La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1209 Culés

9

Sondaż partyjny dla WP.pl:
1) PiS 34% (-1%)
2) PO 28% (+6,3%)
3) Polska 2050 10% (-6,5%)
4) Lewica 7% (-1%)
5) Konfederacja 6% (-0,3%)
6) PSL 5% (-0,1%)

52

@tobiasson92 no i to jest dowód, ze w tym kraju NIC się nie zmieni xD
Nie ma się co dziwić, że ludzie się będą ewakuować :)

4

@tobiasson92 Podwyżki sobie dają i nic ich nie rusza. Władzy to oni już chyba nie oddadzą.

7

@Tomo1989 Przy takich sondażach już oddają ;) W tym układzie mieliby coś około 190 mandatów.

26

@tobiasson92
Oby Konfederacja spadła poniżej 5 p.p.

17

@michal26 Ja się niestety nie do końca dziwię. Z jednej strony mamy Hołownie, który jest zupełnie nową twarzą i ludzie boją się na niego zagłosować, tym bardziej po "sukcesie" Kukiza. Z drugiej strony mamy partie stricte skrajne jak Konfederacja i Lewica. O PSL nie ma co wspominać. PiS ma twardy elektorat. Więc dla wielu ludzi partią, która łączy gdzieś tam nowoczesność i nie jest aż tak bardzo skrajna jest właśnie Platforma, tym bardziej po przyjściu Tuska.

Bardzo chciałbym, żeby ten duopol się zmienił, ale nie widzę na to szans, właśnie m.in. poprzez to co napisałem powyżej. Ale w tym momencie najważniejsze jest odsunięcie PiS od władzy o czym już pisałem. Koalicja PO & Hołownia mogłaby nie być taka zła. Ważne tylko, by żadna partia nie rządziła samodzielnie.

2

@tobiasson92 Z konfą, lewicą i pslem się dogadają :P

29

@Chakalaka Nie spadnie poniżej 5%. A raczej w 2 lata dobije do 10%. Poparcie dla tej partii wśród młodych wyborców (18-29 lat) wynosi aż 50% (i to nie jest jeden sondaż a wiele).

1

@michal26 A jak powinny według Ciebie wyglądać te sondaże, żeby coś się zmieniło?

6

@tobiasson92 Warto zrobić sondaż 18-22 i 23-29, też byłem kiedyś fanem konfederacji (mroczne czasy, dałem się omamić i mi zwyczajnie wstyd), ale wyrosłem. Z tego raczej się wyrasta, gdy ogarniesz, że oni nic nie zrobią, bo ich jedyne plany gospodarcze to dziura w budżecie na 100 mld lub w zależności kto mówi więcej oraz katokalifat.

4

@kremowka2137 Był robiony preferencji wyborczych. Okazało się, że Konfa ma najwięcej % poparcia (przedział 40%-50%). Potem był Hołownia przedział 25% - 30%, Lewica 10-15%, PO - około 5%, PiS 2% i PSL 0% :)

6

@macio_944 Ale cała siła Hołowni była właśnie w "nowej sile politycznej". Łączenie się z PO, to samobój.
Dla mnie powinna być prosta sprawa - nie masz na kogo głosować - nie głosuj na nikogo, oddaj nieważny głos.
Uwierz mi, że czy PO, czy PiS to nic się nie zmieni. To są politycy. Dzisiaj bronią jednej wartości, jutro będą bronić drugiej.
Masz taką PO, która była liberalna gospodarczo, i co? Jajo.
O wiele lepsze pod tym kątem są partie ideologiczne jak Konfederacja, czy Lewica, bo przynajmniej wiesz, że RACZEJ będą stać przy tych wartościach.

Dla mnie sytuacja jest prosta - duopol się utrzyma, to ludzie młodzi wyjadą. To jest inne pokolenie.
A ja mam swoją zasadę wyborczą. Głosuje na tych, którzy są po prawej stronie gospodarczej.

9

@macio_944 Byle tylko Platformowcy nie doszli do władzy to by dopiero była tragedia, zresztą już pokazali co potrafią jak rządzili.

1

@Antimadridista~ PO i tak dojdzie do władzy, bo to największa partia opozycyjna. Nie ma innej drogi do odebrania władzy PiS. ;)

2

@tobiasson92 Ale jak to się rozkładało w zależności wzrostu więku w tej grupie 18-29, bo zakładając, że każdy w wieku 18 głosuje na A, a 29 nikt nie głosuje na A, to mamy średnio 50%, czyli ty z psem średnio masz trzy nogi.

5

@kremowka2137
PiS: 0%
PO: 0%
Lewica: 15%
Hołownia: 25%
Konfederacja: 25%
PSL: 5%
Partia Gwiazdowskiego (lub innego liberała gospodarczego): 15%
Pozostałe 15% na inne, pomniejsze partie. Zniesiony próg wyborczy.

Tak oczywiście NIGDY nie będzie :)

4

@kremowka2137 No, ale są tez starsi, którzy się przekonują do Konfy, jak mój Ojciec.
Jest dużo osób młodego pokolenia, którzy głosują na nich, bo mają dość wysokich podatków i zwyczajnie mają poglądy wolnościowe gospodarczo.

2

@tobiasson92 nie wiem skąd ty bierzesz te liczby bo jak się w necie wpisze poparcie w takiej grupie wiekowej to jakoś widzę większość badań wskazuje na Hołownie lub Lewice. Konfa to mokry sen dzieciaków jak każda skrajność, daje im jeszcze jedną kadencje i lecą z sejmu, o ile uczciwe wybory będą się jeszcze odbywać bo widać jarkowi będą wadzić.

4

@michal26 Problem w tym, że w Konfie są otwarte głosy, że obniżek podatków nie będzie, bo nie jest to możliwe - jak np. Mentzen. Tylko on to mówi jak jest w niszowych stacjach - wtedy wychodzi szydło z worka. Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby wierzyć w te programy, które obiecują tylko koszty dla budżetu.

7

@Chakalaka Sama Platforma ma tyle p.p. co reszta stawki pod nimi, nie mówiąc nic o PiS-ie, a ty pierwsze co piszesz o Konfederacji. Zastanów się chłopie nad tym co piszesz, bo jest to serio niepokojące.
@michal26 bardzo mądrze pisze. A dla ciebie największy problem to 6 % dla Konfederacji. Dramat.

