Lokusekpl
Dołączył/a: sierpień 2023
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Baros1990 A no widzisz, tak to wygląda jak rządzi normalny prezes a nie klauni z cyrku. Od lat mają sztywną drabinkę płacową. jak się komuś nie podoba to go Perez żegna więc są Ci co faktycznie chcą tam grać a agenci nie mają jak klubu szantażować. U nas idą po 5 mln a wychodzą z 20 i się potem kończy jak kończy, że średnio na piłkarza płacimy 30 mln.
1
@sonia1 320 mln wydają na całą kadrę. Że u nas Laporta rozdaje kontrakty po 20-30 mln na lewo i prawo to już tylko wina zarządu.
0
@novy1899 za tyle w madrycie opychają pierwszeństwo do miejsc VIP za które i tak co roku będą kasować kolejne miliony. My za 100 sprzedajemy miejsca na własność, chyba widzisz różnicę zarządzania? Nie uważam, że nasze miejsca są dużo mniej warte
1
@Cule4Life to proste jak but, FFP to bilans wydatków i przychodów klubu. Skoro brakuje np 50 mln to znaczy tyle, że mamy zaplanowane wydatki o 50 mln większe niż spodziewany dochód w tym sezonie. Wyniki o tyle mają znaczenie, że przed sezonem klub przyjmuje założenie, że zajmiemy miejsce w top 2 i dojdziemy w LM do ćwierćfinału. Wszystko poniżej generuje dla klubu stratę, jak dojdziemy dalej będzie dodatkowy dochód.
0
@Aqualitek tutaj sprawa była jasna- nike odmówiło zapłaty premii. Poszli laporcie na rękę i wpisali kilka mln euro rocznie jako "premia za przedłużenie". Nie ma żadnej możliwości żeby to wpisać w jeden rok skoro te pieniądze będą wypłacane przez lata. FFP polega na tym, że kluby mają wydawać ile zarabiają. Problem jest taki, że u nas wydają od lat po 100-200 mln więcej niż zarabiają i chyba po prostu nie chcą zejść z wydatków. To nie wina przepisów, że Laporta jest beznadziejnym prezesem i tragicznym biznesmenem. Potrafi tylko w gierki i układy więc tak próbuje rządzić.
2
@Aqualitek Tebas to odwala dosłownie prawne wałki żeby nas przepchnąć. Z dobrego serca tego nie robi, potrzebuje nas w lidze. To inne kluby robią raban bo jawnie oszukujemy zasady a Tebas udaje, że nie widzi a i tak tu po nim jadąxd
2
Te umowy Barcelony to trochę stary dowcip przypominają.
-Panie prezesie, umowa na 200 mln załatwiona.
-No to pokaż mi tą umowę na 120 mln.
-Proszę, dokładnie 100 mln za sprzedaż.
-Świetnie, podpiszcie papiery i czekamy na nasze 80 mln.
-Będą mieć 7 dni by przelać całość, dokładnie 60 mln.
0
@nowy19pl ale to nie Tebas podzielił na lata umowy tylko nike się nie zgodziło na premię jednorazową tylko rozłożoną na lata kontraktu. Prawda jest taka, że Laporta nie ma w negocjacjach absolutnie żadnych argumentów i każdy wie, że musi sprzedawać tanio
0
@Herbert Nie został jeszcze, ogłoszenie będzie po weekendzie. Zamiast kontrowersji teraz masz przykład, że Tebas w imię równości i sprawiedliwości nie waha się postawić nawet największym. Idealnie zakrywa wcześniejsze problemy medialne
0
Chłop dosłownie własną głowę podstawił żebyśmy mogli graczy zarejestrować, to tutaj to zwykle krycie dupy. Ta odmowa to i tak była formalność. Zupelnym przypadkiem podstawiamy sie gdy tebas walczy o nową posadę i taki cyrk pokazujacy go jako sprawiedliwego bardzo mu na rękę . Przez laporte jesteśmy mu dłużni i jeszcze nie raz będziemy robić z siebie pośmiewisko by tebas medialnie zyskal. Reguły są takie same dla wszystkich, laporta jest marną parodią prezesa, to zwykły polityk. Rządzi jak umie, knujac intrygi i wplątując się w gierki. Na biznesie się kompletnie nie zna, najgorzej, że woli pochlebców niż fachowców i efekt jest jaki jest. Tebas to interesowna hiena i to wykorzystuje
