O sobie

  • Zainteresowania Piłka, Literatura, Kino, Muzyka gitarowa z każdej paki i trochę szeroko pojęta elektroniczna
  • Ulubiony zawodnik Puyol, Messi, D.Villa, Rakitic <3
  • Ulubione zespoły Barcelona,Pogoń,Juventus, Tottenham
  • Barcelonie kibicuję od 2006

Statystyki

  • Dni w serwisie 2353
  • Liczba komentarzy 14889
  • Polecenia 50162

Komentarze

2

@patataj Wiesz, mi chodziło bardziej o takie ignorackie wręcz rzucenie takiego hasła, bez poparcia tego żadnym argumentem (na zasadzie: "pomachają flagami i to ma ich utwierdzić w polskości? pff"), gdzie również ignoruje się siłę działania celebracyjnego. Takie działania jednak zacieśniają więzi pomiędzy wspólnikami marszu (z małej, bo mówię ogólnie) oraz z ideom. No i mają również inne cele. Wracając do przykładu z MN, to przecież chodzi tam również o utrwalanie pamięci (a to można oddzielić od kontekstu narodowego).
Natomiast chciałbym zwrócić uwagę, iż są różne stopnie w kręceniu nosem. Jeżeli ktoś praktycznie zawsze nie potrafi zachować tego dla siebie, to chyba nie chodzi tutaj już jedynie o estetykę bądź preferencje (np. nudzą go wątki homoseksualne w serialach), lecz ma się jakiś większy problem. Co widać też po częstej agresji w słownictwie, odmawiania osobom LGBT normalnośći lub człowieczeństwa nawet, czy postulowania zakazów w danych sprawach.
Bo ja przykładowo nie lubię gatunku Sci-fi, ale nie piszę wszędzie, że to zakała kinematografii, nie wyzywam fanów Gwiezdnych Wojen (wiem, kłopotliwa szufladka) od frajerów. Daleko mi też od tworzenia teorii, gdzie to specjalnie wciska się na siłę takie wątki, ponieważ chce się zdemoralizować młodzież. Owszem, czasami dam upust swojej niechęci, lecz nie pod każdym wspomnieniem sci-fi, jakie zobaczę.

0

@patataj No i słusznie, to ma znamiona ojkofobi, jeżeli jedyne argumenty tej osoby przeciw MN to:
- takich marszów jest za dużo
- można praktykować patriotyzm w domu
- to nikomu niepotrzebne
- nie poprawia poczucia tożsamości narodowej
i tak dalej i dlatego powinno się to zakazać. Wówczas widać, że taka osoba ma intencje minimum wykluczające, a i wyżej wymienione powody są mocnym uproszczeniem sprawy. Dopóki nie dopowiedziałaby w swojej hipotetycznej wypowiedzi jakiś konkretniejszych minusów marszu, to ciężko autora takiego stanowiska rozpatrywać inaczej niż marudę ("łeee, w miejscu publicznym dzieje się coś, co nie lubię") lub właśnie lekkiego ojkofoba.
A co dopiero jeżeli alergicznie reaguje na jakiekolwiek wspomnienie o MN albo zdjęcie stamtąd (nawet najzwyklejsze)?

1

@patataj Rozumiem że język dotyczący tych spraw jest ostry, jedni rzucają totalitaryzmami, faszystami i homofobami, a z drugiej strony pojawiają się oskarżenia o marksizm, komunizm, dewiacje oraz takie same dewaluowanie określeń typu faszyzm, ale ja przecież nic takiego nie użyłem. Wskazałem tylko na to, że może fakt, iż jeżeli kogoś triggerują takie sprawy jak Marsz Równości, to możliwe, że "nie ma tego gdzieś", tylko rzeczywiście ma ciągoty homofobiczne. W końcu na czysto to właśnie korzystanie z podstawowego prawa obywatelskiego. Każdy ma do tego możliwość, no i przecież z tego się korzysta - masy krytyczne, inne parady, procesje itd.

3

@patataj A może to bardziej wina oburzonych? W końcu osoby nieheteronormatywne robią raczej rzeczy normalne dla obywatela, czyli partycypują w kulturze oraz używają prawa do zgromadzeń.

