La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 842 Culés

18

Na kandydata której partii zagłosujecie? A która według was jest najgorsza?
Ja na Bosaka z Konfederacji. Z kolei najgorsza partia to moim zdaniem PO (czyli Kidawa odpada choćby nie wiem co), póżniej PiS. Wiosnę i inne pomijam, są gdzieś po środku.

Dlaczego na Bosaka? Bo ma czyste konto, wydaje się być godnym zaufania gościem, tak samo Konfederacja jako partia. Mówi, że nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej podatki - wierzę mu jakoś. Poza tym dajmy im szansę, tutaj albo nas rozkocha albo zawiedzie, a inni wiadomo, że zawiodą.

Dlaczego nie Po i PiS?
W PO musiałaby się cała kadra zmienić, żebym chciał im dać drugi raz szansę na jakiekolwiek stanowiska, takiej grabieży jak oni dokonali (vat) to już się nie da powtórzyć choćby się chciało. A poza tym uważam takie osoby jak Kopacz, niektóre inne kobiety z PO za niesamowicie mało inteligentne, Schetyna to bez komentarza nawet no i piękna i mądra Jachira. PiS - w skrócie - po prostu mniejsza kupka niż PO, ale dalej kupka.

21

@puyol_presidend5Stary akurat PIS jest jeszcze gorszy od PO xd

45

@Hushovt jedno i to samo

8

@Suzu Dla mnie PIS jest jeszcze gorszy ale żeby była jasność nie popieram żadnej z tych partii i prawdopodobnie głos na Bosaka pójdzie bo Duda to marionetka kaczora.

8

@Hushovt W PO większość to klauny, a w PiS tylko połowa. Dlatego uważam, że PO jest gorsze. A za vatowskie skandale nie powinni nigdy wyjść z więzienia (a nawet tam nie trafią)/

8

@puyol_presidend5 w pierwszej jeszcze nie wiem, jeśli będzie druga to na kontrkandydata Dudy.

15

@Kompletny Na pewno nie Bosak i Duda.

12

@puyol_presidend5 Dokładnie jak Ty.

0

@Arkon chyba że w jakiś sposób Bosak wszedłby do drugiej tury. Wtedy trzeba na niego.

0

@puyol_presidend5 Na pusty głos.

9

@KamQiX Fajnie :) W ogóle co się dzieje z naszym narodem, kogo się nie zapytam to na Konfederację głosują, a później wychodzi jak wychodzi. Ale może to też dlatego, że pytam głównie 20-25 latków. A takie babcie czy rodzice młodych dzieci to wolą PiS, przedsiębiorcy PO. Eh..

22

@puyol_presidend5 Na Bosaka z Konfederacji. Nie lubię PiS za tą propagandę i manipulację. Najgorsze jest dla mnie PO za liczne afery i przekręty a Wiosna to skrajnie lewicowa partia.

12

@puyol_presidend5 tylko Bosak :)

16

@Suzu Niektórzy fanatycy PO już zapomnieli jak tragicznie ta partia rządziła.

13

@puyol_presidend5 dla mnie jest tylko jeden kandydat. Bosak. :)

12

@puyol_presidend5 Raczej na Bosaka.

3

@puyol_presidend5 Cały czas się zastanawiam. W każdym razie na pewno nie Duda i Bosak.

2

@puyol_presidend5 Ja to żadnemu człowiekowi w polityce nie wierzę, i przynajmniej nikt mnie nie rozczarowuje.
Do tego ta satysfakcja jak dziecięce marzenia o takich co do polityki idą by walczyć o Polski dobro, a okazuje się że tak naprawdę to obalać obcy zły nepotyzm by zastąpić go dobrym swoim. Choć jeszcze gorsi są ci co do polityki prą by narzucać swój sposób widzenia siłą innym.

8

@Kompletny Wtedy nie idę na wybory. Na szczęście poparcie Bosaka jest minimalne. Nie cierpię gościa chyba jeszcze bardziej niż Dudy.

