O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Andres Iniesta
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2000 roku

Statystyki

  • Dni w serwisie 3925
  • Liczba komentarzy 1681
  • Polecenia 7297

Komentarze

16

O srogo. Chyba fragment, że znam historię bo mam dużo lat najbardziej mnie rozbawił. Nie wiedziałem że o znajomości historii świadczy liczba lat na karku a nie jej poznawanie i pogłębiane wiedzy z obiektywnych źródeł xd

0

@Kamiloos a Tobie mówił że Torres go absorobował? Torres nie miał żadnego wpływu na akcję.

1

@Azi ewidentny błąd sędziego, bramkarz był zainteresowany lotem piłki a nie Torresem

3

@macio_944 Haaland dziś podobnie jak w finale LM bardziej przeszkadzał niż pomagał

9

Oni i tak nie potrzebują lekarza w przeciwieństwie do ich przeciwników

Zobacz wszystkie

102

Komentator dziś w meczu przytoczył wypowiedź Guardioli, że Messi przez pierwsze 10 minut analizuje boisko a potem zaczyna genialny koncert. Patrząc na dzisiejszą grę Suareza mam wrażenie, że Urugwajczyk 80 minut analizował boisko, by przez pozostałe 10 minut zagrać w końcu dobrze xD

90

Wiem, że kiedyś było, ale akurat robię porządki na laptopie i natrafiłem na wypowiedź Daniego Alvesa. Zapisałem ją, kopiując chyba komentarz La Ramblii. Zrobiła na mnie kolosalne wrażenie, a teraz sobie o niej przypomniałem. Dlatego wstawiam, zachęcam do przeczytania:
"Zdradzę wam tajemnicę. Tuż przed każdym meczem staję przed lustrem. I w głowie pojawia się film. Film o moim życiu. Pierwsza scena: Juazeiro, Brazylia, mam 10 lat. Śpię na betonowym łóżku, materac jest cienki na mały palec. Dom pachnie mokrą ziemią. Piąta rano, jest jeszcze ciemno, ale muszę wstać i pomóc ojcu w gospodarstwie. Ma już na plecach wielki zbiornik, opryskuje warzywa i owoce. Przez kilka godzin rywalizuję z bratem, kto będzie lepszym pomocnikiem. To ważne, bo ojciec wskaże tego, który będzie mógł na starym, rozklekotanym rowerze przejechać te 20 kilometrów do szkoły. A po niej będę mógł zaproponować jakiejś dziewczynce podwózkę! Jeśli przegram, muszę iść. Z powrotem już biegnę te 20 km, biegnę, bo na boisku chłopcy już grają. Ojciec był dobrym piłkarzem, ale skauci tu nie przyjeżdżają, wieczorem prowadzi mały bar, żeby dorobić parę reali.
Teraz jest niedziela. Ekran w mojej głowie robi się czarny, bo oglądam mecz w naszym starym telewizorze. Antena jest owinięta stalową wełną, żeby wzmocnić sygnał z miasta. To najlepszy dzień tygodnia.
Kolejna scena, teraz mam 13 lat. Ojciec odpala nasz stary samochód. Ma tylko dwa biegi – wolno i szybciej. Czuję zapach dymu, jedziemy do miasta, do szkółki piłkarskiej. Ojciec kupił mi strój piłkarski, to podwoiło stan mojej garderoby. Ta szkółka jest jak więzienie. Sto dzieciaków w barakach, w małych sypialniach. Uprałem strój, powiesiłem na sznurku. Rano go nie ma, ukradli. Wracam do sali, umieram z głodu. W tej setce jestem może pięćdziesiąty pierwszy, jeśli chodzi o zdolności. Składam sobie obietnicę: „Nie wrócę do farmy do chwili, aż ojciec będzie ze mnie dumny. Mogę być pięćdziesiąty pierwszy. Ale będę pierwszy, bo będę wojownikiem”.
Teraz mam 18 lat, gram dla Bahii. Działacz mówi: „Sevilla jest tobą zainteresowana. Wiesz, gdzie to jest?”. „Pewnie, że wiem. Seviiiilllaaa! Kocham ją!”. A nie miałem pojęcia. Dla mnie mogła być na Księżycu.
Kolorowy obraz. Sevilla. Trener mówi mi: „Nasza obrona nie przekracza linii środkowej. Nigdy”. Biegam jak pies na skróconym łańcuchu. I nagle mi odbija, przebiegam granicę. To jest jak magia. Trener po meczu: „OK, Dani. Nowy plan. Teraz cała Sevilla atakuje!”.
Znów czarno–białe klatki. Dzwoni mój agent: „Dani, chce cię Barcelona”. Już nie muszę kłamać. Wiem, gdzie jest Barcelona.
Film się kończy. Otwieram oczy, patrzę w lustro. Mówię do siebie: „Cholera, przyszedłem znikąd. Ale jestem teraz tutaj. To nierealne, ale jestem tutaj”. I wychodzę na boisko."
Dani Alves

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?