La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1919 Culés

77

Świat który znaliśmy zaczyna się kończyć. Praktycznie zniknęły reklamy aut spalinowych, tylko elektryki i hybrydy. Lidl rozpoczął promocję jedzenia warzyw i owoców oraz stopniowej rezygnacji z mięsa. Latanie samolotami podobno jest powodem do wstydu. Jedzenie jaj i picie mleka to torturowanie zwierząt. Aktywiści Greenpeace nawołują, żeby zakazać reklam mięsa i nabiału kierowanych do dzieci. Nowy kanclerz Niemiec musiał tłumaczyć się z tego,że co jakiś czas organizuje grilla z kiełbaskami.
Idzie nowe. Ale mam wątpliwości, czy lepsze.

65

@Przemek2323 idzie coś takiego ,,Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy"

28

@Przemek2323 I Wszyscy będziemy jedli tynk ze ścian lub sztucznie wyhodowane mięso. :d

150

@Przemek2323 dziś lecę samolotem do Niemiec żeby kupić sobie spalinowy samochód. Wracając zaczepie Lidla i kupię mięso, mleko i jajka żeby zrobić grilla wieczorem

6

@Przemek2323 Cóż, postęp charakteryzuje się zmianami.

82

@Przemek2323 Nie dajmy sobie wmówić co jest dla nas najlepsze. Producenci reklam zrobią wszystko, żeby wpłynąć na nas i wprawić nas w wyrzuty sumienia. Nie róbmy z siebie robotów chorego konsumpcjonizmu, bo tu nie chodzi o nasze dobro, a o duże zyski większych graczy na rynku.
Ja dalej zamierzam jeździć moim Dieslem, wcinać golonkę i rano jajecznicę jak obudzę się na ciężkim kacu. Nikt mi nie wmówi jak mam żyć ;)

21

@dawidw4 "ja dalej zamierzam niszczyć środowisko i dobrze mi z moją ignorancja i głupota"

116

@Kusco15 Ty chroń srodowisko i nie jedz jajek i miesa zeby Chiny mogly wypalac tyle węgla dzìennie ile Polska w rok xD a no i oczywiscie hype na elektryki gdzie np. w moim miescie do ladowania sa dwa miejsca, tak jak kazali zakladac solary a teraz sa srednio oplacalne bo siec i infrastruktura tego nie pociagnie a elektrownie nie maja co robic z energia w lato -.-

Jestem za postepem ale w tym kraju najpierw sie robi a potem myśli co uwazam za idiotyzm

93

@Kusco15, zrezygnujmy wszyscy z tego co lubimy, a Ci na górze będą się z tego śmiać i na szczyt klimatyczny Biden będzie przyjeżdżać prawie 100 autami spalinowymi, bo mu przecież wolno, nie? Włącz czasem mózg

5

@Przemek2323 Normalne czasy jeszcze kiedyś wrócą. A tym czasem trzeba zjeść dobre mięsko.

Komentarz usunięty

0

@Kusco15, to jest jedyna Twoja odpowiedz?

2

@FCB_dimiC Tak, bo to nie ma najmniejszego sensu widząc wasze podejście.

6

@FCB_dimiC Bo Twój argument jest durny. "Inni postępują jeszcze gorzej, więc ja mogę mieć środowisko gdzieś". No, możesz, tylko nie miej się w takim przypadku za wielce oświeconego :)

