La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 513 Culés

200

Ciężko być takim prawdziwym lewicowcem. Na przykład dla lewicy dwie płci to za mało. Kiedyś płeć człowieka stwierdzano zaraz po porodzie, wnioskując ją z czynników fizycznych, gdzie posiadanie siusiaka świadczyło o chłopcu, a brak posiadania w/w organu – o dziewczynce. W dzisiejszych, nowoczesnych czasach społeczeństwa otwartego jest już inaczej – płeć człowieka jest sprawą dynamiczną, uwarunkowaną subiektywnym uczuciem samego w aktualnym czasie. W jego odstępie np. rano ktoś jest kobietą, w południe obojnakiem, po południu już mężczyzną. Lewica klasyfikuje jakieś kilkadziesiąt płci. A jeśli ty nie to znaczy, że żyjesz w średniowieczu.
Naindyczone feministki to zawsze dobry temat do wyszydzania. Im więcej tego ich gniewu i chęci uwolnienia się spod męskiego jarzma, tym bardziej idiotyczne są ich postulaty i związane z nimi happeningi. Aborcja Matki Boskiej, sikanie w spodnie na znak równości owłosione pachy jako symbol społecznej dowagi. Tam naprawdę było już wszystko.
Co więcej dla lewicy kosmetyki wybielające są rasistowskie! L'Oreal już nie wybiela i nie rozjaśnia cery. Bo to rasizm. Francuska firma kosmetyczna podjęła decyzję o wycofaniu słów "biały", "wybielający" czy "rozjaśniający" z opisów swoich kosmetyków bo źle się kojarzą w postępowym świecie lewicy. W ogóle lewica lubuje się w przekształcaniu rzeczywistości, a także na wykrzywianiu historii. Na przykład w Stanach z miast znikają historyczne pomniki ludzi kojarzonych z niewolnictwem lub po prostu prawicowymi poglądami. Nic tam, że dany człowiek kiedyś był filantropem i przyczynił się do rozwoju nauki czy sztuki. Był rasistą i należy go wymazać bo tego wymaga postęp. Ultranowoczesny Netflix tworzy seriale historyczne, w których czarnoskórzy żyjący w w XVIII wieku są przedstawiani jako arystokraci. Przez takie wypieranie prawdy przyszłe pokolenia będą zidiociałe i naprawdę uwierzą, że tak było. Lewica ma też wielkiego kija w dupie. Uwielbia śmiać się prawicy, a gdy jest odwrotnie to banują ich na Twitterze, Facebooku itd.
Na szczęści mi trudno jest mi sklasyfikować siebie jako osobę o poglądach prawicowych czy też lewicowych dzięki czemu potrafię śmiać się z ułomności zarówno jednych jak i drugich skrajności.

52

@Ratamahatta Pierwszy. W Punkt!

42

@Ratamahatta Co to za mowa nienawiści?

11

@Ratamahatta Albo zaraz tego komentarza nie będzie, albo będzie wisiał w gorących :D

2

@Ratamahatta zgadzam się w stu procentach

26

@Ratamahatta
"Na szczęści mi trudno jest mi sklasyfikować siebie jako osobę o poglądach prawicowych czy też lewicowych dzięki czemu potrafię śmiać się z ułomności zarówno jednych jak i drugich skrajności. "

No, to czekam teraz na twój post o prawicy.
Niech za słowami pójdą czyny.

27

@klemens100 pax tego nie zrobił

68

@klemens100 O prawicy już jest, jak spojrzysz w lewo na gorące dyskusje i napisany w podobnym tonie, a ten post jest z nim powiązany i ma charakter lekko ironicznej szpilki co można łatwo rozpoznać już po tak samo rozpoczętym zdaniu.

3

@MesQueUnClub_87 raczej dość mocno ironiczny :)

1

@Ratamahatta dlatego jestem centrystą. Pozdrawiam.

6

@NaFazieHitman @MesQueUnClub_87
Zaraz, zaraz.
Pax nie napisał, tak jak @Ratamahatta,
że nie klasyfikuje się jako osoba o prawicowych czy lewicowych pogladach, a za chwile dowala akurat prawicy.
Jeśli ktoś uważa się za bezstronnego, to niech się tak zachowuje.
Powinien więc albo nie zabierać głosu, albo uderzyć w jedną i drugą stronę sporu po równo.


17

@Ratamahatta przycisk "Zgłoś" pewnie płonie w imię wolności słowa ogarniętej cenzura.

52

@klemens100 post paxa jest bezstronny? xD

16

@klemens100 Owszem napisał w podobny sposób i to już w trzecim zdaniu
"Nie zgadzam się i nie popieram skrajnych ideologii czy to lewicowe czy prawicowe czy religijne. Jednak najbardziej mi żal prawicowców" - teraz czekamy kiedy napisze podobny post o lewicy, jeszcze nie napisał, więc ktoś to zrobić za niego, to była tylko kwestia czasu.

2

@Ratamahatta generalnie zgadzam się z twoim postem, ale muszę się przyczepic: dajmy ludziom wolność decydowania o sobie. Ktoś to czuję się mężczyzna/kobietą nie czuję potrzeby zmieniania płci, przechodzenia kuracji. Skąd w was nienawiść do osób, które źle się czują w swoim ciele? Niech przechodzą kurację, na własny koszt, na tym polega wolność. Niestety większość prawicowców nienawidzi taki osób, ponieważ ich nie rozumie. Co do aborcji: te wszystkie happeningi są dlatego, że kościół rządzi w Polsce i utrudnia dostęp do zwykłych usług medycznych. Co do reszty się zgadzam.

9

@przemek14qwe Ależ niech decydują o sobie, chyba nikomu to nie przeszkadza. Problem dla prawicy z tego co wiem pojawia się wtedy, gdy wkracza to w sferę wolności innych ludzi.

Słynny przykład z ostatnich lat to transseksualne kobiety biorące udział w zawodach dla kobiet. Oraz znacznie ważniejszy - terapie hormonalne dla dzieci, które twierdzą, ze są innej płci.

1

@Ratamahatta Otóż to!

0

@NaFazieHitman kolega wyżej napisał, ze ciężko jest mu określić swoje poglądy czy są prawicowe czy lewicowe, pax napisał, ze odcina się od SKRAJNYCH ideologii obu stron, co nie znaczy je nie może jednej uważać za gorszą lub w jakims stopniu indentyfikowac sie z którąś.

3

@Ratamahatta Przecież napisałeś właśnie zbiór jakiś bzdur w które wierzą prawicowe chłopaki (szczególnie te dotyczące płci, wtf, skąd to wzięte zostało) na temat wymyślnej przez nich 'lewicy', a następnie sam je obśmiałeś - brawo XD

7

@infamusse bo to prześmiewczy post ^_^

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

4

@YoNoEntiendoNada Łamiesz właśnie regulamin serwisu, który zaakceptowałeś przy zakładaniu konta ;)

3

@Khardan Robie to akceptujac konsekwencje swoich slow, bo nie mam 8-lat. Nie bede plakal o to, jakie sa one niesprawiedliwe.

Komentarz usunieto - najwidoczniej moglem to ubrac w lepsze slowa, wiec jak przystalo na dobrowolnego uzytkownika portalu, nastepnym razem siegne po inna terminologie :)

konto usunięte

7

@klemens100 On? Prędzej ja dostanę 6 tys od swojej firmy po miesiącu pracy niż on będzie obiektywny. Ten człowiek znany jest z tego, że ma zapędy jazdy po lewicy i to robił niejednokrotnie, co więcej lubi Mentzena więc nie, od niego nie oczekuje bycia obiektywnym, a post był typową kontra w stronę pax, na szczęście jest między nimi różnica, jeden jest merytoryczny, drugi jest podatny na hasełka i także nie obserwuje polskiej polityki.

5

@Ratamahatta Redakcja jedynie słusznej linii chyba poszła spać, przecież ten wylew dzikiej prawicowej nietolerancji już dawno powinien być usunięty, a autor zbanowany na tysiąclecia.
Albo 230 lat w wiezieniu bez mediów społecznościowych.

24

@NaFazieHitman , @klemens100 , @MesQueUnClub_87
Z jednego względu. nie napisałem o lewicy i o tym pisałem pod swoim tekstem.

