O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Christo Stoiczkow
  • Ulubione zespoły Zenek Martyniuk ;)
  • Barcelonie kibicuję od odkąd pamiętam

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4400
  • Liczba komentarzy 2452
  • Polecenia 2463

Komentarze

0

@Comentateiro napisałeś "A to dlatego, że z definicji jestem przeciwny aborcji, oraz wolałbym pozostawić decyzję fachowcom"... Może czegoś nie doczytałem.
Niezupełnie zgoda. Jeśli fachowcy uznają że 12 tydzień to granica, której przekraczać nie można, decyzja kobiety w 13 tyg nie ma już znaczenia. Więc ja patrzę na to, że najpierw fachowcy określają do kiedy i jak, a później kobieta może a nie musi się zdecydować. Dla mnie ten szczegół robi duża roznice. Po określeniu przez fachowców tej magicznej daty, kończy się moje ciało mój wybór.

Co do Twojego myślenia... To może być przyczyna tego że czasem odbieram twoje posty jako próbę poniżenia pewnej grupy w społeczeństwie. Nie uważam ze katolik = niewolnik i tyle. Takie uogólnianie jest dla mnie złem w czystej postaci. Nasza kultura, historia it'd jest mocno związana z katolicyzmem, mówię nie tylko o Polsce, o całej Europie zachodniej, kościół katolicki to nie zło w czystej postaci, jak każda zorganizowana instytucja ma swoje chore patologie, ale jak masz kogoś kto ma nowotwór chcesz go wyciąć a nie uśmiercic pacjenta. A mam wrażenie że część osób właśnie to chce zrobić.

0

@Comentateiro ja ci nie odmawiam mieć argumentów, ja ci odmawiam prawa do obrażania innych. Ty nadal nie widzisz w tym nic złego, baaa nawet sugerowałes że to o jaw troski.

Cieszę się że decyzje o aborcji chcesz zostawić fachowcom a nie kobietom. Tutaj się zgadzamy.
Jednak uwierz mi na słowo, że korzystając z Twojej definicji wolności, to niewierzący są równie zniewoleni...telewizja, internet it'd. Rozumiesz. Więc nie uważam, żeby byli jakoś wybitnie gorsi...albo zniewoleni. Są pod wpływem ideologii, jasne, ale kto nie jest?

0

@Comentateiro chwila. Nazwałeś wszystkie kobiety niewolnicami, nie tylko te należące do KK, więc o jaką troskę ci chodzi?

A dlaczego mnie to rusza? Bo ty uważasz że wiesz wszystko i piszesz opinie przedstawiając je jako fakty.

Ale wróćmy do merytoryki, kiedy Twoim zdaniem zaczyna się człowiek i jakie granicę aborcji byś przyjął? Na życzenie do 9 miesiąca? 12 tydzień.

0

@Comentateiro ok, to dalej napisałem Ci żebyś kilka uwag przemyślał... nie to jest sednem dyskusji. A Ty wokół tego chcesz budować ciąg dalszy. Skończe złośliwości, jak przeprosisz milniony kobiet za nazwanie je niewolnicami itd.

Nadal nie ustosukowałeś się do mojej prosby, znowu skupiłeś się na rzeczach niemerytorycznych krzycząc, żebym ja ich się trzymał.

"Ty sobie kpiny urządzasz używając słowa kompromis." - to ty używasz kpiny... kompromis nigdy nie pasuję skarjnością. Nie pasuje Tobie i nie pasuje kościołowi, stąd ta dyskusja. Gdyby rząd uległ prawicy to nie było by żadnych 'wyjątków'. Co do samej aborcji w Polsce, kto decyduję, że w Polsce nie ma aborcji a są wyjatki. A Niemczech czy Holandii aborcja jest dozwolona? Czy tam też są wyjątki?

"A na jakich to kryteriach opiera się ta większość kobiet? " - o to próbuje Ci powiedzieć, że kobiety w swoim środowisku opierają się na różnych kryteriach, nie są zgodne, nie są jednorodną grupą. To ty chcesz pokazać, że są jednorodną grupą niewolnic słuchającą kleru. Znowu sam stawiasz tezę, którą sam podważasz...
Z przekroju moich koleżanek wiem, że część jest radykalna-katolicka, część zgadza się kompromisem, częśc z kryterium neurologicznym itd., a część chce aborcji na życzenie do 9 miesiąca ciąży i to jest najbardziej radykalna grupa na lewej stronie. Nie prowadziłem badań statystycznych jaki jest rozkład... a Ty?

Co do nasiąkania nakazami... właśnie opisałeś proces rozwoju człowieka... ateiści też nasiąkają zakazami, nakazami, ulegają wpływowi telewizji, internetu, otoczenia. Rozumiem, że to Ci nie przeszkadza, ale jak facet założy sukienkę, to już jest be? ;-)

Co do Kai Godek, wiele to nie więkoszość... a na pewno nie wszystkie tak jak sugerowałeś. Co do Strajku kobiet... to o co one walczą? Jakiś konkretny zapis czego oczekują. I czy to będzie ta twoja aborcja, czy walczą o kolejne wyjątki? Bo zanim był strajk kobiet był czarny marsz i organizatorki wyraźnie powiedziały, że nie walczą o aborcję na życzenie do 9 miesiąca, tylko o wyrównanie przepisów z zachodem. Mało tego, skrytykowały Natalię Przybysz za przerwanie ciąży, bo miała za małe mieszkanie. Jestem ciekaw jaka jest opinia Strajku Kobiety, który dla mnie już się skończył... Więc raczej nic nie osiągną. Ale to moja opinia, nie musisz tego komentować.

