1

@Criss18Barca Ilość nie ważna, ważna jakość. Mój kolega, chłop 2 metry, nie wierzył, że można się zbesztać piwami. Poszliśmy na festiwal piwa, on nie lubi się bawić w tańcu wziął najmocniejsze... 0,5 litrowy Imperial Russian Stout - 20% alkoholu, po jednym zrozumiał, że musi zwolnić, wypił jeszcze dwa 0,3 o podobnej ale mniejszej moci tak się skończyło rumakowanie. Dla niego wieczór się skończył po 3 piwach ;-)

0

@Dawidfcb1998 szanuje :-)

1

@Magicc89PL Depay się u Nas nie sprawdził do tego, na każdą pozycję poza N, mamy zmienników. Raphinia, Dembele, Torres, Fati... 4 zawodników, 2 pozycję, po co Memphis? Pomijam, że od bólu na bokach ataku może grać Gavi, Pedri, Alba, Roberto (takie rzeczy się zdarzały). Lepiej zaoszczędzić kasę na pensji.

0

@Bartek22 Weź pod uwagę jeszcze jedno, piłkarze z Barcy są bardzo charakterystyczni, średnio sobie radzą poza Barcą, chyba, że do Barcy nie pasują, stąd ciężko nam kogoś sprzedać, bo jak u Nas gra dobrze, to gra po naszemu i ciężko go sprzedać, a jak gra źle to też niedobrze.

Ot taki urok Barcelony

3

@Sulimo bardzo delikatny jesteś... ktoś podał źródło, co jest normlane, w sumie sam powinieneś też podawać źródła, cytując książke powinno się podawać nawet stronę, rozdział itp.

A to jak zareagowałeś na post kolegi, który w sumie nic złego nie zrobił, uświadomiło mnie, że zamiast czytać "Twoje z głowy", wejdę sobie na fandom... albo wrócę do książki.

A fanem Tolkiena jestem przeokrutnym, ale tutaj strach się odezwać, żebyś nie zaczął się złościć.

1

@Chaoss Wszystkiemu winne Niemcy. - zabawne jest to, że czytasz a nie rozumiesz. Gdzie napisałem, że wszystkiemu winne Niemcy?

"No tak, bo głodne i biedne dziecko jest lepsze od tego bogatego." - i znowu nic nie rozumiesz. Lepiej być bogatym dzieckiem niż biedyn, to napisałem, ty zrozumiałeś po swojemu :-)

' ale nie można się nią tylko kierować." - i znowu projekcja, bo ja nic nie pisałem o historii, pisałem o teraźniejszości, ew. przyszłości.

"Pogódź się z tym, że my Niemiec poziomem życia, nie dogonimy za naszego życia," - danwno się pogodziłem, ale jakbyś czytał uważnie, bardzo chcę aby moje dzieci, wnuki żyły na zbliżonym poziomie.

"chyba że nagle jakimś cudem znajdziemy ogromne złoża surowców" - nie, Rosja ma gigantyczne złoża surowców i poziom życia Rosjanina jest niższy niż Polaka, mimo, że 30 lat temu było na odwrót.

ps. strasznie poprzekręcałeś to co napisałem.

2

@JacekM nawet nie wiem o czym mówisz xD może jakiś cytat? Kiedyś powiedziałem, komuś zdanie, coś o wstawaniu z kolan, to się zagotował i chciał mnie bić, bo to słowa Kaczyńskiego były, teraz coś co Kurski powiedział zacytowałem. Ludzie wam się już od tej telewizji w głowie pomyliło...

2

@JacekM typowe ;-) jeśli ktoś powie coś negatywnego na temat PO to musi być zmasakrowany propagandą TVP. Zaskoczę Cię TVP nie oglądam wcale, ale TVN, Onet, WP i sporadycznie Wyborczą czytam/oglądam dość regularnie ;-) I jeśli chcesz, każdą informację której użyję/użyłem, aby bronić swoich racji, podeprę źródłem z listy powyżej + dane oficjalne takie jak np bank światowy, miedz. fundusz walutowy itd.

0

@Kidd "Więc bilans przeładunków portowych i eksportu drogą morską będzie skrajnie wysoki w lipcu." tylko pytanie czy to nie będzie mieć negatywnego wpływu na spadek eksportu polskiego zboża... moce przeładunkowe naszych portów są ograniczone.

5

@barcelonaLM "No i co z tego, że się potknęli, są 4 gospodarką świata, mnóstwo marek globalnych, a my co mamy? " jak biegniesz maraton i jesteś 21, a ktoś jest 4, to mija troszkę czasu zanim tego co się potknie wyprzedzisz, mało tego, tatem może się podnieść i biec dalej i możesz go gonić przez następne kilimetry. Ale faktem jest, że dystans się skraca a Twoje szansę rosną.