To o czym ja pisałem jest czyms normalnym na rambli. Tu @Ratamahatta w sposób prześmiewczy przedstawił skrajne poglądy lewackie, których na rambli nie ma lub zdarzają się bardzo, bardzo rzadko. Ja pisałem o kwestiach zalewania codziennie tendencyjnymi newsami czy fakenewsami związanymi z innymi rasami, atakiem antify na Kapitol itd.
Ja pisałem o zalewie newsami i fakjenewsami tworzonymi przez "prawicę" - mogę momentalnie przedstawić z 20-30 takich niusów/komentarzy na rambli z ostatnich 48 godzin.
Jeżeli uważacie, że jest to porównywalne to też chciałbym abyście wskazali 20-30 newsów lub komentarzy na rambli lewicowców twierdzących że dwie płcie to za mało, lub "Aborcja Matki Boskiej, sikanie w spodnie na znak równości owłosione pachy jako symbol społecznej dowagi". Wskażcie takei newsy czy komentarze.
Jedno jest komentarzem odnoszącym się do rzeczywistego zjawiska na tym portalu a drugie śmiesznym pastiszem ale nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością ramblowską.

36

@Chwytliwy Za to Ty chyba byłeś uzależniony i miałeś mieć odwyk a nie prawić tutaj swoje prawdy o tym kto jest merytoryczny a kto jest podatny na hasełka jak Ci tylko przypasuje. Pozdro, wylecz się najpierw :D

2

@Ratamahatta Problemy lewicy - Walka ze stereotypami, negatywnymi historycznymi przyzwyczajeniami które krzywdzą wiele grup społecznych
Problemy prawicy - Tuszowanie tych przyzwyczajeń, udawanie że ich nie ma albo usilne próby ich podtrzymywania pod pretekstem bronienia tradycyjnych wartości, a także szukanie spisków dosłownie w każdej dziedzinie życia społecznego

konto usunięte

2

@13th 19 stycznia moje konto zniknie z tego forum i jasno napisałem, że to wtedy był możliwe jeden z moich ostatnich komentarzy, jakiś problem? I proszę nie mówić mi co mam robić, ja sam doskonale siebie znam i zresztą co to ma do tematu i czy ja kiedykolwiek bawiłem się w jakiegoś obiektywnego? Zresztą, prawda nie jest obiektywna, jeśli myślisz inaczej to żyjesz w swojej rzeczywistości. Jakoś pozdrowień z jadem nie przyjmę.

3

@Ratamahatta Po poście te nie klasyfikowałbym Ciebie jako osobę o poglądach prawicowych czy też lewicowych, ale po jako osobę inteligentną i potrafiącą myśleć ;)

8

@Chwytliwy Skoro nie jest obiektywna to jest subiektywna. Czyli prawda w Twoim poście to tylko Twoje mniemanie i prawdopodobnie nijak ma sie do rzeczywistości. No tak.

konto usunięte

1

@13th A nie ja stwierdzam fakt bo obserwuję tego człowieka i jego posty są dosyć popularne i często nie był jakiś miły wobec lewicy, a to że wam w nie jest w to mi graj to ja wiem.

10

@Ratamahatta Bardzo dziękuję za ten post!

14

@klemens100 Mówi specjalista od głupot. Napisałeś swego czasu, że przedwojenna nacjonalistka walczyłaby dzisiaj o "prawa" kobiet. Uzurpowane obecnie hasło przez tęczowe środowiska.
Powinno to być kandydatem do najgłupszego wpisu ostatniego roku na LR.

Już nie powinieneś się wypowiadać w tych tematach.

Komentarz usunięty

2

@viscajasiek Problem lewicy - walka z urojonymi problemami, coraz bardziej absurdalnymi.
Problem prawicy - za dużo ludzi wierzących w urojone problemy lewicy.

2

@kamill// xDD. Właśnie dokładanie o tym napisałem. Udawanie, że problemów nie ma.

1

@viscajasiek Właśnie dokładanie o tym napisałem. Tworzenie urojonych problemów ;)

9

@NaFazieHitman , @klemens100 , @MesQueUnClub_87
To jak? Ja pokazuję 25 komentarzy o Trumpie, fałszerstwie wyborczym, cenzurze, Czarnych, czyli dokładnie o tym o czym ja pisałem, a Wy 25 dokładnie o tym o czym kolega powyżej. Czy jednak rozchodzimy się wiedząc co jest rzeczywistością a co żartem oderwanym od rzeczywistości.

0

@Khardan sam nie zgadzam się z uczestnictwem osób transplciowych w zawodach. Ale myślę jednak, że dla prawicowców, a raczej konserwatystów, problemem jest same istnienie takich osób. Słyszę potem komentarze: nienormalni, zboczeńcy, degeneraci, do gazu. I wtedy nie chodzi bynajmniej o zawody, przyznaj uczciwie że po prostu na prawicy nienawidzi się odmienności

0

@przemek14qwe Pół żartem, pół serio. Pokażą osoby transpłciowe, że są lepsze od kobiet nawet w byciu kobietami :D

27

@pax Pozwól, że Ci coś wyjaśnię, pierwszy komentarz napisałem tutaj bo ludzie są tacy spostrzegawczy, że nawet nie potrafią powiązać tego skąd się taki post tutaj wziął, drugi komentarz napisałem by zwrócić uwagę na zdanie, które było kluczowe w mojej rozmowie z użytkownikiem wyżej, czyli tego "niby" obiektywizmu, a co do dalszej części:

"teraz czekamy kiedy napisze podobny post o lewicy" - bo uważam, że skoro zrobiłeś tę piękną karykaturę jednej ze stron to jako osoba ze zdrowym dystansem powinieneś zrobić też drugą, w czym problem? :)

"... więc ktoś zrobił to za niego to była tylko kwestia czasu" - bo chyba miałeś świadomość, że tego typu opis spowoduje to, że zaraz druga strona zostanie przedstawiona w podobnej formie i tyle, także nie musisz mnie wciąż wywoływać do tablicy bo stwierdziłem jedynie kilka faktów i zawijam się na serial, a internetowe wojenki zostawiam entuzjastom tej dyscypliny ;)

14

@pax A i ja się odniosę do tej małej wojenki jaka tutaj powstała, a więc :"To o czym ja pisałem jest czyms normalnym na rambli."
- W Twoim mniemaniu. Nie traktuj swoich subiektywnych odczuć, jako prawdę objawioną.
Skąd w ogóle wniosek, że większość postów, które są tutaj umieszczane są w sensu stricto prawicowe, prowadzisz jakieś statystyki? Czytasz każdy post jaki się tutaj pojawia?
Poza tym, to co dla Ciebie jest prawicowe, dla innych może być odbierana jako liberalne(centrowe), a jeszcze dla innych jako lewicowe- są różne wrażliwości i postrzegania świata i każdy odbiera, to na swój sposób- nie wiem skąd u Ciebie takie przekonanie o nieomylności. I to nie dotyczy tylko postów o polityce.
Ps. Zacytuję jednego z moich ulubionych autorów Terryego Pratchetta "Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.".

8

@pax a widzisz może byś się zastanowił nad genezą tego zjawiska, nie mam zamiaru teraz przetrzepywać postów sprzed pół roku bo mnie to tak naprawde mało obchodzi, ale odpowiem Ci krótko - nie ja to zjawisko rozpocząłem tylko zapędy lewicowców, którzy raz po raz naśmiewali się z moich poglądów tutaj na forum i zaczynali mówić jak ma być i co mam robić (przykładów nie trzeba szukać daleko masz u góry kilka absurdalnych postulatów czy fajerwerki lub adopcja dzieci przez pary homo) teraz się okazało, że jest nas 3 razy więcej tak na tym forum tak samo w kraju i nic na to nie poradzę, że uciemiężeni na jakich się kreują lewicowcy teraz coś boli. Moje zachowanie czy innych "prawicowców" jest naszą odpowiedzią nazywaj to jak chcesz, a że mamy przewagę? cóż takie życie, też się z wieloma rzeczami muszę pogodzić.

