La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1122 Culés

Trzykrotny zakład bez ryzyka do 100, 200 i 300 zł - wygrana lub zwrot z opcją wypłaty i dodatkowo 30 zł freebet.

18+. Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

54

Dr Mentzen z piskiem opon stawia na początku hipotezę laika w danym temacie, wszak nie jest medykiem, a potem buduje wokół niej narrację i to z iście tolkienowską fantazją, wrzucając skrajne przypadki ludzi używających masek, o ile w ogóle prawdziwe. Oczywiście wszystko jest okraszone sosem antykomunizmu i porównań do pożytecznych idiotów, bo tak łatwiej upokorzyć antagonistę. Prosty i klarowny przekaz dla swoich wyborców, zakodowany na poziomie mechanizmu obronnego. Potem wrzuca piąty bieg i ewidentnie przekracza prędkość, bo elity wykorzystywały lud pod pozorem religii, a nie magii to raz, a po drugie posługuje się typowymi korwinistycznymi frazesami o wrogach wolności, totalitarystach, którzy nie łapią się w zakres definicji nieskalanego i dziewiczego liberalizmu. Przy tym wszystkim tak grzeje, że zapomina, iż wrogiem wolności jest właśnie on sam, wraz z kolegami, bo im więcej ludzi zastosuje się do obostrzeń i się zaszczepi, tym szybciej się to skończy. Szybciej też nastanie upragniona przez niego - i chyba wszystkich - wolność, powrót do normalności. I w końcu wjeżdża na drogę jednokierunkową. Oczywiście, muszą istnieć dwie strony konfliktu, gdzie każda z nich uważa, że jest światłością, choć jedna przez swoje zaślepienie przyczynia się do problemu, z którym od początku nie chce walczyć i pozostawia finał przypadkowi (?). A dalej mozolnie przebija się pod prąd, niszcząc prawo i logikę. To są właśnie ciemne wieki, gdzie wydaje się, że w aspekcie czysto ludzkim nie mamy na nic wpływu i trzeba pozostawić wszystko ślepemu losowi, niewidzialnej ręce, prawu dżungli. Pod drugiej stronie barykady staje nauka i wolna wola. Pogląd że możemy zmienić przyszłość, że mamy na nią wpływ i po to są owoce badań, aby z nich korzystać. Kto tu jest wrogiem racjonalizmu, a kto domorosłym teoretykiem? Dokąd zmierza prowadzony przez dr Mentzena samochód? On sam nie wie.

92

@Cochise naiwny jesteś skoro tak twierdzisz :)

107

@Cochise mentzen ma racje. Spoleczenstwo jest na tyle glupie ze beda sie godzic nawet na comieseczne zastrzyki

103

@Cochise Po zdaniu "im więcej ludzi zastosuje się do obostrzeń i się zaszczepi tym szybciej się to skończy" skończyłem to czytać. Wierzysz w to? Już teraz chcą dawać trzecią dawkę i mówi się o corocznym szczepieniu. Cyrk na kółkach, ja nie mam zamiaru zgrywać eksperta, ale jeżeli ta szczepionka miałaby pomóc to chyba jednorazowe szczepienie powinno starczyć przynajmniej na kilka lat, czyż nie? I dlaczego nikt za te szczepionki nie chce wziąć odpowiedzialności? Dla mnie za dużo pytań i za dużo wątpliwości, żebym się szczepił. A to, że państwo organizuje jakieś loterie dla zaszczepionych to też jakiś żart, który zasiewa kolejne ziarno tajemnicy w temacie szczepionki.

Komentarz usunięty

konto usunięte

59

@Cochise Same pierdoły ubrane w ładne słowa, dla większości nie robi to wrażenia.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

17

@michal26 Do takiej argumentacji nie mam podjazdu.
@VenoM "na większości" - tyle to wiem. A o pierdołach ubranych w ładne słowa, piszesz o wiadomości dr Mentzena?
@wyrek Skoro tak twierdzisz, to chyba jestem.
@amanter Nawet nie wiem, jak się do tego odnieść.
@Oskar00 Wczoraj użytkownik @YeastMoss, który jest lekarzem napisał: "Niedobra immunologia, dlaczego ona taka jest? Żeby nabijać kabzę bigpharmie!?

Trzy dawki MMR, Hib, HBV, PCV i cztery IPV i DTP są spoko, ale na COVID nie będzie trzeciej bo trzeba mieć zasady xD"

@Rust_Cohle Do takiej argumentacji nie mam podjazdu.
@derlysy1979 Do takiej argumentacji nie mam podjazdu.

18

@Oskar00 To nieprawdopodobne, że jeden człowiek idzie i się szczepi i jest ok, a drugi żeby nie iść, wymyśla jakieś totalne bzdury, mnoży pseudoteorie i dorabia ideologie o zniewoleniu. Przecież po szczepieniu nie rośnie łańcuch.

A loterię rząd organizuje, bo najpierw sam sprzyja antyszczepionkowcom, a po drugie świadomość społeczna jest tak żenująco niska, że trzeba ludzi przekupić. Przecież rządzi PiS, za łapówkę 500+ i inne przelewy. Tak beznadziejne jest nasze społeczeństwo.

Dla mnie jeśli nie idziesz do szczepień, to albo jesteś nieukiem, albo jesteś strachliwy. Za bycie nieodważnym nie mogę obwiniać, ale za nieuctwo tak.

6

@Cochise Już wystarczy.

19

@Cochise Myślę, że poziom argumentacji Twoich rozmówców, rzuca światło na to dlaczego jest tak słabo ze szczepieniami. Zupełnie jak jakieś plemię wyciągnięte żywcem z czasów Azteków, oddane wodzowi np. Mentzenowi.
Zawsze zastanawia mnie dlaczego część ludzi jest tak skonstruowanych, że najpierw wyciąga wnioski, a potem zerka na przesłanki, które i tak wniosków nie zmienią. Tak działają sekty.