"przedsiębiorczość w Polsce jest tłamszona" - owszem! Tutaj się z Tobą zgodzę. Dlatego imponujęcy jest fakt, że mimo tego nasze PKB urosło 10 krotnie! Niestety dalszy tak spektakularny wzrost w UE nie jest możliwy... przez ostatnie 10 lat nasze PKB wzrosło o ok 50%... a Niemieckie o ok 25%. Gdyby zminimalizować biurokrację tak jak zrobiono to w Szwecji... klękajcie narody, Polska gurom!

"Zachód Europy czy USA nie doszedł do bogactwa na rozdawaniu pieniędzy" - ja nie jestem socjalistą, wiem jak działa kapitalizm i wolny rynek ;-)

'Pierw trzeba te bogactwo mieć by pozwolić sobie na takie ambitne programy socjalne." prof Gwiazdowski o tym mówił wielokrotnie, nie róbmy tego co robią Niemcy dzisiaj, tylko co robiły 50 lat temu.

'PO natomiast chce iść zgodnie z linią Niemiec, a ta oczywiście wyklucza możliwość dużego wzrostu gospodarczego Polski." i się pięknie na koniec zgodziliśmy :-)

Polska powinna mieć możliwość grania na kilka frontów, być blisko Waszyngtonu, Berlina, Szanghaju a i nawet tfu! Moskwy. Za PO będziemy na smyczy Niemiec, za PiS na smyczy USA (choć uważam, że smycz USA jest dużo dłuższa ;p), ja ciągle czekam na partię co nam smycz zdejmie... ps. nie jest to Konfa.

0

@barcelonaLM przy Pis jest realne ale trudne, za PO będzie to wpisane do konstytucji. Ale nie oszukujmy się dogonić Niemcy niezależnie od władzy, to zadanie wybitnie skomlikowane i trzeba liczyć na to, że Niemcy się potkną... co zrobili ostatnio ;P

3

@Kidd będę wdzięczny... Tutaj mówimy o polskim zbożu, czy o wypływającym z polskich portów. Jak do tego się ma zboże z ukrainy?

Bo zastanawiam się, czy na eksport zbóż nie ma wpływu ograniczenie wynikające z przeciążenia logistyki wojną na Ukrainie.

5

@Kurkmen Teraz syn do ojca mówi tato nie mam ipada, a 80 lat temu było tato nie mam coś jeść, nie mam butów.

Żyjemy w dobrych czasach, od 90' polskie PKB wzrosło prawie 9-10 krotnie , srednia dla swiata lekko ponad 4, a dla UE coś kolo 3 (uwzględniając nowych członków). - Dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Chciałbym zachować ten trend... i wystarczy przeanalizować wykres aby zobaczyć kiedy nam PKB rosło a kiedy malało.

0

@Kidd głośno myślę - zastanawia mnie co nam umyka. Niski kurs eur odbił się pobiciem rekordu miesięcznego dla naszego eksportu, 130 mld jeśli się nie mylę... a w eksporcie zbóż wychodzi, że nawet przy tym kursie nie jesteśmy konkurencyjni... hmm dałeś do myślenia

ps.
Co do mojego rolnictwa, to już od 15 lat nie jestem rolnikiem, od 10 lat zajmuję się ryzykiem kredytowym a od roku rynkowym, tak więc miło czegoś się dowiedzieć. Ps ja jestem osobą niebiznesową, typowy śrubokręt.

6

@Kurkmen to bardzo mocne słowa ...

Jestem Polakiem, mam swój język, hymn, godło... tego będę bronił, a jak uznam, że Europa jest lepsza to tam po prostu pojadę, a nie sprzedam kraju przodków, za który walczyli moi dziadkowie, którzy walczyli, i w AK, i w AL, żaden nie walczył w Wermachcie a z Wermachtem.

0

@Kidd Teraz ten trend został złamany - tak jak piszę, mamy sytuację wyjątkową, dlatego wskaźniki wariują, martwi, że są gorsze niż przewdywali eksperci... tylko mnie zastanawia, gdzie jest źródło tych problemów? PIS to szukanie kozła ofiarnego...

0

@masq płacz... organizm wie najlepiej co robić, po prostu wyrycz się.

Nie znam szczegółów, ale pamiętaj, że żona nie potrzebuję Cię tylko dlatego, żebyś się wykończył, ale potrzebuję Cię w najlepszym wydaniu, więc usiądź i zastanów się, czy może nie wrzucasz na swoje barki za dużo. Ktoś pisał o sporcie, weź rower i jedź przed siebie, zacznij biegać. Aby odpocząć psychicznie trzeba się zmęczyć fizycznie. I najwaniejsze nie wstydź się płakać.

