La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 673 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

23

Cos się z ludźmi ostatnio mocno nie tak dzieje (w sumie zawsze tak było historycznie).

Ludzie w tym dzieciaki przymierają głodem za wschodnią granicą, marzną, mają hipotermię, stoją przed groźbą śmierci - bardzo dobrze, wybudować mur, niech tak gniją i umierają.
Ktoś zostawił psa w lesie - zbrodnia, okrucieństwo, jak tak można zrobić w cywilizowanym świecie.

Właśnie taką patologiczną wrażliwość mamy w dobie cywilizacji obrazkowej. Włączamy i wyłączamy wrażliwość kiedy to wygodne. Część Polaków najwyraźniej zbankrutowała jako ludzie, skoro kichnięcie kotka budzi współczucie a śmierć człowieka jest czymś akceptowalnym.

I to wszystko w kraju, w którym gdziekolwiek spojrzeć nad krajobrazem dominuje krzyż - jakież to wymowne

127

@Comentateiro ty to chyba za mało w gorących ostatnio siedzisz co? Jest legalne przejscie graniczne - odpowiedz sobie na pytanie dlaczego idą lasem (narażając WŁASNE dzieci) gdy mogą te papiery w cywilizowanych warunkach składać. Jak już rozliczasz z moralności to zacznij od rodziców tych dzieciaków którzy mają swoje dzieci w 4rech literach.

1

@Comentateiro Lecisz po hattricka.

0

@Comentateiro Dobra stary, przynajmniej internety mamy /s

30

@Comentateiro a gdyby nie widnał krzyż to by już Cię to mniej bolało?
po czym stwierdzasz, że niema współczucia? po wypowiedziach polityków w TV? Mówisz o Polakach, a co z Białorusinami, tymi którzy tych ludzi na siłę wpychają pod tę granicę? A co powiesz o Izraelu, który otwiera ogień w kierunku ludzi, w tym też dzieci podchodzących pod ich granicę? Czy oni mogą, bo to naród który się nacierpiał?

żeby nie było, nie bronię tego, ale musisz zrozumieć, że granica to granica i jeżeli pozwolisz na mały przeciek, to dlaczego nie na duży...próbowałeś kiedyś przejśc przez jakąkolwiek granicę sobie bez dokumentów etc? Chociażby w latach 90tych do Niemiec?

27

@Comentateiro Przyjacielu, jak nie lubię PiSu i prawicy, tak trzeba przyznać, że Łukaszenka nam wpycha uchodźców. Weźmiesz 100 to jutro będzie tam 1000. Oni są po białoruskiej stronie, niech Białoruś się nimi zajmuje. Weźmiemy ich i co dalej?

6

@Comentateiro jak Ci przyjdzie kilka podejrzanych rodzin pod Twój dom i zacznie błagać żeby ich wpuścić to zrobisz to z takim samym nastawieniem jak lewicowi politycy "najpierw ich wpuśćmy a potem zobaczymy co się stanie"? Przecież wpuszczanie nie wiadomo kogo do kraju tylko dlatego, że umieją grać na emocjach dziećmi jest idiotyzmem. Nie wiadomo jakie są zamiary tych ludzi. Jak ktoś wyżej napisał są legalne sposoby na przekroczenie granicy a oni wybrali inną drogę dlatego jest jak jest. Akurat jedna z niewielu dobrych decyzji aktualnej władzy to nie wpuszczanie tych ludzi.

5

@sokot Ja rozumiem, że trzeba granicę uszczelnić, ale mi chodzi o to, że można tych ludzi potraktować w cywilizowany sposób. Tymczasem wszystko robimy po pisowsku, czyli jak banda kompletnych bandziorów bez skrupułów. Są standardy postępowania wobec obcych.
Nie interesujesz się tematem, pisiory odmawiają procedur zgodnych z prawem na przejściach.
Widać, że ilustrujesz totalny brak współczucia dla tych ludzi, o tym pisałem

2

@Comentateiro Wiesz jak według mnie powinni postąpić ? Odebrać im prawa rodzicielskie i przyjąć same dzieci (do ośrodków pomocy społeczne) bo są narzędziem w rękach jakiejś patologi. To ty nie widzisz prawdziwego oblicza zgnilizny moralnośic i gdzie ona się znajduje. To tak jakby zagłodzić własne dzieci narazićje na choroby i śmierc i wystawićto dziecko przed kamery mówiąc patrzcie jacy jesteście źli nie wpuszczacie nas przez DZIKIE przejscie graniczne. Chore ale nie z punktu widzenia granicy Uni Europejskiej - może nazwijmy to po imieniu ;)

4

@KrystianR Hipokryzja chrześcijan z Polski tylko wyostrza brak empatii. Poskreśla dwulicowość i dwutorowość w myśleniu. Niewygodne myśli warto od siebie odsuwać, jak się okazuje. Za łatwo to ludziom przychodzi.