13

@Cochise Zawsze podziwiam, że ludzie mówiący, iż większość to idioci, sterowani - oszukiwani zarazem - przez elity, jednocześnie z całą pewnością nie zaliczają siebie do tego większego procenta człowieczeństwa.
Swoją drogą użyłem słowa "idioci", a ono jest ciekawe w tym kontekście. Pochodzi ono ze starożytności, z greckiego "idiotes" i oznacza ludzi skupionych jedynie na swoim własnym interesie. Ich niezaangażowanie we wspólnotę odbija się ze szkodą na nich i na społeczeństwie w którym żyje. Ta izolacja od życia publicznego czyni również z takich osób, ludzi nieświadomych tego, co się aktualnie dzieje.
Nie sugeruje oczywiście, że to ma się odnosić do czegoś współczesnego :)

61

@Comentateiro z wiekszosci Twoich komentarzy bije taka buta, ze szkoda gadac. Wszyscy dookola sa debilami, a jasnie pan pozjadal wszystkie rozumy tego swiata i zawsze ma racje.

28

@Cochise ale każdy inny mój komentarz byłby zbędny. Mentzen jak krowie na rowie wyłożył o co chodzi i naprawdę ciężko się z Nim nie zgodzić. Ba! Nawet pochwalił szczepionki i ich skuteczność. Tego nie raczyłeś pochwalić? Lepiej po polsku - przypieprzyć się jak nawet nie ma do czego.
Typ od lat pokazuje, że ma pojęcie o czym mówi. Nie trzeba być lekarzem, by się wypowiadać w danym temacie. Tutaj zachodzą pewne procesy, które można oceniać będąc np. ekonomistą, czy innym specjalistą. Niedzielski też lekarzem nie jest a decyduje o naszym zdrowiu, więc...

10

@Oskar00 Ciekawe czemu Ci zaszczepieni nie dadzą tym niezaszczepionym spokojnie żyć, pracować, przecież Ja i inni którzy nie mają na razie się szczepić, kiedyś się zaszczepimy, ale to za 10 lat, jak będzie widział jakie skutki uboczne zrobi wam tam szczepionka, a sądząc po nie których chyba już zrobiła.

Jak można się szczepić czymś nei zbadanym i wierzyć tych oszustom, którzy mówią, że raz wirus nie groźny maski nie potrzebne, a potem wszystko na odwrót. Pytam się JAK?

13

@Cochise "im więcej ludzi zastosuje się do obostrzeń i się zaszczepi, tym szybciej się to skończy" - ale co się skończy? wariant delta zamieniony na gamma czy omega czy wirus umrze sam śmiercią naturalną?
Poza tym daj podaj mi źródło informacji według którego szczepienie całkowicie wyeliminuje pandemię.
Stosowanie do obostrzeń? - Kalifornia i Teksas. Mówi ci to coś?

Rozumiem, że dla ciebie wszelkiej maści zakazy i nakazy są spoko i w żaden sposób nie wpływają na twoją wolność. Wiedz jednak, że dla wielu ludzi brak możliwości uprawiania sportu amatorskiego czy brak możliwości prowadzenia własnej formy takim ograniczeniem jest.

2

@Comentateiro Podobnie jak pisałem powyżej - Mentzen pochwalił szczepienia, ich dostępność i skuteczność. I czego nie rozumiesz? Tak ciężko nie dostrzec tego?

2

@Oskar00 coroczne szczepienie....straszne rzeczy. To zupełnie jak z....grypa która konfederaci tak chętnie porównują z covidem. Szczepionka jest opracowana dla jak największego spektrum szczepów ale to nie znaczy że nie może się nowy pojawić. Tak się dzieje z delta i tak się dzieje co roku z grypą. Więc no normalne to jest.

Szczepionka jest normalnie dopuszczona. Powikłania oczywiście są ale to bardzoaly odsetek. Poza tym obecnie sobie chybaozna w miarę wybrać która szczepionka się chcesz zaszczepić. Także o co kaman. Jeszcze mógłbym zrozumieć że na początku ludzie mieli wątpliwości. Ale teraz po tylu miesiącach od początku szczepień? Kiedyś gadano że nie wiadomo jakie mogą być powikłania za kilka miesięcy. Teraz minęły te miesiące i jest ok więc trzeba mowic że po kilku latach i tak over and over again. Aktualnie jeśli ktoś nie wiem nie jest w ciąży albo nie stara się być w ciąży albo nie ma jakichś poważnych chorób its tylko jest normalnym przeciętnym zdrowym Kowalskim to trochę nie ogarniam czemu się nie szczepić. Choć no prawo wyboru szanuje

Komentarz usunięty

14

@Comentateiro "Dla mnie jeśli nie idziesz do szczepień, to albo jesteś nieukiem, albo jesteś strachliwy. Za bycie nieodważnym nie mogę obwiniać, ale za nieuctwo tak." - nie szczepiłem się i dopóki mam przeciwciała szczepił się nie będę, bo po co? Szczepienie nie uchroni mnie przed zachorowaniem, nie uchroni moich bliskich przed zarażaniem się ode mnie, może jedynie spowodować, że łagodniej przejdę chorobę. Czy mam podstawy, aby się bać szczepionki. Ano mam, bo już dwie znajome osoby po szczepionce odeszły z tego świata.

1

@Godlo ale przecież ty nie masz wierzyć rządowi że szczepionkami. Czy ja się zaszczepiłem bo rząd tak powiedział i mnie Mateuszek poprosił? Tu nie ma nic do wierzenia PiSowi bo to nie jest polityczna decyzja. I co masz na myśli mówiąc nieprzebadane? Przecież szczepionka przeszła normalnie proces dopuszczenia. Każda fazę. Na początku była niedopuszczalna dla dzieci i kobiet w ciąży i było to powiedziane. Proces był szybszy przez elastyczniejsza biurokrację a nie przez zaniechanie jakichś testów. Jak się na grype szczepisz to jest tak samo. Była szczepionka na odrę świnkę i co tam jeszcze i jakoś nie było problemów żeby się szczepić. Nasi rodzice nie zastanawiali się czy szczepić dziecko czy nie. Teraz wielkie rozkminy nad covidem bo się temat upolitycznil. A zupełnie niepotrzebnie

6

@Kluivert_P Zawsze jest tak, że osoba, która nie cierpi nauki i racjonalnej argumentacji, odbiera ludzi szanujących naukę, jako aroganckich. A tak nie jest, to jest wytwór ich umysłu. Przecież takie osoby nie mogą przyjąć żadnej sensownej argumentacji, więc lepiej zrobić z rozmówcy bufona, aroganta, sługę układu itp. itd. Jestem otwarty na sensowne argumenty, ale takie nie padają. Zamiast tego zawsze występuje zlot szamanów. To zadziwiające, że rynsztokowe odpowiedzi jakie otrzymał @Cochise nie budzą Twojego sprzeciwu. To zadowala Twoje standardy?