9

@puyol_presidend5 #TeamBosak

9

@puyol_presidend5 Absolutnie gryzie mi się głosowanie na Bosaka i kibicowanie Barcelonie. Dwie zupełnie sprzecznie światopoglądowo postawy...

3

@puyol_presidend5 tylko Bosak

0

@Arkon można nie cierpieć, ale przynajmniej nie jest od rządzących i zrobi mniej złego.

3

@Kompletny Nie jestem przekonany. Jego poglądy są mi obce chyba w 100%. Mam nadzieję, że nie będzie takiej drugiej tury. To nawet nie jest mniejsze zło.

2

@Arkon na szczęście tak głupi chyba nawet nasz naród nie jest.

13

@puyol_presidend5 Na wybory pójdę, ale w życiu nie na bosaka, w butach pójdę.
Och milenialsi, krótko żyjecie na tym świecie i dlatego daliście się zauroczyć Konfederacji, kilkadziesiąt lat temu miałem podobnie, zagłosowałem na Korwina, czego do dzisiaj żałuję!

6

@eMATe Nieśmiało zapytam, jaką to światopoglądową postawą jest kibicowanie FCB?

6

@Arkon @Kompletny @Serek @kamyk_23 skąd u Was niechęć do Krzysztofa Bosaka? Pytam czysto z ciekawości. Odmienne poglądy polityczne czy coś innego?

13

@BaroPodertos Może dlatego, że jest "brunatny"? Zresztą ich program polityczny, to czysta utopia.

24

@puyol_presidend5 Jak już tak się zachwycacie Bosakiem to może by się wypadało dowiedzieć cokolwiek o idolu, a nie pisać, że ma czystą kartę. Ja sporo pamiętam, ale wystarczy wpisać w google. Był w partii, która współrządziła już Polską razem z PiSem i siedział wtedy w sejmie, on i jemu podobni sprawili, że hasło Młodzież Wszechpolska kojarzy się tylko z głupkami wyrywającymi chodniki i idącymi pod rękę z kibolami, asystent M. Giertycha, który nie wierzy w ewolucję, a Pismo Święte traktuje w sposób dosłowny. dziennikarstwa się uczył w prywatnej szkole ojca Tadeusza, rozpoczął mnóstwo kierunków studiów i nie skończył żadnych. Jak się nie dostał do Sejmu to zakładał co chwilę jakieś bzdurne fundację, gdzie siedział jako zarząd, byle nie wziąć się do normalnej pracy. Człowiek, który lubi publiczne pieniądze, ale oficjalnie jest wielkim przeciwnikiem podatków. Samo przynależenie do LPR powinno go wykluczyć z brania na poważnie, a już wisienką na torcie, za którą powinien dostać bana dożywotniego był udział w Tańcu z Gwiazdami :) Nie no prezydent jak się patrzy. Czysty jak łza i mądry jak sowa.

0

@Hushovt w czym tak dokładnie?

1

@BaroPodertos poglądy. Ale szanuję go jako polityka za to jak prezentował się na debatach itp. Pod tym względem zdecydowanie najlepszy z kandydatów.

0

@puyol_presidend5 Hołownia.

1

@kamyk_23 @arasz1819 @Arkon @eMATe Ok, a mogę prosić Cię, żebyś powiedział w takim razie na kogo najprędzej zagłosujesz i dlaczego?

2

@PanPatrykk A dlaczego na niego? Pytam, bo chciałbym poznać argument, nic do niego nie mam.

1

13

@puyol_presidend5 Jest dwóch kandydatów na których na pewno NIE ODDAM głosu - to Duda oraz Bosak. Wytłumaczę się z tego drugiego.

Mógłbym napisać, że ktoś kto się nazywa wolnościowcem przy jednoczesnym zabranianiu dwóm dorosłym osobom tej samej płci skorzystać z wolności zawarcia sformalizowanej prawnie relacji, to hipokryta a nie wolnościowiec i w gruncie rzeczy to oby wystarczyło, ale niech będzie, że stracę te pięć minut na szersze omówienie jego kandydatury.