Co do Izraela, noc cóż sprawiedliwi, którzy traktują Palestyńczyków jak swołocz. Może to cechy chrześcijańskie, tak głośno myślę - takie obchodzenie się z ludźmi?

4

@tomcias10 Nie można wpuszczać ich hurtowo, ale możemy to robić z twarzą, a nie jak dzikusy ze stepów akermańskich. Zapewnienie wody, czy dopuszczenie aktywistów, którzy ulżą nieco tym ludziom to nie jest nie do zrobienia.
Egoizm myślenia Polaków, którzy biernie pozawalają na takie antyludzkie działanie jest żenujący.

4

@Comentateiro Tak samo z kupowaniem rzeczy z krajów azjatyckich jak np. Bangladesz gdzie dzieciaki od małego są wykorzystywane do pracy. To im nie przeszkadza do zamawiania ogromnych paczek z rzeczami i napędzania tego procederu, ale jak tylko usłyszą, że coś jest testowane na zwierzętach to już: blee, tak się nie robi, zwierzaki powinny być wolne, one też mają uczucia itd. Ja byłem w Indiach i powiem jedno bezpańskich zwierzaków na ulicach było pełno i jakoś one sobie radziły, ale podejrzewam, że niestety patrząc na stan niektórych dzieci, które tam żyły na ulicach prawdopodobnie sobie nie poradziły.

konto usunięte

5

@sokot czyli dzieci zasługują na śmierć jeśli ich rodzice są, twoim zdaniem, nie odpowiedzialni?

@Comentateiro no bo za nauczaniami Jezusa chrześcijanin musi podążać tylko jeśli nie stoją one w sprzeczności z prawem krajowy. No chyba, że chodzi o prześladowanie wstrętnych gejów.
Groteskowo w tej sytuacji brzmi fragment ewangelii:

"" Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem*, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"."

* - oczywiście Jezus chciał powiedzieć, że był legalnym przybyszem, który przeszedł proces emigracyjny tylko zapomniał.

2

@Abominacja czytaj ze rozumieniem ale napisze jeszcze raz:

Wiesz jak według mnie powinni postąpić ? Odebrać im prawa rodzicielskie i przyjąć same dzieci (do ośrodków pomocy społeczne) bo są narzędziem w rękach jakiejś patolog

Dotarlo ? Więc co moim zdaniem dalej dizeci zasługują na śmierc ?

3

@Comentateiro
Polecam poczytać/popytać ludzi mieszkających przy granicy jak to wygląda.
To, co widać w TV, to propaganda, która ma na celu pokazać, jak świetnie jesteśmy zabezpieczeni i jak cudownie strzeżona jest nasza granica. Tymczasem działają tam fundację, które dziennie odbierają dziesiątki ludzi i zapewniają im pomoc. Osoby mieszkające przy granicy chowają ludzi w piwnicach, jak podczas wojny.

29

@Comentateiro Łukaszenka śmieję się z takich jak ty, widząc jak Lewica dała się nabrać na jego propagandę.

4

@hayek Ta wybiórczość i zdolność do odsuwania od siebie niewygodnych prawd jest niebywała. A kiedyś dziwiłem się czytając jak esesmani szli do "roboty" w obozie, a potem wracali do domu nieopodal i jedli kolację z rodziną. Zastanawiałem się jak to możliwe. Widać człowiek ma taki mechanizm w głowie.
Kotek wzrusza, 5-letnia Irakijka nie.

konto usunięte

1

@sokot pisałem swój komentarz po twoim pierwszym komentarzu więc nie widziałem tego co napisałeś później.

2

@Abominacja Komentarz o niezgodności uczuć chrześcijańskich z prawem krajowym jest świetny

0

@arkasath ale co ty opowiadasz ? Ostatnio kolega @Cochise wrócił z tamtych rejonów i mówił że zwykli ludzie są zadowoleni z działań straży granicznej - moze sam się wypowie w sumie.

