La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1429 Culés

48

Nareszcie !! !! !!

Nietrzeźwy kierowca, który będzie miał nie mniej niż 1,5 promila alkoholu we krwi, straci samochód, niezależnie od tego, czy spowodował wypadek drogowy. Policja tymczasowo zajmie jego auto na okres do siedmiu dni, następnie prokurator orzeknie zabezpieczenie tego mienia, a sąd obligatoryjnie orzeknie przepadek pojazdu.


Jeżeli nie będzie wypadku, tylko samo prowadzenie w stanie nietrzeźwości – sąd będzie mógł odstąpić od orzeczenia przepadku, jeżeli zachodzi wyjątkowy wypadek uzasadniony szczególnymi okolicznościami. Natomiast „recydywiście” przepadek będzie orzekany już od powyżej 0,5 promila.


Auta będą konfiskowane również sprawcom wypadków, którzy mieli powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi, czyli popełniającym takie przestępstwo po raz kolejny lub powodujących wypadek. Jeżeli samochód nie jest wyłączną własnością kierowcy, ale jest przez niego użytkowany np. na podstawie umowy leasingu, użyczony lub we współwłasności, sąd orzeknie przepadek równowartości pojazdu sprzed wypadku.

84

@OsamaDembele Chore.

76

@OsamaDembele z czego ty się cieszysz? Następny krok do niewolnictwa

40

@kaamil1910 z tego że pijaków będą kasować hahahaha

20

@AlexDark00 zdrowe

101

@OsamaDembele Tak, Od tego się zaczyna ;) co będzie następne? Zabieranie komputerów za ściąganie piratów?
Niech dadzą takiemu pijanemu nawet z 10 tys mandatu, ale auto jest jego własnością i bardzo często służy całej rodzinie

Komentarz usunięty przez użytkownika

48

@kaamil1910 No to niech cała rodzina dba o to żeby pijak nie wsiadał za kierownicę i nikogo nie zabil
Od dawna o tym mówiłem, żeby to wprowadzili. Super!

5

@ElTomas gówno zrobią, jeśli żona pijaka będzie współwłaścicielem:)

3

@kaamil1910 W sumie prawo jazdy też można nazwać własnością bo wyrobienie kosztuje pieniądze i czas, a jego odebranie również może negatywnie wpływać na rodzinę pijusa.

No jakie widzisz rozwiązania? Więzienie? Jedyną opcją lite wydaje się przymus instalacji czujnika alkoholu, ale to nie rozwiąże problemu bo pijus może zabrać samochód kogoś z rodziny i znów jest w pewnym sensie bezkarny.

54

@Gall Wysokie mandaty, więzienie, ale nie zabieranie prywatnej własności XD Zaczyna się od czegoś takiego...

45

@OsamaDembele No właśnie nie, państwo ci coś zabiera... Komuna wraca i widzę są osoby, które dalej ją wspierają...

30

@OsamaDembele bardzo dobrze. Jak dla mnie wszystkie decyzje które mogą poprawić bezpieczeństwo na drodze są świetne. Nie wyobrażam sobie stracić kogoś bliskiego przez takiego debila, który jechał w stanie nietrzeźwości. Powinni ich wszystkich wytępić

48

@OsamaDembele i bardzo dobrze.

@AlexDark00 @kaamil1910 chore to jest jezdzenie po pijaku.
Pozniej przez takich typów gina inni w wypadkach i np osieracają dzieci.

Przepis bardzo surowy, ale i taki powinien byc w tym przypadku.

38

@Rust_Cohle Gość sie martwi o pijaka i o jego rodzinę, ktora widocznie daje mu na to przyzwolenie, a nie martwi sie o wszystkich niewinnych uczestników ruchu drogowe, ktorzy mogą stracić przez takiego przestępcę zdrowie albo nawet zycie. To jest chore, właśnie to. Biedny pijany kierowca poniesie surową kare, naprawdę smutne.
Jesli to oszczędzi choć jedną ofiarę pijanego kierowcy w ciągu roku to jak najbardziej warto.

Normalnemu czlowiekowi nie przyjdzie do głowy zeby prowadzić po pijanemu, a nie oszukujmy sie 1.5promila to nie pozostałości po wczorajszym browarku tylko juz stan w którym ciężko prowadzić samego siebie a co dopiero 1.5 tony pedzącego "pocisku"

18

@kaamil1910 Pieniądze również są wartością tak samo jak auto.

