Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kamil689 przecież średnia w drużynie w tym sezonie to 22 czy 23 mln brutto więc nawet jakby chciał 20 to będzie poniżej średniej.
0
@Kamil689 przecież ma jeden z najniższych kontraktów w drużynie. Średnia na ten sezon to grubo ponad 20 mln brutto na piłkarza i tyle by chciał, dziwisz mu się?
0
@Fake69 bo zarabiał z 10 ale żeby obejść przepisy przenieśli to na kolejne lata i formalnie miał zagrać za 400k? Przeciez to był wał i dziwisz się, że inne kluby zaczęły protestowac, ze im sie na takie rzeczy nie pozwala? I tak policzyli tylko 4 bo tyle z regulaminu wychodziła średnia kontraktu. Jakby tebas był złośliwy to mógł liczyć cały kontrakt jak w Atletico bo tak być powinno, te 4 mln to i tak bardzo przymknęli oko xd
0
@Maker0 tak, plus budżet planowany na maksa "wysrubowany". W tym roku też będzie brakować okolo 60-80 mln z działalności klubu a nie było transferów które by to zasypały jak za poprzedni sezon
3
@Fake69 nie wpisał co mu się podobało tylko część jego poprzedniej pensji zgodną z regulaminem. Tebas idzie nam na rękę jak może, bez tego to byśmy nawet 10 piłkarzy nie mieli w składzie. Wiadomo, że nie z miłości a dla biznesu. Kwestia jest taka, że to reszta ligi naciska dlaczego ich leją po dupie a nam przez palce patrzą i to z ligi poszly skargi, ze zanizamy wynagrodzenia. To co miał zrobić? Musiał reagować bo wszyscy by tak lecieli w kulki jak my. Gruby to polityk, o finansach zielonego pojęcia nie ma. Coś sobie wymyśla i "ma byc", myślisz dlaczego większość dyrektorów odeszła? Zostali sami bez kregoslupow którzy babrają się w wyszukiwanie kruczków by zrealizować kolejna zachciankę prezesa I te "50" to jest mała część tego co będzie brakować w tym sezonie. Na teraz zanosi się na dziurę w okolicy 120 mln na koniec
0
@Greenalley 1,5 mld to łączne zadłużenie za stadion wraz z oprocentowaniem i to już po uwzględnieniu wzrostu kosztów o którym piszesz, co z resztą żadną tajemnicą nie było bo to kilka miesięcy temu podawali, z informacją, że to na przebudowę linii metra i połączeniem jej bezpośrednio ze stadionem... I jeżeli porównujemy zakres prac to u nas się mały pikuś dzieje w porównaniu do zakresu prac w madrycie, u nas to w zasadzie odświeżenie bo pod względem funkcjonalności nie zmienia się nic. polecam sprawdzić a potem się wymądrzać xd dosłownie całą dzielnicę przebudowują włącznie z kopaniem stacji metra i podziemnych parkingów, postawili chowaną murawę, telebim 360 i zadaszyli stadion.
0
@syngoku1 jak będą w tym grzebać to też będzie pole do dyskusji bo czemu tu gwizdnęli przeciw systemowi a tam nie itd. Błąd systemu, trudno. Ktoś musiał się tak wyłożyć żeby poprawili, pewnie kolejne wpadki tez będą. Nie można na to zwalać całej winy bo zagraliśmy kupę totalną i brak manity to tylko zasługa frajerstwa przeciwnika. Zapomnieć i się szykować na kolejny mecz
0
@Kinginiesta ale tam bramkarz wyszedł w stronę ferrana bo skąd miał wiedzieć że piłka metr nad nim przeleci przez co w zasadzie bylo dobicie do pustej bramki? Xd ksiazkowy spalony, skąd się biorą ameby które tego nie rozumieją? Xd
0
@Greenalley gdzie byl upadek finansowy? Przeciez czemu odeszlo tylu dyrektorów? Sytuacja była zawiła ale to była decyzja laporty żeby to sprzedać jako "jednorazowy" dług. Można było spokojnie spłacać zgodnie z harmonogramem ale lapcio obiecał show... nie wmówisz mi, że on nad tym panuje bo takiego bajzlu to nigdy nie było. Płacimy absurdalne pieniądze zawodnikom, absurdalne pieniadze na zarzadzanie, co roku brakuje coraz wiecej ale laporta nie zgadza sie na oszczednosci bo barcelona ma byc wielka. Klub jest na krótkiej smyczy tebasa tylko i wyłącznie przez prezesa... Można było zrobić sklad za 200 mln rocznie, oszczędzić 100 mln na zarzadzie i juz byłoby wszystko spłacone... właśnie wchodzilibyśmy na rynek mając zapas gotówki i moglibyśmy ruszać ze stadionem. Warunki byłyby dużo lepsze ale po co działać rozsądnie. Z czasów laporty jak odliczysz dźwignie klub wygenerował kolejne 600 mln długu. Zarzadzanie jest tragiczne i bez superligi otwarcie stadionu nas zatopi, będą przeciągać remont ile mogą... gdzie real ma "masywny dlug"? Akurat sprawozdania finansowe to ja bardzo wnikliwie analizuje i jedyne zobowiązanie jakie mają to na stadion, praktycznie polowe tego co nasz remont. Na zarządzanie wydają połowę tego co my, na pensje grubo ponad 100 mln mniej przy dochodach 200 mln wiekszych. Nie maja dzwigni ani zaleglych transferow. Inwestują w co mogą, jak ogarną stadion to finansowo jeszcze bardziej odjadą.