26

@anxted, nie. Nie jest durny. Ryba psuje się od głowy i jeśli ktokolwiek chce coś zmienić to niech najpierw zacznie od siebie, bo to Ci na górze mają największy wpływ na to co się dzieje w społeczeństwie. Jak społeczeństwo ma brać niektóre rzeczy na poważnie kiedy widzi taką ignorancję wśród rządzących? Jak najbardziej część rzeczy mógłbym ograniczyć, ale na dzień dzisiejszy na pewno nie odstawiłbym ich w 100%. Autem elektrycznym tez mógłbym jeździć, ale na dzień dzisiejszy zwyczajnie mnie na to nie stać, a często jeżdżę do domu 400km i nie wyobrażam sobie jechać z ręką na sercu czy aby na pewno dojadę. Dopóki w naszym pięknym kraju nie zacznie się przygotowywać infrastruktury do takich zmian to ludzie nie będą chcieli nic zmieniać. Jazda elektrykiem w zimowych warunkach na autostradzie często powoduje, ze w aucie jest zimno, bo ograniczone jest nagrzewanie auta żeby tylko dojechać na miejsce. Jak wy to sobie na dzień dzisiejszy wyobrażacie?

4

@FCB_dimiC Ale nikt Ci nie każe w jednej chwili zmienić całego swojego życia :D Też nadal jeżdżę dieselem, bo czekam, aż na rynku pojawi się elektryk spełniający te wymagania, na których mi zależy. Tylko to nie zmienia faktu, że można w międzyczasie próbować redukować swój wpływ na środowisko w inny sposób.

43

@Przemek2323 Wymieniłeś tylko kilka aspektów ów zmiany. Warto dodać jeszcze, co promuje się dzisiaj. Dawniej, żeby zasłynąć trzeba było coś mieć w głowie. Potem przyszła pora na freaków na dużą skalę (ok, nie takich jak w cyrkach w XIX w. chociazby w USA), czyli osoby, które przed kamerą zaliczyły stosunek lub się upiły w trupa - to była właściwa promocja. Mimo to nie dostawali oni żadnych prestiżowych nagród, poza samym fejmem. A dzisiaj? Dzisiaj powstają różnego rodzaju plebiscyty, mające nagrodzić także tych młodszych, którzy zasłynęli w czymś. Ale niestety promuje się coraz częściej ludzi z zaburzeniami psychicznymi, tylko dlatego, że mają (albo pod publikę udają) te zaburzenia, a nie dlatego, że dokonali czegoś niezwykłego. Przykład? W tym roku Time w kategorii "Dziecko Roku" w finale umieścił m.in. Josepha Shappleya - 11-letnie dziecko bo indentyfikuje sie jako "transseksualna dziewczynka Kai". XD

1

@Przemek2323
Z pewnością nie dojdzie do tego że na świecie będą jeździć same samochody elektryczne. Każdy kraj musiałby zmodernizować lub nawet wybudować nowe sieci elektroenergetyczne na niesłychaną skalę. Nie ma szans na to. Po drugie skąd wziąć tyle energii ? Budowa kolejnych elektrowni (jeżeli nie chcemy spalinowych to muszą być one atomowe) to kolejny koszt nie do przeskoczenia. Hybrydy jak najbardziej, ale samochody wyłącznie elektryczne nie odniosą sukcesu w najbliższych 20 latach. Zbyt dużo mają wad: krótkie odległości, duża masa samochodu, bateria która vzuzywa się względnie szybko, a zakup nowej jest nieopłacalny, problemy z lądowaniem po trasie itd.

1

@Przemek2323 inne ale jesteśmy w trudnym momencie bo część technologii potrzebnych nie istnieje jeszcze choć pracują nad tym ..Jesteśmy w trakcje ich wdrażania w 2050 będzie wszystko inaczej ułożone.Mięso będzie sztuczne i tu już 12 lat pracują I nie ma różnicy od zwykłego. Krowa wydziela metan co2 i na pastwisko wycina się drzewa.A drzew wycinają wielkości Peru rocznie a buduje się co miesiąc nowy Jork.Jest nas 7.5 mld a ma być 12 mld w przyszłości. Jest to problem.Jesteśmy w fazie przejściowej zobaczymy jak docelowo będzie to wyglądało.Nie watpliwe rewolucja jest klimatyczna w tych czasach.Co do samolotów to zobaczymy jaka będzie nowsza generacja samolotów obecną co weszła mocno oszczędziła paliwo w stosunku do poprzedników..Bo takie dreamlinery są wstanie latać z punktu a do punktu b.Bez clubów. Z tej perspektywy to nasze lotnisko to też lipa.

