La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1718 Culés

84

Idrissa Gueye pod ścianą po liście z francuskiej federacji. MUSI wyrazić swoje poparcie wobec społeczności LGBTQ+

„Jeśli te pogłoski są bezpodstawne, to zachęcamy cię w takim razie do niezwłocznego wypowiedzenia się w tej sprawie, aby położyć im kres. Na przykład poprzez dołączenie do wiadomości własnego zdjęcia w odpowiedniej koszulce. W przeciwnym razie pogłoski są prawdą. W tym przypadku prosimy, abyście byli świadomi zasięgu waszego gestu i popełnienia bardzo poważnego błędu. Walka z dyskryminacją różnych mniejszości, niezależnie od tego, jakie one są, jest niezbędna i musi trwać nadal. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolor skóry, religię, orientację seksualną czy jakąkolwiek inną odmienność, każda dyskryminacja opiera się na tym samym fundamencie, którym jest odrzucenie drugiego człowieka z powodu jego odmienności od reszty. Odmawiając udziału w tej wspólnej akcji, w rzeczywistości zatwierdzacie zachowania dyskryminacyjne, odrzucenie drugiego człowieka, i to nie tylko wobec społeczności LGBTQI+” – czytamy w liście skierowanym bezpośrednio do Gueye, który trafił też do francuskich mediów.


Brak słów. Człowiek nie może mieć swoich przekonań czy żyć według zasad religii, którą wyznaje, bo MASZ BYĆ tolerancyjny na wszystko i tyle. Do czego ten świat zmierza?

62

@Zoker Temu światu potrzeba chyba resetu...

0

9

@Zoker Nie musi. Może odmówić i tym samym przyznać otwarcie, że ma problem z osobami nieheteronormatywnymi. Jego wybór :)

57

@anxted Oczywiście, a potem będą szkalować jego dobre imię.

9

@Zoker Ciężko mówić o szkalowaniu, gdy będą mówić prawdę.

96

@anxted xD .

3

@Zoker "dobre imię"
dobre, dobre, żart Ci się udał.

0

@Bobo25 a co Ci się nie podoba? Bo Gueye czyta się "gej"? Trochę tolerancji kolego.

3

@Zoker Nie to, do tego nie mam absolutnie nic.

20

@Zoker Dość ciekawe wnioski sobie wyciągają. Ciekawe co jeszcze mu zarzucą.

47

@anxted No niekoniecznie. Brak uczestnictwa w jakiejś akcji wcale tego nie oznacza, że ma z kimś problem. To tak samo jakbyś powiedział komuś, że jak nie głosuje na PIS to oznacza, że jest za PO. A czy nie można po prostu stanąć z boku i sobie poobserwować? Z jakiej racji mogą kogoś zmuszać do włączania się w jakieś akcje i wysuwać jakieś zarzuty wobec kogoś kto nie chce się w tą włączyć?

41

@anxted Jak nie popiera,to nie znaczy, że ma problem.Ja nie przepadam za kotami, ale uwielbiam zwierzęta.To to samo??

6

@Zoker dobrze rozumiem, że na bazie plotki która może być kłamstwem przyszywają komuś niekoniecznie prawdziwą łatkę? Co to w ogóle za wymagania? Rozumiem jak władze klubu sobie zażyczą, ale federacja? On nawet nie gra dla reprezentacji Francji.

0

@Zoker o co chodzi w ogole? z jakiej sytuacji to wyniklo?

0

@Kluivert_P Gueye 2 rok z rzędu nie zagrał gdy kluby grały z tęczowymi numerami. Raz się powołał na problemy z jelitami, drugi raz na sprawy osobiste. We Francji wymagają ukarania i deklaracji piłkarza, w Senegalu z kolei bronią.

29

@LloretDeMar No i git, prawidlowo zrobil. Te forsowanie ludzi do bycia tolerancyjnym na wszystko jest juz do porzygu.

2

@Kluivert_P ja nie rozumiem po co na nim siedzą. Awantura jak by pobił geja za orientację. We Francji osoby LGBT mają prawa jak małżeństwa, adopcje, mogą parady mieć. Nie mam zamiaru oceniać Gueye przez pryzmat Francuzów, bo nie znam go osobiście.