3

A Puyolowi się podoba pewne zdjęcie wrzucone przez Nasz klub.

Zobacz wszystkie

201

- Może powtórzymy hiszpański?
- Nie, no co ty, Griezmann?
- A odmień „być”.
- No, daj spokój. PlayStation się uruchamia.
- No odmień, no Dembek.
- Weź się, Antek.
- No. Bo nie odmienisz.
- Taa, nie odmienię.
- No to odmień. No: So...
- So...
- Soy
- No wiem. Soy
- Eres
- Eres No, sam powiem.
- Ale nie mówisz.
- Bo ty…mnie stresujesz.
- Ja cię stresuję, sacrébleu! Uczysz się tego trzeci rok w klubie i na kursach, i wszystko to jak krew w piach!
- Taa, krew, od razu.

175

Jeszcze trochę i się spłaci xDDD

159

Oby pokonała tego Rolanda Garrosa w finale.

152

Puig – tekstorecenzja

Puig plusy:
1:10 - świetny wybór miejsca na ławce rezerwowej. Nie za nisko, nie za wysoko, więc idealnie aby komfortowo obejrzeć mecz. Zasady odstępu także wzorcowo zachowane.
12:33 – taktyczna podczas siedzenia. Nacisk idzie od teraz na lewy półdupek.
22:12 – żart w stronę Lengleta. Dobre rozwiązanie, zaśmiał się nie tylko Francuz.
23:23 – podłącza się, ale już zero reakcji od innych.
63:11 – po krótkim small talku, razem z Neto porozumiewawczo kiwają głowami. Pewnie owocna dyskusja.
83:10 – poirytowany robi fajną minę.

Puig minusy:
24:09 – zła próba rozśmieszenia kolegów.
25:54 – znowu kiepski wybór, nikt się nie śmieje z żartu.
30:44 – drapie się po maseczce, co jest błędnym zachowaniem.
45:00 – Barca schodzi do szatni i Riki niestety lekceważy zasady odstępu.
70:02 – leniwie, zbyt leniwie. Puig nie dołącza się do żarcików drużyny, a powinien.
93:00 – lekko się potknął przy wychodzeniu.

Podsumowanie:
Zacznijmy od pozytywów. Dobre pozycjonowanie się, co widać już w pierwszej minucie. Pochwalić można za próby tworzenia atmosfery, nie stał z boku. Miał porozumienie z Neto, lecz większość drużyny z czasem (od 23:23) była już znudzona jego kawałami i anegdotami. Na minus także niedokładne zastosowanie się do zasad związanych z koronawirusem. Generalnie występ dość przeciętny, moja ostateczna ocena to 4, taką daje młodemu Hiszpanowi.

143

Dzisiaj w moim korpo poruszenie, od rana awaria całego systemu, nic się nie da zrobić a deadline'y cisną mocno. Dział techniczny postawiony na nogi, walczy żeby ogarnąć ten burdel. Ja ( obsługa klienta ) staram się jak mogę, ale klientów przybywa. Przychodzi jakaś szycha z dużym zamówieniem a ja nie mam jak go obsłużyć bo inny dział ma opóźnienia. Patrzę przez ramie manager pokazuje mi żebym grał na czas, no to ja zaproponowałem klientowi kawę. Zgodził się, próbuję zagaić żeby przełamać ciszę, ale gość mnie ignoruje i w ciszy popija naszą z***istą Arabicę. Ja czekam na te laski z innego działu, słyszę tylko jak manager wydziera mordę żeby się pośpieszyły. W końcu jest produkt, pakuje cztery BigMaci i dwa McFlurry w torbę, dorzucam 2 puszki coli i podaje klientowi. Bałem się że pójdzie na skargę do szefa ale na szczęście darmowa kawa chyba go uspokoiła i wyszedł bez słowa. Chwilę potem technicy ogarnęli tę awarię dystrybutora do coli i wszystko wróciło do normy. Uff co za dzień, nienawidzę pracy w korpo.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?