La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1151 Culés

217

Orzeł w koronie na fladze LGBT? Nie ma to jak twierdzić, że jest to poszkodowana mniejszość, a przy okazji zawłaszczać godło Polski dla siebie. Nie to, że należy ono do wszystkich Polaków i powinno być traktowane z szacunkiem. Przez wszystkich.

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

81

@Cochise Mnie bardziej martwi, ze to przeszlo i zostalo zaakceptowane przez moderacje.

62

@Cochise Mi kazali usunąć avatar z pedałami od roweru tęczowymi. :p

25

@Cochise Czekaj bo nie bardzo kuman. W jaki sposób to jest "zawłaszcanie"? Jak sobie jakiś kark tatuuje na ramieniu orła w koronie to też zawłaszcza? Nie chce dyskutować o całej reszcie. Wytłumacz mi po prostu w jaki sposób jest to zawłaszczanie

22

@Bykunn O, właśnie. Dobry temat. Czy godło Polski/Polski walczącej na bieliźnie jest znieważaniem? Bo wg. mnie jak najbardziej tak. Ale jakoś nie widzę narzekania na takie formy pseudopatriotyzmu.

Moim zdaniem i to i to nie powinno mieć miejsca. A nie, że traktujemy wybiórczo przez pryzmat naszego światopoglądu.

165

@Bykunn W bardzo prosty sposób. Godło Polski należy do wszystkich Polaków, a przerabianie go na modłę jakiejkolwiek ideologii to zawłaszczanie. Niezależnie, czy jest to skinhead czy lgbtowiec. Niczym się nie różnią w tej materii. Jednak Ty wraz ze swoimi kolegami jak zawsze znajdziesz fikołki intelektualne, żeby usprawiedliwić coś do nieusprawiedliwienia.

8

@macio_944 Moum zdaniem nie powinno się umieszczać godła polski na bieliźnie. Nie wiem jak odnieść się do znaku polski walczącej bo był to symbol partyzantów a nie państwowy.

21

@Bykunn No skoro sebix wytatuował sobie orła to znaczy, że środowisko LGBT może tworzyć jakieś niestosowne grafiki. Wybitnie logiczne xD

19

@Cochise No i tu się nie zrozumiemy. To godło tak samo należy do Ciebie, jak do każdego pojedynczego przedstawiciela lgbt. Ale jak już wyskakujesz tutaj z "ideologią" to nie mamy o czym dyskutować
Fikołkiem intelektualnym jest traktowanie ludzi jak ideologii ;)

2

@Cochise halo policja, proszę przyjechać na la ramble

Komentarz usunięty

83

@Bykunn Rozumiem, że flaga LGBT to człowiek? Pod godłem Polski jest miejsce dla wszystkich obywateli, ale nie wolno go przerabiać pod kątem jakiejkolwiek ideologii. To jest właśnie zawłaszczanie sobie symboli narodowych.

12

@Cochise Oczywiście że wolno. I nie jest to w żaden sposób zawłaszczanie. Nikt umieszczając ten symbol w tej konkretnej kolorystyce nikogo nie wyklucza z jego używania albo identyfikowania się nim. Dlatego spytałem gdzie tu zawłaszczanie. Chyba że tutaj też nie rozumiemy się na poziomie znaczenia pojęciowego tego słowa.

17

@Cochise Skoro już tak szafujesz prawem, to zobacz opis godła, jaki pojawia się w ustawie. To konkretne przedstawienie graficzne, z odpowiednimi kolorami i cieniowaniem.
Można też od innej strony - samo używanie godła nie jest zakazane. Obywatele mogą to robić i robią, chociażby popularna odzież "patriotyczna". Ważne było, aby przedstawienie nie miało czegoś karalnego (przykładowo - Orzeł Biały wpisany w swastykę) lub uważanego za zniesławiające. Tęcza takim czymś nie jest.

131

@sebasek99 Następny intelektualista, który będzie robił wszystko, aby usprawiedliwić niegodne zachowanie. Dla Was wszystko jest do przyjęcia. Od przeinaczania wartości chrześcijańskich po zawłaszczanie symboli narodowych. Chyba że ktoś atakuje LGBT. Wtedy jest krzyk i rwanie włosów. Piękna tolerancja! A na końcu i tak nie macie odwagi, żeby przyznać się, że coś jest robione celowo.

5

@sebasek99 Nawet nie wiedziałem o czymś takim jak opis godła, szanuję ;)

Szczerze mówiąc osobiście nie mam problemów z godłem na gaciach, czy na fladze LGBT, ale nasz kochany naród potrafi się pożreć o najdrobniejszą sprawę. Więc raczej nie używałbym tego ani tu, ani tu, abstrahując już od tego, że... można. Za dużo już mamy nerwowej polemiki i absurdalnych zarzutów między sobą, więc warto jest ograniczać takie sprawy do minimum, tym bardziej w naszym kraju, gdzie społeczność delikatnie mówiąc nie jest zbyt mądra.

5

@Cochise niesamowicie zaorales gościa :) wyjaśnione aż miło :)

10

@Cochise Ty za to piszesz o przywłaszczaniu czegoś nie potrafiąc wytłumaczyć w jaki sposób uważasz że ten czyn spełnia znamiona przywłaszczenia :D Ale oczywiście obronić tego nie masz jak bo wiesz, że napisałeś głupotę. Tylko w ładnych słowach więc poklask gawiedzi "patriotycznej" otrzymasz. taka to dyskusja z "intelektualistą"

63

@Bykunn Wytłumaczyłem Ci, czym jest zawłaszczenie. Jeśli nie rozumiesz - Twoja sprawa.

7

@Cochise podzielam Twoją opinię, ja mam podobne odczucia z umieszczaniem symboli LGBT na obiektach sakralnych czy też obrazach, figurkach świętych Kościoła Katolickiego. Jestem Katolikiem, nie wstydzę się tego ale irytuje mnie taka agitacja.

