La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 595 Culés

73

Już abstrahując od tego czy słuszny jest zakaz hodowli czy nie, ale przecież Ci ludzie dostają tak w pysk, że to szok. Brak rekompensat, krótkie vacatio legis... dramat


86

@zadafcb Ale zwierzęta nie będą cierpiały, kogo obchodzą przedsiębiorcy w tym kraju.

konto usunięte

2

@inViNcibl3 Tych zwierząt nie będzie więc nie będą cierpiały.

25

@zadafcb Oj, jak Mi szkoda tych ludków, co się na cierpieniu dorabiali. Chlip chlip.

82

@Persyfl Bolszewicka myśl wiecznie żywa :)

84

@Persyfl Oh jakie to wstrętne ludki dorabiają się na cierpieniu świnek i kurczaczków, które później mama przygotuje na obiad....

Można być za ustawą zakazującą hodowaniu norek na futra. Natomiast to podejście jest po prostu wstrętne, typowo bolszewickie.

7

@zadafcb Niech się wezmą do uczciwej roboty. Rynek szuka programistów na przykład. Wystarczy się przekwalifikowac

6

@patry295 Niech się zaczną uczyć a nie tylko zdzierac futra na smierdzacych fermach

67

@betonito Tylko przekwalifikowanie trochę trwa... W tym czasie potrzebujesz mieć kapitał. Opłacić szkolenia, a przede wszystkim utrzymać rodzinę. A jeśli ktoś odcina Ci główne źródło dochodu- to masz poważny problem...

@Persyfl No tak... Najpierw bronisz ludzi dewastujących pomniki kultury, a teraz poniżasz ludzi, których jedynym przewinieniem jest sprzeczność z Twoim światopoglądem.Typowa lewicowa retoryka(choć ja wolę słowo hipokryzja)
Do tej pory, to co robili hodowcy było zgodne z prawem. Uczciwą pracą zarabiali na życie.

51

@betonito Czyli ty jesteś od rozstrzygania co jest uczciwe, a co nie? Działali zgodnie z polskim prawem. Było to nieuczciwe? Jak teraz prawo się zmienia to chyba oczywiste jest, że należy się odszkodowanie. Chyba, że idziemy twoją pokraczną ideologią według, której jak dojdzie do władzy ktoś inny i wprowadzi zakaz na przykład produkowania napojów słodzonych albo papierosów, bo to trucie społeczeństwa to ty przyklaśniesz, że dobrze im tak i powiesz, że trzeba było zamiast sprzedawać coca-colę, to przecież można było wydrążyć dziurę w ziemi i butelkować Muszyniankę.

5

@zadafcb Mam nadzieje że pis rozwali ten kraj w drobny mak należy sie ludziom którzy na nich głosowali

65

@Pressinho Typ myśli chyba, że przez weekend zostanie się programistą i gada głupoty, bo mu kolega powiedział, że to jest przyszłość.

Już widzę jak 60 letni facet, który całe życie spędził wokół jednej rzeczy i może nawet nie wie jak włączyć komputer nagle zacznie programować w C++ albo Javie. Typowa utopia lewicówki oderwanej od rzeczywistości

5

@adi7adi8 Ale nie należy się ludziom, którzy na nich nie głosowali. Ja wolę nie cierpieć, tylko po to, żeby komuś udowodnić, że się mylił.

7

@betonito czyli jak PIS zakaże bycia lewicowcem to się przekwalifikujesz na prawicowca? :D

3

@patry295 Hodowla zwierząt na futra dla bab za wschodniej granicy to nic uczciwego. Jako człowiek wierzący uważam że to barbarzynstwo. Bardzo dobrze że powstała ta ustawa. A ten kudlacz z brunatnego Koła to się totalnie ośmiesza.

10

@patry295 Do kogo mierzyłeś tą kulą w płot?
Nie jem mięsa i sam sobie gotuję albo jem na mieście. Poza tym naturalne futra nie służą zaspokajaniu potrzeb żywieniowych, tylko próżności.
Coś ci nie wyszło.

Komentarz usunięty

2

@Explode Glosowalem na PiS bo mimo wszystko dla mnie to najbardziej lewicowa partia ale mam mnóstwo zastrzeżeń. Głównie dotyczących podejścia do zmian klimatycznych. Ale ta ustawa pokazała ich lepsze oblicze. Mam nadzieję że zamkną kopalnię A górnicy za odprawy wezmą się za coś pożytecznego.

3

@Pressinho Wait, what?
Chyba przydałby ci się słownik terminów, których używasz. Nie było żadnej dewastacji pomników.
Poniżam mówiąc, że Mi ich nie szkoda? Lol.
Sprzeciw wobec okrucieństwa nie jest jedynie Moim poglądem, a samo okrucieństwo nie jest naganne tylko przez sprzeczność z nim.
No i to jakiś wulkan hipokryzji domagać się współczucia dla ludzi, którzy żyją z niepotrzebnego cierpienia.
Do tej pory było zgodne z prawem. Prawo było kiepskie zostaje zmienione. Od tej pory już nie będzie zgodne z prawem.

konto usunięte

7

@zadafcb Piękna sprawa :D Ani trochę mi ich nie żal. Chcieli się dorobić na cierpieniu, to teraz niech sami cierpią ;)

konto usunięte

8

@barcelonaLM Ojjj jak przykro, sadyści stracili dochód :( Idź się dalej nad nimi użalać, a ja dziś będę świętować.

0

@zadafcb teraz bd oszczędzać na wszystkim tylko szkoda że swoich pensji nie zmniejsza

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

konto usunięte

3

@mercurial2000 Myślałem, że mniej jest na tej stronie ludzi bez empatii, jednak po komentarzach widać, ilu jest tu takich bydlaków.

Komentarz usunięty

konto usunięte

32

@LuisSalvano empatia dla zwierząt hodowlanych > empatia dla ludzi pracujących zgodnie z prawem.
I tacy ludzie uczą nasze dzieci :(

4

@MensculinVeB Nie. Ale potrafiłem się przekwalifikować na sensowny zawód w wieku 36 lat. Można? Można. Ale tym miłośnikom śmierdzących ferm nie przyjdzie łatwo. Ale niech próbują zając się uczciwą pracą. Każdy ma szansę.