0

@kremowka2137 Jest niestety tylko zbiorczy jako przedział młodzi wyborcy ;) Np. taki
https://oko.press/pis-sie-odbija-holownia-pozre-budke-sondaz-oko-press/

0

@michal26 Już dawno wykonałem ewakuację ;)

2

@tobiasson92 Zakładając nawet uśrednienie tych przedziałów, to te dane można interpretować tak, że z wiekiem Konfa traci wyborców, a nie, że mają teraz młodych to potem oni będą starsi. Jak będzie zobaczymy, ale jak dla mnie Konfederaci mają bardzo życzeniowe myślenie na którym się przejadą, ale mnie to cieszy.

19

@Chakalaka oby Lewicę zdelegalizowali, rozwiązali a ich członków osadziły sądy.

1

@michal26 A co do rozkładu, procenty mi nie odpowiadają, bo z takim rozkładem zakładając nawet, że po dojściu Konfa+Hołownia do władzy znajdziemy większe złoża ropy niż w Arabia Saudyjska i ich plany gospodarcze będą realizowalne, to z takim rozkładem jak Twój narzucany będzie też prawicowy światopogląd.

9

@kremowka2137 Nie mówił, że nie będzie obniżeń podatków, tylko że nie da się od razu zrobić Państwa Minimum, bo wszystko padnie i to jest święta racja. Chyba nikt rozsądny nie sądzi, ze będzie inaczej xD
W pierwszej kolejności musi być uproszczenie podatkowe i zmniejszenie biurokracji. Pierwsze co, to właśnie cięcie wydatków. Jednocześnie można część podatków obniżać.
Natomiast dziurę budżetową i to obecnie socjaldemokraci i socjaliści robią ;)

2

@AleksanderFCB i brawo dla Ciebie. Szkoda, że w Polsce mało osób jest odważnych.

0

@kremowka2137 Można też interpretować je inaczej. Konfederacja to stosunkowo młoda partia, która nie ma jeszcze elektoratu w starszych grupach wiekowych. Potwierdzają to wiece tej partii, gdzie są praktycznie sami młodzi ludzie. Jeśli idzie o program gospodarczy to Konfa ma całkiem niezłe propozycje np. emerytury obywatelskie równe dla wszystkich. Zresztą nie wiadomo, jak będzie wyglądała struktura tej partii za 2 lata. Może Bosak podejmie męską decyzję i odetnie narodowców ;)

0

@kremowka2137 plus - nie, nie będzie narzucany prawicowy światopogląd. Hołownia jest centystą i to takim w lewą stronę. Lewica typowa lewica. PSL umiarkowany, Giwazdowski centrysta.
Nie ma opcji by przeforsować prawą stronę medalu światopoglądu

15

@michal26 Jak nawet na tym portalu, wydawałoby się no młodzi ludzie, nowe spojrzenie, jakiś gość pisze, że najrozsądniejszym wyborem na dzisiaj jest PO albo Hołownia i ma dużo zielonych to dajcie spokój.

3

@michal26 To za ile lat zniosą PIT i ZUS, jak obiecują 10? 20? 30? Kiedy od dojścia do władzy? Gdzie znajdę wyliczenia?

Podatki jak dla mnie są proste. Płacę i żyje, ogarniam wszystko, więc generalnie nic to nie zmieni w moim życiu.

Dziura budżetowa to coś innego niż przedstawianie planu, jak benzyna po 3 zł, bo zniesiemy akcyzę, zniesienie ZUS, PIT i podniesienie kwoty wolnej itp. Chodzi o to, że ten budżet się nie spina, bo oni nie pokazują żadnych źródeł finansowania tego, nic nie mówią skąd na to wezmą. Socjaliści chociaż wiedzą, że sie zapożyczą.

0

@tobiasson92 Wolałbym, żeby Hołownia miał trochę więcej, ale skoro Pis przy takim wyniku traci władzę to mi to pasuje

8

@kremowka2137 A nie trzeba być naprawdę naiwnym aby dalej wybierać między PiS a PO? To juz nie jest naiwność a głupota. Jak się wyrasta z konfederacji? Skoro jest to jedyna partia która w swoim programie ma obniżkę podatków, podwyższenie kwoty wolnej od podatku itd. Z tego się wyrasta? I dorasta się do czego? Do mafi która nami rządzi od 89? To ja w takim razie zatrzymałem się w rozwoju, bo poglądy mi się nie zmieniły.

3

@CuttingHead Problem w tym, że oni nic nie obniżą. Trzeba być naiwnym by sądzić, że tak będzie. W programie można mieć gruszki na wierzbie, ale jak wiemy takowe na niej nie rosną.

15

@kremowka2137 W dupie a nie proste podatki. Nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz.
Od ilu lat prowadzisz działalność gospodarczą?...

1

@michal26 Jakie to ma znaczenie ile ją prowadzę, z czasem poziom wzrasta czy maleje? Wróćmy jednak do ważniejszego jakieś wyliczenia za ile lat będą te niskie podatki, bo upraszczanie średnio mnie interesuje.

1

@kremowka2137 piszesz o prostych podatkach, to pytam. Ile lat prowadzisz działalność gospodarczą, że mówisz o prostych podatkach?

1

@michal26 Dlaczego unikasz pierwszego pytania i odpowiadasz pytaniem? Prowadzę ją tyle ile potrzeba i nie zamierzam się tym dzielić, liczba jest dwucyfrowa. Możesz mi wytłumaczyć jak dzięki uproszczeniu podatków znajdziemy ten 100 mld lub więcej na pomysły Konfederacji? Oraz skoro tym pierwszym cudownym krokiem, który sprawi, że będzie w Polsce kraina obfitości jest uproszczenie podatków, to ile zajmie ten krok, zanim przejdziemy do właściwego i ile zajmie właściwy? Zastanawiam się, czy to będzie za mojego życia, czy kiedy, bo rozumiem, że nie przedstawiasz żadnych wyliczeń, gdyż najbardziej merytoryczna opozycja i nowa jakość polityki ich po prostu nie ma?

0

@Odcinkowy Na jakiej podstawie?

15

@kremowka2137 Jeśli prawdą jest to, że kilkanaście lat prowadzisz działalność, to aż w szoku jestem, ze ktoś taki może stwierdzić, że mamy proste podatki xD Mamy jedne z bardziej zawiłych systemów podatkowych w Europie. O ile sama wysokość podatków nie jest przeszkoda, o tyle ich skomplikowanie i biurokracja już tak.
Co to znaczy znaleźć 100 mld? Na co te 100 mld, bo tego nie rozumiem.
Uproszczenie systemu podatkowego to jest rok, do dwóch. Więc nie potrzeba. Być może przejdą z systemu podatku dochodowego na podatek przychodowy, który jest dużo prostszy i zachęca do zwiększenia przychodów a nie szukania kosztów...
ZUS niestety trzeba zastąpić "podatkiem emerytalnym"...nie ma innej rady.