8

@Cochise Nic nie wytłumaczyłeś bo ten czyn po prostu nie spełnia w żaden sposób znamion zawłaszczenia. Wiedział byś o tym gdybyś przeczytał definicję tego słowa. Ale wolisz go użyć bo dobrze brzmi, pozwala postawić się w pozycji "oblężonego" przez to paskudne tęczowe lgbt

17

@Cochise Następny intelektualista, który cytuje paragraf, a nie sprawdzi, jak dokładnie działa ta procedura. Sorry, ale prawo to nie sandbox i skoro Godło RP albo sam Orzeł Biały ma sprecyzowany wygląd, to ciężko będzie udowodnić przed sądem, że ten tęczowy orzeł podpada pod to prawo. Ma chociażby inną barwę, nie ma złotej korony i szponów tego samego koloru.
A przykładów na to mam z kilka. Chociażby bardziej poważne obrazy nie zostały ukarane. Warto poczytać o sprawie Nergala: https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/sad-w-gdansku-uniewinnil-nergala-wokalista-nie-zniewazyl-godla/vxspvxp
Tak więc powodzenia. Zwłaszcza że mówimy o kolorach, które zdecydowanie nie są znieważające. To po prostu kolory pod którymi podpisują się osoby nieheteronormatywne, czyli osoby będące również obywatelami Polski.
Chyba że stosować retorykę "LGBT to ideologia", ale to trzeba już robić fikołki z logiki.
edit. To też może pomóc:
https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/3535,jak-uzywac-symboli-narodowych-zgodnie-z-prawem

7

@Cochise A może właśnie należy do wszystkich Polaków i każdy powinien móc go używać? Zawłaszczeniem byłoby "nie możesz używać godła, bo to nie Twój symbol". To po prostu jego wykorzystanie przez kogoś kto ma do niego takie same prawa i jest z niego tak samo dumny jak Ty, czy ja. Ktoś jest dumny z bycia członkiem społeczności lgbt i z bycia Polakiem i łączy te symbole ze sobą, by pokazać swoją tożsamość. Co z tym złego?

8

@Cochise Nie podałeś żadnych kontrargumentów dla użytkownika @sebasek99 Tylko zrobiłeś klasyczny unik, to się nazywa "argumentum ad hominem" czyli naskoczenie na przeciwnika w dyskusji w taki sposób żeby czytający Cie ludzie pomyśleli sobie jaki z tego sebaska jest hipokryta, on nie może mieć w takim razie racji! a w rzeczywistości to odwrócenie uwagi od sensu argumentacji Sebastiana.

30

@Bykunn To ze mną nie dyskutuj, skoro jestem "intelektualistą". Prostego chłopa nie przekonasz swoją pokrętną logiką, która działa tylko w jedną stronę.

@osa91 To że pod definicją godła jest miejsce dla wszystkich, a zmiana go w jedną stronę jest zawłaszczaniem. Prościej nie umiem. Jednak rozumiem, stwórzmy pięćset różnych godeł Polski. O, tak.

7

@Cochise No prostego chłopa nawet prosta definicja nie przekona. https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyw%C5%82aszczenie Serio wydawało mi się, że jak na prawicowca umiesz chociaż dyskutować nie przekręcając znaczenia pojęć pod wywołanie dramatycznego efektu. Myliłem się

8

@Jakchcesz Spoko. Już się przyzwyczaiłem, że można gromić o wartościach chrześcijańskich, domagać się tolerancji, a z drugiej strony robić "ad personam" i czegoś zakazywać, nie podając argumentu za tym. W tym samym poście ofc xD

0

@Cochise Zgadzam się, ale w tym wypadku należałoby również przyczepić się do "patriotów" noszących koszulki i bluzy z godłem, flagą i kotwicą. Bo skoro orzeł na tęczowym tle to znieważenie godła, to tym bardziej bluzy i koszulki (często poplamione).

41

@Bykunn "jak na prawicowa umiesz chociaż dyskutować..." Jak dla mnie w tym momencie nastąpił koniec dyskusji z osobą prawicofobiczną, nietolerancyjną.

5

@Cochise No no. Osoba która 5% społeczeństwa nazywa ideologią będzie mnie uczyć o tolerancji, litości chłopie. I dalej nie odniosłeś się do używania słów niezgodnie z ich znaczeniem ;)

10

@Cochise Łykacie te prowokacje jak kluski. Jeden jego post wystarczy, żeby "zaśmiecić" La Ramblę, a wydawało mi się, że zależy wam właśnie na ograniczeniu ilości takich postów.

On to robi w stu procentach świadomie, bo wie, że takie logo was sprowokuje. Według mnie to jest celowe działanie, żeby zasiać ziarenko nienawiści wobec każdej osoby, która chociażby napomni o LGBT.

3

@Cochise Czyli jak chłopaki z ONR idą z flagami Polski i swoimi symbolami to też zawłaszczają? Nie. Manifestują tylko, że są Polakami. Mają do tego prawo. Nie podoba mi się, że neo-faszyści korzystają z naszych symboli narodowych, ale nie mam prawa im tego zakazywać, bo też są Polakami. Każdy ma prawo do flagi, godła, czy hymnu i może z nich korzystać.

9

@Bykunn Czego nie rozumiesz w definicji zawłaszczyć? Za słownikiem PWN - przejąć coś na własność.

@osa91 Jeżeli idą z flagami narodowymi, na których widnieje logo ONR - to tak, zawłaszczają.

5

@Cochise No właśnie, dokładnie tak. Kto przejął godło na własność? xD Już Ci polega wyżej wytłumaczył, że to nawet nie jest godło, ale nawet załóżmy że by nim było ;)

3

@Bykunn Nie rozumiemy się na płaszczyźnie definicji. Czcza rozmowa.

