0

@Bananek8 ależ pełna zgoda... pytałeś o logikę...

0

@Bananek8 Deco nie mógł zostać dyrektorem te pół roku temu, miał swoje obowiązki. Alemany chciał wtedy odejść, nakłamali Alemanemu, a teraz Deco ma czas na robotę na full i tyle w tej sprawie

0

@Tomo1989 A dlaczego mam dzwonić ze stacjonarnego jak ulegnę wypadkowi samochodowemu? Czemu wymyślasz jakieś dziwne historie? Zadzwoń na pogotowie jak będziesz nieprzytomny xD ot takie te twoje argumenty. Na 112 zadzwonisz bez KARTY, jak nie masz zasięgu, swojego operatora za który płacisz, ale telefon i tak Ci się połączy do najbliższej stacji nadawczej. Nie ma to nic wspólnego z pokryciem kraju Internetem o który postulujesz. To są inne nadajniki, inna technologia.

"Nie mówię o rolniku, który sprzedaje towar, tylko o sprzedawcy towarów od rolnika." - a ja chodzę do rolnika, czy muszę chodzić tam gdzie ty? :-)I dasz namiar na tego twojego przedsiebiorcę z terminalem, kupie swieze pomidory od straganiarza, z paragonem i na kartę.

" To zapraszam do zapoznania się z prawem oświatowym." - zapoznałem się i nadal twierdzę, że piszesz bzdury. Na wniosek rodzica, dziecko może nie chodzić do szkoły, może uczyć się w domu, gdzie nauczycielami są rodzicę, bez wykształcenia. A po skończeniu podstawówki, ciąży na nim obowiązek nauki, ale niekoniecznie w szkole. Do tego w oświacie mam możliwość wybrania darmowej szkoły publicznej - analogia do płacenia gotówką, oraz szkoły prywatnej - terminal płatniczy. Ta pierwsza szkołą jest mi narzucona, rejonizacja - wypłata z bankomatu, a prywatna - to ja wybieram, ale płace ekstra- płatność kartą.


"Guzik mnie terminal interesuje. Chce mieć przedsiębiorca to niech ma, ale jak nie chce to niech ma alternatywę umożliwiającą płacenie bezgotówkowe." - a czemu mówisz innym jak mają życ? Chciałbyś aby w robocie szef kazał Ci spełniać jego zachcianki, które nie wynikają z prawa ale z jego widzimisię?


1

@Foton dokładnie o to chodzi. Kołodziejczyk żadnego poparcia wsi nie ma, a to co miał straci. Dla mnie ruch na niekorzyść platformy, ale Kołodziejczykowi da miejsce w sejmie... chyba, bo nawet nie wiem które miejsce mu dali ;-)

3

@michal26 to juz o tym lata temu mowili, IPN mu to zarzucił już w 2007 a sam TW BEN się do tego przyznał. Ot typowy kandydat PO :-)

0

@Tomo1989 "Jeżeli ktoś nie ma zasięgu, aby nawet wykonać połączenie telefoniczne, to guzik mu z lepszej służby zdrowia, bo w momencie potrzeby, karetki nie wezwie" - otóż, nadal na wsiach są telefony stacjonarne. A połączenie internetowe a na 112, to dwie inne sprawy. Na 112 zadzwonisz nawet bez karty, mając sam aparat. Więc argument nie trafiony,

"co mi pozwoli zapłacić kartą i jeszcze wyda paragon(...)Nie dość, że miły to i uczciwy." Mieszkam w Warszawie niedaleko jednego z targowisk, chyba nawet największego, NIKT nie ma tam terminala xD I teraz rolnik sprzedający towary które sam wyhodował NIE musi wydawać paragonu, więc nie sugeruj, że ktoś jest nieuczciwy. Daj namiary na takie handlowisko, gdzie rolnik ma terminal xD i nadal, to że jeden zrobi tak jak twoj wymyslony rolnik, nie znaczy ze inny ma robic tak samo.

"To dobrze, że kiedyś ktoś nakazał chodzenie do szkoły do 18 roku życia" - nie ma nakazu chodzenia do szkoly do 18 roku zycia.

