O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Christo Stoiczkow
  • Ulubione zespoły Zenek Martyniuk ;)
  • Barcelonie kibicuję od odkąd pamiętam

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4200
  • Liczba komentarzy 1793
  • Polecenia 1643

Komentarze

0

@Persyfl powiem Ci, ze jak umiesz takie cuda w księgowości to gratuluje. 12 lat? 12 x 12 x 1000 euro = 144 tys.... średnie mieszkanie kosztuje 150 tys. Czyżby fundusze miały być spłacane ratami? Bez odsetek? Bo jeśli z odsetkami to lepiej wziąć kredo :-) wybacz, ale nadal twierdzę, że nie umiesz liczyć, albo przyjąłeś nieznane mi założenie np: że Berlin wyłoży tzw wkład własny.

"Przecież DWE to zrobiło" - to oświeć mnie, gdzie są te wyliczenia, bo na stronie piszą to co ty, czyli dużo słów, mało wyliczeń i że opłacalne będzie przy założeniu, że wywłaszczą poniżej ceny rynkowej, dużo poniżej ceny rynkowej:-) prawnicy już zacierają ręce, jestem ciekaw co się będzie działo w sądach po wywłaszczeniu. Dla mnie osobiście bomba. A prawnicy zacierają rączki. W Berlinie od lat funksjonują związki mieszkańców, które walczą z podwyżami czynszu i o ile to nie jest fundusz, to wygrywają i przeciętny Niemiec nie może we własnej kamienic podnieść czynszu o 1 euro, natomiast fundusze podnoszą je cały czas bo wygrywają sprawę za sprawą - stać ich na zatrudnienie elitey prawniczej Niemiec.

Tak jak ci pisałem, niech wywłaszczą po 0 euro i problemu nie ma xD i nawet będę przeszczęśliwy jeśli do tego wywłaszczenia dojdzie. I to mówię z ręką na sercu.

To co się będzie później działo, będzi miodem na moje serce ;-)

0

@Persyfl Miałeś już nie pisać - gdzie tak napisałem?


"Ale to ty to rzucasz jako argument" - tak ja rzucam, bo ktoś musi. Żaden populista tego nie zrobi, bo wtedy obnażane są 'kłamstewka'. I ja nie chce ci udowadniać, że wywłaszczenie w Berlinie to dobry, zły pomysł, bo jeśli to dobrze przeprowadzą to może wyjść na dobre - wszystkim. Tylko nie da się tego zrobić ustawą, tylko negocjacje na linii rząd - fundusze. Piersza próba już się odbyła miasto zyska 28 tys nowych mieszkań, bez wywłasczenia.
Do tego im bardziej na lewo, tym chętniej wydaje się nie swoje pieniądze. Nie uważasz, że trzeba było przyjąć pewne założenia i pokazać wyborcom jak to może wyglądać? Ile zyskają? Ile stracą? Kto za to zapłaci? Czy wywłaszczenie za 0 jest dla ciebie ok? Wtedy jest mega opłacalne, tylko jakie konsekwecje to przyniesie?

Przy założeniu że wywłaszczamy po cenach rynkowych - fundusze mają najlepszych prawników na rynku, za grosze nie pójdzie- i warunkach kredytowych w Berlinie, wychodzi rata kredytu może stanowić nawet 75% kwoty czynszu (licząc na przykładzie mieszkania 77 m i przy założeniu, że czynsz wynoski od 11 do 15 euro za metr - nie mam dokładnych danych i te dwie liczby się przewijały w necie). Nie wliczyłem do tego kosztów:
- prawników,
- administracji,
- remontów,
- tych zmian w podatkach - choćby podatku od gruntu, którego nie da się optymalizować.
Robi się bardzo nieopłacalnie, więc pewnie zapłacą podatnicy i kasa z czynszów przez 30 lat nie będzie wystarczała, bo jest jeszcze coś takiego jak inflacja oraz zmiany stóp procentowych. W niemczech rośnie inflacja, wiec zaraz stopy procentowe pójdą w górę i klops

Mnie interesowało czy wiesz coś na temat rynku nieruchomości, finansów, bo o tym rozmawiamy. Jeśli nie umiesz policzyć to skąd wiesz że to dobry pomysł? Czy ciebie cieszy sam fakt, że lud wybrał? Ja obstawiam to drugie, a to niestety cechuję fanatyków a nie ludzi rozsądnych.

0

@Persyfl xD policz ile kosztuje średnio czynsz w Berlinie, ok 15euro za metr, następnie policz ile Berlin będzie musiał zaciągnąć kredytów i na jakich warunkach i ile wyniesie miesięczna rata, do tego uwzględnij koszty obsługi kredytu, koszty utrzymania nieruchomości, straty wynikach z braku wpływu podatków od funduszy itp.przeciez tego nie opisują w gazetach więc idę o zakład że to cię przerośnie dlatego uważam że niea sensu gadać, nie jesteś w stanie tego przeliczyć i tego jestem pewien. Nawet nie oszacujesz tych wartości. A jak mam z kimś gadać jak ktoś nie widzi różnicy w kredycie i obligacji

.

0

@Persyfl nawet mi się już nie chce ;) pięknie piszesz że 2+2=5, co nawet może być prawda tylko trzeba umieć tego dowieść, a ty zamiast dowodzić skupiasz się erystyce :) tak jak pisałem brak podstaw żeby dalej dyskutować.