2

@Przemek2323 tylko najman trzyma poziom (gorzej z pionem).

0

@Gwyn a wiesz że już jest prawo które umożliwia nie wpuszczanie samochodów do centrów miast.Albo to będą samochody przed 2008 albo przed 2012. Muszą spełniać normy.Niemcy się ich pozbywają bo dawno to wiedzą. W tym roku miasta opracują strefy i to wprowadzą. Kraków jest najbardziej w zaawansowany.

26

@Przemek2323 otóż to, sama lufthansa w poprzednim roku wykonała ponad 18tys pustych lotów, bez pasażerów tylko po to by zachować kontrakty z lotniskami. Myślę, że zdroworozsądkowi ludzie patrzący na aktualną rzeczywistość mają podobne zdanie na temat współczesnego świata.

0

@Ksavix A że tak się zapytam? Technologia stoi w miejscu? Wychodzą coraz to nowsze samochody z większymi zasiegami. Czyli co, za dwadzieścia lat nic się nie zmieni bo nikt nie rozwija tej technologii?. Jedź do Norwegii i zobacz co tam się zmieniło w 10 lat.

0

@dawidw4 tylko do 2035 roku nie będzie żadnego produkowanego spalinowego samochodu.W Norwegii od 2022.Audi nie będzie produkować samochodów spalinowych w 2008.Amerykańskie GM 2035 tak przykładowo.To się będzie zmieniać i serwis będzie coraz gorszy.Także częściami będzie gorzej.Jest już w Polsce prawo które zabroni ci wjeżdżać do centrów miast.To będą samochody albo z przed 2008 albo przed 2012.Z powodu norm.Obecnie samorządy pracują nad strefami..W tym roku je wprowadzą.Trzeba się spodziewać różnych przywilejów dla nie smrodzących.

1

@Ksavix czy. Ie do przeskoczenia pis przepuścił kasę z emisji a tam można było wybudować 2 elektrownie atomową.A podpady były paliwem dla małych elektrowni. Które chcą u nad budować.

1

@ronni37 dokładnie, 100% racji

2

@FCB_dimiC To jest mniej więcej taka logika jak przy wyborach xD "E tam nie idę bo co zmieni mój głos"... Powiedziało w sprawie ekologii 7 miliardów pojedynczych ludzi -.- Ja nie jestem za zakazami w tej kwestii, raczej za edukacją i uświadamianiem. Dlatego nie bulwersuje mnie że komuś nie podobają się jakieś tam ograniczenia, ale bardzo bulwersuje mnie jak ktoś pieprzy kompletne głupoty. O tym, że np nie jedzenie mięsa przez coraz więcej Europejczyków nie ma żadnego znaczenia albo że co to wszystko w obliczu emisji Chin. Dobra emisja Chin, jasne, ale czy znasz drugą stronę medalu tzn to że Chiny są również liderem w rozwoju energetyki odnawialnej? Warto sobie poczytać o tym jakie kroki powzięli.

29

@Przemek2323 Biedota będzie MUSIAŁA zrezygnować, a elity będą miały wywalone co na każdym kroku pokazują

2

@Borneo @Kusco15 Panowie, ale bierzmy pod uwagę wszystkie aspekty biorące udział w zanieczyszczaniu środowiska a nie tylko to co wylatuje z rury wydechowej. Pomyślmy o utylizacji baterii. Może Ci wielcy obrońcy środowiska zaczną je jeść zamiast kurczaków i świń?

Weźcie pod uwagę samochody ciężarowe o gigantycznej ładowności zasilanie zazwyczaj dieslem. Ów samochody osiągają gigantyczne spalanie, dochodzące nawet do 30-40l/100km. Jak chcecie tam wrzucić baterie elektryczna, która zapewni podobne osiągi co diesel i będzie tania w utylizacji? Nie da się.

