1

@FCB_dimiC kilka artykułów gdzie to omawiają a Ty dalej snujesz jakieś swoje dziwne teorie. Gość zablokował mocne uderzenie głową i padł na murawę, jaka jest różnica względem sytuacji jakby padł po ciosie? Leży, być może nieprzytomny. mają czekać minutę czy dwie aż się akcja skończy? Skoro na odprawach sędziowskich było mówione, że w takiej sytuacji akcja będzie przerywana od razu to znaczy, że powinna być przerwana i był to błąd sędziego a czy to było konieczne to może najwyżej lekarz ocenić.

0

@FCB_dimiC kiedy cała ta imba jest o to, że od tego sezonu powinien przerwać od razu ale ewidentnie zapomniał.

2

@FCB_dimiC zablokował uderzenie głową, skoro się powołują na wytyczne, że akcja ma być przerwana w takiej sytuacji to widać powinna. 1 kolejka, sędzia w ferworze zapomniał. Czekał ewidentnie aż się akcja skończy

0

@PerroHerro też, zablokowanie mocnego uderzenia może spowodować nawet wstrząs mózgu, dlatego miał gwizdek w ustach. Ogólnie sędzia się ewidentnie pogubił w tej sytuacji, zapomniał o wytycznych i widać czekał na zakończenie "zagrożenia" żeby przerwać akcję.

0

@Mavcin1980 przyjdzie ktoś inny za tebasa i myślisz, że będzie lepiej? Przepisy są porównywalne z innymi krajami, problem jest w systemie prawnym i podatkowym jaki jest w Hiszpanii. Zawodnicy chcą tyle samo a dla hiszpańskich klubów to praktycznie obbciazenie x2 względem reszty Europy. Do tego socjalistyczne małpy z rządu zbudowały taki ustrój, że nikt tu nie chce inwestować. Nie ma szejkow czy miliarderów którzy pompują setki milionów w kluby jak w Angli...

2

@Values tyle, że nie zmniejszył nic, długi tylko rosną i chyba jedyny pomysl na wyjscie to zeby perez wyplacil wagon dolcow z superligi. To polityka Lapcia zapoczątkowała problem z zadłużeniem i twardo ją podtrzymuje. Jesteśmy najbardziej zadłużonym klubem na świecie a płacimy najwięcej w europie, każdy dostaje absurdalne podwyzki. na same pensje idzie 550 mln gdzie real ma 320... to nie przypadek, że prawie całą kadrę dyrektorską straciliśmy i dowodzą szwagry...

0

@Rifek ta? W którym momencie?

0

@Kazragore pytanie tylko jakby to wyglądało jakby się obrona realu nie rozsypała, fajnie, że to wykorzystaliśmy ale trochę głupotą jest wierzyć, że w tym sezonie też zagrają tak fatalnie bo się trochę wzmocnili. Raczej powinniśmy się nastawiać, że wrócą do swojej normy i w lidze trzeba celować w min 95 pkt a szczerze nie jestem do końca przekonany, że oddanie Inigo za frajer i rashford po 2 fatalnych sezonach nas do tego przybliżają. Jak Cubarsi albo Raphinia się rozsypią to autentycznie się martwię jak mamy to pociągnąć

1

@BlackJack66 XD i tyle Ci powiem. Jakby nic nie robił to by już klub wyszedł z długów i spokojnie można by się brać ze remont stadionu. No ale, że Laporta w dupie ma takie drobnostki jak finanse klubu i zdanie ekspertów to robi wszystko dla poklasku. Narobił takich długów, że nawet w pełni uruchomiony stadion na to nie zarobi bo raty startowo było 120 mln, z cvc oddajemy koło 30. Nie mieliśmy nawet na raty teraz więc wzięli kolejny kredyt i od 2033 łącznie będziemy spłacać 195-200 mln ROCZNIE. To znaczy, że stadion żeby wyjść na 0 musiałby generować 420 mln a wg projektu w pełni uruchomiony stadion (planowo 2028) będzie generować 275 mln. Dlatego ten projekt tyle lat wisiał, ekonomicznie to się nie spinało ale Lapcio to w dupie ma, real robi remont to my też robimy a jak to spłacimy to się później wymyśli xd

