Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@barcelonaLM Przecież i bez koncertów zrobili 1.1 mld przychodu, akurat oni mają limit FFP ponad 700 mln gdzie wydają niewiele ponad 300 na pierwszą drużynę. Mają taki zapas, że dosłownie gdzieś koło miliarda jeszcze mogą wydać a i tak się zmieszczą w limitach.
0
@Ronad10 tak tak, Ty dalej snuj te swoje dziwne historie. 10 razy się pytałem co wg Ciebie z zapłatą odsetek od całości kredytu i nie potrafisz sensownego zdania skonstruować. Jak byk w ogłoszeniu napisane, że refinansują zadłużenie przypadające na lata 2025-2028 i do dziś mi nie odpisałeś w jaki sposób w Twojej logice z tych rat wyparowały odsetki? Dobry bank odpuścił 350 mln euro? XD
Serio, jesteś najśmieszniejszym gluptasem jaki tu się udziela, przez dwa lata nawet raz racji nie miałeś a i tak się produkujesz xd
1
Tymczasem real po kupnie Trenta, huijsenna, mastanduono i carrerasa rusza po Konate tak na kompletmym luziku a to pewnie i tak nie będzie koniec. Smuto się patrzy jaka jest różnica w finansach klubów
0
@Murazor odnośnie kredytu Realu to wpisz sobie w Google, od razu Cie przeniesie na strony gdzie co do euro wszystko podliczają. U nas czego konkretnie nie umiesz znaleźć?
12
@HavertzKai o Panie, żeby naruszyć FFP to by musieli jeszcze z miliard wydać, na ostatnich widełkach mieli 400 mln zapasu xD Na razie wzięli tego ŚO który im się amortyzuje po 20 mln, trenta też powiedzmy za 20, młodego z argentyny 15 mln i teraz ten Carreras też 20 mln. Łącznie -75 ale odchodzi modrić i Lucas i zwalniają 30 mln więc na razie to wykorzystali dosłownie 45mln z 400 jakie mają xD
0
@Murazor średnie oprocentowanie jest na 6.5%, można sobie sprawdzić bo to publiczne dane. mamy do spłaty łącznie grubo ponad 3,5 mld.
Przed remontem stadion generował 230 mln euro, żeby wyjść na 0 będzie musiał generować 360 mln. Wg projektu po zakończeniu wszystkich prac Espai Barca ma generować 375 mln więc jest baaardzo na styk. Z tym, że jeszcze nie ruszyli remontu hali a to ona miała przynosić dużą część dochodu więc albo będzie kolejny kredyt albo będzie trzeba czymś tą część zysku czymś zastąpić. Real brał kredyt na 2,5% a potem dobierał i mają średnio 3% przy całości do spłaty w wysokości 1.7 mld euro.
0
@Murazor ja bym tego sukcesem nie nazwał, wziął stary projekt który wszyscy uznali za nieopłacalny i podpisał go na lichwiarski procent xd
0
@mkl87 nie ma od kogo, formalnie to mają umowę z Limak Europe a to z tureckim limakiem nie ma nic wspólnego, to firma-krzak zajmująca jeden pokój w biurowcu w Barcelonie xD
0
@bartulek98 ta, odżyje. Tą ligę to system podatkowy zabija a nie Tebas
0
@BORO_12 albo nie odejdzie i młodego wypożyczą xD
0
@BORO_12 dobra, jednak moje resztki wiary w rozsądek zarządu oficjalnie padły xd
2
Lapciu za wszelką cenę będzie chciał zrobić duży transfer w lecie więc wcale się nie zdziwię jak wydamy na jakiegoś placka 60-70 mln
0
@FC33 o wlos się tak z Olmo nie skończyło...
0
@Inmessionate10 za leao wątpliwe, że zejdą poniżej 100 a i on chce potezny kontrakt, duzo poza zasięgiem. my musimy miec kogoś na przystępne raty z pensja maks 10 mln brutto
0
@slayer przecież Bartek prowadził politykę którą laporta wymyślił, to gruby pierwszy zaczął zakładać progresywne wydatki a na koncu zrobili z niego jednynego winnego. Od kiedy wrocil z palcem w nosie mógł wszystko spłacić ale się uparł na robienie igrzysk za wszelką cenę. Wszyscy dyrektorzy którzy chcieli rozsądku odeszli a na ich miejscu mamy szwagrów, każdy dookoła przy dowolnej umowie robi lapcia jak dzieciaka ale jemu to i tak wisi, obiecał show to ma być show xd
0
@BORO_12 Zarabiał mniej niże Pena. Teraz przecież się mówiło o kilku milonach rocznie. Gdyby to nie zależało od pozostania Matsa już by dawno ten kontrakt podpisali. To raczej wyglądało jakby pomysł był taki, że wezmą parę mln za Matsa, na jego pensji dużo oszczędzą, sprzedadzą Penie też za kilka mln więc sumarycznie zwolni to kilkanaście mln w FFP.