8

@Cochise No nie rozumiemy xD Widać nie rozumiesz też co to własność. I dalej nie rozumiesz co to przywłaszczenie. Wytłumaczę jak prostemu chłopowi. Jeśli ktoś przywłaszczył by sobie godło, to np Ty czy ja, nie moglibyśmy go już potem użyć. Bo byłoby, uwaga, PRZYWŁASZCZONE. Natomiast takie oczywiście nie jest. Ktoś go sobie po prostu użył tak jak Ty czy ja możemy

21

@Bykunn Oczywiście, że nie intelektualisto. Jeżeli masz konkretny symbol, który coś oznacza i z definicji łączy wszystkich Polaków, to zmiana go pod flagę jakiejkolwiek ideologii czy organizacji, partii politycznej jest zawłaszczeniem sobie tego symbolu w tym przypadku ergo Polski.

8

@Cochise No i tu się fundamentalnie nie zgadzam, bo wg mnie po prostu z niego korzystają i mają do tego absolutne prawo. Zawłaszczeniem jest odmawianie innej grupie możliwości korzystania z symboli narodowych. Zawłaszczeniem były głosy właśnie z strony środowisk skrajnie prawicowych, że np na marszu równości nie mogą korzystać z symboli narodowych albo religijnych. Wykorzystanie czegoś do pokazania swojej tożsamości nie jest zawłaszczeniem. Dozwolone jest każde korzystanie z symboli narodowych dopóki nie obraża takich symboli, czyli odpada palenie flagi, plucie na godło, parodiowanie hymnu (np: jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi). Dajmy ludziom wolność korzystania z tego co jest naszym dobrem wspólnym i wyrażania siebie tak jak im się podoba. Nawet jeśli nie podoba się to nam.
Po odpowiedzi na Twój wpis zszedłem szybko do sklepu i akurat tak się złożyło, że był tam pan żul w koszulce z godłem i napisem "Polska". Bosy, brudny, pijany i kupujący więcej taniego browara. Nie podoba mi się to, ale nie mam zamiaru mu odmawiać prawa do tego symbolu. Jest tak samo mój, Twój, czy jego.

7

@Cochise Nie jest to prawda i przeczy definicji zawłaszczenia ;) I tłumaczy Ci to już trzecia osoba i dalej trwasz przy swoim błędnym wyobrażeniu
Nie kumasz że to nie jest godło, nie kumasz że to nie jest zawłaszczenie. Ale wolisz swoje fikołki intelektualne żeby pokazać jak bardzo jesteś poszkodowany jako prawdziwy Polak patriota.

7

@Cochise Czyli co, jeśli CD Projekt RED zmienił w czerwcu profilowe na fb z tęczową flagą w tle to zawłaszczyli tym samym symbol LGBT? Czy może po prostu go użyli?

21

@Bykunn Nie jest prawdą to, co Ty piszesz. Długo się będziemy tak bawić?

2

@macio_944 Ale tak swoją drogą chyba jest różnica między godłem Państwa a symbolem narodowym w postaci symbolu Polski Walczącej. Z podobnych powodów nie ma przeciwwskazań używać nie przekształconego symbolu flagi polskiej na koszulce, itp.
Czym innym jest zachować oryginalną/podobną formę i to propagować, a czym innym jest przerobić symbol tak, by zmienić całkowicie jej znaczenie i jakby nie patrzeć - obrazić.
Dlatego nigdy nie będę popierał przeróbek Maryi, czy gwiazdy Dawidowej, czy innych tego typu symboli. Może inaczej. Da się to zrobić na tyle niewinnie, by nie obrazić kogoś, czy nie okazać szacunku. No, ale szacunek szacunkiem. To o symbolach religijnych, czy innych.
Natomiast godło Polski, czy flaga Polski, to jest coś, co powinno pozostać nie ruszane moim zdaniem...

4

@Cochise No tak tylko za mną stoi definicja. Za tobą słodkie pieprzenie ;)
@michal26 Kurcze to musisz mieć straszną kosę z kibicami skoków i siatkówki ;)

9

@Bykunn kolego to że Ty nie zrozumiałeś nie oznacza że twój rozmówca nie wyjaśnił Ci dokładnie co miał na myśli. Swoją drogą udało mu się to zrobić popisowo aż mi nawet trochę szkoda było Ciebie. Oczywiście nie mówię tego złośliwie a chcę jedynie podkreślić jak łatwo można dać się "zaorać".

8

@Odcinkowy Ale ja mam w dupie co miał na myśli :) Sformułował swoją "myśl" przy użyciu słów które znaczą zupełnie coś innego. No tak, standardem jest to, że na tej stronie "zaoranym" jest ten który używa słów zgodnie z ich znaczeniem

16

@Bykunn
A nie chodzi po prostu o to, że godło jest dla wszystkich ale ma ono określone barwy i kształty? Próby karykaturowania symboli narodowych ciężko usprawiedliwiać. Próbujesz wybielać jawną prowokację dobrze wiedząc co autor ma na myśli

7

@Bykunn ojj i już nie wytrzymałeś ciśnienia, proszę o kulturalny język. Szkoda że nie umiesz dyskutować.

6

@sonek No tak i to czego on użył w tym awatarze to nie godło bo właśnie nie ma określonych w ustawie barw (podobnie jak transparenty jakie trzymają kibice na meczach to nie są flagi dlatego mogą je sobie dowolnie modyfikować... Bo idąc waszą logiką jak ktoś używa symbolu flagi i napisze na nim np "Wrocław" tzn że wyklucza wszystkich innych mieszkańców Polski z posługiwania się nim. Absurd? No dla mnie owszem)-.- Symbol tego orła to nie jest ten sam symbol który jest w naszym godle. A nawet jakby był to jest dopuszczalne jego użycie w taki sposób.
@Odcinkowy Ja nie umiem dyskutować? xD Od początku używane są w tej dyskusji słowa niezgodnie z ich znaczeniem żeby podbić emocje i sprawić wrażenie ataku na wasze uciśnione środowisko, a to ja nie umiem dyskutować obnażając tą hipokryzję? :D No ok, spoko tak