@Kusco15 Jedyną opcją w przypadku elektryków, która ma sens to posiadanie własnego domu z panelami fotowoltaicznymi, które wygenerują dostateczną moc żeby ładować samochód. Każda inna opcja jest bez sensu. Elektryki nigdy nie wyprą aut na inne paliwa, to się nie może udać, między innymi przez przypadek wyżej wymienionych aut ciężarowych.
Proszę otworzyć umysł.

8

@Bykunn, ależ ja się z Tobą zgadzam. Jeśli możemy coś zmienić to to zróbmy, ale WSZYSCY. Niech Ci, na których patrzy cały świat dadzą nam przykład jak powinnismy postępować, a nie tak jak w przypadku posłów, którzy szczepić cały kraj jak najbardziej by chcieli, ale sami siebie to już nie do końca :) Ja byłbym w stanie wprowadzić zmiany, ale do tego trzeba edukacji oraz przykładu, który idzie z góry.

25

@Przemek2323 tworzy się ekokomuna. Wmawiają nam wyrzuty sumienia. W jakieś reklamie mówili że przy jednym ręcznym myciu naczyń zużywa się 80 litrów wody :D. Taki kit nam wciskają że się w pale nie mieści.

0

@dawidw4 tzn w kontekście autobusów czy ciężarówek elektryki to na krótkie dystanse.Na dużych dystansach to elektro paliwa albo biopaliwa. Wymagana jest ekonomia skali i zielonych dopłat.

0

@dawidw4 co do akumulatorów to kwestia przejściowa pracują nad tym pewne sukcesy firmy mają.

https://www.panasonic-eneloop.eu/pl/aktualno%C5%9Bci/utylizacja-akumulator%C3%B3w

10

@Przemek2323
Masz rację, świat zaczyna idiocieć całkowicie.
Aby zachować miejsca "parkingowe" na lotniskach Lufthansa wykonało 18 000 pustych lotów (bez pasażerów). Oczywiście ŻADNA organizacja ekologiczna nie powiedziała na ten temat ani słowa.
Jednak na temat tego jak mają żyć europejscy konsumenci to te organizacje (w imieniu wielkich, poszukujących zysków koncernów) krzyczą bardzo głośno!

1

@Przemek2323
I bardzo dobrze. Człowiek jest z natury roślinożerny, pora przestać żyć w matriksie.

konto usunięte

2

@Przemek2323 uroki eurokołchozu.

Komentarz usunięty

1

@against_modern_football to wszystko jest kwestia technologii to jest etap przejściowy w USA z powodu tego że galon jest tanii samochody elektryczne będą tańsze już 2027 w ue to będzie szybciej mniej części mniej awaryjne.Te wszystkie procesy będą się zmieniać.W jednych fabrykach będzie to szybciej gdzie indziej to później na lit wcześniej czy później będą zamienniki.Sa duże na to pieniądze.

konto usunięte

8

@redman83 to ze ty wpieprzasz roślinki nie znaczy ze każdy musi.

0

@Przemek2323 Matrix to nie był tylko film ;)

5

@Przemek2323 Jestem absolutnym zwolennikiem promocji ekologii. Natomiast wciskanie jej na siłę oraz prowokowanie hejtu za to, że ktoś nie jest 100% eko uważam za obrzydliwe.

11

@MarioVeB! Mi nikt nie płaci, prawda boli, co?

0

@lucas/catalan
Nie masz pojecia czym jest prawda.
Twoje subiektywne zdanie nie jest Żadna prawda.

