- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
La Rambla
Online: 1426 Culés
Gorące dyskusje

shahman
0
top przehajpowanych piłkarzy:1.... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi

barcanawieki
4
Mordy co myślicie o samotnych matkach tylko tak szczerze, bo ja np nie mógłbym być z taką... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi

agaFCB
3
Szefowa podesłała mi kilka zdjęć krajobrazu z urlopu w Turcji i chyba zaraz popadnę w... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Barça w social media
Sergio Kun Aguero (@aguerosergiokun)
800 goles para Lionel Messi 🇦🇷😅 » Zobacz wpis
Gerard Piqué (@3gerardpique)
Día grande. https://t.co/N5dyIdantM » Zobacz wpis
Ronaldinho (@10Ronaldinho)
Do you own $RON? I'm hosting a giveaway for $RON holders, where 1 lucky holder will get to... » Zobacz wpis
Andrés Iniesta (@andresiniesta8)
... » Zobacz wpis
Jordi Alba (@JordiAlba)
Me alegró mucho volver a veros!! Fue muy especial para mí poder grabar el programa allí con... » Zobacz wpis
Marc ter Stegen (@mterstegen1)
Happiness! @DFB_Team 🇩🇪🙌🏻 https://t.co/PtFh8TCZZk » Zobacz wpis
Sonda
Co Barcelona powinna zrobić latem z Franckiem Kessiem?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1426 Culés
0
200-300 zł miesięcznie na jedzenie dla jednej osoby to dużo czy mało waszym zdaniem?
67
@Dzemik55 To jest bardzo mało. Dla mnie głodówka wręcz ;d
0
@Dzemik55 Malutko
6
@Dzemik55 wręcz niewyobrażalnie mało, chyba że żywisz się samym pasztetem
3
@Dzemik55 Dyche dziennie? To co to kajzerka i jogurcik cały dzień?
1
@Dzemik55 ja mam taka kwotę na trzy dni
0
@Dzemik55 może chciałeś tygodniowo napisać ? xD
0
@Dzemik55
bardzo mało
ca. 2400-2800 na 4 osobową rodzine wydajde na jedzie odpowiedz sobei wiec na pytanie
czy się da? ciężko? wydaje mi się że 450-500 PLN to minimum
0
@Dzemik55 Bardzo malo, niezle oszczedzasz, ale jesli taki masz plan to super :)
1
@Dzemik55 miesięcznie? Co ty jesz, konserwę? To nie jest możliwe w miesiąc za tyle jeść
8
@Dzemik55
Przecież to jakieś sci-fi wyżyć za taką kwotę samodzielnie.
2
@JimMorrisonFCB pytanie czy tez zdrowie super?
1
@BorzyKrzys tylko dzemik ;)
1
@TheNekro94 moj rekord bez wydziwiania - 214zł w 2015. Teraz mam kolo 320 i jakos nie narzekam. Odstawilem slodycze, to za miesiac pewnie wroce ponizej 300 :D
9
@bartas97 Czemu? Jak robi sobie ryż z kurczakiem na 3 dni i zupę na 3 to możliwe, chleb raz na dwa dni, plus jakiś ser/szynka co 3 dni, nie każdy wpierdzielac musi jakieś wykwintne dania xD
1
@Dzemik55 300zł to są moje zakupy weekendowe xD
Czasem w okolicach 200-250 jeśli faktycznie mówimy o samych produktach spożywczych
Już nie wliczam w to jak się kapsułki do pralki skończą, pampersy dla córki i inne duperele
2
@mekston Ze zdrowiem pewnie gorzej :)
1
@Dzemik55 300 zł to na 2-3 dni gdzieś starczy.
1
@Rust_Cohle @MesQueUnClub96 to podobno chłopak, ale mówił, że jak coś poświęci się dla budżetu domowego i możesz w najbliższych 5 miesiącach nie kupować pampersów
5
@Dzemik55 ja tak ostatnio zacząłem liczyć, ile tak naprawdę hajsu przejadam.
Codziennie w pracy mleczna kanapka, maxi king i monte białe to w skali miesiąca już daje około 120 złotych. Do tego dochodzą oczywiście kanapki czy bułki których już nie liczę...
Dla mnie i żony zakupy na tydzień z żarcia to około 300 złotych (chyba że są święta). Także w miesiącu na osobę wychodzi około 700-800 złotych.
Ale nie oszczędzamy, tylko kupujemy to co mamy ochotę zjeść.
1
@Dzemik55 Rozpuściłeś się jak dziadowski bicz. Kolego, na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zachowaniem.
