@ShinobiQWE Nie wiem czy jesteś tego świadomy ale twoje ostatnie zdanie jest dość nielogiczne a przynajmniej odstaje od pozostałej części twojej wypowiedzi Jeśli zależy ci aby to jak najszybciej się skończyło to jedyna droga do tego to taka aby wszyscy jak najszybciej się zarazili i albo nabyli odporność albo umarli Natomiast wszystkie te działania jakie podejmuje rząd mają na celu tylko wyhamowanie liczby zachorowań aby nie sparaliżować służby zdrowia
@macio_944 Trafnie i mądrze w połączeniu z nazwiskiem Tokarczuk to jakiś oksymoron Wybacz ale nie rozumiem jak można poważnie traktować słowa osoby która twierdzi że odkrycie Ameryki przez Kolumba i wymordowanie Indian przyczyniło się do globalnego ochłodzenia klimatu Ktoś kto głosi podobne tezy samozaorał się na wieki
@barcafan9512 Jak tak dalej będzie to skończy się tak że młodzi będą seniorów wysyłać w "ich godzinach" i liczyć na to że dzięki temu unikną potem wyczekiwania w kolejkach
@matheo Weź już spuść z tonu bo codziennie umierają ludzie - na grypę, na raka a nawet z głodu Tak z głodu I nikt tego nie bierze do bani gdy marnuje i wyrzuca jedzenie A to po tym właśnie ludzie powinni mieć kaca moralnego a nie po spacerze w parku w obecnej sytuacji bo taki odpoczynek mentalny absolutnie nikomu nie zaszkodzi a być może pomoże psychicznie tej osobie Nikt tu nie pisał o pikniku wiec po co komuś wkładasz takie słowa do ust?
@matheo Tylko że jak to wziąć na logikę to jakoś nie widzę zagrożenia że ktoś sobie w parku się przejdzie na spacer A nawet jeśli jest to jest to minimalne W sklepie czy w kolejce do tego sklepu Albo nawet w komunikacji miejskiej jest to zagrożenie o wiele większe
@ShinobiQWE Widzę że trochę zmieniła swój przekaz Albo sama albo dziennikarze jej w tym pomogli I bardzo dobrze Bo wczoraj ktoś wrzucał tu post tej siostry w którym używała wulgaryzmów i wyzwisk - tamta wersja odniosłaby zupełnie odmienny skutek od zamierzonego
@matheo Tak serio pytam - znasz kogoś kto umarł? To nie są problemy pierwszego świata bo już Daniel Defoe opisywał historię człowieka który podczas zarazy dżumy najpierw narobił zapasów i miał siedzieć w izolacji a potem nie wytrzymał psychicznie i wyszedł spacerować na ulice mimo groźby zarażenia dżumą
@SuperVegeta Kwestia tego jaki sobie limit ustawiłeś A dodatkowo ostatnio miałem przypadek że na bankomacie zablokowali najpierw na max 4 tys zł a kilka dni później 1000 zł I musiałem klepać kilka razy aby wypłacić 5 tys Dobrze że sam tam byłem
@Ogorinho1974 Jak podchodzą ci inne książki Mroza to czytaj śmiało bo jak zawsze u Mroza dialogi są rewelacyjne Jednak ostrzegam że sytuacja z książki na książkę staje się tak absurdalna i nie trzyma się kupy że głowa mała Dla mnie ta trylogia miała dodatkowy smaczek bo książkę czytałem jakiś rok po moim jedynym pobycie w Rabce Zdroju a okazało się, że autor umieścił niezwykle ważne miejsce w tej historii akurat dosłownie 500 metrów od miejsca w którym nocowałem
@student97r A dla mnie co za dużo to niezdrowo U Mroza są świetne cytaty ale w większości książek pcha fabułę w tak absurdalne rejony że potem sam nie wie jak stamtąd wybrnąć i zakończenia ma od czapy W przypadku Chyłki jeszcze jest to znośne Zwłaszcza jak spojrzy się na to co wyczyniał w cyklu z Wiktorem Forstem Tam to już były himalaje absurdu
@barcafan9512 A nie jest przypadkiem tak że jak przyjmiesz mandat to już nikt ci go nie anuluje? Nawet jak podstawa wystawienia była nielegalna to sąd nie ma takich procedur aby anulować nielegalnie nałożony i przyjęty mandat Chyba że coś się zmieniło? Jedyne wyjście aby uniknąć kary to nie przyjmować mandatu i wówczas sprawa trafia do sądu
@kamilos1214 Akurat gdzieś czytałem że na wjazdach do typowo turystycznych miejscowości zwłaszcza przed weekendem policja kontrolowała pojazdy z obcą rejestracją Jak ktoś się zamotał z tłumaczeniem to mógł dostać mandat
@MarFan Do mnie normalna mowa akurat dociera Natomiast takie plucie się raczej nie bardzo - i większość ludzi reaguje alergicznie na podobne wyzwiska i wulgaryzmy więc jeśli komuś zależy aby wzmocnić swój przekaz to nie powinien się tak wysławiać bo to odnosi skutek odmienny od zamierzonego
@Piotr89Sand Mam nadzieję że nic mu się nie stanie Strach pomyśleć co by było gdyby w takim czasie rozpętała się wojna o władzę w Rosji W Rosji której dobrobyt zależy tak naprawdę od cen ropy i gazu
