O sobie

  • Zainteresowania piłka nożna, książki SF, piękne kobiety
  • Ulubiony zawodnik Lionel Messi
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Arsenal (kiedyś), Borussia
  • Barcelonie kibicuję od odkąd pamiętam :) (ok. 2005)

Statystyki

  • Dni w serwisie 3250
  • Liczba komentarzy 1951
  • Polecenia 3795

Komentarze

1

@lukasz222 Ale gdyby tych braków kadrowych nie było to taki Pedri z pewnością nie szukałby teraz klubu w Getafe czy Alaves jak dziś Mingueza. Inna skala talentu. A Araujo już od samego początku wyróżniał się warunkami fizycznymi na tle rówieśników. Zmierzam do tego że ta trójka dostała szansę bo posiadała kolosalne umiejętności i talent, nie na odwrót. To nie jest casus Minguezy który dostał szansę i rozwinął się tam w jakimś stopniu (w porównaniu z tym co było na początku to jest to zupełnie inny Mingueza). Chłopak nie posiada umiejętności na poziom którego potrzebujemy i tyle. I najwyraźniej chłopaki z La Masii na razie też nie. Pamiętajmy że to trzeci poziom rozgrywkowy, przeskok jest gigantyczny a my jesteśmy drużyną aspirującą do mistrzostwa hiszpanii. Za czasów Guardioli Barcelona nie była marką globalną jak dziś. Wtedy wiele rzeczy robiło się inaczej bo była na to mniejsza presja (zarówno sportowa jak i przede wszystkim finansowa).

0

@pluszek dziękuję :) Warto wiedzieć, że "także" to spójnik a "tak że" to "więc".

1

@lukasz222 1. Piłka nożna była wtedy inna pod kątem finansowym.
2. Barcelona była na innym poziomie finansowym i sportowym niż obecnie. Obecnie obracamy finansami które wymagają większej ilości transferów.
3. Gdyby w La Masii grali sami Gavi, Pedri i Araujo to pewnie, grajmy. Granie szkółką to jeszcze większe ryzyko - nikogo na dzień obecny (ze świata) nie interesuje oglądanie jakiegoś hiszpańskiego no-name'a ze szkółki. A czy wypali za 3 lata to wielka zgadywanka. Transfery zapewniają jednak pewien przewidywalny poziom.

1

@Magicc89PL Absolutnie nie chcę słyszeć o żadnych zwalnianiu Xaviego. Widzisz jak na tą drużynę super się patrzy. Od jednego nieudanego trenera do drugiego w końcu mamy na stanowisku osobę, która już od młodych lat wykazywała talenty strategicznego widzenia futbolu, rozumie styl gry Barcy oraz wymagania kibiców. Dajmy mu pracować, cieszmy się z gry, a wyniki jak przyjda to przyjdą. Nadal uważam ze w Europie nie mamy co szukać ale na krajowym podwórku z pewnością powalczymy.

21

Równanie jest proste - aby Barca wyszła z finansowego dołka potrzebuje sponsorów którzy zaoferują jej dużo $. A aby tacy się znajdowali, trzeba mieć w drużynie zawodników, których ludzie z całego świata chcą oglądać. Nie można mieć największej sumy bilansowej na świecie (i zobowiązań) a grać dziurawym składem z półśrodków.
To jest jedyna możliwa droga wyjścia dla Barcelony - postawienie wszystkiego na odbudowanie ekscytacji wśród światowych kibiców futbolu z oglądania zawodników Barcy.

Także za 5 lat będziecie mogli wieszać psy. Na razie dajcie pracować profesjonalistom w swojej dziedzinie.

Zobacz wszystkie

184

"Powiedziałem to prezydentowi, a on zawsze mówił, że na koniec sezonu będę mógł podjąć decyzję. Ostatecznie nie dotrzymał słowa." Ta dwa zdania mordują politycznie Bartomeu. Te dwa zdania rzucają kompletnie nowe światło na całą sytuację z transferem.

126

Swoją drogą przeczytałem niedawno pewną rzecz na jednym portalu która mnie okropnie rozbawiła :)
"2010 - Barcelona 5:0 Real Madryt
2018 - Barcelona 5:1 Real Madryt
Potrzebowali 8 lat, emerytury Xaviego i Iniesty oraz kontuzji Messiego aby strzelić 1 gola"
:)
Takie śmieszki. musicie pamiętać, jest 4 w nocy, o tej porze wiele rzeczy wydaje się śmieszne

84

"Chciałem odejść, bo chciałem przeżyć szczęśliwie swoje ostatnie lataw piłce nożnej." Nie można klarownej przedstawić że to nie jest jakaś zdrada, brak miłości, chamstwo czy inne pierdoły które wielu ludzi wypisywało. Człowiek po prostu chciał spędzić ostatnie chwile w sporcie na RYWALIZOWANIU. Chce być szczęśliwy. Najbardziej ludzka rzecz na świecie.
Jestem zachwycony tym wywiadem.

82

Piękny mecz.
Dla krytyków Argentyny i Messiego - puknijcie się w głowę, 3 gole z Francją, grali z maksimum zaangażowaniem. Messi brał udział w 2 bramkach, co ma jeszcze zrobić ten człowiek?
Widowisko.

78

dlaczego jak my cały mecz mamy piłkę i nie strzelamy gola to pisze się "Barcelona była przy piłce ale nic z tego nie wynikało" natomiast gdy to rywal w starciu z Barcą miał piłkę to mówi się "drużyna X kontrolowała przebieg spotkania z Barceloną/miała przewagę". Nigdy tego nie zrozumiem co jest kryterium zmiany narracji.