5

@Lopezz80
"A i ja się odniosę do tej małej wojenki jaka tutaj powstała",
Jak się odnosisz to fajnie jakby było to na temat. Podałem o konkretne kwestie i konkretne przykłady.
"W Twoim mniemaniu. Nie traktuj swoich subiektywnych odczuć, jako prawdę objawioną".
Troszkę znam się na teorii polityki.
"Skąd w ogóle wniosek, że większość postów, które są tutaj umieszczane są w sensu stricto prawicowe, prowadzisz jakieś statystyki? Czytasz każdy post jaki się tutaj pojawia?"
Bo czyatm codziennie ramblę, tak, tak. Dlatego pytałem innych o statystyki i jak widzisz temat się urwał.
"Poza tym, to co dla Ciebie jest prawicowe, dla innych może być odbierana jako liberalne(centrowe), a jeszcze dla innych jako lewicowe- są różne wrażliwości i postrzegania świata i każdy odbiera, to na swój sposób- nie wiem skąd u Ciebie takie przekonanie o nieomylności. I to nie dotyczy tylko postów o polityce".
Bo jednak coś na temat teorii polityki wiem. Więc, skoro ja się mylę a tego przeciez tu nigdzie nie wskazałeś. Czy hasła antyimigranckie, antylgbt, popieranie Trumpa robi lewica czy centrum?

4

@NaFazieHitman
"idzisz może byś się zastanowił nad genezą tego zjawiska, nie mam zamiaru teraz przetrzepywać postów sprzed pół roku bo mnie to tak naprawde mało obchodzi, ale odpowiem Ci krótko - nie ja to zjawisko rozpocząłem tylko zapędy lewicowców",
Wszystko wina lewicy, nawet wklejanie fakenewsów przez "prawicowców", wszystko wina lewicy, trochę jednak żal prawicowców,
" którzy raz po raz naśmiewali się z moich poglądów tutaj na forum i zaczynali mówić jak ma być i co mam robić"
Zauważ jedno, nie piszę tu o lewicy nie wychwalam ich haseł. Jeśli z kimś dyskutujesz na tematy polityczne też praktycznie nie wchodzę w dyskusje. Dyskusja jest czymś innym niż całodniowe wklejanie fakeów i podawanie wybiórczych informacji, wyszukiwanie tych informacji - z powodów rasowych.
" że uciemiężeni na jakich się kreują lewicowcy teraz coś boli" Nie wiem czy boli spytaj ich. Czytając wklejane informacje to raczej prawica kreuje się tutaj na pokrzywdzoną przez świat.
"teraz się okazało, że jest nas 3 razy więcej tak na tym forum tak samo w kraju i nic na to nie poradzę,[...] Moje zachowanie czy innych "prawicowców" jest naszą odpowiedzią nazywaj to jak chcesz, a że mamy przewagę?"
Tu nie chodzi o przewagę, ale np. zasypywanie rambli newsami/fake newsami np. ze względu na uprzedzenia rasowe. Spytam tu Ciebie jaki jest twój stosunek do Czarnych.
" (przykładów nie trzeba szukać daleko masz u góry kilka absurdalnych postulatów czy fajerwerki lub adopcja dzieci przez pary homo)"
Nie znalazłem w tym wątku takiego postulatu o adopcji dzieci - jakoś w takim wątku jeżeli był nawet nie brałem udziału. Wymień mi te postulaty które tutaj na rambli prawica forsuje wklejając informacje dotyczące złego zachowania Czarnych w USA czy różne fake newsy lub teorie spiskowe. Wytłumacz mi to, przedstaw te postulaty.

6

@pax Kurde pax naprawde lubie czytać twoje oceny meczów i graczy czy dyskusje jakie prowadzisz na temat futbolu. Zawsze szanuje twoje oko do oceny futbolu. Troche jednak szkoda że zacząłes tak gówniany temat (gównoburzę) w tak gównianym stylu w czasach gdy ludziom w Polsce brakuje scemontowania i zrozumienia przeciwnych poglądów i zapewne ty akurat to doskonale wiesz - nawet twój nick sporo sugeruje. Wszyscy nas dzielą (władza, media mainstrimowe) a my dajemy się prowadzić jak bydło na łańcuchu i cały czas przez to skupiamy się na walce ze sobą. Tracisz przez to nie tylko w moich oczach zapewne. Szczerze po tobie spodziewałem się tego chyba najmniej. Pozdrawiam.

4

@sokot
Doskonale wiem, że tracę nie tylko w twoich oczach i nie tylko w twoich. Cieszę, się że przynajmniej piłkarsko mnie doceniasz. Więc wytłumacz mi te poglądy. wytłumacz mi ciągłe wklejanie przez te same osoby informacji o złym Czarnym, szukanie tych informacji, pisanie o masowych fałszerstwach wyborów, pisanie że ataków na Kapitol dokonała Antifa. Wytłumacz mi to.
Ja praktycznie nie ingeruję w jakieś spory polityczne na rambli, niech prawicowcy z jakimś lewicowcami sobie dyskutują.
Proszę wytłumacz mi ten fenomen który jest od miesięcy - wklejania jakiś faków czy nawet preparowania informacji przez te same osoby o tych samych poglądach. Nie widzę tutaj aby lewicowcy wklejali tutaj cały czas fakenewsy które byłyby im światopoglądowo bliskie.

0

@pax Pozdrowiłem Cie w celu skończenia tej polemiki (przynajmniej z mojej strony) więc nie będe Ci nic tłumaczył w zasadzie moje wytłumaczenie jest już w mojej odpowiedzi ;)

4

@pax Myślę, że nie on jeden docenia Twoje opinie na temat piłki nożnej i w sumie niepotrzebnie udzielam się w temacie polityki, bo to nie ma sensu. A jeszcze tak nawiązując do tematu rasizmu, to polecam wszystkim obejrzenie filmu "Green Book", może dzięki temu otworzą się oczy, co poniektórym na temat rasizmu w Stanach- podejrzewam, że jest jeszcze wiele miejsc w których takie podejście i poglądy wciąż obowiązują.

Ps. Ludzi powinniśmy dzielić na dobrych i złych, a nie przez kolor skóry, ich wyznanie, czy poglądy polityczne. I podzielam zdanie @sokot - nie powinieneś się nakręcać i wchodzić w te durne spory i wojenki polityczne- na tematy piłkarskie, masz o wiele więcej do zaoferowania tej stronie. No ale zrobisz jak uważasz, pozdrawiam.

0

@Ratamahatta Ktoś musiał to napisać. Złoto :D

Komentarz usunięty

0

@przemek14qwe Wątpię, sam jestem zdecydowanie bliżej prawicy niż lewicy, mam znacznie bardziej prawicowych znajomych i nigdy temat transseksualistow się nie pojawia w rozmowach. Nikt nie ma cienia nienawiści do tych ludzi. Patrzysz na margines krzykaczy i podpisujesz cała prawicę pod to.

6

@sokot Bardzo fałszywie przedstawiasz sprawę. Nikt nikogo nie prowadzi jak bydło na łańcuchu do walki ze sobą wzajemnie. @pax w bardzo wyważony sposób pokazuje kompletny brak równowagi w prezentacji skrajnych poglądów przez prawicowców i lewicowców na tej stronie. To jest człowiek niezależny intelektualnie, w przeciwieństwie do wielu użytkowników tutaj. Słusznie zauważa, że prawicowy radykalizm użytkowników jest standardem na LR, lewicowy występuje szczątkowo a przywoływany jest przez prawicowców wyciągających najbardziej radykalne lewicowe opinie jako reprezentatywne.

Przepraszam bardzo mnie nie nakręca nikt na zwalczanie rasizmu czy przemocy wobec LGBT. Sam czytając wiele obraźliwych wpisów tutaj, czuje taką potrzebę wewnętrzną i taką mam wrażliwość wynikającą z szacunku do innych ludzi.

"Tracisz przez to nie tylko w moich oczach zapewne". - to zdanie Ciebie obnaża, pokazuje niski poziom kultury dyskusji i skreślanie drugiego rozmówcy nie za radykalizm, ale sam fakt punktowania fanatyzmu prawicowego w kulturalny sposób. Czyli pokutuje u Ciebie to co tak często prześladuje osoby pozbawione kultury dyskusji - posiadanie odmiennego spojrzenia na dany temat jest dyskredytujące dla rozmówcy. Masz myśleć tak jak ja, a skoro nie i nie akceptujesz moich poglądów w całości (nawet rasistowskich i antyludzkich) to wypierd......
Właśnie to powiedziałeś paxowi - wypierd ...... bo śmiałeś wytknąć rzeczy, których w cywilizowanym społeczeństwie nie da się obronić.
3

@skakun95 oj aż się muszę wtrącić bo głupota w tym komentarzu mnie poraziła. Co ma wspólnego poziom jaki ktoś prezentuje w dyskusji a zdana matura? Znam bardzo duzo ludzi z maturą ktorzy są... no nazwijmy „opóźnięci w rozwoju” i znam sporo bez matury którzy są oczytani, obyci i prowadzą firmy. Matura to bezsens by far

4

@Ratamahatta W skali prymitywnego ujęcia rzeczywistości - 10/10. Chłopie jakie Twoje życie musi być łatwe.

