O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho
  • Ulubione zespoły Barcelona Arsenal Legia
  • Barcelonie kibicuję od 97/98

Statystyki

  • Dni w serwisie 3580
  • Liczba komentarzy 1982
  • Polecenia 6221

Komentarze

0

Pedro i Meunier by się przydali na rezerwę. William chyba nie ma paszportu i jego transfer jest raczej wykluczony.

5

@FC1899Barca niech siedzi gdzie jest. Ja tam go tu nie chce.

1

@BarcaInfo Na ten moment to on pokazuje, że ma problemy mięśniowe z sezonu na sezon. Wraca, zaraz znów, uraz i tak w kółko. Ostatnio nawet nie zdążył wrócić na boisko i znów mu się uraz odnowił.

nieprawda. Urazu doznał w drugiej nodze. Co jest dość częste i przytrafiło się np Milikowi. Podczas rehabilitacji nadmiernie używa się drugiej nogi, która jest silniejsza od tej niedawno kontuzjowanej, przez co staje się zmęczona i podatna na uraz. To nie jest wina Dembele tylko naszego sztabu zarówno medycznego i jak i szkoleniowego. Ewidentnie nie potrafią się z nim obchodzić, to jedyny taki szybkościowiec w drużynie i potrzebuje innych zajęć od reszty.

Sprzedadzą go za 80mln i kto przyjdzie w jego miejsce robić wiatr w ataku? Potrzebujemy go, ma mnóstwo miejsca na rozwój i wiele lat gry przed sobą, raczej tych najlepszych. Jeżeli go sprzedamy zakładam się o flachę, że będzie bardzo szybko jednym z najlepszych w swoim nowym klubie i lidze.

15

Jeżeli to jest tylko obniżka na czas niegrania, to mamy poki co miesiąc bez gry. Zakładając nawet, że będą to np. 3 miesiące to raptem obniżce o 70% ulegnie tylko 1/4 wynagrodzenia. Czyli w skali roku będzie to około 17%. Zważywszy na to, że piłkarze mają płacone za treningi, reklamy i granie, a tego nie robią, to ludzka przyzwoitość nakazuje rezygnację z zarobków za ten czas, a chociaż jej znaczne zmniejszenie.

Przypominam, że Messi mówił w wywiadach, że mógłby grać za darmo dla Barcelony. Teraz nawet nie gra, więc branie 50 mln czy ile on tam czesze jest wysoce niestosowne.

Niech pilkarze pokażą, ze grają dla więcej niż klubu i niech wesprą klub w tym trudnym czasie. Ponad 60% naszych wydatków to tylko pensje pilakarzy.

0

@puyol_presidend5 pieniądz leżący bezczynnie jest zjadany przez inflacje. Sam mając małe oszczędności postanowiłem je ulokować w akcje i kryptowaluty. Świat się odbuduje, a teraz są duże spadki. Nasz miłościwy rząd planuje dodrukować pieniędzy, więc, każdy z dużym zapasem gotówki od razu straci mnóśtwo pieniędzy. Nieruchumości, kruszce i krypotowaluty, których nie da się dodrukować to obecnie najpewniejsze źródło inwestycji. Za pół roku lub rok wyjmiesz z dużym zyskiem.

Zobacz wszystkie

103

80% komentarzy na dole to stek bzdur. Semedo doskonale kasował Guedesa, kiedy ten był jeszcze na murawie, wygrywa z łatwością pojedynki biegowe, zarówno w ataku jak i obronie. Wyeliminował niemal do końca błędy w ustawieniu i kryciu.

Jedyne czego mu brakuje to zaufania od kolegów i większego wsparcia po swojej stronie. On tam jest zupełnie SAM. Jak próbuje zrobić ruch na długą piłkę krzyżową, to nikt mu jej nie daje, wraca więc do obrony, bo 70% akcji Barcy jest grana lewą flanką, gdzie gra Alba, Coutinho, Arthur, Dembele i Suarez. Po prawej stronie czasem się pojawi Messi i Rakitic do przegrania piłki na drugą stronę.

Jak Dembele grał po prawej stronie, albo wchodził Vidal to od razu Semedo miał z kim poklepać i rodziły się z tego bramki, jak chociażby ta Messiego po asyście Vidala.