0
@Dzemik55 Ja z dziewczyną tak średnio 1000-1200 zł miesięcznie na zakupy żywnościowe i inne potrzebne do domu rzeczy wydajemy, a oszczędzamy jak się tylko da.
0
@TheNekro94 gość mieszka we wsi szyleny. Tam nawet sklepu nie ma. Stąd takie kwoty. Pewnie ma swoje świnki, chomiki i inne krówki.
1
@Dzemik55
Za tyle w Polsce nie przeżyjesz
Chyba ze piszesz o Afryce
0
@Dzemik55prosze napisz Twoja codzienna diete, moze ja robię coś źle to tyle jem
0
@Dzemik55, wyczuwam trolling i chęć trafienia do gorących.
0
@Dzemik55
Ja z narzeczoną z chemią wydajemy +/- 1000zł miesięcznie, przy założeniu, że raz w tygodniu wleci jakaś knajpa.
Mięsa nie kupujemy (oprócz szynki na kanapkę, kiełbasy etc.).
2
@Dzemik55 za więcej kupuję jedzenie dla mojego psa
0
@Dzemik55 10 zł dziennie? całe żarcie + napoje?
To jest w ogóle poważne pytanie?
Chyba że masz własne gospodarstwo i pijesz napar z ziół sadzonych w ogródku.
Ale to żarcie po przeliczeniu ile kosztuje cię utrzymanie zwierząt i utrzymanie pól i ogródka też wyjdzie więcej.
Możesz też jeść suchy chleb i pić wodę z kranu, ale ufam że ktoś tak robi jak chcę, a nie że taka jest stopa życiowa w Polsce.
0
@Dzemik55 No tyle nawet nie wydawalem 5 lat temu:). Sam mieszkam od 10 lat, czasami sam cos ugotuje, zje sie w knajpie albo u rodzicow to i tak wydaje okolo 700-800 miesiecznie. A kolejne 700-800 idzie na alkohol:).
1
@Dzemik55 10 złotych dziennie. Chłopie da się przeżyć ale nic więcej.
1
@Medium Tu nie chodzi o wykwintność. Jedząc tak jak podałeś po kilku latach zaczynasz mieć problemy zdrowotne i to poważne. Niestety to co zdrowe kosztuje najwięcej.
@gaucho104 serio jesz 3 słodkie przekąski każdego dnia?
1
@Joopiter serio serio.
tzn. to tylko w czasie pracy, a jeszcze w domu zawsze coś skubnę plus wieczorem często paczka chipsów :P
0
@Dzemik55 Mi z żoną wychodzi około 1200 zł / miesiąc, więc 600 na osobę. To kwota bez knajp i zamawianego jedzenia - same spożywcze zakupy. 200-300 zł to jakiś abstrakcyjny poziom jak dla mnie. A dodam jeszcze, że oboje nie jesteśmy zdecydowanie żadnymi łasuchami, praktycznie nie jemy też słodyczy...
1
@Dzemik55 tyle to ja wydaje na jednych zakupach w Lidlu ;)
1
@Dzemik55 Jak planujesz hardcore survival jak 5 sposobów na za 10 zl dziennie w dzisiejszych czasach to wystarczy, w każdym innym przypadku nie
1
@Dzemik55 mało, ja jeszcze tak z 5 lat temu ułożyłem sobie dietę wyoskobiałkową 3000kcal i płaciłem jakieś 500 zł miesięcznie za produkty. Pewnie gdybym wyeliminował łososia, którego jadłem raz w tyg to by zeszło na 400 zł. Teraz mniej przykładałem wagę do liczenia, ale z ciekawości od lutego sobie wszystko policze. Teraz jem mniej, ale ceny też poszły strasznie w górę. Aż sam jestem ciekawy.
Tylko dla siebie jednak łatwo jest potężnie na jedzeniu i piciu oszczędzać. Wodę masz z kranu za grosze, kupujesz makaron, ryż w dużych ilościach, do tego jakieś mięso na promocjach, jajka, warzywa, passata, jakieś przetwory z lata. Chleb można samemu robić z zakwasu.
Zależy też pewnie od regionu. Wystarczy czasem wyjechać kawałek dalej za duże miasto i ceny szybko spadają.
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Dzemik55 Można oszczędzać na jedzeniu i to bardzo tylko później można o wiele więcej stracic na leczeniu się po jedzeniu śmieci :)
0
@Joopiter Problemy zdrowotne od jedzenia wspomnianego ryżu z kurczakiem? Czy ja wiem? Kurczak i ryż to chyba nie jest jakiś syf, a dla amatorów siłowni bywa wręcz podstawą diety. Kanapki z serem i szynką też chyba nie są zbyt zabójcze, ale oczywiście lepiej by było wybierać jakościowe wędliny i sery, a nie najtańsze o kiepskiej jakości.