1

@lucas/catalan Nie o tym piszę. Oślepłeś kolego, napisałem, że nie można wpuszczać imigrantów hurtowo, tylko lepiej traktować.
A jeśli chodzi o Łukaszenkę - masz jego wrażliwość

8

@Comentateiro no przecież straż graniczna im cały czas zapewnia posiłki i wodę. O jakim egoiźmie mówisz? Ty cały czas piszesz, że Polacy są nieludzcy a nie patrzysz na tamte osoby, które jawnie odmawiają legalnej pomocy tylko koczują w lesie z nadzieją, że im się uda coś ugrać nielegalnie. Jakbyś Ty naprawdę potrzebował pomocy to byś przyjął ją w każdej formie. Oni po prostu stawiają warunki jakby mieli do tego jakieś prawo. Jakbyś był głodny i nie miał domu to jakby Ci ktoś zaproponował jakies miejsce w komórce na miotły i chleb z masłem bo tyle może zrobić to byś stawiał warunki, że chcesz pokój z łazienką i trzy różne potrawy dziennie? Podejrzewam, że nie a ci ludzie właśnie tak się zachowują. Myślisz emocjami zamiast używać mózgu i pomyśleć jaki cel mają ci ludzie i po co robią to co robią.

3

@Comentateiro weź zejdź na ziemie ty specjalnie tutaj piszesz takie komentarze żeby zrobić dymy?
Jak jesteś taki przejęty tymi uchodźcami, to przygarnij do swojego domu z dwóch, będą tobie pomagać w domowych obowiązkach, znajdziesz z nimi zajęcie i nie będziesz pisał tych postów.

1

@arkasath Wysłuchałem już wielu reportaży na ten temat, więc mam obraz. Jest pospolite ruszenie, czasem uda się pomóc, a czasem nie. Mamy drony, ograniczenia, obserwacje i ograniczony dostęp organizacji pomocowych. Sporo niewyjaśnionych zniknięć i determinację aktywistów.
Kombinacje jak za komuny, a Polacy w to potrafią

1

@dasouzar11 Oni mają na siebie zarabiać, a nie być służącymi w polskich domach. Ty to masz wizję, człowieku. A poza tym, ich cel to w większości Niemcy, jak pokazuje praktyka

1

@Comentateiro Powiem szczerze - mam gdzieś te kotki i tych ludzi też mam gdzieś. Niech marzna

1

@tomcias10 Przecież wg relacji aktywistów, straż graniczna blokuje próby podania pomocy, skąd Ty bierzesz tę propagandę? Dlatego uważam działania rządu za barbarzyńskie. Myślę, że część pograniczników z większą wrażliwością, też ma dosyć tej sytuacji ze względów moralnych. Nie każdy z nich to obozowy kapo

1

@Wojcio I nie jest Ci wstyd to pisać? To gdzie Ty jesteś jako człowiek? Kto Cię wychowywał?

1

@Comentateiro biorę tę "propagandę" z profili internetowych straży granicznej. Polecam wejść na twittera straży i obserwować to może coś zaczniesz rozumieć. Zastanów się czy Ty przypadkiem nie jesteś ofiarą propagandy.

13

@Comentateiro Nie bój się wychowali mnie dobrze. Nie jestem po prostu hipokryta a wasze współczucie to można sobie wsadzić, na tyle jest pomocne. Robisz za przyzwoitke to jedź tam i pomóż a nie bawisz się w robienie jakiegoś Alter ego na forum Barcy

konto usunięte

21

@Comentateiro alez ty jesteś chłopie odklejony. Ci ludzie nie dostali się tam za free, tylko za kilka lub kilkanaście tysięcy euro. Wpuścisz 5 tys. przywiozą 500 tys. Dobrze, że tacy ludzie jak ty nie mają nic do powiedzenia w tym kraju, bo byłby komunizm bis 2.

17

@Comentateiro Ci twoi aktywiści to napewno w 100% rzetelni w swoich relacjach.

2

@Wojcio "Robisz za przyzwoitke to jedź tam i pomóż a nie bawisz się w robienie jakiegoś Alter ego na forum Barcy " ha w sumie w punkt :)

1

@Kurkmen Ale kolego, wczoraj wkleiłem post o płaceniu za leczenie prywatne osób niezaczepionych. To jest antykomunizm - twoja decyzja o nieszczepieniu, leczysz się sam.
Kolejne - jestem przeciwnikiem 500+, a zwolennikiem celowanej pomocy, tak by nie wydawać 20 mld rocznie tylko 3.

Możesz mnie kwalifikować jako komunistę, ale to stwierdzenie gwałci fakty. Komuchy to przez lata moja "ulubiona" mafia, tak jak obecnie PiS.