7

@MensculinVeB Ten argument z prawem powala. W Niemczech funkcjonowały np ustawy norymberskie więc hitlerowcy działali zgodnie z "prawem". Piłsudski z kolei był "bandytą spod Rogowa" bo łamał carskie prawo. Jeśli prawo jest niezgodne z jakimikolwiek zasadami moralnymi jest nic nie warte, dlatego dobrze, że je zmieniono. Mieszkańcy rejonów, gdzie były fermy, wreszcie "odetchną". Prawo zostało zmienione więc już po vacatio legis praca ta nie będzie uczciwa :)

konto usunięte

0

@betonitoBrawo? Wspaniale wyjaśnione :)

konto usunięte

8

@MensculinVeB Hahaha, nie ma to jak ślepo tłumaczyć sobie wszystko zgodnością z prawem. Jak przez tyle lat legalne były cyrki z udziałem zwierząt to też nie miałeś nic przeciwko, bo działały zgodnie z prawem?

Gadaj sobie, co chcesz. Wolę uczyć dzieci szacunku do zwierząt i kierować się także sercem i empatią niż robić z nich bezdusznych bydlaków, którzy nie widzą niczego złego w tym, że tysiące zwierząt ginie rocznie, aby debile mogły nosić futro.

konto usunięte

13

@LuisSalvano Empatia to ty się nie wykazujesz wobec rodzin tych ludzi

konto usunięte

7

@LuisSalvano Luis, Ty nie wiesz co to empatia. Wybiórcza empatia to nie empatia .

13

@patry295 Jest zasadnicza różnica między świniami, krowami, kurczakami a norkami. Te trzy pierwsze są hodowane, ponieważ ich mięso stanowi pożywienie. Natomiast norki, czy inne fretki są hodowane tylko dla zaspokojenia fanaberii bogatych ludzi, którzy chcą sobie nosić futra z tych stworzeń.
Oczywiście abstrahuję od tego czy mięso w ogóle jeść trzeba, czy nie trzeba. Sam przez kilka lat byłem wege. Ale mam świadomość, że skoro natura dała nam siekacze, to jedzenie mięsa ma swoje uzasadnienie bilogiczne.
Tygrys też zabija inne zwierzęta po to by się najeść, a nie po to by w piątek paradować po Saharze w nowym futrze z antylopy.

konto usunięte

2

@nadachu Ogólnie wprowadzona ustawa nie jest niczym złym. Złe jest zostawianie ludzi na lodzie.

konto usunięte

3

@LuisSalvano @Persyfl
A w was jest tyle empatii że wyżej cenicie życie zwierzęcia niż nienarodzonego dziecka.

6

@Lenioq Uchuuuu. Dorzućmy jeszcze aborcję od czapy!
Nie czegoś takiego jak nienarodzone dziecko, a dziecko też jest zwierzęciem.

konto usunięte

3

@Lenioq Cenię oba te życia tak samo i wolę to niż przedmiotowe traktowanie.

konto usunięte

5

@barcelonistka1899 Ale jakich ludzi? To tak jakby aresztować producenta i sprzedawcę materiałów pedofilskich, niszcząc cała jego kolekcję, a następnie plakac, że po wyjściu z puchy będzie miał ciężko start.

konto usunięte

0

@MensculinVeB Na szczęście ludzie, którzy znają mnie na żywo, mają odmienne zdanie.

konto usunięte

5

@barcelonistka1899 Im ktoś ręce ucina? Mało jest pracy, która nie wymaga jakichś wielkich zdolności? A ich rodziny mogły wcześniej zachęcać do rzucenia tej bestialskiej "pracy" i zmiany branży.

4

@zadafcb

Ustawa sama w sobie nie jest zła,
Fatalny jest moment jej wprowadzenia, gdy, krótko mówiąc jesteśmy w głębokim kryzysie związanym z COVID. Nazwiecie mnie zaraz barbarzyńcą lub nie wiadomo kim, natomiast nie danie czasu ludziom zajmującym się tą branżą w dobie wspomnianego kryzysu na ułożenie jakiegokolwiek planu na życie jest po prostu głupotą.
To nadal są przedsiębiorcy, czyli ludzie, którzy w jakimś stopniu utrzymują ten kraj, podejrzewam, że część z nich w ciągu roku, wiedząc, że powiedzmy ustawa wejdzie w życie we wrześniu 2021, śmiało by się przebranżowili na cokolwiek innego, mają infrastrukture, zapewne wystarczy ją w jakimś stopniu przebudować by zacząć hodować chociażby króliki na pasztet ;)
Teraz krótko mówiąc zostali na lodzie, ale czegoż spodziewać się po systemie antyprzedsiębiorczym, bo w sumie przedsiębiorcy to ludzie myślący, a jak pokazuje historia - władzy leży głupota ludzka, w końcu czerwoni od zawsze tępili jednostki ponadprzeciętne :)
A jeżeli już zakazujemy produkcji to mam nadzieje, że absolutnie NIEMORALNYM będzie pokazywanie się w zwierzęcych futrach, a żony, matki, córki WSZYSTKICH tych którzy głosowali za, którzy ustawę popierają, pozbędą się takowych futer.

4

@barcelonistka1899 Zapewne mają oszczędności. Mogą pojść na kursy i rozpocząc inną działalność. Czy np mamy trzymać otwarte, nierentowne, trujace klimat kopalnie dlatego, że górnik nie chce pracować gdzie indziej?

3

@zadafcb Spuścili w kiblu ze 300mln na wybory, respiratory widmo, maseczki, testy itd a dla obywatela rekompensaty już nie ma z czego dać.

1

@zadafcb To nie jest dla żadnej ze stron elektorat, po co się wysilać. Jak trzeba przyznać sobie podwyżki czy premie, wątpliwości nie ma i wszyscy mówią wtedy jednym głosem.

3

@barcelonistka1899 Każda firma może upaść, luzie mogą stracić pracę. Prawo się zmienia i trzeba mieć to na uwadze prowadząc działalność gospodarczą. Zwykłe ryzyko gospodarcze. Ileś lat temu zabroniono używania freonów w produkcji dezodorantów. I cóż - producenci kosmetyków musieli zmienić technologię produkcji. Tak samo biznesmeni (tak, to nie są rolnicy, to są przedsiębiorcy posiadający fabryki elementów do produkcji futer), którzy obecnie prowadzą fermy norek, prawdopodobnie po prostu się przebranżowią na fermy drobiu, gdzie nadal będą potrzebować pracowników. Cały problem polega na tym, że oni woleliby zostać przy produkcji norek, bo z tego są znacznie większe hajsy, przy znacznie mniejszym nakładzie pracy.

