2

@novy1899 Tak jak umowa na Barca studios? Sami się w to wpakowaliśmy, to przez Laportę zmienili zasady i wymagają potwierdzenia płatności chociaż części a nie samej umowy

2

Nie wierzę w ten środek zapobiegawczy, gdyby to przeszło to każdy klub by zaczął robić to samo gdy im braknie miejsca w ffp

16

@Czarny_ck karny z niczego? Chłop go ciągnął, kopnął a na koniec jeszcze pchnął. Karny akurat był ewidentny ale co Valencia w końcówce odwaliła to hit

16

Że nie było nic lepszego to obejrzałem. Ogólnie wszystko wszystkim ale nam brakuje takiego Judea, chłop zawalił karnego to dosłownie trawę gryzł żeby naprawić swój błąd. Chłop ma mental zajebisty i mógłby nas pociągnąć do sukcesów

0

@novy1899 Ja wszystko rozumiem ale dziś dosłownie sędzia na każdym kroku pomagał Valencii jak mógł, że się sfrajerzyli aż tak to tylko ich wina xd

19

@KrwawiaceoczyVEB płacze to tylko Laporta, cała reszta tylko mówi, że oczekuje respektowania zasad

0

@Matewoosh no nie bardzo, sędzia musiałby być skończonym idiotą żeby coś takiego zrobić, nie ma żadnej podstawy prawnej do tego to raz, a dwa, że byłby duży precedens i byłaby lawina wniosków o wszystko bo skoro tu się dało złamać regulamin to i gdzie indziej sąd może po swojemu zadecydować

0

@RKS1979 już to było ruszane przy Barca studios, przez ten wałek liga akceptuje tylko dokonane płatności żeby inni nie robili takich wirtualnych dźwigni

1

@DJ6 federacja i liga milczą bo mają wolne jeszcze, jutro coś odpowiezdzą

0

@novy1899 Nie pokaże pośladu Tebasowi a raczej zdrowo będzie go mu lizać żeby się na to zgodził, wszystko od humoru tej gnidy zależy xd

0

@RKS1979 liga liczy tylko dokonane płatności, nie pisemne zapewnienia dokonania. Jeżeli przyszło 20 z 120 to zaliczają 20 na teraz a 100 kolejne doliczają gdy wpłynie. Nam nie przyszło nic, mamy tylko deklarację dokonania płatności. Sytuacja jak z barca studios

14

@Greenalley Nie wiem co bierzesz albo pijesz ale ogranicz bo Ci się na łeb zdrowo rzuciło. FFP było na całą Europę narzucone bo Arabowie szaleć próbowali. Tebas ma w tym jakieś pole manewru i mógłby to trochę poluzować ale nie zrobi tego bo to stary cwaniak i trzyma to sobie jako asa gdy będzie próbował kolejny szemrany pomysł przepchnąć. dla ligi jako całości tak skrajnie zadłużone kluby są problemem, gdyby nie złapał tego za mordę to miałbyś teraz dużo więcej sytuacji z bankrutującymi klubami w stylu Malagi, tak jest tragicznie bo na palcach policzysz kluby w których prezesi mają jakieś pojęcie czym się zajmują a reszta ledwo zipie. Taki real też mógłby od ręki ściągnąć np Haalanda i dwóch gości do środka po 150 mln, dać wszystkim pensję x1.5 i pewnie dalej by nie miał problemu ale Perez tam wszystko krótko trzyma i kasę co im zostaje inwestują. Ich sytuacja to wynik 14 lat rozsądnego zarządzania, tego się w rok czy 5 nie nadrobi. Reszta ligi zamiast się skupić jak poprawić swoją sytuację w perspektywie kilku lat się skupia jak obejść przepisy żeby dopchnąć jeszcze jednego zbędnego grajka

1

@dzefrej234 laporta od kiedy tu jest to jest dosłownie na każdym kroku dymany bez mydła jeżeli chodzi o finanse. Jemu to kompletnie wisi, nie jego kasa. Jego interesuje tylko żeby media o nim dobrze mówiły

3

@RumbleDelivery każdy rozsądny prezes to by już dawno ten burdel ogarnął ale Laporta obiecał igrzyska. Za wszelką cenę, nawet za cenę klubu, byle media dobrze o nim pisały xD

4

@Barcatroll nie może bo licencja jest jedna, uefa prosi o licencje z krajowych związków, swoich nie wystawia

0

@kejdzi to samo, wszystko korzysta z licencji wystawionych w kraju :)

2

@Krystian1588 Się skończy, że Haalanda real sobie podpisze, za darmo wezmą TAA i Alphonso i lapcio ze złości będzie próbował zrobić dźwignię na swoje majtki żeby tylko mieć kasę na transfer w odpowiedzi xD

0

arabusy teraz to mogą zjeżdżać w dół ile chcą a laporta i tak grzecznie będzie musiał podziękować xd Jescze się skończy, że zapłacą 60 mln i tyle będzie z tego kozaczenia Laporty

19

Ja to słyszałem, że Vana Ly jest już w samolocie aby osobiście na miejscu dokonać płatności także możemy spokojnie obserwować