"jeżdżenie samochodem z odpowiednimi uprawnieniami" - porównujesz uprawnienia do terminala... ja to widze raczej tak, ze nakazuja ci jezdzic elektrykami a nie spalinowymi. Rozumiem, ze w garazu juz Tesla naszykowana? :-)

Podałeś kilka argumentów, żaden nie jest prawdziwy! Albo to celowe kłamstwo, albo brak wiedzy.

2

@gumaz a ja uważam, że Kołodziejczyk na listach PIS tylko zaszkodzi... bo właśnie rolnicy najbardziej nienawidzą Tuska i już słychać głosy, że wielu jest tym faktem zszokowanych xD

0

@Tomo1989 "Jeżeli nie ma dostępu do internetu nawet w telefonie to jest tragedia i państwo niezależenie od kosztów musi taki problem rozwiązać." - czy uważasz, że dostęp do internetu jest najważniejszy!? Państwa nie stać na porządną służbę zdrowia a ty chcesz, żeby nam za wszelką cenę robili 100% pokrycia, bez względu na koszty!? To jest dramat xD

"i pojawiają się dylematy czy nagle szukać bankomatu," - typowe dylematy kupującego. Jak sam się zastanawiam, czy iść do Biedronki zapłacić kartą za gówniane pomidory z Hiszpanii, czy iść do bankomatu i kupić świeżutkie pomidorki ze straganu, oczywiście za gotówkę i taniej! xD choć fajnie że ustaliliśmy, że Pani taniej nie ma bo nie ma płatności kartą xD

I pamiętaj, że ja NIE noszę gotówki, ale NIE narzucam tego pomysłu innym i jeśli ktoś NIE chce moich pieniędzy z karty to się nie obrażam ani siebie ani innych, po prostu decyduję czy mi się chcę...

"Wniosek z przykładów powyżej. Nie, nie mają taniej bo nie mają możliwości płacenia bezgotówkowego." - nic bardziej g.... niemądrego tutaj dzisiaj nie przeczytałem.

0

@Tomo1989 "To zróbmy tak, aby wszędzie ten zasięg był. Żyjemy w XXI wieku i nie mieszkamy w Rosji, aby tolerować wykluczenie cyfrowe." - policz sobie jakie to są koszta :-) akurat w Polsce z internetem jest lepiej niż w USA. a zapewnienie internetu na całym świecie, to już nawet nie pieniądze, a problem technologiczny. I świat idzie w tę stronę, ale to zajmie jeszcze dekady, choć już dzisiaj można kupić internet od Muska, ale już to widzę, jak sklepik na wsi, płaci setki złotych za Starlinka xD

"(...)czasami wygoda zmusza(...)" - jak Cię wygoda zmusza, to przestań być jej więźniem.

I Twoja wygoda CIEBIE zmusza, ale czemu ma mnie zmuszać? Czemu Państwo ma mnie zmuszać :-)

"To wypadałoby, aby mieli taniej, a nie drożej niż konkurencja." a skąd wniosek, że nie mają? Mój ulubiony sklep garmażeryjny ma domowej roboty pierogi w cenie niższej niż w Biedronce, sprzedawca od lat odmawia założenia terminala, bo na dzień dobry musiałby podnieść ceny o 20%. ps. nie byłby sobie w stanie odbić kosztów na zwiększeniu obrotów, bo robi to sam z bratem, schodzi im wszystko w dzień. Nie mają wolnych mocy przerobowcych a popyt przewyższa podaż.

Super, że tacy ludzi dla Ciebie to "przesiębiorcy". Dla mnie to super przedsiębiorcy!

0

@Tomo1989 ale wiesz, że są miejsca gdzie zasięgu NIE ma.

I wiesz, że płacenie za pomocą terminala jest ekstra płatne. Np sprzedaję Ci usługę opróżniania szamba, jako "przedsiębiora" kierowcy muszę dać terminal ok 50 pln/ miesięcznie oraz muszę dzielić się za każda usługę np: z PolCardem ok 1% od kwoty transakcji, a nie mojego przychodu z transakcji, dla takiego szambiarza 1% od transakcji to realnie ok 5% wyższe ceny.
To nie lenistwo a realna strata. To co mówisz miałoby sens i pewnie sam byś wrócił do gotówki jakbyś płacił wyższą cenę za usługę płacąc kartą a nie gotówką xD
tylko, dla wygody właśnie Twojej kartowiczu, w sklepach są takie same ceny dla płacących gotówka, jak i dla tych płacących kartą czy blikiem.