0

@nadachu Aha A jak wymyślą sztuczne mięso to też zakażesz ich hodowania?

6

@barcelonistka1899 Ta ustawa dotyczy nie tylko norek To jest totalny bubel prawny i gniot wprowadzany w pośpiechu bez żadnej refleksji, analiz i konsultacji Wyobrażasz sobie tymczasowo uwiązać psa pod sklepem na 6 metrowej smyczy? To nie jest nic złego? Przerażające jest że ludzie nie skupiają się na szczegółach tylko słyszą że chodzi o dobro zwierząt i od razu temu przyklaskują Wyobrażasz sobie człowieka który dwa lata temu zainwestował w hodowlę bydła mięsnego? Zwierzęta żyły praktycznie na wolności Młode cielaki przebywały od urodzenia z matką krową na pastwisku Miały zapewnioną opiekę zdrowotną i przed dzikimi zwierzętami oraz warunkami atmosferycznymi Hodowca przez 2 lata je doglądał i inwestował pieniądze w ich wyżywienie, pojenie i ewentualne leczenie Nikt ich nie dręczył, nie bił ,nie prześladował Hodowca wkładał ogrom swojej pracy i pieniądze Pewnego pięknego dnia usłyszał że Kaczyński chce wspierać jego hodowlę i dostanie dopłaty za to że hoduje je zgodnie z dobrostanem A hodowca wcale o to nie prosił i nie zabiegał - ale skoro Kaczyński chce wspierać w ten sposób jego pracę to myśli sobie - to rozwojowy biznes, można iść w tym kierunku i rozwijać hodowlę Można wziąć kredyt aby powiększyć hodowlę albo dostosować się do tego polepszenia dobrostanu Przychodzi 2020 rok i wywraca wszystko do góry nogami Ceny lecą na łeb na szyję, nie ma komu sprzedać tego bydła Ale panika jakoś mija, granice otwierają ceny powoli się stabilizują Hodowca myśli sobie - jakoś przetrwam Nagle Kaczyński wychodzi i ni z gruszki, ni z pietruszki ogłasza piątkę dla zwierząt Po kilku dniach w jakichś nocnych głosowaniach przegłosowują zakaz uboju rytualnego Zakłady mięsne nie tylko obniżają cenę skupu ale wręcz go zatrzymują bo tracą kluczowe rynki zbytu Do tego w każdej chwili może przyjść inspektor i w asyście policji zająć mu bydło pod byle pretekstem Fajna rzeczywistość? Raz wspierasz jakąś branżę a potem podkopujesz jej fundamenty? A ludzie którzy nie mają o tym nawet pojęcia krytykują protestujących bo w mediach idzie przekaz że to sadyści, prześladowcy zwierząt i dręczyciele I oceniają że to w sumie przecież dobra ustawa a hodowca który latami inwestował swoja prace i pieniądze aby się rozwijać może się przecież przebranżowić Tak z dnia na dzień Bo niby czemu nie? A kredyty to same się spłacą Bo niby czemu nie?

3

@zadafcb Bardzo dobrze ! Nie powinniśmy się martwić ludźmi, którzy zamiast iść do uczciwej pracy czy wziąć się za normalny biznes zarabiają na torturowaniu, cierpieniu dzikich zwierząt. Na biznesie który nie wymaga żadnych umiejętności oprócz bycia zwyrodnialcem. Kto wie cokolwiek na temat psychiki takich zwierząt jak lisy, norki itd ten rozumie, że trzymanie ich w klatkach to zwykłe obrzydliwe tortury.

Takie prawo w innych cywilizowanych krajach jest już od bardzo dawna, wstyd, że w Polsce dopiero teraz coś się z tym robi ale i tak ogromne brawa dla rządu za taki krok. Mam nadzieję, że to przejdzie w całej mocy.

2

@betonito Piękne wyjaśnione.

Po prostu nie mogę uwierzyć w kretynizm tych pożal się boże obrońców biednych hodowców... Biedni sadystyczni hodowcy zarobią teraz trochę mniej w innej pracy bez dręczenia zwierząt, no po prostu skandal, kto to słyszał takie rzeczy ?

2

@barcelonistka1899 To jest po prostu ż.a.ł.o.s.n.e

Empatia wobec rodzin tych ludzi ? A co oni kurna z głodu poumierają ? Powinno się ich samych wsadzić na całe życie do klatki to by zobaczyli jak to jest fajnie. Pójdą do innej roboty, zarobią trochę mniej a niektórzy może i więcej. Do kogo ja tu mam mieć empatię ?

Do ludzi zarabiających na cyrkach czyli też na dręczeniu zwierząt też mam mieć empatię ? Do hitlerowca pilnującego ludzi w obozie pracy też mam mieć empatię bo z czego jego rodzina się utrzyma ?

Najlepiej zarabiać kasę na byciu zwyrodnialcem a potem chlip chlip jesteśmy tacy biedni.

Tfu

2

@LuisSalvano Ja nie wiem dlaczego ludzie tu się zachowują tak jakby hodowcy norek nie mogli iść do innej, jakiejkolwiek roboty ? Ktoś im tego zabrania ? Powinni się cieszyć bo w normalnym kraju jeszcze im by taką grzywnę podsuneli, że by się do końca życia nie wypłacili za takie praktyki. A tutaj pół życia zarabiają na byciu skurw*synem i jeszcze płaczą, że robotę będą musieli zmienić. Przecież to jest jakiś kiepski żart.

4

@stone80 Tyle ze ta ustawa to nie tylko lisy i norki ale uderza też głownie w hodowlę drobiu i bydła Cywilizowana Dania jakoś nie z tym problemu i po prostu przejmie nasz rynek Cywilizowane kraje wypłacały poza tym rekompensaty, konsultowały te zmiany i co ważniejsze rozkładały te zmiany w czasie I podejrzewam że nie wprowadzały ich tez pod osłoną nocy a człowiek pokroju Suskiego nie stwierdzał rano że część zgłaszanych poprawek co prawda była sensowna i racjonalna ale nie było czasu aby ocenić ich skutki Chcesz coś jeszcze opowiedzieć o cywilizowanych krajach?