0
@Sebolinho tak tniemy wypłaty, że od kiedy laporta rządzi roczny koszt prowadzenia klubu wzrósł to 200 mln euro, prawie 2 razy tyle co real. Pensje pierwszej druzyny będą kosztować w tym sezonie 530 mln, zobacz ile było przed laporta. Chłop nie ma żadnych kart, agenci wymuszają na nim bajońskie kontrakty. Nawet city i psg wydają mniej na pensje, dla porównania real wydaje ledwo 300 mając 3 z 4 największych marketingowych gwiazd poza Messim i cr7
2
@dzefrej234 wszędzie kluby mają problemy z ffp. W Hiszpanii podatki są wyższe więc są większe problemy ale real, athletic i Atletico sobie radzą. Problemem jest absolutna niekompetencja zarządu ktory zamiast skupiać się na dobru klubu skupia się przede wszystkim na spełnianiu zachcianek laporty nawet gdy wprost szkodzą klubowi. Jesteśmy splukani, wystarczy wejść w raport finansowy klubu. Za zeszly sezon mieliśmy 100 mln z transferów, 100 mln dopisane za stratę z tytułu remontu do amortyzacji na później i 90 mln po prostu tebas nam przerzucił na ten sezon. Raz, że taka przysługa na pewno nie będzie za darmo a dwa, że nawet to zwiększenie budzetu ksiegowymi sztuczkami o +300 mln nie wystarczyło nawet żeby wszystkich zarejestrowali. Laporta doprowadziła do sytuacji gdy dosłownie cokolwiek tebas może sobie zażyczyć i klub będzie go popierać albo policzy nas na koniec sezonu zgodnie z regulaminem co nas utopi.
0
@Nightraider teraz też nie możemy, to tylko "uprzejmosc" tebasa, że poszedł nam kolejny raz na rękę i na czas rejestracji liczyli prognozowane 9 mln a nie realne -100. Nawet po dopisaniu nam 100mln tytułem straty ze stadionu mamy limit 420 gdzie realnie zaplanowane jest 530
0
@Nightraider chłopie, przecież od kiedy jest laporta to z roku na rok jest tylko gorzej. Tegoroczne rejestracje to był wał, lapcio się z tebasem dogadał żeby liczyli nam po prognozie, z uwzględnieniem straty ze zmiany stadionu i cholera wie co jeszcze. Jak wrócimy na CN to mamy 120 mln raty i 60 mln rocznie do amortyzacji przez 3 lata. Nawet gotowy stadion tyle nie wygeneruje więc ten remont będą przeciągać aż się znajdzie kolejna dzwignia
1
@Blugrn obejrzyj drugi sezon flicka albo reprezentację Niemiec, działo się dokładnie to samo. Chłop trenerem został z czystego przypadku bo akurat miał papiery a zarząd Bayernu potrzebował kogoś zaufanego żeby był ich przedłużeniem do czasu aż znajdą trenera. Potrafi przygotować formę fizyczną na dwa miesiące i to było idealne na rwany sezon covidowy, na pełnym dystansie zawsze się kończy katastrofą. jego głównym problem jest psychika, mimo swietnego warsztatu teoretycznego nie potrafi panować nad grupą ani zbudować wiary w słusznośc obranej drogi. Porównaj co mówili w Madrycie gdy trwał kryzys a co się mówi u nas, wszyscy mają poczucie, że kryzys to nie ich wina. Tam nawet jak przegrali to każdy twierdził, że i tak wygrają wszystko i problemy sa nieistotne bo sa najlepsi a u nas jest szukanie wymówek. Ciężko jest być najlepszym jeżeli przed pierwszym gwizdkiem masz 10 powodów przez które Ci nie wyjdzie. Flick ciągle tylko podsuwa wymówki, piłkarze przecież to czytają. Jeżeli trenerowi brakuje wiary i przekonania to piłkarze tym bardziej będą z tym mieć problem
0
@Nightraider Tu problem jest taki, że od kilkunastu lat nie ma prezesa-biznesmena tylko są prezesi-politycy, tu nikt nie patrzy w perspektywie 10 czy 15 lat tylko ma być tu i teraz. Wszystkie problemy takiego działania są zrzucane na później. Bartek był beznadziejny i dla swojej chwały wpadł na idiotyczny pomysł pisania rosnących wydatków zgodnie z oczekiwanym wzrostem przychodów. Przyzwyczaił kibiców do show więc Lapcio chcąc wygrać obiecał im jeszcze więcej przez co wpakował klub w jeszcze większe szambo. Najgorsze, że powoli jesteśmy na etapie, że bez pomocy Pereza i jego kasy z superligi możemy się nie pozbierać, to mnie wkurza w sytuacji klubu najbardziej
