O sobie

  • Zainteresowania futbol, prawo energetyczne i administracyjne, fotografia
  • Ulubiony zawodnik Xavi Hernandez
  • Ulubione zespoły Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1997

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3900
  • Liczba komentarzy 2145
  • Polecenia 4108

Komentarze

0

Messi kompletnie nie potrafi przegrywać. A ponoć po tym poznaje się prawdziwego mistrza.

2

@Kurkmen Dziewczyna z bloku obok mojego zmieniła płać i teraz jest chłopakiem. Zrobiła to jako osoba pełnoletnia mając około 23 lat. Całe życie zadawała się glównie z chłopakami, grała w piłkę. Nawet chodziła bardziej jak chłopak niż jak dziewczyna. Zawsze ubierała sie w spodnie, bluzy z kapturem, zawsze krótko ścięte włosy. Nawet mówiliśmy na nią "chłopczyca". Nie wiedzieliśmy że ona na serio czuła się chłopakiem.
Dowiedziałem się, że przez około 5 lat przed rozpoczęciem tej całej zmiany płci chodziła na spotkania z psychologiem.
Co ciekawe jest kibicem Barcy. Wiem, bo widywałem ją jeszcze jako dziewczynę w knajpie gdzie zawsze się chodziło w moim mieście na El Classico :)
Nie oceniam takich ludzi, bo nie wiem co siedzi w ich psychice i z czego wynikają te anomalia. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Mam oczywiscie sporo wątpliwości z tym związanych, zwłaszcza po tym jak oprócz powyżej opisanego przypadku spotkełem się też z przypadkiem dziewczyny, która czuła się facetem, ale jednocześnie podobali się jej faceci, więc twierdziła, że jest chyba gejem. To było dla mnie już zbyt skomplikowane i zbyt podejrzane. Powiedziałem jej nawet, że skoro jest dziewczyną i podobają się jej faceci, to jest normalną dziewczyną i tyle, a nie facetem-gejem.
No ale tak jak mówię - później dowiedziałem się o tej mojej sąsiadce i akurat w jej przypadku te całe zaburzenia czucia własnej płci wydały mi się nawet logiczne. Ostatecznie więc nie oceniam takich ludzi.
Natomiast zdecydowanie dopiero pełnoletni ludzie powinni móc podejmować takie decyzje.

7

@LuisSalvano Aborcja w przypadku, gdy "dziecko" jest chore, powinna być dozwolona. Mówię to z całą świadomością. Wiem, że są osoby, które sobie tego nie wyobrażają. Czytałem nawet gdzieś na tej stronie czyjąś wypowiedź, że jak kobieta nie jest gotowa wychować niepełnosprawnego dziecka, to niech w ogóle nie zachodzi w ciążę. Osoby, które w ten sposób mówią, to najczęściej osoby, które prawdopodobnie nigdy nie miały możliwości poznania życia z osobą niepełnosprawną, dlatego nie zgodzę się z nimi. Powiem na własnym przykładzie dlaczego.
Mam niepełnosprawną mamę (po nieudanej operacji praktycznie nie jest w stanie wychodzić z domu i cokolwiek zrobić, do tego żyje w ciągłym, okropnym bólu) i starszego brata (czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, nie porusza się samodzielnie, ma nie spraw e ręce, niewyraźnie mówi, ale jest w 100% sprawny umyslowo). Tata też był niepełnosprawny (35 lat temu zachorowal na stwardnienie rozsiane, ostatnie 10 lat jego życia był przykuty do łóżka). Moi rodzice, kiedy wiedzieli już, że mój tata choruje, podjęli decyzję, aby starać się o jeszcze jedno dziecko, które mogłoby im pomóc na stare lata, a także mojemu starszemu bratu. I tak pojawiłem się na tym świecie.
Gdybym jednak miał urodzić się niepełnosprawny, wolałbym nie istnieć, aby nie być kolejnym obciążeniem dla rodziców.
Dodam też, że choć kocham swoją rodzinę, to jednak niemal całe życie mam podporządkowane pod nich, z tego względu, że są niezdolni do samodzielnej egzystencji. Jestem tym strasznie wykończony, nie ukrywam tego. No bo nie ukrywajmy, w wieku sprawach trzeba żyć za kilka osób (trzeba dla nich gotować, karmić, załatwiać wszystkie sprawy, przewijać, zawozić to tu, to tam, ubierać, kąpać etc. etc.). Brakuje czasu na własne życie. Jednocześnie jednak staram się takowe prowadzić i choć bardzo skąpe, to jednak mam własne normalne życie i oczywiście chciałbym też w niedalekiej przyszłości mieć własne dziecko, ale gdyby okazało się, że ono również będzie niepełnosprawne, wiem, że nie uniósłbym już tego ciężaru ani psychicznie, ani fizycznie. Tak samo nie zniósłbym konieczności oddania własnego dziecka pod opiekę komukolwiek innemu.
Z tego względu uważam, że aborcja płodów, które rokują prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejś choroby u dziecka, powinna być absolutnie dozwolona.

0

@AV0CAD0 Ciężko powiedzieć czy się skurczył.
Znam też człowieka, który w 2006 r. odbierał z rąk Lecha Kaczyńskiego jakiś order. Gość ma ok 172 cm wzrostu i zawsze mówi, że Prezydent był od niego o pół głowy niższy. A Lech i Jarosław byli przecież równi wzrostem.
Na tym zdjęciu:
https://cdn.natemat.pl/61c0bc8776128f8413a4625edbf31ae8,981,0,0,0.jpg
też widać, że Jarosław jest o głowę niższy od Dudy i Morawieckiego, którzy mają ok 182 cm wzrostu. Jakby przyjąć, że czaszka przeciętnego człowieka ma długość 21-25 cm, to by wychodziło, że Kaczyński ma coś koło 160 cm wzrostu.
Czysta dedukcja :)

0

@AV0CAD0 Wiem, że google pokazuje, że Kaczyński ma 168 cm wzrostu, ale na własne oczy widziałem jak moja koleżanka z pracy stała tuż obok Jarosława i była z nim równa. Koleżanka ma 160 cm wzrostu i miała na nogach półbuty, które miały może 2-2,5 cm podeszwy (nie miały obcasa). Kaczyński ma nie więcej niż 163-164 cm wzrostu. Chociaż nie wiem czy nie mniej, bo on też nosi przecież buty na obcasiku.

Zobacz wszystkie

117

Skarżyliśmy się na Valverde, że słabo gramy na wyjazdach. Ernest wziął sobie to do serca i teraz gramy słabo także u siebie.

113

Ten cytat przejdzie do słownika: "Z jednej strony fajnie, że Real przegrał, a z drugiej zajebiście."

97

Messi strzela bramkę - widownia szaleje.
5 sekund później Messi się przeżegnał i uniósł ręce w stronę nieba - tłum wygwizduje Messiego.
Uwielbiam tę tolerancję islamistów...

96

W związku z tym, że za chwile będą zawieszone wszystkie rozgrywki piłkarskie, oraz, że tylu tutaj ekspertów od wirusów i dyskusji o koronawirusie, proponuję zmianę nazwy "La Rambla" na "La Boratorium".

91

Ależ Rafinha się cieszył po ostatnim gwizdku. Pewnie poczuł, że zrobił coś dobrego nie tylko dla Celty, ale i dla Barcy :)

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?