Łatwo ulec wrażeniu, że Bosak jest kimś świeżym i nowym w polityce, ale kto ją śledzi uważnie ten wie, że to stary wyjadacz. Ma doświadczenie i wie jak grać, żeby nikt nie mógł mu wprost zarzucić rzeczy, którymi niewygodnie mu się chwalić. Bosak, podobnie jak całe jego towarzystwo, udaje wolnorynkową prawicę, podczas gdy w rzeczywistości realizuje postulaty neofaszystowskie i kumpluje się neofaszystami (na przykład Forza Nuova). Łatwo mu uwierzyć, bo zwykle ma proste i przyjemne dla ucha recepty na wszystkie problemy, ale kto ma trochę więcej lat na karku to wie, że świat i życie nie jest tak czarno-białe jak je przedstawiają korwinowcy a darwinizm społeczny to prosta droga do krwawej rewolucji.

Ale nawet jeśli zostawimy jego poglądy na moment na boku i zastanowimy się nad realnymi skutkami jego polityki, to logicznym wydaje się wniosek, że Bosak to albo agent Putina, albo jego pożyteczny idiota. Nie ma bowiem tajemnicy w tym, że Bosak jest przeciwnikiem Unii Europejskiej. Tymczasem Polska nie ma i nie będzie miała na tyle silnej pozycji, gospodarki i armii, by być samotną wyspą w Europie. Możemy być albo w Unii Europejskiej, albo w Unii Rosyjskiej, na wzór Białorusi. Nie ma innych dróg, co pokazał dobitnie przykład Ukrainy, która gdy tylko zbliżyła się do UE, została bezceremonialnie zaatakowana przez Putina. Tak więc Bosak nawołujący do polexitu, to Bosak realizujący politykę korzystną dla Putina, świadomie lub nieświadomie.

Dlatego nawet z lufą przy skroni nie zagłosowałbym na Bosaka. Ale Was przekonywał na siłę nie będę, a jedynie zachęcam do weryfikacji jego historii, poglądów i analizy tego, co one w praktyce oznaczają.

0

@puyol_presidend5 Najprawdopodobniej na Szymona Hołownię.

4

@ArdoFCB skrajnie lewicowa :) nie no beka. Korwinowcy propagandy nie sieją? Same bzdury wyssane z palca.

2

@puyol_presidend5 a co Bosak w życiu osiągnął? Prezydentem gość bez pracy? Na utrzymaniu rodziców? Śmieszne macie poglądy.

2

@BaroPodertos ciemniactwo poglądów, religijny obskurantyzm, zacofanie. Lansowanie się na "ekonomicznym" znawstwie jest bardzo śmieszne. Do tego dochodzi brak zawodowego doświadczenia. Nie wiesz chyba wielu rzeczy o swoim "idolu".

0

@puyol_presidend5 "no i piękna i mądra Jachira"
- Akurat jeśli chodzi o gospodarkę to Jachira jest spoko, też od kilku lat propaguje wolność gospodarczą. No chyba, że kłamie jak niegdyś Tusk

0

@eMATe Chłopie - czasy gdy ten klub reprezentował jakieś poglądy skończyły się dawno dawno temu Teraz to tylko biznes i futbol

1

@puyol_presidend5 Ten VAT to propaganda pisowska. Odsyłam do raportu kogóż by innego jak Mariana Banasia i NIK sprzed kilku dni, że ściągalność VAT wcale się nie poprawiła. To zwykły pic. Wpływy z VAT są większe tylko dlatego, że konsumpcja wzrosła, a VAT się płaci od wszystkiego.

1

@puyol_presidend5 Nie ma jedynego słusznego rozwiązania...
Abstrahując od "jakości" poszczególnych kandydatów", wybór przedstawiciela partii rządzącej może być kontynuowaniem polityki głowy państwa na zasadzie "długopisu" (podpisuję wszystko, co mi podsuniecie).
Z kolei kandydat opozycyjny zapewne będzie wetował większość ustaw na zasadzie "nie, bo nie", "bo to oni, nie my", bez względu na brzmienie tych ustaw i zaproponowane w nich rozwiązania , co może doprowadzić do swoistego paraliżu.
Jesteśmy w kropce, delikatnie mówiąc...