A ludzkie zycie to największa wartość


1

@LukaszFan bo wy myślicie że po pijaku to gość racjonalnie myśli i jest świadom swoich decyzji xD

19

@Transu96 A no jesli tak, to to go usprawiedliwia calkowicie.

2

@Transu96 Dlatego jak raz sie tak przejedzie to juz później pomyśli przed wypiciem czy musi i chce pozniej gdzieś jechać - tak jak każdy racjonalnie myslący czlowiek robi "przed szkodą"

30

@AlexDark00 a chore nie jest jak taki z 1,5 promila rozjeździe kogoś na chodniku albo od razu całą rodzinę? Podniesienie kar z zabraniem samochodu to być może skuteczna metoda która ocali kilka niewinnych żyć. To jest chore ?
@kaamil1910 do niewolnictwa pijanych kierowców czy jak ? Rozumiem że Twój idol powiedział kiedyś ze lepiej prowadzi po małpce, ale jego przeświadczenie ma się nijak do rzeczywistości. Skuteczny straszak na pijaków za kółkiem był potrzebny od dawna.

9

@AlexDark00 ? Jaki jest problem w nie wchodzeniu do auta pod wpływem alkoholu? Ja nie pije to może nie wiem, ale czy "kolega" mógłby mnie oświećić.

3

@OsamaDembele i to jest normalne? Pijaki będą jeździć tico i wywalone. Widać o co im chodzi, o pieniądze. Powinni odwalić się od naszych własnych dóbr, a kary za jazdę pod wpływem niezależnie od tego czy był wypadek czy nie, powyżej np. 1 promila powinny skutkować pracami społecznymi / „wiezieniem”

6

@Huck jak nie będziesz jeździł na bombie to możesz być spokojny

19

@Comfortable_ Ja również nie piję i jestem za tym, żeby ludzi, którzy prowadzą po pijaku karać, może być nawet 10k, ale bez przesady z zabieraniem samochodu.

2

@OsamaDembele jak dla mnie to super zmiana. nie rozumiem co trzeba mieć w głowie, żeby jeździć po pijaku. może mając z tyłu głowy świadomość, że mogą zabrać auto to tacy ludzie wreszcie zamówią jakas taksówkę czy cokolwiek innego.

10

@AlexDark00 Tylko że 1,5 promila to już skrajne przypadki i trzeba stosować mocne środki.
Dla mnie zmiana na plus.

2

@OsamaDembele nie jeżdżę i potępiam bardzo, lecz moim zdaniem to przesada i znów chodzi tylko o kase, a nie życie ludzi.

0

@Criss18Barca 1,5 promila? jak ktoś pije i zaraz jedzie to nie problem tyle wydmuchać. Mi z rana wyskakiwała 1 nie raz z przodu.

7

@OsamaDembele
Bardzo dobrze! Każda pijany kierowca to potencjalny morderca, najwyższy wymiar kary dla nich za swoją głupotę.

3

@Criss18Barca To niech idzie za to do więzienia, a nie mu auto zabierzesz, bo jutro zaś pojedzie innym nawalony xD

17

@OsamaDembele ale skowyt wyżej
Piękna zmiana, jedna z niewielu dobrych rzeczy planowana przez ten rząd.

3

@LukaszFan Dokladnie, nie rozumiem w naszym kraju tego wiecznego bronienia przestepcow. Kto normalny jezdzi samochodem pijany ? Rozumiem jeszcze po jednym-dwoch piwkach ale 1.5 promila to nie jest 1 Browar.

Prawidlowo

19

@Huck " jak ktoś pije i zaraz jedzie to nie problem tyle wydmuchać.", dzięki za dyskusje ale nie ma o czym rozmawiać ;)

0

@RobiS W tej dyskusji nie chodzi o to, czy po pijaku można jeździć czy nie (nie, i dobrze), tylko o to, ze fure biorą.

konto usunięte

5

@Huck Nie czaje jak mozesz się martwić autem chlora za kierownicą. Nikomu, kto przekroczy te wartości auta nie zabiorą

6

@Huck Tak ktoś mając auto za 50-100 tys. zł będzie specjalnie kupować tico czy innego złoma by jeździć nim po pijaku i będzie pijany pamiętać że teraz do tico muszę wziąć. To zapewnia nie uchronność kary, bo mandatu 10 tys. może nie zapłacić bo go stać nie będzie (pewnie większość), a więzienie też bez sensu bo za takiego delikwenta jeszcze będę musiał utrzymywać z podatków, super wizja.
A jak jeden z drugim pijakiem będą zmuszeni chodzić na autobus, marznąć na przystankach to może czegoś się nauczą.

