O sobie

  • Zainteresowania medycyna, kino, gry video, piłka nożna
  • Ulubiony zawodnik David Villa, Iniesta, Frank Lampard
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 2215
  • Liczba komentarzy 1681
  • Polecenia 3441

Komentarze

1

@dv7wisnia Zasadą dobrej komunikacji z pewnością nie jest ani osądzanie "większości" na podstawie marnych przesłanek, ani mówienie ludziom co powinni robić. Jedno i drugie to agresywne wyrażanie swoich spostrzeżeń i oczekiwań. Dostrzeż belkę we własnym oku.

Wszystko to tylko kwestia jakich dokonuje się wyborów... Oczywiście, jesteśmy jeno samotnymi wyspami płynącymi po spokojnym oceanie. Inne wyspy, ani sam ocean na nas najwyraźniej nie wpływają, chorujący rodzice to też zapewne wybór.

"Co powiesz o ludziach, którzy narzekają i jednocześnie nie robią niczego żeby zmienić ten stan? "
Prawdę mówiąc nie znam takich osób. Narzekamy czasem wszyscy, ale ludzi nie robiących nic by zmienić swoje położenie nie spotykam. Chociaż podejrzewam, że gdybyś spojrzał na te same osoby uznałbyś, że to obiboki, lenie, lesery i mają dwie lewe ręce. Przedstawianie tak deterministycznych poglądów jak Twoje jest siłą rzeczy niezwykle przewidywalne, a jeśli przykład przeczy teorii, tym gorzej dla przykładu ;)

1

@dv7wisnia Masz tupet. Ktoś "nie powinien mówić, że źle uważasz", bo Cię to uraża, ale sam bez zastanowienia piszesz:
"wiem i uważam, że spora większość (nie wliczając tych zaczynających swoją karierę zawodową) to obiboki, lesery, lenie, 0 ambicji, dwie lewe ręce. Zaznaczam, nie wszyscy, ale większość."

Te tłumaczenie się, że "ziaźnaciłem, zie nie wsiści tylko więksiość" jest do bólu śmieszne. Jak już jedziesz po masie ludzi, których nie znasz, nie masz pojęcia w jakiej są sytuacji i co umieją, bo na swoim wąskim horyzoncie nie widzisz głębi, to miej chociaż jaja pójść na całość, nie osłaniając sobie dupy na każdym kroku. Szanowałbym dużo bardziej.

Dla zainteresowanych jak to wygląda:
Osoby zarabiające te śmieszne pensje na etacie to między innymi pielęgniarki, fizoterapeuci i ratownicy medyczni, którzy należą do najlepiej wykształconych w swoim fachu w Europie. Na zachodzie osoby wykonujące zawody paramedyczne często nie są po studiach, w porównaniu do Polaków, przyzwyczajeni są do mniejszej odpowiedzialności i niższych godzin pracy. To wszystko sobie łatwo znajdziesz w liczbach. Moje anegdotyczne przykłady:
- znajomy ratownik po wyjeździe do Anglii nie używał większości swoich umiejętności, czy leków jakie mógł stosować w Polsce, ponieważ tam nie powierza się takich prac "personelowi niższemu". Za to po tyraniu w PL bez problemu wyrabiał tyle nadgodzin, że przez całe tygodnie siedział w Polsce i odpoczywał. Za zaoszczędzone pieniądze zorganizował wesele, wyposażył cały dom i kupił furę z salonu. Gdy wydarzyło się coś, co w PL zdarza się kilka razy w tygodniu, np. pijany pacjent wyrwał sobie wkłucie, zaatakował go i zalał wszystko krwią - w Anglii dostał bodaj miesięczny płatny urlop wypoczynkowy z konsultacją psychologiczną.
- mój pierwszy wyjazd do Niemiec, ordynator zakłada wkłucie. Ja zdziwiony pytam, czemu nie poprosił o to pielęgniarki, on jeszcze bardziej zdziwiony pyta skąd mu wezmę pielęgniarkę, która założy wkłucie. KAŻDA Polska pielęgniarka założy wkłucie w najtrudniejszych warunkach. Ale jak wyjedzie do Niemiec, to nie będzie musiała, tylko zacznie pracować z dużo mniejszym stresem za dużo większe pieniądze.

Ale ludzie zostają w Polsce i wracają do Polski. Bo mają tu bliskich, bo ich rodzice chorują, bo chcą wychować dzieci w Polsce, bo kochają ten kraj, czy - ci mają najbardziej prz******e - chcą dać coś od siebie polskiemu społeczeństwu. Dla Ciebie to wszystko to najwyraźniej tylko niezdolność odmienienia swojego bytu.