1

@ArdoFCB
Za liczne afery? Przykłady?
Pewnie w domu leci tylko tvpis.
PiS to jedna wielka afera

0

@puyol_presidend5 Nie wiem czy pójdę, ale jakbym już się zdecydował to pewnie Bosak. Najgorsi to oczywiście PO i Wiosna. Całe szczęście, że Kidawa czy tym bardziej Biedron nie mają szans na zwycięstwo.

0

@puyol_presidend5 To w sumie bardzo ciekawe co mówisz, bo u mnie jest poniekąd odwrotnie; zdecydowana część wyborców Konfederacji, których 'znam' to ludzie z fcbarca.com. Natomiast kogo nie zapytam w moim środowisku, wśród moim znajomych niewirtualnych, to nie ma właściwie ani jednej osoby, która głosowałaby na Konfederację czy p. Bosaka.

2

@kel Miało być mądrze a wyszło jak zwykle. Mimo wszystko pominę te wszystkie durnoty jakie tutaj napisałeś o Unii i Rosji, zachęcam do głosowania na PIS/PO. Każde ugrupowanie już rządziło i za każdym razem było koszmarnie, poza Konfederacja, więc skoro ludzie Twojego pokroju głosują dalej na tą samą partie licząc na cudowne zmiany to tak jakby 3x zaprosić do domu złodzieja z myślą, że do 3 razy sztuka i nic nie wyniesie.

Co do Bosaka, zdecydowanie wolał bym innego kandydata z konfederacji, aczkolwiek Bosak bardzo dobrze wypada w mediach, więc liczę, że przekona do siebie większą część wyborców, pomimo niektórych innych wartości które reprezentuję oddam głos na Bosaka ponieważ będzie reprezentował wartości KONFEDERACJI z którymi w większości się zgadzam.

3

@Arasarkadiusz afery podsluchowe, kradzież pieniedzy z OFE i ZUS, prywatyzacja i zamykanie wielu zakładów za grosze, afery z kamienicami, tego jest całe mnóstwo, na tvp ogladam tylko skoki i mecze a w TVN i gazecie wyborczej takich rzeczy nie mówią. PO to partia mafia c9 doprowadziła LOT do upadłości a rząd wiedział wtedy ze amber gold upadnie i nic z tym nie zrobil. PO zawdzięcza PiS to ze ich kryja i nikt jeszcze nie siedzi

4

@CuttingHead to zabawne, że wiesz lepiej na kogo głosuję i na kogo głosowałem w przeszłości. Jeszcze bardziej zabawne, że nie odniosłeś się do żadnego z moich zarzutów wobec Bosaka, jedynie uciekając w argumenty ad personam. Wiele to o tobie mówi. I niewiele dobrego.

1

@puyol_presidend5 Z lewicowymi poglądami mam tylko jeden wybór! Robert Biedroń, reszta kandydatów to różne odcienia prawicy.

2

@puyol_presidend5 Tak z czystej ciekawości, pytanie do ludzi, którzy Bosaka wskazują na swojego kandydata. Czy interesujecie się historią FC Barcelony? Kontekstem politycznym i społecznym? Czy interesujecie się może historią Katalonii, czy oddzielacie po prostu politykę od sportu?

Pytam, ponieważ poglądy Bosaka stoją po przeciwnej stronie niż wartości, którymi żyje ten klub.

2

@CuttingHead O wegierskim raporcie z 2016 o wpływach Rosji w Europie Środkowej nie slyszales? Partie polityczne, publicysci, stowarzyszenia i organizacje, które w swojej działalności ocieplają wizerunek Rosji i głoszą tezy zgodne z ze strategią opracowaną na Kremlu.