0

@Cochise Stosując logikę forumowych kolegów - gdybym dał naszemu Orzelkowi w szpony załóżmy - Gwiazdę Dawida, przemalowal go na biało - niebiesko I poszedł na marsz poparcia oddania mienia żydowskiego i zapłaty zadośćuczynienia, wcale bym nie reprezentował tym interesów wycinka społeczeństwa? A że jest przemalonawny i ma atrybut który różni go od oryginału - nie można go już nazwać symbolem narodowym i nikogo to nie powinno gorszyć bo ptaka podobnego do tego z godła może sobie narysować każdy i zrobić z nim co mu się podoba, bo przepisy to tylko kwestia interpretacji (to a propos drugiego rozmówcy). To zbyt skomplikowane, ja wysiadam, narazie Panowie ;)

10

@Bykunn
Odpowiadasz nie na temat. Mówię, że to są próby karykaturowania a nie kopia 1 do 1.
Nie możesz wypuścić tej samej piosenki pod sowimi danymi że zmienionym delikatnie samplem clapu bo to nadal będzie plagiat, czaisz analogię?

1

@sonek "godło jest dla wszystkich ale ma ono określone barwy"

i właśnie ten orzeł nie ma określonych barw jakie są potrzebne, żeby był herbem Polski

4

@sonek Czaję ale ta analogia jest tu bez sensu ponieważ prawa autorskie do piosenki ma konkretny wykonawca lub wytwórnia. Prawa do godła mają wszyscy Polacy.

0

@Bykunn tylko Ty używasz słów powszechnie uznawanych jako obraźliwe. Zachęcam do kulturalnej dyskusji na wysokim poziomie.

konto usunięte

25

@Cochiseja naprawdę nie wiem jak ci ludzie chcą być akceptowani przez większość, jeśli dopuszczają się profanacji tak ważnych i szczególnych znaków i symboli, jak np. godło, czy też symbole obrzędów chrześcijańskich (w kraju chrześcijańskim). Naprawdę podziwiam, że chce ci się walczyć z osobami od LGBT, bo to jest walka z wiatrakami. Oni każde wynaturzenie, każdy nawet najgłupszy, najbardziej niesmaczny występek będą tłumaczyć tym, że się nie znasz, nie masz prawa wnosić obiekcji, i ogólnie jesteś homofobem, rasistą, jeśli przejawiasz inne zdanie, niż ogólnie przez nich przyjęte.

Komentarz usunięty

0

@Cochise Absurdalne prawo, jeśli kupie sobie albo sam wydrukuje flagę Polski to jest moja i mogę z nią zrobić co tylko chce.

0

@Bykunn Jesli należy do każdego, nawet do człowieka z nurtu LGBT, to nie musi wcale zmieniać na nim koloru.

1

@PatrychoO No dobrze nawet zakładając, że masz rację to w tej dyskusji on zrobił dokładnie to samo. Postawiony przed twardą definicją zaczął obrażać i uciekać od tematu. Po prostu po tym użytkowniku spodziewałem się więcej.
@koksik2700 No nie musi. Ale ktoś chciał to zrobić w takiej formie. Nie wiem czy bojąc się konsekwencji użycia faktycznego godła czy z jakichś innych powodów. Stawiam raczej na to, że taka grafika po prostu była pierwsza znaleziona na necie.

3

@PatrychoO tutaj mistrz dyskusji @macio_944 :
>'Czy godło Polski/Polski walczącej na bieliźnie jest znieważaniem? Bo wg. mnie jak najbardziej tak.'
>'Szczerze mówiąc osobiście nie mam problemów z godłem na gaciach, czy na fladze LGBT, ale nasz kochany naród potrafi się pożreć o najdrobniejszą sprawę'

1

@masterandservant Nie widzę tutaj sprzeczności, tym bardziej, że @sebasek99 wyjaśnił opis godła, co również zmieniło nieco retorykę. Poza tym nawet jakby nie zmieniło, to można coś uznać za znieważenie pod względem ogółu społeczeństwa, czy po prostu przepisów, ale indywidualnie nie masz za bardzo z tym problemu.

0

@Bykunn
Chodzi o stopień zmian

0

@masterandservant ojoj ale to jest dobre xD polecam podrzucić jako osobny temat bo czegoś takiego często się nie widuje. Fajnie byłoby jakby więcej osób mogło to przeczytać.

4

@sonek A jaki tu jest stopień zmian? Jest zmienione raptem tło -.- Rozumiem jakby ktoś przerobił że orzeł w koronie trzyma w szponach dildosa, sierp i młot swastykę czy coś w ten deseń. Ok można by się obrazić. Mnie co prawda takie rzeczy średnio ruszjaą bo w ogóle nie rozumiem czczenia symboli no ale ok.
W tym przypadku jest przerobione tło, wizerunku orła który jest podobny do tego z godła. A afera, cytując klasyka "jakbym krzywdził twoją matkę".

1

@Odcinkowy Nie potrzebuję zbierać atencji, ale jeśli chcesz to droga wolna. Nie obrażę się xd

3

@Cochise Według mnie to oczywista prowokacja. Mi się to nie podoba, ale z drugiej strony muszę przynać, że ma prawo do takiej, a nie innej ekspresji... Natomiast niech się nie dziwi, że wiele osób będzie mu "jechało po rajtach" za zwykłe prowokacyjne działanie. Pozdrawiam.

6

@Cochise Ja myślę, że przede wszystkim na tej stronie jest sporo osób, które nie czują żadnej więzi z tym narodem, jedni się wstydzą, że są Polakami, a jeszcze inni traktują wydarzenia historyczne jak śmieć, więc dla nich takie godło czy flaga to jest tylko kawałek materiału i o czym tu dyskutować.