0

@Persyfl no troszkę nie masz podstaw, żeby omawiać ten temat.
Ale po kolei.
"...Nie dogadują się, tylko zamrażają czynsze ustawą..." no to jesteś w błędzie, bo dwa największe fundusze w Berlinie będą przechodzić fuzję i to na mocy umów między nimi będzie zamrożenie czynszów, budowa nowych mieszkań i odsprzedaż 15 tys już istniejących.
Nawet nie przeczytałeś artykułu z Puls Biznesu, który to wszystko wyjaśnia, więc oszczędze Ci czytania i wkleję fragment: "Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/rzad-berlina-kupi-prawie-15-tys-mieszkan-1127822

Vonovia i Deutsche Wohnen to dwaj najwięksi właściciele nieruchomości w Niemczech. W ramach planowanej fuzji firmy zaoferowały miastu sprzedaż istniejących mieszkań w Berlinie i aglomeracji berlińskiej oraz budowę ok. 13 tys. nowych lokali. "
Przy okazji te transakcji zamrożono czynsze. TY natomiast piszesz, że zrobiono to ustawą... no tylko tutaj jest druga nieścisłość, bo nie zrobiono, tylko planowano to zrobić, jednak wzór praworządności TK Niemiec uznał to za niezgodne z prawem:

https://www.dw.com/pl/niemiecki-tk-uchyli%C5%82-berli%C5%84sk%C4%85-ustaw%C4%99-ograniczaj%C4%85c%C4%85-czynsze/a-57213096

"Swoją drogą, obecnie czynsze w Berlinie są dwukrotnie wyższe niż 10 lat temu." - to jest nieprawda, bo to co napisałeś dotyczy tylko części mieszkań, duża ich część, ma praktycznie niezmieniane czynsze, ponieważ w Berlinie działają związki lokatorów, które w sądzie zamrażają czynsze niemieckim właścicielom. Ta statystyka dot. tylko mieszkań będących własnością funduszy. tam rzeczywiście podrożały. Po prostu fundusze mają lepszych prawników. Tylko to, że podrożały nijak się ma do tego o czym piszę. Czyli, że władze Berlina poprzez wywłaszczenie i zamrożenie czynszu nie osiągną zamierzonych celów i tutaj wystarczy popatrzeć na Barcelonę.

"No chyba nie tak łatwo, bo maksymalną kwotą odszkodowania w tym wypadku jest 36 mld euro, a zapewne będzie niższa." - hmm a to już coś przegłosowano? Wywłaszczenie stało się faktem? Chyba nie? Bo przyznałeś mi rację, pięknie podsumowałeś ten wątek - "Pomijam, już nawet rozmowę o tym, że to Berlińskie referendum nie było wiążące"

A czy Ja tak twierdziłem? Moja wina, że większość tutaj się wypowiadała bez nawet zajrzenia do tematu?" - i masz rację, tylko widząc to ile przekłamań i manipulacji jest w Twoim poście zaliczasz się do większości ;-)

Ale jedźmy dalej bo jest nie mniej ciekawie
""Ciekawe skad Berlin na to weźmie fundusze."

Na przykład z kredytu spłacanego czynszami." - czyli za odsetki + kapitał zapłacą lokatorzy wynajmujący mieszkania i jak spłacą rząd nagle obniży czynsze do minimum? Tak? Nie twierdzi że będzie budował dalej.... czyli obniżek raczej nie ma się co spodziewać. Bo normalnie takie rzeczy załatwia się poprzez odkupienie mieszkań obligacjami, tylko, że to jest taka patologia jak nasze OFE ;-) i kolejna sprawa, fundusze przez lata będą się sądzić o odszkodowania itp a za koszty procesowe zapłacą podatnicy. Nawet nie wspomnę, że taka ustawa musi być zgodna z ustawą zasadniczą, więc pewnie do akcji wejdzie TK. Jeśli TK nie uzna jej za ważną pójdzie do kosza, a jak uzna to mamy jeszcze inne instancje sądów. A są prostsze metody, zgodne z prawem i zwyczajami. Ale lepiej na kradzieży opierać swoją politykę :-)

I najbardziej mnie bawi kto tych kredytów udzieli, jak po takim zamachu na rynek kapitałowy oraz przy słabej kondycji niemieckich banków warunki takiego kredytu mogą być co najwyżej mizerne. Więc ja raczej się skłaniam ku obligacjom Berlina, ale tutaj będzie trzeba iść na ustępstwa i kwota transakcji pójdzie do góry.

"Konkretnie gdyby SPD nie przyjęło neoliberalnych reform." - a to narzędzie jest ważniejsze od celu? A jakby doprowadzili do takiej patologii komunistycznymi narzędziami to byłoby ok? Czy taki prztyczek w nos dla neoliberałów? xD

Podsumowując, pięknie przejrzałeś kilak artykułów na temat referendum, ale zrobiłeś to wybiórczo, niedokładnie i co najgorsze odtwórczo, bez żadnej refleksji. W każdym razie, ja jestem pewien na 99%, że nie masz zielonego pojęcia o nieruchomościach i finansach. Więc czemu zabierasz głos w tej sprawie? Zawsze podkreślasz że w tematach w których nie masz wiedzy się nie odzywasz.


Zobacz wszystkie

33

@zwyklykibic93 zaczynam pisac wiersze.
Szedlem rankiem gola stopa i wszedlem w kaluze,
Noga mokra, zimno, bleeee. Dajcie mi kase bo jest mi zle.

32

Czy ja jako jedyny żałuję, że padła SuperLiga?


30

Finał Ajax - Barcelona - to było by coś :-)

29

I super! Moim zdaniem nie ma powrotu dla niego. Bo: legendy graja w Barcy, a legenda to coś więcej niż skille. Chciał wygrać z PSG LM, niech walczy.

24

@fcbarcafan19 ja piedziele, co to za telewizor!?