46

@Zoker daj spokój, oni nigdy nie zrozumieją, że gość może po prostu być neutralny w tym temacie i takim życzyć sobie pozostać. Dla niektórych jak nie zajmiesz stanowiska i nie będziesz paradował z tęczą, to oznacza, że jesteś homofobem i nie masz prawa do "dobrego imienia".

17

@Zoker Jak to musi?! Narzucanie jednego słusznego poglądu to czysty komunizm

24

@Zoker Lewica zawsze wymusza postawy zgodne z ich ideologicznymi teoriami, wszystko inne to faszyzm, to lewica krzyczy o wolnosci, sama ograniczajac wolnosc slowa, przekonan, indywidualnych postaw. Hipokryzja po prostu.

2

@Zoker
Każdy człowiek może żyć jak chce i mieć swoje przekonania kolego.
Jednak jak ktos jest odmienny i inny ma prawo do tego samego.
Dlatego ten pierwszy jak mu się drugi nie podoba nie musi mówić o tym wprost.
Bo to jest dla tego drugiego krzywdzące !
To jest tolerancja

0

@anxted A może istnieć coś pomiędzy?

2

@Bandzior Koszulki były założone konkretnie w geście sprzeciwu przeciw homofobii. Jaka opcja to ta pomiędzy?

4

@anxted jeśli nie mam ochoty pokazywać się w koszulce z napisem Allah Akbar to znaczy, że jestem islamofobem?

4

@gloin12 Nie. Ale jeżeli nie miałbyś ochoty pokazać się w koszulce, która sprzeciwiałaby się dyskryminacji wyznawców islamu, ze względu na ich wiarę, to tak, wtedy można już dojść do takiego wniosku. Widzisz różnicę?

38

@anxted a nie wziąłeś pod uwagę tego, że ktoś po prostu nie chce w tym paradować? Tak o po prostu jest neutralny. Uwielbiam lewą stronę, która narzuca innym co mają myśleć, a jak nie myślą w ich sposób to są homofobami, raistami, itd.

2

@AbelKabel Czyli jak ktoś zrobi kupę na środku chodnika i ja mu powiem, że mi się to nie podoba,to jestem tolerancyjny czy nie??

0

@Recha_0684 Zależy czy wobec koprofili, czy czyściochów :D :D do Gueye równie dobrze mogli napisać ultrasi PSG i że koniecznie ma się źle wypowiedzieć na temat LGBTQŁJKUBPXĆ+-tojedynecowidze, albo będzie z nim źle.

51

@Zoker Marksiści kierują się prostą zasadą : albo jesteś z nami, albo przeciw nam. Nie ma niczego pomiędzy. Nie jest zatem dziwne, że wszystkie ruchy mające korzenie w marksizmie (jak LGBT, BLM itd.) wyznają dokładnie takie samo podejście, co świetnie pokazuje ta sytuacja. Nie zakładasz koszulki z logiem naszej akcji? Jesteś homofobem i należy Cię zniszczyć. Tu nie ma co się dziwić czy oburzać - tu trzeba działać i się temu przeciwstawiać, bo za chwilę obudzimy się w świecie, kiedy za krytykę marksistowsko-lewicowych ideologii ludzie będą wyrzucani z pracy czy uczelni albo mieli sprawy sądowe. Chociaż nie, czekaj : w niektórych krajach tak już przecież jest.

A do osób, którym wydaje się, że są fajni i tolerancyjni popierając tego typu szczucie na człowieka, bo nie podpisał się pod daną akcją - jesteście tylko pożytecznymi... no, powiedzmy że pionkami w tej grze, które zostaną odrzucone na bok, gdy tylko przestaną być potrzebne. Wystarczy podstawowa znajomość historii, żeby to rozumieć. Komuniści też na początku potrzebowali klasy robotniczej, aby móc dojść do władzy pod przykrywką walki o ich prawa - później żyli sobie w luksusach, a do protestujących robotników, którzy nie mieli co do gara włożyć, strzelali z ostrej amunicji :)