2

@Bykunn Wyklinam na tych głąbów na skokach jak mało który xD
Tylko wiesz. To, że ja uważam, że powinno się szanować symbole narodowe to jedno, a egzekwowanie tego prawa to drugie. Prawo jest na tyle skomplikowaną strukturą, że istnieje coś takiego, co ja nazywam sztuką dla sztuki, czyli prawo zapisane tylko po to, by dać ludziom świadomość, ale egzekwowanie tego jest niemal niemożliwe. Czyli tzw. martwy przepis.
No i to jest chyba jeden z nich. Ludzie piszą jakieś bzdety na polskich flagach i wszyscy maja to w poważaniu xD

2

@Bykunn nie będę się wypowiadał w temacie przywłaszczenia godła narodowego, nie mam czasu ani w sumie ochoty wgłębiać się w temat, ale fakt jest taki, że tęczowa flaga to akurat została przywłaszczona, a może nawet ukradziona społeczności spółdzielców, których symbolizowała od 1921 roku. LGBT z kolei po raz pierwszy na paradach pojawiali się z tymi flagami bodaj 50 lat później :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_sp%C3%B3%C5%82dzielczo%C5%9Bci

3

@Cochise Nie obraź się, ale jako osoba hetero, w tym przypadku nie widzę znieważania ani przywłaszczania godła, które ja też przecież mogę wykorzystać do upominania się o swoje prawa.
Ja jako osoba liberalna zawsze prawo do godła będę widział rozszerzająco, jako prawo do korzystania z niego przez wszystkich.
Ty (tak razi Cię ten zestaw kolorów?) widzisz je zwężająco, czyli rozumiem, że nikt nie ma prawa z godła korzystać w różnych kontekstach? A tam kolega wcześniej wrzucił przykłady użycia godła, które nie są znieważeniem i zawłaszczeniem.

W tym przypadku widzę dużo bardzo złej woli. Może zastanów się dlaczego mnie to użycie godła nie razi? Dużo czytasz, przecież wszelakie zabiegi metaforyczne i parabole są ci nieobce. Może powinieneś spojrzeć na sprawę jako przykład takiego zabiegu?

2

@Bykunn Ale nawet nie do końca. Wyobrażam sobie, że orzeł trzymający w szponach dildosa, sierp czy swastykę może być użyty jako przenośnia w kontekstach artystycznych. Dlaczego nie? I to należy odróżnić od zwykłej celowej profanacji. Podobnie jak kolega z tym tłem, to nie jest zwykłe zeszmacenie godła jakby chciał tego Cochise, ale subtelne użycie godła w określonym celu i kontekście walki o prawa społeczne.
Zresztą za pisaniem o profanacji godła, wg mnie kryje się zwykła niechęć czy wrogość do osób nieheteronormatywnych.

3

@Odcinkowy To może dorzuć coś od siebie na wysokim poziomie, bo z Twoich wybitnych intelektualnych popisów zauważyłem encyklopedyczne słowo "zaorać". Czuję rozczarowanie, że stać Cię zaledwie na taki rolniczy popis .

Zwrot "mieć w dupie" tak Cię zbulwersował? Na tym skupiłeś uwagę a ominęły Cię liczne inne ciekawe treści kolegi @Bykunna? Masz człowieku selekcję.

A już mniej sarkastycznie, bądź łaskaw i nie komentuj jedną linijką wpisów innych, jeśli nie masz nic do powiedzenia.

0

Cieszę się, że poruszyłeś o jakże popularny wśród La ramblowskiej gawiedzi ten błąd logiczny. Do wszystkich dyskutantów, którzy nie znają - zaznajomić się proszę! I wtedy dyskutować….

11

@Comentateiro Fajna odpowiedź. Dzięki.
Po prostu uważam, że symbole państwowe powinny być nietykalne. Przez żadną ze stron. Tak samo raziłoby mnie użycie w tle sierpa i młota, jednorożca, marihuany, czy flagi Watykanu.

Te symbole mają wyrażać jedność i powagę Polski. W miejscu publicznym nie powinno się ich przeinaczać. Za te barwy walczyło i poległo wielu Polaków - i konserwatystów, i socjalistów, i liberałów. My - jako następne pokolenia - nie potrafimy w pełni docenić tego, co sobą wyrażają.

6

@Comentateiro szanowny kolego akurat Ty i twoje wypociny nigdy nie wnosiły nic ciekawego do dyskusji. Rozumiem że jak lewak ma coś w 4 literach to jest ok natomiast gdy każdy inny użyje zwrotu powszechnie używanego za obraźliwy to mało nie zrobisz pod siebie ze złości.
Widzę że poznałeś już moje stwierdzenie "zaorać" w sumie trudno się dziwić bo nie raz zabrakło Ci argumentów w merytorycznych dyskusjach.
PS widzę że mój spokój i opanowanie wyprowadziły Cię z równowagi, musisz pracować nad sobą kolego. Życzę dużo spokoju wewnętrznego, przyda Ci się z pewnością :)

2

@Bykunn "Kurcze to musisz mieć straszną kosę z kibicami skoków i siatkówki ;)"
i wszystkimi domorosłymi fabryczkami sprzedającymi produkowane z błędem bandery, jako flagi Polski ;)
https://puntovita.pl/polska-bandera-czym-rozni-sie-od-flagi/
ale jakoś to, to kurna nikogo nie obraża :)

6

@Odcinkowy Wiesz, w dyskusjach z szeroko pojętymi "obrońcami godności narodu", szczególnie symboliczne jest to, że jeśli jesteś ciut bardziej liberalnie nastawiony do życia niż "bób, humus, włoszczyzna", to od razu z automatu jesteś lewakiem i wtedy iśta wio. Wszystko wkładacie w czyjś światopogląd, czy to zostało wyartykułowane, czy nie, na zasadzie - " a twoi kumple lewacy, to ze Stalinem mordowali".
Raczej trudno dyskutować. Twoja postawa w punktach to :
1. Ale go zaorał
2. Nikt nic nie rozumie poza nami prawymi rycerzami.
3. a jeśli 2., to nie rozumie, dlatego że wszyscy są głupi, a nie dlatego że źle tłumaczymy lub się mylimy.
4. Nie ważne ,że lecę ad personam, ale "mój spokój i opanowanie"...