1

@Comentateiro Co za wyobraźnia ... doceniam ;) Twoja nadinterpretacja tego co napisałem i tego co napisał pax powala XD

0

@Ratamahatta Kiedyś uważano, że świat powstał w 7 dni, a gwiazdy wiszą na niebieskim firmamencie. Żeś walną elaborat, gdzie im dalej w las tym się bardziej pogrążasz... ale żeś sobie chłopie wizytówkę wystawił! Dobrze, że foty z paszportu nie dorzuciłeś! ;)

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Ratamahatta Różnica między jednym postem a drugim leży tylko w jednym - pax napisał to, co uważał za prawdziwe, nie stosował żadnych sztuczek ironii czy szyderstwa. Nie pisał tekstu "rano budzisz się mężczyzną, po południu kobietą, a wieczorem obojniakiem" bo wszyscy wiemy, że tak to nie działa. Więc te zdanie jest do kosza, to próba niemerytorycznego postawienia drugiej strony w świetle szaleństwa. Aż się przypomina starotestamentowe stworzenie świata w 7 dni - uprość schemat do granic absurdu i osiągniesz odwrotny skutek w dzisiejszym świecie. Pax nie pisał "Lewica ma też wielkiego kija w dupie." A wstawka o Netflixie zupełnie niepotrzebna.
W poście jest dużo faktów ale szkoda że nie wybrałeś formy obdartą z szyderstwa i wyśmiania. Nie sądzę, aby celem paxa było wyśmianie, raczej pewne podzielenie się spostrzeżeniem które go naszło, jego odczucie, sposób postrzegania drugiej strony (jako masy, nie indywidualnych jednostek o tychże poglądach). Nie obraził w nim nikogo, bo na generalizacje nigdy się nie obrażam, jeśli nie dotyczy ona mnie.

Podsumowując: trafnie, ale w strasznie korwinowskiej formie (proszę nie roztrząsać użycie tego wymyślonego przymiotnika, nie mogłem znaleźć lepszego słowa aby określić ten tekst. Po prostu kojarzy mi się z taką młodzieżową postawą "xyz zmasakrował lewaka". Bardzo podobny sposób merytoryki, uważany przez niektórych za pożądany bo zabawny. Podczas gdy to zwykła anty-merytoryka. A szkoda, bo tekst mógł być szczery, genialny i punktujący, a wyszedł prześmiewczy, umacniając podziały i podgrzewający niepotrzebnie napięta po pierwszym poście atmosferę. Powiedziałbym, że wysilony na wzbudzenie poparcia. Ludzie w internecie chyba nie mogą żyć bez wzajemnego podjudzania się nawzajem. Szkoda mi niektórych).

Pozdrawiam serdecznie autora. Gratuluję popularnego wątku, bo pewnie o to chodziło.

Komentarz usunięty

konto usunięte

2

@YoNoEntiendoNada Jasne, póki mogę to do końca będę szczery na tym forum.

1

@pax nie jestem stroną w konflikcie i nie chcę się w to wciągać, ale jeśli mam spojrzeć od strony powiedzmy tutejszej "prawicy", którą tam wczoraj podsumowałeś i chciałbyś zobaczyć agresję lewicy w jej stronę, to polecam np zerknąć na ostatnich 25 wpisów @Persyfl i wyświetlające się przy nich zdjęcie. Zakładając skojarzenie prawicy z religią, a jest to bardzo powszechne może to przeszkadzać, to tak jakby ktoś wrzucił np tęczową flagę LGBT umazaną ekskrementami albo płonącą itd. I nie mam ochoty na dyskusje czy to obraża czy nie, czy może obrażać czy nie... nie traćmy czasu, szanujmy się i nie róbmy z siebie idiotów...doskonale wszyscy wiemy po co to zdjęcie tam jest i jaka jest jego rola :) a @Moderacja na nie nie reaguje, chociaż już były prośby o to. Kolejna kwestia to chociażby dyskusje o aborcji i płodzie, gdzie lewicy tutejszej kompletnie brakuje wyczucia i zrozumienia wrażliwości prawicowych adwersarzy. Chociażby płód, który prawica uważa za osobną jednostkę ludzką i jest ku temu multum racjonalnych argumentów naukowych, (świadczy o tym chociażby genetyka i zupełnie nowy, odrębny genom) bywa porównywany do kupy, smarków czy kichnięcia. Oczywiście prawica ma swoje za uszami i generalnie dużo wczoraj co napisałeś to była prawda, ale dzisiaj przeginasz trochę rysując tutaj obraz swiętej i oświeconej lewicy, zawsze merytorycznej w dyskusji i nigdy skrajnej... no nie... no po prostu nie...

0

@YoNoEntiendoNada mówisz że potrzyma? Ale tylko za rękę?
Bo jak tak to się nie opłaca.

2

@Chaoss Zalezy ile zaplacisz.

0

@YoNoEntiendoNada aa no to mogę sporo zapłacić, byle złapała :D

2

@panczo
Nie chcesz wchodzić w dyskusję a dodajesz tyle nowych wątków że można byłoby rozpocząć kilka nowych. Co do użytkownika @Persyfl nawet nie zwracałem uwagi co ma w avatarze. Jeżeli ktoś czuje się urażony, może się zwrócić do moderacji. Avatary są tak małe, a jak się używa telefonu to praktycznie mała kropka.
Sądzę, że ten temat dotyczący lewicy chętnie rozwinę. Najlepiej byłoby sprawdzić, ile tekstów lewicowych, prawicowych, rasistowskich czy prohomoseksualnych się przewija.

0

@panczo Aż z ciekawości spojrzałem a te Moje posty. Chociaż to trochę naciągane, bo ostatnie były z tych dyskusji, które poleciały, ale one nie padły dzisiaj. Mamy tam:
- żart, że kolega od loterii pójdzie siedzieć jak Stonoga
- dodanie ważnego aspektu kontekście afery mandatowej
- śmieszki z tego, że wolny rynek ugryzł jego zwolenników
- dopytanie o źródła jakiegoś foliarza (nie pamiętam, o co dokładnie chodziło, a komentarz spadł z rowerka)
- doprecyzowanie, że przeciwieństwem zakazu jest nakaz
- rozmowę o Liquid Tension Experiment - zespole muzycznym bez politycznych konotacji
- odpowiedź na pytanie o statystyki Messiego
- bumpa do tematu laptopów
- link do wysokości podatków płaconych przez gigantów cyfrowych
- bekę z porównania zabezpieczeń Kapitolu i domu Jarosława
- fragment dyskusji o niemieckich i australijskich filozofach oraz o prawie do aborcji,
- fragment dyskusji o skutkach dostępu do broni na protestach.
Gdzie jest ta agresja (zakładając nawet, że jestem lewicą)? Może @pax miał rację, że niektórzy strasznie potrzebują wynajdować sobie z innych wrogów?
"Zakładając skojarzenie prawicy z religią, a jest to bardzo powszechne może to przeszkadzać,"
No to ciekawy wywód. Od agresji przeszliśmy, że coś może prawicy przeszkadzać jeśli uznamy ją za religijną. Najbrutalniejszy atak w tym roku. Czekam na policję.
"to tak jakby ktoś wrzucił np tęczową flagę LGBT umazaną ekskrementami albo płonącą itd"
Jakoś nie widzę tutaj równoważności, ale co tam. Jak chcesz, to wrzucaj sobie. Mi to absolutnie nie przeszkadza.
" I nie mam ochoty na dyskusje czy to obraża czy nie,"
No spoko, zadekretowałeś, że obraża i nie będziemy o tym dyskutować, bo to narusza twoją wolność :)
"doskonale wszyscy wiemy po co to zdjęcie tam jest i jaka jest jego rola"
To tylko Ja nie wiem? Jeśli można, poproszę Mnie oświecić. Może jednak na siłę szukasz ataków na siebie?
"chociaż już były prośby o to."
Aha, czyli to takie prośby, za niespełnienie których powinien być ban?
"lewicy tutejszej kompletnie brakuje wyczucia i zrozumienia wrażliwości prawicowych adwersarzy. "
Czy dobrze rozumiem, że mamy rezygnować z naukowej nomenklatury na rzecz ideologicznej, bo na tę pierwszą niektórzy są zbyt wrażliwi? Na tej samej zasadzie powinniśmy rezygnować z teorii heliocentrycznej, bo czyjaś wrażliwość może nie znieść, że nie jest pępkiem wszechświata.
I jeszcze takie szczucie Paxa na Mnie...
Wiesz, to nie Ja tu kogoś atakuję, to nie Ja próbuję ataku na cudzą wolność sumienia.

