Jako że dziś przypada Światowy Dzień Książki to czas na zaprezentowanie najlepszej serii jaka od lat trafiła w moje ręce Historia zaczyna się w zamierzchłych czasach międzywojennych i opowiada o życiu młodego skazańca który trafia do wronieckiego więzienia za... No właśnie Przez pierwsze kilka tomów jest to trzymane w tajemnicy - poza niejasnym stwierdzeniem że za każdym wyrokiem dożywocia kryje się czyjaś śmierć Ten genialny zabieg nie pozwala nam na zaszufladkowanie głównego bohatera patrząc tylko na czyn jaki popełnił ale możemy poznawać go dzięki jego zachowaniu i emocjom jakie przeżywa A emocje te są tak wiernie oddane że czujemy się jakbyśmy sami przebywali w celi Cała masa ciekawostek, barwnych postaci, zwroty akcji a do tego w tle zagmatwana historia Polski,świata oraz realia polskiego więziennictwa na przestrzeni całych dziesięcioleci sprawia że opis kilkudziesięciu lat jakie spędza ten człowiek w więzieniu nikogo nie znuży. Panie i Panowie - przedstawiam wam serię Krzysztofa Spadło - Skazaniec Jak ktoś już połknie tą serię to dodam że jedna z postaci która pojawia się na kartach tego cyklu doczekała się swojej własnej dylogii napisanej przez innego autora A na uważnych czytelników czeka prawdziwa gratka Autor w ostatnim tomie w posłowiu obiecał nagrodzić butelką trunku tą osobę która odnajdzie celowy błąd jaki został umieszczony na łamach tej genialnej serii
@DLFCB Poczytaj jak był przeprowadzany ten sondaż Najpierw padało pytanie czy badana osoba poszłaby na wybory gdyby odbyły się 10 maja Po odpowiedzi NIE badanie było skończone
@inViNcibl3 Dokładnie - od dawna to powtarzam Mamy taki absurd i przezytek jak jakas smieszna cisza wybocza a jednoczesnie dozwolone są sondaże które już na starcie stawiają niektórych kandydatów na przegranej pozycji bo ludzie zamiast oddac na nich głos skupiaja się na dwóch- trzech pierwszych kandydatach z sondaży
@DaPi Po co mieszasz te 2 sprawy? Wcześniej rząd zamknął odgórnie lasy w całej Polsce a potem się z tego wycofał Natomiast jeśli chodzi o susze to nadleśnictwa nadal mogą zamykać lasy które pod nie podlegają Przecież nikt nie odebrał im tych uprawnień
@jeyx77x Jest sporo znaków zapytania dotyczących samego zdarzenia A kolejne powstają gdy przyjrzymy się co działo się z osobami z jego otoczenia Coby o nim nie mówić to jednak Lepper miał sporą wiedzę i to go pewnie zabiło
@Chakalaka W czym on był najlepszy ? Chyba ze w graniu w piłkę to może i tak Hehe Niemniej dzięki za komentarz - u mnie wygrywasz nagrodę za najśmieszniejszy komentarz dnia
@pepo_barcarzadzi Każdy go zna - tylko może jeszcze o tym nie wiesz - ale choćbyś go w kołysce usłyszał to nigdy nie zapomnisz Po prostu twarzy i nazwiska nie kojarzysz
@IAmBackCules Znany patent - ale teraz UE utrudniła bo antenki umieściła pod felgą w postaci czujników ciśnienia Ja w każdym bądź razie wywaliłem to badziewie przy pierwszej zmianie opon
@IronSanHybrid Słaba prowokacja Każdy średnio zorientowany użytkownik poczty potrafi odróżnić prawdziwe maile od phishingu którym tu śmierdzi na kilometr Dziwne że urzędnik na tak wysokim stanowisku ani tym bardziej jego pracownicy tego nie potrafią Słabe
@tombard Ten przepis o karaniu przecież nie przeszedł Sam zastanawiam się co im dopisać Może ktoś ma pomysł na jakiś dobry tekst który wszyscy chcący sprzeciwić się takiej formie "wyborów" mogliby w ramach protestu wpisać na swoich kartach?