Jezeli chodzi o Polske:

Media:
Baza Dokumentów Papieskich (część Xportal.pl)
Endecja.pl
Kresy.pl
Kronika Narodowa
Myśl Polska
Nacjonalista.pl
Narodowcy.net
Polityka Narodowa
Prawica.net
Radio Hobby

Organizacje:
Partia Zmiana
partie Janusza Korwin-Mikkego
Europejskie Centrum Analiz Gospodarczych
Obóz Wielkiej Polski
Euroazjatycki Związek Młodzieży
Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód
Falanga
Ruch Narodowy
Młodzież Wszechpolska
Oboz Narodoow-Radykalny

Osoby:
Mateusz Piskorski
Konrad Rękas
Jacek Kamiński
Jan Engelgard
Bartosz Bekier
Zbigniew Bereza
Józef Bryll
Aldona Michalak
Janusz Korwin-Mikke
Sylwester Chruszcz
Witold Tumanowicz
Artur Zawisza
Adam Andruszkiewicz
Adam Małecki
Bartosz Berk
Krzysztof Bosak
Robert Winnicki

Raport: https://www.politicalcapital.hu/wp-content/uploads/PC_reactionary_values_CEE_20160727.pdf

Nie mowiac juz o powiazaniach Bosaka brata z oligarcha Bojkiem.

Zreszta juz przeciez nie jest tajemnica, ze rosyjskie pieniadze stoja za Johnsonami, Faragami, Le Penami i innymi brexitami.

1

@iksajotien Nie lubię mieszania polityki ze sportem tak jak mieszania Kościoła w politykę.

Komentarz usunięty

0

@iksajotien Ja się nie interesuje. Mógłbyś wskazać te wartości?

0

@puyol_presidend5 FC Barcelona i polityka, kwestie społeczne, Katalonia, historia - to są nierozerwalne sprawy, nie da się ich nie mieszać, co najwyżej można te połączenia ignorować.

0

@Pawel1980 Ordoliberalizm mówi ci to coś?
A no tak wiem, że nie.

0

@Beztroskii No cóż, zapraszam do zapoznania się z historią klubu, ale myślę, że to dość oczywiste, że Barca zawsze stała w opozycji do wszelkich form dyskryminacji i otwarcie sprzeciwiała się faszystowskiemu rządowi Franco.

0

@kel ale co tu się odnosić do głupot, kreml został przyłączony do Rosji poprzez referendum w którym opowiedziało się większość mieszkańców. Skoro Rosji zależy na powiększeniu swojego imperium to dlaczego pomimo chęci dołączenia Osetii do Rosji Ci nie chcieli?

Kolejny przykład co ma odłączenie od unii do aktu agresji wobec nas Rosji? Skoro unia nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa bo nie ma armii? Proszę nie mylić uni z NATO, bo istnieje to bez względu naszego członkostwa. Agent Putina? Tak samo jak Korwin który swego czasu powiedział "kocham Rosję" Ci co chcą zobaczą prawdziwie wypowiedziane słowa a nie wyrwane z kontekstu.

0

@ArdoFCB
Aferą podsłuchowa? Osmiorniczki za 200 zł, proszę Cię,kradzież pieniędzy z OFE? bzdura ,zobacz co teraz PiS robi z tymi właśnie pieniędzmi z OFE,piszesz kolego tylko ogolnikani i nic wiecej,5 lat rządzi PiS,i z tymi niby aferami nikt z PO nie został skazany, gdzie PiS ma prokuraturę i duża część sądów (zaraz najwyższy będzie mieć tez) ja wiem że za 500 + plus można być aż tak zalepionym, ale aż tak,niszczą cały przemysł, największe spółki skarbu państwa tracą miliardy,zobaczysz co będzie wkrótce, odbije się na naszych dzieciach,obniżenie pod publiczkę wieku emerytalnego, to będzie katastrofą,zobacz obiektywnie ile afer grubych uzbierało PiS tylko przez 5 lat,pozdrawiam

0

@Chinaski tak jak i Bosak ma żydowskie korzenie, co ma ten raport wspólnego z rzeczywistością? To polscy politycy powinni drażnić niedźwiedzia skoro poza ostatnimi słowami Putina na temat polski nie ma ku temu podstaw? Są też raporty opracowane przez żydowskie organizacje w których jesteśmy postrzegani jako antysemici, wiarygodne?

