Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Lionel_Messi10 kluczowe pytanie na co dala zgodę fifa. Przecież fifa w żadnym momencie nie zabraniała transferu, wymaga jedynie żeby barcelona dopilnowała formalności a te wymagają zarejestrowania vitora u nas, na co liga się nie zgadza bo jest poza okienkiem xd
0
@Kamazinho ale to nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, taki jest regulamin fify. Konieczność rejestracji zawodnika po zmianie klubu funkcjonuje od lat, bez tego fifa nie zatwierdzi transferu. Musi być u nas zarejestrowany, dopiero wtedy w świetle przepisów "do nas wroci" I będzie można go sprzedać. To nie wymysl tebasa a fify
0
@Elvisek to tak nie działa niestety
1
@sebsbastiams.fcb.fan92 bo taki jest regulamin FIFY, to jest całkowicie poza ligą. Wg fify czynnikiem "potwierdzającym" przynależność zawodnika jest jego rejestracja a nie możemy sprzedać zawodnika który w tej chwili należy do innego klubu. Musimy go zarejestrować u siebie żeby Fifa potwierdziła jego powrót do nas i dopiero zezwolą na transfer. Nie rozumiem tylko dlaczego redakcja pisze takie brednie, że to Tebas nie pozwala xd
0
@Emerald i to nie są wymysły ligi a regulamin FIFA. To FIFA wymaga aby zawodnik był zarejestrowany żeby "klepnęli" transfer więc nawet jakby Tebas chciał to guzik może zrobić. Barcelona chcąc sprzedać vitora musi przedstawić dokumenty, że zawodnik wrócił do klubu i jest "naszym" zawodnikiem a wg ich regulaminu stanie się to dopiero jak zostanie zarejestrowany
0
@Emerald wystarczyło sprawdzić a nie snuć teorie z dupy. Przejrzyj sobie historie transferowe dowolnego klubu z ligi, znajdź podobne przypadki i zobaczysz, że zawsze wracając do klubu są rejestrowani jak odchodzą do innego klubu.
0
@Emerald No dokładnie tak jest i to od lat xd
0
@Emerald to akurat żadna ciekawostka bo to chyba od zawsze obowiązuje, mało to razy nawet u nas rejestrowali zawodników tylko po to żeby ich sprzedać chwilę później? xd A taki deal nie ma sensu bo raz, że płacimy 2 razy podatki a dwa, że Betis i tak nie ma takiej kasy żeby go nawet na chwilę kupić
0
@prodigy Bo formalnie jest zawodnikiem betisu, z perspektywy prawnej to równie dobrze możemy sprzedawać Viniciusa. Wyrejestrowanie też problemu nie rozwiązuje bo zawodnik musi być gdzieś zarejestrowany przed transferem czyli musi mieć "właściciela".
0
@Kamazinho no pomyśl, mamy wziąć kasę za transfer formalnie zawodnika betisu? xD
1
@Czarny_ck a mając 18 lat to on dopiero wchodził do seniorów a nie "strzelił ponad 20 bramek". On w tym tygodniu kończy 20 lat a nie 19
1
@Riguelme chłop przez dwa lata gry w 1 drużynie zdobył 25 bramek w 80 spotkaniach plus kilka w rozgrywkach młodzieżowych. Liczby miał przeciętne i nawet jego trener zwracał uwagę, że vitor ma jeszcze gigantyczne braki nad którymi musi pracowac
0
@zuang1995 w reprezentacji brazyli gra regularnie, nawet kilka bramek strzelił jakby nie bylo
0
@Values tak, perez parszywie fałszuje podpisy lapcia pod absurdalnymi kontraktami, przecież to nie tak, że zarządzanie naszych prezesów doprowadziły do tego bagna. Tak oszczędzamy i oszczędzamy, że od kiedy wrócił laporta płacimy absolutnie najwięcej w europie xd Popatrz na zestawienia uefa ile my wydajemy na pensje a ile wydają w PL albo ile wydaje Real czy PSG xd Prawda jest taka, że mamy prezesa-dzieciaka który kompletnie w dupie ma sytuacje klubu, chłop się tylko swoją opinią w mediach przejmuje. jak wpada na jakiś durny pomysł i ktoś mu podsunie jak można to przepchnąć to zaraz się w to pakujemy. Mamy przepłacony remont, potwornie przepłaconych piłkarzy, rozdany za półdarmo majątek klubu i wręcz obraźliwie śmieszną umowę z nike a Ty się jeszcze dziwisz skąd problemy z 1:1 xd
0
@RC28 jak tam przesiadujesz to gratuluję, mam to w nosie. Sędzia nam na razie pomaga i trzeba strzelać kolejne bramki żeby jutro nie było gadaniny xd
0
@Pawcio2306 Cubarsi tak samo złapał chłopa przy stałym fragmencie plus przy interwencji wojta fdj zrobił ewidentny stempel xd
4