1

@Gangol No ale nie uważasz, ze to jest niesprawiedliwe? Nie chodzi mi, ze kupować tico. Ale może milioner akurat jechac tico, a ktoś mało zamożny akurat Ferrari:) moim zdaniem kary powinne byc równe dla każdego (mandat) + zabranie prawa jazdy (kilka lat) + prace społeczne. A jeśli mandatu nie zapłaci to wtedy wchodzi komornik i rekwiruje co należyte. A co komuś innemu chcesz zabrać auto, bo pijak nim jechał? Albo ukradł? Xd

konto usunięte

14

@OsamaDembele tylko pijacy za kółkiem nie popierają tego zapisu. Lepiej żebyście nie jeździli wcale niż mielibyście stanowić zagrożenie dla moich bliskich i przyjaciół. Im mniej patologii tym lepiej.

0

@Rust_Cohle Ciekawe, zakładając że kupujesz wózek za 100 tysi i pożyczasz go synowi któremu odwali u kumpla, bo ma kawałek i podjedzie sobie do domku. Co wtedy powiesz?

konto usunięte

11

@SeWo77 jeśli auto jest własnością ojca, to syn dostanie karę pieniężną równą wartości auta

11

@SeWo77 To nie daje synowi samochodu za 100tysi jesli jest nieodpowiedzialnym czlowiekiem i mogl kogos zabic na ulicy.

@Mr8lack Ci odpowiedział

3

@AlexDark00 Zajebiste.

1

@kaamil1910 Mam wrażenie, że niektórzy konfiskowali by telefony tym, którzy używają ich na ulicy. A nie, przecież oni sami...

konto usunięte

4

@Huck 'Mi z rana wyskakiwała 1 nie raz z przodu."
To może warto pomyśleć nad terapią?

2

@OsamaDembele @panczo To może zabierajmy też auto, jak kierowca jedzie niewyspany, chory, czy choćby rozkojarzony po rodzinnej kłótni? Albo takim co nie ogarniają niektórych zasad, bo niedawno zdali na farcie, co myślicie?
Tylko nie ma jak zbadać, czy kierowca niemal zasypia za kółkiem... To może jednak karać za łamanie przepisów, a nie domysły? Przekraczanie linii, jazda wężykiem, zjazd na czerwonym na przejście: to są konkrety.

10

@wojtekjoe chłopie, przeczytałem ten twój wpis (a raczej "wys.yw") i na to da się odpowiedzieć tylko w jeden sposób-
co ty pier.olisz?
"Przekraczanie linii, jazda wężykiem, zjazd na czerwonym na przejście: to są konkrety."
A jazda po pijaku to pierdoła w sumie przecież, nie wiem o co się czepiają.

@AlexDark00 "Wysokie mandaty, więzienie, ale nie zabieranie prywatnej własności XD Zaczyna się od czegoś takiego..."
Logika level kosmos. Zabieranie samochodu niefajne bo to własności prywatna, za to wysokie mandaty już całkiem spoko. Więc pieniędze, którymi będziesz musiał opłacić te mandaty to jest nie twoja własność prywatna? Więc czyja, sąsiada, skarbu państwa?
Pomijając dyskretny fakt, że duża część pijaków recydywistów i tak tych mandatów by nie opłaciła gdyż nie mają (pozornie) żadnego oficjalnego źródła zarobkowania. A stratę samochodu już poczują, cytując klasyka: "I bardzo ku.wa dobrze".

3

@OsamaDembele
W szoku jestem że znaleźli się ludzie którzy bronią osób nietrzeźwych siadających z kółkiem.
I jesszcze ten argument @kaamil1910 o zabieraniu komputerów za ściaganie piratów. Serio nie widzisz różnicy w tym że ten typ który wcześniej pił może zabić niewinną osobę ? Chłopie zacznij coś ruszać głową, bo chyba od tego ją masz ....