1

@Chakalaka Na całe szczęście pis będzie tracił a konfederacja zyska bo co by nie napisać głupie komunistyczne pokolenie naszych babć i dziadków powoli umiera a młodzi zyskują prawa wyborcze.

0

@tobiasson92 to jest dramat

4

@michal26 Michał też uważam podobnie do Ciebie, jednak w szerszej perspektywie myślisz, że chciwy naród nagle odda 500+ i wybierze np niższe podatki? Sam głosowałem jako katolik na konfederację bo nie widzę innej partii, która zagroziła by tym szczytnym przechwałkom obecnym syjonistom lub upadłym germańskim popychadłom. Wiedz nadal w tym kraju są rodacy co jako pracownik stacji wynoszą paliwo w reklamówce i tacy co kładą asfalt za dnia a w nocy go zbierają. Mając kilkadziesiąt lat na karku wiem, że rodak wybierze tych co mu dadzą do ręki 100zł niż obiecają 1000zł. PO też miała nie podnosić podatków a Pis miał stać się pierwszą partią antynepotyczną i co? Tak jak napisałeś "jajo". Musi powstać partia jedna, nowa centroprawicowa, która pokaże, że Polak powinien być dumny, że urodził się w tym kraju a nie kolejny raz się cieszyć, że szef Niemiec w megakoncernie dał mu 50zł podwyżki, bo to nie on mu dał tylko inflacja. Chciwość pokolenia komunistycznego i ich młodego narybku doprowadziła do tego, że ludzie za dwa lata znów staną przed wyborem: dżuma czy cholera bo nowości się będą bać bo im zabierze 13 emeryturę lub co gorsze sprywatyzuje lekarzy, którzy i tak są prywatni!

2

@michal26
"Jeśli prawdą jest to, że kilkanaście lat prowadzisz działalność, to aż w szoku jestem, ze ktoś taki może stwierdzić, że mamy proste podatki xD"

Stwierdziłem, że nie są bardzo skomplikowane i ogarniam po tym czasie już wszystko, ale wypowiadam się z perspektywy JDG. Zawsze coś mozna uprościć, w mysl zasady, że zawsze coś można poprawić lub ulepszyć.

"Mamy jedne z bardziej zawiłych systemów podatkowych w Europie"

Czyli mamy też bardziej skomplikowany od Państw, gdzie podatki są wyższe lub stopa życia jest niższa? Czyli jak rozumiem jego skomplikowanie (ew. uproszczenie) nie koniecznie wtedy musiałoby korelować z dobrobytem, a o to chyba chodzi?

"Co to znaczy znaleźć 100 mld? Na co te 100 mld, bo tego nie rozumiem."

W programie Konfederacji są takie bzdurki jak dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czyli w praktyce nikt go nie bedzie płacił, PIT 0%, gdyby mogli to i VAT na 0%, ale chyba 15% wymaga Unia, obniżenie akcyzy, czy kwota wolna od podatku do 12-krotności minimalnej. Połączmy to jeszcze z tendencjami opuszczenia Unii oraz kredyt to zło i Państwo nie moze się zapożyczać i mamy ciekawy obrazek.

Te dane można znaleźć w necie i ich koszt można zgrubnie oszacować na ponad 100 mld złotych (może kiedyś zrobie wyliczenia, ale nie chce mi się w tym momencie orać Konfederacji). Natomiast w programach Konfy po stronie tego jak to sfinansować jest okrągłe zero lub czasem redukcja urzedników xD

Umówmy się Konfederacja to populiści dla quasi-inteligentnych.

3

@kremowka2137 Z konfederacji się wyrasta, ale z żartów o papieżu sądząc po twoim nicku to już nie.

4

@iniesta44 Aha.

6

@kremowka2137 Program Konfederacji jest najbardziej utopijnym programem w historii III RP. A po dojściu do władzy przekształciłby się w dystopię.

8

@Kettger za to program zadłużania państwa realizowany przez ostatnich 30 lat znakomicie wpływa na portfele Polaków*

*znajdujących się aktualnie przy władzy/obsadzonych w spółkach skarbu Państwa/urzędach etc.

1

@R-Dinho Naiwnym jest sądzić, że Konfederacja by nie zadłużała Polaków. Albo wprowadzili by swoje plany, które trzeba pokryć kredytem, albo byłyby gęste tłumaczenia, że to nie tak, że to po porzednikach są zaległości itp. itd. i finalnie byłoby utrzymywanie tego, co jest byleby się wózek nie wykoleił, a żeby jeść z koryta.

2

@kremowka2137 oczywiście, ze proste podatki nie gwarantują dobrobytu. Na dobrobyt wpływa znacznie więcej czynników i to ważniejszych niż prawo podatkowe.
Kiedyś widziałem wykład kogoś z Konfederacji, który dokładnie tłumaczył ich punkty programowe. I nie. Nie chodzi mi o Mentzena w HejtParku.
Natomiast pamiętajmy, że siłą rzeczy program wyborczy nie oznacza, ze oni to wprowadza w pierwszej kadencji.
Sytuacja zmieni się w momencie kiedy dostaną raport finansowy Budżetu Polski. Bez tego wszystko to gdybanie.

3

@kremowka2137 Ja wiem, ze to inna skala i cos innego, ale zobacz co jest teraz w Barcelonie. Tnie koszty i stara się zwiększyć przychód. Czy według Ciebie zadluża Barcelonę, czy wręcz przeciwnie?

1

@michal26 Klub sportowy bardziej przypomina firmę, niż aparat Państwowy, stąd mechanizmy skuteczne dla firm, działają dla klubu, niekoniecznie dla Państwa.

Bottom line jest dla mnie taki, bo nie chce mi się pisać w tym temacie, może bym uwierzył, gdyby plany Konfederacji były realne i zamiast pisać jakieś frazesy, których koszt na podstawie raportów MF udostępnianych są astronomiczne głosili by coś realnego jak 5% zmniejszenie urzędników w ciągu 5-10 lat itp, a nie wyskakują z samymi kosztami, bo o tym fajnie się mówi, jak to będą niskie podatki.

Jednak ja ich jako populistów rozumiem. Ich jednym z dużych elektoratów są narodowcy, czyli skrajność ich szansa na rządzenie jest taka jak moja na wygranie Złotej Piłki, więc mogą sobie bezkarnie mówić co chcą i co to by oni nie zrobili, tylko źli ludzie ich nie wybierają - po prostu mogą mówić, bo to jest w ich przypadku nieweryfikowalne.