2

@stone80 Pochwał się jakie zakupy ostatnio zrobiłeś Jak poszukasz to się dowiesz na jakich zwierzętach były testowane , z jakich zwierząt je wyprodukowano , ile cierpienia je to kosztowało i już ty sam wiesz ile ty za to wszystko płacisz Nie wiem jak ty chodzisz spać ze spokojnym sumieniem że utrzymujesz tych skurw---w z koncernów które dręczą te biedne zwierzątka aby twój fotelik dla dziecka spełniał swoją rolę albo te kosmetyki które używasz były coraz lepsze A jeśli nawet jesteś wege to nie szkoda ci że ten twój albo twego sąsiada słodki kotek czy piesek wcina mięsko z tych biednych zwierzątek

Komentarz usunięty

9

@betonito Dla wszystkich, którzy uważają brak odszkodowań za coś normalnego polecam twittera Szczepana Wójcika i informacje jakie odszkodowania były w innych krajach dla osób którym zamknięto branżę. Przykład:

/photo/1

0

@stone80 Dokładnie. Brakuje wielu programistów. W mojej branży brakuje wielu specjalistów SEM chociażby.

0

@Simusamu10 Nie będę czytał wypocin sojusznika antyksiędza z Torunia.

4

@betonito Co? Co mnie to obchodzi, podaje fakty liczbowe a nie wypociny. Widocznie niektórym uprzedzenia zasłaniają oczy

1

@maroon Po 1 nie mówię tutaj o całej ustawie, która z pewnością nie jest idealna tylko o chorym przemyśle produkcji futerek które de facto nikomu do niczego nie są potrzebne, chyba, że do pokazania swojej próżności.

2. Skąd masz informacje, że cywilizowane kraje wypłacały rekompensaty, konsultowały te zmiany i rozkładały w czasie bo mówisz takie rzeczy jakbyś się tym zajmował profesjonalnie i wiedział wszystko na ten temat.

3. Co do kolejnego komentarza - oczywiście, że kupując całą masę produktów, pośrednio przykładamy się do cierpienia zwierząt i nawet o tym nie wiemy. Natomiast tam gdzie to jest możliwe, tam gdzie te cierpienie jest kompletnie niczym nieuzasadnione, powinniśmy te cierpienie ograniczać. Bo to, że jakaś ilość zwierząt i tak cierpi, nie znaczy, że równie dobrze może cierpieć ich jeszcze więcej. Im mniej cierpienia tym lepiej, po prostu. Tam gdzie możemy, gdzie nie jest to bardzo trudne trzeba o tym pamiętać. A to właśnie taka rzecz. Także pełna aprobata z mojej strony za działania w tym kierunku. Tak samo pełna aprobata z mojej strony dla ludzi którzy z powodów etycznych nie jedzą mięsa i unikają produktów pochodzenia zwierzęcego. Sam mięso jem, po prostu staram się nie jeść go w nadmiarze i dobrej jakości, na nic więcej nie mam obecnie ani czasu ani środków finansowych i jestem zbyt leniwy, żeby wziąć się za ten temat na poważnie, ale sama idea jest jak najbardziej słuszna i to nie podlega dyskusji.

0

@Simusamu10 Tak, tylko ile lat temu Holandia podjęła taką decyzję ? Jesteśmy dokładnie 8 lat w plecy z taką decyzją a Holandia też była jednym z największych producentów. Poza tym, to, że tak niesamowicie rozwinięty kraj jak NL zrobił to w ten sposób, to jeszcze nie znaczy, że tak jest dobrze. Sam najchętniej skopiowałbym holenderskie przepisy i mentalność i przeniósł to do Polski, bo to naprawdę genialny naród, ale w tej kwestii się nie zgadzam. Nie powinno być pomocnej ręki i odszkodowań dla ludzi zarabiających na cierpieniu zwierząt. Cierpieniu, które nie jest niczym uzasadnione.

8

@stone80 Odnoszę wrażenie, że masz problem ze zrozumieniem działalności państwa. Jeżeli hodowanie norek było zgodne z prawem (co jest legislacyjnym faktem), nawet jeśli uznamy to za niemoralne czy nieetyczne (co jest subiektywnym poglądem), to wprowadzenie zakazu tej hodowli musi wiązać się z rekompensatą ze strony państwa (prawo nie działa wstecz). Działalności, które można uznać za nieetyczne jest zresztą w gospodarce więcej: prostytucja, alkohol, papierosy, marihuana. Istnieją kraje gdzie wszystkie te rzeczy są legalne, a ile szkód wyrządza chociażby alkohol? Nie wiem czy mam rację, ale w Holandii chyba pierwsza branża jest legalna, marihuana też (żeby nie było, wg mnie słusznie, nad prostytucją mam wątpliwości, ale to grubsza rozkmina. Co do zasady jestem przeciwny zakazom). Z kolei te absurdalne teksty o mentalności holenderskiej i jej wyższości nad polską mentalnością to już ciężko mi jakkolwiek skomentować, bo nie wiem na czym to się niby opiera taki pogląd.

2

@Simusamu10 "wprowadzenie zakazu tej hodowli musi wiązać się z rekompensatą ze strony państwa (prawo nie działa wstecz)" - wcale nie musi.
Zasada prawo nie działa wstecz byłaby złamana, gdyby teraz tym hodowcom dowalić karę albo zamknąć w więzieniu, bo robili oni coś, co od teraz jest nielegalne.

Przyznawanie rekompensaty to po prostu w wielu przypadkach zwykła przyzwoitość, ukłon ze strony rządu, mający na celu nie zostawienie ludzi na lodzie. Rząd może takie coś zrobić i w wielu państwach jest to jakoby standardem, ale nie musi.
Moim osobistym zdaniem ma to jak najbardziej uzasadnienie w przypadku normalnych gałęzi przemysłu, dużych grup zawodowych, które muszą zostać zamknięte bo np. czasy się zmieniły albo zaszła jakaś zmiana, która sprawia, że właściwie są już niepotrzebni albo ich działalności trzeba zakazać, np. w przypadku kopalń itd itp. Tacy ludzie nikomu nie robili krzywdy i po prostu są ofiarą zmieniających się z jakichś kwestii formalnych, ekologicznych przepisów.