2

@Comentateiro a czy gorzej być strachliwym czy być właścicielem koncernu farmaceutycznego który dla zysku naraża(i wielokrotnie naraził) zdrowie innych?

2

@zibiku Dobrze, ja absolutnie nie obwiniam osób, które się obawiają szczepienia z różnych względów. Ciebie od wielu kolegów odróżnia to, że stawiasz sprawę jasno i uczciwie, a nie dorabiasz jakichś chorych teorii.
Co do zarażania, osoby po szczepieniach zarażają wielokrotnie rzadziej niż niezaszczepione.
Generalnie nie zmienia to jednak obiektywnego faktu, że im więcej takich osób jak Ty, tym mniejsza szansa na zbiorową odporność. I tego mi szkoda.

7

@Takatiki Powiedział również: "Kochamy ludzi, którzy mówią bez ogródek, co myślą – pod warunkiem, że myślą to, co my."

@Comentateiro Nie obraziłem żadnego użytkownika, jedynie skrytykowałem dr Mentzena za jego wpis, a w moją stronę poleciało sporo negatywnych emocji. To chyba źle świadczy o rozmówcach, nieprawdaż?

7

@Cochise No jasne, że tak. Mi się obrywa, bo nie jestem tak dyplomatyczny jak Ty, ale Twój wpis jest napisany w tak wyważony sposób jak to możliwe. Jednak dla sekty, wszystko co nie mieści się w sposobie ich myślenia, jest radykalne. Mnie to przeraża

4

@Comentateiro Howgh! I na tym zakończę mój udział w tej "debacie społecznej".

2

@barteq W 2009 szczepionka na świńską grype u szwedów wywołała narkolepsje, było to jakieś 400 osób, napiszesz, e tam nie dużo, pewnie nie dużo, ale ciekawe ile ilu to zbagatelizowało, jak coś źródło google.pl :)

0

@Cochise Obie strony przesadzają w sprawie Covida, jedni lekceważą, drudzy wyolbrzymiają. O ile wiele z postulatów Konfederacji mi się podoba, o tyle nie mogę zrozumieć ich głupoty w temacie pandemii.
Albo mogę, chyba chodzi im o ich potencjalny elektorat, czyli przedsiębiorców, co by im za wszelką cene posmarować, bez względu na sytuację i koszty społeczne.
Konfederacja musi skończyc z głupotą, jeśli chce cokolwiek robic w polityce.

6

@Cochise Niestety mamy tutaj doskonały przykład że Mentzen jak i jego wyznawcy (nie przez przypadek użyłem tego określenia) opierają się na argumentach "bomisięwydaje" i brak w nich merytoryki. Sam widzisz jakie kontrargumenty dostałeś "hahaha nie.". I tak jak napisał @sebasek99 , sterowani przez Mentzena ludzie, śmieją się że inni są sterowani. Choć mam takie zdanie że Sławomir doskonale sobie zdaje z tego sprawę, ale tak działa polityka.

3

- Szczepionki działają i są bardzo efektywne. Dlaczego kwestionujesz efektywność szczepień? To niedorzeczne. Ja się zaszczepiłem i to działa.


A teraz idź się zaszczep, bo mnie zarazisz i umrę.


Co się tak dziwisz? Czego nie rozumiesz?

Dzisiejszy wspaniały świat! Szkoda gadać. Nic się nie skończy póki ludzie na to pozwalają. To nie jest wolność jeśli musisz pokazać papierek ze jesteś wolny.

10

Podziwiam, że macie jeszcze siłę dyskutować ze świadkami korony przekonanymi o swojej nieomylności i tym, że rząd i ludzie nie mogą przecież kłamać i chcą dobra innych ludzi - mimo, że historia świata pokazuje inaczej ;)

4

@Cochise Moim zdaniem najciekawszym w tym wszystkim jest fakt, że ludzie najbardziej narzekający na obostrzenia (swoją drogą w pewnym sensie słusznie bo były one wprowadzane w sposób nielegalny) robią najmniej, abyśmy na jesień do nich nie wracali.

Komentarz usunięty

1

@xPrz3maSx Piszesz głupoty. W odporności zbiorowej chodzi o to, aby chronić osoby, które nie mogą się zaszczepić - kobiety w ciąży, osoby po przeszczepach przyjmujące leki immunosupresyjne, ludzie z osłabionym układem immunologicznym. Jest to kwestia zwykłej empatii i ludzkiego podejścia do drugiej osoby, ale szczerze mówiąc pandemia wyraźnie pokazała, że spora część polskiego społeczeństwa ma gdzieś drugiego człowieka.
Jest oczywiście kwestia mutacji wirusa, do której przyczyniają się niezaszczepieni, ale to trochę inna bajka.

2

@barteq zacznę od tego, że Trump chciał skrócenia terminu testowania leku do 2 lat przed dopuszczeniem. Było wielkie oburzenie, teraz pół roku badań przed wprowadzeniem już jest ok. 200 przypadków w USA rzadkiej choroby autoimmunologicznej na 12 mln szczepień Astra Zeneca. W polsce ponad 100 zgonów. Jest to mały procent, ale jest więc skala NOP-ów będzie znana tak naprawdę za kilka lat. Więc nie pisz że wszystko jest przebadane, bo być nie może w tak krótkim czasie.

3

@Cochise Szanuje próbę objaśnienia tych kwestii na La Rambli.

Niestety Pan Memcen jest bożkiem wśród konfederatów a Ci stanowią większość twj strony - więc nie oczekiwałbym pozytywnej reakcji.