4
@Onlikox na początku była o niebo lepsza niż teraz, nie było "gigantycznych długów" a zaplanowane wydatki długoterminowe które wyszły ponad dochody przez covid. Można było je spokojnie spłacać i bylibyśmy już czyści ale to Laporta zdecydował, że wrzucamy wszystko jednocześnie w budżet bo obiecał w wyborach gwiazdy. Tyle, że w założeniach była fura siana z superligi która miała wszystko spłacić, dlatego tak idiotycznie to rozegrali byle na szybko mieć szmalec na transfery. Porozdawali dodatkowo absurdalne kontrakty, superliga się wysypała i teraz mamy na dźwigniach wszystko. Lewego będą jeszcze 20 lat spłacać po kilka mln rocznie xd Chłop jest prezesem największego klubu świata się zachowuje jak dziecko rozpieszczone, zupełnie się nie przejmuje sytuacją finansów tylko on coś wymyśli i mają to zrobić bo obiecał w mediach. Doszliśmy do tego momentu, że każdy pozwala sobie bez mydła klub brać bo każde parę mln to być albo nie być. Umowa z nike to największa biznesowa żenada ostatnich lat, 130 mln gdzie w kontekście realu mówi się o 200-250 rocznie? Nawet teraz kasują dużo więcej bo 150-160 rocznie... Zanim ta umowa lapcia się skończy real zdąży podpisać jeszcze kolejną, pewnie jeszcze większą i będą kasować z 300 a nam nike wypłaci 150. Jeszcze ten cyrk ze stadionem, nawet nie możemy wrócić bo przez politykę Laporty nas na to po prostu nie stać i w lecie albo będą gigantyczne transfery/ kasa z superligi albo będzie przeciągnięcie remontu na drugą połowę przyszłego sezonu bo po powrocie na CN wejdzie amortyzacja straty po 60 mln rocznie przez 3 lata. Za rogiem też rata na prawie 120 mln a grubas dalej rozdaje wszystkie aktywa za grosze bo obiecał wielki transfer w lecie xD
2
dzieje się trochę to samo co w bayernie, flick potrafi zbudować piłkarzy na krótki okres i świetnie to zadziało w rwanym sezonie covidowym ale już w kolejnym "normalnym" działo się to samo co tu. W połowie roku drużyna siadała fizycznie, zaczęły się kłótnie i nieporozumienia.
2
jak villareal wygra oba mecze to będziemy mieć bliżej do 5 miejsca niż do 1 xd
0
@Qaz123 odbiła się od nogi i potem od ręki, zobacz powtórkę
0
Wy jesteście normalni? Co Wy między uszami macie? Ręka wcześniej inigo była przy przyjęciu ale że nie gwizdnął z gry karnego to nie mogli mu kazać cofnąć akcję do tego momentu bo podjął dobrą decyzję . technicznie to się nawet rożny nie należał ale przepisy Var są jakie są xd
0
Nie rozumiem gościa, dosłownie cała jego polityka finansowa się opiera na zastrzyku z Superligi, bez tego to mamy taką skumulowaną ilość spłat po powrocie na CN że w życiu tego nie uciągniemy a Laporta na każdym kroku atakuje Pereza. Chłop to przecież mściwy ciulek jest, może się odegrać na kilka sposobów. Różnica taka, że my mu możemy najwyżej nagadać a Perez dosłownie może zatopić w długach Barcelonę bo sama rata+amortyzacja straty z remontu będzie koło 200 mln rocznie a jeszcze wiszą nad nami wirtualne dźwignie, zaległości transferowe i mocno przesadzony budżet tegoroczny który też będzie trzeba rozliczyć. Ten klub potrzebuje rozsądnego prezesa a nie mentalnego dzieciaka który musi pokazać bez przejmowania się konsekwencjami
0