7

@maroon Zgadzam się w zupełności. To jest bardzo popularne w dzisiejszym świecie zasadnicze mylenie „akceptacji” z „tolerancją”. Niedołączenie do jakiejkolwiek akcji promocyjnej cokolwiek to niezaakceptowanie czegoś, co wchodzi w jej zakres. Ale to nie jest wyraz nietolerancji. Ja mogę nie akceptować czyichś poglądów (oczywiście, że mogę), czyli nie podpisywać się pod nimi i nie przyjmować jako swoje, gdyż się z nimi nie zgadzam. Ale to nie jest nietolerancja, tylko nieakceptacja (naprawdę nie trzeba akceptować wszystkiego, co się ludziom podaje). Nietolerancja byłaby wtedy, gdybym nie potrafił znieść tego, że ktoś ma takie-a-takie poglądy i walczył z tym i z nim – próbował zagłuszać, cenzurować, ośmieszać itd. To jest nietolerancja.

2

@Zoker "Brak słów. Człowiek nie może mieć swoich przekonań czy żyć według zasad religii, którą wyznaje, bo MASZ BYĆ tolerancyjny na wszystko i tyle. Do czego ten świat zmierza?"
No jasne, że możesz sobie być rasistą, homofobem, kim chcesz. Tylko musisz się liczyć z tym, że biznes i większość ludzi na zachodzie nie chce z takimi ludźmi mieć nic wspólnego.
Btw. to, że religia stworzona przez pasterzy owiec sprzed kilku tysięcy lat promuje dyskryminację kobiet czy osób homoseksualnych, nie sprawia, że to jest jakkolwiek mądre i powinno być akceptowane przez społeczeństwo.

16

@goldensun a jak Ci każą zeżreć gówno bo w przeciwnym razie jesteś rasistą, to też to zrobisz?

2

@Zoker brak słów to wasza zbiorcza, owcza mentalność na tej stronie, kibicujecie klubowi który jest za równością i tolerancja, może czas to pojąć? Zrozumienie i poszanowanie bliźniego to kwestia honoru, wyśmiewanie w internecie grupy ludzi za ich preferencje seksualne to kwestia małego siurka.

4

@Conradxc na pewno nikt by nie tkną tego waszego herbu więc się tak nie troszcz

8

@goldensun A może jest tak, że to ten Gueye jest dyskryminowany ze względu na swoje przekonania religijne... Zostawiam to pytanie. Religia dla ludzi przekonanych o jej założeniach i dogmatach nie jest zabawą, że na codzień w pewne rzeczy wierzy i pewną ideologię przyjmuje, ale jak mu powiedzą, że ma sobie dać spokój na chwilę, bo trzeba podpisać się pod jakimś innym zestawem przekonań, to przymknie oko i będzie głosił przeciwne tezy. Ja wiem, że taka hipokryzja jest w modzie i nikt już nawet nie jest na nią wrażliwy, ale być może ten zawodnik jest w swoich przekonaniach konsekwentny. Moim zdaniem należy to uszanować, a nie od razu wyzywać od homofobów i innych -fobów.

Komentarz usunięty

17

@goldensun zachód i biznes? Wielkie koncerny czy firmy patrzą tylko żeby im się słupki zgadzały. Tolerancja jest teraz w modzie to reklamują na potęgę, a tak naprawdę mają gdzieś kto z kim sypia czy jaką płeć sobie wymyślił i jaki zaimek trzeba stosować.
@[Oli] dawno nie widziałem tak prymitywnego komentarza, brawo

10

@maroon A jeszcze nieco innym problemem jest to, że przymusowa solidarność to żadna solidarność. Solidarność jest wtedy, kiedy ktoś bezinteresownie komuś pomaga, wspiera itd. Jeśli ktoś komuś nakaże pomagać, wspierać kogoś innego, to tamten nie będzie solidarny, tylko będzie wykonywał jakieś mniej lub bardziej uzasadnione polecenia. To będą tylko czyjeś polecenia i nakazy, ale żadna tam pomoc ani solidarność.

17

@[Oli] sporo firm, które teraz promują te LGBT w trakcie 2 wojny promowały nazizm, czy też inny ustrój będący na topie. Także słaby wywód, bo akurat ogromne firmy nie patrzą na tolerancję, tylko czy kasa w Excelu się zgadza. Także zluzuj rajtuzy ogierze.