@MarFan Ten język to jakaś tragedia Jeśli ktokolwiek sądzi że takie słowa kogoś powstrzymają przed odradzanym działaniem to jest w błędzie Gdyby ktokolwiek osobiście tak do mnie powiedział to z miejsca bym wstał i wyszedł specjalnie tylko po to aby zrobić takiej osobie na złość Nie rozumiem co maja wnieść te wulgaryzmy i wyzwiska poza tym że deprecjonują cały ten przekaz
@Croocers Teraz sklepy powinny opracować taki regulamin który premiuje szybkość robienia zakupów - powiedzmy do 10 minut spędzonych w sklepie- 10 % rabatu, do 15 min - 5% rabatu, do 20 min - 0 rabatu, powyżej 20 minut 10% zwyżki do ceny zakupów Jest to przecież w ich interesie bo im więcej klientów tym więcej zostawią im kasy Tak wiem że czasem trafi się klient który zostawi więcej kasy niż 5 innych razem wziętych ale to sporadycznie się zdarza Oczywiście ten czas powinien być skrojony pod konkretny sklep
0
@ShinobiQWE Nie wiem czy jesteś tego świadomy ale twoje ostatnie zdanie jest dość nielogiczne a przynajmniej odstaje od pozostałej części twojej wypowiedzi Jeśli zależy ci aby to jak najszybciej się skończyło to jedyna droga do tego to taka aby wszyscy jak najszybciej się zarazili i albo nabyli odporność albo umarli Natomiast wszystkie te działania jakie podejmuje rząd mają na celu tylko wyhamowanie liczby zachorowań aby nie sparaliżować służby zdrowia
1
@Shapiro Wszystko pikuś - w Egipcie ponoć wprowadzili limit wypłat gotówki z banków i bankomatów
0
@draxidox I po co to przyjmowałeś?
1
@macio_944 Trafnie i mądrze w połączeniu z nazwiskiem Tokarczuk to jakiś oksymoron Wybacz ale nie rozumiem jak można poważnie traktować słowa osoby która twierdzi że odkrycie Ameryki przez Kolumba i wymordowanie Indian przyczyniło się do globalnego ochłodzenia klimatu Ktoś kto głosi podobne tezy samozaorał się na wieki
0
@barcafan9512 Jak tak dalej będzie to skończy się tak że młodzi będą seniorów wysyłać w "ich godzinach" i liczyć na to że dzięki temu unikną potem wyczekiwania w kolejkach
0
@Colon John Ioannidis twierdzi podobnie więc to nie jest pojedynczy głos
7
@viscajasiek Niestety to prima aprilis Ale chętnie bym wzniósł toast za taki oficjalny komunikat
1
@matheo Weź już spuść z tonu bo codziennie umierają ludzie - na grypę, na raka a nawet z głodu Tak z głodu I nikt tego nie bierze do bani gdy marnuje i wyrzuca jedzenie A to po tym właśnie ludzie powinni mieć kaca moralnego a nie po spacerze w parku w obecnej sytuacji bo taki odpoczynek mentalny absolutnie nikomu nie zaszkodzi a być może pomoże psychicznie tej osobie Nikt tu nie pisał o pikniku wiec po co komuś wkładasz takie słowa do ust?
1
@matheo Tylko że jak to wziąć na logikę to jakoś nie widzę zagrożenia że ktoś sobie w parku się przejdzie na spacer A nawet jeśli jest to jest to minimalne W sklepie czy w kolejce do tego sklepu Albo nawet w komunikacji miejskiej jest to zagrożenie o wiele większe
0
@ShinobiQWE Widzę że trochę zmieniła swój przekaz Albo sama albo dziennikarze jej w tym pomogli I bardzo dobrze Bo wczoraj ktoś wrzucał tu post tej siostry w którym używała wulgaryzmów i wyzwisk - tamta wersja odniosłaby zupełnie odmienny skutek od zamierzonego
1
@matheo Tak serio pytam - znasz kogoś kto umarł? To nie są problemy pierwszego świata bo już Daniel Defoe opisywał historię człowieka który podczas zarazy dżumy najpierw narobił zapasów i miał siedzieć w izolacji a potem nie wytrzymał psychicznie i wyszedł spacerować na ulice mimo groźby zarażenia dżumą
0
@SuperVegeta Kwestia tego jaki sobie limit ustawiłeś A dodatkowo ostatnio miałem przypadek że na bankomacie zablokowali najpierw na max 4 tys zł a kilka dni później 1000 zł I musiałem klepać kilka razy aby wypłacić 5 tys Dobrze że sam tam byłem
0
@student97r Mój nick to puniasty
0
@Ogorinho1974 Jak podchodzą ci inne książki Mroza to czytaj śmiało bo jak zawsze u Mroza dialogi są rewelacyjne Jednak ostrzegam że sytuacja z książki na książkę staje się tak absurdalna i nie trzyma się kupy że głowa mała Dla mnie ta trylogia miała dodatkowy smaczek bo książkę czytałem jakiś rok po moim jedynym pobycie w Rabce Zdroju a okazało się, że autor umieścił niezwykle ważne miejsce w tej historii akurat dosłownie 500 metrów od miejsca w którym nocowałem
0
@student97r Masz może konto na lubimy czytać?