7

@Messiasz2 Ale Ty nie rozumiesz, że sytuacja nie była na starcie fatalna? można było pierwszą dzwignią spłacić wszystko. Można było bez dzwigni pograć 2 lata kadrą która była i mieć wszystko spłacone? A tak to klub jest w kompletnej dupie i nawet nie mamy jak na CN wrócić bo nas na to po prostu nie stać. Mamy 120 mln raty, po 60 mln do amortyzacji przez 3 lata. Dźwignia na ten sezon to kolejne 60 mln do spłaty i 90 mln dlugu z poprzedniego sezonu. Tegoroczny budżet jest jeszcze bardziej napompowany niż ten z poprzedniego sezonu więc znów będzie przestrzelony podobnie. Nike wyśmiało Laportę taką umową, będziemy mieć w najlepszym przypadku 60% tego co real.

2

@Ogorinho1974 a co ma wymyślić jak chłop pomaga jak może? To inne kluby się rzucają xd

0

Ja to tylko jestem ciekaw na czym klub będzie zarabiać po remoncie?
-Hala nie ruszona
-loże vip oddane za 5mln rocznie
-catering oddany
-brak pełnego zadaszenia, ekranów i chowanej murawy więc wykorzystanie komercyjne będzie praktycznie 0.
jedyne analizy jakie można znaleźć to sprzed 10 lat w których to hala miała w dużym stopniu zarabiać, reszta miała po trochę dać, łącznie 80-100 mln więcej. Teraz oczekiwana kwota rośnie proporcjonalnie do rosnących kosztów natomiast w żaden sposób klub się nie odnosi na czym w zasadzie chce zarabiać poza ogólnym "wincyj droższych karnetów i biletów, droższe gadżety i wejściówki do okolicznych atrakcji". Jako ciekawostkę dodam, że Laporta się już zaczyna rakiem wycofywać, już nie klub zarobi 200 mln więcej a stadion i jego otoczenie wygeneruje nawet 200 mln więcej.

0

@CPuyol tak robią barce xaviego, że uzbierali mniej pkt w lidze. Miewamy mecze dużo lepsze niż rok temu ale szara codzienność kopania się po czole z przeciętnymi drużynami jest taka sama.

3

@Rhoo to czemu madryciaki za 200 opchnęli samo prawo pierwokupu miejsc więc i tak będą kasować co roku za te miejsca, nawet na odstąpienie komuś innemu miejsca muszą się zgodzić. a my oddajemy za 100 mln na własność? Od kiedy jesteśmy jakimś małym klubikiem w porównaniu z nimi?
Smutna prawda jest taka, że Laporta jest zdesperowany. Toczy durną wojenkę z Perezem po czym jedzie prosić gości którzy robią z nim biznesy o kasę.

1

Ja to szczerze jestem ciekaw jak z pierwotnego projektu w którym szacowali wzrost przychodu na 80-100 mln Laporta zrobił "nawet 200" obcinając kluczowy element jakim był remont hali. Teraz robią kolejne oszczędności a już będzie 250 mln zarobione. Przecież to cyrk się robi trochę, gdzie są Socios jak Laporta robi sobie cyrk z klubu? xd

0

@michal26 eh, wejdz sobie na stronę realu na przykład. Tam jest w dokumentach budżet podany. możesz też podsumowania laligi przejrzeć. Od lat się kręcą koło 300 mln. Nie wiem skąd wziąłeś to 40 netto bo nawet najwyższe kwoty o jakich media gadały to 25 mln brutto pensji+ 20 mln brutto bonusu rocznie za podpis. 45 mln brutto, na rękę dostaje trochę ponad 20 i to jest 2 razy więcej niż drugi w zespole. Vinicius dostaje 10 netto, jude 8-9 a np fede gra za 5 netto

1

@Baros1990 A no widzisz, tak to wygląda jak rządzi normalny prezes a nie klauni z cyrku. Od lat mają sztywną drabinkę płacową. jak się komuś nie podoba to go Perez żegna więc są Ci co faktycznie chcą tam grać a agenci nie mają jak klubu szantażować. U nas idą po 5 mln a wychodzą z 20 i się potem kończy jak kończy, że średnio na piłkarza płacimy 30 mln.

1

@sonia1 320 mln wydają na całą kadrę. Że u nas Laporta rozdaje kontrakty po 20-30 mln na lewo i prawo to już tylko wina zarządu.

0

@novy1899 za tyle w madrycie opychają pierwszeństwo do miejsc VIP za które i tak co roku będą kasować kolejne miliony. My za 100 sprzedajemy miejsca na własność, chyba widzisz różnicę zarządzania? Nie uważam, że nasze miejsca są dużo mniej warte

1

@Cule4Life to proste jak but, FFP to bilans wydatków i przychodów klubu. Skoro brakuje np 50 mln to znaczy tyle, że mamy zaplanowane wydatki o 50 mln większe niż spodziewany dochód w tym sezonie. Wyniki o tyle mają znaczenie, że przed sezonem klub przyjmuje założenie, że zajmiemy miejsce w top 2 i dojdziemy w LM do ćwierćfinału. Wszystko poniżej generuje dla klubu stratę, jak dojdziemy dalej będzie dodatkowy dochód.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?