O sobie

  • Zainteresowania Piłka nożna, NBA, boks, siatkówka i historia
  • Ulubiony zawodnik Kaka
  • Ulubione zespoły Barca, Milan,Ajax
  • Barcelonie kibicuję od 2009

Statystyki

  • Dni w serwisie 2553
  • Liczba komentarzy 4121
  • Polecenia 5319

Komentarze

3

@G9 Ojciec dyrektor, natomiast Jarosław robi za Knota

0

@Pilka_jest_okragla niech wyleci pan z Top 10 nielegalnych zgromadzeń, jego świta i będzie cacy

3

@AssisMoreira postaram Ci się to wszystko po kolei wytłumaczyć.

Po II wojnie światowej świat stał się czymś w stylu partii szachów pomiędzy USA i ZSRE. Coś co nazywamy Zimną Wojną, w istocie nią było. Nie chodziło jednak o zdobycie przewagi poprzez działania wojenne i podbój nowych ziem, a o lepszą pozycję ekonomiczną i strategiczną. Blokada Berlina czy wojna w Korei były pierwszymi posunięciami żlze strony Sowietów. Amerykanie wypuścili przewagę jaką mieli po II wś i ZSRR przejęło inicjatywę. Najagresywniejszym posunięciem było wysłanie rakiet na Kubę, co omal nie skończyło się wojną atomową. Później były Wietnam i Afganistan, nieudane próby ugruntowania pozycji w danych rejonach świata.
I właśnie wtedy, w trakcie działalności Kuklińskiego, USA zaczęło dominować nad ZSRR. Dla ludzi Układu Warszawskiego istniało ryzyko, że Amerykanie zdecydują się na wojnę, aby wykorzystać swoją przewagę. Kukliński znał sporo szczegółów dotyczących wojsk UW, co mogło się okazać bardzo przydatne dla NATO,a także zgubne wobec samej Polski- jeśli Amerykanie postanowili by wykorzystać swój arsenał jądrowy aby złamać opór wojsk komunistycznych. W dodatku ucieczka poszła mu tak łatwo, że wmawiali że jest podwójnym agentem. Stąd wzięła się cała ta łatka. Kukliński zdradził swoją ojczyznę, bo uznał że tak będzie dla niej najlepiej

0

@SuperVegeta na rynku będzie mniej towarów, więc ich ceny będą rosnąć. Pieniędzy zostanie tyle samo, ale będą miały mniejszą wartość.

Rząd musi zrównoważyć spadki produkcji tym pakietem pomocy, tak aby przedsiębiorstwa nie cięły kosztów aż nadto, a także aby nie zwiększały cen podstawowych produktów.

0

@itmustbejoke czerwiec/lipiec. W Wielkanoc będzie pik, potem kolejny na majówkę(więcej spotkań, nawet rodzinnych, a także mniej obsesyjne dbanie o higienę). W dodatku w kwietniu temperatura sprzyja rozwojowi wirusa. W maju powinno się to zmienić, i w zależności od liczby zakażonych wygaśnie albo w czerwcu albo w lipcu.

Zobacz wszystkie

175

Nie ma to jak wejść 20 sekund po upłynięciu doliczonego czasu i mieć asystę
#Pedro
#Tego nie ogarniesz

126

Od Realu niebezpiecznie oddaliło się dziś najważniejsze trofeum sezonu

70

Krążą plotki, że Juventus za chwilę wyjdzie na drugą połowę

64

I tak odpadną z jakimiś leszczami w LM...

62

Kiedy możesz grać z Realem, ale wolisz w tym czasie zagrać z Guingamp...
#Neymar

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kto powinien być w niedalekiej przyszłości podstawowym prawym obrońcą Barcelony?