1

@[Oli] A czymże jest bezpodstawny "atak" w stronę człowieka, który wedle moje wiedzy słowem nie wypowiedział się ani nie potępił żadnej grupy ludzi, a jego jedyną "winą" jest to ,że nie przystąpił do jakiejś akcji?

6

@anxted Jak ja nienawidzę takich ludzi, co tak uwielbiają innym narzucać, co powinni zrobić.

1

@Kurkmen Ale co jest neutralnością w przypadku sprzeciwu wobec dyskryminacji? :D Obojętność na nią?

@skubi99 Ale ja mam gdzieś co robi Gueye. Nikt go w końcu nie zmusił do założenia też koszulki, miał prawo odmówić. A teraz opinia publiczna ma prawo ocenić jego zachowanie - co właśnie robi :)

0

@Conradxc Nie odnosiłem się w żaden sposób do części posta dotyczącego listu, a ty w żaden sposób do tego co napisałem

7

@anxted ja bym miał ochotę normalnie żyć, a nie brać udział w jakiś kampaniach. Ludzie nie są banerami reklamowymi do promocji danych poglądów.
A jak ktoś czuje się dyskryminowany albo ma potrzebę brania udziału w antydyskryminacyjnych manifestacjach to niech sobie manifestuje, ale niech nie zmusza do tego innych.

1

@anxted Dobra nie tłumacz się

0

@anxted No właśnie :) Opinia publiczna ma prawo ocenić jego zachowanie i chyba się zgadzamy, że niech sobie robi co chce.
Za to jakaś lewa organizacja ma do niego pretensje, że nie założył koszulki.

Komentarz usunięty

3

@anxted to, że np. ktoś nie lubi manifestować publicznie. To, że ktoś nie bierze udziału w manifestacjach przeciwko dyskryminacji nie oznacza z urzędu, że dyskryminuje dana grupę. Nie rób dupy z logiki, bo z twoich wywodów wynika, że jak nie przebrał się w tę koszulkę to po prostu dyskryminuje tę grupę.

5

@Zoker hehe swiat oszalał, czy osoby ktore nie toleruja osob nietolerancyjnych sa tolerancyjne ?:D

3

pomaluj sie na czarno albo jesteś rasistą!

5

@anxted ale nie chce zakładać tej koszulki, jak nie chce nosić ubrań to ich nie noszę, tak samo kibic nie musi zakładać koszulek innego klubu, któremu nie kibicuje, nie wspiera ich. Czy jednak jeżeli chodzi o ludzi LGBT to jednak trzeba? Jak to działa z tą równością i wolnością? Jednostronnie troszkę nieprawda? Dochodzimy do momentu, w którym nie możesz być obojętny wobec grupy ludzi, ty musisz ich wspierać, bo jesteś zły.

0

Generalnie to nie rozumiem problemu do ludzi LGBT, dopóki mi osobiście nic nie zrobili to z jakiej racji trzeba mieć do nich problem? Osobiście znam parę męsko-męską jak i damsko-damską i to są na prawdę w porządku, normalni ludzie.

6

@anxted To może dla porównania dajmy analogiczną sytuację tylko zamiast wyznawców islamu to chrześcijan. Czy zawodnik wyznający islam też musiałby nosić koszulkę z symbolami religijnymi lub nawiązującą do innego wyznania z którymi się nie utożsamia? Jak dla mnie niech robi to co uważa za słuszne, w końcu żyjemy w wolnej Europie i nikt nie ma prawa narzucać komuś co ma nosić a co nie. Nie oznacza to, że nie toleruje danej społeczności.

12

@Conradxc Swoją to drogą też jest zabawne, jak lewicowcy uwielbiają się stawiać w roli sędziów i prokuratorów świata. Według nich to oni będą decydowali, które poglądy są słuszne a które nie, jakie zachowanie jest właściwe a jakie nie, co należy ubrać a co nie, komu można dać mówić a kogo trzeba uciszyć, i tak dalej. Dla tych "drugich" wyrok jest z góry ustalony : homofob, islamofob, rasista, faszysta, nazista itd. Zaszło to już tak daleko, że naprawdę zwykli ludzie powinni powiedzieć temu dość i nie dać sobie wejść na głowę.