0

@maroon To prawda, ale kibice to nie zarząd.

0

@puyol_presidend5 Rzeczywiście ciężko kogokolwiek wybrać spośród aktualnych kandydatów. Najbliżej światopoglądowo będzie mi najprawdopodobniej do kandydata lewicy, choć wyczuwam w nim duży koniunkturalizm. Im dalej od skrajnej prawicy tym lepiej.

2

@JackH Zagłębiając się w historię regionu Katalonii, łatwo dostrzec pewnego rodzaju kosmopolityzm wywodzący się z handlowego charakteru miasta. Ja uosabiam Barçe z Katalonią, republikańską postawą, jednak szeroko pojętą tolerancją i wolnością światopoglądową. Podsumowując, wszystko to czym nie jest Sz. P. Bosak.

0

@Arasarkadiusz PO miało niezliczone afery juz nie wspomnę ze zlecili podpalenie budki przy rosyjskiej ambasadzie. Polacy maja pracowac do 67 roku zycia i dłużej zeby takie darmozjady jak Tusk otrzymywały wielkie emerytury. Przecież nikt nie zakazuje pracowac dalej jak ktoś chce to może. PO wyprzedalo wszystko co sie dalo za grosze. To za Po wniosli kilku milionów Polaków o referendum zostalo wyrzucone do kosza. PO to najgorsza partia w historii Polski, z ludzmi z PZPRu.

2

@eMATe To z czym Ty utożsamiasz Katalonie i jak skalujesz swój światopogląd na świat sportu w zasadzie nikogo nie interesuje; bo to jedynie jakaś twoja wynaturzona forma postrzegania tych dwóch aspektów.

Dalej, nie rozumiesz czym jest republikańska postawa, żaden z krajów Europy Zachodniej mimo "republiki" w nazwie nie jest republiką; co najdobitniej widać ostatnio na przykładzie Francji. Co prawda nie jestem fanem Bosaka, ale on jest daleki od ograniczania komukolwiek wolności światopoglądowej.

Kończąć, to że Barcelona jest mocno lewicowa nie wynika z jej historii, a kosmopolityzm nie jest równy terminowi liberalizmu światopoglądowego tj. nowej lewicy lub jak kto woli neomarksizmu.

Fajnie, że piszesz coś na LR generując aktywność, szkoda jednak, że nie wiesz co piszesz.

0

@ArdoFCB
I znowu tylko ogolniki,przecież nie porównamy spalonej budki z okradaniem PCK (3mln),ale w większości krajów ludzie pracują właśnie do 65-67 roku życia,za kilkanaście kilkadziesiąt lat nie będzie z czego wypłacać emerytur bo ZUS tego nie udzwignie,,napisz jakieś przykłady co zostało wyprzedane za grosz,Badz obiektywny PiS robi tak samo,a na dodatek ma budować te centralne lotnisko,a już w tej chwili pracuje kilkanaście osób zarabiając po kilkadziesiąt tyś miesięcznie,,a nawet na te lotnisko nie ma jeszcze konkretnych planów,przecież Tusk pracuje nie otrzymuje emerytury jeszcze, chyba że czegoś nie wiem :), PO partia pzpr ????to w PiS jest były prokurator z pzpr Piotrowicz a dzisiaj sędzia TK, to w PiS jest były sędzia pzpr KRYŻE ,i jeszcze kilku innych,naprawdę kolego proszę więcej argumentów i faktów

0

@puyol_presidend5 Pewnie na Bosaka. Choc wolalbym Dziambora z konfy, ale na pewno nie na pispo i lewackiego Biedronia. A tak szczerze mówiąc, to nie ma na kogo głosować. Jestem za wolnością ogólnie i wkurza mnie narzucanie swoich racji kazdej z partii. Kofederacje lubie za poglady gospodarcze, ale z kolei spoleczne juz mniej. Nie przeszkadza mi ze geje sobie wezma slub jak chcą. Nie jestem za zadnym batorzeniem ich. Nie lubie propagandy lgbt ale tez mam w nosie kto z kim sypia i jakiej jest orientacji. Fajnie gdyby Konfa z pogladami spolecznymi poszla troche w kierunku centralnym ale to chyba niemozliwe...

