O sobie

  • Zainteresowania futbol, prawo energetyczne i administracyjne, fotografia
  • Ulubiony zawodnik Xavi Hernandez
  • Ulubione zespoły Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1997

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3600
  • Liczba komentarzy 1974
  • Polecenia 3732

Komentarze

11

W drugiej połowie czerwca rusza Radio Nowy Świat. Zostało więc jeszcze trochę czasu, ale już wiadomo, że pierwsza audycję poprowadzi najpewniej Wojciech Mann. Obecnie wiele osób zastanawia się, jaki dżingiel poleci jako pierwszy. Jak dla mnie, to pierwszy kawałek jaki powinien polecieć to "Wolność kocham i rozumiem". Ale gdybym usłyszał "...lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świaaaaat nie zginie nigdy dzięki nim..." to też bym się nie obraził. Równie mocno nie obraziłbym się, gdyby poleciało "Imagine", albo "Twój ból jest lepszy niż mój". Jedno jest pewne - to musi być piosenka-symbol. A Wy jakie macie typy?

3

@michal26 fundusze z programów operacyjnych są bezzwrotne. Są one finansowane z bieżących składek państw członkowskich i redystrybuowane na różne państwa członkowskie, przy czym kwoty dla poszczególnych krajów są ustalane na podstawie wielu kryteriów, takich jak PKB, liczba mieszkańców, a nawet gestosc sieci drogowej. Im gorsze współczynniki, tym przysługują większe kwoty. Zatem Polska z UE dostawała więcej niż wkładała głównie dlatego, że była na poziomie niższym od większości państw, więc przysługiwało jej więcej środków. Dlaczego bogate państwa dokładają do biednych państw w Unii? Bo stanowią one dodatkowe bezclowe rynki zbytu dla ich rozwiniętych gospodarek. Typowy układ win-win.

1

@Ramos9248 może jakieś konkretne przykłady w jaki sposób sobie PO podporządkowała sędziów i policjantów? Przykłady, jakie dokładnie interesy innych państw reprezentował Tusk? W jaki sposób PO śmiała Ci się w twarz? Bo PiS robi to nieustannie. Na przykład próbują ze mie zrobić debila, że wybory nie odbyły się przez opozycję, bo senat trzymaną projekt ustawy przez 30 dni. Po pierwsze senat ma tyle czasu na zajęcie się projektem ustawy, więc w czym problem. Przygotowując jakiś projekt trzeba brac pod uwagę terminy procesowe. A nie liczyć na to, że ktoś przegłosuje projekt na odwal, bez dokładnej analizy. Po drugie przeprowadzenie wyborów spoczywa na rządzie, który powinien to zlecić PKW, a nie na opozycji. Jak więc można w ogóle zwalać wine na opozycję??? No przecież to jest tak jakby złapali Cię za rękę na kradzieży, a zty byś mówił, że to nie ztwoja ręka. Jawny cynizm. Takich przykładów mogę wymieniać dziesiątki.

1

@Commando Robin Hood, bo tak jak @LuisSalvano też nie jadł.

1

@Arkon
1. Skazani na Shawshank
2. 12 gniewnych ludzi
3. Forrest Gump
4. Przełęcz ocalonych
5. Leon Zawodowiec
6. Cała trylogia Sergio Leone: Za garść dolarów, Za kilka dolarów więcej oraz Dobry, zły i brzydki
7. Siedem
8. Siedem dusz
9. Prawnik z Lincolna
10. Dawno temu w Ameryce (znów Sergio Leone)
11. Prestiż
12. Król Lew
13. Nietykalni
14. Infiltracja
15. Podziemny Krąg
16. Złap mnie jeśli potrafisz
17. Wróg u Bram
18. Marsjanin
19. 1917
20. Wilk z Wall Street
Każdy z tych filmów jest na swój sposób doskonały, dlatego każdemu z nich w każdym momencie mogę dać ocenę 9. Mi jest zawsze ciężko dać 10, bo w moim przypadku problem z ocenianiem filmów jest taki, że w zależności od nastroju, pory roku, czy aktualnych okoliczności, ten sam film mogę oceniać różnie. Dziś na przykład gdybym miał wybrać taki, któremu rzeczywiście dałbym 10, to chyba byłoby to tylko 12 Gniewnych Ludzi. Ale za tydzień mogę stwierdzić, że ten scenariusz, choć genialny, ma jednak pewne niepasujące mi niuanse, i może w moim rankingu na tytuł największego arcydzieła zasługuje jednak bardziej Król Lew, jako piękna, uniwersalna historia dla wszystkich od 3 do 103 lat, czy Wilk z Wall Street, bo generuje we mnie niezmierzone pokłady motywacji.

Zobacz wszystkie

117

Skarżyliśmy się na Valverde, że słabo gramy na wyjazdach. Ernest wziął sobie to do serca i teraz gramy słabo także u siebie.

113

Ten cytat przejdzie do słownika: "Z jednej strony fajnie, że Real przegrał, a z drugiej zajebiście."

97

Messi strzela bramkę - widownia szaleje.
5 sekund później Messi się przeżegnał i uniósł ręce w stronę nieba - tłum wygwizduje Messiego.
Uwielbiam tę tolerancję islamistów...

96

W związku z tym, że za chwile będą zawieszone wszystkie rozgrywki piłkarskie, oraz, że tylu tutaj ekspertów od wirusów i dyskusji o koronawirusie, proponuję zmianę nazwy "La Rambla" na "La Boratorium".

91

Ależ Rafinha się cieszył po ostatnim gwizdku. Pewnie poczuł, że zrobił coś dobrego nie tylko dla Celty, ale i dla Barcy :)

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?