4

@kaamil1910

Niewolnictwa powiadasz, drogi Imienniku?

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/eb/e0/60eaa88c1e002_o_large.jpg

To otwórz sobie powyższe zdjęcie i powiedz to, temu niespełna trzyletniemu dziecku, które nie zobaczy już swojej mamy i swojego taty bo jakiś frajer, który cały życie czuje się panem, wsiadł nachlany za kółko i zabił mu (i dwóm braciom) ukochanych rodziców.

Morderca nie przyznał się do winy, grozi mu DO 12 lat?

Przyzwolenie na piractwo drogowe w naszym społeczeństwie jest po prostu porażające.

0

@OsamaDembele Najlepiej byłoby od razu mordować za wszelkie przewinienia od wyrzucenia papierka obok kosza, poprzez ściągnięcie czegoś niewłaściwego z netu, po kradzież, jazdę po pijaku itp.
Pozbylibyśmy się przestępców, przeludnienie by zniknęło, procedury by się uprościły, nie trzeba by było utrzymywać ośrodków dla skazanych i tak dalej. Same korzyści przecież.
A jeszcze mienie zabijanych przechodziłoby do innych.

0

@rydz_bdg A gdyby to była osoba nie pijana, a chora na grypę i jadąca nierozsądnie do lekarza z temperaturą. Ten sam przypadek, ale zupełnie inna przyczyna nie ogarniania pojazdu i wydźwięk historii na pewno by się zmienił.

0

@william_wallace Ja nigdy nie wsiadłem za kółko, choćby po jednym piwie, a uważam zabieranie własności prywatnej za skandal. Mandaty za to mogłyby być nawet o wartości tego samochodu, ale nie konfiskata

1

@wojtekjoe nie no nie przesadzaj. Pokłócić się zawsze można a uchlać nie

1

@david89 ano widzisz. Pewnie sami jeżdżą po kielichu i się teraz boją

2

@Huck Akurat dla mnie jest to sprawiedliwe bo uważam że mandaty powinny być w jakiś sposób uzależnione od dochodu. Bo np. dla mnie mandat 500 zł to jest dużo i tyle za swoją głupotę zapłacić mi byłoby szkoda. A dla kogoś kto zarabia powiedzmy koło 10 tys. to taki ktoś nawet za mocno mandat tej wielkości nie odczuje. A jak jakiś milioner jeździ gorszym autem nie z najwyższej półki bo nie czuje takiej potrzeby, by chwalić się ile ma kasy i na jakie to auta go stać, to dla mnie taki ktoś jest naprawdę mądry, inteligentny. Bo jak ktoś nie ma kasy by mieć auto ponad jego możliwości - to to jest popis głupoty i takiego kogoś mi nie żal :)
A jaka jest ściągalność zadłużenia przez komorników w tym kraju? Coś mi się wydaje że nie wielka.
Jeśli ktoś ukradł mi auto, to zgłaszam to na policję i zakładam że byłoby to inaczej traktowane, takie zapisy mogły by być w takiej ustawie.
Uważam też że każde auto powinno być przypisane do jednego właścieciela, współwłasność powinna zostać zniesiona, wtedy bym się zastanowił dwa razy komu pożyczam auto. Bo dla mnie jak autem jedzie rodzina a prowadzi je osoba pijana to po części oni też są za to odpowiedzialni, gdyż powinni nie dopuścić by taka osoba wsiadła za kierownice.
Kurczę jesteśmy dorośli i w końcu bądźmy też i odpowiedzialni.
Ja wiem, jestem pewien że nigdy po alkoholu nie siądę za kółkiem, jak wiem że muszę gdzieś jechać to nawet 10h wcześniej na piwo mnie nikt nie namówi, bo nie mają dla mnie znaczenia te przeliczniki że po 3 h po piwie mogę już jechać. Jak moje dziecko byłoby złapane za jazdę po pijanemu, to jak nie policja to ja bym mu zabrał auto i jak chce auto to niech sobie kupi i wtedy może robić co chce.
Akurat w kwesti bezpieczeństwa mam twarde zasady i one nie podlegają jakimkolwiek ustępstwom.
Poza tym uważam że ze sprzedaży tym zarekwirowanych aut powinien zostać stworzony od dzielny fundusz na pomoc osobą poszkodowanym w wypadkach i te pieniądze powinny iść tylko i wyłącznie dla tych osób. Bo jeśli byłoby to na socjal to wtedy byłbym za tym ale nie tak stanowczo już.

