O sobie

  • Zainteresowania Piłka Nożna, Motoryzacja
  • Ulubiony zawodnik Ronaldinho Gaucho
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1997

Statystyki

  • Dni w serwisie 2273
  • Liczba komentarzy 3372
  • Polecenia 9258

Komentarze

1

@Comentateiro o to bym się nie bał.. ale faktycznie, musisz mieć spokojne życie, skoro takie informacje niszczą Twój ład codzienny :)

0

@Gall no właśnie szczerze mówiąc, też pamiętam to w inny sposób. Jednak wszystko to z mediów się dowiadujemy, a po latach każdy trochę wersję na swoją korzyść przeinacza.

1

zmieniłbym zdjęcie do artykułu tylko, na to poniżej, bo bardziej pasuje:

https://www.tagesspiegel.de/images/hoeness-kom/9611672/2-format43.jpg

5

Via "nieobiektywny kibic":
„Godziny po ostatnim wypadzie Messiego z Ronaldinho, kiedy forma Argentyńczyka ewidentnie spadła, Guardiola wziął go na słowo i uświadomił mu stojący przed nim wybór: albo będzie naśladował hedonistyczny styl życia i ryzykował skończeniem jak Maradona, którego niesamowity talent został zaprzepaszczony zanim zdążył w pełni rozbłysnąć, albo przypomni sobie o wartościach i dyscyplinie, których się nauczył w La Masii, i będzie dalej grać w Barsie, by zostać jednym z najwybitniejszych graczy na świecie.

Messi zgodził się zmienić. Narzucił sobie reżim wczesnego chodzenia do łożka, zdrowej niskoalkoholowej diety i treningu.”

- Jimmy Burns „Piłkarska Furia”

Ronaldo de Asis Moreira wziął pod swoje skrzydła młodziutkiego 16 – letniego gracza urodzonego w Rosario i wprowadził go do pierwszej drużyny Barcy. To on również asystował Argentyńczykowi przy jego pierwszej bramce w seniorskiej drużynie Dumy Katalonii.

Lecz, niestety Brazylijczyk wprowadził także młodszego kolegę w świat, który zdecydowanie nie działa na korzyść rozwoju kariery młodego piłkarza.

Od sezonu 2006/2007 przygoda Ronaldinho z Barceloną zaczęła oddalać się od Camp Nou na rzecz nocnego życia i dyskotek. W ślad za swoim idolem i przyjacielem podążał młody Argentyńczyk, który po pierwszym bardzo dobrym okresie w Blaugranie znacznie obniżył loty.

Ówczesny trener Barcy Frank Rijkard gwałtownie zaczął tracić grunt pod nogami i kontrolę nad swoimi największymi gwiazdami i całym zespołem, co szło w parze z co raz gorszymi wynikami, czego skutkiem było zwolnienie Holendra po nieudanym sezonie 2007/2008, który Katalończycy zakończyli dopiero na 3 miejscu w lidze hiszpańskiej.

Nowy trener Barcy zaczął budować drużynę według swoich własnych bezwzględnych reguł, odcinając się między innymi od reprezentanta Canarinhos i Portugalczyka Deco.

To samo poradził Messiemu, zdając sobie sprawę z tego jak wiele dobrego Argentyńczyk jest w stanie dać Barcelonie.

Dla dobra swojego i wszystkich fanów futbolu na całym świecie Leo obrał właściwą drogę, po której konsekwentnie kroczy po dziś dzień.

Lionel Messi, zmierzając nieuchronnie do końca wspaniałej kariery, spotkał na swojej drodze wybitne, inspirujące postacie ze świata futbolu, które pomogły mu stać się jednym z największych zawodników w historii tej dyscypliny sportu i w pełni wykorzystać drzemiący w nim talent.

Ronaldo de Asis Moreira i Pep Guardiola na pewno do nich należą.

Lecz paradoks tkwi w tym, że pierwszemu z nich Argentyńczyk powinien być wdzięczny za to, że wziął go w swoją opiekę na samym początku zawodowej kariery, a drugiemu za to, że go od niego odciągnął…

Lionel Andres Messi kończy dzisiaj 35 lat.

Feliz cumpleaños !

0

@ranger3120 na zachodniej stronie to wyczaiłem

Zobacz wszystkie

100

oczywiście że to wspaniały obrońca...ale to ostatnie zdanie nie do końca: "nie ma napastnika, który byłby w stanie go przedryblować."...
https://www.youtube.com/watch?v=JeRzd8VvD0o

70

@ronni37 a no kolega chce nam przekazać, że za kolejny rok, słowa i fakty które teraz są nam wmawiane, mogą okazać się tak samo wiarygodne jak w przykładzie podanym wyżej...ale w chwili ich wypowiadania, każdy kto zachce wątpić w te słowa, jest uważany za spiskowca, foliarza, wariata...

70

i teraz porównajmy sobie formę fizyczną takiego Lewandowskiego, którego mało kto chce, a takiego Suareza..

69

@Zoker czyli zawsze jednym był Evra, a drugim ten kto z nim gadał, więc u nas zostaje Puig...

68

i takie podejście to ja rozumiem, to nie przedszkole.


Mateu Alemany:


„Ousmane Dembélé? Nie będzie już żadnego spotkania. Mają ofertę od nas na stole i wiedzą na czym stoją. Byliśmy już wystarczająco cierpliwi i dłużej nie możemy czekać.”
Via Barca Live...