Przy czym podział na wyraźne grupy, nadałeś sam - lewaki/my (prawaki dla kontrastu?)
Przyjrzyj się jeszcze raz swoim odpowiedziom. No nie jest to spójna i oparta na argumentach narracja mimo wszystko. Ty nie próbujesz nikogo przekonać, a to przynajmniej @Bykunn próbuje robić, Ty najpierw zachwyciłeś się pracą w polu (orką), a potem zacząłeś wzajemne przepychanki z pozycji świętej racji.
Nie roszczę sobie prawa do obiektywnej oceny, ale tak z boku to w ogóle nie użyłeś argumentów by przekonywać, ale co najwyżej wyszydzić.

3

@AxelF kolego ale ja nie mam zamiaru przekonać Ciebie i twoich kolegów że czarne jest czarne. Niestety Wasz światopogląd to wasza sprawa i wasz problem . Ja zachęcam tylko do kultury i opanowania. Pozdrawiam.

konto usunięte

3

@Cochise Czemu ty hiperbolzujesz? i robisz z igły widły?

konto usunięte

3

@Odcinkowy Przecież on zakrzywił fakty i zinterpetował po swojemu coś co nie ma racji bytu nie można zawłaszczyc czegoś co każdy może używac czy ktoś komus tego zabronił?
Skoro ma takie pretensje nwet prawnie jest to dozwolone.
Jemu sie wydaje ,że ma racje ,a każdy jezykoznawca dałby mu wykładnie co zanczy zawłaszczenie. On przyjał to jako teze ale na kulawych nogach ,bo można ją łatwo obalic.

konto usunięte

1

@sonek Takie pytanie czy pojecie satyra jest ci znane? tam wielokrotnie przekreca /przeinacza sie symbole i też wtedy zrobicie taki hur dur?

1

@Odcinkowy No właśnie zachęcasz do kultury:
"Rozumiem że jak lewak ma coś w 4 literach to jest ok".
"gdy każdy inny użyje zwrotu powszechnie używanego za obraźliwy to mało nie zrobisz pod siebie ze złości."
No może tak kulturalnie jak o sobie myślisz to nie jest. A jak mylisz się w tej kwestii, to zobacz jakie morze możliwości innych pomyłek się otwiera.

Komentarz usunięty

2

@Bykunn 170 osób się myli a ty jak zawsze masz racje ;)

0

@malicinho Ale to nie jest kwestia mylenia się bądź nie :D Prawo jest w tej kwestii jasne i nie jeden wyrok zapadł w tej sprawie. Takie wykorzystanie wizerunku jest dozwolone. To jest kwestia tego, że na tej stronie siedzi młoda kuceria głównie, która przeważa wśród kibiców piłkarskich. Np kolega victor -,- "zboczeńcom i dewiantom" xD I potem takie osoby mi zarzucają, że to ja nie mam w czymś racji. No spływa to po mnie szczerze

2

@malicinho Muchy też się nie mylą, pozdrawiam.

2

@Bykunn niekoniecznie tylko młoda, jest wiele osób po 30 roku życia, zresztą 25 latek też jest już świadomym człowiekiem. Problem w tym, że w każdym jednym temacie zawsze widzisz tylko swoje racje i nie przyjmujesz w ogóle tego, że coś może być inne niż ci się wydaje :)

2

@malicinho Oh ależ oczywiście, że przyjmuję. Tylko wybacz nie w temacie gdzie gość od początku do końca kłamie i stosuje tricki erystyczne żeby wzbudzić emocje ;)
Oczywiście, ze nie tylko młodzi ludzie tu siedzą. Ale w zdecydowanej większości iw zdecydowanej większości mężczyźni. To sprawia że próbka do jakichkolwiek poglądów jest wybitnie niereprezentatywna
A to że ten symbol nie podlega pod żaden paragraf zostało udowodnione w tej dyskusji bez cienia wątpliwości. Nie widziałem żeby autor przyznał się do błędu

1

@AxelF kolego sympatyczny Czyżby irytowało Cię słowo lewak? Ja nie mam nic przeciwko gdy powiesz do mnie prawak. Wstydzisz się swoich poglądów?

0

@Kurkmen kraju świeckim*

1

@Commandement I am sorely grieved, I may not steera. :V
Grywasz w AoE 3 DE? Chcesz czasem razem pograć? Moj ranking około 1400, gram team gamesy 2v2, 3v3, 4v4. Też cisnę Anglikami :D

1

@Piorun W końcu normalny komentarz w tej dyskusji. Napisałem na priv :D

konto usunięte

2

@Cochise Czyli chcesz zakazać niezgodnego z twoją wolą używania dobra publicznego, ale to korzystający zawłaszczają?

Komentarz usunięty

2

@Cochise
"Niezależnie, czy jest to skinhead czy lgbtowiec"
Jakoś nigdy nie widziałem twoich wyrzutów o to w stronę skinheadow, narodowców, falangowców, brunatnych koszul itd.
Przecież wszystkie twoje komentarze kręcą się tylko wokół LGBT.
Czekam aż tak samo skomentujesz pojawianie sie flag wokół kościoła i katolickich imprez i pielgrzymek, prawicowych wieców i spędów, na stronach prawicowych i w profilach ludzi o takich poglądach - Czyli jedynych, prawdziwych Polaków.
Przecież to zawłaszczanie przez ideologię, która ci się tak nie podoba.
W ogóle to kiedy dasz swój głos w końcu w sprawie zawlaszczanua w ogóle Polski przez prawację, dla których tylko oni są patriotami?
Jakoś wtedy siedzisz cicho, jak mysz pod miotłą i się nie udzielasz.