Co innego z ludźmi którzy zarabiali na krzywdzie drugiego stworzenia, tworząc produkty, które są symbolem ludzkiej próżności.

Po prostu ja osobiście, zgodnie ze swoim sumieniem uważam, że nie byłoby niczym niemoralnym zostawienie ich na lodzie, tak samo jak nie jest niemoralnym zamknięcie w klatce człowieka który kogoś zabił albo okradł. Tutaj nikogo w klatce się nie zamyka, po prostu odmawia się im pomocy i troski, która należy się ludziom porządnym, a do takich ludzi bym hodowców norek nie zaliczył.


1

@zadafcb Brawo Zada!

1

@patry295 moze Tobie mama to cos na obiad gotuje, nie kazdy tez jest jak Ty i mieszka z mama do smierci

1

@zadafcb Ustawa mogłaby być lepsza, ale dla mnie zwierzęta są ważniejsze niż samo społeczeństwo. Mam dla nich więcej empatii. Mimo, że jem mięso itp. Chciałbym, żeby każde z zwierząt, nawet hodowlanych miało lepsze warunki bytowe. Nie interesuje mnie to, czy interes będzie kwitł za granicą. Im mniej futra i im bardziej świat to pokazuje, tym lepiej. Jednakowoż zamknięcie z dnia na dzień biznesu, brak odszkodowań, brak czasu na okres przejściowy to skandal. Bo człowiek może mieć kredyty itp. Jednak takich typowych zwyrodnialców, co zamykali w maciupeńkiej klatce i słabych warunkach i dorabiali się na cierpnieniu zwierząt to mi w ogóle nie szkoda. :)

3

@zadafcb Dla ścisłości powinieneś poinformować ile osób ta ustawa dotyczy, ale jest to nie więcej niż 4 tysiące osób, z czego zdecydowana większość pracuje tam fizycznie i nie będzie miała problemu ze znalezieniem innej pracy tego typu: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Raport-polskie-fermy-futrzarskie-daja-nie-wiecej-niz-4-tys-miejsc-pracy-4074126.html

2

@stone80 Moim zdaniem jeżeli działalność staje się nielegalna, to właśnie państwo uznając, że nie przyzna odszkodowań, działa wbrew zasadzie prawo nie działa wstecz. Z jakiego bowiem powodu państwo zabiera źródło utrzymania ludziom, delegalizując ich działalność, a jakoś od niepamiętnych czasów taka działalność była legalna? 5 dla zwierząt poza tym nie dotyczy tylko norek. Sam jestem zwolennikiem tego, aby jak najbardziej humanitarnie traktować zwierzęta, ale pamiętając o tym nie można stawiać znaku równości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem, co wydaje mi się chciałeś uczynić w ostatnim akapicie. Można sobie prowadzić kampanie na rzecz weganizmu, ale nie można zabraniać ludziom jedzenia mięsa jak im się podoba (też dostrzegam, że takie najtańsze, biedronkowe mięso jest mega niezdrowe, przetworzone, ale raz - jesteśmy biednym społeczeństwem, dwa - ludziom takie smakuje - zresztą to temat na inną dyskusję, są bardziej trujące produkty). W ogóle ideologiczne zakazy to jakiś totalny absurd, celebryci czy politycy którzy często najgłośniej krzyczą domagając się takich zakazów przedstawiają się w ubraniach z futra (Magdalena Ogórek) albo z torebką ze skóry za kilka tysięcy (Sylwia Spurek).
Poza tym cały czas odnosisz się do swoich poglądów, piętnujesz ludzi trudniących się tym zajęciem, czyniąc z nich de facto przestępców, a tak jak wcześniej wspominałem dotychczas było to legalne.

konto usunięte

0

@Persyfl Szkoda że nie jest ci szkoda ludzi co twoje ubrania i buty robili i sprzęt który kupiłeś ale najważniejsze biedne zwierzątka.

0

@betonito To, że od paru lat jest hype na programowanie nie oznacza, że będzie tak zawsze i może skończy się sielanka garbatych stulejarzy co za obsługę pajtona dostają grube siano i wtedy bedzie płacz i oddawanie mieszkań i samochodów w leasingach aaa i prostesty on-line :P

konto usunięte

0

@betonito Nie wiem czy wiesz ale nie każdy może zostać programistą bo to nie jest takie proste

0

@adi7adi8 ale ciemny jesteś szkoda mi ci i twojej rodziny. co ma pis sam do tego jak i cale PO głosowala za zamknieciem farm jedyna partia która sie sprzeciwila to konfederacja

0

@Persyfl Nazwałeś ich ludkami, w ten sposób wypowiadasz się o nich pogardliwie i chcąc, nie chcąc ich obrażasz...

Druga część Twojej wypowiedzi to już wgl jest odjazd... Ktoś żyje z "niepotrzebnego cierpienia"? A bierzesz pod uwagę, że bez tych ludzi, te zwierzęta nigdy by nie istniały? Jeśli uważamy, że dziś ten sposób nie jest już dobry, to należy się tym ludziom rekompensata. Oni też płacili podatki,też mają prawo do ochrony zdrowia, edukacji dzieci itp... Walczysz o równość, a im ją odbierasz... Bo zajmowali się tym a nie innym? Prawo nie działa wstecz przyjacielu, to jedna z najstarszych i najważniejszych zasad.

1

@koksik2700 Co to w ogóle znaczy w słabych warunkach? Albo stosowali się do wymiarów i przepisów które ktoś prawnie ustanowił i jeśli chcesz kogoś za to winić to ustawodawcę lub ministra który wydał rozporządzenie Albo te warunki łamali i wówczas należy ukarać takiego hodowcę i wówczas wcale nie trzeba było zmieniać prawa

1

@Pressinho "Prawo nie działa wstecz przyjacielu, to jedna z najstarszych i najważniejszych zasad. " Po co ty to w ogóle tłumaczysz bolszewikom Oni tego nigdy nie zrozumieją Tym właśnie różnią się od normalnych ludzi

0

@zadafcb lepiej niech powiedzą jak się podorabiali na tych pseudo hodowlach.Inni potrafią się przebranżowić i żyć .Poraz pierwszy jestem za ustawa PiS-u a raczej za ustawą Jarka.