10

@michal26 Nie oczekuj od lewicowego trolla internetowego, że będzie pisał prawdę. Polska i proste podatki xddddd

0

@kremowka2137 Ale za to nie trzeba być naiwnym aby po tylu latach rządów po i PiS liczyć, że w końcu przestaną kraść i polepszy się w kraju, to jest dopiero naiwność.

1

@CuttingHead Nie mówię, że na to liczę, bo w każdej formacji zdarzają się patologie, po prostu z grupy PiS, PO, Konfederacja moim zdaniem PO jest najmniejszym złem. Głównie dlatego, że nie będzie forsować prawicowego światopoglądu tylko bliżej centrum oraz napewno lepsze stosunki z zachodem.

0

@Chakalaka Nie zgodzę się z Tobą. O ile sam, łagodnie mówiąc, nie popieram Konfederacji, o tyle ich spadek poniżej 5% to, niestety, dodatkowe mandaty dla pis'u, ponieważ nie oszukujmy się, oni wygrają kolejne wybory. Mam nadzieję tylko, że nie będą mieli większości.

4

@tobiasson92
Dla mnie temat prosty. PiS to złodzieje, Konfa to skrajna nietolerancja, kosciol i pseudopatriotyzm, PSL to nepotyzm (a PiS ich nawet przebil!), Lewica to w wiekszosci socjalizm a Holownia? No wlasnie, takie niewiadomo co, bo zbieranina odpadow z kazdej strony. Pozostaje PO jako najmniejsze zlo. Zasadniczo wielu z Was tu pisze, ze ich rzady to byla tragedia, ale podajcie przyklady? Tasmy u Sowy? Bez jaj. Amber Gold? Przeciez nikt ludziom nie kazal w to inwestowac a poza tym byly ostrzezenia KNF. Podniesienie emerytur? I tak to nas czeka, co potwierdzil PIS w KPO. Ze Tusk ryzy? No tak, tego nie pseskoczymy ;-)

0

@Chakalaka co na jakiej podstawie? Poczytaj trochę książek, to nie będziesz zadawać głupich pytań.

1

@MrCental Amber Gold to jest hit, kiedy ten argument pada z ust osoby, która wyznaje równolegle filozofię JKM - czyli chcącemu nie dzieje się krzywda.

4

@Odcinkowy
"oby Lewicę zdelegalizowali, rozwiązali a ich członków osadziły sądy."

Na jakiej podstawie uważasz, że Lewica powinna zostać zdelegalizowana?

4

@kremowka2137
Oczywiście pomijając fakt, że jak ktoś ukradł, to trzeba go odpowiednio osądzić (niezależnie od partii) to Amber Gold to bylo na obecne standardy "tylko" ok 600mln PLN, a teraz nikogo nie przeraża np afera Getbacku za 2.5mld czy samo finansowanie TV szczujni na poziomie 2mld rocznie!

0

@msmsms Polecam z miejsca zgłaszać tego trolla za prowokację. Specjalnie pisze takie teksty bo tym się żywi i od razu się nakręca gdy ktoś mu odpisuje.

0

@tobiasson92 W demokracji, czyli w ustroju jaki mamy władza ma identyczny interes jak większość narodu, czyli zarobić, ale się nie narobić. Do tego system edukacji taki, by obywatele nie byli nazbyt rozgarnięci, w tv propaganda i elo :D
Sondaże pięknie to obrazują już od parudziesięciu lat.

2

@Chakalaka odpowiedziałem Ci na to pytanie. Poczytaj o resortowych dzieciach i inne książki pokazujące kim byli twoi polityczni bohaterowie.

0

@michal26 @Tomo1989 ale czego się spodziewaliście, piramida wieku wyborców daje im ponad 25%. Więc wynik jaki mają nie jest zaskakujący, niemniej cieszy spadek bo przy 31, 32 procentach ZP jest skończona.

0

@Odcinkowy
Czyli jak zwykle merytorycznych argumentów brak.

0

@Chakalaka a czytałeś chociażby książkę o której pisałem?

0

@Odcinkowy
Nie podałeś tytułu i autora.

3

@GAL1 Jakiekolwiek wyciągania wniosków. Z dnia na dzień jest coraz gorzej, a zaraz mogą nie mieć jakiegokolwiek wpływu na to co się dzieje w kraju.

@michal26 Ja jestem trochę rozczarowany Hołownią. Pewnie dlatego, że liczyłem, że oddam na jego ugrupowanie głos w wyborach. PiS, Konferencja i Lewica są u mnie skreślone właśnie ze względu na skrajne poglądy, więc niewiele mam do wyboru, zwłaszcza, że Platforma jest nijaka. Niestety Hołownia idzie drogą Nowoczesnej czy pomysłu Gwiazdowskiego, a uważam, że nie oddawanie głosu to najgorsze co można robić.

0

@Chakalaka Resortowe dzieci. Media
Książka autorstwa: Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz

Resortowe dzieci: politycy
Książka autorstwa: Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz

Są jeszcze dwie inne ale wystarczy żebyś chociaż te dwie przeczytał.

1

@tobiasson92 W roku 2050 seniorzy w Polsce będą stanowić ponad 40 proc. społeczeństwa także w czarnej dupie nadal z pisiorami bedziemy.

1

@Odcinkowy
Znam te pozycje. Stek bzdur jak przystało na ich autorów.

1

@tobiasson92 Trzeba odebrać władzę PiS, nawet rękami Tuska żeby powstrzymać kolejna powtórkę z historii i PRL 2.0

2

@tobiasson92 naprawde Polacy to naród durny jak nie wiem co. Tyle % na PiS to wiadomo skąd. Ale wraca Tusk który 5 czy tam 6lat temu był wyzywany od złodziei i kogo tam jeszcze i nagle PO które jeszcze pół roku temu zagłosowało za podwyżkami w sejmie jest świetne. Ludzie mają krótka pamięć. Krótka i wybiórcza. Jak można w ogóle jeszcze ufać PO tego nie ogarniam. Swoje nakradli, swoje sknocili, szans mieli milion i totalnie żadnej nie wykorzystanej. Ja po prostu tego nie ogarniam w jaka pętlę ten naród wpadl

0

@chosenone zlecieć nie zleca bo zawsze będą na nich głosować 18-20 latkowie którzy się naogladaja filmików o masakracji i czego tam jesscze

9

@Chakalaka a jakieś merytoryczne argumenty czy jak zawsze tylko zwykle biadolenie?