Przykre, bo jesteś osobą, która z własną ignorancją i pogardą musi spędzać najwięcej czasu. Ja kliknę na "x" przy karcie i już Cię nie ma, co niniejszym robię. Wyrazy współczucia.

1

@GeneralXavi jest aplikacja ze statystykami Spotistats, poza tym samo Spotify wyrzuca różne playlisty z rzeczami, których słuchałeś w lato, które dominowały przez cały rok itd., ale wydaje mi się że to o czym mówisz to coś w stylu "limitowanych" inicjatyw, mogę się mylić

1

@Johnson Weź do ręki podręcznik do historii i się dowiedz jak było z relacjami z Europą na różnych etapach trwania PRL, jak było w latach 90' i jak jest teraz. Polacy pragnęli być jak najbliżej Zachodu, dopóki ta prokremlowska partia nie zaczęła swoją tubą propagandową wkręcać ludziom nienawiści do ostatniej instancji broniących nas przed dyktaturą.

1

@masq Co trzeba mieć w ogóle w głowie, żeby tyle emocji, nerwów i sił wkładać w analizę etyczną zmiany pracy przez jakiegoś innego gościa kilkaset kilometrów stąd :D Wchodzę tu co jakiś czas i nie wierzę, że ten temat jeszcze żyje. "Jak on siebie złomuje" w sytuacji, kiedy ani sam Messi nie jest zainteresowany Twoją opinią, ani żaden rozsądny człowiek, który ma szansę to przeczytać zaczyna wracać do Ciebie bumerangiem.

Zobacz wszystkie

66

@Kurkmen Śmiem wątpić, ponieważ lekarz nie ma ŻADNEJ potrzeby ani obowiązku pytać rodziny o taką zgodę. Idąc dalej, żeby móc wpisać COVID jako przyczynę zgonu potrzebny jest dodatni wynik testu, który jest weryfikowany przez zewnętrzny organ (sanepid) bez kontaktu z lekarzem.
Co więcej widzę tę niewyobrażalną historię słowo w słowo już co najmniej trzeci raz, co wobec powyższego uważam za trollową pastę i zwykłe kłamstwo :)

46

@MaTt_BarcaFan Polacy to w tej chwili jedyny naród w Europie, który jest na tyle głupi, żeby w kwestiach zdrowia ufać bardziej swoim mamom i babciom (wykazało to oficjalne badanie), niż lekarzom oraz podkopywać tych ostatnich, gdy są najbardziej potrzebni.
Ale nie martwcie się, gorzej w statystykach już nie będzie. Mamy najmniej personelu medycznego w całej Europie, a młodzi lekarze, studenci i uczniowie aspirujący na medycynę dobrze to widzą, przez co podejmują decyzję o emigracji albo rezygnują. Po co pracować na dwa etaty, użerać się z beznadziejnym systemem i takimi pacjentami jak Ty, skoro można iść do korpo i normalnie żyć?
Więc w statystykach gorzej nie będzie, ale dla Was - tak. Ja już mam podpisany kontrakt w Niemczech i stają tam na głowie, żeby mi wszystko ułatwić. Jako profesjonalista systemu opieki zdrowotnej będę doceniony na całym świecie, oprócz własnej Ojczyzny, nie ma sensu się dłużej męczyć.

41

Współczuję każdemu przykrych emocji, które popychają do obrażania zawodników i trenerów. Nie potrzebujecie tego syfu.

Obejrzeliśmy doskonały półfinał, niesamowite SPORTOWE widowisko i pozostaje tylko się cieszyć, że możemy przeżywać takie historie i emocje. Jestem wdzięczny obu ekipom

34

@Jarema1987 Wybacz, ale w co byś nie wierzył, symbole to tylko symbole i nie wymagają ochrony. Cokolwiek znaczą tylko w naszej wyobraźni. I są właśnie wykorzystywane przez polityków, żeby jednych Polaków skłócić z drugimi.
Chronić trzeba ludzi, którzy strajkują z powodu narażenia ich wolności i zdrowia. I to tych żyjących, nie nienarodzonych, uprzedzając wiadome odpowiedzi. Narodowcy w tych ludzi rzucali petardami, a we Wrocławiu z Ostrowa Tumskiego - nie znalazłszy "wrogów kościoła" na miejscu - biegli dalej atakować kobiety.

34

Sejm właśnie odrzucił veto senatu - za nieumyślny błąd lekarski do 7 lat bezwzględnego więzienia.
Powodzenia, jeśli ktoś z Was będzie potrzebował kardiochirurga, neurochirurga albo nie daj Boże Wasze niemowlaki będą potrzebowały leczenia i operacji.
Brawo dla PiSu, który tak bardzo chciał dobrać się do "elit", że strzelił w kolana wszystkim Polakom :)