Może gdybyś napisał o polityku innej partii byłoby trochę inaczej ;)

4

@Cochise " im więcej ludzi zastosuje się do obostrzeń i się zaszczepi, tym szybciej się to skończy."
Pamiętasz początki pandemii, gdy w kraju było dosłownie kilka zarażeń? Ludzie wpadli w panikę, wszyscy jak jeden mąż stosowali się do wszystkich obostrzeń, ubierali maski i rękawiczki, płyn do dezynfekcji niemal pili, a do sklepów wchodziło po 5 osób. I co, takie gorliwe przestrzeganie zatrzymało pandemie? Po mitycznych 14 dniach wszyscy wrócili do normalności? Otóż nie, zaraz po tym pojawiło się kilkadziesiąt, kilkaset, kilka tysięcy zarażeń.
Więc wielką naiwnością jest myśleć, że wrócimy do jakiejś normalności słuchając się zaleceń rządu. Do normalności musimy wrócić sami, przestając ulegać panice covidowej i samodzielnie decydując co jest dla nas ważniejsze.

1

@Oskar00 Niby masz dużo pytań odnośnie szczepionki, a słuchasz Mentzena, który nie wie nic o medycynie. O szczepionki zapytaj lekarzy. Ale nie na anonimowym forum w internecie. Może wtedy nie będziesz pisał głupot w rodzaju "jeżeli ta szczepionka miałaby pomóc to chyba jednorazowe szczepienie powinno starczyć przynajmniej na kilka lat".

0

@Commandement sam sobie zaprzeczyłeś, napisałeś że obostrzenia są nielegalne a każesz lecieć się zaszczepić żeby nie wprowadzono obostrzeń, nielegalnie, czyli wg ciebie są legalne jednak jeśli nie naszprycujemy się tym gównem?
@RosjaninBut co jest złego w walce z nielegalnymi lockdownami? Gdzie tu jest jakieś bagatelizowanie wirusa grypopodobnego, oprócz Brauna? myślisz że Konfederacja namawiając do obostrzeń i szczepień nagle zacznie rosnąć w sondażach? Nie, musiałaby być partią lewicową, a wiadomo że tak nie bedzie. Najbardziej lewicowi w Konfie Dziambor i Kulesza są wciąż zbyt rozsądni i normalni żeby zachwycić Juleczki
@FCBandOL kto miałby być zatem dla La Ramblii autorytetem? Kaczyński, Morawiecki, Niedzielski, Trzaskowski, Tusk, Hołownia, Zandberg, Biedroń?
@kel a co wie PIS o medycynie?

1

@Commandement Miałem coś odpisać ale w sumie szkoda czasu na te dyskusję. Zwolennikow specjalistów z TV nic nie przekona. Za jakiś czas przekonamy się kto ma rację.

1

@Godlo Oczywiście... to powinien być zawsze wolny wybór :) i nie ma tu miejsca na późniejsze segregacje uzależnione tym faktem.
Co do zdania o tym żeby spokojnie żyć to przytoczę mój przykład kiedy mój Kumpel dowiedział się, że wybieram się na 2 dawkę szczepienia (już jestem po). Otóż wyszedł podobną retoryką walcząc o to żeby jemu nikt życia dodatkowo nie układał :) oczywiście grzecznie poprosiłem żeby też uszanował moje zdanie i fakt, że chcę się zaszczepić a On jeszcze usilniej pisał mi, że wszystko jest manipulacją, że dałem się omamić i tu już trochę wyprowadził mnie z równowagi. Po co ta wojna kto ma rację? oczywiście przedstawianie argumentów i swojej opinii spoko ale w ironiczny sposób próbowanie wywierać zdanie na swoim odbiorcy też nie nazwiesz chyba spokojnym życiem o które też jak widzę Ty walczysz :)
kiedy ludzie nauczą się, że to że mają swoje zdanie nie zawsze jest na wierzchu :) ja się mogę mylić, kto wie może za tydzień się przekręcę przez szczepionkę, może nie będę miał dzieci, ale ciągle to mój wybór na chwilę obecną :)
Oczywiście co do p. Mentzena niestety stara się ciągle zdobywać poparcie ludzi idących "pod prąd", można szanować, ale koniec końców gdzieś cichaczem, albo z biegiem czasu (dokładnie jak Kolega powyżej) się zaszczepi, bo wtedy to głupie społeczeństwo które teraz ryzykuje (chociaż ja nie mam większych obaw) będzie żyło dalej w pełni zdrowiu... Ciekawe czy wtedy ktoś z tej grupy przyzna się do błędu. zawsze będzie białe i czarne - szanujmy się i swoje wolne wybory :)
i na koniec: jeszcze raz zaznaczę, że jestem ogromnym przeciwnikiem tej segregacji która ma już miejsce we Francji.

0

@Cochise Ja lubię jak ktoś się wypowiada w temacie, w którym ma wiedzę. Lubię Mentzena jak wypowiada się na temat prowadzenia działalności (bo kilka już miał i obecni też chyba 2 albo 3 prowadzi) i systemu podatkowego - bo z tego żyje. Byłem nawet na spotkaniach z cyklu Piwo z Mentzenem - bardzo ciekawe spotkanko, ale właśnie na wyżej wymienione tematy. Można powiedzieć, że w kwestiach podatkowych jest ekspertem. Jeśli chodzi o wypowiadanie się na temat szczepień, epidemii itp - coraz bardziej mnie irytuje wypowiadanie się polityków w ogóle. Z resztą nie tyczy się to tylko szczepień - wszystkiego na czym się nie znają. Prawie z wszystkim się zgodzę - ale jeśli piszesz "bo im więcej ludzi zastosuje się do obostrzeń i się zaszczepi, tym szybciej się to skończy" to też jesteś teoretykiem bo nie wiemy kiedy się to skończy. Dowiemy się po fakcie lub będziemy musieli nauczyć się z tym żyć. Izrael ma bardzo wysoki procent wyszczepienia i zarażenia nadal występują - bo jak wiadomo szczepionka chroni przed ciężkim przebiegiem i raczej niemożliwym jest zaszczepienie 100% populacji i uwzględniając jeszcze np turystów. Jest bardzo wysoce prawdopodobne, że połączenie szczepień i obostrzeń może wyeliminować pandemię, ale na 100% tego nie wiemy, a już na pewno nie osoba z internetu, która się na tym nie zna. Warto zaznaczyć, że na tym mogą znać się jedynie epidemiolodzy, którzy jak widać na przykładzie Szwecji mają różne podejścia. Ja mam nadzieję, że w końcu się uda wygrać, ale pewności niestety nikt nie ma.

