O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 2004

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4100
  • Liczba komentarzy 1805
  • Polecenia 3820

Komentarze

1

@tristan87 Dlatego napisałem, że go rozumiem, chociaż nie wiem czy te ustawy były tego warte. Przynajmniej "coś" osiągnął, dobre i to.

0

@Janas11224 Sprzedał się zarabiając 1/10 tego co na scenie, jednocześnie użerając się z politykami w TV. To "przejście na stronę PiSu" to też szerszy temat, według mnie też nie powinien tego robić, ale po części go rozumiem.

2

@Janas11224 Czyli nie znasz sprawy i sytuacji politycznej, ale znajomi coś tam piszą to wyzywasz go od zera totalnego? :D

0

@barcelonaLM Z jednej i z drugiej strony jest to pomysł głupi.

0

@kaamil1910 No to byłby jakiś argument, jeden z nielicznych.

Zobacz wszystkie

162

Sergi Roberto się zgłasza na ochotnika.

152

Dobrze sie czujesz? :D

135

127

Sławomir Mentzen: "Panuje dosyć naiwny pogląd, że wybór Rafała Trzaskowskiego pozwoli zatrzymać szaleństwa PiS i uchroni nas przed kolejnym rozdawnictwem i wynikającym z tego podwyższaniem podatków. Nic takiego nie nastąpi. Obie te partie są bezideowymi partiami władzy, które swoje decyzje uzależniają od społecznych oczekiwań oraz bieżącego interesu partyjnego. I jedni i drudzy różnią się czasem w retoryce, ale gdy przychodzi do głosowań, są w sprawach gospodarczych nad wyraz zgodni i nie rokują żadnej nadziei na zmianę obecnego trendu.

PiS zaproponował w kilka lat temu 500+ na drugie i kolejne dziecko, Platforma przebiła to 500 zł na każde dziecko, po czym PiS tę propozycję po jakimś czasie przyjął. Potem Platforma zaproponowała 13 emeryturę, którą później przyjęło PiS, a potem przebiło 14 emeryturą. Kilka dni temu Andrzej Duda zaproponował nawet marsz w kierunku nawet 24 (!!!) emerytury, w czym sekundować mu będą politycy PO. Obie te partie poparły też ostatni socjalny pomysł, czyli bon turystyczny. Z drugiej strony Platforma popierała też komplikowanie polskiego prawa podatkowego, które przez ostatnie lata uskuteczniało PiS.

PiS i Platforma razem głosowały za kolejnym rozdawnictwem i za kolejnymi podatkami. Wymieniają się też kadrami na wszystkich szczeblach, nawet najwyższych. Przecież Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska a Andrzej Duda był w Unii Wolności. Z drugiej strony Radosław Sikorski był ministrem w rządzie PiS. Przykłady można tu bardzo długo mnożyć.

Dzięki tym partiom biurokracja od czasu upadku komuny rozrosła się wielokrotnie. Różnica między nimi jest taka, że jedni mówią, że PRL była cool - a drudzy, że nie. I że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest. To jest jedna banda nad wyraz pasożytnicza, takie dwie strony jednej chorągiewki jak Kazik zazwyczaj nalicza."

Podsumowanie duopolu politycznego w Polsce.

86

@zadafcb Ale zwierzęta nie będą cierpiały, kogo obchodzą przedsiębiorcy w tym kraju.

Media