0
@Meskalina Bartek? xd Jak chcesz być poprawny to Laporta zaczął za 1 kadencji przepalać kasę ponad budżet, Bartomeu tylko kontynuował tą tradycję. Lapcio wrócił, tak sprząta, że dalej płacimy zdecydowanie najwięcej w europie i ani o gram lepiej nie jest bo Laporta ma kompletnie w nosie finanse klubu. Robią wszystko żeby tu i teraz kibice byli zadowoleni a co będzie później to już mało ważne. Dzięki tej fantastycznej polityce będziemy płacić 170 mln za stadion rocznie i z dźwigni będziemy oddawać kolejne ~40 mln. Mamy też kiepski deal z Nike dzięki któremu będziemy kasować koło połowy tego co real dostaje z Adidasa xd
1
@BORO_12 a założysz się? Skoro i tak muszą niemcowi płacić to byłby to szczyt niegospodarności wysłać go na trybuny z taką pensją i wziąć jeszcze Wojtka za kilka mln żeby siedział na ławie
0
@Tasde niko chciał ale skoro i tak szans nie było na transfer to na co miał czekać? Xd pretensje do Lapcia co z tym klubem zrobił, działamy jak podrzędny klub z 1 ligi xd
2
Póki Niemiec nie odejdzie nikt z Wojtkiem kontraktu nie podpisze, po co 2 takich rezerwowych xd
0
@Ronad10 poszukaj sobie w newsach. Tak sobie mogę wsadzić gdzieś, że znów miałem niebywale szczęście pisząc, że laporta nie moze iść na noże z Bilbao i nic nie wyjdzie z transferu Nico xd
0
@bady48 nasze finanse to się może w 2028 ustabilìzuja o ile ktoś lapcia zamknie w piwnicy xD
0
@turhiay Nico? XD to my jesteśmy goli i weseli, już z miesiąc temu pisałem, że bez zgody athleticu nie ma szans na transfer. Bilbao zapowiedziało, że pójdzie na noże i Laporta grzecznie się wycofał bo jak dokumenty by wypłynęły teraz a nie we wrześniu to tebas już nie będzie miał jak pomóc i musieliby nas rozliczyć zgodnie z regulaminem. Tak tylko przypominam, że w zeszłym roku raz, że by nie było olmo a dwa, że limit w ffp był taki, że pół kadry by się nie udało zarejestrować gdyby sztywno zastosowali zasady xd
0
@Iniesta19820815 jak nie odejdzie to pewnie Wojtek wroci na emeryturę, po co 3 dobry bramkarz
2
@Dfd222 Skoro mu przekazali, że nie będą mieć w lecie kasy to na co miał czekać? I tak go laporta w gównianej sytuacji postawił
0
@Pawel1985 poprawiać? XD wiesz, że mamy 120 mln ratę za stadion od 2028, 30 oddajemy z praw telewizyjnych, po 66 mln nam odpiszą przez 3 lata za amortyzację strat tytułem zmiany stadionu a od 2033 dojdzie kolejne 50 za odroczenie 4 pierwszych rat kredytu xd dopiero teraz się zacznie finansowe gówno
0
@BOSSS85 tak? Na jego miejscu co byś zrobił jak podkładasz głowę żeby przejść a Loprta brak kasy próbuje przykryć bajeczkami wysyłanymi przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy? Grubas wylal na Nico szambo żeby się wybielić i na zasadzie pływaj w tym całe lato, jak się uda nam zebrać kasę to Cie wyciągniemy xd
0
@radzio524 podpisać mogą na ile chcą, amortyzuje się i tak na 5 lat
0
@KibicBarcy84 bo tu nie chodzi o zakup tylko Lapcio musi czymś grzać kibiców żeby mieli poczucie, że Barca jest tak samo wielka jak real i też może kupowac xd już są podchody ze zrzuceniem winy na Nico, za chwilę będzie, że się wycofują bo klub nie może dawać się szantażować xD
0
@Ronad10 byl komunikat, ze premia od nike bedzie rozbita na kilka lat, nawet tu na stronie to znajdziesz. Stad byla potrzeba sprzedazy lozy bo liga sie nie zgodzila na zaksiegowanie calej premi skoro bedzie wyplacana przez kilka lat. zobaczymy we wrześniu jak podadzą ostateczny raport:) od 2 lat jak się w to bawię to mi się wszystko zgadzało w takich wyliczeniach do kilku mln, możemy się o piwo założyć:)