Najbardziej zainteresowany opóźnieniem remontu jest laporta, inaczej budżet jest zatopiony. Teraz możemy sobie odpisać stratę i mamy zbliżony dochod z dnia meczowego. Jak wrócimy to koniec odpisywania straty, przychody dlugo się wyraźnie nie zwiększa a i tak będzie trzeba zacząć amortyzację strat więc powrót w tym sezonie wymaga znalezienia kilkudziesięciu mln euro dodatkowych. Widać po liczbie pracowników, że prace zwolniły na prośbę klubu i stąd te mile wypowiedzi o zadowoleniu z tempa prac
0
@DavidVilla7FCB tyle, że zamiast faktycznego dobra klubu Ci ludzie głosują za dobrem Laporty i guzik im ktoś za to zrobi. Ta umowa to kolejny żenujący wręcz przykład jak dosłownie wszyscy wykorzystują słabość Laporty a Ci i tak go będą popierać. My z tej umowy będziemy mieć sporo mniej rocznie niż real dostaje na umowie z 2018 . Mają koniec umowy, 3 najbardziej pożądanych piłkarzy medialnie i kupę sukcesów więc bardzo realne jest, że będą dostawać koło 2x tyle co my bo patrząc o ile procentowo poszły umowy od tego czasu to 220 jest raczej kwotą wyjścia w negocjacjach a nasz grubasek się chwali, że jak wszystkie zmienne siądą idealnie to 130 wyciągamy. Najgorsze, że real pewnie podpisze umowę na jakieś 6 lat i zdążą wynegocjować kolejną wyższą a my będziemy dalej siedzieć w tym gównie w które właśnie wpakował nas Laporta ze swoją bandą żeby ratować swoją dupę. Jeszcze te teksty, że to największa umowa w historii xD No nikt nie jest tak głupi żeby taki długi kontrakt pisać, tylko u nas takie rzeczy
1
@Cvzx od początku brakowało grubo ponad 150 mln ale klub się z tebasem dogadał i całe okienko liczyli nam po prognozie czyli, że zamykamy sezon na +9 mln i odpis 100 mln straty do amortyzacji po powrocie na CN a nie realne -90 :) bez tego byśmy nawet kadry nie zarejestrowali. Teraz już trzeba to ogarnąć.
0
@comtedurgell przeczytaj jeszcze raz bo dalej ewidentnie nie rozumiesz. Do władzy dochodzą goście wychowani w czasach gdy Atletico było jeszcze mocno średnie. Bogaci przez to przeważnie chodzili na real więc ich dzieci im kibicują. Za 15 czy 20 lat będą kibice Atletico się pojawiać gdzieś wyżej znacznie częściej
0
@comtedurgell wystarczy nie mieć pustki między uszami i człowiek się domyśli, że Madryt jako stołeczne miasto i najważniejszy ośrodek piłkarski skupia "najważniejszych". Siłą rzeczy jak ktoś jest z "poważnej" rodziny to raczej będzie kibicem Realu bo tata go zabierał na ich mecze załatwiać swoje sprawy, Atletico kilka lat temu dopiero przecież weszło na Topowy poziom. Dużo łatwiej jest się komuś z takiego środowiska doczłapać do jakiś pozycji niż gościowi z np Valencii, jednak "miastowa" elita Madrytu to albo wielcy biznesmeni albo ważni politycy/działacze. Inaczej jest jak Cię popiera wysoko postawiony chłop z rządu bo pijecie razem piwo a cała reszta Cię kojarzy z różnych eventów a inaczej jak masz tam przyjechać jako lokalny działacz i ludzie decyzyjni Cię pierwszy raz na oczy widzą
1
@jakub1906 dostanie przynajmniej 25 bo lapcio nie ma żadnych argumentów poza kasą w negocjacjach
0
@StephanosCrushes dokumenty klubu udostępniane na stronie na przykład. https://www.iberinform.es/empresa/10132626/limak-construction-europe firma założona w zeszłym roku, zatrudniają 30 pracowników i klub jest ich jedynym klientem.
0
@Fantastyczny Chłopiec Przeczytaj co napisałem jeszcze raz. Tak musimy zapłacić, domagać się można później. Tyle, że turcy się zabezpieczyli i po płatności ciula się im zrobi a jakiekolwiek opóźnienie w płatności skończy się strajkiem i skandalem na cały świat. Klub wie więc grzecznie płaci bo co mają zrobić xd