0

@Tomo1989 czy "przesiębiorcą" jest Pani na wsi gdzie nie ma zasięgu? Albo ten który nie chcę płacić operatorowi płatności za dzierżawę terminala oraz prowizji za transakcję...czy może to są przedsiębiorcy a nie "przedsiębiorcy" ?

2

@MesQueUnClub_87 mnie bardziej boli, że ludzie którzy się słabo na czymś znają, narzucają innym swoje pomysły używając argumentów populistycznych, albo co gorsza wyssanych z palca. Sam zresztą zobacz jaka to jest manipulacja:
" Z tego co wiem, to urząd skarbowy (...) w każdym razie to nie działa tak jak mówisz."

Pierwsza część zdania pokazuję, że to jest opinia autora, a w ostatniej, że jego opinia nagle stała się faktem! Do tego wystarczy wpisać kilka fraz w google, odnieść się do przepisów, aby wiedzieć, że NIE ma on racji, ale z tego co On wie, wynika, że ma rację ;-) więc jak tu dyskutować? :-)

0

@MesQueUnClub_87 Mogą sobie zabierać, ale są miejsca w Polsce gdzie nadal NIE ma dostępu do internetu... i póki świat nie będzie pokryty internetem mobilnym w 100% to takie wątki będą pozbawione sensu.

4

@Azacca jestem wielkim orędownikiem waluty wirtualne, ale nie mogłem czytać tej manipulacji :-)
"Wady płatności bezgotówkowych

- czasem może się zdarzyć, że nie zadziała terminal i nie będzie można zapłacić za zakupy
Zalety gotówki

- brak" - a gotówką zapłacisz zawsze, to nie zaleta?

Płatności gotówką, dają Ci prywatność, nie musisz od razu kupować narkotyków - notabene wiele org. przestępczych porzuciła gotówkę na rzecz krypto walut xD bo te również dają im prywatność, ale tego również nie wspomniałeś.

Mówisz, że istnieje większe ryzyko kradzieży gotówki? Otóż najwięcej kradzieży, oszustw etc. opiera się na czyszczeniu konta - tracisz wszystko + zaciągają na Ciebie kredyty - niż kradzieży fizycznej waluty.

Napad na bank jest zły, ale już atak hakerski na konto nie przeszkadza? :-) przecież co jakiś czas można przeczytać w necie, że jakaś giełda krypto została okradziona... ileż to było przypadków, że ktoś ściągnął plik, zainfekował kompa a ten wysłał hasła do atakującego, klonowanie karty SIM to też dość prosta sprawa.

Martwisz się zużywaniem surowców, ale wiesz, że wirtualny pieniądz też je zużywa, tylko inne?

Mam wrażenie, że nie rozumiesz tematu...

0

@Comentateiro przyczyną bezpośrednią była decyzja Komisji Europejskiej. Ale głowy nie daję, zmianę uważam, za dość sprawiedliwą, bo zwiększono znaczenie historii na rzecz czynników biologicznych. KObieta jeżdząca jak osioł jest gorszym kierowcą niż Krzysztof Hołowczyc...

1

@Comentateiro ale kiedyś to uwzględniano, jednym z czynników zawyżających składkę była płeć, ale zrezygnowano z tego czynnika na korzyść innych - no troszkę tutaj ustawodawca pomógł. Natomiast z tego co wiem płeć może być używana jako czynnik ryzyka w wycenie polis na życie.

1

@maroon Nie różnicują na podstawie płci, tylko na podstawie historii. Kiedyś płeć była czynnikiem decydującym o wysokości składki, ale już nie jest.

1

@Comentateiro ale błąd w Twoim myśleniu polega na tym, że ty chcesz zwyżek na podstawie jednego kryterium. Wiek + inne czynniki są lepszym wskaźnikiem niż sama płeć. Do tego, trzeba zrozumieć jak wyceniana jest polisa...zależy Ona od pojazdu a nie kierowcy, natomiast do kierowcy przypisane są zwyżki i zniżki.

