0

@Pyrzo_Barca bo to po prostu wstyd żeby klub miał z tym ciągle problemy.

0

@4Fabregas4 głównym powodem dla którego nie da się nic wyegzekwować jest fakt, że stroną jest spolka-krzak. Nie ma możliwości żeby w klubie nie wiedzieli z kim umowę podpisują. Od początku zdawali sobie sprawę jak jest, natomiast przez to było dużo taniej niż gdyby robiły to hiszpańskie firmy.

Po zakończeniu budowy tym bardziej nic nie wyegzekwują bo od kogo? Limak Europe nie ma nic, tam kasa wpada i się rozchodzi po podwykonawcach. Nawet jak klub im sprawę założy o 100 mln to co im zajma na poczet dlugu jak oni mają tylko wynajete biuro, kapitalu kilka tysiecy euro i mniej niz 15 pracownikow? Krzesło biurowe, ryze papieru i spinacz? Turecki Limak też formalnie jest tylko podwykonawcą, nie można od nich nic wyciągnąć.

0

@4Fabregas4 umowa jest jaka jest właśnie po to żeby Laporta się mógł chwalić xd Przecież w klubie doskonale wiedzieli, że w praktyce nie da się nic wyegzekwować ale się zgodzili na spółkę-krzak po drodze więc pretensje tylko do Lapcia można mieć.

Rozwiązanie umowy nie jest takie proste, będzie trzeba dotrzymać terminów z umowy- może miesiąc, może trzy będzie mieć pseudolimak na uregulowanie kar zanim będzie można rozwiązać umowę z ich winy, nie wiadomo. Potem trzeba będzie zrobić audyty co jest zrobione, co nie. Dalej zbierasz oferty na dokończenie itd.

To o czym jest w artykule to po prostu nie przeszło odbioru więc inny podwykonawca został wybrany do poprawek ale to ciągle jest w ramach obecnej umowy.

Jakby się to prościej dało rozwiązać to by kombinowali ale że jest jak jest to siedzą w tym bagienku bo zmiana wykonawcy to kolejne miesiące opóźnień ;/

0

@4Fabregas4 Laporta potrzebował zapisu o karach żeby się polansowac w gazetach ale Turcy glupi nie są, zabezpieczyli się żeby nie bylo możliwości wyegzekwowania czegokolwiek

0

@4Fabregas4 podstawowa. Żeby móc egzekwować kary trzeba mieć z czego. Gdyby to był turecki Limak mają potężne zaplecze finansowe i takie miliony jest z czego ściągać. LImak Europe nie ma nic więc nie da się z nich nic ściągnąć. Wystawimy im kwit na np 100 mln I co dalej? Zejdą podwykonawcy, Limak Europe się zamknie a klub zostanie bez kasy i z jeszcze większym problemem bo będzie trzeba całe formalności robić od nowa a to kolejne kilka miesięcy+ gazety nas zjedzą, że biedni imigranci pracujących na budowach nie dostali wynagrodzeń

0

@4Fabregas4 ta, odszkodowanie. Zobacz z kim jest podpisana umowa, Limak turecki w żaden sposób nie jest stroną. Umowa jest z Limak Europe, potężna firmą wynajmującą jeden pokój w Barcelonie. Na budowie są sami podwykonawcy, co im zajmą na poczet kar? Wstrzymają płatność to podwykonawcy raz, że zejdą a dwa, że zrobią piękny PR klubowi

1

To tak z cyklu bogatemu to i byk się ocieli xd pozbędą się gorącego kartofla i jeszcze worek siana im zostanie. Mapet wróci na lewą to pewnie ruszą po typową 9, z taką kasą to nawet w Erlinga mogą celować xd

0

@Greenalley niby tak ale już ma gigantyczny problem z głową a klub zamiast jakoś starać się go ogarnąć dopycha go tą 10 w myśl, że już przeszedł futbol. Młody baluje lepiej niż Ronaldinho i neymar razem wzieci w jego wieku, szkoda takiej perełki

4

@rumilas stara taktyka lapcia, żeby to zakryć jak nic wyjdą i będą gadać o kolejnym transferze xD

0

@MagdJanko to nie tylko z Cristiano było, albo zejdzie z oczekiwań albo go opchną. Ogólnie kasy im nie brakuje więc sprzedaż za 100 czy 200 mln to nie będzie dla nich problem

0

@MagdJanko nowe limity będą we wrześniu. Real będzie mieć większy bo z tego co czytam to nowy rekord przychodów ustanowili, u nas będzie kiszka bo w budżecie zakładali granie na CN prawie cały sezon

1

@MagdJanko w Madrycie to tak nie działa, Perez od przynajmniej 13 lat jak ktoś tak próbuje wyjść z drabinki płacowej to mu drzwi pokazują. To bardziej wygląda jak robienie podkładu pod transfer, że on chciał zostać ale zły real nie chciał dać

0

@Murazor 300 się amortyzuje na 5 lat więc zajmuje to 60 mln w FFP, miliard zajmie 200 mln. mieli 400 wolne wg wyliczen z początku roku ale zakładany budżet przebiją o 150-200 mln więc w praktyce będą mogli jeszcze więcej wydać.