3

@wojtekjoe
myślę, że porównanie napie**ego jegomościa z 1,5 promila do kogoś po kłótni w rodzinnej, jest co najmniej idiotyczne. To trochę tak, jakby każdego kto popełni przestępstwo karać dożywociem albo karą śmierci, bo przecież dlaczego niby tylko morderców...

2

@OsamaDembele
Powinni zabierać nie tylko za to
Za rajdy na drogach tez

1

@AlexDark00
1,5 promila chore
Sory

1

@kaamil1910
Co ? Weź co ty piszesz

1

@AbelKabel bardzo mądrze

0

@OsamaDembele Czyli znowu na przepisie ucierpi najbardziej przeciętny kowalski z jednym autem, a ktoś bogaty mający kilka aut albo sprytny z autem na żonę wyjdzie bez konsekwencji. Gdzie tu sprawiedliwość, bo ja jej nie widzę.

2

@MessiTheBesst "autem na żonę wyjdzie bez konsekwencji."
Widzę, że nie przeczytałeś pierwszego wpisu, który rozpoczął tą dyskusję, za długi i za skomplikowany?

"Czyli znowu na przepisie ucierpi najbardziej przeciętny kowalski z jednym autem, "
Co za rozkoszne pierdzielenie dla samego pierdzielenia. Nie, "przeciętny Kowalski" nic nie straci, straci tylko przygłupi, nieodpowiedzialny Kowalski, który nie ogarnia, że po pijaku nie wsiada się za kierownicą.

0

@MessiTheBesst no trochę masz rację. Ale nie do końca bo teraz to wszyscy piją żeby nie zachorować na Covida

0

@kuba1794 Ale to ze będą zabierać auta nie poprawi bezpieczeństwa na drodze, nie bronię pijanych kierowców bo to debile za kołkiem i tyle, ale pozbawianie prywatnej własności to już chore. A trzeba patrzeć na to ze ci którzy ustanawiają to prawo tez jeżdżą po alko tyle za maja immunitet i znajomosci i im gowno zrobią.

0

@Mr8lack Ale tu nie chodzi o chlora który prowadził i ze ktoś go żałuje, kary powinny być jak najwyższe dla takich idiotów za kołkiem, chodzi o to ze rząd coraz bardziej ingeruje w życie obywateli i ich własność, tak jak np rekwirowanie aut na rzecz wojska jak miało to miejsce w sytuacji z granica białoruska. I teraz to popierasz masz do tego prawo czekaj ja zaczną wprowadzać prawo takie jak w norwegi jeśli się nie mylę, ze jeśli przekroczysz prędkość o określana liczbę kilometrów tez zostaje skonfiskowane, podam ci przykład: facetowi ukradli auto (porsche jeśli dobrze pamietam )właśnie chyba w norwegi i zatrzymali złodzieja bo przekroczył prędkość i facet auta już nie odzyskał bo zostało skofiskowane właśnie z powodu przekroczenia prędkości. To twoim zdaniem tez jest dobre rozwiązanie ??

0

@william_wallace Uważasz ze każdy kto nie popiera tego przepisu jest pijakiem za kołkiem?? Bardzo zdrowe podejście brawo Ty, ja mam prawojazdy prawie 20 lat w życiu nawet na kacu nie siadłem za kołkiem bo za dużo mnie kosztowało zrobienie prawka, ale ten przepis mi się nie podoba, wysokie mandaty i kara więzienia nie odstraszyła debili od wsiadania za kółko po pijaku wiec i to nic nie zmieni tylko po raz kolejny podzieli społeczeństwo co widać już po dyskusji na tej stronie

0

@RichardWinters Nie zrozumiałeś, co mam na myśli, albo może ja niejasno się wyraziłem. Nie bronię jazdy po pijaku w żadnym razie, tylko uważam, ze tego typu prewencyjne rozumowanie prowadzi w złą stronę, do niekiedy absurdalnych przepisów. Zasady ruchu drogowego są jasno sprecyzowane i należy karać za ich łamanie, a nie za to, że ktoś ma szansę je złamać, bo walnął kielicha. Z kolei za wypadek, czyn dokonany kara powinna być najsurowsza z możliwych.

