3

@BISHBASHBOSH przecież on tak zawsze grał, to jest kropka w kropkę gra lewego z bayernu. Porownaj heatmapy gdzie gral wtedy, gdzie gra teraz. Gdzie mial kontakty z pilka a gdzie ma teraz. Jest prawie identycznie. Jak widzi, że obrońca ma zadanie biegać za nim to podchodzi niżej i wyciąga go a za niego na pelnej wbiegal thomas albo skrzydlowi. Kazda akcja szla na roberta, on mial powalczyc z obronca i zgrac piłkę, potem dostawal czesto piłki zwrotne. Barcelona probuje tak samo grac ale to juz nie da rady, przeciwnicy graja duzo nizej a statystycznie lewy zjechał bardzo mocno w dół, skuteczność strzałów, pojedynków, walki o glowki. Do tego jak już coś wygra to piłka do niego nie wraca bo piłkarsko koledzy słabsi a i sam lewy już nie idzie tak pazerne na bramkę a czesto po prostu zostaje gdzies na 20-30 metrze. Wiek go ogranicza, dla niego to spokojna emerytura a nie jakieś sportowe marzenie.

3

@BISHBASHBOSH przecież od dwóch lat cała gra jest ustawiona pod lewego, xavi mnóstwo schematów rozegrania kopiował z bayernu xd po prostu wiek już robi swoje, wtedy regularnie brał 2 so na siebie i skrzydłowy wbiegal mu za plecy, teraz wystarczy silniejszy obrońca wychodzący do Roberta i ten już siłowo sobie nie radzi, nie ma tyle przestrzeni bo drugi śo zostaje. Poza tym w Hiszpanii bronią dużo głębiej co też naturanie kasuje walory gry z Robertem.

0

@BISHBASHBOSH 5 lat temu tak, teraz te 20 jak powtorzy będzie dobrze. Największym atutem lewego było perfekcyjnie przygotowanie fizyczne. Górował nad obrońcami siłą, dynamiką i skocznością. Niestety ale wiek robi swoje, kiedyś nawet najlepsi so nie mieli z nim szans, teraz każdy silniejszy obrońca radzi sobie z Robertem. Pewnie też jest kwestia, że już nie ma tej motywacji co kiedyś.

1

A ja się tam chłopu nie dziwię, skoro lewus i fdj kasują po 40 mln to on może mieć jakieś poczucie krzywdy.

0

No, a tymczasem real praktycznie zaklepał wirtza, jak Niemcy dziś wygrają to całe top5 złotej piłki będzie biegać w Madrycie a my wciąż nawet nie wiemy kto będzie trenerem i ilu piłkarzy trzeba sprzedać żeby budżet zamknąć

2

No tak, to w zasadzie wg bukmacherow ledwo nr 4 do złotej piłki, są lepsi. Co tam, że wszyscy z realu xD

0

@Zenon83 i co da Rafa? Chłop się w życiu nie odezwie i będzie potulnie wykonowywac polecenia z góry żeby nie wylecieć z posady. Tu sklad ustala Mendes z Laporta I póki nie przyjdzie gigantyczne trenerskie nazwisko to ten dziwny układ gdzie trener ma najmniej do gadanua dalej będzie funkcjonować

0

@Ronad10 oni to i tak tyle kasy naja, że i 400 mln mogą wydać. Nie mniej jak mam obstawić to poza marinem przyjdzie jakiś jeden obrońca i tyle, ewentualnie tego tchuameniego przesunąć mogą bo dobrze sobie gość radził. Wtedy nawet 4-2-3-1, cama i fede z tyłu, potem vini-jude-rodrygo i Kilian na 9, na papierze fajny sklad

0

@Ronad10 eballos odchodzi tez. mają jeszcze brahima i gulera a niemieckie media podają, że zaklepują wirtza. Bardziej pytanie jak to chcą pomieścić, obstawiam, że zmienia ustawianie. Co do obrony to wraca do nich marin na 4 SO za nacho. Na lewej mendy, fran i jeszcze ten Miguel z girony. Kupią jakiegoś po i spokojnie im wystarczy.

1

Problem jest taki, że chłop będzie mieć 0 posłuch i będzie bardzo krótko na łańcuchu Mendesa i lapcia, tu trzeba wielkiego nazwiska by wprowadzil swoją autonomię a nie posłusznego pieska

1

@Bartinho1899 tuchel jako trener jest 100 razy lepszą opcją niż Marquez, on ma 0 doświadczenie i nie ma nazwiska które by mu pomogło na starcie. W Bayernie problem nie jest trener a szambo w drużynie. piłkarze się kłócą między sobą, innych zdanie znaczy wiecej niż decyzje trenera, zarząd się wcina we wszystko. W takiej atmosferze gdzie z każdej strony wewnątrz drużyny kazdy kazdego podważa nie da się sensownie funkcjonować. U nas z resztą jest to samo i kto nie będzie trenerem nie będzie ani gram lepiej a nawet gorzej, xavi ma jednak status klubowej legendy nr 2 w tym wieku. Przyjdzie Marquez albo de zerbi to myślisz, że się odezwie jak lapcio mu każe grać felixem, lewym i innym cancelo żeby się Mendes z żydem nie obrażali? Klub jest w takiej dupie, że na teraz jak idzie temat kupna zawodnika na pozycję x to nie wybieramy wśród opcji trenera a opcjach agentów mających haki na laportę. Żeby się tu coś poprawiło to cały zarząd musi wylecieć razem z grajkami Mendesa