A co do uchodźców, trzeba skorzystać z okazji by inteligentnie część z nich wprzęgnąć na rynek pracy, do prostszych prac. Bo potem pracodawcy narzekają na brak rąk do pracy. O hurtowym wpuszczaniu do Polski nie ma mowy. Jednak całkowite odrzucenie ich jest równie nieprzemyślane

0

@Comentateiro a kto napisał ze mają służyć? Pomoc to nie służenie. Weź się ogarnij i nie rób dymów. To jak przyjmiesz ze dwóch dobrych młodych uchodźców?

1

@tomcias10 Państwa strona prowadzona przez ludzi pokroju Kurskiego z Wiadomości jako źródło informacji.

Za komuny uczciwi Polacy słuchali Radia Wolna Europa a komuchy dziennika telewizyjnego. Profil straży granicznej jest prowadzony przez PiS, więc ładnie się podsumowałeś

1

@dasouzar11 Każdy dorosły człowiek ma na siebie zarabiać i się utrzymywać.
Kolejność działań - zaczynamy pracę, dostajemy pieniądze, wynajmujemy dom.
Ty chyba pomyliłeś mnie z komunistą-socjalistą

13

@Comentateiro czyli dane o zakażeniach Covid tez można wyrzucić do śmieci bo państwowa strona to podaje czyli ewidentne kłamstwo bo PiS i rząd.
Bardzo wygodne tłumaczenie sobie wymyślasz. Prosze o dowód, że dane ze strony straży granicznej są fałszywe. Bardzo fajnie sobie przyjmować za prawdę to co mi się podoba a to co nie to już kłamstwo.

2

@Comentateiro Ależ ty jesteś zakompleksiony.

0

Rozmawiamy o dzieciach młodych imigrantach(oni nie mogą pracować)nie zmieniaj tematu. Jeszcze raz zapytam przygarniesz dwóch młodych imigrantów do domu?

3

@tomcias10 Troche zezłomowałeś mu sposób wybiórczości informacji ;)

1

@tomcias10 Trzeba rozróżnić oficjalne dane, które spływają ze szpitali i które łatwo zweryfikować, od informacji propagandowych. Liczby mogą się zgadzać nawet co do liczby uchodźców, ale informacje dotyczące działań będą mieszaniną prawd, kłamstw i półprawd.

Wszystko ma być tak podane, by elektorat pisowski był zadowolony.

1

@sokot Trochę nie, ponieważ same liczby mogą być poprawne, ale już artykuły opisujące wydarzenia będą nasączone propagandą. Za komuny też byli nierozgarnięci obywatele, którzy tylko przytakiwali rządowi i nie rozumieli, że informacje od rządu trzeba przesiewać i wiedzieć co jest prawdą a co nie.

Ci nierozgarnięci tego nie ogarniają. A czy Twój umysł jest tak zabetonowany, że dla Ciebie wszystko co mówi rząd jest albo prawdą albo fałszem? Tzn. że nie rozumiesz sytuacji w Polsce. Dane rządu muszą być weryfikowane

2

@Comentateiro ale nie musisz obrażać - rozumiem że kolega postawił twoją inteligencję pod ścianą i ją rozstrzelał ale spoko coś tam się odbuduje z czasem ;) Nie irytuj się tak.

7

@Comentateiro
Widzę, że znasz się na wszystkim - zagrożonych ciążach, procedurach na granicy, na czym jeszcze? Prawda jest taka, że nie masz pojęcia o niczym, tylko walisz na oślep jak coś może się przyczepić do rządu, PiSu itd. Do tego ludzi, którzy mają inne poglądy nazywasz bandytami, mordercami. Kompletny upadek.

3

@Comentateiro A co w tym złego, że kogoś bardziej obchodzi np. los zwierząt niż człowieka? Za los ludzi odpowiadają inni ludzie lub oni sami. A zwierzęta są bezbronne.

1

@sokot Kolega pokazał indolencję w rozumieniu rzeczywistości i jest narzędziem w rękach propagandy. Ty razem z nim i wielu wielu innych macie robić robotę PiSowi i być ich tubą. I bezmyślnie to robicie

10

@Comentateiro Straż graniczna zaprowadza ludzi pod przejście graniczne o ile to możliwe, jeśli nie to tłumaczy gdzie mają pójść, mogą złożyć dokumenty o azyl, kierowani są do ośrodka dla uchodźców, który funkcjonuje i ma się dobrze. Ty nam próbujesz wmówić, że Polacy są źli bo widzą jak po innej stronie granicy rodzice narażają własne dzieci koczując w lesie i im nie pomagają i to jest nasza wina... Wybacz ale jeśli ktoś w tym całym ambarasie jest nieludzki to własnie Ci ludzie po wschodniej stronie granicy.