0
@JoeSatriani to jest błąd systemu, na 99% wynikający z oszczędności- system rysował z jednej kamery xd ogólnie var Guzik mógł zrobić, obrazek jest wiążący nawet jak widzieli, że to błąd.
0
@voronkoZZZ no właśnie nie mogą, system rysuje a sędziowie tylko klatkę wybierają. Wszystkie kluby się zgodziły na to, nam się oberwało po dupie niestety
4
@galix22 w zeszłym sezonie real też tak przekręcili w meczu z Valencią chyba i co skargi dały? Gównianie zagraliśmy, trudno. W najgorszym wypadku 3 pkt zapasu, lecimy dalej
0
@ACRAB95 no przecież sprawdzali, to automat rysuje. Musiała być gówniana powtórka z kamer var i się buty nakładały. Skoro komputer to tak rysował to pytanie czy sędziowie mają prawo w to ingerować czy rysunki systemu są wiążące? Ogólnie wiadomo, sytuacja podejrzana ale cały mecz był tragiczny, nawet bez tego powinniśmy więcej pokazać
1
@ACRAB95 przecież to firma z katalonii obsługuje xD
0
@kondzik47 cholera wie bo różnica kąta jest tu bardzo duża i taka perspektywa jak w TV to akurat najbardziej myląca jest
0
@Greenalley No i kontrakty bartka to całe 80 mln, z czego MTS jest raczej uczciwy i nawet bym się nie czepiał. resztę czyli 450 mln rocznie podpisał laporta i to w większości są kontrakty rosnące... I gdyby nie łaska Tebasa który już 2 razy zmieniał zasady na naszą korzyść żeby przy całej niekompetencji prezesa jakoś przepchnąć nas do startu sezonu to już byśmy całkiem popłynęli. Ja nie twierdzę, że robi to z sympatii a z czystego biznesowego podejścia, nie zmienia to jednak w żadnym stopniu faktu, że z tabelek jasno wychodzi, że Barcelona jest zdecydowanie najgorzej zarządzanym klubem i swoją niekompetencję zarząd łata kolejnymi dźwigniami i układami z ligą. Nawet jak stadion wystartuje to finansowo klub jest w ruinie, rata będzie w okolicach 120 mln/ rocznie. Do tego dojdzie amortyzacja straty z poprzedniego sezonu, amortyzacja straty z tego i dźwignie więc trzeba liczyć bardzo bezpiecznie 220 mln. A tak tylko przypomnę, że wszystkie ekspertyzy z czasów poprzedniej władzy mówiły, że po remoncie przychody wzrosną NAWET o 100 mln. Laporta jeszcze z tego wywalił remont hali która była w zasadzie jednym z głównym źródeł wzrostu przychodu i dalej leci na picu bez konkretów. Z klubu odeszli praktycznie wszyscy dyrektorzy, nikt w tym cyrku brać udziału nie chce. Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie widzę jest takie, że prezes chce wszystko zasypać kasą z superligi. Tyle, że to dziecko Pereza a to mściwy ciulek jest i za te wszystkie przytyki wcale się nie zdziwię jak nas wykopie z tego gdy inne czołowe kluby przystąpią
0
@BORO_12 tebas też pomógł bardzo więc gruby się czuje bezkarny :)
0
@Greenalley nie parodialne a gruby to się nie przejmuje takimi drobnostkami jak bilansowanie wydatków. Wydajemy najwięcej na zarządzanie klubem, dwa razy tyle co real czy angielskie kluby. na pensje pierwszej druzyny wydamy ponad 520 mln- na głowę zawodnik dostaje średnio 22-23 mln (xd). Było 91 mln dziury z poprzedniego sezonu I dochodzą dźwignie zapisane na ten sezon więc nawet premia 100 mln dziury w budżecie nie zasypie, ciągle będzie brakować około 50 żeby wyjść na 0 + wszelkie braki względem bardzo wyśrubowanego planowanego budżetu
0
@Piotr777 mają więcej na umowie z 2018, z bonusami robią po 150-160 mln
1