0

@Recber kto na to pójdzie z mlodych z wlasnej woli jak obecnie parę meczy i każdy młody dostaje nowy kontrakt x10. Po Twojemu będą grać na juniorskim i potem wyciągną np tylko x5 bo nie będzie presji nad klubem:)

0

@BORO_12 też prawie cały sezon nie gra a na LO kilku grajków jest, raczej nie biorą go za bardzo pod uwagę;p

0

@BORO_12 tak, bo cały sztab to idioci którzy nie potrafią czytać. Doskonale wiedzą kiedy wróci do gry, z resztą nawet jakby jakimś cudem wyzdrowiał jutro to i tak nie grał rok w piłkę prawie i jest bez formy xD Po prostu trener chce pokazać, ze on i balde są ważni na przyszłość i mają się integrować z kadrą, będą mieć kilka dni wakacji w niemczech i tyle :D

2

@BORO_12 dlaczego? Na moje fajnie jak pojedzie sobie posiedzieć kilka dni z chłopakami, zintegruje się. To też taki znak, że trener chce na nim budować kadrę pod kolejną imprezę, nikt mu przecież nie każe tam biegać na jednej nodze za piłką xD

0

@BORO_12 za złotą piłkę jest milion zmiennych. 5 za nominację. reszta jest za granie 45 min w połowie meczów w sezonie. Po prostu płacimy 30 mln+ wysokość podatków w brazylii i to wszystkie media tam potwierdzały. Prowizja dla agenta, piłkarza i rodziny to sprawa umowna między trzema stronami przy negocjacjach i w tym wypadku barcelona to pokrywa bo tak się umówili, nawet ten szurnięty agent w wywiadach o tym opowiadał w zeszłym roku. Różne kwoty w Brazylii podają ale na pewno agent dostał kilka mln, vitorowi i jego rodzinie też pewnie się coś dostało.

0

@AnalnaGrawitacja no wg brazylijskich mediów klub wziął na siebie też podatki i prowizje więc łącznie możemy zapłacić 86 mln euro. 25 mln to łatwe zmienne, jedynie 6 mln to faktycznie bonus

0

@bady48 klub najpewniej wpisał te kilka mln jako spodziewany dochód i w lecie będzie to trzeba czymś zasypać bo znów wyjdzie minus

0

@michal1899 to nie jest podobna skala, tam robią zadaszenie stadionu, ekrany 360 i kopia stacje metra i podziemne parkingi. U nas z takich bardziej kosztownych rzeczy rezygnują żeby się w budżecie zamknąć

0

@Ronad10 kupią davidsa za 30, ewentualnie gutierez z girony to przecież ich piłkarz. Na so wraca Rafa marin z alaves, jedynie po muszą kupić jakiegoś rezerwowego. Za rok przyjdzie xabi Alonso i jak zrobi tam mentalność bayeru to pozamiatają :)

0

@Dany9555 jak chcesz być dokładny to mając 17/18 lat zagrał 29 spotkań i strzelił w nich 5 bramek, mając 18/19 w 25 mechach strzelił 12 ale to już było po ogłoszeniu transferu i cała drużyna grała na niego. Póki nie zaczęły się ploty o transferze do nas to nawet nikt na niego za bardzo uwagi nie zwracał bo był jednym z kilkunastu młodych grających w lidze. Dla porównania Endrick mając 16/17 w 30 meczach strzelił 11 bramek i był gwiazdą całej ligi, Vitor w jego wieku grał w rezerwach jednego z najsłabszych teamów w brazylii.

0

@Dany9555 ciekawe rzeczy opowiadasz bo roque łącznie przez całą karierę ma 17 bramek w lidze brazylijskiej a grał ponad 2 lata.

1

@Hadim jak ktoś widział jego mecze w Brazylii to zdaje sobie sprawę, że chłop jest drewniany jak chłopaki z okręgówki. Nie mamy byka w pomocy żeby wszedł na "9" I harował na vitora a cała nasza filozofia gry się opiera na twardej grze napastnika i robieniu miejsca dla skrzydłowych. Z vitorem to nie zadziała a jako taki fałszywy obok lewego ferran I felix się lepiej sprawdzają bo im piłka nie przeszkadza. Nikt raczej vitora nie skreśla ale przez swoje wady jest jako 3 rezerwowy na pozycję której nawet nie mamy i która pojawia się najwyżej na kilkanaście min w meczu.