Porównujesz też empatie ludzką gdy ktoś zostawi psa w lesie i np. przywiąże go do drzewa do przymierania głodem, dla mnie to taki sam śmieć ludzki jak ten, który wybiera nielegalną i niebezpieczną drogę do przekroczenia granicy. Pomijam już oczywistą rozgrywkę polityczną ze strony Białorusi.

No to po co nam w ogóle granice? Przecież mogę się przebrać, podejść, powiedzieć, że zgubiłem paszport ale Iphone mam na całe szczęście ze sobą i powinienem móc dostać się do każdego kraju. To po co te straże graniczne utrzymywać, patrolować okolice?

1

@cata_luna Zgadzam się kompletny upadek moralności za rządu PiSu. Standardy w rynsztoku, a koledzy powyżej nawet nie zauważyli, że część działań rządu to propaganda. Te rzeczy należy nazywać po imieniu i nie można pozwolić by bandziory poczuły się wygodnie.

2

@Comentateiro
Wysłuchałem wielu reportaży.... pogrążasz się coraz bardziej. Wiedzę opierasz na wybiórczych relacjach, od podsłuchanych rozmów osób, które "są w temacie" i czego jeszcze? Wróżysz z fusów?

5

@Comentateiro "Kolega pokazał indolencję w rozumieniu rzeczywistości i jest narzędziem w rękach propagandy. Ty razem z nim i wielu wielu innych macie robić robotę PiSowi i być ich tubą. I bezmyślnie to robicie"

To aż bije po oczach że piszesz o sobie i o swoim dzicinnym wybiórczym podejściu.

3

@Comentateiro
"Myślę"... no trochę przesadzasz. Wskaż tych pograniczników, którzy mają dość. A może nie mogą już słuchać takich bredni jakie wypisujesz?

4

@tomcias10
Sam się podkłada i podaje swoje źródła - reportaże robione przez "aktywistów" z narzuconą narracją. Jednak co mnie najbardziej rozbawiło - wiedze czerpie z zasłyszanych rozmów "osób, które siedzą w temacie". Przecież to kabaret.

3

@goldenboy on tego nie zrozumie. ale ładnie go wyjaśniasz ;)

2

@Comentateiro
A jak ktoś pali papierosy, nadużywa alkoholu - czyli celowo niszczy swoje zdrowie, to wg ciebie również ma leczyć się prywatnie? Dochodzimy do jakiś paranoi.

3

@Comentateiro
Przedstaw dowody na to, że profil prowadzi PiS. Czekam...

1

@cata_luna Brzmisz jak beton z PZPR-u sprzed 1989 roku. Udowodnij, że partia chce źle dla ludzi. Wybacz ale poziom Twojego rozgarnięcia uniemożliwia poważną dyskusję

1

@cata_luna Trzeba słuchać osób, które udzielają się na granicy. W tym lekarzy, którzy mają zakaz pomagania uchodźcom i nie są do nich dopuszczani.
Odbieram Cię jak wtyczkę pisowską na tej stronie, rozmowa z Tobą nie ma wartości merytorycznej, bo uprawiasz propagandę.

3

@Comentateiro
Kłamiesz na temat prowadzenia strony SG przez PiS (zresztą kłamstwo to twoje drugie imię), a dodatkowo przyrównujesz mnie do betonu PZPR. Groteska. Wciąż czekam na te dowody...

3

@Comentateiro
Proszę wskazać te osoby. To, że to wytwór twojej chorej wyobraźni, to w to nie wątpię. Jednak są pewne granice, których nie można przekraczać (bez związku z podjętym tematem)

1

@goldenboy Cyba kreślisz dość bajkowy pejzaż.

A przy legalnej próbie i deklaracji, że uchodźca prosi o azyl, pogranicznicy mają ich w tyłku. Wszelkie procedury są, jak to w państwie PiSu, ignorowane. I przejrzystości sprzyja oczywiście, zakaz wstępu dziennikarzy.
Przecież to wszystko razem wzięte pokazuje intencje władz. Uczciwi ludzie nie muszą kryć się za autorytetem siły.