2

@MagdJanko biali mają jeszcze przynajmniej 400 mln zapasu w FFP więc musieliby wydać jeszcze koło miliarda i rozdać 200 mln w pensjach żeby dojść do limitu

1

@barcelonaLM Przecież i bez koncertów zrobili 1.1 mld przychodu, akurat oni mają limit FFP ponad 700 mln gdzie wydają niewiele ponad 300 na pierwszą drużynę. Mają taki zapas, że dosłownie gdzieś koło miliarda jeszcze mogą wydać a i tak się zmieszczą w limitach.

0

@Ronad10 tak tak, Ty dalej snuj te swoje dziwne historie. 10 razy się pytałem co wg Ciebie z zapłatą odsetek od całości kredytu i nie potrafisz sensownego zdania skonstruować. Jak byk w ogłoszeniu napisane, że refinansują zadłużenie przypadające na lata 2025-2028 i do dziś mi nie odpisałeś w jaki sposób w Twojej logice z tych rat wyparowały odsetki? Dobry bank odpuścił 350 mln euro? XD

Serio, jesteś najśmieszniejszym gluptasem jaki tu się udziela, przez dwa lata nawet raz racji nie miałeś a i tak się produkujesz xd

1

Tymczasem real po kupnie Trenta, huijsenna, mastanduono i carrerasa rusza po Konate tak na kompletmym luziku a to pewnie i tak nie będzie koniec. Smuto się patrzy jaka jest różnica w finansach klubów

0

@Murazor odnośnie kredytu Realu to wpisz sobie w Google, od razu Cie przeniesie na strony gdzie co do euro wszystko podliczają. U nas czego konkretnie nie umiesz znaleźć?

12

@HavertzKai o Panie, żeby naruszyć FFP to by musieli jeszcze z miliard wydać, na ostatnich widełkach mieli 400 mln zapasu xD Na razie wzięli tego ŚO który im się amortyzuje po 20 mln, trenta też powiedzmy za 20, młodego z argentyny 15 mln i teraz ten Carreras też 20 mln. Łącznie -75 ale odchodzi modrić i Lucas i zwalniają 30 mln więc na razie to wykorzystali dosłownie 45mln z 400 jakie mają xD

0

@Murazor średnie oprocentowanie jest na 6.5%, można sobie sprawdzić bo to publiczne dane. mamy do spłaty łącznie grubo ponad 3,5 mld.
Przed remontem stadion generował 230 mln euro, żeby wyjść na 0 będzie musiał generować 360 mln. Wg projektu po zakończeniu wszystkich prac Espai Barca ma generować 375 mln więc jest baaardzo na styk. Z tym, że jeszcze nie ruszyli remontu hali a to ona miała przynosić dużą część dochodu więc albo będzie kolejny kredyt albo będzie trzeba czymś tą część zysku czymś zastąpić. Real brał kredyt na 2,5% a potem dobierał i mają średnio 3% przy całości do spłaty w wysokości 1.7 mld euro.

0

@Murazor ja bym tego sukcesem nie nazwał, wziął stary projekt który wszyscy uznali za nieopłacalny i podpisał go na lichwiarski procent xd

0

@mkl87 nie ma od kogo, formalnie to mają umowę z Limak Europe a to z tureckim limakiem nie ma nic wspólnego, to firma-krzak zajmująca jeden pokój w biurowcu w Barcelonie xD

0

@bartulek98 ta, odżyje. Tą ligę to system podatkowy zabija a nie Tebas

0

@BORO_12 albo nie odejdzie i młodego wypożyczą xD

0

@BORO_12 dobra, jednak moje resztki wiary w rozsądek zarządu oficjalnie padły xd

2

Lapciu za wszelką cenę będzie chciał zrobić duży transfer w lecie więc wcale się nie zdziwię jak wydamy na jakiegoś placka 60-70 mln

0

@FC33 o wlos się tak z Olmo nie skończyło...

0

@Inmessionate10 za leao wątpliwe, że zejdą poniżej 100 a i on chce potezny kontrakt, duzo poza zasięgiem. my musimy miec kogoś na przystępne raty z pensja maks 10 mln brutto

0

@slayer przecież Bartek prowadził politykę którą laporta wymyślił, to gruby pierwszy zaczął zakładać progresywne wydatki a na koncu zrobili z niego jednynego winnego. Od kiedy wrocil z palcem w nosie mógł wszystko spłacić ale się uparł na robienie igrzysk za wszelką cenę. Wszyscy dyrektorzy którzy chcieli rozsądku odeszli a na ich miejscu mamy szwagrów, każdy dookoła przy dowolnej umowie robi lapcia jak dzieciaka ale jemu to i tak wisi, obiecał show to ma być show xd

0

@BORO_12 Zarabiał mniej niże Pena. Teraz przecież się mówiło o kilku milonach rocznie. Gdyby to nie zależało od pozostania Matsa już by dawno ten kontrakt podpisali. To raczej wyglądało jakby pomysł był taki, że wezmą parę mln za Matsa, na jego pensji dużo oszczędzą, sprzedadzą Penie też za kilka mln więc sumarycznie zwolni to kilkanaście mln w FFP.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?