@klemens100 Onet cytuje Wyborczą która cytuje Newsweek Poczekam aż jakieś rzetelne media to potwierdzą Na razie to dla mnie jest niepotwierdzona plotka Aczkolwiek będę sprawę śledził
@alegre84 Ale jeśli nie będzie ciśnienia od dołu na wyjaśnienie tej sprawy to nikt się nigdy tym nie zajmie A ty właśnie krytykujesz kogoś kogo ta sprawa nadal interesuje Działania córki Kulczyka są zaś tylko działaniem PR-owym aby odciąć się od przeszłości ojca Akurat do niej nic nie mam bo nie jestem zwolennikiem karania dzieci za grzechy rodziców ale dopóki będzie korzystać z majątku który jest upaprany w gównie to niech się nie dziwi że to gówno się do niej przykleja
@alegre84 Ale napisałeś za to że nikogo nie powinno obchodzić skąd Kulczyki maja majątek a to oczywista bzdura Wszystkich to powinno obchodzić i wszystkim powinno zależeć aby prawda ujrzała światło dzienne a winni zostali ukarani
@justfootball Kuźwa te wszystkie spółki skarbu państwa to jakiś peerelowski przeżytek Powinien istnieć odgórny zakaz aby jakakolwiek osoba związana osobiście, poprzez rodzinę czy kochankę/-a z polityką pracowała w takiej spółce
1
Jako że dziś przypada Światowy Dzień Książki to czas na zaprezentowanie najlepszej serii jaka od lat trafiła w moje ręce Historia zaczyna się w zamierzchłych czasach międzywojennych i opowiada o życiu młodego skazańca który trafia do wronieckiego więzienia za... No właśnie Przez pierwsze kilka tomów jest to trzymane w tajemnicy - poza niejasnym stwierdzeniem że za każdym wyrokiem dożywocia kryje się czyjaś śmierć Ten genialny zabieg nie pozwala nam na zaszufladkowanie głównego bohatera patrząc tylko na czyn jaki popełnił ale możemy poznawać go dzięki jego zachowaniu i emocjom jakie przeżywa A emocje te są tak wiernie oddane że czujemy się jakbyśmy sami przebywali w celi Cała masa ciekawostek, barwnych postaci, zwroty akcji a do tego w tle zagmatwana historia Polski,świata oraz realia polskiego więziennictwa na przestrzeni całych dziesięcioleci sprawia że opis kilkudziesięciu lat jakie spędza ten człowiek w więzieniu nikogo nie znuży. Panie i Panowie - przedstawiam wam serię Krzysztofa Spadło - Skazaniec Jak ktoś już połknie tą serię to dodam że jedna z postaci która pojawia się na kartach tego cyklu doczekała się swojej własnej dylogii napisanej przez innego autora A na uważnych czytelników czeka prawdziwa gratka Autor w ostatnim tomie w posłowiu obiecał nagrodzić butelką trunku tą osobę która odnajdzie celowy błąd jaki został umieszczony na łamach tej genialnej serii
0
@DLFCB Poczytaj jak był przeprowadzany ten sondaż Najpierw padało pytanie czy badana osoba poszłaby na wybory gdyby odbyły się 10 maja Po odpowiedzi NIE badanie było skończone
1
@inViNcibl3 Dokładnie - od dawna to powtarzam Mamy taki absurd i przezytek jak jakas smieszna cisza wybocza a jednoczesnie dozwolone są sondaże które już na starcie stawiają niektórych kandydatów na przegranej pozycji bo ludzie zamiast oddac na nich głos skupiaja się na dwóch- trzech pierwszych kandydatach z sondaży
0
@DaPi Po co mieszasz te 2 sprawy? Wcześniej rząd zamknął odgórnie lasy w całej Polsce a potem się z tego wycofał Natomiast jeśli chodzi o susze to nadleśnictwa nadal mogą zamykać lasy które pod nie podlegają Przecież nikt nie odebrał im tych uprawnień
0
@Hiacynk Viva la Vida i od razu przed oczami Joe Satriani - If i could fly
0
@Kusco15 Król jest tylko jeden i nazywa się Mikke , Korwin-Mikke
1
@PatrychoO Do tej kolekcji warto dorzucić polski akcent i książkę Tomasza Rożka "Kosmos"
1
@KapitanFCB Oczywiście że wzrosną zwłaszcza jak im narzucą dodatkowy reżim sanitarny