0
@Dzemik55 15 lat temu ok, dzisiaj xD
0
@Dzemik55 Wiadomo z głodu jeszcze nikt nie pękł.
0
@Dzemik55 To jest gdzieś na 1,5 tygodnia u mnie
0
@Dzemik55 więcej z żoną wydajemy na żarcie dla psa 10kg
0
@Dzemik55 tyle to ja kolację wydaje :))
2
@Dzemik55
Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.
Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.
Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).
A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł.
Aby przezyć miesiąc za 100 zł potrzeba:
1kg ryżu ok.3zł
1kg makaronu ok.2,5 zł
1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
6kg ziemniaków ok.8zł
2kg margarany ok 5 zł
150 bułek około 50zł
10 paczek Chochoszoków ok. 20
15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł.
Razem około 100zł.
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle.
Jak to jemy?
Rano zagtować gar sosu-mamy na 2 dni.
Pierwszy tydzień-makaron. 5 bułek dziennie, pół paczki Chocoszoków.
Drugi tydzień-ryż. 5 bułek dziennei, pół paczki Chocoszokw.
Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek, pół paczki Chocoszokwó.
Czwarty tydzień-6 kilo ziemniaków, 5 bułek , pół, paczki Chocoszoków.
Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów.
Także jadłsopsis jest sprawdzony i bardzo sycący-nawet zostało mi jeszcze trochę rużu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto.
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek.
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć-mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać.
Jeden Władysław JAgiełło i masz jedzenie na cały miesiąc.
Pozdrawiam.
0
@Joopiter Możesz rozwinąć nieco myśl bo zaciekawiłeś mnie bo nie wiem czy odnosisz się do ryżu z kurczakiem czy do tego że jedząc w zapętleniu taki jadłospis dieta jest monotonna i nie urozmaicona?
1
@Dironixu Kiedyś to było :/
Teraz to ze 2 stówy by pękło
0
@gaucho104 no to współczuję Ci za kilka (-naście) lat. I nie piszę tego złośliwie, po prostu przy takim żywieniu cukrzyca gwarantowana.
@QuentinTarantino jak masz dojście do kurczaka zagrodowego od zaufanego hodowcy to jasne. Ale podejrzewam, że jednak chodzi o takiego ze sklepu, a to syf jakich mało. Zresztą nawet jedząc ryż z kurczakiem musisz dodać warzywa, które są drogie (jeśli są dobre), inaczej też długo nie pociągniesz. Kanapki z serem i szynką? Wędlina sklepowa (a nie daj Boże pakowana) to w większości przypadków syf, pieczywo białe powinno się ograniczać. Oczywiście można kupić wędliny, ser dobrej jakości, pieczywo ciemne, pełnoziarniste itd. Ale to wtedy nie mówimy o taniej diecie za 300 zł miesięcznie :)
@against_modern_football jw.
@Dironixu matko, dieta tragedia, nie pociągnąłbym na tym nawet tygodnia. I jeszcze ta cola... Oczywiście nie wliczasz jej, a to przecież tona cukru, która też odkłada Ci się w organizmie.
Żeby nie było - ja nikogo nie krytykuję, każdy robi i je to co chce. Natomiast jako osoba urodzona jeszcze w latach 80' widzę, jak organizm drastycznie zmienia się po trzydziestce ;) Na studiach w wieku 19-23 lat spokojnie "wyrabiałem" się pewnie w tych 300 zł, nie było problemu, drugie tyle szło na alkohol ;) Ale teraz odzywają się różne dolegliwości i żałuję, że wtedy nie byłem tak świadomy jeśli chodzi o dietę. Nie idźcie tą drogą! xD
3
@Joopiter Post @Dironixu to ''pasta'' a nie jego jadłospis ;)
0
@Dzemik55 Nie no za taką kwotę wyżyć to dramat. Chiny Ludowe normalnie. Jeśli nie chodzisz do żadnych knajp czy restauracji, a wszystko gotujesz sam, to 500-600 zł to rozsądna kwota za w miarę rozsądną dietę.
2
@Dironixu Z taką dietą daję Ci jeszcze z rok życia xD
1
@HighestInTheRoom To sorry, nie znałem :)
0
@Dzemik55 no jak jesz raz na tydzień to okej
1
@Joopiter Spokojnie to tylko pasta xd
2
@Flyingbetoniarka Pasta o diecie czokoszokowej :P - nigdy bym się do niej nie zastosował :D
0
@Joopiter wiem wiem. Zdaję sobie z tego sprawę, ale nie wyobrażam sobie życia bez cukru :D