0

@AlexDark00
A pieniądze (mandaty) nie są prywatną własnością?

konto usunięte

0

@D10S1985 Po pierwsze prawo do zarekwirowania pojazdów istnieje od dawna w przypadku konfliktów czy katastrof jeśli się nie mylę. Po drugie to jeśli jedziesz czyimś autem, to prawdopobnie dostaniesz karę finansowa równa wartości samochodu kradzionego czy pożyczonego. Dodatkowo jeśli auto jest wspólne, to kara będzie równa połowie jego wartości.
Po trzecie auta będą zabierane przy wypadku jeśli kierowca będzie miał ponad 0.5 promila i jeśli powyżej 1.5 promila to po prostu przy kontroli trzeźwości.
Ja osobiście na takich zadach popieram odebranie samochodu.

1

@wojtekjoe I jedną z zasad jest zakaz jazdy po pijaku.
LaRambla zaskoczyła mnie tym, że aż tyle osób broni pijaków wsiadających za kółko.

1

@Huck
Ktoś pije i zaraz jedzie. I ty to próbujesz usprawiedliwiać? Nie żal mi takich ludzi. Gdyby dowiedzieli się o tym po fakcie, ale będą mieli pełną świadomość.

0

@OsamaDembele XD a potem Ci ludzie, często bardzo majętni kupią sobie i tak nowe auto. Poza tym na jakiej podstawie państwo ma mi zabrać moją rzecz? To tak jakbym pobił się z kimś na ulicy i za karę zabrano mi mieszkanie

Kara za jazdę po pijaku powinna być prosta - jeśli przekroczysz 0,5 promila we krwi to dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i koniec dyskusji.

@Gall nie,nie można tego tak nazwać. To zdobyte uprawnienie, ważne czasowo. W każdej chwili może zostać zawieszone lub anulowane w wyniku przestępstwa. Tak samo jest w każdej służbie mundurowej, z każdym posłem. Odebranie takiego prawka nie wpływa na rodzinę pijaka negatywnie w kontekście finansowym(bezpośrednio), a jedynie je utrudnia. Co w moim mniemaniu jest słuszną karą za samo pozwolenie takiej osobie na jazdę.

0

@AlexDark00 bardzo błędne rozumowanie, przykładowo ktoś zastrzeli drugiego człowieka dostaje za to 15-20, odsiedzi swoje ale broni mu nie wolna zabrac bo to jego własność. Chore

0

@RichardWinters nie do końca wysryw, sam wiem po sobie że po wyjściu z pracy po 24godzinach moja koncentracja, refleks, koordynacja ruchowa są o wiele gorsze niż po kilku głębszych, ale w 1 sytuacji mogę bez problemu jechać, w drugiej zabiorą mi auto.
Jeśli mamy tak karać to karajmy kompleksowo, przemęczonych, pijanych jak również ludzi po dragach.

konto usunięte

0

widzę tęsknimy za komuną :V w cywilizowanym kraju pije w restauracji lampkę wina do kolacji i normlanie wsiadam za kierownice.

0

@OsamaDembele Qrwa nick mówi wszystko!

0

@ViscaDelFritz1983 i po lampce wina masz 1,5 promila?

0

@baku171 Tu nikt nie broni pijakow. Tu chozi o to ze moga odebrac ci wlasnosc bo tak.

0

@cata_luna jestes przyglupem

0

@OsamaDembele wize ze jestes rownie glupi co sam dembele

konto usunięte

0

@Conradxc pisze ogólnie.

1

@OsamaDembele "mylisz odwagę z odważnikiem". Żadne to rozwiązania bo większość pijackich recydywistów w dupie ma konfiskatę pojazdu bo albo pojazd nie jest ich albo jest wart tyle ile miesięczny social jaki dostają, a i którego nie wolno zająć komornikowi. Abstrahując już od tego, że jest to pierwszy krok do ograniczenia świętego prawa własności, następnym może być konfiskata mieszkania albo firmy za zaległości podatkowe albo zaległe alimenty, a kolejnym zabieranie mienia za np. wyrażanie w formie protestu odmiennych poglądów politycznych od akceptowanych przez partię rządzącą. Reasumując pomysł absurdalny, chory i bardzo niebezpieczny.