0

@pax nie chcę, ponieważ musiałbym się postawić w roli lewicowca albo prawicowca, a ja ewidentnie nie tym się kieruję i reprezentuję mieszane poglądy na różne tematy, po prostu kieruję się własną logiką, poczuciem a czasem intuicją. Chcę tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz z której być może wynika tutaj nieporozumienie... Wczoraj moim zdaniem niedostatecznie jednoznacznie zaznaczyłeś, że odnosisz swoje spostrzeżenia do Rambli, np. zacząłeś tak: "Ciężko być prawicowcem." co wskazuje, że tekst będzie nie o tym, co jest reprezentowane na Rambli tylko raczej o całości społeczeństwa, przekazach masowyh, medialnych itd. To są dwie różne historie i dwie zupełnie różne statystyki, dwa zupełnie różne kalibry stosowanych tekstów, różne poziomy radykalizacji (porównując Ramble i świat, media, establishment itd.). Owszem później w wypowiedzi odnosiłeś się do Rambli, ale jako czytelnik odebrałem to tak, że wysuwasz jeden-dwa przykłady stąd, by próbować przełożyć to na ogół. Dlatego też dzisiaj bardzo się zdziwiłem jak rzuciłeś wyzwanie kto znajdzie więcej tekstów kompromitujących dla strony prawej czy lewej.
Co do avatara, był już zgłaszany...

2

@panczo Tak swoją drogą, w avatarach w tym wątku mamy dwie gwiazdy porno (jedna w sumie eks i zdaje się walczy z przemysłem) i ludobójcę. O to się nie czepiasz. Nie ogarniam tej wrażliwości.

0

@Chwytliwy Już wróciłeś? Podobno miałeś usuwać konto? Uzależnienie było zbyt silne? martwie się.

0

@Persyfl krótko: dyskusja w oparciu o cytaty, większość wyrwane z kontekstu i dopowiedzenia z dupy, to nie moja bajka, tak się po prostu nie da dyskutować, bo ja musiałbym w tym momencie skopiować i wkleić całą twój bardzo długi tekst i budować tam swoje odpowiedzi... po wymienieniu 3-4 wypowiedzi pisalibyśmy już tu teksty wielkości Pana Tadeusza. Tak po prostu się nie da dyskutować.

0

@Persyfl nie śledzę aż tak uważnie Rambli, ale też chcę zwrócić uwagę, że Twojego avatara też się nie czepiam . Nie pisałem do moderacji, żeby zajęła się tym tematem, po prostu wskazuję @pax owi, że nie zgadzam się z nim do końca jeśli chodzi o porównanie radykalizacji prawicy i lewicy na forum i podałem przykład Twojej Szanownej Osoby. Bez drugiego dna.

konto usunięte

0

@Peciak Wiesz, że konto dopiero się usuwa po dwóch tygodniach? Daruj sobie tą szydere ze mnie tak swoją drogą. W swoim poście jasno napisałem, że to możliwe był jeden z moich ostatnich komentarzy, no ale czytanie ze zrozumieniem chyba bardzo bardzo mocno kuleje co nie? 19 styczeń i Chwytliwy robi papa.

1

@panczo
Pisałem na rambli, do użytkowników rambli opisując co się dzieje na rambli, podając przykłady tylko z rambli. Ale ok, jeśli według Ciebie za mało wtedy wskazałem o które konkretnie zjawisko mi chodziło, to cieszę się, że już wiesz o co mi dokładnie chodziło.

0

@Chwytliwy Ok, życzę uporania się z problemami i dużo zdrówka w tym roku!

1

@panczo "dyskusja w oparciu o cytaty, "
No nie za bardzo, opiera się w Moich wypowiedziach na Moich słowach. Cytaty tylko wskazują, do czego się odnoszę.
"większość wyrwane z kontekstu"
Możesz podać jakieś przykłady? Nie mam zwyczaju manipulowania kontekstem. Komentarze, do których się odnoszę są zazwyczaj zaraz wyżej i każdy może sobie sprawdzić, więc byłoby to bezcelowe.
"dopowiedzenia z dupy,"
No w końcu przechodzimy do rzeczowych argumentów.
"tak się po prostu nie da dyskutować,"
Fakt, łatwiej by się to czytało, gdybyś jednak nieco ogarnął interpunkcję.
"musiałbym w tym momencie skopiować i wkleić całą twój bardzo długi tekst"
Nie musisz. Mi tak wygodniej i czytelniej, ale ty nie musisz. Wystarczy, że będziesz pisał bardziej spójnie. Teraz na przykład nie wiem, czy czepiasz się "wyrwania z kontekstu", czy tego, że musiałbyś wkleić całość.
Czyli podsumowując, ta straszna agresja lewicy pod postacią Mojej osoby polega tym, że niektórym mogę przeszkadzać i na cytowaniu?

1

@panczo "ale też chcę zwrócić uwagę, że Twojego avatara też się nie czepiam ."
A wcześniej: "to tak jakby ktoś wrzucił np tęczową flagę LGBT umazaną ekskrementami albo płonącą itd. (...) doskonale wszyscy wiemy po co to zdjęcie tam jest i jaka jest jego rola :) a Moderacja na nie nie reaguje, chociaż już były prośby o to.".
Chyba już wiem, czemu nie lubisz cytowania.

0

@Persyfl pozostanę przy swoim stanowisku i w ten sposób nie będę dyskutował, co do wyrywania z kontekstu, mieliśmy do czynienia dyskując w tym w tym wątku i wyraźnie to zaznaczyłem:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9216296#comment-9219047
jeszcze bazując o twoim sposobie dyskusji, naukowej nomenklaturze o której tutaj wspominasz, w wątku który zacytowałem o aborcji notabene, gdzie można, a nawet powinno się dyskutować na ten temat używając "naukowej nomenklatury" (chociaż ja zdecydowanie bardziej wolałbym naukowych faktów i dowodów niż nomenklatury), w Twoich wypowiedziach raczej jej brak.

Podsumowując... chyba nic nie zrozumiałeś, a osobiście wydaje mi się, że udajesz, że nie zrozumiałeś na czym polega problem. Ale tutaj raczej wymienilibyśmy kilka uwag i ten stan by się nie zmienił, więc może pomińmy wymianę uwag, to zaoszczędzimy trochę czasu.

Na koniec pozwolę sobie na wyjątek odnośnie zwyczaju cytowania, bo widzę, że komuś tu puszczają nerwy i poszedł z wycieczką o interpunkcji... więc może w ramach rewanżu polecę słownik języka polskiego, który mówi: "w korespondencji tzw. zaimki osobowe (Ty, z Tobą, Ci, do Ciebie itp., ale też Wy, z Wami, do Was itp.) oraz tzw. dzierżawcze (np. Twój, Twojej, Wasz, Wasi) zapisujemy wyłącznie wielką literą." to w odniesieniu do " ale ty nie musisz. ".

1

@Persyfl no i cyk, masz swój komentarz z dupy... nie czepiam się Twojego avatara, ponieważ doskonale wiem po co tam jest czyli w celach czystko prowokacyjnych. Nie mam w zwyczaju łapać się na takie prowokacje, więc nie reaguję na to, ale w połączeniu z Twoimi manifestowanymi poglądami jest to oczywista lewicowa prowokacja, porównałem to do tego jak mogłaby wyglądać adekwatna prowokacja ze strony prawej. A prośby do moderacji nie ja zgłaszałem, bo jak pisałem, na mnie to nie działa. A teraz rozbijaj zdania współrzędnie złożone na cytaty i odpowiadaj na każdą część z osobna.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

4

@Persyfl Tak myślałem, że i tutaj się pojawi Pan merytoryczne CTR+C i CTV+V. Pozwolę sobie na równie "merytoryczne" odniesienie. Załączam pozostałe skróty klawiszowe, może wtedy coś sensownego pojawi się w Twoich komentarzach.