0

@MrCental Hołownia chociaż potrafi zakazać rękawy i robi. A PO od paru lat bije się między sobą o stołki i robi wszystko żeby tylko uniknąć odpowiedzialności po wygraniu wyborów. Po co mają rządzić nami takie fajtlapy

1

@barteq
też tego nie rozumiem, elektorat PO to niby ludzie inteligentni (tak przynajmniej się uważają), a tymczasem nie pamiętają już kłamstw Tuska i tej jego głupiej miny jak mu dziennikarze te kłamstwa wypominali? Nienawiść do PiSu aż tak zasłania im oczy, że stają się fanatykami PO podobnie jak fanatyczni wyborcy PiSu i są odporni na wszelkie argumenty. Nic do nich nie dociera, tylko PiS jest bee, więc PO musi być super.

1

@gg156
Ok. To czekam na przykłady tych kłamstw, oszustw i okradania przez Tuska.

1

@barteq
Oczywiście ze sie w PO bija o stolki. Oczywiscie ze partia nie jest idealna, ale dla mnie w tym momencie nie ma zadnej normalnej alternatywy.
Szymek zakasal rekawy i robi? Dobre xdxd.
Poki co sie pobeczal, nastepnie podebral kilku malowartosciowych poslow a w zamian wywalil oddanych wolontariuszy. Teraz wali ciagle w PO, bo wie ze tylko tak moze podebrac kilka procent. Zero checi wspolpracy, zadnych ekspertow, no i "kosciolkowe" pochodzenie, co go calkowicie dla mnie dyskwalifikuje.

0

@michal26 a na kogo byś polecał głosować?

3

@Dojaar ja głosuje na Konfę, ale tylko ze względu na chęć obniżenia podatków. Dla mnie gospodarka jest najbardziej istotnym elementem.

0

@Dojaar Konfederacja, wlasciwie zawsze głosują przeciw debilnym planom popisu

0

@kremowka2137 haha, czyli prowadzisz JDG, od kilkunastu lat i uważasz, że podatki u nas w kraju to bajka? xD

Chłopie, będąc na JDG, z Ciebie jest taki biznesmen, jak... z wrony sokół.

Powiedz jeszcze, że nie jesteś VATowcem i płacisz zryczałtowany podatek?
Jeśli tak, to faktycznie, prosty temat do ogarnięcia. ZUS i ryczałt.

Też chciałbym mieć taki prosty system podatkowy i nic dziwnego, że po kilkunastu latach to ogarnąłeś xD

Będąc na JDG, proszę, nie wypowiadaj się o "prostym" systemie podatkowym w Polsce.

Chcesz zrozumieć zawiłość systemu podatkowego w Polsce? Masz dorosłe dzieci? Żonę? Dobrych, prawdziwych przyjaciół? Otwórz spółkę, choćby taką najprostszą z o.o. i odpisz część udziałów na kogoś.
Gwarantuję Ci, że Twoja "wiedza" o podatkach runie jak domek z kart xD

Polaczki... Nie wiem, ale się wypowiem.
Wielki biznesmen... ZUS i ryczałt.
Po kilkunastu latach na JDG, ogarnął "prosty system podatkowy" xD

W jakim ja żyję kraju? Młody chłop, pewnie ok 40 (skoro kilkanaście lat prowadzi JDG) i bezwstydnie klepie takie wysrywy w necie... Kabaret.

Głosuj se na kogo chcesz, każdy ma do tego prawo, ale proszę Cię, nie pier..l takich kocopołów nt podatków.

Tak na marginesie, należysz, albo udzielasz się w jakiejś partii?
Bo masz gów.o pojęcie na dany temat i wypowiadasz się jak politycy. Wstęp fajny, ładny, nawet rozsądny i z pozoru merytoryczny... Nagle kontrozmówca zadał konkretnego pytanie i bang! Samozaorany xD

1

@Midast To co, oni głosują za lub przeciw ustawie budżetowej, kiedy jej nawet nie czytali ? szaleni.

1

@Wilczeq to ciekawe, :

Najczęściej tak jak PiS głosowała lewica:
Najczęściej za przyjęciem ustaw (były głównie autorstwa posłów PiS i rządu) opowiadał się klub Lewicy – zrobił tak 155 razy. Czyli w przypadku samej lewicy "odsetek zgody" wyniósł 74 proc.Z kolei PSL (najpierw z posłami Kukiz'15, a potem jako klub Koalicji Polskiej) opowiedział się razem z PiS za daną ustawą 153 razy - co oznacza 74 proc. zgodnych głosowań.Natomiast Koalicja Obywatelska tak samo jak PiS zagłosowała 141 razy - tu odsetek zgodnych głosowań wyniósł 67,5 proc.Najmniej razy tak samo jak PiS głosowali nad ustawami posłowie Konfederacji – 82. To oni najczęściej - 80 razy - głosowali przeciwnie.

Co jednak do "prawie zawsze" czyni bardzo daleko. Wziąwszy że z 207 przegłosowanych ustaw, 134 było dużych, czyli takich w których nie chodziło o raczej oczywiste sprawy, administracyjne, i w których zazwyczaj obowiązuje dyscyplina, odsetek spraw które by trzeba uwzględniać jest jeszcze mniejszy. Tu na przykład wszystkie światopoglądowe obstawiam że Konfa równiutko z Pis.

0

@michal26 Głosowanie na konfederację odpada, nie zamierzam zmuszać narzeczonej do rodzenia płodu bez mózgu. Batozenie mojego kolegi geja (to proponuje braun) też średnio mnie przekonuje. A propozycje Korwina, żeby strzelać do protestujących mężczyzn sprawiają, że brzydzę się tą partią

1

@Dojaar 1.Szansa na to jest mniejsza niż 0.0001%
2.Prywatna opinia nigdy nie znalazła się w programie jego partii ani Konfederacji
3.Nie do zwykłych protestujących mężczyzn.A do protestujących którzy przy okazji niszczą mienie i zachowują się jak bydło

0

@Dojaar nikt nikogo nie zmusza xD nie wiem skąd ten mit i urodzeniu dzieci bez mózgu xD

0

@Sortello
"haha, czyli prowadzisz JDG, od kilkunastu lat i uważasz, że podatki u nas w kraju to bajka? xD"

Uważam, że z mojego punktu widzenia istotne jest ich obniżenie, a nie uproszczenie. Nie będę wypowiadał się za Wszystkich, jak robisz to Ty. Koniec końców rozmowa była o tym, że podatki trzeba uprościć, żeby móc je obniżyć, co pokazałem, że nie jest prawdą tylko bzdurkami Konfederacji.

"Chłopie, będąc na JDG, z Ciebie jest taki biznesmen, jak... z wrony sokół."
Napisałem, że jestem biznesmenem? Dopowiadaj sobie dalej.