0

Przeczytałem ostatnio coś takiego i jestem ciekaw jak się część z Was odniesie do tego:
"To nie tak, że nieszczepiący się nie biorą żadnej "szczepionki". Otóż biorą, wybierają inną: zamiast w wersji fragmentu/dezaktywowanego wirusa, stawiają na kompletnego, uzbrojonego wirusa, atakującego ich organizm i namnażającego się w nim wraz z całym bagażem komplikacji i zbadanych powikłań przechorowania wraz z możliwą hospitalizacją (od 1 do 36 na 100 w zależności od wieku) i zgonem na poziomie 1 na 100.

Domagają się dowodów, które mają na wyciągnięcie ręki i na podstawie własnych absurdalnych interpretacji tych dowodów wybierają to co statystycznie daje najgorszy rezultat. Z wszystkich sposobów uodpornienia się wybierają obiektywnie najmniej korzystny, nazywając go najmądrzejszym. "

3

@Cochise W kwestii obowiązku szczepień, jesteśmy faktycznie tak zacofani że nawet jednego protestu nie zrobiliśmy, nie to co np tacy Francuzi :)

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Protesty-we-Francji-przeciwko-obowiazkowi-szczepien-To-poczatek-drogi-do-dyktatury-8155141.html

Ja się zaszczepiłem bo dla mnie ryzyko powikłań lub efektów przyjęcia szczepionki było mniejsze niż korzyści płynące z potencjalnych ograniczeń. Ale sam fakt przymusu szczepień i ograniczeń sanitarnych, w przypadku kiedy szczepionka nawet nie daje gwarancji ochrony przed Covidem i jego różnymi wariantami, jest nieprzetestowana i nikt nie bierze za nią odpowiedzialności jest skandalem. To jest pewien precedens którego lewica nie rozumie, a może rozumie aż za dobrze. Dzisiaj zamkną restauracje dla niezaszczepionych, jutro nie wpuszczą do nich osób o innych poglądach, potem przeciwników politycznych i zaraz obudzimy się z systemem scoringu jak w Chinach albo będziemy Białorusią 2.0.

Fajnie jest popierać dokręcanie śruby jak się z czymś zgadzasz, tylko że zanim się obejrzysz będziesz po drugiej stronie rzeki i zmuszą Cię do czegoś z czym się nie zgadzasz, tylko wtedy będzie już za późno.

0

@Oskar00 W punkt!

0

@xPrz3maSx Yhym, szkoda tylko, że ja bazuję na wiedzy książkowej, a Ty na filmikach z żółtymi napisami :p

0

@Darkfin Nie do końca. Obostrzenia byłyby legalne, gdyby wprowadzono stan nadzwyczajny i wtedy bym je popierał. Z drugiej strony znam nasz rząd i wiem, że jak dojdą do wniosku, że znowu wszystko zamykamy to zrobią to bez względu na prawo. Szczepienia, poza tym że są jedynym sensownym wyjściem z pandemii, sprawiłyby, że rząd nie miałby podstaw do kolejnego lockdown'u.

0

@Oskar00 "Nie chcę zgrywać eksperta, ale jeżeli szczepionka miała by pomóc to chyba jednorazowe szczepienie powinno starczyć PRZYNAJMNIEJ na kilka lat" ahahahahah, pękłem ze śmiechu XD No ewidentnie ekspertem w tych dziedzinach to nie jesteś - no offence :D

1

@Darkfin Konfederacja przez sam wzgląd światopoglądowy i istniejące w nim sprzeczność nie powinna być autorytetem dla nikogo. Jest zbyt anty-ludzka, jakby tego nie ująć. Nie ma kraju na świecie, który działałby w taki sposób i miał wysoki poziom życia połączony z wysokim szczęściem.

Co do samego Memcena - mimo bycia oczywiście jasnym punktem tej partii(nigdy nie zrozumiem połączenia z narodowcami), został ostatnio namaszczony na mniej lub bardziej lidera partii. Co oczywiście popieram, tak jak spychanie w cień bardziej kontrowersyjnych jednostek.
Problem w tym że musi wypowiadać się w tematach, o których nie ma wielkiego pojęcia... co jest w porządku! Bo nikt nie jest od wszystkiego.
Z tym że branie każdego jego słowa za świętość objawioną jest komiczne, a tak się właśnie tutaj dzieje.
Typ dosłownie mógłby opowiadać o składzie cukru a potem i tak byłyby komentarze o tym jak "zaorał" XD

TL:DR
Z żadnego Polityka nie należy robić świętego i traktować jego opinii jak faktu.
Chociaż wiem, że tak jest łatwo.