1

@barcelonaLM Na historii i WOSie spałeś, ale na użytkownicy sadistica nauczyli Cię skąd się wzięły problemy świata, co?

0

@Pressinho A czy nie mają prawa do renty szkoleniowej?

1

@YeastMoss co tam sapiesz?

1

@rivaldo.10 dla mnie pis=po po=pis

2

@betonito Porównujesz kopalnie będące na utrzymaniu podatników do prywatnych firm, które ci ludzie założyli za własne pieniądze? To jest komedia, że ludzie nierozróżniający państwowej działalności od prywatnej biorą udział w dyskusji i próbują do głoszonych przez siebie bredni przekonać innych.

3

Bardzo czekam na to, aż osoby popierające ten bubel prawny, kiedyś same otworzą firmę, na którą zaciągną milionowe kredyty, a za moment dowiedzą się, że mają zamykać biznes i zostać z wielomilionowymi kredytami do spłaty. Czekam na to "przebranżowienie" się i pracowanie za kilkanaście tysięcy miesięcznie z milionowym długiem ;-) Ludzie macie empatię to zwierząt i bardzo dobrze, ale sposób wprowadzenia tego czegoś jest skandalicznym i niebezpiecznym precedensem.

0

@stone80 A co byś powiedział, gdyby nagle Twoje stanowisko pracy zlikwidowano ustawą, bo w końcu w skali gospodarki krajowej nic ono nie znaczy? Nie mam nic wspólnego z likwidowaną tą ustawą branżą, ale to jest niedopuszczalna sytuacja, gdy rząd przy pomocy bubla prawnego z dnia na dzień może uznać zajęcie, którym się dana osoba zajmuje i zainwestowała w nie masę czasu i pieniędzy, za nielegalne i zmusić do konieczności szukania nowego zajęcia "od zera". Przy takim przyzwoleniu na takie działania nikt poza pasożytującymi na podatnikach urzędnikami, nie może być pewny nie zdelegalizują mu sposobu na życie.

3

@betonito A kim Ty jesteś, by arbitralnie decydować jaka praca jest uczciwa? Dostarczali produkt konsumentom zgodnie z zapotrzebowaniem to gdzie tu jest nieuczciwość? Równie dobrze ktoś może uznać, że Twoje zajęcie jest nieuczciwe, bo takie ma odczucia. Państwo ma być neutralne i nie mieszać się do gospodarki, a nie dzielić według swojego widzimisię branże na "uczciwe" i "nieuczciwe".

0

@Explode pis szybciej zakarze bycie prawicowcem niż lewicowcem :)

1

@barcelonaLM w sumie taka odpowiedź mówi więcej niż tysiąc słów

0

@nadachu
Jak się tak odwołujesz do natury, to cofnij się mocno do jaskini i pomyśl jakie ubiory dała człowiekowi natura.

0

@YeastMoss Na głupie pytania są głupie odpowiedzi.

1

@barcelonaLM Przy swoim pierwszym poście nie potrzebowałeś do tego nawet pytania ;)

0

@YeastMoss No tak, mentalne powroty do listopada 1917r. o cierpieniach na jakich dorobili się prywaciarze, to wcale nie myślenie bolszewickie :)

2

@barcelonaLM Dokładnie, nie jest, chyba że wykażesz, że w listopadzie 1917 miał miejsce jakiś precedens w tworzeniu zakazów ;) Ciekawi mnie jakie argumenty mogłyby to poprzeć.

0

@Patointeligent Za komuny gospodarka była centralnie sterowana, a PiS to nawiązanie do komuny, a nie wolnego rynku. Nie oczekuj zatem, że państwo będzie neutralne w kwestiach gospodarczych.
Tak na marginesie, potrafię zrozumieć ten spór światopoglądowy, ale nie wiem jak to ma się do ekologii, bo i takie argumenty się podnosi. Na miejsce prawdziwych futer ktoś będzie robił sztuczne, a plastiku i innych śmieci jest już dość na tym świecie. Ta miłość do matki natury nie jest wcale taka oczywista ze strony jej obrońców.

0

@Patointeligent Po 1 to w życiu bym w takiej mordowni nie pracował, po 2 jak ktoś tam pracuje to nie mam dla niego współczucia, po 3 Nie jest to z dnia na dzień bo istnieje takie coś jak Vacatio Legis, po 4 jest to grupa maksymalnie paru tysięcy osób w większości wykonująca prace fizyczne, które mogą wykonywać w jakimkolwiek innym zawodzie.

" Przy takim przyzwoleniu na takie działania nikt poza pasożytującymi na podatnikach urzędnikami, nie może być pewny nie zdelegalizują mu sposobu na życie." - No tak naprawdę dentyści czy kucharze nie mogą być pewni, że rząd im pracy nie zdelegalizuje z dnia na dzień, faktycznie kurna.... hahahhaahahah. Jak ktoś pracuje w takiej branży, która w 3/4 europy jest zakazana to powinien brać to pod uwagę i nie próbuj z tego robić takiej samej pracy jak w sklepie z ciuchami.

Kolejny wyjaśniony jak dziecko we mgle, który następny ?

0

@maroon Fajna fantazja, tylko niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Może przeczytaj tę ustawę najpierw?

0

@ArdoFCB Jaki słaby whataboutism. Skąd wiesz, czy Mi nie szkoda i jakie to ma znaczenie dla tematu? Akurat słabo trafiłeś bo mam fairphone'a a ubrań i butów nie kupuję w sieciówkach.

0

@Persyfl Przepraszam ale nie wiem do którego z moich wpisów teraz się odnosisz?