1

@eMATe Dziękuję za wyjaśnienie co miałeś na myśli, ale nie za bardzo się z tym zgodzę, bo wśród kibiców FCB jest cały przekrój poglądów, więc przypisywaniu całemu ruchowi kibicowskiemu jednego poglądu jest mocnym nadużyciem. Wśród kibiców mocno reprezentowani są w końcu np. i seperatyści i hiszpańscy nacjonaliści. Zresztą podobny przekrój poglądów od lewa do prawa jest widoczny na LR.

1

@puyol_presidend5 Tylko Bosak. Przede wszystkim dlatego że jest przedstawicielem ugrupowania, które jest przeciw totalnie nie sprawdzającemu się systemowi. Poza tym głosując na dobrze znaną bandę czworga, głosujemy za nieustanną podwyżką podatków i osłabiania naszej waluty na całym świecie.

0

@puyol_presidend5 Przedisębiorcy- PO? Chyba sobie jaja robisz. Normalni przedsiębiorcy głosują na wolność czyli na Konfederację.

1

@puyol_presidend5 Też na Bosaka. Niestety z całej Konfederacji on, jak i Winnicki, mają najbardziej socjalistyczne poglądy ze wszystkich posłów tej koalicji, ale mimo wszystko lepszego kandydata nie ma. Reszta partii miała już swoje szanse, i tylko przebijali się w tym, kto będzie gorzej sprawował władzę.

0

@puyol_presidend5 Jest tu jakiś obiektywny pasjonat, który wypisze wszystkie za i przeciw każdego kandydata? Nie interesuję się na co dzień polityką, a z chęcią poznałbym charakterystykę każdego ze startujących

0

@eMATe Owszem można tak na to spojrzeć ale uwierz mi że są ludzie których nie obchodzi historia i cała ta otoczka o jakiej wspominasz Ci ludzie zwracają uwagę tylko na piękną grę więc to jakie mają poglądy nie przeszkadza im kibicować niczemu więcej tylko piłkarskiej drużynie

0

@piekielnewrota nie to żadnego znaczenia, bo prezydent w Polsce praktycznie nic nie może i pełni tylko rolę reprezentatywną. Jedynym fajnym bonusem jest prawo łaski, warto się zapoznać z tym w jaki sposób korzystali z niego poprzedni prezydenci.

1

@iksajotien Ja jak najbardziej oddzielam politykę od sportu Czasy totalitarne w których kibicowanie klubowi stanowiło pewien rodzaj oporu wobec dyktatury dawno już minęły Obecnie to jest już nawet nie sport ale tylko wielki biznes Każdy ma inne powody z jakich kibicuje klubowi - jeden patrzy na historię , drugi tylko na grę drużyny bądź ma tu ulubionych zawodników Dziś na pewno nie da się powiedzieć ze jak ktoś kibicuje Barcelonie to ma określony światopogląd I tak zresztą powinno być Sport powinien łączyć a nie dzielić Różnych linii podziału jest i tak zbyt wiele na tym świecie

0

@Peciak I trzeba się modlić aby było tak jak najdłużej Mogą jednak przyjść czasy w których prezydent jako zwierzchnik Sił Zbrojnych będzie musiał podjąć jakieś trudne i ważne decyzje w razie zagrożenia Nie chciałbym wówczas aby stanowisko prezydenta obejmowali Biedroń ,Hołownia czy Kidawa

0

@puyol_presidend5 Ja na Szymka

konto usunięte

0

@puyol_presidend5 ja bym głosował na cara Aleksandra I. Może on by wreszcie zrobił jakiś porządek, wszystkie polskie partie do złodzieje i aferzyści.