"Opisz może te kryteria, bo mi chyba brakuje wyobraźni." - które dokładnie chcesz żebym opisał. Bo te kryteria są usystematyzowane i jest ich wiele. To nie kwestia wyobraźni a wiedzy...np: kryterium neurolgiczne, chyba najbardziej popularne, mówi, że człowiekiem w sensie normatywnym jesteś, kiedy pojawia się mózg. W przypadku śmierci, to kryterium mówi, że człowiekiem przestajesz być, jeśli twój mózg umiera.
Czy opieranie aborcji np: na tym kryterium, jest dla Ciebie ok? Czy to właśnie wyjątki aborcyjne? Są np: inne kryteria np: kryterium dnia narodzin, stosowane w Polsce w przypadku uznania dziecka za pełnoprawnego obywatela (w sensie prawnym). Tę systematykę opracowali mądrzejsi ode mnie, to temat na grubą pracę, a nie na forum. Stąd moje pytania czy znasz to pojęcie, czy opierasz się tylko na swoich subiektywnych opiniach. Teraz mam pewność, że to drugie.

"Na prawo wpływ tak samo jak nauka może mieć ideologia." - ok masz rację. Ale w przypadku aborcji, te daty są mocno osadzone w świecie nauki... podpowiem, Holandia zgadza się na aborcje do 25 tyg(praktyka 22 tyg) ze wzgledu na kryterium mówiące, że człowiekiem jesteś kiedy nie potrzebujesz (w sensie biologicznym) matki.

Odpowiedź na pytanie 2 wynika z odpowiedzi na pytanie 1. Otóż, ty umniejszając innym, pisząc o niewolnictwie próbujesz narzucić swoją wolę niczym ksiądz, który mówi z ambony, że jak usuniesz dziecko to pójdziesz do piekła :-) Albo myślisz jak ja i jesteś super, albo inaczej i wtedy jesteś nikim i czeka cie potępienie. Ty na tym forum od dawna indoktrynujesz innych, ciągle pisząc, że inni sa gorsi, bo kierują się innymi zasadami.
Kler mówi, że ci co nie słuchają KK są dziećmi szatana, którzy słuchają jego szeptów.
Inna sprawa, że większość wybrała, rząd, opowiedziała się za takim a nie innym wygladame prawa. Tobie się nie podoba... próbujesz narzucić swój światopogląd innym.

Nie musisz mi tłumaczyć, że tak nie jest. Bo to tylko moje spostrzeżenie, nie komentuj tego, ale przemyśl dobrze, wyciągnij wnioski i zrób jak ci serce/rozum podopowiada. Tyle.

0

@Comentateiro Ty zawzwyczaj piszesz o tym o czym nie masz pojęcia, więc nic nowego. Więc wrócę. Nazwałeś miliony kobiet niewolnicami, mimo, że tylko ułamek z nich opiera swoje zdanie na opinii księży, zdecydowana większość jest zwolenniczkami kompromisu aborcyjnego lub opiera się na innych kryteriach. TY uważasz, że odrzucenie wniosku o zmiany dot. aborcji to wynik hodowli katolików, a ja Ci mówię, że jest więcej przesłanek, które WYNIKAJĄ również z kryterium człowieczeńśtwa... 12 tygodni to nie jest data z d**y ona ma bardzo sensowną przyczynę. Tak samo jak 25 tydzien w Holandii.
Aby rozmawiać dalej, potrzebna jest wiedza, stąd prosiłem Cię o wyjaśnienie skąd w Polsce wzięła się granica 12 tyg a np: w Holandii 24 tyg.

Na kszałt prawa wpływa przede wszystkim nauka, bo w Polsce aborcja jest legalna do pewnego momentu, a w państwie fundamentalnym byłaby w ogóle nielegalna. Oczywiscie KK dąży do przesunięcia granicy w prawo... ale na szczęście KK jeszcze nam prawa nie ustala i ruchy w stylu Godek nie mają aż tak dużego poparcia jak próbujesz tutaj pokazać. Jest o nich głośno, ale są małym procentem. Wystarczy porównać rozmach z jakim działał Strajk Kobiet... a z jakim działa Kaja Godek.

I kilka uwag, do przemyślenia:
- używasz pojęcia tolerancja i szacunek naprzemiennie...często niezgodnie z definicją.

Fundamentalizm ma wiele twarzy, twoja to twarz ideologiczna, a kościoła religijna. I tak fundamentalizmy się zwalczają... bo 1 fundamentalizm != 2 fundamentalizm.

Ty próbujesz narzucić swoje normy innym, tych innych uważasz, że ludzi bez woli... a nadajesz im też atrybuty zwierzęce, że są efektami hodowli... zdajesz sobie sprawę, że powinieneś stracić szacunek sam do siebie?

Zobacz wszystkie

59

ale go dupsko piecze xD całą potęgę PSG budował na kopiowaniu Barcy... PSG ma nawet podobne barwy, skupowało piłkarzy z Barcy, ściągało nasze taleny, trenerów, gwiazdy, a nawet Messiego... i co? I jajco, Real ich 3:2, my Real 0:4, w momencie w którym przechodzimy przebudowę xD a PSG powoli kończy się cierpliwość i odchodzi Mbappe i trzeba będzie zaczynać od zera. Gratuluję.

58

@horang nie lubię i nie lubiłem Koemana, ale takie teksty (publicznie bo w 4 oczy to inna sprawa) oraz ataki fizyczne skierowane w Holendra to powód do wstydu.

33

@zwyklykibic93 zaczynam pisac wiersze.
Szedlem rankiem gola stopa i wszedlem w kaluze,
Noga mokra, zimno, bleeee. Dajcie mi kase bo jest mi zle.

32

Czy ja jako jedyny żałuję, że padła SuperLiga?


30

Finał Ajax - Barcelona - to było by coś :-)