8

@Ojciec5tkidzieci niestety nie idzie to w dobra stronę, za małolata każdy chciał być jak Jordan, Tyson czy chociażby romario, teraz ekila friza przebija wszystko czy symatory youtuberow na PC, dramat

9

@Przemek2323 Idioci w Uni jedyne co widzą to tabelke z excela i nie wiedzą nic o świecie. Wojny nie ma to udają, że coś robią niby i sie przyczyniaja do rozwoju.. Wywalaja spaliny itp z europy i przerzucaja to na chiny itp.. a oni sa EKO :D
Europe w excelu maja czystą eko ale nie widza globalnie co powoduja

0

@Przemek2323
No kiedyś wszystko się zmienia.
Samochodów kiedyś nie było
A o kuchni i jedzeniu takie jak teraz ludzie nawet nie myśleli ze będzie :)

1

@Przemek2323
No i? Ja tam latam samolotem na wakacje, jeżdżę z V8-ką pod maską, mięso praktycznie codziennie na stole i co? I nic. Co kto lubi. Szanuję, że ktoś nie je mięsa czy nie lata samolotem, ale jak mi się ktoś z buciorami wpierdziela w życie to już nie zdzierżę. W nosie mam co ktoś pomyśli o moim postępowaniu. To tak jak z dziurawymi spodniami. Jakiś łachman porwał jeansy, nie miał kasy na nowe to zrobił modę z dziurawych. Dla mnie to jest dopiero powód do wstydu i błazenada, ale jak to komuś odpowiada to spoko, jego sprawa.

0

@FCB_dimiC dopóki zasięg elektryków nie będzie w okolicach 1000 km, to nigdy nie będą to auta w trasy, a tylko do miasta.

2

@Borneo "czy. Ie do przeskoczenia pis przepuścił kasę z emisji a tam można było wybudować 2 elektrownie atomową.A podpady były paliwem dla małych elektrowni. Które chcą u nad budować."

Ty czytasz czasami co piszesz?

1

@inViNcibl3 system handlu emisjami jest od bardzo dawno 50% musisz dać na eko resztę na co chcesz. I o tę drugą część pieniędzy chodzi.Zresztą pprażka pisowców jest większa zrobili ustawę o fotovoltaice bo nie zreformowali np. Siecie energetycznych a z tych pieniędzy mogli by to zrobić. Wprowadzili ustawę dając gorsze warunki. Może być tego efekt taki że będzie zmniejszenie litości firm na rynku.Nie wiem jak wpłynie to na gwarancję.Dalej obecnie wykorzystano 2 mld na przyłączenie się do gazów domu.Trzeba będzie czeka ć do 2023 roku.Dodam że pis np. W kontekście prądu opowiada że mogą być dni gdzie ma być problem z prądem. Wiekszych szkodników jak pis nie widziałem. Jesli chodzi o małe reaktory atomowe to obejrzyj sobie dokument o Gates na netflix .Wraz ze swoją firmą zaprojektowali taki małą elektrownie atomową gdzie jej odpady mają służyć jako paliwo do elektrowni atomowej. Także odpady z dużych elektrowni mogą być paliwem dla małych elektrowni.W Pplsce pracują nad małymi elektrowniami atomowymi i one powstaną.W przypadku elektrowni Gatesa w grę wchodzi zabezpieczenie przed tsunami a także przed trzęsieniem ziemi.W tej chwili wchodzi nowa generacja elektrowni atomowych.

9

@MarioVeB! To powiedz mi jaka jest prawda ?

0

@Przemek2323 watpliwosci? To o wiel wiele lepsze! W takim swiecie chce sie zyc niech jeszcze zniknie polityczna poprawnosc.
Weganizm jednyna zdrowa dieta dla czlowieka!

0

@koksik2700 jestesmy roslinozercami wiec naturalne ze przechodzimy na diete weganska!
Sam na niej jestem :)))

1

@Hasszz Dla mnie po prostu niech każdy je co chce. Sam zamierzam w tym roku hodować np. kurki dla siebie.