F5 - Uruchom Windows: tryb awaryjny
F6 - Uruchom Windows: tryb awaryjny z siecią/Przechodź między kolejnymi elementami okna, pulpitu
F8, Ctrl - Menu z opcjami startowymi
Ctrl+F5 - Uruchom tryb MS-DOS: bez plików startowych i sterowników napędów skompresowanych
Shift+F5 - Uruchom tryb MS-DOS: bez plików startowych, z użyciem sterowników napędów skompresowanych
Shift+F8 - Włącz potwierdzenie każdego polecenia, w ramach startowej procedury
Shift - Wstrzymaj uruchamianie programów z Autostartu
Operacje na plikach
Ctrl+N - Stwórz nowy
Ctrl+O - Otwórz
Ctrl+S - Zapisz
Ctrl+Shift+S - Zapisz jako..
Ctrl+Z - Cofnij
Ctrl+Y - Powtórz
Ctrl+X - Wytnij
Ctrl+C/Ctrl+Insert - Kopiuj
Ctrl+V/Shift+Insert - Wklej
Ctrl+A - Zaznacz wszystko
Ctrl+F - Znajdź
Ctrl+P - Drukuj
Delete - Usuń zaznaczony/e pliki
Shift+Delete - Usuń zaznaczony/e pliki z pominięciem systemowego kosza
F2 - po zaznaczeniu - Zmień nazwę
Ctrl+przeciągając element - Skopiuj zaznaczenie
Ctrl+Shift+przeciągając element - Utwórz skrót zaznaczonemu elementowi
Ctrl+Strzałka w prawo - Przesuń punkt wstawiania na początek następnego wyrazu
Ctrl+Strzałka w lewo - Przesuń punkt wstawiania na początek poprzedniego wyrazu
Ctrl+Strzałka w dół - Przesuń punkt wstawiania na początek następnego akapitu
Ctrl+Strzałka w górę - Przesuń punkt wstawiania na początek poprzedniego akapitu
Ctrl+Shift+dowolny klawisz strzałki - Wyróżnij blok tekstu
Shift+dowolny klawisz strzałki - Zaznacz kilka elementów w oknie/pulpicie lub tekst w dokumencie
Alt+Enter - Wyświetl właściwości zaznaczonego elementu
Ctrl+F4 - Zamknij aktywny dokument - dotyczy programów, które umożliwiają równoczesne otwarcie kilku dokumentów
Okna
F1 - Pomoc
Shift+F10 - Menu kontekstowe
Alt+Tab - Przełącz między otwartymi aplikacjami
Alt+Shift+Tab - Przełącz wstecz między otwartymi aplikacjami
Alt+Esc - Przechodź między otwartymi aplikacjami - kolejność otwarcia
Alt+Spacja - Systemowe menu aplikacji
Alt+F4 - Zamknij programy/system
Alt+podkreślona litera - Otwórz wybrane menu)
Ctrl+Alt+Delete/Ctrl+Shift+Esc - Menedżer zadań
F3 - Wyszukaj plik/folder
F4 - Wyświetl pasek adresu - dot. okna Mój komputer, Eksplorator Windows
F5 - Odśwież aktywne okno
F10 - Pokaż pasek menu aktywnego programu
Ctrl+Esc - Pokaż menu Start
Backspace - Pokaż folder o jeden poziom wyższy - dot. Eksploratora Windows
Esc - Anuluj bieżące zadanie
Shift+podczas wkładania płyty do napędu - Dezaktywuj automatyczne odtworzenie dysku
Alt+D - Wprowadź adres
Alt+Spacja+M - Minimalizuje aktywne okno
Ctrl+D - Zminimalizuj wszystkie okna
Ctrl+Tab - Przejdź do następnej karty
Ctrl+Shift+Tab - Przejdź do poprzedniej karty
Tab - Przejdź do następnej opcji
Shift+Tab - Przejdź do poprzedniej opcji
Enter - Wykonaj wybrane polecenie
Spacja - Zaznacz lub wyczyść pole wyboru - jeśli aktywna opcja jest polem wyboru
Klawisze strzałek - Zaznacz przycisk - jeśli aktywna opcja jest grupą przycisków
Skróty z klawiszem Windows
Win - Pokaż/Ukryj menu Start
Win+D - Pokaż pulpit
Win+E - Eksplorator Windows, Okno Mój komputer
Win+F, F3 - Szukaj plików lub folderów
Win+M - Minimalizuj wszystkie okna
Win+Shift+M - Przywróć wszystkie zminimalizowane okna
Ctrl+Win+F - Szukaj komputerów
Win+R - Okno uruchom
Win+F1 - Okno pomocy
Win+Ctrl+F - Okno znajdź: komputer
Win+Ctrl+Esc - Menu start
Win+Tab - Przełącza pomiędzy aplikacjami
Win+Litera - Uruchomi/Zaznacz elementy z Menu start
Win+L - Wyloguj bez straty danych
Win+U - Menedżer narzędzi
Win+Break - Właściwości systemu
Ułatwienia dostępu
Prawy Shift przez 8 sekund - Włącz/Wyłącz funkcję 'klawisze filtru'
Lewy Alt+Lewy Shift+PrintScreen - Włącz/Wyłącz funkcję 'duży kontrast'
Lewy Alt+Lewy Shift+NumLock - Włącz/Wyłącz funkcję 'klawisze myszy'
Shift kliknięty 5 razy - Włącz/Wyłącz funkcję 'klawisze trwałe'
NumLock przez 5 sekund - Włącz/Wyłącz funkcję 'klawisze przełącające'
Spacja - Zaznacz lub wyczyść pole wyboru - jeśli aktywna opcja jest polem wyboru
Klawisze strzałek - Zaznacz przycisk - jeśli aktywna opcja jest grupą przycisków
Skróty eksploratora Windows
End - Pokaż dolny fragment okna
Home - Pokaż górny fragment okna
NumLock+Gwiazdka z klawiatury numerycznej '*' - Pokaż podfoldery zaznaczonego folderu
NumLock+Plus z klawiatury numerycznej '+' - Pokaż zawartość zaznaczonego folderu
NumLock+Minus z klawiatury numerycznej '-' - Schowaj zawartość zaznaczonego folderu
Strzałka w lewo - Schowaj zaznaczony element - jeżeli jest pokazany/zaznacz folder nadrzędny
Strzałka w prawo - Pokaż zaznaczony element - jeżeli jest schowany/zaznacz folder pierwszy folder
Ctrl+L - Wyloguj z systemu
Nawigacja w Internet Explorer
Ctrl+B - Organizuj ulubione strony
Ctrl+E - Wyszukiwarka
Ctrl+F - Znajdź na stronie
Ctrl+H - Historia przeglądanych stron
Ctrl+I - Ulubione strony
Ctrl+L/Ctrl+O - Otwórz stronę - wpisz adres
Ctrl+N - Otwórz nowe okno z tym samym adresem
Ctrl+P - Wydrukuj
Ctrl+R - Odśwież
Ctrl+W - Zamknij aktywne okno

Uprzedazająć fakty, w moich komentarzach do Ciebie, nie pojawi się nic sensownego. Aha, bym zapomniał - polecam jak najczęściej używać ALT+F4.

konto usunięte

0

@nitey Napisałem dlaczego, niestety uzależnienie od tego forum to mój główny powód, reszta jest poboczna.

Dzięki, miło mi to słyszeć, jeśli chcesz kontakt to pisz priv, masz czas do 19.