1

@Commandement Ciekawe jaka książka mówi o nieszkodliwości tej szczepionki. I nie interesuje mnie co kto robi ze swoim ciałem i chciał bym żeby nikt nie interesował się co ja robię ze swoim. Jest dziesiątki groźniejszych chorób na tym świecie które teraz są zaniedbywane i jakoś nikt nie promuje tego w tv czy innych gazetach. Tutaj już nie chodzi o wirusa. Czy wy nie rozumiecie że chcą mieć nad nami totalną władzę? Boris Johnson sam powiedział na zebraniu ONZ że musi być balans pomiędzy wolnością a kontrolą (można znaleźć te słowa na YT). Że Brytyjskie firmy pracują nad nanotechnologia i nad chipami wielkości czerwonych ciałek (ta sama wypowiedz BJ). To nie są moje wymysły tylko słowa wypowiedziane przez BJ w ONZ. Serio tak ciężko poskładać puzzle żeby zobaczyć że coś jest nie tak? Że próbują rozdzielić społeczeństwo (już to w sumie zrobili)? Dlaczego rodzice dzieci nie są niszczeni psychicznie bo np. nie zaszczepili dzieci? Dlaczego zaszczepieni co roku na grypę nie dopierda...ją się do niezaszczepionych? Zmień książki na jakieś z przed czasów pandemii. Koronawirusy są znane od lat 60 i zawsze z nami będą. Zamykając ludzi w domach i każąc im nosić maseczki pozbawiamy ich budowania naturalnej odporności. Tacy ludzie wychodzą z domu po miesiącu ściągają maseczki i nagle chorują. Pomijam fakt że Lockdowny zabijają ludzi co pokazują oficjalne statystyki w UK (Mieszkam tam i dlatego na te statystyki patrzę). Miałem już nic nie pisać ale nie wytrzymałem. Ludzie umierali, umierają i będą umierać taki już los człowieka. Myślisz że po szczepieniu ludzie odzyskają wolność? Przykład UK że tak się nie stanie. Teraz mamy prowizoryczną wolność ale nic do normalności nie wróciło. Jakiś tam link wczoraj był od jakiegoś gościa z YT co gadał że szczepionki chronią przed deltą. Dziwne bo w UK jest narracja że trzeba do szczepić się 3 dawką bo te poprzednie nie chronią przed deltą. Zresztą co ja tam wiem. Zostań przy swoich przekonaniach i cierpliwie czekaj na 3 dawkę i na swoją wolność. Żegnam

5

W całej tej dyskusji o szczepieniach i porównaniach z innymi szczepionkami brakuje zdania, że za szczepionki na Covid i jej ewentualne negatywne skutki nikt nie odpowiada prawnie i finansowo. Do tego są to środki medyczne, które nie zakończyły wieloletnich badań i zostały dopuszczone warunkowo.

Ja nie zamierzam uczestniczyć w tym zbiorowym eksperymencie medycznym na skale światową, bo na dzień dzisiejszy bez gwarancji producentów tych wyrobów i państwa, jako dystrybutora to po prostu tak to należy nazywać.

Do tego wiadomo już, że szczepionki chronią tylko i wyłącznie przed cięższym przebiegiem (który to ciężki przebieg dotyczył i tak właściwie wyłącznie osób starszych i schorowanych). Nie zatrzymuje transmisji wirusa, nie chroni przed zakażeniem, właściwie dla osób młodych to jest to kompletnie zbędna rzecz.

Sam osobiście przeszedłem covid i to w tym groźnym wariancie delta, miałem pecha bo rozwinęło mi się zapalenie zatok od klimatyzacji w apartamencie na wakacjach i przez to trochę gorzej to zniosłem niż inni. Nie mniej jednak trzeba to traktować jako zwyczajną chorobę, która już z nami zostanie jak każda inna. Rząd Wielkiej Brytanii czy Singapuru już ogłosił, że przechodzi do porządku dziennego.

Na szczęście konstytucja gwarantuje mi swobody obywatelskie i odpowiednie prawa i nikt mi nie może zakazać gromadzić się, chodzić do restauracji czy przemieszczać się dowolnie.

Jeżeli ktoś uważa, że coroczne szczepienia, izolacja i obostrzenia to nasz nowy styl życia to polecam zamknięcie się w domu i czekanie na cud. Od innych prosze się odczepić, każdy jest wolnym człowiekiem i robi co uważa słuszne dla siebie.

Komentarz usunięty przez użytkownika

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@xPrz3maSx Miałem się rozpisać, ale to jak rzucanie grochem o ścianę. Również żegnam.

3

@Cochise Metzen i ine wynalazki z konfy trzeba traktowac jak chodzace memy. Co najwyżej sie smiac, dobrze ,że ten twor predzej czy pozniej sie rozleci

4

@Godlo
"Skutki uboczne za 10 lat"... oho kolejen atyszczepowe brednie.

3

@zibiku
To wskaż inny sposób na zwlaczenie pandemi jak nie szczepienie .Czekam kolejnny forumowy lekarz sie objawił..

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@Oskar00 dokładnie to samo :V

konto usunięte

0

@Commandement "kwestia mutacji wirusa, do której przyczyniają się niezaszczepieni" teraz to ześ pojechał w takim razie czego nie było mutacji w zeszłym roku gdzie nie było szczepień i szpitale były pełne chorych niezaszczepionych. Pojawiły się szczepienia i nagle są mutacje i warianty bądź naiwny i wierz dalej w 4 i 5 i następne fale zaplanowane z góry.

1

@Cochise Mentzen nie jest racjonalista, ponieważ jest katolickim radykałem. A katolicy opierają się na Biblii, która prawi o płaskości Ziemi, smokach, jest sprzeczna sama ze sobą itd.

1

@Cochise ekspercie to dlaczego jak Anglia, Szkocja i Walia zniosła restrykcję to liczba zakażeń spada? Singapur Covid traktuje jak normalną grypę. Kaczyńskiego, Niedzielskiego, Morawieckiego, Gowina i resztę tej bandy, za straty gastronomi, kin, teatrów, hoteli, klubów fitness, siłowni, basenów itd to powinni oddawać z własnej kieszeni i bardzo dobrze, że ktoś próbuje walczyć z tymi złodziejami. Mam nadzieję że odpowiedzą za swoje czyny i najlepiej gdyby trafili za kratki, a Tobie ta szczepionka to chyba mózg do końca odebrała i dalej chodź w tym kagańcu oraz słuchaj więcej TVPisu.

5

@MarioVeB! Ciebie trzeba traktować jak zwykły mem. Szczepionki nie chronią przed Covidem, tylko pozwalają łagodniej znieść grypę. Singapur zniósł wszystkie restrykcję i uważają Covid za zwykłą grypę i trzeba z tym żyć. Walia i Anglia poluzowali restrykcję i liczba zachorować zmalała przypadek? Dalej chodź sobie w tym kagańcu słuchając Morawieckiego, Niedzielskiego i resztę tej bandy, którzy powinni siedzieć za te zamykanie i wszystkie straty różnych branż. A jeśli chodzi o konfederację to nie martw się o nich, bo ciągle rośnie w siłę. Wiadomo że do Popisu im daleko, bo tacy ludzie jak Ty głosują na nich, ale ważne że są jeszcze takie partie ;)

0

@Godlo Amigo o niech zbagatelizuje drugie tyle albo trzecie tyle to co to jest za procent..

konto usunięte

1

@Szpenio i druga sprawa od kiedy podaje się szczepionki pod czas "rzekomej pandemii" takie akcje tylko na filmach. I mowa jest o tym nawet na pierwszym roku medycyny ale co tam....