Problemem Semedo, jak i Vidala, Malcoma, Lengleta czy wcześniej Turana, Munira, Paco, Denisa czy Gomesa jest to, że partnerzy na boisku zwyczajnie z nimi nie grają. Mając na boku Semedo w ruchu nikt mu nie da piłki, a nawet jak da i on zdoła dograć w pole karne, to wszyscy są w środku pola, łącznie z Suarezem.

Podsumowując, ja jestem wielkim zwolennikiem jego talentu, formy i stylu gry, ale dopóki nie poczuje zaufania kolegów i trenera będzie się bać zagrać na maxa, bo zaraz pójdzie w odstawkę. wybiera zoachowawczą grę, tak jak zresztą połowo ostatnich nabytków Barcy. Nawet Coutinho już mniej uderza i drybluje tlyko gra po obwodzie. W miejsce Arthura mógłby zagrać każdy zawodnik z La Ligi i tez by naklepał 120 podań jakby mu Busquets i Pique ciągle podawali. Brakuje przebojowości, jak tylko Dembele i Coutinho grali swoje to były z tego wymierne korzyści. Podejść, przedryblować, uderzyć z dystansu, a nie klepanie bez sensu. Potem się dziwią, że tracą łatwo gole, jak nie mają koncentracji sami się usypiając swoim stylem i zwalnianiem gry. Ile razy się prosi aż o kontrę po głębokim przechwycie, ale Rakitic czy Busi zaraz kółeczko i do ter Stegena i od nowa w koło Macieju.

102

Messi nie odbył żadnego treningu, przeleciał wiele kilometrów i spędził długie godziny w samolocie. Do tego dużo emocji związanych z narodzinami 2 dziecka. To wszystko złożyło się na tą, bardzo słuszną decyzję. Może inaczej byśmy mówili po porażce, ale wynik broni trenera i jego decyzję.

87

Tak, Konfederaci, wkład których wchodzą Narodowcy będą chcieli oddawać komukolwiek nasze Terytorium xD do tego jeszcze jak mają się te postulaty zrealizować? W Parlamencie Europejskim? W Strasburgu? Większej głupoty nigdy nie słyszałem. Ośrodek monitorowania sam powinien się zgłosić do prokuratury.

85

Tytuł zawodnika meczu dostaje się za całokształt występu. Cały występ Nelsona był bardzo dobry, w pełni zasłużona 8, z wielu powodów. Po pierwsze emanowal wręcz pewnością siebie, nie bał się odpowiedzialności,, wygrywal z łatwością pojedynki zarówno w obronie jak i w ataku, a jego przegrane starcia czy niecelne zagrania wynikały bardziej z odważnej gry niż z braków umiejętności, zaangażowania czy złego ustawienia.

Największym pochlebstwem jest to, że koledzy (do wejścia Messiego) widząc jego formę z chęcią do niego grali, co jeszcze miesiąc temu było nie do pomyślenia, bo 80% ataków szło lewa strona. Widać, że jedyne czego mu brakowało to większej swobody i pewności siebie.

Porównania do Alvesa możesz już sobie odpuścić, raz, że nie ma go już w klubie od kilku lat, z czego jego ostatnie sezony nie były jakieś wybitne, a dwa to właśnie fakt, że Barcelona grała wówczas praktycznie tylko prawa strona wykorzystując jego ofensywne atrybuty. Do tego w najlepszych latach Alvesa Barca angazowala dużo więcej piłkarzy w akcje ofensywne, tymczasem teraz oprócz Suareza I czasem Vidalia nie ma nikogo z przodu komu można posłać dośrodkowanie, czy zagrać na klepke.

Tekst, że był objeżdżany przez Juniora czy Bale'a to zedytuj bo nie przystoi aż takiemu fachowcowi

Straty i niecelne podania to też domena Messiego, który niemal zawsze jest zawodnikiem meczu, wiesz dlaczego? Bo to świadczy o tym, że ciągle jest pod gra i gra ryzykownie, żeby zrobić przewagę.

Btw szukałem Twoich ocen Semedo po meczu z Valencia ale nie znalazłem, sam pokusilem się o analizę w Twoim stylu i wyszło mi 12 na plus i 3 na minus w 45 min. Odniesiesz się?

80

Neymar 12? Powoli wychodzi z cienia Messiego, już nawet się pod niego nie łapie.

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kto powinien być w niedalekiej przyszłości podstawowym prawym obrońcą Barcelony?