4

@Przemek2323 no tak jest, ale ludzkość chyli się ku upadkowi. I to nie przez polski ład :) Przez 150 ostatnich lat człowiek bardziej zniszczył tą planetę, niż od początku swojego istnienia okresu sprzed 150 lat. Zgarnęliśmy całą planetę, nie znamy umiaru, nie znamy granic, robimy co chcemy. A nie jesteśmy sami i żyjemy dzięki innym organizmom. Ja nie ukrywam - lubię zrobić sobie podwójnego swojskiego burgera ze świeżo zmielonych 300g wołowiny kupionej na ryneczku koło mnie. Jem regularnie mięso, jaja mleko choć ostatnio staram się to ograniczać. Jedząc nie widzimy jak to wszystko powstaje i jaki jest koszt dla środowiska. Kiedyś oglądałem taki film Cowspiracy i mówili, że wyorodukowanie 1kg wołowiny "kosztuje" 10 000 litrów wody. Tak mi się przynajmniej kojarzy że to było 10 000, jakaś chora wartość. A tego nikt nie powie, nawet organizacje zaangażowane w ochronę klimatu. Warto obejrzeć ten film. Na netflix też jest film o rybołówstwie, nie pamiętam tytułu. Ale od momentu gdy go obejrzałem straciłem apetyt na ryby, raz na kilka miesięcy zjemy duży zestaw sushi i poza tym jakieś śladowe ilości ryb "gdy ma się ochotę". Nam się jeszcze uda dożyć nasze życia, naszym dzieciom może jeszcze się uda dorosłe życia jakoś przeżyć ale dla ich dzieci świat będzie już zupełnie inny, bez wody, bez wielu gatunków zwierząt, roślin, z suszami i srogimi zimami.

6

@Przemek2323 Myślałem przez cały czas, że żartujesz.

To co idzie to załamanie klimatu, kryzys migracyjny i niedobór wody pitnej, a Ty REALNIE narzekasz na reklamy warzyw i samochody elektryczne xD

Nawet mi Was nie żal

2

@Przemek2323, mała kawalerka, hełm na głowę i będziesz czuł się szczęśliwy. Welcome to metaverse... Przerażające, ale wszystko za tym przemawia...

4

@Kusco15
bardziej ekologiczne jest jeżdżenie moim dieslem spełniającym normy Euro 6 niż kupienie nowego elektryka, którego produkcja jest dla środowiska sporym obciążeniem i ładowanie go energią pochodzącą z elektrowni węglowej :)

0

2

@Przemek2323
Ciekawe czy jak zakazywali palić czarownic, to ludzie też mówili, że "świat się kończy?" :-DDD

3

Już dawno jest udowodnione, że ludzie nie muszą jeść mięsa. Dieta powinna skladac sie przede wszystkim z warzyw. Co nie znaczy, że jest zakaz. Chodzi o zdrowie i rozwój. Ja sam jem dużo mięsa, ale dla zdrowia powinno się je ograniczyć.

0

@MrCental nie wiem czy mówili. Wiem że ja tego nie powiedziałem.

0

@Przemek2323
Chodzi o to, że świat pędzi do przodu i tego nie zmienimy. Jedni są zachwyceni urządzeniem, ktore nazywa się smartfon a inni zalamani. Kiedys sie gralo na trzepaku i zbieralo historyjki z gum, teraz gra w sieci i goni pokemony. Postęp..

0

@Przemek2323 Jak się głosuje na partie lewicowe światopoglądowo i udających ich oportunistów (PO, Nowoczesna), to się ma...

0

@koksik2700 Może dlatego ludzie mają tyle kotów i psów... Kiedyś gadali, że smalec ze psa dobry jest na gruźlicę. ;)

konto usunięte

0

@redman83 @Hasszz Człowiek z natury jest wszystkożerny, a nie roślinożerny.

konto usunięte

0

@Przemek2323 "Praktycznie zniknęły reklamy aut spalinowych, tylko elektryki i hybrydy." - elektryki tak długo będą nieopłacalne, dopóki elektrownie atomowe nie spowszednieją lub w przyszłości termojądrowe. Teraz prąd musimy pozyskiwać z węgla czy gazu, co jest niepraktyczne. A OZE to znikomy procent, pomijam jeszcze kwestię tego, że do OZE zalicza się biomasa, która tak naprawdę w żaden sposób nie pomaga w ratowaniu klimatu, a wręcz przyczynia się do jego ocieplenia. Nie wiem, kto dostał w łapę, że jest zaliczane to do OZE, gdy trzeba całe pałacie lasów pod nie wycinać, a u nas już o małej wycince media trąbią.

