącz sobie jego mecze albo odpal statystki, chłop jest bardzo przeciętny, na każdej pozycji mamy dużo lepszych graczy więc nie ma się co dziwić, że nie gra.
0
@waletpl nie wezmą za dovbyka "karła", i oni i my potrzebujemy silnej 9 żeby się przepychał z obrońcami. Vitor jakby miał pograć to może w Villarrealu albo u trenerów grających 4-4-2, a nie jest to najpopularniejszy system ostatnio.
0
@robsons23 gdzie on ma grać? Na 9 się nie nadaje, ma 170 cm a nasza gra się opiera na walce fizycznej Roberta, ewentualnie na wrzutkach na niego. Nie mamy w pomocy gościa 190 cm żeby przejął taka rolę. Na skrzydło też gość się nie nadaje bo jest fatalny technicznie a drybling to widział tylko w wykonaniu yamala na treningu. Musiałby grać podwieszonego pod lewego żeby wykorzystać jego atuty ale wtedy na ławę pedri albo gundo a to raczej żadnemu trenerowi do głowy nie przyjdzie xd
0
@Chucky bo gość w wieku 30 lat kosztuje trochę a już się na nim nie zarobi, po 2-3 latach może być problem się go pozbyć jak fizycznie przestanie dawać radę. dla nas by było lepiej iść droga realu I wyciągać gości po 19-20 żeby móc solidnie na takim zarobić za kilka lat.
0
@Chucky przecież tam gra albo jeden z nich a często żaden. Toniego można jeszcze nazwać gościem z pierwszego składu ale nie sądzę żeby się tam czymś przejmowali skoro fede ma z 25 lat, aurelien 24, jude 20 a camavinga 21.
0
@ArcziArtt akurat jego to w brazylijskiej lidze sporo oglądałem i wg mnie te transfer to wałek jest. Owszem, było nim jakieś zainteresowanie ale mówiono o kwotach do kilku mln euro, chlopak miał gigantyczne braki techniczne, fizyczne a i do ustawiania się na boisku można było mieć spoo uwag. Chłop ma 170 cm, to nigdy nie będzie następca lewego. Xavi też ma z nim problem, na 9 za mały, na skrzydło za wolny i zdecydowanie zbyt drewniany. W teorii mógłby grać podwieszony pod Roberta ale wtedy by pedri musiał iść na ławę
0
@mightyanaldevastator bilbao nie sprzeda najlepszego swojego grajka za 50 mln, im kasy nie brakuje. Młody podpisał kontrakt, jeżeli już go puszczą to pewnie za 100+ niestety
1
@Greenalley przeczytaj jeszcze raz to może zrozumiesz, jak nie dojdziesz sam to wytłumaczymy bardziej "po prostemu" :D po prostu pilkarz kończący karierę może z tego śmiało korzystać bo nie ma ryzyka transferu do innego kraju, oficjalnie będzie mieszkać w Madrycie przez te kilka lat, tam zapłaci podatki. On zarobi, miasto zarobi, wszyscy szczęśliwi. Problem jest tylko gdy z tego skorzystasz a po np 4 latach sprzedadzą Cie do np Anglii, wtedy to tam płacisz podatki więc tą madrycka ulgę musisz zwrócić z odsetkami
1
@arasz1819 no, to jaka opinia teraz gdy się okazuje, że zrobil tylko szopkę a nawet się klub nie zgłosił po spotkanie?
2
Klub finansowo tonie, zarząd robi fikołki żeby jakoś spiąć budżet więc mnie nie dziwi, że w perspektywie wyborow w klubie postawiono na "projekt". Do xaviego mam jedynie taki zarzut, że burak z niego straszny, klasy i taktu topowych trenerów mu brakuje, chodzi tylko od konferencji do konferencji i tak pierdzieli, że uszy więdną. Taktycznie średnio, atmosfera w drużynie też taka sobie. Ligi nam w styczniu raczej nie przewali ale znów będzie trzeba gorszego sezonu realu żeby coś ugrac
0
@constantine16 no tak, tylko wzmocnienia realu w tym roku- Kylian, endrick, pewnie alphonso to potencjalnie kilkadziesiąt goli więcej w sezonie. Robią tak pojebaną pakę, że nawet nie lubiąc z ciekawości obejrzy człowiek. Przecież tam poza carvajalem i rudigerem kylian będzie najstarszy mając 25 lat xd vs nasze transfery- wydajmy z 60 mln na Bernardo mającego 30 lat bez miejsca dla niego i dokupimy jakiegoś placka na DM za 10 bo na więcej nas nie stać. Że teraz jest średnio to wszyscy widzą, real na przyszły rok planuje duży krok do przodu a my widać zostajemy w miejscu albo i się cofamy. Dalej będziemy grać pod gundo i lewego, we dwóch to prawie 80 lat mają, ciężko na tym opierać projekt na europejskim poziomie
0
@Firestone nie ma kasy na dobrego trenera, to jednak jest z 15 mln euro rocznie. Skoro budżetu brak to trzeba się bronić "wizją" xD
3
czyli z naszymi finansami jest jescze gorzej niż myśleliśmy
1
@Tridente2015 jeszcze kurde barca dopłaci żeby na pensji oszczędzić xD
0
Tak, libero, fundusz na którym siedzi prokurator za lewe umowy i który ma jedynie kilkadziesiąt mln zadłużenia a środki pieniężne jedyne jakie kiedykolwiek posiadał to te 100k euro wymagane przy zakładaniu funduszu nagle magicznie zmaterializował środki. Jak sobie czytam inne artykuły to klub chce "wejść na drogę prawną" I na podstawie postępowania sądowego uzyskać nakazy zaplaty/egzekucji. Oczywiście wirtualne bo fundusz nie ma nic ale pewnie w wakacje sprawa będzie trwać i uda się na czas postępowania "zawiesic" brakujące środki przed ffp. Tak akurat na czas rozliczenia tego sezonu I czas rejestracji na następny.