0

@Azi na powrót też trzeba mieć worek kasy, to wcale nie jest tak, że będą wagony z dolarami podjeżdżać. Zaczną się raty i amortyzacja, klub kasy nie ma to Turcy przeciągają xd

0

@Matt_i1992 ale co ma do tego Tebas? FFP UEFA opracowała, Tebas to ma małe pole manewru bo się musi poruszać wewnątrz ram narzuconych z góry. Jedyny problem jaki tu jest to taki, że socjaliści rządzą w Hiszpanii. Prawo jest skrajnie nieprzyjazne dla inwestorów, cała Europa ma wagony kasy wjeżdżające do klubów i na tym się rozwijają. Tu się po prostu nie da, kto próbował walczyć z systemem to ma teraz potężne problemy żeby nawet sprzedać klub bo zainteresowania brak, każdy woli iść do bardziej przyjaznego kraju...

3

@CurryTheGoat30 a ty myslisz, baranie, że to wina Tebasa? Przepisy FFP opracowała UEFA, Tebas ma minimalne pole manewru. Problemem tej ligi jest socjalistyczny rząd który stworzył takie przepisy, że absolutnie nikt nie chce tu inwestować w piłkę. Do angielskiego klubu wchodzi szejk i pakuje 300 mln to mu ułatwiają na każdym kroku, ma ulgi i wsparcie na każdym kroku, w hiszpanii zanim kasa wpłynie do klubu to mu prawie połowę Państwo zabierze, potem chcąc zapłacić zawodnikowi pensję czy durne podatki od transferu kolejny raz kroją 50%. Póki się prawo nie zmieni to róznica będzie się tylko powiększać, popatrz kto jest właścicielem klubów hiszpańskich a jak to wygląda w reszcie Europy. Kto próbował w Hiszpanii to się tylko wpakował w problemy, teraz mają problem nawet ze sprzedażą bo brakuje chętnych na zakup klubów...

0

@AlwaysBlaugrana chłopie, jak my nawet wrócimy to najprawdopodobniej na 30 tysięcy i trochę zejdzie zanim więcej będzie dostępne, całej pojemności nie otworzą do zamontowania dachu bo będą prace prowadzone na górnym segmencie a to najwcześniej w 2027 skończą, bardziej realnie patrząc 2028 xd

0

@Coveta bywam tam regularnie, trochę się naogladalem. Nie mniej jak inwestor jest konkretny to da się elegancko przeprowadzić prace. Jak to z publicznej kasy to fakt, są jaja. Jak wykopali dziurę żeby naprawić wodociąg to po kilku miesiącach dalej tam była, jak pytałem ludzi czy im to nie przeszkadza to przewaznie odpowiedź była, że nie. Jest dziura to jest, kiedyś zrobią :p

0

@Coveta Wiesz, na moje przytulenie to jedno ale żadna NORMALNA firma by się nie zgodziła na zasady jakie są na placu budowy. Raz, że tam idą absurdalnie śmieszne stawki więc robią sami imigranci co jeszcze wczoraj lepili chatki z kupy a teraz są elektrykami i spawaczami. Dwa, że komunikacyjnie to jest absolutny burdel, jak się ogląda to często są sytuacje, że rozmawiają przez 3-4 tłumaczy (xD). Trzy, że gdyby to robiła normalna firma to by jej zależało na czasie a tu prace idą jak idą żeby Laporta dał radę ogarnąć kasę na powrót ( bo rata+ amortyzacja wejdą). Kasy nie ma to przeciągają, a chłopki na budowie sobie pół dnia chodzą z miejsca na miejsce xD

0

@Coveta z Limak Construction Europe S.L, spółka założona specjalnie na "potrzeby" remontu. Formalnie mają tylko wynajęty pokój i mniej niż 15 pracowników a turecki Limak robi u nich za podwykonawcę xD Gdyby byli głównym wykonawcą to by się w życiu na kary nie zgodzili a tak to wpisuj co chcesz, w razie czego to się zamknie spółkę a na poczet długu to im zajmą najwyżej starą drukarkę i zszywacz, o ile nie były wynajęte ;P

1

@Coveta zacznijmy od tego, że my nie mamy umowy z tureckim limakiem tylko spółką-krzak zajmującą jeden pokój w Barcelonie. LImak turecki jest tylko podwykonawcą, te kary to puste hasło bo fizycznie nie da się ich wyegzekwować

0

@AlwaysBlaugrana jakie? Myślisz, że plac budowy wygeneruje więcej niż "rezerwowy" stadion? Grubemu wcale nie zależy zeby szybko wracać bo finansowo to nas udupi, zaczną się raty itd.