0

@sokot
A jak maja iść na przejście jak iż Białorusini od niego odcinają :)

Komentarz usunięty

1

@AbelKabel To moze jeszcze powinnismy wjechac na Białoruś i ich tam ogarnąć ? Zresztą co następna wasza wypowiedź to głupsza i bardziej wyssana z palca. Nie dopuszczają ich do legalnej granicy ale wrzucają ich do lasu - PO SWOJEJ stronie ale to Polacy są winni XD

0

@AbelKabel
Czyli logiczne zatem, że należy ich wpuszczać.

1

@sokot
Chyba twoja chłopie

Ci ludzie uciekają przed wojna itp
Tak jak nasz narod kiedyś

Białoruś im obiecuje transport do Europy
A wypychani są na granice i otoczeni przez służby

Wiec nie rób z siebie durnia piszac iż to ich wina nie idą na przejście !!

4

@AbelKabel Skąd ty masz takie info że białorusini nie pozwalają im przekroczyć legalnie granicy ? Sam z siebie durnia robisz. Czyli Białorusini postępują z nimi tak cynicznie a w mediach uchodźcy spod granicy płaczą że Polska jest be ? XD dobre - są tak zaślepieni jak ty i kolega co wątek założył

1

@cata_luna
Problem jest spory
Może trzeba rozmawiać z Łukaszenka
Ale nasz rząd nic nie potrafi z wszystkimi się kluci

Mur Ok niech robią
Jednak TK nie rozwiąże być może problemu
A tym obecnie co przechodzą trzeba pomoc i koniec kropka zwłaszcza z dziećmi
Nie może być tak iż ktoś umiera na naszej ziemi

1

@sokot
Białorusini wypychają ich do lasu
Poczytaj trafne portale

Napewno nie pod przejście graniczne :)

Problem jest a sam płot go nie rozwiąże oraz prężenie wojsk

2

@AbelKabel "Nie może być tak iż ktoś umiera na naszej ziemi"

Oni nie umierają na naszej ziemi inteligencie.

"Poczytaj trafne portale"

a jakie to są te ...... trafne?

0

@sokot
Tak a 9 osób znalezionych po naszej stronie byku

2

@AbelKabel Pewnie Jachira ich znalazła.
BTW jesli już byli u nas to postanowili zejść ? ... no ok.

Komentarz usunięty

1

@AbelKabel Nazisty to szukaj w rodzinie.

konto usunięte

16

@Comentateiro właściwie to o co Ci chodzi w tych wszystkich postach? Nie podoba się w kraju, wyjedź. Np do cywilizowanego państwa na zachodzie, który nie tak dawno temu postanowił spalić kilka milionów sasiadów z innego kraju w piecu, a stolicę zostawić w gruzach. Włączyłeś sobie już wrażliwość w tym temacie? A co do religii, to śmieszne jest, że najpierw mówicie, że zasady religii trzeba wyrugować, by za chwilę żądacie żeby ich przestrzegać. Poza tym religia jest osobistą relacją między człowiekiem a Bogiem, więc zdanie randoma z internetu nie ma tu żadnego znaczenia.

3

@Comentateiro
Aż wylewa się z ciebie współczucie dla uchodźców - brawo, masz ludzkie serce.
Ale zaraz, dzień wcześniej zamieściłeś post w którym, mówiąc delikatnie, nie pałasz specjalna miłością w stosunku do niezaszczepianiach rodaków
To jak to będzie z tymi uchodźcami którzy pewnie zaszczepieni nie są?
Pomagać im czy nie?
Brawo, poruszasz ciekawe tematy, polecenia rosną, tak trzymać!

konto usunięte

2

@Comentateiro to nie są ludzie których wprzegniesz na rynek pracy. Tak robimy od dłuższego czasu z Bialorusinami oraz Ukraińcami, czyli ludźmi którzy chcą pracować i nie forsują granic suwerennego kraju jak ostatnie dzikusy. To nie są ludzie, którzy uciekają przed wojną, takich nie jest stać, aby za gruby hajs być transportowanym przez kolegów Łukaszenki. Oczywiście najlepiej, żeby za problem który stworzyła celowo Białoruś na klatę wzięła to Polska. Chcesz likwidować 500+, a potem przyjmować nierobów i w sumie ludzi niewiadomego pochodzenia z papierami zrobionymi na kolanie. Brawo, takich ludzi potrzeba jak najwięcej. Jest za spokojnie, to trzeba sobie urozmaicenia dostarczyć. Mamy kryzys energetyczny, a tu jeszcze potrzeba kryzysu migracyjnego. Jak widzę sytuacja w innych krajach niczego cię nie uczy. Lepiej uczyć się na cudzych błędach, aniżeli na swoich kiedy jest za późno.