0

@stone80 "Po 1 to w życiu bym w takiej mordowni nie pracował," - a kogo to w ogóle obchodzi?
" po 2 jak ktoś tam pracuje to nie mam dla niego współczucia" - a kogo to w ogóle obchodzi dla kogo masz współczucie?
" po 3 Nie jest to z dnia na dzień bo istnieje takie coś jak Vacatio Legis" - to vacatio legis jest po prostu kpiną bo nie daje najmniejszej szansy wyjścia z biznesu - zarówno sprzęt jak i norki zaleją rynek i wszyscy potencjalni kupcy wiedzą że hodowcy w zdelegalizowanej u nas branży muszą oddać go za bezcen,
"po 4 jest to grupa maksymalnie paru tysięcy osób w większości wykonująca prace fizyczne, które mogą wykonywać w jakimkolwiek innym zawodzie" - argument który możesz zastosować do każdej mniejszej branży w ogóle wzięty z dupy i nic nie wnoszący do tematu
A tak dla twojej wiedzy to bądź świadomy że ta ustawa na szczęście nic nie zmieni w zakresie w którym tam w nocy i pośpiechu przepychali, bo brak notyfikacji w KE powoduje że każdy sąd który będzie rozpatrywał sprawę pod kątem łamania tych zapisów z automatu musi takie osoby uniewinnić Polscy rolnicy mogą na szczęście spokojnie odetchnąć bo małpa z brzytwą w swym amoku tym razem zapomniała ją wyjąć z futerału

0

@maroon Do tej bajki o hodowcy bydła.

0

@Pressinho Od kiedy zwrot "ludek" jest pogardliwy? Ach, zapomniałem, że żyjemy w kraju, w którym wszystko wszystkich obraża. No i napisałeś, że ich poniżam:) W jaki konkretnie sposób. Acz żeby nie było, uważam że właściciele farm futerkowych w Polsce zasługują na głęboką i szczerą pogardę.
" A bierzesz pod uwagę, że bez tych ludzi, te zwierzęta nigdy by nie istniały? "
I? Bez tych ludzi nie spędzałyby całego życia w klatce. Jak sobie zrobisz dziecko, tylko po to, żeby się nad nim znęcać, to też się będziesz tak tłumaczył?
"Jeśli uważamy, że dziś ten sposób nie jest już dobry, to należy się tym ludziom rekompensata."
Urocze te kolokwializmy. Nie był nigdy dobry, a współcześnie to tylko niczym nieuzasadnione okrucieństwo. Za co niby rekompensata? Mają rok żeby się ogarnąć. Ja bym im jeszcze kontrole z inspekcji pracy poprzysyłał, to jeszcze budżet zarobi na Januszach biznesu. To właśnie przez warunki jakie panują na polskich farmach ta ustawa trafiła do sejmu.
"Oni też płacili podatki,też mają prawo do ochrony zdrowia, edukacji dzieci itp..ę
I nikt im go nie odbiera. Chociaż z tym płaceniem podatków, to bym taki pewien nie był.
"Walczysz o równość, a im ją odbierasz..."
Ja walczę o równość? W jaki sposób ją odbieram niby? Wszystkich po równo obejmie ten zakaz i nikt z tego powodu nie dostanie pieniędzy. Gdzie tu masz nierówność?
" Bo zajmowali się tym a nie innym?"
Ale to "to a nie inne" ma kluczowe znaczenie. Na przykład jak się zajmujesz organizacją wyborów, to nic ci nie grozi, ale już za kradzieże samochodów...
"Prawo nie działa wstecz przyjacielu,"
Nie jesteśmy przyjaciółmi, a te przepisy nie dotyczą przeszłości. Nikt Januszom nie dowali kar za to, co robili.
Fajnie, że chciałeś zabłysnąć ale zasada nieretroaktywności nie ma tu zastosowania.

0

@Persyfl To napisz mi co konkretnie tam jest fantazją? Bo tak się składa że znam doskonale te realia Chcesz to ci podam numer do skupującego bydło i powie ci jak wygląda sytuacja

0

@maroon Moja wypowiedź obchodzi osobę, której odpowiadałem na komentarz. A co mnie obchodzi co Ty masz człowieku do powiedzenia bo chyba Ciebie nikt o zdanie nie pytał ?

0

@stone80 "Kolejny wyjaśniony jak dziecko we mgle, który następny ?" Wybacz ale potraktowałem to jako zaproszenie do dyskusji

0

@Persyfl "Wszystkich po równo obejmie ten zakaz i nikt z tego powodu nie dostanie pieniędzy. Gdzie tu masz nierówność?" Nierówność dotyczy oczywiście swobody prowadzenia działalności gospodarczej Ale ten zakaz nikogo na szczęście nie obejmie z powodu braku notyfikacji przepisów przez KE Ustawa przyjęta w obecnej formie nie daje żadnych prawnych możliwości do wyegzekwowania jej zapisów Jedyny efekt jaki przyniesie to utrudnienie dla osób które złamią jej zapisy w postaci uczestniczenia w sporach sądowych A w nich z automatu czeka je uniewinnienie

0

@maroon Choćby to, że mieszasz ubój rutualny ze zwykłym.

0

@maroon "Nierówność dotyczy oczywiście swobody prowadzenia działalności gospodarczej"
I dopiero odkryłeś, że tę swobodę ogranicza prawo? Nie możesz też sobie handlować organami. I?

0

@Persyfl Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi? Zapisy tej ustawy mowia jasno o uboju rytualnym jedynie na potrzeby członków różnych związków wyznaniowych w Polsce To wyklucza ubój rytualny zwierząt przeznaczonych na eksport a w efekcie likwiduje hodowlę bydła i osłabia hodowlę drobiu

1

@maroon to nieźle zaczynasz dyskusję, cytując moją wypowiedź do jakiejś innej osoby i pytając kogo to w ogóle obchodzi.
Sory ale do tanga trzeba dwojga, następnym razem zacznij rozmowę jak człowiek na poziomie a nie jak ostatni prostak, bo po pierwszych dwóch punktach twojej wypowiedzi już widać, że na merytoryczną dyskusję nie ma co liczyć.

0

@stone80 Te 2 pierwsze punkty nie były merytoryczne bo opisałeś swoje subiektywne uczucia które nie są żadnym argumentem Chciałem to dosadnie podkreślić Wybacz ale to żaden argument Podejrzewam że istnieją setki zawodów których ani ty ani ja nie oceniamy pozytywnie ale to nie powód aby pomiatać ludźmi którzy je wykonują

0

@maroon "To wyklucza ubój rytualny zwierząt przeznaczonych na eksport a w efekcie likwiduje hodowlę bydła i osłabia hodowlę drobiu"
Ale że nie da się inaczej niż rytualnie dokonywać uboju?