0
@zadafcb Biorą wzorce od najlepszych - przecież podobne akrobacje wyczyniano w europarlamencie gdy wyrzucali naszych kierowców z europejskich dróg
0
@student97r A dla mnie co za dużo to niezdrowo U Mroza są świetne cytaty ale w większości książek pcha fabułę w tak absurdalne rejony że potem sam nie wie jak stamtąd wybrnąć i zakończenia ma od czapy W przypadku Chyłki jeszcze jest to znośne Zwłaszcza jak spojrzy się na to co wyczyniał w cyklu z Wiktorem Forstem Tam to już były himalaje absurdu
0
@xVENUMx Jak z Polski to za darmo sprawdzisz na historiapojazdu.gov.pl
0
@barcafan9512 A nie jest przypadkiem tak że jak przyjmiesz mandat to już nikt ci go nie anuluje? Nawet jak podstawa wystawienia była nielegalna to sąd nie ma takich procedur aby anulować nielegalnie nałożony i przyjęty mandat Chyba że coś się zmieniło? Jedyne wyjście aby uniknąć kary to nie przyjmować mandatu i wówczas sprawa trafia do sądu
0
@kamilos1214 Akurat gdzieś czytałem że na wjazdach do typowo turystycznych miejscowości zwłaszcza przed weekendem policja kontrolowała pojazdy z obcą rejestracją Jak ktoś się zamotał z tłumaczeniem to mógł dostać mandat
0
@draxidox Majster wazzup też w to wdepnął
0
@MarFan Do mnie normalna mowa akurat dociera Natomiast takie plucie się raczej nie bardzo - i większość ludzi reaguje alergicznie na podobne wyzwiska i wulgaryzmy więc jeśli komuś zależy aby wzmocnić swój przekaz to nie powinien się tak wysławiać bo to odnosi skutek odmienny od zamierzonego
0
@kamil9040 A co to małpy w cyrku że mają kogoś pokazywać? Chyba na razie jeszcze istnieje coś takiego jak tajemnica lekarska
0
@IronSanHybrid Podobno jeden z takich debili miał mieć zarzuty o terroryzm Gdyby go ukarali dla przykładu to na pewno by podziałało
0
@Piotr89Sand Mam nadzieję że nic mu się nie stanie Strach pomyśleć co by było gdyby w takim czasie rozpętała się wojna o władzę w Rosji W Rosji której dobrobyt zależy tak naprawdę od cen ropy i gazu
0
@MarFan Ten język to jakaś tragedia Jeśli ktokolwiek sądzi że takie słowa kogoś powstrzymają przed odradzanym działaniem to jest w błędzie Gdyby ktokolwiek osobiście tak do mnie powiedział to z miejsca bym wstał i wyszedł specjalnie tylko po to aby zrobić takiej osobie na złość Nie rozumiem co maja wnieść te wulgaryzmy i wyzwiska poza tym że deprecjonują cały ten przekaz
0
@lukaszbrk Jakieś żarty? A z jakiego powodu miałyby być zamknięte?
0
@Croocers Teraz sklepy powinny opracować taki regulamin który premiuje szybkość robienia zakupów - powiedzmy do 10 minut spędzonych w sklepie- 10 % rabatu, do 15 min - 5% rabatu, do 20 min - 0 rabatu, powyżej 20 minut 10% zwyżki do ceny zakupów Jest to przecież w ich interesie bo im więcej klientów tym więcej zostawią im kasy Tak wiem że czasem trafi się klient który zostawi więcej kasy niż 5 innych razem wziętych ale to sporadycznie się zdarza Oczywiście ten czas powinien być skrojony pod konkretny sklep
1
@zadafcb Chryste - ta kreatura spurek nadal coś tam brzęczy? Powinna dostać dożywotnią kwarantannę - w realu i w necie
0
@jeyx77x Ja nadal tak uważam