14
@Afterlife w przepisach masz, że te nagrania nie są udostępnianie nikomu a ewentualne pomyłki var nie są podstawą do roszczeń. Espanyol i cadiz próbowały już wcześniej walczyć i się skończyło wielkim zerem a doszlo to nawet do trybunału. Lapcio doskonale o tym wie ale lubi robić show dla debili, zamiast gadać o problemach klubu zostaje medialnym bohaterem, wzorowe odwrócenie uwagi:)
5
@mightyanaldevastator nijak, wszystkie takie sprawy kończą się wielkim 0. W przepisach jest, że nie udostępniają zapisów a pomyłka varu nie jest powodem do roszczeń. Kilka klubów próbowało i zawsze trybunał odrzucał. Były też kluby jak Espanyol które poszły droga cywilną ale takie sprawy trwają lata, szanse powodzenia minimalne a jak przegramy to jeszcze coś pewnie zapłacimy. Cały ten cyrk to czysty marketing żeby wszyscy mówili o tym a nie o całym gownie w którym tonie klub
0
@kejdzi sędzia nie może sobie iść oglądać co się mu podoba, idzie TYLKO gdy var go wezwie w przypadku ewidentnego błędu
2
okey, czyli nasz lokaly rząd też może nam coś takiego wprowadzić, lapcio zrób wreszcie coś pożytecznego dla klubu
1
@Marcelinho99 pytanie dlaczego chłop cały czas zostaje 1v1 gdy gra jako skrzydłowy praktycznie. Zobacz jak to w realu wyglądało, jak Lucas szedł do przodu to jeden z pomocników już stał na jego miejscu i czekał aż Lucas wróci. grali 2v1 prawie zawsze, u nas od dzwona się zdarzy, że ktoś z pomocy wróci pomoc bo nie nadążają chłopaki trochę. Cancelo też już ma być prawo zajechany, poza urazem to gra bez przerwy
2
@sporting3 zderzył się z łuninem nawet to jak nie brał udziału? ;D
2
@against_modern_football oglądałem mecz w hiszpańskiej tv i tam mówili, że ogólnie to czy wpadła czy nie to raczej ciekawostka bo i tak powinien być gwizdnięty spalony cubarsiego bo przeszkadzał w interwencji bramkarzowi. a ofensywa to by się przydała przeciwko lapciowi, zaraz koniec sezonu a jak nie było kasy za dzwignie tak nie ma, o ile nie sprzedamy 2-3 gości to nawet nas nie stać by kadrę rejestrować. Za to rozdajemy absurdalną kasę na zarządzanie klubem, 2-3 razy więcej niż real czy angielskie kluby. Należy się im widać
0
@cules100pro ja nie porównuję do tego sezonu a do poprzednich. Śledzę ten temat od lat i projekt jest okrawany cały czas a szacunki zysków podnoszone żeby na papierze się zgadzało z absurdalnym kosztem inwestycji. Fakt, stadion trochę śmierdział PRLem. Po prostu wolę czytać co piszą w hiszpanii bo tu na stronie tłumaczą tylko pozytywne artykuły, ani słowa się nie pojawia jakie jaja się dzieją przy tej przebudowie, nie było ani jednego artykułu gdzie krytykowano szacunki przygotowane przez klub, zarówno jeżeli chodzi o koszt jaki i potencjalne zyski. Poza aspektem wizualnym zyskujemy trochę miejsc, to w żaden sposób nie wygeneruje 250 mln rocznie , porównaj to do stadionu realu gdzie będzie upchnięte dużo więcej stref handlowych, więcej parkingów i lepszą komunikację. mają mieć też zwijaną murawę przez co ma być ponad 100 imprez rocznie. Tam to wszystko ma generować 300 mln
0
@cules100pro jaki był? XD przecież dane w tym projekcie to są tak absurdalne, ktoś poważnie wierzy, że nagle karnety nam zejdą za 3 razy tyle i to w liczbie 4 razy większej niż teraz? Ze każdy odwiedzajacy zostawi praktycznie 2 razy tyle co teraz? Poza klubowymi magikami to wszystkie kalkulacje jakie się pojawiają w hiszpańskich mediach mówią, że wzrost przychodu na ratę nawet nie wystarczy
0
@Magicc89PL no nie będzie, ogólnie lapcio zrobil sprytna sztuczkę bo prognozowane koszty były liczone po cenach sprzed kilku lat a teraz żeby się zmieścić to tną koszty na czym się da. Żeby było śmieszniej mimo tego prognoza zwiększonych zysków ciągle rośnie xD
0
@Aragorn33 ty głupi jesteś? Tebas to na uszach stawał żeby nam pomóc, porównaj sobie wersję ffp z zeszłego sezonu i z tego. Gdyby nam tak bardzo nie poszli na rękę to byśmy mieli 10 zawodników w składzie xd
0
Oj tam, deco ogarnia,może i cały budżet utopiliśmy w transfer roque, za to chłop nie gra :D