Powodzenia !

0

@Kidd ile wynosi kurs pszenicy na Euronext a ile kosztuję w Polsce?

Troszkę sprzeczności widzę, wyjaśnij proszę: " zwróć uwagę, że większości zbóż jesteśmy eksporterami, więc obecny kurs Euro powinien sprzyjać właśnie eksportowi"
"ceny zbóż w NIemczech są o ok 20-25 E / t tańsze niż te same zboża u Polskich przetwórców. Przez to mamy drastycznie wyhamowany eksport."... więc jak ten kurs wpływa na eksport?

Pamiętaj, że Polska ma ograniczone możlwości magazynowania zbóż, sam byłem rolnikiem i wiem jak to wygląda. Prędzej czy później zboże trafi na rynek, ale sytuacja gospodarcza jest jak jest, to czego nie zyskamy w tym kwartale wróci w następnbych a biorąc pod uwagę zmiejszone możliwości produkcyjne zbóż na świecie + wysoką cenę eur, kasa z eksportu zbóż prędzej czy później do nas wróci. wynik III kwartału, ma znaczenie w czasach pokoju i stabilności gosp. A nie w czasie wojny za płotej i tuż po kryzysie wywołabym lockdawnem.

Sytuacja nie jest dobra, ale recesja to nie koniec świata. Tutaj ktoś mi zarzucić, że nie żyłem w recesji.... to ja się pytam kiedy w Polsce była recesja? I co się takiego stało i co było później?

10

@tbas to poczytaj sobie jak wprowadzenie euro zniszczyło gospodarkę Włoch na rzecz Niemiec :-) Niemcy prowadzą bardzo agresywną politykę zagraniczną, która nie pozwala ich sąsiadom na zbyt szybkie zbliżenie się do 'potęznych' Niemiec. Sukcesywanie niszczyli nasze wydobycie i zużycie węgla, a sami jadą na swoim węglu aż miło. Sami leją szambo do Odry ;-) to wie każdy, ale katastrofa którą teraz mamy to wina tylko Polski, zbudowali swoją Branderburgię, a nasze CPK jest bez sensu i się nie zwróci. Rząd Meklemburgii chce zapobiec budowie terminala i grozi blokadą polskiego transportu towarowego przez wyspę Uznam, to samo było z regulacją Odry, Maklenburgia nie pozwala na to.
Sprawa dzików, nasza potulna opozycja walczyła w UE o to aby do dzików nie strzelać, a w jednym roku Niemcy (którzy jeszcze nie mają tego problemu) odstrzelili 250 tys dzików i nikt się nawet nie zająknął.

Nie kwestionuję, że nasze gospodarki są ze sobą w relacji, ale właśnie Niemcy wykorzystują swoją pozycję i wielokrotnie dyktują Nam czego nie możemy robić, mimo, że sami tak robią. I robią to osobą pozytecznego idioty Tuska ;-)
I jeśli zrobimy to czego Tusk chcę, czyli przyjmiemy Euro, automatycznie zgodzimy się być uzależnieni od Niemiec. Dla mnie do zdrada stanu.

Co do recesji, będziemy żyć niej wszyscy i PO też nic by nie ugrało. Recesja to okres który minie i wolę mieć szansę wyjść z tej recesji i dalej gonić Niemców, a nie jak włosi zgodzić się być zawsze pod... tym się różnimy, ja jestem gotów zaryzykować swoje dobra na rzecz pokoleń, ty chcesz już odcinać kupony.

Ale pamiętaj jedno, takich jak Tusk nazywano kiedyś Targowicą.

14

@tbas ja nie szanuje ludzi którzy grają jak im Niemcy zagrają. Wolę mieć kryzys, recesję (tak jak pół świata), niż być po butem Niemców, którzy jak tylko mogą krytykują i podważają nasze inwestycje. Prędzej zagłosuję na Razem niż PO.

Tusk, człowiek który jest nikim w rządzie jedzie negocjować kiedy wprowadzimy EUR... i to jes to nie wtrącanie się do gospodarki? Sorry ale mnie striggerowałes ;p

0

@Kidd "kluczowy będzie trzeci kwartał. Zawsze dawał najlepsze wyniki ze względu na zbiory zbóż i owoców. Niestety w tym roku może się to źle odbić na PKB ponieważ rynek zbóż jest na wysokim poziomie, a podaż ziarna znikoma." - czy ty sugerujesz, że wysokie ceny zbóż źle wpłyną na nasze PKB?