Młody wiek sugeruję raczej, że jesteś młodym kierowcą z niższym doświadczeniem niż taki 40 latek... wiadomo, że mają 23 lata nie będziesz siedział za kółkiem 20 lat, a maks 5. Dlatego do wieku dokłada się ile lat ktoś ma prawko, bo fakt, że 40 latek jeżdzący rok będzie gorszym kierowcą niż gorąco krwisty 23 latek z 5 letnim doświadczeniem. Ale to i tak nie jest wystarczające, bo inaczej się jeździ autem starym bez ABS, kontroli trakcji itd.... sama płeć nie mówi nam zbyt wiele, dlatego dość niebezpiecznie jest wyciągać wnioski na podstawie samej płci.

7

@Comentateiro dyskryminacja płci. Super! Niestety te wredne ubezpieczalnie nie patrzą na płeć a na historię oferując niższe stawki za OC kierowcom bezwypadkowym z dłuższą historią.

A tak na serio, to aktuariat, czyli Ci goście od wyceny polisy OC, biorą pod uwagę inne czynniki ryzyka niż płeć. Np: za auto sportowe zapłacisz więcej niż za rodzinne, to samo auta na firmę, a czasem płacisz też za kolor! Wiek. Miejsce zamieszkania czy też stan cywilny. Wszystkie te czynniki lepiej opisują profil kierowcy niż płeć. Można wyceniać polisy na podstawie rzetelnych statystyk, a można wyciągać wnioski na podstawie wybiórczych danych, bez żadnego zrozumienia. Akuariusze, to ludzie którzy robią wszystko, aby wycenić polisę tak aby ubezpieczalnia zarabiała i wyceniać ryzyko tak, aby płacili Ci co jeżdżą niebezpieczeni.


1

@Criss18Barca Ilość nie ważna, ważna jakość. Mój kolega, chłop 2 metry, nie wierzył, że można się zbesztać piwami. Poszliśmy na festiwal piwa, on nie lubi się bawić w tańcu wziął najmocniejsze... 0,5 litrowy Imperial Russian Stout - 20% alkoholu, po jednym zrozumiał, że musi zwolnić, wypił jeszcze dwa 0,3 o podobnej ale mniejszej moci tak się skończyło rumakowanie. Dla niego wieczór się skończył po 3 piwach ;-)

0

@Dawidfcb1998 szanuje :-)

1

@Magicc89PL Depay się u Nas nie sprawdził do tego, na każdą pozycję poza N, mamy zmienników. Raphinia, Dembele, Torres, Fati... 4 zawodników, 2 pozycję, po co Memphis? Pomijam, że od bólu na bokach ataku może grać Gavi, Pedri, Alba, Roberto (takie rzeczy się zdarzały). Lepiej zaoszczędzić kasę na pensji.

0

@Bartek22 Weź pod uwagę jeszcze jedno, piłkarze z Barcy są bardzo charakterystyczni, średnio sobie radzą poza Barcą, chyba, że do Barcy nie pasują, stąd ciężko nam kogoś sprzedać, bo jak u Nas gra dobrze, to gra po naszemu i ciężko go sprzedać, a jak gra źle to też niedobrze.

Ot taki urok Barcelony

3

@Sulimo bardzo delikatny jesteś... ktoś podał źródło, co jest normlane, w sumie sam powinieneś też podawać źródła, cytując książke powinno się podawać nawet stronę, rozdział itp.

A to jak zareagowałeś na post kolegi, który w sumie nic złego nie zrobił, uświadomiło mnie, że zamiast czytać "Twoje z głowy", wejdę sobie na fandom... albo wrócę do książki.

A fanem Tolkiena jestem przeokrutnym, ale tutaj strach się odezwać, żebyś nie zaczął się złościć.

1

@Chaoss Wszystkiemu winne Niemcy. - zabawne jest to, że czytasz a nie rozumiesz. Gdzie napisałem, że wszystkiemu winne Niemcy?

"No tak, bo głodne i biedne dziecko jest lepsze od tego bogatego." - i znowu nic nie rozumiesz. Lepiej być bogatym dzieckiem niż biedyn, to napisałem, ty zrozumiałeś po swojemu :-)

' ale nie można się nią tylko kierować." - i znowu projekcja, bo ja nic nie pisałem o historii, pisałem o teraźniejszości, ew. przyszłości.