0
@jeyx77x Jest sporo znaków zapytania dotyczących samego zdarzenia A kolejne powstają gdy przyjrzymy się co działo się z osobami z jego otoczenia Coby o nim nie mówić to jednak Lepper miał sporą wiedzę i to go pewnie zabiło
0
@MesQueUnClub96 Ja kojarzę - jak się nie mylę to kiedyś był w UPR i być może w eurokołchozowym parlamencie jak się nie myle
0
@Chwytliwy U mnie Bosak a procent mniej Kamysz-Kosiniak Jakieś jajca normalnie że taka parę mi stworzyło
0
@Chakalaka W czym on był najlepszy ? Chyba ze w graniu w piłkę to może i tak Hehe Niemniej dzięki za komentarz - u mnie wygrywasz nagrodę za najśmieszniejszy komentarz dnia
0
@bixmix Nie panikuj - oni się nie bali https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/879582/bitwa-kilkudziesieciu-kiboli-w-lodzi
0
@pepo_barcarzadzi Każdy go zna - tylko może jeszcze o tym nie wiesz - ale choćbyś go w kołysce usłyszał to nigdy nie zapomnisz Po prostu twarzy i nazwiska nie kojarzysz
0
@Kredon Spoko - ludzie z tych miast mogą szykować proces i wygraną mają w kieszeni
0
@Mat_Cat U mnie już kilka dni temu w lokalnej prasie był wystosowany apel do osób które wyzdrowiały aby oddawały swoje osocze
0
@Szenszej "A ja sobie gram na gramofonie Zimą w domu latem na balkonie..."
1
@zadafcb Te wybory maja być bezpieczne dla władzy W sensie aby jej nie stracili Czego nie rozumiesz?
0
Komentarz usunięty
1
@IronSanHybrid Jeśli poczta nie ma takich uprawnień to każdy urząd który udostępni jej nasze dane musi się liczyć z tym że zapłaci nam odszkodowanie
0
@IAmBackCules Znany patent - ale teraz UE utrudniła bo antenki umieściła pod felgą w postaci czujników ciśnienia Ja w każdym bądź razie wywaliłem to badziewie przy pierwszej zmianie opon
0
Komentarz usunięty
0
@draxidox Alkoholizm jest wtedy gdy ktoś nie potrafi tego odstawić na tydzień lub dwa
0
@deyna2018 To jak zupełnie inny serial Dopiero trzeci sezon nawiązuje trochę tematyką a zwłaszcza motywem retrospekcji do genialnego pierwszego
1
@IronSanHybrid Słaba prowokacja Każdy średnio zorientowany użytkownik poczty potrafi odróżnić prawdziwe maile od phishingu którym tu śmierdzi na kilometr Dziwne że urzędnik na tak wysokim stanowisku ani tym bardziej jego pracownicy tego nie potrafią Słabe
0
@tombard Ten przepis o karaniu przecież nie przeszedł Sam zastanawiam się co im dopisać Może ktoś ma pomysł na jakiś dobry tekst który wszyscy chcący sprzeciwić się takiej formie "wyborów" mogliby w ramach protestu wpisać na swoich kartach?
0
@klemens100 Onet cytuje Wyborczą która cytuje Newsweek Poczekam aż jakieś rzetelne media to potwierdzą Na razie to dla mnie jest niepotwierdzona plotka Aczkolwiek będę sprawę śledził
1
@alegre84 Ale jeśli nie będzie ciśnienia od dołu na wyjaśnienie tej sprawy to nikt się nigdy tym nie zajmie A ty właśnie krytykujesz kogoś kogo ta sprawa nadal interesuje Działania córki Kulczyka są zaś tylko działaniem PR-owym aby odciąć się od przeszłości ojca Akurat do niej nic nie mam bo nie jestem zwolennikiem karania dzieci za grzechy rodziców ale dopóki będzie korzystać z majątku który jest upaprany w gównie to niech się nie dziwi że to gówno się do niej przykleja
1
@alegre84 Ale napisałeś za to że nikogo nie powinno obchodzić skąd Kulczyki maja majątek a to oczywista bzdura Wszystkich to powinno obchodzić i wszystkim powinno zależeć aby prawda ujrzała światło dzienne a winni zostali ukarani
0
@justfootball Kuźwa te wszystkie spółki skarbu państwa to jakiś peerelowski przeżytek Powinien istnieć odgórny zakaz aby jakakolwiek osoba związana osobiście, poprzez rodzinę czy kochankę/-a z polityką pracowała w takiej spółce