Przy niskim kursie PLN, mamy szansę aby nasze zboża były konkurencyjne na rynkach zew., do tego zboża mają niską podaż i wysoki popyt. Idealny czas dla handlarzy, czy rzeczywiście to rokuje niskie pkb za III kwartał? Na jakiej podstawie tak sądzisz?

1

@tbas i bardzo dobrze, że nic nie robią. Obawiam się, że kolejne pomysły rządu mogą zadziałac na odwrót niz Oni oczekują, a tak gospodarka się wyliże.

PKB można podbić sztucznie, rząd ma nadwyżkę budżetową, więc jakby im zależało na wysokim PKB (PKB tak jak inflacja to tylko wskaźnik), to by to podbili. Nie robią nic i chwała im za to.

1

@Arkon widzę, że nikt nie wymienił Platiniego... każdy skupia się na napastnikach. Poza Messim, Platini, Cruijf. Di Stefano, Pele, Maradonna, Orginalny nie jestem, jednak ja bym się trzymał kolejności którą podałem :-)

ps. parę osób jednak dostrzegło Platiniego... ;-)

3

@DaPidejpi " jak w dzisiejszych czasach przy dzisiejszej technologii coś takiego odtworzyć" - zabawne jest to co piszesz, ponieważ ostatnio natknąłem się na to, że gdybyśmy chcieli zbudować piramide Cheopsa kosztowałoby to 5 mld dolarów xD Trochę mało na coś 'niemożliwego'.

"Francuski architekt Jean-Pierre Houdin, który opracował teorię rampy wewnętrznej, współpracował z zespołem Dassault Systems zajmującym się grafiką 3D, aby stworzyć wirtualny model procesu budowy. Zespół uczonych z Uniwersytetu Laval w Quebeku planuje przeprowadzić obrazowanie w podczerwieni, które może odsłonić spiralne rampy w Wielkiej Piramidzie. Byłby to ostateczny dowód na potwierdzenie teorii Houdina.To jest wykonalne nawet obecnie, z tą jednak różnicą, że to nie ludzie ciągnęliby sanie z kamieniami, ale jakieś urządzenia silnikowe, a po drugie 10-15 ostatnich metrów wykończono by za pomocą małego dźwigu. - uważa Houdin.

Podobnie jak to obecnie ma miejsce przy budowie wieżowców, mały dźwig ustawiony byłby za pomocą śmigłowca na płaskim szczycie piramidy. Kamienie dostarczono by tam poprzez wewnętrzne rampy. Zdaniem Francuza, nie da się zbudować dźwigami całej piramidy, bo nie byłyby w stanie sięgać tak daleko, aby podnieść kamienie z zmieni na szczyt piramidy. Przy zastosowaniu takich technik budowa zamiast 20 lat zajęłaby 1500-2000 ludziom około 5 lat pracy. Całość kosztowałaby wspomniane 5 miliardów dolarów. Dla porównania budowa obecnie jednej wieży World Trade Center to... 4 miliardy dolarów.


xD

1

@Muhitos "Natomiast jak zgodziłeś się siedzieć 7 dni w tygodniu w Biedronce, to masz tam siedzieć i państwu gówno do tego." - to mit, kodeks pracy to wyjaśnia:
§ 1.

Pracownikowi przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego.

Więc Ci co pracują w weekendy często mają wolne w tygodniu.

0

@Murazor :) i za Setiena oni nie dostawali szans?

0

@Murazor a jaką to miał rękę do młodżieży? Kogo sprowadził, albo sprowadzono na jego życzenie, albo kogo odkrył w rezerwie? Dla mnie to są mity Koemana... Poprawił przygotowanie fizyczne... on prawie zajechał Pedriego. Czy jest lepszy od Setiena, jeden pies.
Porównujemy najgorszych. To mówi wszystko

0

@endriuuu2 ja nie mam zamiaru się spierać, bo z 'nowszymi' Koeman prezentował podobny poziom.
Za Koamana właśnie przypomniałem sobie 2 kadencję van Gala, więc jak dla mnie trafiłeś w punkt.

0

@Murazor nie wydaje mnie się, Setien miał 2.18 pkt na mecz, Koeman 1.96. w golach podobnie, z czego Holender miał czas a Setien nie. Dla mnie Koeman to właśnie poziom Setiena, tylko ma większe nazwisko. Możesz powiedzieć czemu uważasz że Koeman był lepszy?

0

@endriuuu2 można się z tym zgodzić, tym gorzej świadczy o Koemanie, że aby pokazać gorszego trzeba sięgnąć 20 lat wstecz ;-)

Media