To może jednak Konfederacja (barska) - oni przecież tęsknią za rozbiorami!

0

@puyol_presidend5 Jeżeli chcesz żeby nasz kraj wyszedł z UE to głosuj na Bosaka i czystego konta nie ma był już sejmie w kadencji 2005-2007 z list LPR

0

@puyol_presidend5
Nacjonalista :) masakra

3

@kamyk_23 To czy ich program jest utopijny pokazać może wdrożenie w rzeczywistość. Pusty slogan rzucany przez przeciwników Konfederacji. No, ale tak - lepszy program realny pokroju PISowego, czy wcześniej PO.

0

@kerouac O czym Ty chłopcze bredzisz, czytałeś ich program?

0

@puyol_presidend5 @Kajtek77 A Ty na kogo chcesz zagłosować i dlaczego? A na kogo w życiu byś nie oddał głosu i dlaczego?

0

@puyol_presidend5 Na pewno nie zagłosuję na pana Andrzeja i panią Kidawę. Reszta kandydatów ma u mnie jak na razie czystą kartę. Gdybym miał odrzucić jeszcze kogoś, to prawdopodobnie Biedronia i Hołownię. Ten drugi wkroczył z nikąd do polityki jak Kukiz i myślę, że zrobi taką samą "karierę".

0

@Barcamoja Możesz mi wyjaśnić jakież to magiczne prerogatywy posiada w Polsce prezydent że może samodzielnie doprowadzić do wyjścia Polski z UE? Nawet jeśliby rozpisał referendum w tej sprawie to i tak byłaby to wola wyborców

0

@CuttingHead No tak, czyli jedynym argumentem okazal sie brak jakiegokolwiek argumentu.

0

@Kajtek77 Czyli...Bosak? Czy jednak inny Pan?

0

@puyol_presidend5 Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem :)

0

@BaroPodertos Inne poglądy polityczne :)
daleko mi do leseferyzmu gospodarczego, poglądy Korwina to czysta utopia podobnie jak komunizm, ale na szczęście Bosak tak skrajny w tych sprawach nie jest ale za to odbija mu się w skrajność światopoglądową.
Uważam, że żadna skrajność nie jest dobra a tak poza tym mam poglądy centrolewicowe, więc to normalne, że Bosak raczej nie prezentuje moich poglądów.

0

@MrCule_X Wielce prawdopodobne jest że tłumaczę sobie rzeczywistość, na bazie tego co wiem, jakie mam doświadczenia i w co wierzę, ale na tym właśnie polega światopogląd. Naprawdę nie potrafię uwierzyć, że były lider Młodzieży Wszechpolskiej jest daleki od ograniczania komukolwiek wolności światopoglądowej.

0

@eMATe Wierzę, że nie potrafisz, bo zwyczajnie tego nie rozumiesz.

0

@MrCule_X Po dwóch moich postach potrafisz rozpoznać stan mojego intelektu, moje postrzeganie świata. Brawo Sherlocku!
Jednak skoro już zacząłeś, to wyjaśnij mi proszę czym jest w takim razie "prawdziwa republika" a nie taka zachodnioeuropejska AD 2020.
Ja nawiązywałem do czasów reżimu Franco, a może nawet jeszcze głębiej, do czasów napoleońskich. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że obecny klub piłkarski nie ma z tym wiele wspólnego, jednak domniemam, że tamte wydarzenia odbiły się w pewien sposób na tym jak wygląda dzisiejsza Katalonia. Bo to, że FCB jest silnie związana z regionem chyba nie jest dyskusyjne.
Nie podoba mi się Twój protekcjonalizm wobec mnie, i przeświadczenie o swojej racji. Miej wątpliwości, i szanuj ludzi!

« Powrót do wszystkich komentarzy