0

@panczo " pozostanę przy swoim stanowisku i w ten sposób nie będę dyskutował"
Ale w czym tu jest problem? Ktoś ci każe dyskutować "w ten sposób" (jakikolwiek by nie był)? Jedyne, co sugerowałem, to przykładanie większej wagi do poprawności językowej.
"co do wyrywania z kontekstu, mieliśmy do czynienia dyskując w tym w tym wątku i wyraźnie to zaznaczyłem:"
Niezbyt precyzyjnie link dałeś. Przecież tam był z Mojej strony żart, redukcja do absurdu. Co miał kontekst do tego? Podałeś argument i do niego się odniosłem.
"(chociaż ja zdecydowanie bardziej wolałbym naukowych faktów i dowodów niż nomenklatury)"
Nie rozumiem. Nomenklatura to inaczej ogół nazw, terminologia danej dziedziny. Przecież to się wzajemnie nie wyklucza.
"można, a nawet powinno się dyskutować na ten temat używając "naukowej nomenklatury" (...) w Twoich wypowiedziach raczej jej brak."
Pomijając już , czy brak czy nie brak (sam pomijasz kontekst, że chodziło o "płód"), to w jaki sposób, to świadczy o agresji lewicy wobec prawicy?
"Podsumowując..."
Dużo nie napisałeś, nie ma za bardzo czego podsumowywać.
"chyba nic nie zrozumiałeś"
Na pewno. Stąd Moje pytania.
"a osobiście wydaje mi się, że udajesz, że nie zrozumiałeś na czym polega problem."
No to bardzo proszę Mi wyjaśnić. Nie chcę całe życie trwać w błędzie."
" widzę, że komuś tu puszczają nerwy i poszedł z wycieczką o interpunkcji... "
Doceniam autoironię :) Piszesz o szacunku, a nie wykazujesz go wobec odbiorcy, tworząc potworki językowe. Czepiasz się Mojego sposobu prowadzenia dyskusji zarzucając mu agresję (której nie umiesz udowodnić), a sam piszesz w sposób bardzo niechlujny.
Zaimki (skąd to "tzw."?) świadomie piszę małą literą. Doczytaj dalej w słowniku, to dowiesz się, że pisanie ich dużą literą wynika z okazywania szacunku.

1

@Lopezz80 Mialem wysmiac ten blad systemu, jaki wystapil u ciebie w glowie, ale zdalem sobie sprawe, ze to nietolerancyjne. Na choroby psychiczne sa odpowiednie leki, wiec pozostaje liczyc na to, ze zazyjesz. Obys znalazl pomoc, jaka potrzebujesz - w razie czego, znajdziesz wsparcie na Rambli, bo kiedy nie mozesz juz zaufac wlasnemu umyslowi, to komu powinienes? Trzymaj sie i nie daj sie chorobie!

1

@panczo "no i cyk, masz swój komentarz z dupy..."
Ciekawą musisz mieć definicję. Jeszcze raz, gdzie ta agresja z Mojej strony?
"nie czepiam się Twojego avatara, ponieważ doskonale wiem po co tam jest czyli w celach czystko prowokacyjnych."
I przez 3 lata zareagowały na niego 3 osoby. Ależ miałem sprytny plan. Poproszę jednak o wyjaśnienie, w jaki sposób znajomość celu (choćby urojona) wyklucza czepianie się środków?
"Nie mam w zwyczaju łapać się na takie prowokacje"
Nie wątpię, acz obecnie chyba tylko ty o tym piszesz, więc dobrze się kamuflujesz z tą odpornością na domniemaną prowokację.
"w połączeniu z Twoimi manifestowanymi poglądami jest to oczywista lewicowa prowokacja,"
Czy oczywista prowokacja nie mija się z celem? Czy w ogóle jest możliwa?
Przypominam, że to ty zacząłeś pisać, to ty Mnie oznaczyłeś.
"A prośby do moderacji nie ja zgłaszałem, bo jak pisałem, na mnie to nie działa. "
I nadal drążysz ten temat. Nie składałeś, tylko tę moderację zupełnie przypadkiem oznaczyłeś :D

0

@Lopezz80 I czy @pax nie miał racji? Nikt ci nie każe czytać tego, co piszę. Możesz dać "ignoruj" i mieć Mnie z głowy na dobre, a jednak chciało ci się marnować czas na wyszukanie strony ze skrótami do skopiowania i stworzenie posta, który nic nie wnosi do tematu. I po co? Bo przecież nie dla lajka od panczo.

1

@YoNoEntiendoNada Pozwolę sobie z Tobą też spłycać rozmowę:
Zabolało...no i tak to właśnie jest.

0

@Persyfl "Czepiasz się Mojego sposobu prowadzenia dyskusji zarzucając mu agresję (której nie umiesz udowodnić)" - no i właśnie ze względu na takie pajacowanie nie lubię z Tobą dyskutować... gdzie napisałem, że Twój sposób prowadzenia dyskusji (SPOSÓB czyli upierdliwe cytowanie i rozbijanie zdań, wyrywanie z kontekstu, nie treść, czyli to co piszesz) niesie w sobie agresję i kiedy jeszcze próbowałem to udowodnić ? Co do oznaczania, kiedyś zapomniałem oznaczyć @pax w dyskusji, na co Ten zwrócił mi dobitnie uwagę, ja krytykę przyjąłem, zgodziłem się z nią i od teraz oznaczam każdego i wszędzie... jeśli piszę o Tobie, to powinieneś o tym wiedzieć, tak jest chyba fair. Dlatego też oznaczyłem moderację, ale nijak się do nich nie zwróciłem w tej kwestii, również prywatnie. Naprawdę przez te domysły, i urojenia, z Tobą rozmawia się bardzo ciężko.
Co do jeszcze zaimków, jeśli w rozmowie okazujesz brak szacunku rozmówcy, to sam wymagasz bardzo poprawnie napisanego tekstu z odpowiednio postawionym przecinkiem? Tym bardziej, że poniżej jak widać sobie sam okazujesz szacunek (pisząc "Mnie z głowy", co wygląda zabawnie i jest błędem językowym w SJP)
No Ty to już chyba piszesz z kolei dla zielonych od @Chwytliwy ego, który generalnie lajkuje wszystko co choć odrobinę zabarwione lewicowo, więc to normalne.
Z mojej strony bez odbioru, naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu.

1

@Persyfl Nie twierdzę, że nie miał- zgadzam się w wielu punktach. Zresztą tak samo jak i z @Ratamahatta - co prawda wybrał karykaturalną i prześmiewczą formę, ale to był zwykły zabieg socjotechniczny, który i Tobie nie jest obcy.

konto usunięte

1

@panczo Lajkuje bo Persyfl zawsze pisze z sensem i Lajkuje bo tutaj ludzie o poglądach liberalnych bądź lewicowych mają więcej mimo wszystko pod kopułą o czym się przekonałem niż prawicowcy.

0

@Chwytliwy w porządku, nie mam z tym problemu... Opinia , nie fakt.

3

@Ratamahatta Tylko ile na forum ludzi pisze o 50 płciach albo popiera skrajne feministyczne happeningi? Z kolei teorie spiskowe nt sytuacji w USA czy pseudonaukowy bełkot odnośnie koronawirusa pojawia się regularnie

0

@panczo "no i właśnie ze względu na takie pajacowanie nie lubię z Tobą dyskutować..."
Bardzo rzeczowa uwaga.
"gdzie napisałem, że Twój sposób prowadzenia dyskusji (...) niesie w sobie agresję"
To miałem na myśli pisząc o spójności wypowiedzi. Piszesz o Mojej agresji. Gdy dopytuję, gdzie ona ma miejsce, piszesz o Moim sposobie prowadzenia dyskusji, tylko po to, żeby się okazało, że całkowicie w oderwaniu od tematu.
"i kiedy jeszcze próbowałem to udowodnić ?"
No właśnie nie zauważyłem, żebyś próbował, a pytałem nie raz.
Oznaczenie Mnie, zwłaszcza w tym kontekście tak, czy owak, było wezwaniem do dyskusji. Może ktoś uwierzy z tą moderacją.
"Dlatego też oznaczyłem moderację, ale nijak się do nich nie zwróciłem w tej kwestii, również prywatnie."
Ale jakich oznaczasz, to się do nich zwracasz.
"Naprawdę przez te domysły, i urojenia, z Tobą rozmawia się bardzo ciężko."
Właśnie o tym pisałem, że to trochę bez sensu, że z taką pewnością zdaje ci się, że wiesz, co Mi w głowie siedzi.
Mi do niczego twój szacunek nie jest potrzebny. Wskazałem jedynie twoją hipokryzję w tym kontekście. Sugerowałem poprawność językową ze względu na skuteczność komunikacji, nic więcej.
"wymagasz bardzo poprawnie napisanego tekstu z odpowiednio postawionym przecinkiem?"
Jeśli "wymagam" to nie bardzo poprawnie napisanego, tylko na w miarę podstawowym poziomie, gdzie zdania oddzielone są kropkami.
"Tym bardziej, że poniżej jak widać sobie sam okazujesz szacunek"
I właśnie o tych domysłach i mówimy. Nie widzę powodu, dla którego miałbym się nie szanować, ale nie dlatego piszę zaimki pierwszoosobowe dużą literą.
"No Ty to już chyba piszesz z kolei dla zielonych..."
Mordo, sam Mnie oznaczyłeś w tej dyskusji, pozarzucałeś jakieś bzdury, których nawet nie próbujesz udowodnić. Jak to szło? Domysły i urojenia?