4

@Przemek2323 "Lidl rozpoczął promocję jedzenia warzyw i owoców oraz stopniowej rezygnacji z mięsa"
A w ulotce z główną stroną ograniczania mięsa, dał promocję mielonego za 50% :D

1

@Przemek2323 idzie podział na klase bogarych i na cala reszte - na regularne jedzenie mięsa, zagraniczne wakacje, fajniejsze samochody i wiele innych rzeczy będą mogły sobie pozwolić tylko osoby zamożne

2

@fortunate_son W sensie, że wcześniej regularne jedzenie mięsa, zagraniczne wakacje i fajniejsze samochody były dostępne dla wszystkich, a teraz coś zmienia się na gorsze?
Ludzie, czy Wy żyjecie w jakimś innym świecie niż ja? Nie ogarniam

1

@Przemek2323 Niektóre z tych zmian są dobre i mówię to jako konserwatysta. Np. elektrykom kibicuję. Ale niektóre zmiany to rzeczywiście odpał.

0

@Gwyn może jednak się wybierzemy do USA? Więcej samolot spali, ale najlepiej, że wrócimy z jakimś przyzwoitym V8, najlepiej z kompresorem :)

0

@ronni37 co? Solary po podwyzkach prądu są średnio opłacalne o czym ty mówisz ? XD

0

@Kusco15 nie przegadasz im, 90 procent tego forum to foliarze i ludzie nie wierzący w globcio

1

@konraden no a Ty o czym mówisz ? ile tej energii uzbierasz w zimę kiedy jest ona najbardziej potrzebna gdy ciemno się robi o 16 a 90% dni to zachmurzenie ? fajnie mieć prywatny agregat który ładuję się latem i zużywasz go na zimę a to dodatkowe koszty

nie wspomnę, że po nowej reformie w której kupujesz prąd po cenie x a swój wyprodukowany przez solary sprzedajesz po 0,33x, jest interes nie ? kiedy ten interes ma się zwrócić i zarabiać na Ciebie ? przecież to miała być inwestycja a z feedback'iem coś słabo

0

Jako ktoś posiadający spore inwestycje w automotoryzacji elektryków - w samej małej fabryce w Irlandii produkuje się tygodniowo 3000 on board chargers do baterii do samochodów, tak duże jest zapotrzebowanie. Zmiana na elektryki nastąpi, czy się to komuś podoba, czy nie. Takie są fakty. W samej UE nie będzie można zarejestrować spalinowych samochodów.
Co do mięsa, nie wiem jak w Polsce,ale na zachodzie co jakiś czas pojawia się modą na wegetarianizm. Sklepy używają tego do reklam, a do społeczeństwa ma się to nijak. Nie martwcie się przyjaciele. Nikt nam nigdy nie zabroni jeść kiełbasy!
Pozdrawiam

2

@ronni37prąd nadprodukowywany w lecie przechowywany jest za darmo w zakładzie energetycznym więc nie mam pojęcia o czym mówisz, obowiązek posiadania własnych baterii nie został jeszcze wprowadzony , ilość prądu który jestes w stanie wygenerować w lecie na spokojnie sprawia ze w zimie twoje panele nie muszą produkować praktycznie żadnej energii to pierwsza sprawa, drugą sprawą jest to ze prawo nie działa wstecz, jeżeli założyłas panele po starych ustaleniach to nigdy nie będziesz musiała posiadać własnego agregatu w celu przechowywania energii, wiadomo ze sieci są przeciążone ale to sprawa państwa a nie użytkowników solarów

2

@Przemek2323 Świetnie, a gdzie wady?