0

@Persyfl Owszem da się Ale nasz największy rynek zbytu obejmuje kraje muzułmańskie Jeśli odcinamy tamten rynek zakazem uboju rytualnego to wystąpi natychmiastowa gwałtowna nadpodaż mięsa na rynku Wystarczyły same zapowiedzi wprowadzenia piątki Kaczyńskiego aby zakłady mięsne ograniczyły skup bydła Dziś w telewizji dyskutowano na dodatek o tym że związki wyznaniowe zarejestrowane w Polsce mogą prowadzić legalnie działalność gospodarczą Mogą więc one zgodnie z tą ustawą przejąć rolę eksportera na rynki muzułmańskie i ubój rytualny będzie mógł być nadal prowadzony na skalę dzisiejszą ale nie oszukujmy się - jeśli przez taką dziurawą ustawę wyrośnie nam pośrednik który na dodatek będzie miał pozycję monopolisty to nie będzie takiej roli pełnił charytatywnie tylko będzie zabierał hodowcom część zysku Na dziś to hipotetyczna sytuacja ale jeśli stwarza się takie możliwości to raczej na pewno ktoś z nich skorzysta Na potrzeby dyskusji sprawdziłem na szybko listę zarejestrowanych wyznań w Polsce i proszę - mamy na przykład takie kwiatki jak Stolica Boża i Barankowa - 15 wiernych w 2011 roku i jest to wyznanie o niesprecyzowanej doktrynie stanowiące rodzaj kilkunastu osobowej komuny, wspólnie prowadzącej gospodarstwo rolne Czyli skończy się tak że zamiast rejestrować firmy to jak grzyby po deszczu zaczną nam wyrastać rejestrowane związki wyznaniowe aby eksportować mięso halal Jest to zbyt duży rynek i ogromne pieniądze aby nie znaleźli się cwaniacy którzy będą chcieli to wykorzystać Tyle że te pieniądze zostaną finalnie i tak wyrwane z kieszeni polskich hodowców Nie wiem czy o to chodziło ustawodawcom - czy oni naprawdę są tak cyniczni że świadomie tworzą takie pole do manipulacji czy są tak bezdennie głupi że nie zauważają takich możliwości I sam nie wiem która z tych odpowiedzi jest bardziej przerażająca

0

@stone80 Hahahahah, wyjaśniony chyba w Twoim wyimaginowanym świecie, lepiej weź leki. Widzę, że już ktoś wyżej Ciebie zripostował, więc nie muszę się męczyć.
Przy rządzie, który dowolnie sobie zmienia przepisy, nie patrząc na konsekwencje i kierując się wyłącznie konformizmem i słupkami sondażowymi, to żadna branża nie może być spokojna, nawet wspomniani przez Ciebie dentyści czy kucharze. Wystarczy, że znajdzie się grupa, która stwierdzi, że np pensje dentystów czy programistów są niemoralnie wysokie i należy ustalić górny limit droga ustawy. I co wtedy? Niby branża działa nadal, ale co raz mniej może opłacać się w niej pracować. Przy tak populistycznym rządzie takie scenariusze wcale nie są z gatunku since-fiction.
Co do vacatio legis to widać, że nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Kredyty, leasingi długoterminowe - przecież oni w rok tego nie spłacą. Po drugie, wielu ludzi rozwijało te fermy wiele lat, planowało, inwestowało mając w perspektywie kolejne lata i ten rok to przecież jest nic.
Naprawdę mało kogo obchodzi, gdzie byś chciał lub nie chciał pracować lub dla kogo masz współczucie. Prawo ma być stabilne, a nie zależeć od czyichś emocji.
Argument o małej grupie ludzi wykonujących dany zawód może i dotknąć Ciebie, nie wiem czym się zajmujesz, ale zawsze Twoja grupa zawodowa może okazać się dla rządzących zbyt mała, by dbać o głosy jej członków i stwierdzą, że można zrobić jej krzywdę. Tak to działa w państwie socjalistycznym, a jak widać temu przyklaskujesz.
Zatem, idź być idiotą gdzie indziej.

0

@th@les Ja doskonale sobie zdaję sprawę jaką partią jest PiS i że nazwa jej koalicji (Zjednoczona Prawica) to kpina, ale uważam, że należy wywierać presję na rządzących i oczekiwać, żądać cywilizowanego prawa, bo milczeniem legitymizujemy ich tragiczne dla kraju działania.
Dlatego można nie mieć nadziei na ich rozsądek, ale przy każdym ich głupim pomyśle należy głośno krzyczeć, by dać szansę innym zauważyć idiotyzm działań rządu. Wiem, że większość wyborców PiSu to fanatycy, ale kropla drąży skałę, a i kolejne starsze roczniki odchodzą :)

0

@maroon po 1 tak jak mówię, odpowiadałem komuś innemu a Ty wylatujesz z chamskim "kogo to obchodzi".
Po 2
Tu nie chodzi o to czy zawód mi się podoba czy nie tylko o powszechną moralność. Hydraulikiem bym nie chciał być ale ktoś to musi robić bo jest to potrzebne i nic do tego nie mam.
Jeżeli według Ciebie wywoływanie cierpienia bez wyraźnej potrzeby jest w porządku to masz źle wykształconą psychikę i nie powinieneś rozmawiać ze mną tylko z lekarzem.

0

@stone80 Problem polega na tym że według ciebie hodowla zwierząt na futra nie ma wyraźnej potrzeby Ja uważam inaczej I tu nie znajdziemy pola do porozumienia Pytanie co będzie następne Wędkarstwo też nie ma wyraźnej potrzeby i też polega na zadawaniu zbędnego cierpienia Zamkniemy całą branżę i sklepikarze oraz producenci sprzętu wędkarskiego też mają się przebranżowić? Jazda konna też nie ma wyraźnej potrzeby a konie bez celu muszą dźwigać na sobie zbędny ciężar Zamkniemy szkoły jazdy konnej? Każemy im się przebranżowić?

0

@maroon Ok. Biję się w pierś. To Ja nie doczytałem i za szybko wyciągnąłem wnioski.
Jeśli to tylko pozorny zakaz, to faktycznie lipa.

« Powrót do wszystkich komentarzy