9

@Comentateiro Zdajesz sobie sprawę, że jesteś najlepszym dowodem na tekst, który tutaj napisałeś ?

Ten post vs twoja wypowiedź z innego wątku "mądrzejsi inaczej powinni zostać wykluczeni z procedury leczenia covidowego.", czyt. niech umierają w domu, pod płotem czy pod drzwiami szpitali.

5

@against_modern_football to jest jak 2+2 ale nie dla tego osobnika. XD Przeczy sobie w co drugim poście a jak mu to wytkniesz to Cie obrazi. Ale gorące sięzgadzają ;)

0

@Comentateiro Ale mur załatwi sprawę na tyle, że mając świadomość,że ten mur tam stoi to nie będą tam koczować. Natomiast co do tych psów i kotów, to pełna zgoda. Syndrom Bambi jest na tyle powszechny, że jest to przerażające.

1

@Comentateiro ja bym strzelał

1

@Comentateiro jak Ci tak ich żal, to podjedź pod granicę, pogadaj z nimi, ogarnij im dokumenty i zabierz pod swój dach.

1

@Comentateiro jeseteś debilem i tyle... nie wiesz o czym piszesz tylko po to, żeby dostawć "polecenia" zejdź na ziemię póki nie jest za późno...

6

@Comentateiro Jedziesz po bandzie. Ten post wpisuje się idealnie w reakcję na jaką liczy Mińsk i Moskwa.
Nawet sekretarz generalny NATO Stoltenberg powiedział: "Napływ migrantów jest zorganizowany i wykorzystywany przez Białoruś jako element wojny hybrydowej."
Źródło-https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2830510,Element-wojny-hybrydowej-Szef-NATO-o-naplywie-migrantow-z-Bialorusi
A pan Jens wywodzi się z norweskiej Partii Pracy, którą ciężko posądzać o brak empatii społecznej.
Co ciekawe podobny ton utrzymuje większość poważnych polityków w Europie. Tylo w Polsce jest drama i brak zrozumienia sytuacji.
Czy trzeba pomagać i trzeba współczuć? Tak. Czy trzeba reagować emocjonalnie i wpaść w sprytnie zastawione sidła Łukaszenki? No nie.

1

@Comentateiro spłaszczenie tematów na maksa. Ale w dzisiejszmy świecie tak się pisze pod lajki.

konto usunięte

2

@Comentateiro ale ty wyprany jesteś :V spróbuj w Chinach albo Korei nielegalnie przekroczyć granice albo zaatakuj straż graniczną to zobaczysz co z tobą zrobią.Następny uwierzył...

konto usunięte

0

@arkasath dobra bajeczka.

0

@Comentateiro Chakalaka to Ty głupku??

2

@Abominacja Przed przytaczaniem takich czy innych cytatów warto zadać sobie proste pytania: skąd uchodźcy z tak odległego kraju znajdują się pod Polską granicą? Dlaczego nie przekraczają jej w legalny sposób? Dlaczego uchodźcy to w większości młodzi, silni mężczyźni, którzy zamiast walczyć o pokój u siebie, narażają "swoje" dzieci na równie duże zło i ryzyko biorac udział w nielegalnym procederze przemytu? Dlaczego miły i sympatyczny naród białoruski nie zajmie się ludźmi konczujacymi jak by nie patrzeć po ich stronie granicy? Jest prawdą, że zawsze najwięcej należy wymagać od siebie, ale nie można być świadomym frajerem,bo nie dbanie o własny kraj i jego bezpieczeństwo jest jeszcze bardziej nieodpowiedzialne.

1

@Comentateiro tu się zgadzam z tym że zwierzęta>ludzie, co do granicy to nie bardzo

0

@Stoiczkow Nie, nie, my myślimy podobnie. nie wpuszczać hurtowo, napływ może być ale kontrolowany liczebnie/jkościowo. Ale przy okazji nie musimy się zachowywać jak barbarzyńcy.

0

@Kurkmen Chyba nieco zbyt łatwo ich wszystkich sklasyfikowałeś jako nierobów. Zbadajmy grunt, przesłuchajmy, zobaczmy czy coś się da wyłuskać.
Podejściem, że ten ciapaty to nierób nigdzie nie dojdziemy. Nie wiem czy tutaj się nieco nie rozpędziłeś. Trzeba mieć na uwadze, że napływu Ukraińców i Białorusinów może nam brakować.
Może warto poszerzyć perspektywę spojrzenia na 20 lat później i pomyśleć o skutkach?