2

@kaamil1910 ale ja mu podałem definicja przywłaszczenia :D która nijak się ma do jego słów. To może sobie tłumaczyć do jutra
Ale oczywiście wy dalej musicie cisnąć narrację że LGBT nam coś zabiera. Nawet jak to jest tak skrajna nieprawda :D przecież nie można się cofnąć w narracji oblężenia przez te paskudne środowiska i zgniły Zachód. Tylko w Polsce mamy jeszcze jakieś wartości i żadne definicje nie będą nam tu mówić co jest przywłaszczeniem. Żadne prawo i wyroki sądów nie są nam potrzebne bo wiadomka że orzeł na tle tęczy musi być ukarany xD no fajnie się tam bawicie ja tej prawicy.

0

@Bykunn podpinanie godła pod chore ideologie niszczace swiat chociazby.. jakis kark tatuuje bo utozsamia sie z historia..

0

@Bykunn Skoro obywatel homo chce to tak samo moze sobie wstawic logo z orlem. . Mieszanie orla z teczowa flaga to ingerencja na sile i to niesmaczna. Czego nie kumasz?

2

@Alberto1031 No Ty nie kumasz, że dla Ciebie niesmaczna, a dla kogoś innego nie. Ale zupełnie nie o tym jest ten temat. Autor twierdzi, że jest to karalne i jest to "przywłaszczenie". Nie jest ani karalne, ani nie jest przywłaszczeniem. To co Ty sobie o tym myślisz, średnio mnie obchodzi.
A btw ten łysy kark jest jednak zdecydowanie bardziej "chorą ideologią" ;) Ten kark utożsamia się z historią jak Ty z obiektywizmem xD Jak go zapytasz o chrzest Polski albo bitwę pod Grunwaldem to jedyne co usłyszysz to "hęęęęę? Chcesz w ryj?"

0

@Bykunn piękne uogólnienia, stereotypy. Brawo, brawo, brawo!
Tak łysy kark musi być głupi... a użytkownik La Rambli wie wszystko o łysych karkach.

Dementuje, znam masę łysych karków, typowych prawaków, kiboli i hoolsów, którzy historię Polski mają w małym palcu a pytanie o chrzest Polski potraktowali by szczerym śmiechem, widząc ktoś weryfikuję ich wiedzę na poziomie czy 2+2=4, co sugeruję, że sam wie niewiele :-)

Jak czytam takie genialne analizy to przychodzi mi do głowy: https://www.youtube.com/watch?v=6PnZHFaWce4

I do tego linku proponuję dystans.

ps. Sąd już wydał decyzję na temat tęczowego Godło Polski i nie jest uznawane za obrażanie symboli narodowych. Dziwię się, że ktoś chcę łączyć zaściankowe godło zaścioankowego kraju z tak postępowym symbolem jak 6-kolorowa tęcza, ale są mniej zrozumiałe rzeczy na tym świecie.

1

@ferdas_rawa Oj w tej i innych dyskusjach pada tyle krzywdzących, a wręcz nieakceptowalnych uogólnień odnoście środowiska lgbt że pozwolisz mi chyba na taki ma pstryczek ;) Bo choć oczywiście wygląd o niczym nie świadczy to nie wmówisz mi, że większość kiboli to intelektualiści ;-)

Otóż to. Sąd wydał również decyzję, że daleko bardziej kontrowersyjne użycie godła przez Behemotha jest dopuszczalne. A od 200 komentarzy ludzie próbują mi udowodnić, że to nieprawda.
PS to godło jest też godłem ludzi postępowych i tolerancyjnych, o czym u nas w kraju dawno zapomniano. Flaga i inne symbole dawno zostały zawłaszczone przez narodowców
A nasi przodkowie, którymi niektórzy sobie tu mordy wycierają w tej dyskusji przelewali krew właśnie za wolność, otwartość i tolerancję, z której Polska zawsze w historii słynęła

0

@AlicjaFCB
no i ekstra. z prostackim przekazem i brakiem tolerancji trzeba walczyć

1

@Bykunn "A nasi przodkowie, którymi niektórzy sobie tu mordy wycierają w tej dyskusji przelewali krew właśnie za wolność, otwartość i tolerancję"
Oj obawiam się że mój dziadek w tej sytuacji popukałby się po głowie bo chyba nie o to mu chodziło. Ale kto wie... może się mylę :)

1

@Bykunn Otóż, nie mam zamiaru nic Ci wmawiać, bo i tak nie uwierzysz. Nie znasz tego środowiska. Większość kiboli to ludzie naprawdę na poziomie, ty oceniasz całość przez pryzmat głupków, których pokazuję się w TV. Ten sam mechanizm działa w przypadku LGBT.

Bo im się to nie podoba? Bo z jednej strony ktoś walczy z stereotypem Polaka i później sobie przerabia godło Polski? A gdybym ja sobie zrobił tęczową szmatkę do butów, albo papier toaletowy, myślisz, że sąd ukarał by mnie w jakiś sposób? Pewnie nie, a czy mogłoby to kogoś urazić. Na pewno! Dlatego nie broń czystej prowokacji i miej honor przyznać, że jest to niestosowne. Chyba, że takie prowokację są dla Ciebie spoko, wtedy ciężej będzie nam dyskutować.

" to godło jest też godłem ludzi postępowych i tolerancyjnych, o czym u nas w kraju dawno zapomniano" - to godło jest symbolem dla WSZYSTKICH POLAKÓW!

"Flaga i inne symbole dawno zostały zawłaszczone przez narodowców


A nasi przodkowie, którymi niektórzy sobie tu mordy wycierają w tej dyskusji przelewali krew właśnie za wolność, otwartość i tolerancję, z której Polska zawsze w historii słynęła" -

Flaga i godło są własnością NARODU! I jego przeróbki bez zgody wszystkich to prowokacje. Tyczy się to wszystkich symboli. A nasi przodkowie walczyli przede wszystkim o Polskę. To, że narodowcy walczą o nietykalność godła to akurat ich wielki plus. Niech postępowi wymyślą sobie swoje suymbole, zamiast przerabiać obrazy Matki Boskiej, Godła itp. Bo nie ma na to zgody całego narodu, to jest próba przywłaszczenia, przeinaczenia symbolu.