7

Ludzie, przecież Vitor to fanaberia Laporty bo się media zesrały, że kolejny wielki talent wybrał real. O Vitora nie biły się żadne wielkie kluby, raptem parę artykułów było w Brazylii przed transferem o zainteresowaniu sredniakow z Holandii, Niemiec i Angli i potencjalnej kwocie nawet 10 mln z bonusami. Potem poszło potwierdzenie, że endrick w realu, w Hiszpanii wielka wrzawa, że znów madryt i po kilku dniach media z Kataloni zaczęły narrację, że tak w zasadzie to nie chcieliśmy endricka bo chcemy napastnika i najlepszym kandydatem jest vitor bo mlody i strzela gole. Znów dziennikarze zaczęli gadać, zrobil się szum i Laporta chcąc zachować twarz musiał go kupić. A że brazole wykorzystały zamieszanie to wycisnęły nas finansowo do ostatniego centa. Dopiero po tym jak zaczęły wyciekać potencjalnie kwoty transferu w okolicach nawet 70 mln I znów się kibice zesrali wiec poszły w katalonskich gazetach informacje, że tyle bo go wszyscy chcieli i negocjacje były twarde. Parę gazet w Brazylii to podało powołując się na nasze lokalne i już była narracja gotowa: brazylijskie media podają, że o vitora walczą największe europejskie kluby.
Cała sytuacja jest idiotyczna bo wszyscy w klubie sobie zdają sprawę, że chłop jest na poziomie chłopaków z rezerw a w dodatku gra na pozycji której nie mamy w drużynie czyli podwieszony napastnik. Na 9 się nie nadaje bo ma 170 cm I wszystkie elementy techniczne na tragicznym poziomie wiec w rozgrywaniu pozycyjnym grasz z nim w 10. Na ścianę z nim nie zagrasz, na wrzutke też nie. Jedynie prostopadle piłki ale o nie ciężko gdy przeciwnik czesto stawia nam autobus. Wylądował u nas przez presję mediów i teraz nie ma co z nim zrobić

0

@Barcasub real ma judea, fede i tchuameniego w środku, zawsze jeden z nich jest w polu karnym I robi za napastnika. Psg ma dwóch takich, zagrali 3 mecze bez żadnego z nich i wszystkie wyszły fatalnie. Jedynie city coś grało bez wysokiej 9 ale tam też było 2 gości w pomocy od walki fizycznej i wchodzenia na główki. My nie mamy pomocników do takiego grania, z czworki pedri gundo fdj gavi musiałby grać tylko jeden i obok dwóch wysokich boxtobox żeby się przepychali z obrońcami robiąc miejsce vitorowi i wchodzili na dosrodkowania

0

@Barcasub ta, która lepsza drużyna gra na niska 9 bez wysokiego pomocnika który wchodzi w pole karne? XD żadna bo z automatu wiadomo, że wystarczy się trochę cofnąć i Guzik taki zespół ci zrobi, jedyna nadzieja to strzały z dystansu

0

@Barcasub bo ma 170 cm wzrostu. Nie da się grać bez żadnego zawodnika który powalczy o dośrodkowania. W dodatku Vitor jest bardzo lichy, w lidze brazylijskiej go widziałem w kilkunastu meczach i nawet tam obrońcy nim rzucali jak chcieli. w realu to działa bo mają 3 pomocników pod 190 cm i każdy to góra mięśni więc tam cały czas ktoś z nich (głównie Jude) robi za 9. Skoczy do główki, poprzepycha się z obrońcami, na ścianę zagra. Vitor tego wszystkiego nie da a po prostu nikt go w tym by nie zastąpił, dlatego lewy gra cały czas jako ten jedyny silniejszy fizycznie w kadrze :)

0

@Barcasub to nie jest kwestia braku pomysłu trenera bo ten chłopak żeby cokolwiek sobą prezentować na boisku musi mieć obok kogoś wysokiego i silnego żeby walczył za niego fizycznie. Zasadniczo jedyne atuty vitora to dobry start na prostopadłą piłkę i solidne wykończenie, reszta leży i kwiczy. Jako 9 u nas nie może grać bo nasi pomocnicy i skrzydłowi też fizycznie są przeciętni, nie mamy takie Judea żeby robił za napastnika. Mógłby grać fałszywego skrzydłowego z lewego skrzydła i biegać dookoła lewego ale w tym dużo lepsi są ferran i felix. Żeby vitor coś pokazał to by trzeba grać 4-4-2 albo 4-2-3-1. Tyle, że to nie nasze ustawienia a i posadzenie pedriego dla vitora brzmi jak abstrakcja. Chłopa kupili na hurra bo real kupił endricka i media się rozpisywały, że wszystkie talenty wybierają madryt. Lapcio chciał odpowiedzi i mamy chłopa z którym nie wiadomo co zrobić bo na naszą 9 się nie nadaje kompletnie a na innych pozycjach ma po 3-4 gości zdecydowanie od siebie lepszych

1

@ArcziArtt na szanse czeka ferran I felix którzy biją się o to samo miejsce w składzie a jednak vitor od nich jest po prostu gorszy. Wypożyczenie na dwa lata i może młody coś pokaże bo u nas nie ma na stałe pozycji podwieszonego napastnika a vitor na każdej innej wygląda fatalnie

3

@Kubsoleon na razie to klub tonie a zamiast oszczędzać to lapcio rozdaje na lewo I prawo podwyżki piłkarzom i zarządowi xd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?