0

@Comentateiro "Ale przy okazji nie musimy się zachowywać jak barbarzyńcy." to twoja wzbujała wzobrania chopaku"

1

@Comentateiro "Podejściem, że ten ciapaty to nierób nigdzie nie dojdziemy. Nie wiem czy tutaj się nieco nie rozpędziłeś. Trzeba mieć na uwadze, że napływu Ukraińców i Białorusinów może nam brakować.
Może warto poszerzyć perspektywę spojrzenia na 20 lat później i pomyśleć o skutkach?"

Oni wszycy raczej nie zaszczepieni na covid i mogą to nieść ze sobą ... więc wiesz trzeba ich odciąć od wszystkiego według twojej retoryki z kilku postów wcześniej

0

@sokot Można ich zaszczepić przecież. Jakbyś mógł tak bardziej spojrzeć kompleksowo, bo tak ze zdaniami i myślami powyrywanymi z kontekstu trudno dyskutować.

1

@Comentateiro "Można ich zaszczepić przecież"

jasne ale bierzesz pod uwage fakt że MOŻE NIE CHCĄ SIĘ SZEPIĆ bo są wolnymi ludźmi ? czy wszystkich chcesz traktować jak bydło ?

0

@Comentateiro W każdym tego rodzaju poście jesteś wyjaśniany a przyklaskuje Ci to samo kółeczko wzajemnej adoracji. Nie mam o czymś pojęcia ale się wypowiem, może trafię do gorących.

1

@CuttingHead Rozśmieszają mnie ci domniemani wyjaśniacze. Oni zawsze dominują, choć nie wiele mają ciekawego do powiedzenia. Także proporcje zawsze są liczebnie po stronie pieniaczy, a nie ludzi roztropnych.

Rację udowadnia się mądrą treścią a nie ujadaniem. Parę osób weszło w sensowną rozmowę, bo sensowna rozmowa nie polega na wyjaśnianiu kogoś. To język maluczkich

0

@Comentateiro Właściwie nie musieli wchodzić w tą dyskusje bo za przeproszeniem jest ona z dupy i nie poparta niczym poza pustymi frazesami.

1

@Comentateiro Tak Julii nie zdobędziesz.

1

@Comentateiro Bo ten kraj nadal jest w średniowieczu

Komentarz usunięty

0

@Comentateiro Zgadzam się z Tobą całkowicie, że coś się z nami stało złego.
1. Sam koncept, że słabszym a do tego słabszym, którzy nie należą do naszej grupy należy się pomoc jest konceptem chrześcijańskim. Polska jest najszybciej laicyzującym się krajem na świecie. Masz rację, że nad krajobrazem wciąż dominuje krzyż ale to już szacowny zabytek. Oto co się z nami stało: nie jesteśmy już chrześcijanami.
Kolegom, którzy poczuwają się do chrześcijaństwa przypomnę, że po śmierci Jezus zapyta nas "byłem głodny czy nakarmiłeś mnie?" a nie czy publicznie potępiłeś homoseksualistów albo czy za grube miliony wybudowałaś świątynię Opatrzności.

2. Pomimo powyższego obowiązuje nas porządek miłości. Najpierw obowiązki wobec własnej rodziny i wspólnoty co nie wyklucza obowiązku wobec innych. Oczywiste, że napływ uchodźców jest elementem wojny hybrydowej. Musimy im pomóc ale jak to zrobić nie narażając bezpieczeństwa kraju? Może właśnie po prostu ich przyjmując. Bo myślę, że niebezpieczeństwo nie tkwi w obecności tych ludzi w Polsce tylko w naszej kłótni.

3. Wątki typu "a co powiesz na Izrael albo Białoruś" ignoruję bo dyskusja jest o nas i nie ma nic do rzeczy.

0

@Abominacja Rzeczywiście staramy się zmieniać prawo a nie je łamać. Dlatego właśnie znieśliśmy niewolnictwo, kobiety są prawnie zrównane z mężczyznami. Znajdziesz takich przykładów w historii bez liku. Dlatego też mniejszości w krajach dziedziczących chrześcijański sposób myślenia mają szansę na równouprawnienie bądź nawet na przywileje. Bo słabszemu się coś należy wyłącznie dlatego, że jest słabszy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?