O sobie

  • Zainteresowania Sport, Kinematografia, Produkcja muzyczna, Sztuka kulinarna, Gry
  • Ulubiony zawodnik Puyol, Ronnie, Messi
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 2005

Statystyki

  • Dni w serwisie 2612
  • Liczba komentarzy 32019
  • Polecenia 103020

Komentarze

1

@Medium No właśnie, bo jest tak "nauczona, że tylko z nią" słowo klucz. Przecież ja nie mieszkam w jaskini i mam cały czas kontakt z rodzeństwem, które ma dzieci, tak samo ze znajomymi, które mają dzieci. Siedzę nie raz u nich całe dnie i widzę, jak się te dzieciaki zachowują, na co reagują. Wiadomo, że są różne dzieci, łatwe, trudne w wychowaniu, ale przetrzepanie dupska na kolanie to jest dla mnie takie pójście na łatwiznę. Kiedy byłem już w takim wieku 12 lat i ojciec mnie w ten sposób ukarał to pierwsza myśl w mojej głowie to nie była pokora czy chęć dyscypliny tylko to, żeby mu oddać. Agresja rodzi agresję. Zawsze tak było i zawsze tak będzie.

0

@IronSanHybrid No, a najgorzej jak na końcu zobaczysz, że ta laska ma jabłko Adama ^^

0

@Medium Wszystko zależy od tego na co pozwalasz dziecku. Jeśli ma nieograniczony dostęp do komputera, telewizora i telefonu to potem, gdy go gwałtownie od tego odetniesz w ramach jakiejś kary to będzie szał, ale kiedy dzieciak od małego ma wyznaczone limity to jest już nauczony, że to rodzic decyduje kiedy z tego korzysta. Psychologię należy stosować już od najmłodszych lat. To nie jest tak, że dziecko się rodzi rozwydrzone.

1

@Bobo25 Sam dostałem parę razy po dupie za małolata i nie uważam, żeby to
wpłynęło w jakiś znaczący sposób na moją psychikę, ale ja osobiście
nigdy bym tego nie przełożył na swoje dzieci. Dlaczego? ano dlatego, iż
wychodzę z założenia, że istnieje bardziej cywilizowany system kar, który skłania dziecko do refleksji. Kwestia kreatywności ze strony rodzica.

19

@KamQiX Przecież jak wróci to na sezon pożegnalny. Taka wielka krzywda nam się stanie i długoterminowa rewolucja upadnie ? Uważam, że należy mu się jak psu buda godne pożegnanie z klubem życia.

Zobacz wszystkie

258

@kkbarca Na pewno nie w moich. Dobranoc

173

No taka prawda, wtedy to Eto'o miał swój czas, a Leo dopiero wchodził na obroty. Nie widzę tu nic kontrowersyjnego.

161

Przez tyle lat bycia na szczycie, ikoną tego sportu gdzie każdego dnia tłumy ludzi dałoby się pochlastać za jego autograf czy zdjęcie, przy tak ogromnym majątku ten chłopak z Rosario potrafił zachować normalność, pokorę i szacunek do ludzi. Biorąc pod uwagę jeszcze kosmiczne umiejętności, to jest to przykład piłkarza idealnego.

160

Piątek > Poniedziałek

159

Tak patrzę na te porównania Modricia do Iniesty po lewej stronie i stawianie go na równi, oraz 34 osoby, które się pod tym podpisały. Powiem Wam coś na temat tego zawodnika bo niektórzy albo mają słabą pamięć i pewne rzeczy widzą już za mgłą, albo zaczęli oglądać tego piłkarza u schyłku kariery. Andres Iniesta to piłkarz do którego większość starych wyjadaczy w szeregach rywali nie startowała w pojedynkę bo doskonale wiedziała, że skończy się to stratą sił i ewentualnym ośmieszeniem. Nałożenie pressingu na tego Pana miało sens wyłącznie wtedy, gdy starowało na niego 3 zawodników jednocześnie, a i tak wielokrotnie wychodził z takich potyczek zwycięsko przekładając piłkę w różne strony świata na przestrzeni 100cm2, wprawiając kibiców w stan euforii. Do tej wybitnej techniki trzeba dodać przegląd pola, gdzie Hiszpan był w stanie zagrywać tak nieszablonowe piłki, raz piętą, raz z fałsza, a innym razem w ogóle nie patrząc w kierunku podania. Jest to inna półka piłkarska i nie zmieniają tego, żadne Złote Piłki czy wiek, w którym jest w stanie dalej biegać 90 minut.