@BORO_12 Było 90 mln dziury a w tym sezonie będzie jeszcze więcej więc oczywiste, że sama umowa nie wystarczy i będzie trzeba kogoś sprzedać albo jakąś umowę dodatkowo podpisać
0
@Eto'o9 R10 za ten rok dziura w budżecie będzie jeszcze większa niż za poprzedni więc się nie ma co dziwić, że szukają każdego euro
0
@Kreegen to się regularnie dzieje w ostatnich latach. Polowa głosujących to ludzie anonimowi, w krajach "3 swiata" można kupić głosy do złotej piłki za kilkanaście tysięcy euro. w tym roku idę o zakład, że jest to samo, w Europie rodri będzie poza top3 ale głosami z Afryki i Azji nadrobi z nawiązką. Nawet taką ciekawostkę zapodam, że psg na bieżąco znało wyniki bo mają jednego właściciela, jaki to jest problem policzyć głosy i kazać "swoim" np 20 dziennikarzom na koniec zagłosować w okreslony sposób? UEFA też ma kilku swoich wiernych pismaków, będzie widać po tym, że rodri będzie 1 a vini np 5 czy 6
0
@Kreegen bo rodri to powinien top 10 najwyżej zamykać? Już nagroda MVP euro była kompletnie z dupy i nie było wiadomo za co ja dostał xd po prostu już wtedy UEFA zaczęła promocję chłopa bo mają wojnę z Realem. Czekam na listę głosów bo jestem przekonany, że znów całe zadupia świata solidarnie głosowały na niego, to nie bedzie pierwszy raz w ostatnich latach. I żeby nie było, rzygam vinim i liczyłem na carvajala
1
@Cvzx faktycznie, poniżej średniej w drużynie xd
1
@LatajacyHolender na ziemi by go w życiu nie przestawił, on go odpechnal w powietrzu a tam to bez znaczenia te 10 kg różnicy. Pchnięcie było kluczowe i ja się spodziewałem varu ale puścili to powiedzmy, że było cacy
0
Chłop jest tragiczny ostatnio, kto nie zagra za niego będzie wzmocnieniem
0
@gukwa tak samo Tusk z Kaczyńskim tyle maja a każdy widzi, że to rak narodu.
0
@Dejmet chłop zanotował prawie miliard straty przez swoją kadencję i przypudrowal to dźwigniami... To nie jest tak, że tych pieniędzy nie trzeba oddać, jedyne co robi lapcio to przerzuca wszystko na później żeby teraz był show. Przez tyle lat remont był odkładany bo ze wszystkich badań wychodziło, że nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. Żaden prezez nie chciał wziąć odpowiedzialności i wchodzić w to gdy rata miała być około 80 mln a wzrost przychodów 90-100 mln. Real zaczął stadion więc laporta na hurra wziął ten stary projekt, obciął remont hali i sporo elementów dookoła stadionu żeby oszczędzić. Podpisał kredyt na fatalnych warunkach i wziął najtańszego wykonawcę. Nawet jak to się uda to jakim cudem mocno okrojona wersja projektu mającego przynosić 100 mln przyniesie 150 mln wiecej żeby chociaż stadion straty kolejnej nie przynosił?
1
@Kubik23 przecież klub jest w jeszcze większym szambie niż był, tamte długi to w 60% kwestia covidu a teraz lapcio narobił zobowiązań na dosłownie kolejne miliardy euro. Przez 30 lat klub będzie oddawać po 150 mln a jedyne co realnie z tego będzie to stadion odremontowany. Inna sprawa, że już na dzisiejsze czasy cala ta inwestycja jest zacofana, poza aspektem wizualnym za wiele się nie zmienia i chcąc nadążyć za czołówką za kilka lat będzie potrzebna kolejna przebudowa calej okolicy stadionu wlacznie z halą, parkingami, komunikacja itd...
0
@Values ich remont kosztuje połowę naszego uwzględniając oprocentowanie a mają te wszystkie bajery robiące ze stadionu salę koncertową. Jeżeli się dogadają z sąsiadami to będą dużo więcej generować od nas przy dużo mniejszym koszcie stadionu