0

@barteq 1 - szkoda, że się nie zastanawiali.
2 - fazy badań szczepionki to nie kolejno starsi, dzieci i kobiety w ciąży.
3 - jaki rząd by nie był - PO, PIS, PSL, SLD to byłoby to samo. Niby doradzają eksperci, którzy niby są niezależni. Rząd "delikatnie" nakłania do szczepień, jednocześnie organizuje loterię za grube mln, a nie bierze odpowiedzialności za NOPy i nie edukuje, że jakiekolwiek powikłania powinny być zgłaszane.

0

@Commandement odleciałeś

0

@Cochise jesteś kolejnym platnym trolem czy po prostu jesteś głupi?

0

@Szpenio "Szczepionki nie chronią przed Covidem, tylko pozwalają łagodniej znieść grypę". Nie rozumiem, to ma być argument przeciwko szczepieniom? xd. Sytuacja w Anglii czy Singapurze też pewnie nie ma żadnego związku ze sprawnym przyjmowaniem szczepień?

0

@Comentateiro Nie wierzę jak można być tak zaslepionym ignorantem. Mózg totalnie sprany przez propagandę mediów. Kolega pisze o dwóch (!) znajomych zmarłych po preparacie genetycznym a ten mu o odporności zbiorowej. Społeczeństwo z taką mentalnością szybko się samounicestwi.

0

@barteq
Te szczepionki są w trakcie III fazy badań, która ma się zakończyć w 2023. Są one dopuszczone warunkowo do obrotu ! Nie wprowadzaj w błąd ! Trzymaj się faktów.

0

@Commandement
A ludzie zaszczepieni mogą być nosicielami wirusa sami nie chorując ?

0

@zibiku jakie masz dowody, że te osoby odeszły przez szczepienie? chyba, że PO SZCZEPIENIU dosłownie to w takim razie mnóstwo osób umarło po tym, że wypiło piwo. Nie ważne, że bez żadnej przyczyny kilka dni później lub tygodnii w łóżku ale są takie przypadki i będzie to PO wypiciu piwa

2

@l0Messini
Pierwsze zdanie opisuje Ciebie - nieuk, któremu wydaje się, że jest mądrzejszy niż lekarze i naukowcy. Ja się ich słucham bo zdaję sobie z własnych ograniczeń, Ty mając zerową wiedzę, kłócisz się z ich ustaleniami.

Drugie zdanie jest kłamliwe: ja nie słucham mediów, nawet nie mam telewizora, tylko czytam raporty naukowców i na ich wiedzy się opieram.

Trzecie zdanie to już przykład głupoty doskonałej. Szybko? To znaczy, że znikniemy przed 2030? Samounicestwi? 45% Polaków jest zaczepionych, czy to znaczy, że już się świat zawalił? Trzecie zdanie brzmi jak zaklinanie opętanego wiarą katolika, który średnio co 5 lat ogłasza ostateczny koniec przewidziany w apokalipsie.

Kupa emocji, zero treści, wysil się czasem, bo Twój wpis nic nie wnosi.

0

@Eto'o9 R10 czy ty przypadkiem nie jesteś muzułmaninem?

0

@sebasek99 Nie masz racji ze słowem "idiota". "Idiotes (ἰδιώτης lm. ἰδιῶται) – termin wywodzący się z języka starogreckiego, używany do określenia postawy osoby skupionej na swoim prywatnym życiu, w opozycji do społeczności; przeciwieństwo polites." "Pojęcie to nie ma nic wspólnego ze współczesnym potocznym rozumieniem słowa idiota."

0

@Oskar00 jakie to Polskie. Dziękuje samemu sobie ze wyprowadziłem się z marazmu intelektualnego zwanego „Polską mentalnością” i żyje w kraju który mi odpowiada. A co twojego komentarza… radzę poczytać o szczepionkach i ich roli w dziejach ludzkości, potem troszkę więcej poczytać, potem się zainteresować i jeszcze troszkę poczytać lub posłuchać mądrych ludzi, a nie powtarzać pierdoly populistyczne wygłaszane prze niedouczonych gamoni.

Nie pozdrawiam.

0

@Dejwol Ty nie masz racji. Specjalnie dałem: "Pochodzi ono", co wskazuje, że mówię o etymologii współczesnego słowa "idiota" i jego źródłosłowem jest właśnie starogreckie "idiotes".
źródło: https://www.etymonline.com/search?q=idiot ("from Greek idiotes "layman, person lacking professional skill" (opposed to writer, soldier, skilled workman), literally "private person" (as opposed to one taking part in public affairs)
http://web.archive.org/web/20160305005821/http://netsprint.swo.pwn.pl/haslo.php?id=11403 ("")

1

@Comentateiro
Napisałeś coś takiego:
"Pierwsze zdanie opisuje Ciebie - nieuk, któremu wydaje się, że jest mądrzejszy niż lekarze i naukowcy. Ja się ich słucham bo zdaję sobie z własnych ograniczeń, Ty mając zerową wiedzę, kłócisz się z ich ustaleniami.Drugie zdanie jest kłamliwe: ja nie słucham mediów, nawet nie mam telewizora, tylko czytam raporty naukowców i na ich wiedzy się opieram."