Nie wiem ile farta możemy mieć, Rayo powinno mieć absolutnie ewidentne 2 karne plus ten cyrk z bramką, w hiszpańskim studiu krzyczą właśnie o skandalu xD Lepiej strzelmy jeszcze ze dwie bo jak będzie 1:0 to znów będzie paplanina o sędziach
0
@baryn a mój kuzyn mieszkający całe życie w usa to wyśmiał. Ogólnie się z nim zgadzam, że to po prostu "nie rób jaj". To może być obraźliwe ale jakoś jak oglądam angielskie rozgrywki to tam co chwilę to lata i nikt uwagi nie zwraca, tak samo jak na naszą urwę w rozmowach z sędziami. Z resztą mało to zmienia, Jude powinien używać mózgu i się spodziewać, że po tym wszystkim co się ostatnio działo sędzia skorzysta z każdego pretekstu żeby się odegrać
0
@giacomoleopardi byłeś kiedyś w kraju gdzie się mówi po angielsku? tam fuck off to powiedzenie jak u nas bez jaj/nie rób jaj. Ogólnie jak oglądasz angielskie mecze to zwróć uwagę, że tam to bardzo często lata na boisku jak u nas "urwa" w rozmowie z sędziami. Ogólnie widać, że lepiej nie wojować z sędziami bo teraz w ich meczach każdy pretekst wykorzystują żeby gwizdnąć im na niekorzyść xd
0
@Coutinho007 Chłopie, zasady nie są komunistyczne. Są jak wszędzie, w Hiszpani po prostu dochodzą duże podatki ale na to nie ma wpływu ani Tebas ani Uefa. Nawet jakby przez to nam poluzowali to wtedy reszta europy też by się tego domagała i wyszłoby na to samo, dalej reszta lig miałaby dużo łatwiej xd barca ma spiny o ffp bo jest tragicznie zarządzana. To nie jest kwestia przepisów a życia ponad stan przez kilkanaście lat i nawarstwiających się zobowiązań. Od lat spłacamy kredyt kredytem lub rozpisując kontrakty na kilka lat co i tak kumuluje zobowiązania. Jak spojrzysz na zestawienia uefy to jesteśmy absolutnym liderem w europie jeżeli chodzi o wydatki na pensje. Gdybyśmy mieli prezesa-biznesmena znającego realia prowadzenia biznesu w ciężkim podatkowo systemie Hiszpanii byłoby zupełnie inaczej. Tak tylko przypominam, że Laporta wszystkich takich fachowców albo zwolnił albo sami odeszli bo się nie zgadzali na jego obecną politykę.
0
@Coutinho007 bo nie są w tak ciężkiej sytuacji, tam mają dużo mniejsze podatki po prostu xd
0
@Coutinho007 ale jakie zacisniete, przepisy są zbliżone do innych lig. Real czy athletic śpią na kasie ale tam są rozsądni prezesi a nie banda orangutanów jak na przykład u nas. Od dobrych 15 lat wydajemy więcej niż zarabiamy to jak ma nie być problemów? Xd poza tym tak nam źle i ciężko a na pensje wydajemy najwięcej w Europie:)
0
@SeWo77 takich fauli było ostatnio kilka, np fermin w tamtym samym meczu też absolutnie powinien wylecieć za wjazd w środek piszczela wyprostowaną nogą. Bardziej cała drama jest o to, że nie wygrali tego meczu, tak to by się pewnie rozeszło po kościach
0
@Ronad10 ale co ekspercie ds komentarzy z dupy wziętych ma komu kibicuje? Artykuł jest bezpośrednio o udostępnianiu nagrań i do tego się odnoszę a Ty mi tu z jakąś celtą wyjeżdżasz xd
0
@Ronad10 Ja to się zastanawiam jakim cudem Ty jeszcze funkcjonujesz, z twoim ogarnięciem rzeczywistości to aż dziw xd MOŻE DLATEGO, geniuszu, że wtedy był inny prezes który postanowił, że nagrań nie będzie nikomu udostępniać
0
@ACRAB95 raczej miał, jak będzie grać (albo nie grać) tak jak teraz to te 40 mln jakie w zimie dawali to będzie szczyt oczekiwań xd
3
oczywiście w artykule ani słowa o tym, że te nagrania im udostępniają na polecenie nowego szefa federacji który wprost w wywiadzie powiedział, że od teraz będzie to standard bo on nie widzi żadnych przeszkód aby kluby się mogły zapoznawać z nagraniami :) Nie wiem czy to niekompetencja czy redakcja celowo szczuje w artykułach żeby się komentarze zgadzały, nie mniej jak ktoś czyta hiszpańskie strony a potem przychodzi tutaj to to aż śmiesznie wygląda jak wybiórczo są tu teksty pisane xd
0
@Remi70 Ty jesteś taki głupi czy udajesz? Myślisz geniuszu, że nie próbowali? Tam problemem był słupek który zasłaniał ujęcie i nie dało się tego wyrysować bo do tego potrzeba z kilku perspektyw ujęć xd
1
Nie ma się co czarować, oczekują za niego koło 100 mln a nas znów czeka walka do ostatnich dni o rejestrację xd
0
@Ronad10 weź ty wracaj dzieciaku do jaskini, mówimy o ostatnim tygodniu a ty kompletnie z dupy wyciągasz swoje historie xd