"za wolność, otwartość i tolerancję z której Polska zawsze w historii słynęła" - dokładnie, więc wykaż się tolerancją dla ludzi czcących godło i potęp wszystkie przeróbki godła. Te z koszulek jak również te tęczowe.

1

@Odcinkowy wiesz, ciężko mnie zirytować takim czymś, ale fakt że używasz z premedytacją słowa, które jest zabarwione pejoratywnie, popierając w dyskusji zdanie odnośnie czułości na temat narodowej symboliki, raczej świadczy o Twoim braku konsekwencji w wizerunku 'grzecznego chłopca" jakim usiłujesz się otoczyć.
No i skąd wiesz że mam lewicowe poglądy? Ty jak na razie mi je tylko imputowałeś.
Potwierdzasz tylko to co napisałem, wystarczy pomachać kawałkiem innej opinii i zostaje się lewakiem, komunistą, zwolennikiem Stalina itd. "Bo każdy pijak to złodziej", cytując dzieło Barei.

0

@ferdas_rawa xD ale odleciałes. Masz ambicje być pierwszym człowiekiem na Marsie? :D sąd orzekł że nie ma problemu z wykorzystaniem symboli narodowych a Ty mówisz że mam spytać każdego Polaka czy wolno mi to zrobić xD grubo fest. Nic nie może być własnością narodu (a nie przepraszam "NARODU"!! ! ) bo naród to tylko koncept. Narod to ludzie. I to do nich należy (a lepiej powiedzieć "mają prawo") godło czy flaga. I dopóki nie obrażam w żaden sposób tych symboli to mogę sobie z nimi zrobić co chce bo jestem Polakiem
A i jeszcze ciekawa sprawa :D Nie mam bladego pojęcia dlaczego ktoś, tworząc taki awatar, miałby się przez sekundę przejmować tym czy Cię to urazi? To jest tylko twój problem jeśli obraża Cię kolorowe tło

0

@AxelF kolego sympatyczny znów dałeś się sprowokować i wbrew temu co napisałeś uważam Cię za jednego z najłatwiejszych do sprowokowania użytkownika tej strony, wyluzuj trochę. A swoją opinię o twoich poglądach opieram tylko i wyłącznie po twoich wypowiedziach chociażby ws. Lgbt czy aborcji. Zdecydowanie nie są to poglądy centralne a już na pewno nie prawicowe. Hasła o centro Lewicy nie kupuje.

1

@Bykunn Widzisz jak pięknie odwracasz kota ogonem.

Aby być tolerancyjnym dla wszystkich, musisz jeszcze troszkę poczekać, dorosnąć. Idź sobie zmieniaj godła, flagi itp. Obrażaj sobie innych. Brawo, coraz ciekawiej się odkrywasz na tym forum. Kiedyś myślałem, że jest ok, ale masz inne poglądy, życie. Teraz widzę, że jesteś prowokatorem, napiszesz wszystko, aby pokazać jak bardzo jesteś anty-prawa strona. Brawo :-)

"tworząc taki awatar, miałby się przez sekundę przejmować tym czy Cię to urazi" - bo to jest tolerancja, szacunek? Dlaczego ja miałbym się przejmować czy na kogoś powiem kobieta czy mężczyzna? Niby ktoś mnie o to prosi, ale co tam w dupie mam. Niech mnie sąd zmusi, dlatego po rozmowię z Tobą stwierdzam, że Margot dla mnie już zawsze będzie Michałem Szutowskim i cieszę się, że o to walczysz kolego @Bykunn !!!!


Komentarz usunięty

1

@Alberto1031 Na taką argumentację pozostaję bezradny :D

1

@Odcinkowy "znów dałeś się sprowokować" czyli generalnie jesteś trollem, niczym nie różniącym się od Chakli czy jak mu tam, skoro żyjesz dla prowokowania?
Ba, nawet skromnie zauważę, że mienisz się moim fanem, skoro śledzisz mnie na tyle uważnie, by wyrobić sobie opinię odnośnie łatwości ulegania prowokacjom.
Trudno zgadnąć, czemu poświęcasz tyle uwagi mojej osobie, skoro akurat tu piszemy 3 post do siebie.

"A swoją opinię o twoich poglądach opieram tylko i wyłącznie po twoich wypowiedziach chociażby ws. Lgbt czy aborcji. " Czyli przez dwa wybrane zagadnienia uważasz że możesz określić mój pełen światopogląd? Ok. Tak szczerze nie bardzo mnie grzeje ani ziębi, twój pogląd na mój temat, ale jak na "prawicowca/wolnościowca" to trochę zamordysta jesteś.

Generalnie dużo
Czerny ci ucieka z obrazu, bo nie mieszczą się w twojej wąskiej skali postrzegania świata, mój wniosek jest taki, że dyskusja z tobą na takie tematy, raczej sensu nie ma, bo czegoś sobie tam nie uznajesz, coś na podstawie 2 rzeczy wsadzasz do jakieś swojej przegródki "lewaki". Nawet nie jesteś taki spokojny jak chciałbyś o sobie myśleć. Ja się z przerzucanki, bo na definicji charakterów skończyliśmy, wyłączam.

0

@AxelF kolego po pierwsze nie liczyłem ile postów z Tobą wymieniłem tak jak robisz to Ty. Po drugie nawet nie bardzo chce mi się z Tobą dyskutować bo i tak to nic nie zmieni. I tak po kilku postach można poznać z kim ma się do czynienia, szczególnie gdy ktoś prezentuje treści oderwane od rzeczywistości. Nie chcę mi się zniżać do twojego poziomu notorycznego atakowania każdego kto ma inne poglądy także miłego dnia 3maj się i arrivederci.

0

@Bykunn Niestety. Wspolczuje

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto wygra mecz Finalissima 2025?