Trochę jak z konserwatywną Polską, jak się wspomni o związkach osób homoseksualnych - panie, świat się kończy! Kiedyś to było, a teraz to nie ma! A za X lat ludzie będą się głowić, jak mogliśmy jeść tyle mięsa czy wypuszczać tyle CO2 w atmosferę, nie przejmując się skutkami, za które zapłacą przyszłe pokolenia.

0

@Hellrider Las był i las będzie, nas nie będzie, a las będzie.

0

@Kgorecki2500 "Normalne", czyli jakie? Ciekawe, czy to "dobre mięsko" jadłbyś widząc wcześniej całą ścieżkę "żywe zwierzę - dobre mięsko na talerzu".

0

@Dejwol Oczywiście. Niestety taka Rola zwierzęcia aby skończyć na talerzu.

0

@konraden taaa, bo elektrownie mają nieskończony bufor energii xD fajnie ze sobie ten prąd wyprodukujesz i starczy Ci na zimę, tylko jak założysz fotowoltaikę w 2022 to będziesz kupował ten sam prąd który wyprodukowałeś w lato trzy razy drożej w zimie, mówię o sytuacji od 2022, wiem, że Ci co założyli przed mają jeszcze wszystko na starych warunkach przez 20lat

poza tym, ja nie mowie że się nie opłacają, jestem za ekologią i co za tym idzie za fotowoltaiką, mówię jedynie, że infrastruktura do tego jest dziadowska i dla ludzi obecnie jest to mniejszy interes niż przed rokiem

0

@YeastMoss nie twierdze ze nie dla wszystkich, ale klasa średnia bedzie problem z zakupem np 10 letniego fajnego samochodu, znalezieniem jakiegoś fajnego, taniego lotu za granice, czy własnie pozwoleniem sobie regularne jedzenie mięsa, jezeli faktycznie wprowadza te wyższe podatki.

0

@fortunate_son Klasa średnia ma przestać istnieć i jak to powiedział pinokio "wszyscy mają zapier... za miskę ryżu"

0

@Kgorecki2500 To Twoją chyba jest to, aby być durnym.

0

@ronni37 właśnie wcześniej napisałaś że się nie opłacają

0

@dawidw4 tak dom i panele to ma duży sens. Jednak pozostaje problem tych baterii o których piszesz, ich utylizacji. To jest syf. Może jakaś nowa technologia będzie opracowana w której baterie będą mniejsze, lżejsze i mniej obciazajace środowisko po ich zużyciu. Powoli wchodzi wodór i według tej idei auto jest po prostu małą elektrownią. Jednak nie wiem jak będzie z pozyskiwaniem wodoru na dużą skalę gdyby nagle wszyscy zaczęli jeździć na wodór, za tym też może się kryć jakieś bagno.

0

@konraden z ekologicznego punktu widzenia są dobre, choć nie pod względem utylizacji, a jeśli coś się opłaca dla Ciebie bo się zwróci w 40 lat a nie 20 to fajnie xD

0

@ViscaDelFritz1983
Lepiej jednak wymieniać plusy

0

@lucas/catalan
Ekskomuna ale określenie oderwane od wszystkiego
Jedz schabowego tłustego i umieraj na zawał :)

0

@ronni37 panele fotowoltaiczne po dzisiejszych cenach rynkowych i instalacjach wielkości 20kw zwracają się po 5 latach. Po co wgl komentować cos o czym nie ma się pojecia? Powiedz mi

0

@konraden xD moze dlatego ze znam ludzi i mowia mi jak to wyglada, 5lat... xD wiekszych bzdur dawno nie czytałem

Mowie o instalacjach 50k wzwyż, zreszta tak sobie mogą pisać w broszurach, w zyciu to inaczej wyglada jak ze wszystkim, w salonach też twierdza, że Suvy palą 6l/100km, a wiemy jak to wyglada :)

« Powrót do wszystkich komentarzy