0

@cata_luna Pieniądze to jest waluta, więc logiczne, że to nimi się płaci w tym za kary, ale nie samochodem xD

0

@messibar Nie no lepiej jak kogoś zabijesz, nie pójdziesz siedzieć, ale zabiorą ci mieszkanie haha.

0

@OsamaDembele i stale kolko adoracyjne lewaczkow w grupie polecen. Czemu mnie to nie dziwi, ze wlasnie te osoby popieraja ten poroniony pomysl zlodziejstwa. Najpierw samochody, potem komputery za sciaganie, nastepnie gazowka za smazenie nieekologicznego miesa ;) zanujace, ze ktos w ogole popiera pomysl kradziezy. I tak - jestem za bardzo surowymi karami za jazde po pijaku (aczkolwiek paranoja jest, ze nie ma mozliwosci skosztowania lampki wina do obiadu jak w cywilizowanych krajach - ale mozna przezyc)

0

@kuba1794 generalnie wszystko opiera sie na zdzieraniu kasy, a w tym wypadku zwyklej kradziezy. Jak chca naprawde bezpieczenstwa to w pierwszej kolejnosci klania sie usuniecie drzew przydroznych a nie zdzieranie kasy ( jednoczesnie posadzanie drzew w miejscach dostepnych bo jak wiadomo, drzewa = zycie )

1

@OsamaDembele Ale sie polaczki spłakały, bo nie będą mogli jeździć po pijaku xD.

konto usunięte

0

@Cholewiński3 Dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo własne i innych, a nie czyjeś mienie.

0

@Hasszz kompletnie nie rozumiem tego podejścia - samochód to własność i nie wolno go ruszyć, ale kasa już własnością nie jest i można spokojnie walić mandaty. Po prostu łatwiej egzekwować zabranie auta niż płacenie mandatów. W Polsce dobrowolnie mandaty płaci 47% ukaranych. Do innych trzeba angażować komorników itd, co podnosi koszty. Wiele mandatów nie uda się wyegzekwować, więc osoba np. jadąca po pijaku nie dostanie żadnej realnej kary, albo odwlecze ją o kilka lat.

0

@AlexDark00 nie widzę się po pijaku za kierownicą ale jak już coś to jednak wolałbym żeby zabrano mi samochód niż dostać karę więzienia :)

1

@malicinho niezły odlot. Jak pijak dostanie mandat, to mu kradną pieniądze? A jak wsadzą go do pierdla to kradną mu lata życia? Może zamiast karać pijanych kierowców powinna ich policja do domu odwozić i jeszcze aspirynkę po drodze kupić?

2

@OsamaDembele Kult alkoholizmu w tym kraju jest niesamowity XDDDD

0

@OsamaDembele
Zazwyczaj najgłośniej w takich sprawach krzyczą ci, którzy niczego nie mają, więc niewiele mogą stracić, a chcą jedynie dopiec innym. Takie psy ogrodnika, typowe dla nędzarzy i plebsu z pisu. Sam nie jeżdżę po alkoholu i nie lubię jak ktoś tak robi, ale jednak zabieranie samochodu na podstawie czyjejś decyzji uważam za idiotyczny pomysł. Kara powinna być równa, a wychodzi na to, że jeden będzie mógł "zapłacić" za to samochodem za 1000zł, a drugi za 1 milion złotych. A nie pomyśleliście o złodziejstwie w majestacie prawa? Wystarczy, że policjant dogada się z sędzią - pierwszy sfabrykuje pomiar, a drugi klepnie "odpowiedni" wyrok. Przy obecnej śmiechu wartej władzy jest to możliwe. Zdecydowanie lepszą karą byłaby odpowiednio wysoka grzywna (jednakowa dla każdego), a dla recydywistów kara bezwzględnego więzienia. Zabór mienia? Nie tędy droga. Bo jeśli tędy pójdziemy to za chwilę pojawi się debil, który zaproponuje ustawę, że jak np. będziesz się za głośno bzykał w swoim domu czy mieszkaniu to przyjdzie jakiś cieć i odbierze ci nieruchomość.