Do reszty odniosę się zbiorczo, bo nie chce mi się już kopiować. Wypowiadać za siebie się będę i nic z tym nie zrobisz, więc daruj sobie mówienie o nie wypowiadaniu się. Kontrrozmówca też nic nie zadał. Zapytał ile lat "dealuję" z podatkami, więc też odpisałem. Z mojego punktu widzenia jak i ogromu osób nie ma problemu, być może problem mają jacyś nieliczni, ja wypowiadam się za siebie. Problemem jest wysokość, a tego Konfederacja nie rozwiąże, bo sobie tylko gadają i taki jest finał. Masz coś do dodania w temacie?

0

@michal26 mit? To poglądy posła Brauna i Bosaka

0

@Waslak12
1. Nie prawda. Każdego roku są tysiące takich ciąż. Zresztą, nawet gdyby ich było 10. Polecasz tym kobietom umrzeć czy co?
2. Palenie żydami w piecu też było prywatną opinią Hitlera, NSDAP nie miało tego w programie
3. Pochwalanie lekkiej pedofilii i denializm klimatyczny+ postulat strzelania do dziennikarzy nieprzychylnych partii raczej mnie nie przekonują

0

@michal26 Aby napewno mit Bosaka? https://www.youtube.com/watch?v=uEBLHhXcof4 On jest znany z takich głupotek jak nabyty homoseksualizm i (nie)umiejętność interpretacji wykresów.

0

@Dojaar 1.W 2020r. było to 1050 przeprowadzonych aborcji z tego powodu, aborcja jest nadal dozwolona w przypadku zagrożenia życia matki,żadna kobieta nie będzie umierać.
2.No jak wolisz doczepiać się do pojedynczych wypowiedzi zamiast do działań polityka i jego programu no to sory
3. Lekka pedofilia i strzelanie do dziennikarzy to kompletnie niezrozumienie wypowiedzi a co do zmian klimatycznych nie musisz się zgadzac ze wszystkim

5

@kremowka2137 O! Widzę mamy nawego wojownika o jedyne słuszne ideolo. Akurat tak się składa, że to "rozczarowany" były wyborca Konfy, który wstydzi się tego mrocznego okresu w swoim życiu.
Witam! Mam nadzieję, że będziesz dzielnie walczył i się mocno udzielał!
Walcz jak na prawdziwego wojownika przystało. Rozumiem, że pan z tych liberałów co kiedyś KLD, jak już ich frontmen doszedł do władzy, to się okazało, że jednak ta ciepła woda w kranie, to najważniejsza. A te całe pitolenie o wolnym rynku, to tylko tak dla picu w pewnym okresie. Oczywiście moja teza może być fałszywa, bazuję jedynie na pana zapalczywej działalności tu na stronie od założenia konta, czyli od 5 dni...

1

@michal26 Nie wiem na kogo głosowałeś, ale ostatnio często słyszę to hasło od ludzi, którzy ostatnio drugi raz z rzędu głosowali na Dudę...

0

@tobiasson92 7 kolejnych wyborów przez nich przegranych. Całe szczęście że będą kolejne.
A ten sondaż to robiony na Czerskiej czy Wiertniczej?

1

@michal26 do tego dużo osób ma dość szczepionkowej propagandy i chce wyboru. To im daje Konfederacja.

0

@tobiasson92 wolę osobiście sondy uliczne robione przez ewybory.eu.
1) PiS 33, 49%
2) PO 27, 72%
3) Lewica 13,55%
4) Konfederacja 10,38%
5) Polska 2050 7,93%
6) PSL 5, 86%
Ostatnio w wyborach mieli najbardziej zbliżone wyniki.

0

@MrCental co ma kosciolkowe pochodzenie do rzeczy to nie wiem. Od początku mówi jasno i wyraźnie o rozdziale kościoła od państwa. Regularnie przedstawia pomysly na dany aspekt życia prezentując swój program - można sobie znaleźć na YT. Chyba nawet pierwszym takim tematem był właśnie rozdział KK. Bezwartościowych posłów? To są ci którym się chce i którzy mówią jak PO blokowało wszelkie ich inicjatywy. Brak chęci współpracy? Tak samo jak poparł Trzaskowskiego jak trzeba było tak samo wiele razy słyszałem że nie ma co kogo obrażać bo wtedy zamyka się drogę do współpracy. To że po ponad roku nadal podajesz argument że się pobeczal świadczy tylko o tym że brak ci normalnych argumentów. Chłop miał być Kukizem a zrobił 1000% normy tego co Kukiz który tylko się przykleja do tych którzy go wezmą żeby mieć kilka glosow.

To że Hołownia robi widać bardzo wyraźnie po sondażach. Nie bez powodu mu rosło. Oczywiście po części dlatego że PiS coraz bardziej wkurzał ludzi. Jak dla ciebie jedyna normalna alternatywa jest partia która tylko umie przegrywać z PiSem to jesteś tak samo naiwny jak ci którzy uwierzyli że Rafał może wygrać z Duda podczas gdy nie miał szans na to bo PO z PiSem wygrać nie umie

0

@MrCental
proszę bardzo: 10 punktów z kampanii w 2007r. Zrealizował tylko pierwszy, z pozostałych wycofał się zaraz po wygraniu wyborów. W poprzednim wątku było też sporo przykładów obiecanek DT że ukatrupi każdego w swoim rządzie kto pomyśli o zwiększeniu podatków.
Przypomnij też sobie jak obiecywał że nigdy nie wyjedzie z Polski bo tu jako premier ma najwięcej do zrobienia i jak wypomnieli mu to później dziennikarze.
Przykładów można mnożyć i nie obchodzi mnie kryzys czy inne pokrętne tłumaczenia na poziomie małego dziecka.
o okradaniu nie będę się rozpisywał bo to temat rzeka.

0

@gg156 Rzecz w tym, że kryzys nie jest tłumaczeniem na poziomie dziecka. Jest nim za to fakt nie zrozumienia, że on wpływa na gospodarkę i trzeba plany wtedy zrewidować.

Dla mnie Tusk to świetny polityk, który świetnie prowadził nasz kraj przez kryzys. Dodatkowo to za co go cenię to fakt, że umie podjąć decyzję, która w dłuższej perspektywie jest korzystna, a za którą wie, że spotka go hejt maluczkich. Przykłady można mnożyć, jak podniesienie wieku emerytalnego, czy OFE, które w długiej perspektywie są słuszne. Dzisiejsi rządzący są bezjajeczni i patrzą czy aby za dużo hejtu nie poleci, a trzeba podejmować decyzję za ludzi, bo oni często nie rozumieją pewnych mechanizmów.