0

@Lopezz80 Czy Ja się jakoś wyrywałem do tej czy tamtej dyskusji? To takie trochę jakby zadzwonić do kogoś, żeby mu powiedzieć, że nie lubisz z nim rozmawiać. No fajnie, tylko po co?

2

@SelloutCrowd
"Matura to bezsens by far"
jak każdy papier dokumentujący skończoną szkołę bez kontekstu - klasy, prestiżu tej szkoły, rodzaju specjalizacji, zawodu itd.
Natomiast matura, jako podsumowanie etapu edukacji, ma potencjał weryfikujący... niestety żyjemy w społeczeństwie, w którym ściąganie, oszukiwanie to norma i wyraz zaradności a nie oszustwo.

2

@Khardan skoro to margines krzykaczy, to dlaczego 80% sprzeciwia się małżeństwom homoseksualnym a po mieście jeździ ciężarówka która krzyczy na cały regulator, że geje to pedofile? Prezydent nazywa ich zarazą gorszą od komunizmu? Skoro ci ludzie nie mają równych praw, to znaczy że się ich nienawidzi

0

@Persyfl
"to polecam np zerknąć na ostatnich 25 wpisów @Persyfl i wyświetlające się przy nich zdjęcie. " Pax prosił o 25 wpisów wycelowanych od strony lewicowej w prawicową, napisałem, że przy 25 ostatnich Twoich wpisach wyświetla się zdjęcie z karykaturą centralnej postaci Chrześcijaństwa. Uważasz, że przy jednym z Twoich ostatnich 25 wpisów nie wyświetla się to zdjęcie?
Ok, naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu na tę dyskusję. W tym czasie mógłbyś np "skasować" kilku prawaków na tym forum, bo patrząc na Twoją aktywność przynajmniej ostatnią w komentarzach głównie tym się tu zajmujesz, bo przecież nie footballem.

2

@panczo trochę mi Twoja dyskusja z @Persyfl przypomina oburzenie na paradę/marsz w obronie lgbt - oburzenie na gościa który z flagą tęcząwą pokazywał pupę z balkonu..... później się okazało, że był pracownikiem TVP i robił to żeby "zrobić szum".
Też robisz sztuczny szum, czujesz się obrażony "profanacją", a 99% ludzi nawet w tym zlepku pikseli w kółeczku nie widziało żadnej prowokacji...

0

@AxelF no porównanie generalnie trafne, tyle, że jedna drobna różnica, to nie ja tutaj "paraduję z pupą z balkonu" tudzież jakimś jej odpowiednikiem. Wyraźnie napisałem też, że nie czuję się tym obrażony, bo nie jest w stanie mnie obrazić to że ktoś sobie coś tam wrzuci jako avatar na forum. Dla mnie to jeden z milionów użytkowników internetu. Niektórych jednak prawdopodobnie będzie to ruszać i takie głosy tutaj tu były.
Nie uważam też, bym robił jakiś szum wokół tego, spójrz na mój pierwszy post, który napisałem w kontekście dyskusji do wypowiedzi @pax a. Po prostu zwróciłem uwagę, że lewicowi uczestnicy forum nie są barankami i też w swojej działalności tutaj próbują dokopać tanimi chwytami prawicowym użytkownikom. Uważam, że takim przykładem jest lewicowy użytkownik, który manifestuje swoje poglądy i jednocześnie w avatarze ma zdjęcie z karykaturą Chrystusa miłosiernego. To wszystko, żadna burza.


2

@panczo "to nie ja tutaj "paraduję z pupą z balkonu" tudzież jakimś jej odpowiednikiem. "
tylko to tak, że jak doprowadzamy swoją wrażliwość, na zupełnie ekstremalne poziomy to kończy się tym, że odkrywamy, że przeszkadzają nam zupełnie niewinne rzeczy, które innym się nawet nie kojarzą.
Gdyby tam nie było histerii "tęczowej flagi" to pewnie nikt by się nie pokusił o wystawianie pupy z balkonu.

"w avatarze ma zdjęcie z karykaturą Chrystusa miłosiernego." - serio, naprawdę nie jestem w stanie rozpoznać co jest na tych 64x64 pixeli obciętych do okrągłej ramki. Tym bardziej dziwię się, że koś się oburza, ale ok. Tylko mechanizmem chyba nie jest "prowokacja" ale "oczekiwanie" po kimś o lewicowych poglądach, pewnej obrazoburczości.

1

@AxelF nie chcę się zagłębiać w temat za bardzo, ponieważ to miał być tylko przykład w dyskusji, że lewa strona forum nie jest wcale tak wyidealizowana jak wspomniano. Ja znam ten obraz i dla mnie jest on wyraźny, pamiętam kiedyś jeden kolega prosił o jego zmianę właściciela, bo go nie tyle co obraża co boli. Sam właściciel wspomniał, że przez całą jego bytność tylko trzy osoby miały z tym problem. Ale czy to oznacza, że jeżeli są one w mniejszości (chociaż być może większej ilości osób to przeszkadza tylko o tym nie piszą), to można je ignorować? To zupełne chyba zaprzeczenie lewicowym ideałom.
Tak czy siak, to tylko przykład w dyskusji, nie miałem na celu dyskutować, kogo to obraża, czy to obraża, boli itd.
pozdrawiam :)

4

@panczo "to można je ignorować? To zupełne chyba zaprzeczenie lewicowym ideałom."
Ale "lewicowe" ideały, to wolność, równość , braterstwo, świeckość. Taki byłby historyczny kontekst.
A właśnie w nim, te 3 osoby to zdecydowanie mniejszość. Po drugie, zapewne te same 3 osoby kilka postów wcześniej wyśmiewały "poprawność polityczną". To podobną "wrażliwość" trochę wyśmiewał @pax w oryginalnym poście i sądzę że zasadne jest wymaganie pewnej spójności.
Nie piję absolutnie do Ciebie osobiście, po prostu ludzie mają tendencję do spłycania i widzenia belek w oku bliźniego.
Również pozdrawiam.

1

@panczo "Pax prosił o 25 wpisów wycelowanych od strony lewicowej w prawicową..."
1. Pisałeś o agresji, a nie o "wycelowaniu"
2. Utożsamianie prawicy z wierzącymi jest bezpodstawnym nadużyciem
3. Czy ty zrównujesz avatar, który chyba tylko w twoim mniemaniu jest atakiem na prawicę, na który uwagę zwróciło dosłownie kilka osób, z dziesiątkami przykładów prawicowej agresji podanych przez @paxa?
"Uważasz, że przy jednym z Twoich ostatnich 25 wpisów nie wyświetla się to zdjęcie?"
Nie uważam, że się nie wyświetla. Uważam natomiast, że twój imperializm kulturowy bardzo mało ma wspólnego z tematem w kontekście Mojej osoby.
"Ok, naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu na tę dyskusję."
No nie wiem, zawsze uważałem, że dyskusja jest jednym z lepszych sposobów poznania innych poglądów. Ja to stara szkoła sokratejska.
"W tym czasie mógłbyś np "skasować" kilku prawaków na tym forum,"
Może i bym mógł, ale serio nie wszyscy postrzegają świat w takich kategoriach.
"bo patrząc na Twoją aktywność przynajmniej ostatnią w komentarzach głównie tym się tu zajmujesz"
Nie żebym nieco wyżej przytoczył, czym się w ostatnich komentarzach zajmowałem, no ale komu potrzebne fakty?
"bo przecież nie footballem."
Cóż wolę czytać wpisy tych kilku osób, które robią merytoryczne analizy niż udawać, że sam się znam.

1

@AxelF I tak to zostałem człowiekiem biernie prześladującym mniejszości :D
Ja tylko chciałbym przypomnieć, że lewica ma dość skomplikowane, ale niezbyt przychylne podejście do przemysłu porno, a jakoś nikt tu nie płacze o avatary z jego gwiazdami. Nikomu też najwidoczniej nie przeszkadza ludobójca w avatarze innego użytkownika. Pytanie więc, o co tak naprawdę chodzi.
Swoją drogą, to też bardzo ciekawe zagranie, gdy ktoś publicznie rzuca na Ciebie różne oskarżenia, by potem stwierdzić, że nie przyszedł tu dyskutować.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?