0

@OsamaDembele z czystą przyjemnością wsiądę do auta szefa nawalony jak stodoła i dam sie złapać psom :D

0

@baku171 ale to Ty masz wlasnie odlot :D zamiast mandatu moze telewizorek niech z domu wyniosa, albo pralke ;) albo w ogole dom niech zabiora. Bo sie nalezy. Nke odrozniasz kasy lub czynow spolecznych od wlasnosci? To jest kolosalna roznica.

0

@szopen779 hahhaahahah fucktycznie szzzzzzoooppppeennn xD

0

@Hasszz spójrz w lustro xD to zobaczysz dekla. bez odbioru hahaahahaha

1

@EL_GUAJE7 bardzo mądra i merytoryczna wypowiedź . dziękuję

0

@malicinho to zaproponuj coś a nie tylko jęczysz

0

@messimagiccc a bo szkoda na taksówkę to wolą po pijaku swoim jechać xd

0

@Kacper1432 ahahahaha jak nie jak tak ;)

0

@s0nar masz rację przyjacielu

0

@Elvisek a gdzie pracujesz ????

2

@malicinho "Nke odrozniasz kasy lub czynow spolecznych od wlasnosci? To jest kolosalna roznica."
Czyli jednak kasa to nie własność. Jak dorośniesz i wyprowadzisz się od rodziców, to zobaczysz, że samochodów nie uprawiasz w ogródku i ta własność nie pojawia się sama. Trzeba najpierw zarobić pieniądze, a później je wymienić na samochód (z innymi własnościami też tak jest) - taka wskazówka na dorosłe życie.

0

@OsamaDembele własna firma i niepijący, beka z tych przepisów i tyle.

0

@william_wallace To ja myślę, że jeśli ktoś kogoś zabije po pijaku powinien dostać dożywocie i wówczas powinno zostać mu zabrane mieszkanie bo nie będzie mu już potrzebne.

1

@OsamaDembele to kompletna bzdura, taki przepis nie powinien istnieć, bo będzie generował jeszcze więcej kłopotów i wypadków, spowoduje to większy ruch w sprzedaży starych tanich aut, bo przecież po pijaku nie pojedzie mercedesem, tylko "szrotem", a stare samochody stwarzają więcej zagrożeń dla ludzi i środowiska.

0

@OsamaDembele Jasne, super pomysł, a za kradzież powinniśmy wprowadzić jeszcze ucięcie ręki.

To jest dramat ludzie jak wy myślicie, dramat. Średniowiecze welcome to.

0

@vota
Kara więzienia za spowodowanie wypadku w stanie wskazującym nie zostanie zniesiona.

0

@s0nar
Nie masz najlepszego zdania o sędziach w Polsce. I tu się zgadzamy, dlatego potrzeba głębokiej reformy sądów.
Tak na marginesie, ile masz lat? Zdanie: "nie lubię jak ktoś to robi" (jeździ po alkoholu) wskazuje, że niewiele.

0

@RichardWinters więc twierdzisz, że dostanie mandatu na 5000 zł jest generalnie takie samo jak utrata auta za 500000?
Jest pewien narzucony system kar, dla pijanych kierowców powinien być jeszcze bardziej surowy, ale zabieranie własności prywatnej, to nie jest dobra droga.
Nie zmienia to faktu, że trzeba być potężnym idiotą, żeby wsiąść za kółko po alkoholu.

0

@Pablit "więc twierdzisz, że dostanie mandatu na 5000 zł jest generalnie takie samo jak utrata auta za 500000?"

Następny, który czyta ze zrozumieniem na poziomie eksperckim. Zacytuj fragment w którym coś takiego niby napisałem. Porównałeś jakieś dwie cyfry z tyłka, żeby to ładnie wyglądało kompletnie nie rozumiejąc co ja miałem na myśli. Więc reasumując, ten samochód wart 500 tysięcy złotych to jest twoja własność prywatna, ale te 5000 złotych, którymi będziesz musiał opłacić mandat już tak nie do końca?

0

@RichardWinters mówię o współmierności kary, a przez podanie liczb, które wcale nie są abstrakcyjne, chciałem Ci pokazać, ze nie masz racji.
No i tak jak wspominałem, nie ma sensu zabierania samochodu, szczególnie, ze jest kara więzienia i kary finansowe. Zabieranie takiej wartości własności to przesada, szczególnie, ze w znacznej części przypadków nie będzie miała zastosowania- przez np obecność współwłaściciela.

« Powrót do wszystkich komentarzy