Jaki jest sens chwalenia się tym, jeśli nie jesteś w stanie tych artykułów i publikacji poddać weryfikacji? Przypomnę tylko, że ruch antyszczepionkowy zaczął się po artykułach opublikowanych w pismach naukowych. Po jakimś czasie artykuły te zostały wycofane, ale jakiś czas się tam znajdowały. Może warto się zastanowić, czy to, co czytasz, to niepodważalny fakt, czy coś, co czeka na jakąś większą weryfikację. Jednym (bo było ich więcej) z problemów tych badań było to, że próba była bardzo mała. Wielu "oświeconych" na tej stronie wstawia publikacje, które opierają się na podobnych danych etc. Ważnym elementem nauki jest stawianie pytań dotyczących powstałych badań, żeby ludzie próbowali wskazać błąd i znaleźć ew. dziury albo błędy. Proponuje zapoznać się z metodologią takich badań. I tak, jak rozumiem, że nie można się znać na wszystkim (ja się np. nie znam na immunologii, biologii, prawie karnym etc. na takim poziomie, żeby to weryfikować) tak trzeba mieć pojęcie, jak badania powinny być przeprowadzane - jakie są standardy w takich badaniach oraz to, jakie są popularne niedociągnięcia, na które trzeba zwrócić uwagę. Polecam sobie np. sprawdzić badanie "Doświadczenie molestowania wśród studentek i studentów" od Rzecznika Praw Obywatelskich i to, jak absurdalne pytania są tam stawiane i w jakie grupy się je łączy. I od razu mówię, że nie będę tutaj mówił, że problemu podjętego w badaniu nie ma, ale to, jak stawiano pytania albo to, że nie ma klarownych definicji jest... bardzo nieprofesjonalne. Podobne problemy mogą się tyczyć wielu innych publikacji.

0

@JohnNash To nie jest wpis do mnie.

W taki sposób możesz zakwestionować całą naukę. Przecież wszystko co ustalają naukowcy, podlega zmianom, weryfikacji i ponownym badaniom. Naukowcy sami są swoimi największymi krytykami.
W rozmowie z tamtym kolegą, problem tkwi w tym, że on zdania wyciąga z lasu.

Chyba nie stwierdzisz, że opinie w oparciu o badania naukowe i ich wyniki ze wszystkimi zastrzeżeniami są równe opinii wymyślonej na poczekaniu, opartej o nic.

1

@Comentateiro
To jest wpis skierowany w twoją stronę. I tak, całą naukę można (a nawet należy) kwestionować, ale trzeba wiedzieć, co można zakwestionować. Nie chodzi, żeby powiedzieć, że jest inaczej i tyle, tylko wskazać, co w danym badaniu jest nie tak, albo jakich założeń nie spełnia etc. Jeśli nie umiem zakwestionować danego badania, to go nie kwestionuje, ale jeśli mogę, to to robię. Co do zdania "Naukowcy sami są swoimi największymi krytykami." - to zależy. Miałem wątpliwą przyjemność przeczytania około 50 artykułów naukowych dotyczących pewnego zagadnienia w ubiegłym roku i duża część z nich to bełkot w celu tego, żeby coś wypchnąć (mówiąc kolokwialnie). Zakładam, że większość badaczy ma ten wyższy cel w swojej głowie, ale nie wszyscy i na to należałoby uważać. Co do wspomnianego przez Ciebie użytkownika, to ja nic na ten temat nie mówiłem, bo uważam, że nikt nie potrzebuje mojego komentarza, żeby wyrobić sobie opinię. Co do ostatniego zdania, to... nie wiem skąd przyszło Ci na myśl, że miałbym mieć takie zdanie. Myślę, że tu się możemy zgodzić i powiedzieć, że takiej równości nie ma.

0

@JohnNash Jeszcze uzupełnienie a propos zdania "Naukowcy są swoimi największymi krytykami". Miałem na myśli środowisko naukowe, które się weryfikuje, a nie pojedynczego człowieka, który miałby być recenzentem samego siebie. Nawet nie chodziło mi o pojedyncze uczelnie, gdzie lokalnie mogą występować i występują patologie. Pytanie, czy z tych 50 artykułów, które czytałeś, wszystkie były napisane przez naukowców? Zakładam, że część z nich nazywa się naukowcami formalnie, a faktycznie nie wiele mają z nauką wspólnego.
Prężnie rozwija się przecież nowa gałąź pseudonaukowa w Polsce, czyli "naukowcy" za punkty. Co sądzisz o tym punktowaniu za publikacje w czasopismach często wątpliwej jakości?

1

@Comentateiro
Pewnie w tym stopniu bardziej ma to sens, jeżeli mowa o weryfikacji w środowisku. Z drugiej strony jest to społeczność potwornie przesiąknięta problemami związanymi z wieloma aspektami i mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że "kolesiostwo" jest jedną z takich patologii. Oczywiście nie stawiam tutaj tezy, że wszystko opiera się na tym procederze, ale że należałoby go wziąć pod uwagę. Dlatego personalnie uważam, że czas jest ważnym elementem dla badań naukowych - pozwala na rzetelne przygotowanie i weryfikację (z tego powodu jestem sceptyczny (podkreślam, ze sceptyczny, a nie, że je odrzucam, bo często stanowią one np. super punkt wyjścia) np. co do wielu badań dotyczących efektów szczepień na koronawirusa - zarówno tych potwierdzających dane hipotezy, jak i tych, które sugerują zgoła odmienny punkt widzenia. Tutaj mówię oczywiście o tych, które mogę jakkolwiek weryfikować ze względu na swoje umiejętności). Co do pytania odnośnie samych artykułów, to nie prowadziłem oceny poszczególnych osób, które były odpowiedzialne za daną publikację - nie wiem nawet, czy posiadam takie umiejętności, żeby ocenić ich jakość poza tym, że przeczytam to, co napisali. Mogę tylko powiedzieć, że w tworzeniu znaczącej większości (nie pamiętam, czy we wszystkich, więc użyje takiego określenia) udział brały osoby z tytułami naukowymi. Tak, jak napisałeś - nie wiem na ile mają oni coś wspólnego z nauką (tutaj zakładałem, że mają) - nie weryfikowałem każdej z tych osób z osobna.

Co do ostatniego pytania... Ja mam z tym problem. Tzn. nie do końca rozumiem taką "ilościówkę". Z drugiej strony nie za bardzo mam pomysł na podstawie czego należałoby dokonywać takiej oceny - nie jestem w tym temacie ekspertem, bo sam korzystam z publikacji, a nie je tworzę (przynajmniej na razie ;)). Krótko podsumowując - to nie jest coś, co mi się podoba.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?