3

@cosinus90 lepiej bym tego nie ujął, niestety prawdopodobnie Twój komentarz zostanie zaraz usunięty, podobnie jak mój. Zostaniesz również w międzyczasie zwyzywany od rasistów i homofobów, ale tak jak wspomniałeś, sędziowie i prokuratorzy świata i tego w co możesz wierzyć i co popierać.

5

@anxted Taka że nie ma problemu z osobami nieheteronormatywnymi, ale nie chce popierać ruchu LGBT? Jak zwykle argumentacja w formie szantażu moralnego. Albo wykrzyczysz, że jesteś z nami, albo jesteś faszystą/homofobem/transfobem/czymtamjeszcze.... To zawsze będzie wywoływało sprzeciw, a wy zawsze udajecie, że tu nie ma przecież żadnego przymusu czy szantażu.

2

@[Oli] A rozumiesz, że poszanowanie drugiego człowieka i popieranie całego ruchu LGBT to dwie różne rzeczy?

0

@Zoker kometo proszę...

0

@Venecio wytłumacz gdzie tu jest ideologiczna teoria bo bredzisz okrutnie

1

@Kluivert_P o nie, muszę szanować innych ludzi i nie traktować ich jak śmieci? straszne, idzie się porzygać

1

@panczo ale tu nie ma neutralności w temacie. gość popełnił duży wysiłek, żeby nie wystąpić w głupiej koszulce z tęczą, będącą symbolem tolerancji. widocznie ma jakiś problem z pewnymi grupami ludzi i nie chce ich uznawać na równi ze sobą, a takie postawy powinno się tępić.

2

@Kurkmen ale nie to że gość nie chce paradować, tylko specjalnie tego unika jak ognia :D a sama koszulka nie zawiera żadnych kontrowersyjnych treści, jedynie symbol tolerancji tęczę, jeśli ktoś nie jest się w stanie pod tym podpisać, to znaczy że akceptuje dyskryminacje społeczne, bo mu tak wygodnie albo jakaś walnięta w dekiel religia mu tak każe.

2

@jordus100 Tolerancją jest to, że nie lubi gejów, a nie leje ich po mieście i nie krzyczy tego na lewo i prawo. Ja np akceptuję pary homoseksualne, lubię wielu takich ludzi ale nigdy by m nie założył kolorowych barw. Tolerancja to nie akceptacja, a brak poparcia to nie dyskryminacja. Tolerować się powinno również jego jego przekonania religijne.

Jeżeli natomiast to prawda, że serio wykręcał się jakimiś wymówkami to trochę tworzy z niego mema xD

Z dwojka złego, w tym jakże nietolerancyjnym świecie - może oskarżyć wszystkich o rasizm xD

4

@jordus100 " jakaś walnięta w dekiel religia mu tak każe" xD

I to jest właśnie ta Wasza tolerancja. Sami sobie ustalacie co trzeba tolerować, a jak Wam coś nie pasuje albo kłóci się z Waszymi poglądami to jest walnięte i złe. Uszanuj religię pana Gueye, bo dla niego wiara może być najważniejszą kwestią w życiu.

3

@jordus100 Widzisz, nie kazdy ma takie postrzeganie swiata jak Wy, lewacy. Jak ktos sie z Wami nie zgadza, obojetnie w jakiej kwesti jest mieszany z blotem i wtedy juz nie ma tej pieknej tolerancji, bo to dziala dla Was tylko w jedna strone. Zyj i daj zyc innym. To ze czegos nie akceptuje, to nie znaczy ze bede z tym walczyl i zle sie o tym wyrazal na kazdym kroku. Najlepiej pozostac neutralnym. Piekny kolorowy swiat, a wez zle slowo o tym powiedz, to Cie pod sciana rozstrzelaja z usmiechem na twarzy.