1

@gg156
Oj widze ze konkretow Ziobro, a same ogolniki. Ale lecimy

"proszę bardzo: 10 punktów z kampanii w 2007r. Zrealizował tylko pierwszy, z pozostałych wycofał się zaraz po wygraniu wyborów"
- proszę sprecyzuj te punkty. Ja kojarze tylko 3x15. Napisz brak ktorej reformy Cie tak bardzo rozczarowal?

"W poprzednim wątku było też sporo przykładów obiecanek DT że ukatrupi każdego w swoim rządzie kto pomyśli o zwiększeniu podatków."
- nie znam poprzedniego watku, mozesz przytoczyc. Poza tym to chyba dobrze, ze byl przeciwny podwyzka? Jesli zas chodzi o zwiekszenie vatu do 23% oczywiscie mi sie nie podobalo i nie podoba. Bylo to wprowadzone tymczasowo, a PIS juz 2 x to przedluzyl, w tym ostatnio bezterminowo.

"Przypomnij też sobie jak obiecywał że nigdy nie wyjedzie z Polski bo tu jako premier ma najwięcej do zrobienia i jak wypomnieli mu to później dziennikarze."
- i rozumiem ze po jego wyjezdzie czules sie jak zagubiona owieczka :-D, helloł! O czym Ty piszesz?! Tusk dostal propozycje objecia jednego z dwoch najbardziej prestizowych stanowisk w Europie. Potrafil sobie zjednac Niemcow, Francuzow, Angoli i reszte UE. Przez najblizsze 50 lat zaden Polak nie dostanie takiej szansy! A to że wszyscy inni wielcy "patrioci" od lewa do prawa uciekają do PE, to Ci nie przeszkadza? (Biedron, JKM, Szydlo, Brudzinski, Tarczysnski, Jaki, itd)

"Przykładów można mnożyć i nie obchodzi mnie kryzys czy inne pokrętne tłumaczenia na poziomie małego dziecka."
- no to jest solidny argument, i do tego kryzys finansowy Cie nie obchodzi - bo to poziom malego dziecka (palmface) No tak, to, ze mielismy jedne z najlepszych wskaznikow gospodarki w Europie w tamtym czasie to nic, Tusk byl BEE i tyle

"o okradaniu nie będę się rozpisywał bo to temat rzeka.
- O! widzisz! Dotarlismy do sedna :-D
Podaj jakis szczegolik okradania, bo to samo slysze od Pisu od wielu lat, ale do tej pory nawet nikt zarzutow nie dostal. Podaj konkret kto komu co ukradl? Porownaj sobie np premie dla politykow teraz i za czasow Tuska. Porownaj standardy, jak odstrzelili Chlebowskiego za afere hazardowa a co sie teraz dzieje z Szumowskim, Macierewiczem albo Dworczykiem.
Oczywiscie nie przekonam Cie, ze Tusk jest dobry (zreszta to polityk, to nie moze byc ;-) ale chce Ci otworzyc oczy, ze wiekszosc punktow o ktorych piszesz jest nieprawdziwa i wynika ciaglej propagandy i walenia w Tuska.

1

@barteq
"@MrCental co ma kosciolkowe pochodzenie do rzeczy to nie wiem. Od początku mówi jasno i wyraźnie o rozdziale kościoła od państwa."
- Holownia wstąpił do zakonu, ale mu tam nie wyszło. Jeszcze kilka lat temu był za zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Ja nie ufam jego zmianie i nie wierze, ze na serio chce rozdzielic Panstwo od kosciola i wprowadzic jakakolwiek liberalizacje w temacie aborcji.

"Regularnie przedstawia pomysly na dany aspekt życia prezentując swój program - można sobie znaleźć na YT. Chyba nawet pierwszym takim tematem był właśnie rozdział KK."
- populizm! On mowi, ze chce aby kazdy byl mlody, piekny i bogaty. Poza tym jak posluchasz kazdej innej partii przed wyborami, to kazdy chce byc EKO (no moze poza Konfa ;-), niskie podatki i pomoc najubozszym. Oczywiscie jak sie cokolwiek spelni, to sie bede cieszyl ;-)

"Bezwartościowych posłów? To są ci którym się chce i którzy mówią jak PO blokowało wszelkie ich inicjatywy."
- no np. Pan Zimoch jakoś nie blyszczal incjatywami a Pani Mucha stracila wplywy w PO i liczy na "jedynke" na liscie. Zreszta po tym jak byla ministrem sportu, to nie ma za duzego zaufania

"Brak chęci współpracy? Tak samo jak poparł Trzaskowskiego jak trzeba było tak samo wiele razy słyszałem że nie ma co kogo obrażać bo wtedy zamyka się drogę do współpracy."
- poparcie dla Trzaskowskiego bylo sliskie, bo nie stanal za nim i nie powiedzial wprost. Robil show online. Przynajmniej taki jest odbior wsrod czesci moich znajomych. Poza tym nie znam jego zadnej inicjatywy dotyczacej wspolpracy na opozycji. On wie, ze Pisowski beton wyborczy jest nie do przejecia, wiec wali ciagle w PO, bo to mu daje dodatkowe punkty procentowe (zblizony elektorat)

"To że po ponad roku nadal podajesz argument że się pobeczal świadczy tylko o tym że brak ci normalnych argumentów."
- tu sie zgadzam, to nie jest argument w powaznej dyskusji. Chcialem tylko pokazac, ze Szymek tez mie grac jak polityk i jest sciemniaczem.

"Chłop miał być Kukizem a zrobił 1000% normy tego co Kukiz który tylko się przykleja do tych którzy go wezmą żeby mieć kilka glosow."
- Kukiz byl oszolomem (i jest) i od poczatku bylem przeciwko. Ludzi przyciagnal tym, ze byl tzw "swoim chlopem" i podawal sie za antysystemowca. A wyszlo, ze jest zwykla k@rwa polityczna. Szymek jest kulturalniejszy, rozsadniejszy i na pewno lepiej wypada i mam nadzieje, ze nie pojdzie ta droga

"To że Hołownia robi widać bardzo wyraźnie po sondażach. Nie bez powodu mu rosło. Oczywiście po części dlatego że PiS coraz bardziej wkurzał ludzi."
- Holowni roslo, bo:
1. Ludzie widza w nim osobe niezwiazana z jakas partia
2. Nienawidza Pisu
3. Nie bylo wyraznego lidera w PO (dla tych co nie wiedza, tam byla ostra napierd@lanka przez ostatnie miesiace)
Jego programu nikt nie zna i widac to po powrocie Tuska, ktory nic nie zaproponowal a Holownia spadl do 10%. Taka prawda.