0

@partymaker Raczej Tebas ją wymyśla, poważnie jeszcze ktoś jest tak głupi, że nie widzi jak co roku "przypadkiem" w przepisach pojawia się jakaś dziura która w ostatniej chwili ratuje nam tyłek? xd

0

@Nightraider tyle, że jemu się nie opłaca przedłużać więc klub będzie musiał mu sporo sypnąć

2

@paulbruno ta, tylko wszystko ze sprzedaży to poszło na nową umowę Yamala xD

1

@Nightraider Tyle, że jest trochę elektryczny przy interwencjach i zdarza mu się zgubić napastnika. Na pewno na przyszłość ma potencjał ale wolałbym żeby swoje "młodzieńcze babole" odwalił gdzieś na wypożyczeniu i wrócił za sezon czy dwa

0

@kejdzi Myślisz, że jak wrócimy na CN to będzie lepiej? W 2028 jak pójdzie idealnie dogonimy przychody ze stadionu jakie były przed remontem. W przyszłe lato dojdzie raty około 50 mln i amortyzacja straty z remontu ~60 mln. To jest 110 mln które dodatkowo trzeba przygotować w budżecie na przyszły sezon a my mamy aktualnie problem znaleźć 5 xd

0

@Murazor ta się liczy marketingowa wartość, piłkarska dużo mniej. jak popatrzysz to świetni ale mało medialni zawodnicy w europie by niewiele mniej dostawali

1

@Szymemdymek 35 xD 5 jak dostaniemy to będzie wszystko, za gości w podobnym wieku grosze płacą

0

@Rupert_Haubica bo każdy widzi w jakiej dupie jest Laporta i można rzucać absurdalne oferty a i tak będą kuszące dla klubu żeby na pensji oszczędzić xD Pena też widzi co się dzieje, całkiem realne, że zacznie sezon jako 1, może mieć ambicje spróbować zawalczyć, kto mu broni marzyć?

4

@Litman tyle, że to klub chce wydoic matsa a nie mats klub. Niemiec zszedł 2 lata temu z większości pensji żeby mogli zarejestrować cancelo, felixa i oriola. Laporta mu obiecał, że mu to zwrócą z nawiązką, podpisali stosowny kontrakt. Teraz jak powinni mu płacić dużo więcej przez 3 lata to grubas wypuścił swoje hieny dziennikarskie żeby niszczyły życie Matsowi i zmusiły tym do odejścia. Ja się wcale nie dziwię, że się Niemiec wkurzył i też bym nie odpuszczał. To, że mu proponowali roczną pensję to tylko medialny zabieg, więcej "pozyczyl" klubowi niż mu dawali xd skończy się tak, że się cała szatnia rozwali bo każdy widzi jaką wdzięczność ma klub za pomoc w kryzysie. Kto normalny teraz pójdzie klubowi z czymś na rękę jak słowo dla Laporty guzik znaczy? Kto się będzie narażał żeby być kolejna ofiarą farmy trolli prezesa? Każdy będzie doić ile może od razu bo nie ma co wierzyć, że za 2 lata więcej zapłacą jak się finanse ogarną

2

@KrwawiaceoczyVEB kiedy dosłownie to Marc dupę uratował klubowi 2 lata temu rezygnując z większości wypłaty żeby mogli graczy porejestrować. Teraz mu powinni oddawać to się zaczęła kampania hejtu na zlecenie Laporty a wszyscy zamiast samemu myśleć to jak owce idą za artykułami negującymi zachowanie niemca xd

1

z cyklu jak rozwalić sobie szatnie xd skoro piłkarze publicznie wspierają Marca jako kapitana to myślicie, że to dobrze przyjmą? xd Nie wiem, mało problemów jest w klubie i trzeba kolejne generować?

2

@siael teraz mu dopiero taka pensja wskoczyła bo "zaległą" kasę dopisali. Jakby mu dali "zalegle" plus za sezon to pewnie by się zgodził odejść

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?