"Pogódź się z tym, że my Niemiec poziomem życia, nie dogonimy za naszego życia," - danwno się pogodziłem, ale jakbyś czytał uważnie, bardzo chcę aby moje dzieci, wnuki żyły na zbliżonym poziomie.

"chyba że nagle jakimś cudem znajdziemy ogromne złoża surowców" - nie, Rosja ma gigantyczne złoża surowców i poziom życia Rosjanina jest niższy niż Polaka, mimo, że 30 lat temu było na odwrót.

ps. strasznie poprzekręcałeś to co napisałem.

2

@JacekM nawet nie wiem o czym mówisz xD może jakiś cytat? Kiedyś powiedziałem, komuś zdanie, coś o wstawaniu z kolan, to się zagotował i chciał mnie bić, bo to słowa Kaczyńskiego były, teraz coś co Kurski powiedział zacytowałem. Ludzie wam się już od tej telewizji w głowie pomyliło...

2

@JacekM typowe ;-) jeśli ktoś powie coś negatywnego na temat PO to musi być zmasakrowany propagandą TVP. Zaskoczę Cię TVP nie oglądam wcale, ale TVN, Onet, WP i sporadycznie Wyborczą czytam/oglądam dość regularnie ;-) I jeśli chcesz, każdą informację której użyję/użyłem, aby bronić swoich racji, podeprę źródłem z listy powyżej + dane oficjalne takie jak np bank światowy, miedz. fundusz walutowy itd.

0

@Kidd "Więc bilans przeładunków portowych i eksportu drogą morską będzie skrajnie wysoki w lipcu." tylko pytanie czy to nie będzie mieć negatywnego wpływu na spadek eksportu polskiego zboża... moce przeładunkowe naszych portów są ograniczone.

5

@barcelonaLM "No i co z tego, że się potknęli, są 4 gospodarką świata, mnóstwo marek globalnych, a my co mamy? " jak biegniesz maraton i jesteś 21, a ktoś jest 4, to mija troszkę czasu zanim tego co się potknie wyprzedzisz, mało tego, tatem może się podnieść i biec dalej i możesz go gonić przez następne kilimetry. Ale faktem jest, że dystans się skraca a Twoje szansę rosną.

"przedsiębiorczość w Polsce jest tłamszona" - owszem! Tutaj się z Tobą zgodzę. Dlatego imponujęcy jest fakt, że mimo tego nasze PKB urosło 10 krotnie! Niestety dalszy tak spektakularny wzrost w UE nie jest możliwy... przez ostatnie 10 lat nasze PKB wzrosło o ok 50%... a Niemieckie o ok 25%. Gdyby zminimalizować biurokrację tak jak zrobiono to w Szwecji... klękajcie narody, Polska gurom!

"Zachód Europy czy USA nie doszedł do bogactwa na rozdawaniu pieniędzy" - ja nie jestem socjalistą, wiem jak działa kapitalizm i wolny rynek ;-)

'Pierw trzeba te bogactwo mieć by pozwolić sobie na takie ambitne programy socjalne." prof Gwiazdowski o tym mówił wielokrotnie, nie róbmy tego co robią Niemcy dzisiaj, tylko co robiły 50 lat temu.

'PO natomiast chce iść zgodnie z linią Niemiec, a ta oczywiście wyklucza możliwość dużego wzrostu gospodarczego Polski." i się pięknie na koniec zgodziliśmy :-)

Polska powinna mieć możliwość grania na kilka frontów, być blisko Waszyngtonu, Berlina, Szanghaju a i nawet tfu! Moskwy. Za PO będziemy na smyczy Niemiec, za PiS na smyczy USA (choć uważam, że smycz USA jest dużo dłuższa ;p), ja ciągle czekam na partię co nam smycz zdejmie... ps. nie jest to Konfa.

0

@barcelonaLM przy Pis jest realne ale trudne, za PO będzie to wpisane do konstytucji. Ale nie oszukujmy się dogonić Niemcy niezależnie od władzy, to zadanie wybitnie skomlikowane i trzeba liczyć na to, że Niemcy się potkną... co zrobili ostatnio ;P

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?