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@jordus100 Mam dobrego kolegę, który rozwiódł się z żoną i teraz mieszka z facetem. Spora część znajomych się od niego odwróciła. Ja mam to w dupie czy teraz jest z facetem czy kobietą, mogę go potępić tylko za to, że nie był uczciwy w relacjach z żoną. Teraz wielka zagadka dla użytkowników lewej strony mocy- jak ostatnio byłem na jego urodzinach gdzie przeważająca część uczestników to homosie i bawiłem się z nimi społem (bardzo sympatyczni ludzie), a stanowczo sprzeciwiam się ruchowi LGBT to jest homofob, nie tolerancyjny czy w końcu jaki?

2

@jordus100 wymagaj tolerancji, wyzywaj czyjąś religię. Coraz bardziej mnie utwierdzają takie osoby jak ty, że sprzeciwianie się tej ideologii ma sens.

1

@anxted ja bym też w życiu nie założył tej bluzki...
twoim zdaniem ja ich potępiam, czy jak? Kim według Ciebie jestem? homofobem?

2

@jordus100 ja myślę, że przede wszystkim powinno się tępić takie postawy jak twoja...

1

@jordus100 poczytaj najpierw regułki na temat tolerancji i akceptacji, następnie wskaż różnice, następnie wróć z odpowiedzią, czy zrozumiałeś. Bo dla Ciebie tolerancja i akceptacja to chyba to samo...

2

@cosinus90 Marksistowskie komunistyczne lewuchy sobie ustaliły, że rasizm i nazizm są niefajne >:-( skandal

3

@Zoker masz być tolerancyjny bo nie ma toleracji dla twoich poglądów, które nie zgadzają się z naszymi. Tak to wygląda

0

@Zoker XDDDD
no sory, jeśli jakaś religia czy pogląd każe ci dyskryminować jakąś grupę ludzi to nie będę tego szanować. tak samo jak nie szanuję nazistów i faszystów na przykład.

0

@Kluivert_P Generalnie to co ty mówisz to często słyszę od starszych ludzi, którzy mówią rzeczy w stylu "ech ci czarni tylko kradną" albo jak w mojej rodzinie "z czarnymi lepiej się nie żenić" i potem się bronią że to są ich jakieś poglądy i że to też trzeba uszanować XD to nie są poglądy, to jest aspołeczna wrogość względem innych ludzi. Jeśli masz problem z założeniem tęczowego numerka jeden dzień w pracy to prawdopodobnie nie podoba ci się idea równości ludzi, bo żyjesz w wygodnym systemie, w którym jesteś uprzywilejowany.
I powiem też, że nie jestem za ciąganiem teraz tego Idrissy po jakieś oświadczenia, bo to trochę szopka, ale uważam, że ośmiesza się trochę bojąc się tęczy na koszulkach xD

0

@Kurkmen Tak, religia która każe akceptować dyskryminacje społeczne jak najbardziej zasługuje na wyzywanie, bo wykracza zdecydowanie poza ramy religii i ma wpływ na życie innych ludzi. To tak jak nazizm, nie będę szanować poglądu polegającego na nienawiści do Żydów.

0

@usztafik o, argument kolegi geja, musiał się trafić. Przykro mi, że nie wiesz, co oznacza skrót LGBT (oznacza grupę ludzi, a nie ruch) oraz przykre, że nie chcesz dobrze dla tych ludzi - chociażby zwalczając nierówność prawną i społeczną nienawiść, o której sam wspomniałeś, że sporo znajomych się odwróciło - myślę, że nie tylko za nieuczciwe relacje, ale też za fakt bycia w nieheteronormatywnym związku.

0

@jordus100 Nie odpiewiedziałeś na moje pytanie, jestem według Ciebie tolerancyjny czy nie? Pierdzielisz mi o LGBT, a gówno mnie to obchodzi. Chciałbym usłyszeć w końcu definicje lewostronnej tolerancji.

0

@usztafik no nie jesteś tolerancyjny bo wyrażasz swoją postawą przyzwolenie na macosze traktowanie pewnych grup ludzi - zarówno pod względem prawnym jak i społecznym.

0

@jordus100 a w jaki sposób oraz jaką postawą według Ciebie daje przyzwolenie na gorsze traktowanie gejów?

« Powrót do wszystkich komentarzy