"Jak dla ciebie jedyna normalna alternatywa jest partia która tylko umie przegrywać z PiSem to jesteś tak samo naiwny jak ci którzy uwierzyli że Rafał może wygrać z Duda podczas gdy nie miał szans na to bo PO z PiSem wygrać nie umie"
- oj tu przeszarżowales. Nie wiem ile masz lat, ale powinienes wiedziec, ze w latach 2007-2015 rzadzila PO i Tusk 8x z rzedu wygral z Pisem, teraz rzadzi Pis i wygral 7x z rzedu. W tym czasie wygral rowniez z Holownia, Pslem, Konfa, Sld i cala reszta. Wez rowniez pod uwage, ze w polowie sejmikow, jak i wielu miastach i radach dalej rzadzi KO (czasem wspolnoe z PSL i SLD), wiec te porazki nie sa wszedzie.
Duda natomiast wygral z Trzaskowskim o tzw PISi ch@j. Byc moze dlatego ze nie wszyscy Polacy za granica nie mogli zaglosowac, byc moze dlatego, ze w DPSach mial 100% i byc moze dlatego, ze raporty RCB naparzaly co 30min zeby isc na wybory. Albo dlatego, ze Rafal nie poszesl na debate w Konskich.
Nie zmienia to faktu, ze Duda wygral o wlos a ze jest coraz blizej pokonania Pisu, to bede dalej na nich stawial.

Co do sondazy jeszcze, to obecnie KO 28% a Holownia 10%. Skomentujesz? Ludzie sie odwrocili od Szymka, bo? Wola Tuska? Program im sie przestal podobac? A moze sie znudzil? Hmm..

0

@MrCental nadal nie wiem co ma ten zakon do rzeczy. Jak ktoś jest katolikiem to musi być zaślepiony na Rydzyka i resztę? Ja nie jestem:) co do aborcji Hołownia zawsze mówił że to jego osobiste zdanie natomiast nie ma zamiaru narzucać go komukolwiek i widzi że kompromis z 97 był dobry. Dla mnie ok bo to nie Rosja żeby każdy miał myśleć jak wódz.

Program można zobaczyć na stronie. Niemniej jednak wiemy że ludzie nie głosują na program tylko emocjami. Stąd też zmiana tendencji w przypadku wejścia Trzaskowskiego który nie miał totalnie żadnego programu i opublikował go na 3 dni przed wyborami. I teraz to samo dzieje się z Tuskiem - emocje naiwność i nadzieja która jest matką wiesz kogo.

Jak sam mówisz w PO nie było lidera bo te chłopki w czasie pandemii zamiast zająć się byciem opozycja i odłożyć własnego ego na bok i zrobić coś dla Polski to woleli się między sobą napier. To to o czym już mówiłem.

Hołownia poparł RT wyraźnie mówiąc na kogo zagłosuje. 84% jego wyborców zagłosowało na RT to bardzo dużo. RT nie przegrał przez Holowanie tylko przez naiwny naród który myślał że tym razem PO się uda wygrać z PiSem.

Co do tych wygranych to źle się wyrazilem- chodziło mi o lata po 2015. Mając swoją telewizję i propagandę PIs idealnie wie jak walczyć z PO. Jak myślisz czemu dopuścili do zmiany na Trzaskowskiego w wyborach? Bo inaczej musieliby walczyć z Hołownia na którego mieli średni pomysł a do tego większość sondaży wskazywała że SH wygrałby z Duda w II turze. Na pewno szansę miał większe niż RT. Kaczyński zagrał a PO i lud zatanczyl

1

@barteq
No widzisz ja kiedys bylem katolikiem, ale juz nie jestem i teraz wrecz sie brzydze kosciolem, ale to nie temat na ta rozmowe ;-)
Natomiast to zapewne wyjasni moje podejscie do wszystkiego na co kosciol moze miec wplyw i niechec do tego.

Oczywiscie malo kto glosuje na program a nawet jesli to nie wiecej niz 1% jest w stanie zweryfikowac czy obietnice sa realne.
Tusk nie jest cudotworca, ale przybywa jako tzw "mesjarz" i ludzie widza w nim nadzieje na konsolidacje i pokonanie PISu vide lata 2007-2015. To jest ktos, kto faktycznie zjednoczyl opozycje (przynajmniej KO).

Co do nawalanki w PO, to mozna to odniesc do calej opozycji. Nie ma sie co dziwic, bo kazdy chce pokazac swoja podmiotowosc, a ludzi juz to meczy a Jarek sie cieszy, bo pozniej ewentualni wyborcy opozycji mowia "nie ma na kogo glosowac" i siedza w domu. Szymek ciagle ma ten efekt nowosci, ale jak widac, z Tuskiem nie moze rywalizowac. Pytanie jak realnie wypadnie w wyborach? Czy to bedzie blizej 15% i koalicja czy 6-7%. A moze koalicja 276? :-D

Co do samych wyborow, to u nas jest metoda Dhonta a ta preferuje duze partie. Im bardziej rozdrobniona opozycja, tym wieksza szansa dla Pisu, dlatego Jarek co jakis czas wsadza kij w mrowisko, zeby sie opozycja poklocila (jak z KPO). Teraz byl pomysl taki sam z podwyzkami, ale Tusk fajnie odbil pileczke i jak opozycja bedzie zwarta i zaglosuje przeciwko, to Pis straci kilka punktow procentowych.

A co do tv, pracach w SSP czy lapowek z Funduszu Sprawiedliwosci, to temat rzeka. A to wszystko wplywa na tzw korupcje polityczna.

Reasumujac, dla mnie najwazniejsze jest odsunac juz Pis, a Dhont preferuje duze partie. Dodatkowo potrzebne sa struktury, bo inaczej nie da sie dotrzec do wielu ludzi, dlatego nie widze innej realnej opcji niz KO. Mimo, ze jak widzisz mam do nich rowniez sporo zastrzeżeń.

Pozdrawiam ;-)

1

@MrCental tak no praktycznie że wszystkim co napisałeś się zgadzam. Oj ja swoje zastrzeżenia do KK szczególnie w polsce mam. Powinno się zaorać tych wszystkich biskupów w złotych szatach.

Co do sondaży to pytanie czy aktualnie Tusk nie jedzie na fali świeżości. Po za pół roku może się okazać że w PO nadal taki sam syf (chodź o przywództwo raczej nikt mu nie podskoczy) i sondaże zaczną spadać.

A co do Jarka to tak niestety jest. I niestety dla nas on w swoim szaleństwie jest genialny i dokładnie umie rozpoznać gdzie i kiedy ten kij wsadzic

« Powrót do wszystkich komentarzy